A ANGÜINOsX Waarschuwing. J. A. KLAASSEN C\ Ziekte Wormen Gezonde Roode Maagzuur, Als gij U Bloedarmoede, Hoofdpijn. Gal en Slijm «„„u™ Overspanning, Hoesten Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken Laatste Berichte». Handelsberichte n. Hoogwatergetij te Terneuzen. Adverteutiën. (in vacuo) Maximumprijzen Boter. Aan wij zint» vork rijgbaar- stelling Levensmiddelen. Geen Telefoon No. 6. TER NEUZEN. (toezjA. Dronkers te Dongen (N.-B.) Aangenomen naar Zuid-Scliarwoude J. N. Drost, O.-I. pred. met verlof. Bedankt voor KlundertJ. Nauta Az. te Mijnsheerenland te IJselmonde J. Ravesloot te Rotternam. Geief. Kerken. Beroepen te Werkendam (A.): R. K. M. Hummelen te Heerenveen; te Baarland: A. v. d. Vegt te Ureterp: te Schettens en Lon- gerliouA. J. Fanoy, cand. te Middelburg; te Genderen F. Staal Pz. te Colijnsplaat. Bedankt voor SpijkenisseJ. Oosterveen te Geesteren (bij Borculoj voor BolnesK. J. Kapteijn te Giessendam. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: J. E. Verlinde, zonder, Nieuwstr. 42, uit Rotterdam. D. van Hecke, werkman, Pelmolengang 4, uit Gent. A. J. Hamelink, werkman, Dekkerstr. 25 uit Gent. C. Hamelink, werkman, Dekkerstr. 25 uit Gent. J. I. van Wijck, notarisklerk, van Bovenstr. 38 uit Enschede. P. Faivre, directrice v/h ziekenhuis, 8 N uit 's-Gravenhage. J. J. van Tateuhove, dienstbode, Westkolkstr. 8/10 uit Groede. L. Kanters, zonder, Donze Visserstr. 97 uit Dordrecht. E. F. D. Audeuaert, kapperbediende, School- weg 3 uit Borssele. P. M. Audenaerd, dienstbode, Baandijk 8 uit Gent. Vertrokken: A. M. E. Schirres, dienstbode,DonzeVisserstr. 127, naar Rheden. C. Lok, dienstbode, van Bovenstr. 33 naar Rheden. M. Kerpel, zonder. Blokken 14 naar Rotter dam. M. M. C. Schirres, zonder, Donze Visserstr. 127 naar Westdorpe. J. S. de Moor, dienstbode, Nieuwe Stations weg 3 naar Zuiddorpe. J. E. Verheijke, dienstbode, Elleboog 6 naar 's-Gravenhage. Betreffende de mislukte poging t,ot opbren ging van de visscherssloep V.L. 59. waarin de Belgische loodsen Goormachtig en Meseurs zaten, meldt men ons nog uit Vlissingen zegt de N. R. C. De beide loodsen verzekeren, dat zij bij de aanhouding in de Deurloo, in Nederlandsch water, garnalen lagen te visschen en dan ook met klem tegen de aanhouding protesteeren Er waren bij de aanhouding drie Duitsche watervliegtuigen, waarvan één spoedig ver dween. Van één der andere werd een met een revolver gewapende Duitscher in de vis- schorsboot gebracht, en deze gelast naar Zeebrugge te varen. Toen zijn metgezel met het toestel kapsijsde en in het water viel, wilde de man, dat de loodsen naar de plaats des onheils zouden roeien, maar dezen koersten naar hot wacht schip Donau en gingen daar aan boord. Van een intusschen genaderde Duitsche torpedoboot werd toen aan den Duitscher ge seind, in het water te springen en werden twee booten gestreken om hem te redden, maar twee Nederlandsche matrozen hielden den Duitscher kraehlig tegen, en toen ook Hollandsche marinevaartuigen toeschoten, zagen de Duitschers van verdere pogingen om hun man mee te krijgen af. Een Neder landsche torpedoboot nam de drie man aan boord en een andere nam de „V.L. 59" op sleeptouw mee naar Vlissingen. Hier werden de loodsen door den versperringscommandant en door een Belgischen consul aan een ver hoor onderworpen. Kranig Bij den inspecteur der directe belastingen te Assen is ingekomen f262 32 wegens te weinig betaalde bedrijfsbelasting onder het motto „Van iemand, die hoopt, dat ook de hoogerc beambten en gemeenteraadsleden, die jarenlang te weinig gemeentebelasting be taalden, zich gedrongen zullen gevoelen, iets van het te weinig betaalde aan te zuiveren." Kort van stof. In het „Nieuwsblad van Friesland" leest men de volgende advertentie„Zoek een vrouw! Wie zoekt een man? Brieven enz." (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) Slot. Aan het Nederlandsche Volk! Ook wordt in ons vaderland de naam Gods schrikkelijk misbruikt en gelasterd hetwelk is een groote zonde tegen het derde gebod. Het meest wordt dit gevonden onder onze militairen. En om meer te noemen hoe wordt de Zondag niet ontheiligd door spel en dans, door kermissen en wedstrijden, door dronken schap en brasserijen, door koop en verkoop, hetwelk is, een groote overtreding van het vierde gebod want het is de dag des Heeren en wij mogen dien dag niet andersgebruiken, dan alleen in Zijn dienst en Zijn eer. Ja, er is meer waaraan ons volk zich schuldig maakt voor God. We noemen het ongeloof. Want daaruit komt voort bijgeloof en allerlei fabelleer en dwaze leerstellingen, hetwelk werkt als een vergift, onder een aanzienlijk deze van ons volk, en de gezonde leef doet vergeten, zoodat vele zielen in onze dagen worden misleid en terug gehouden van het zuivere Woord Gods. Voorts noemen we nog het zedelijk verval. Ook deze zonde, neemt hier te lande meer en moer toe en ook onder do geloovigen, niet de daad door allerlei ontucht en met 't woord door vuile en dubbelzinnige taal. Deze zonde is de kanker, welke knaagt aan ons volksleven, gelijk de tering het menschelijk lichaam weg vreet. Ook tegen deze zonde waarschuwt God ons volk, door Zijn heilig Woord, zeggende „Bewaar Uw lichaam rein; want het is een tempel des Heiligen Geestes." En juist in deze nood der tijden, terwijl de aarde als in barensnood verkeert en als het schepsel te zamen zucht en reikhalzend uitziet naar het einde dezer verschrikkingen, moet het voor die landen, die nog den zegen van den vrede genieten, een oorzaak zijn van verootmoediging, van bekeering en schuld be lijdenis voor God. Wij aanschouwen rondom ons den gruwel der verwoesting en hooren de stem des Allerhoogsten boven het krijgsrumoer der volkeren ons toeroepen „Zoo gij u niet be keert van uwe overtredingen jegens mij, zoo zult gij allen desgelijks vergaan." Keer dan weder tot mij gij afkeerige kin deren en ik zal uwe afkeeringen genezen. Want de wereld met haar beheerlijkheden gaat voorbij. Luistert naar hare stem niet Zij rolt met snelle schreden. Het hellend vlak der zonden naar beneden Terwijl zij met de toekomst in 't gezicht Te pletter loopt op 't eeuwig eindgezicht. Laat u ook niet in den waan brengen, dat een noodlot of toeval ons in den oorlog brengen zou want deze bestaan voor God niet." Want 'noch geallieerden, noch Centralen, kunnen ons den vrede-verzekeren of ontnemen, omdat God regeert. Zijn raad zal bestaan en Hij zal Zijn welbehagen doen. Hij houdt de teugels van het wereld bewind in handen. Geloof dan des Heeren woord Ps 33 5. Dan 't hoog bevel van 's Heeren mond Zijn Godlijk almacht spreekt en 't is er, Zijn wil geschiedt en 't wordt terstond Schoon de heid'nen samen List op list beramen. God verbreekt hun raad Schoon de mogendheden Snood ontwerpen smeden God belacht haar haat. Wolfhezen, J. HAMELINK. Hevige aanvallen op het Westerfront. BERLIJN, 9 Aug. (W. B.) Na den bloedig afgeslagen aanval op Nieuwpoort kon de tegen stander zich gisteren in den loop van den dag niet meer opmaken tot groote krijgsverrich tingen. Het vijandelijke vuur nam intusschen tegen den avond toe tot groote hevigheid, in den sector Yperen, tusschen Bixschoote en Ilollebeke opende de vijand gisteravond tus schen 10 en 11 uur een hevig trommelvuur, waarop echter slechts de vermelde krachtige Engelsche verkenningsaanval ten Oosten van Ilooge volgde, welke onder gevoelige verliezen voor de Engelschen werd afgeslagen. Onze vliegers vielen met goeden uitslag de batterijen bij Dixmuiden en Armentiéres aan, bombardeerden het munitiedepot bij Boilleul en het station van Hazebroeck. Treffers en branden werden waargenomen. Bij het heldere weer waren de vliegers van af deri vroegen morgen reeds zeer bedrijvig in de weer. Vijandelijke patrouilles poogden bij 't krieken van don dag op verschillende punten tusschen het kanaal van La Bassee en de Scarpe aan te vallen, doch werden in hun loopgraven teruggedreven. Om 4 uur 's morgens drongen Duitsche aanvalsafdeelingen langs den spoor weg DouaiAtrecht door tot de tweede vijan delijke loopgraaf, brachten den tegenstander gevoelige verliezen toe en maakten gevangenen. PREDIKBEURTE n7" ZONDAG 12 AUGUSTUS 1917. [Z o m e r t ij dj. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/2 en 2 uur Ds. S. Groeneveld. Axel [Singelweg] 9'/2 uur Ds, de Walle vau Zaam- slag en 2 uur Leeskerk. Axel[Stationstraat] 9'/2 uur. Leeskerk. en 2 uur Ds. de Walle. Zaamslag 9'/* en 2'/j Ds. Nieboer van Krab- bendijke. Hoek 10 en 3 uur, Ds. H. v. d. Wal, Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9Vï unr Ds. G. A. v. d. Hooft, van Overseliie en 2 uur Ds. A. Tim merman. Doopsbediening. Sluiskil 9'/i en 2 uur Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2 uur, Ds. Hugenlioltz'. Zaamslag 9'/j en 2'/j uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/2 en 2 uur, Leeskerk. 4 Gereformeerde Oemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/ï uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/2 uur, Evangelisatie. Middelburg, 9 Aug. Boter f 1,15 a fl ,25 voor particulieren f 1,25 per kilo. Eieren f 9,30, voor particulieren f 9,70, per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Aug. 7.45 8.22 Zondag 12 9.5 9.50 Maandag 13 10.34 11.13 Dinsdag 14 11.45 VV oensdag 15 0.12 0.37 Donderdag 16 0.57 1.16 Vrijdag 17 1.43 1.51 J. SCHEELE P.Jz. C. P. DEKKER. Ter Neuzen j Hoek 10 Augustus 1917. [N. Neuzenp.) Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Dr. DRINKWATER, Lector in de Schei kunde aan de Hoogeschool te Edinburg vond in de Sanguinose Vaste bestanddeelen 2.11 pCt. Plantaardige»extracten 3.28 pCt. Aschgehalte0.33 pCt. IJzeroxyode in organische verbinding 0.08 pCt. en gaf de volgende verklaring af„de Sanguinose bevat, in een natuurlijke en niet kunstmatige verbinding, ijzorzouten in gemakkelijk oplosbaren en verteer baren vorm." Dat is het grootste voordeel van de Sanguinosede zwakste gestellen ver dragen haar. Terwijl arme lijders aan bloedarmoede gepijnigd worden met staalpillen (en soms nog met arsenicumen zij er eerder erger van worden dan beter, bespeuren de bloedarmen en zenuw- I zwakken van de Sanguinose geenerlei schadelijke bijwerking. De Sanguinose wordt gemakkelijk in het bloed opge nomen verrijkt het en versterkt het, en grijpt niet vaste hand de gemeen schappelijke oorzaak van vele kwalen, die in schijn zeer verschillend zijn. SANGUINOSE kost per flesch niet gebruiksaanwijzing f 1.50, 6 tl. f8. 12 fl. f 15.-. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Flesschen worden terug genomen. Te Ter Neuzen hij Firma A. van Overlieeke- Leuiiis; te Axel bij Joz. de Feijter Pz. Op last van het Rijks-kolendistributiebureau brengt de Brandstoffen-Commissie ter kennis, dat het in de gemeente TER NEITZEN ver boden is Kolen uit schepen en stöombooten te koopen, te verkoopen of te verhandelen. Van hen, die hiermede doorgaan, zal inbe slagname der kolen kunnen volgen. Zij, die reeds op deze wijze in het bezit zijn gekomen van Kolen of Bnquetten, worden verzocht hiervan aangifte te doen bij de Commissie. De Brandstoffen-Commissie, J. HUIZINGA, Voorztiter. J. C. JANSEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend ingevolge circulaire No. 64300 dat 4 Aug., dat niet ingang van 6 dezer een maximum kleinhandelprijs voor boter is vastgesteld van f 1,30 per 1/3 K.G. Voor groothandel- en tusschenhandelprijzen zijn nadere inlichtingen te bekomen op het Levensmiddel bureau. Ter Neuzen, 7 Aug. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 13—19 Aug. geldig zullen zijn voor Bak en braadvet. Bon no. 20, le Serie Varkensvleesch 1, 2e Groene erwten 15, le Rijst 12, le Ter Neuzen, 10 Aug. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N B. Op bon No. 1 voor Varkensvleesch mag 0.400 K.G. worden afgegeven. Op bon no. 12 voor Rijst mag slechts 0.200 K.G worden afgegeven. Nieuwstraat 10, Aankoop en verkoop van Effecten en Pandbrieven. Inwisselen van Belgisch- en ander vreemd Geld, Coupons en Cheques. Beleggen en verstrekken van Gelden, onder persoonlijken waarborg of zakelijk onderpand BELEENEN VAN EFFECTEN. ASSURANTIËN. LEVENSVERZEKERINGEN. INCASSO'S enz. 83 kan blijven bestaan indien slechts het goede geneesmiddel wordt aangewend bleeke gelaatskleur, zwakte. Gebruik Enersan-tablelten. i Per koker £1.3 kok. f2.85. bij kinderen en volwassenen. Neem Enfan-bonbons. KSS'-i'A'^ Per doos 30 cent. Gebruik Mijnhardt's Hoofd pijn tabletten. Per koker 45 cent. Mijnhardt's Hoofdpijn SasrSBE Per 1 hoofdhuid, zonder haaruitval, bevrijd van roos. Wasch U met Purolzeep. KMIKHB Per stuk 00 ets., 3 stuks f 1.70. verwijderd door Mijnhardt's Luxeer tabletten. Deze tabletten zijn bloed zuiverend, regelen den stoelgang. Per doos 35 ct., 3 doozen f 1. ontstoken huid, doorloopen, zeere plekken, schrijnen en smetten der imid Gebruik Purolzalf. EiSSSÊSSa Per doos 15 en 30 cent. Zenuwachtigheid, slapeloosheid, on rust, gejaagdheid, examenvrees. Mijnhardt's Zenuwtablett.cn. HBiaflHK Per koker 00 ct'., 3 kok f 1,70. Maagwater en oprisping. Mijnhardt's Maagtabletten. Per koker 60 ct., 3 kok. f 1.65. vastzittend slijm op de borst, krie beling in de keel, verkoudheid. Neem Anga-bonbons. IS5BfêSi3Si Per doos 30 en 60 cent. afgemat gevoelt en lijdt aan voort durende vermoeidheid, gebruikt dan Levetogen. 3E3S8 S3 Bussen 90 ct., f 1.75, f4.25, f8.25 Zie bij koop toe, dat op het door U gekochte voorkomt de naam van den fabrikant A. MIJNHARDE Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth en alle Drogisten Te Ter Neuzen J. Kense, Markt 9 Wed. A. van Overbeeke-LeunisJoh. van Eijsden Hulst II. P. Borgh- stijn J. C. M. Hertogh-Verwilglieu Axel C. B. Antheunis Koewacht J. van Mossevelde van Bonchaute; Sas van Gent Ad. van Loij, Polder- str. Het gebeurde met de V.L. 59. Ondertrouwd: EN

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3