A EES te iiitur. Wormen- 1 BRANDHOUT. Dennen- en Eiken BLOKJES Ls. van Waesberghe-Janssens, - Oprisping - Bloedarmoede.8 Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie». SAN GUINOSE Aan wij zing erkrij gbaar- stelling Levensmiddelen. P. J. VISSER, Ter Neuzen. Uitreiking Zeepkaarten. Gebr. HAMERLINCK. Maiimumprij zen Rij st. aankoopen van een Stamboekstier Bloedarmoede. Bleekzucht. Zenuwzwakte. De burger begreep, dat liij verraden was. Men voerde heui naar Calmpthout. Het bleek hier, dat de drie smokkelaars, die het geld aangenomen hadden, onder hun burgerkleeding een Duitsche uniform droegen. Door scherpe ondervraging trachtte men van den gevangene nog allerlei inlichtingen te bekomen, wat niet gelukte. Gevangenisstraf te Antwerpen, dan ver banning naar Duitschland.... maar nu is de moedige jongeling tóch al veilig in Nederland Men meldt uit Barneveld aan het „Hbl.", dat de eikenboomen, staande langs de oprijlaan van het voormalig jachtslot „Cotelet", waarvan thans nog alleen de boerderij is overgebleven, aan een houthandelaar zijn verkocht. Ook deze prachtige eiken vallen dus den brandstoffennood ten offer. Het onlangs door de gemeente Zeist aange kocht Kerckebosch zal als bosch blijven staan De gemeente besteedde voor dezen aankoop f 50.000, terwijl er naar schatting voor f 25 a f 30.000 aan hout aanwezig is, zoodat het terrein werd verkregen tegen het luttele be drag van plm. 9 cent den meter. Ten einde in de distributie van brandhond te kunnen voorzien, werd door B. en W. van elders een belangrijke partij brandhout aangekocht, terwijl het coliege nog over den aankoop van ver schillende partijen in onderhandeling is. Door een aantal militairen uit De Harskamp wordt sedert eenigen tijd op den te Barneveld gelegen eigendommen van den heer Lehmann, te Amsterdam, ijzererts opgegraven, hetwelk dergelijk per as naar genoemde legerplaats vervoerd wordt. (Tel.) Te Wageningen is een zeer omvangrijke verduistering ontdekt ten nadeele van den heer L. drogist. Het bleek de politie, dat de knecht, zekere M., regelmatig al twee jaar lang allerlei winkelgoederen stal, die hij bij kleine leveranciers verkocht. Een vroegere knecht, zekere B., thans in garnizoen te Arnhem, die eveneens dergelijke verduisterin gen op geregelde tijden van M- kisten vol met poetsmiddelen, schuurlinnen enz., die B. bij zijn geregelde afnemers te Arnhem van de hand zette. Toen de politie het onderzoek begon, was er juist weder een zending gereed, zij werd in beslag genomen en bleek een waarde van plm. f 150 te hebben. Reeds negen zendingen had B. ontvangen. Tegen de beide knechts en tegen twee helers is proces-verbaal opge maakt. (U. I).) De steenkolenhandelaar M. te Winterswijk wilde zich voor zaken naar de Duitsche grensplaats Bocholt begeven, doch zonder pas. Even over de grens werd hij aangehouden en hem naar zijn pas gevraagd. Daar hij deze niet kon toonen, werd hij „eingesperrt" en in Bocholt onder bewaking gesteld. Hij vroeg echter den cipier verlof, zich te laten scheren en van die gelegenheid maakte hij gebruik, om zich langs een achterdeur te verwijderen en weer naar zijn woonplaats terug te keeren. (N. Ct.) Een Dialoog in vijf tafereelen. Het te Helsingfors verschijnende Finsche Dagblad „Usi Pavia" (De Nieuwe Dag) bevat een vermakelijken dialoog, waarin de door de wijze ten onzichte van Griekenland gevolgde politiek op geestige wijze aan de kaak wordt gesteld. Personen: Een vredelievend koning; eenige groote mogendheden met een warm hart. Eerste tafereel. De groote mogendheden „Wij hebben een oorlog ondernomen.... een grooten oorlog...." De koning: „Zoo?" De groote mogendheden: „Doe mee! Gij krijgt meer land en water, en alles wat gij maar hebben wilt." De koning: „Neen!" Tweede tafereel. De groote mogendheden „Wij houden van u." „Wij houden van uw klein landje." De koning: „Dank u." De groote mogendheden: „Wij willen u gelukkig maken. Gijgij moogt aan den oorlog meedoen. Gij moogt uw leven en uw huis voor de vrijheid en de menschelijke rechten offeren. Wat een buitengewoon geluk, bedenk eens De koning„Neen, dank u zeer De groote mogendheden: „Dus niet!" Derde tafereel. De groote mogendheden „Hier hebben wij een paar soldaten en wat prikkeldraad, kanon nen en andere oorlogswerktuigen. Indien gij dan al niet wild meedoen zullen wij u deze in ieder geval zenden. Wat geven wij ons toch een moeite Enfin, Gij zult daarvoor wel dankbaar zijn? Natuurlijk zult gjj thans meedoen." De koning „Neen." De groote mogendheden„Hm. Desniette min zullt gij ons bereid zien een deel van uw land als oorlogsgebied te bezetten." Vierde tafereel. De groote mogendheden„Nu kent gij althans een deel van de zegeningen van den oorlog, maar gij schijnt het nog niet goed te begrijpen." De koning„Neen." Do groote mogendheden„Wij hebben werkelijk medelijden met u. Wij zullen u helpen. Wij zuilen u wat binnenlandsche onlusten veroorzaken. Wij zullen onze eigen troepen daarheen zenden en uwehavenssluiten, uwe spoorwegen en graanvoorraden in bezit nemen. Het is onbegrijpelijk, dat een vrij land, als het uwe, niet met minder hulp de vrijheidsgedaclite leert begrijpen. In naam der vrijheid wilt gij aan den oorlog meedoen De Koning: „Neen." De groote mogendheden „Dan zult Gij Uwe soldaten moeten ontwapenen en U geheei naar onze eischen moeten schikken. Wij moeten uwe vrijheid eerst een beetje bereiken, dan zult gij wei leeren, wat vrijheid is." Vijfde tafereel. De groote mogendheden„Ons onbaatzuch tig en edel hart bloed bij den aanblik van uw volhardende slechtheid. Wij moeten het lot van uw volk zelf in de hand nemen, en het door offers en lijden tot het ware geluk voeren. Fleer koning, wilt gij aan den oorlog meedoen De Koning„Neen." De grooto mogendheden: „Haalt II dan eens Uw reistasch, Heer Koning U wilt dus werkelijk niet?" De Koning: „Neen!" De groote mogendheden „Mogen wij U dan verzoeken?Doet in Uw reistasch een tandenborstel, een nachthemd, een paar sokken, enz.U moet wat op reis gaan. Vanaf dit oogenblik nemen wij liet lot van Uw volk ter hand. Maar op een andere manier natuurlijk. Hoera jongensRoept allemaal nog eens met forsche stern Leve het recht der kleine naties om over hun eigen lot te beslissen De Tweede Kamer nam aan het wetsont werp-Limburg in zake wijziging der H. O.- wet. De Tweede Kamer nam aan het wetsont werp Marchant in zake de salarissen van de onderwijzers. Broodkaart 22e week. De directeur van het Centraal Broodkantoor maakt bekend, dat de broodkaart van de 22e week loopt van 28 Juli tot en met 5 Augustus. Gistermiddag heeft zich in de le Sweelinck- straat te Amsterdam een droevig drama af gespeeld. Een 23-jarig meisje werd door een soldaat, na een korte woordenwisseling met een revolver doodgeschoten. Do dader richtte daarop het wapen tegen zich zelf en bracht zich een ernstige verwonding toe. Nader meldt men Sedert geruimen tijd vertoefde de soldaat E. S. V., deserteur, in deze woning, waar hij liefdesbetrekkingen had aangeknoopt met de 23-jarig J. J. W. De recherche was reeds op de hoogte ge steld, dat de soldaat deserteur was en er was aanhouding verzocht. V. zou zich reeds tegenover zijn meisje hebben uitgelaten „Als de politie mij komt halen, dan schiet ik mij dood". Gistermiddag was de recherche wederom in de woning aanwezig, om ua te gaan of V. daar reeds was gekomen. Toen hij daar kwam, werd hem dit door zijn meisje meegedeeld. Onmiddellijk haalde hij toen zijn revolver te voorschijn en schoot op het meisje, dat dood neerviel. Daarna richtte hij het wapen tegen zichzelf en bracht zich ernstige verwondingen toe in hartstreek en hoofd. Michaëlis op reis. Naar de Norddeutsche verneemt; gaat de nieuwe kanselier a.s. Zondag op reis en be geeft zich eerst naar München om zich aan den Beierschen gezant voor te stellen. Na een oponthoud van een dag vertrekt hij naar Weenen, om bij keizer Karei zijn opwachting te maken en zich in verbinding te stellen met de leidende staatslieden der Donaumonarchie Donderdag zal hij zich te Dresden aan den koning van Saksen voorstellen. Voor verde re bezoeken aan de andere hoofdsteden van de bondstaten zijn reeds plannen gemaakt. De kanselier ontving hedenmorgen den Nederlandsohen gezant, baron Gevers. De Russen wijken in het Sereth-gebied en in de Boekowina. Op het Russische front wordt de doodstraf opnieuw ingesteld- PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 JULI 1917. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 28 Juli Zondag 29 Maandag 30 Dinsdag 31 Woensdag 1 Aug. Donderdag 2 Vrijdag 3 7.20 8.27 9.46 11.3 0B3 1.23 7.52 9.5 10.28 11.35 0.5 0.59 1.46 Zij, die genegen zijn mede te werken tot het svorden uitgenoodigd tot het bijwonen eeuer Vergadering op as. Woensdag i Aug. bij VAN WIEMEERSCH te Ter Neuzen, 's namiddags I uur. Oorzaken van bloedarmoede en zenuw zwakte een druk leven ge stoorde functienverzwakte harts- werkingslechte spijsverteering leven boven de kracht. Verschijnselen: bleeke kleur; hoofdpijnen; gedurige vermoeidheid slapeloos heid lusteloosheidprikkelbaar heid gebrek aan eetlust. Behandelingtweemalen per dag een lepel SANGUINOSE kost f 1.50 de flacon 6 11. f8.— 12 fl. f 15. Bij alle- voorname Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Ter Neuzen bij Firma fl. van Dverheeke- %^^eunis; te Axel bij Joz. de Feijter Pz. Burgemeester en Wethouders van 'IER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 30 JULI—5 Aug. geldig zullen zijn voor: Bak- en braadvet Bon no. 18, le Serie Versch varkensvleesch,, 18, le Gezouten 19, le Groene erwten „13, le Havermout 5, le Ter Neuzen, °.7 Juli 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. IIUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Op bon No. 18 voor versch Varkens vleeschinag 0.200 K.G. worden afgegeven. Op bon No. 11 voor Havermout mag slechts 0.100 K.G. worden afgegeven. a Bleeke gelaatskleur, zwakte. Gebruikt Enersan-tabletten. Per koker fl.3 kokers f2 85. 14 TELEFOON 24. 11 De HoofdcontroLur Boekhouder van het Levensmiddelbureau maakt bekend, dat uit reiking van Zeepkaarten voor de maand Augustus zal plaats hebben in het lokaal Bethel 2e Verbindingstraat, uitsluitend tegen inlevering der oude kaarten en legen betaling van 1 cent per kaart en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters AG Dinsdag 31 Juli van 9—11 uur v.m. H-K 11-12 L I 2 4 u.m Q Z 4 6 Ter Neuzen, 27 Juli 1917. De IIoofdcontroleur-Boekbouder voornoemd, L. W. RIJNBERG. aan onze Magazijnen SCHUTTERSHOF of franco aan huis bezorgd. TER NEUZEN, 27 Juli 1917. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ingevolge circ. No. 59438 dato 19 Juli 1917, dat ZExc. de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien art. 8 der Dis- tributiewet 1916, heeft goedgevonden 1. a voor middel maalrijst (industrierijst) vast te stellen een maximumgroot- en tusschen- handelprijs van f 46.50 per 100 K.G. b te bepalen, dat de sub. a bedoelde prijs is te verstaan netto, inclusief baal, of fabriek, contant zonder korting. 2. a voor rijstgries, rijstmeel en rijstbloein vast te stellen een maximumgroothandelprijs van f 49per 100 K.G., een maximumtus- schenhandelprijs van f50.per 100 K.G.en edn maxiinumkleinliandelprijs van 30 cent per Vü K G.. b voor boekweitmeel (gruttenmeel) en boekweitgort vast te stellen een maximum groothandelprijs an f61.per 100 K.G.een maximumtusschenhilndelprijs van f62.per 100 K.G., en een maximumiileinbandelprijs van 38 cent per 1/3 K.G. c voor bakmeel (50% boekweitmeel, 50rijstmeel) vast te stellen een maximum groothandelprijs van f55.per 100 K.G., een maximumtussclienhandelprijs van f56.per 100 K.G., en een maximumkleinhandelprijs van 34 cent per Va E.G. d te bepalen, dat de sub, 2 a, b en c bedoelde maximumgrootliandel- en tusschen- handelprijzen zijn te verstaan per 100 K.G. netto, zakken op rekening, of fabriek of pak huis grossier, contant zonder korting, en de maxintumkleinhandelprijzan netto met inbegrip van alle onkosten als verpakking enz, contant zonder korting. Ter Neuzen, 25 Juli 1917. Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Maagzuur Maagpijn Verstop ping. Gebruik Mijnhardt's Maag-tabletten. Fer koker 60 ct., 3 kokers f 165. Bij Apoth. en Drogisten. Verder ver krijgbaar (zie adressen in dit blad bij advertentio „Bloedarmoede". 11 Brandstoffennood. Gemeentebosch. Ijzererts. Verduistering op groote schaal. De dans ontsprongen. H. O.-Wet. Salarissen onderwijzers. [Z o m e r t ij d], Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/2 en 2'/2 unr Ds.S. Groeneveld Bed. H Av. in beide diensten. Axel [Singelweg] 9'/i uen 2 uur Ds. Thielen. AxelfStationstraat] 9'/2 u. Da. A. Thielen, 2uur Zaamslag 9'/2 en 2 uur Ds H" P. M. G. de Walle. Hoek 10 en 3 uur. Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 en 2 uur Ds. A. Timmerman. Woensdag 1 Aug. 2uur Huw. Inz. Sluiskil 9'/2 en 2 uur Dhr. L. Dek. Axel 9'/2 en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9'/2 en 2'/j uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/2 en 2 uur, Ds. Ij. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/2 uur, Ds. D. C. Overduiu. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/2 uur, Evangelisatie. Middelburg, 26 Juli. Boter f 1,11 a f 1,12 voor particulieren f 0,— per '/2 kilo. Eieren f 8,40, voor particulieren f 8,80, per 100 stuks. I4k 4° Bij Apoth. en Drogisten Te Ter Neuzen J. Kense, Markt 9 Wed. A. van Overbeeke-LeunisJob. van Eijsden Hulst II. P. Borgh- stijn J. C. M. Hertogh-Verwilglien Axel C. B. Antheunis Koewacht J. van Mossevelde van Bouchaute; Sas van Gent Ad. van Loij, Polder- str. bij kinderen en volwa'ssenen. Gebruik ENFAN-bonbons. Dit is een afdoend middel. Doos 30 ct. Bij Apoth. en alle Dro gisten. En verder verkrijgbaar [zie a adressen in dit blad bij advertentie Bloedarmoede"). VERKRUGBAAR Geeft Voorschotten in rekening-courant.

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3