en VRIJDAG 20 JULI a. s. Stemt alleen deze twee candidaten. B u r g e r 1 ij k e S t a 11 <1. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ternenzeii. Advertentie n. Prijzen Klembrood. Openbare Verknoping. Maandag 6 Augustus 1917, 6 H.A. Haver, 4 Aardappels, Vöörloopig Bericht. Openbare Verkooping. worden door de Antirev. Kies ver eenigng „Ned. en Oranje" te AXEL dringend aanbevolen voor leden van den Ge^ meenteraad. waarvoor de Herstemming zal plaats hebben op een Woonhuis, Stallen, Erf en Tuin Instel Dinsdag 24 Juli 1917. V e r b lij f Dinsdag 7 Augustus 1917, HET BESTUUR. onveilige belegging of een zoodanige, waarvan zeer weinig rente is te verwachten. En juist voor lien was de oorspronkelijke belegging in vee en voeder voor die dieren het middel om hun eigen arbeid in inkomen om te zetten. De winst op hun bedrijf ontstaat voor een goed deel doordat zij zelf mede werken. Zij zijn de geldgever in het bedrijf en tevens de voornaamste werkkracht. Ver liezen zij hun veestapel, dan moeten zi] elders werk vinden, hetwelk, afgezien van de persoon lijke moeilijkheden voor den boer om werkman te worden, hun minder inkomen geeft dan zij per werkdag uit hun eigen bedrijf genoten. Het verkoopen van hun veestapel ontneemt dus dezen menschen de mogelijkheid om als voorheen in dezelfde mate in hun onderhoud te voorzien zij gaan achteruit en teren het kapitaal in, dat zij als opbrengst van het ver kochte vee ontvingen. Hierbij zij te overwegen, dat een kalf eenige jaren moet groeien, eer het een koe is, waar van de boer inkomen kan trekken. Gedurende dien geheelen tijd kan de boer, wiens vee uit nood werd opgeruimd, niet evenveel koeien terugkoopen voor hetzelfde bedrag, dat hij uit den verkoop van zijn dieren heeft ontvangen, aangezien de veestapel veel kleiner is geworden en dus, zoodra er wederom gras, hooi en voeder is, aanzienlijk in waarde stijgt. De boer blijft dus gedurende dien geheelen tijd achteruitgaan. Dit beteekent verarming van de plattelandsbevolking in de veehouderij streken, voornamelijk van de kleine boeren. Het komt mij dan ook voor, dat de regeering er met alle middelen naar moet streven om dien uitvoer dat opruimen uit nood te verhinderen. De regeering moet m.i. trachten het vee in productieven stajit in het land te houden. De stakkers, die toch vee moeten opruimen, zullen dan vermoedelijk minder vee behoeven te verkoopen, een beteren prijs voor de dieren bedingen en bovendien reeds het eerstvolgende voorjaar hun gedunden veestapel wederom op de oude grootte terug kunnen brengen. (Slot volgt.) Arrestatie van een berucht inbreker. Het is, naar de ,,Haagsche Crt." bericht, aan de recherche te 's-Gravenhage gelukt, de hand op een berucht inbreker te leggen. In den loop van dit jaar werd in tal van pensions in Den Haag inbraak gepleegd. Veelal werd er zilverwerk vermist en nu ge schiedde het herhaaldelijk dat bij opkoOpers zoowel in Den Haag, als in Arpsterdam, Rotterdam en Utrecht zilver, van diefstal af komstig, door de politie werd in beslag ge nomen. Vroeg men den opkoopers, van wien zij het zilver hadden gekocht, dan gaven zij meestal een gelijkluidend signalement van een persoon op. Daar dit signalement dikwijls duidelijk en tot in bijzonderheden werd opge geven, herkende de Ilaagsche politie er een „ouden bekende" in, een berucht inbreker, die de gewoonte heeft van keurig, als een heer gekleed te gaan, een strooien hoed en crème handschoenen dragende. De verdachte werkt ook niet in een bende, maar pleegt steeds op zichzelf „arbeiden" en heeft dan ook zeer waarschijnlijk de inbraken iq do pensions, waarbij tamelijk groote partijen zilver werden ontvreemd, alleen bedreven. Hij heeft reeds veel op zijn kerfstok, is herhaalde malen ver oordeeld en heeft gezamenlijk tien tot vijftien jaar gevangenisstraf achter den rug. In verband met het door de opkoDpers op gegeven signalement keek de recherche sedert eenigen tijd scherp naar hem uit en j.l. Zaterdag nu kwam de rechercheur der centrale recherche Grondel hem in de Spuistraat tegen. De rechercheur ging tot aanhouding van den verdachte over, maar deze wierp Grondel een city-bag voor de voeten en trachtte door de .Passage te ontvluchten. De rechercheur echter was op alles voorbereid, zette hem achterna en stortte zich na ongeveer twintig passen op den man, die zich nog een kort oogenblik verzette, zoodat achtervolger en achtervolgde over het plaveisel rolden. Met behulp van eenige toegeschoten politieagenten slaagde rechercheur Grondel er in hem in te rekenen. De gearresteerde werd naar het politiebureau overgebracht. De city-bag, dien de gearres teerde bij zich droeg, toen hij werd gearresteerd, was met een partij zilver'gevuld. Het staat vrijwel vast, dat 't koffertje zoowel als inhoud van inbraak afkomstig zijn. Uitgebroken. Dezer dagen werden door de recherche te Utrecht twee verdachten aangehouden in ver band met een inbraak aan de Zonhofsche straat aldaar een Hollander en een Duitscher. Deze twee personen, die beiden hun schuld bekend hadden, werden ingesloten in cellen aan 't hoofdbureau van politie aan de Ganzen markt. Een van die twee arrestanten, de Duitscher, /.at aanvankelijk in een der cellen in het hoofdbureau boven, maar wijl men wel in de gaten had, dat de Duitscher een kerel was voor twee, vond men het veiliger he» onder te brengen in een cel, in den kelder bureau. Daar zat hij dan ook al eenige dagen achter slot en grendel. Intusschen heeft deze arrestant toch nog een gelegenheid weten te vinden om uit te breken. Er zijn direct rechercheurs gezonden naar verschillende plaatsen, waar men reden had zijn schuilplaats te vermoeden, maar den Duitscher is nog niet ontdekt. Hij zal wel de wijk hebben genomen naar buiten de stad. Het is niet de eerste maal, dat een arrestant uit het hoofdbureau ontvlucht. Het is méér vertoond, zoowel uit de cellen boven, als uit de cellen beneden. Een aanwijzing wellicht, om de cel-inrichting eens zeer afdoende te verbeteren meent het (U. D.) Aanranding. Te Amsterdam is Vrijdag omstreeks 12 uur op den Dam e^n voorbijganger door een onbekend individu aangegrepen, die trachtte hem zijn goude horloge met ketting te ont rukken. Twee ijlings toegeschoten burgers grepen den dader en leverden hem aan de politie uit. Het horloge werd later op straat terug gevonden. Een in uniform gekleed lijk, dat te Lemmer door Visschers in zee werd gevonden, is door de familie herkend als dat van den soldaat A. Jansen, oud 21 jaar, van Amsterdam 6000 K.G. stroo verbrand. Vrijdag is te Rotterdam door onbekende oorzaak brahd uitgebroken in een spoorweg wagon, staande op het terrein tegenover de Oost-Maaslaan en gevuld met 6000 K.G. pakken geperst stroo, bestemd voor II. B. te Berg- schenhoek. Een locomotief van de S.S. verhaalde de brandende waggon naar de machinepomp, welke werd opengezet. Inmiddels verschenen de drijvende stoom spuit 3 en. twee handspuiten, benovens de reddingsbrigade, welke den brand bluschten. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch de materieele schade is groot. Deze wordt echter door assurantie gedekt. Sterk. Bij de jongste Raadsverkiezing in de gd- meente Smallingerland bleken, volgens liet Hbl. van de 1252 uitgebrachte stemmen er van onwaarde te zijn...... 324. TER NEUZEN. Huwelijke voltrekkingen 12 Juli. Jan Schaalje oud 27 j„ jm. en Pieter- nella van Drie), oud 21 j., jd. Geboorten. 9 Juli Gerard Jacob, z. van Pi eter Griep en van Johanna Stonthamer. 10 Juli. Filieiaan Leo Maria, z. van Alphon- sus Carolu.s Maria De Buijsser en van Maria Ludovica Peeters. David Roelof, z. van Johan nes Pieter Stoffels en Zwaantje Kok. 11 Juli Wilhelmina, d. van Lucas Pieter Klaas van der Molen en van Johana Paans. 13 Juli Abraham z. van Jacob de Jonge en van Lucresia 't Gilde. 14 Juli. Gerrit Pieter, z. van Jacob Kamerik en van Janneke Adriana Ruben, Overlijden. 10 Juli. Francina Volkerijk, oud 19 in., d. van Johannes Petrus Levinus en van Janna Johanna de Putter. 15 Juli. Amelia Wullems, oud 62 j., echtg. van Theo- philns Seraphinus Cortvriendt. Boven de Belgische kust. OOSTBURG, 16 Juli In den afgeloopen nacht werden vele bewoners wederom uit den slaap opgeschrikt, door het hevig schieten én het bommen gooien uit vliegmachines boven de Belgische kust en omgeving. Het gerouk der vliegtuigen was een uur lang niet van de lucht en was zoo hevig, dat verscheidene bewoners opstonden en naar buiten gingen kijken. Duitsche aanvallen. BERLIJN, 16 Juli. (W. B.) De Duitsche vliegeniers konden ten gevolge van de gunstige weergesteldheid Zaterdag hun werk met succes voortzetten. Hun aanvallen golden voorname lijk de militaire inrichtingen achter liet front in Vlaanderen. In een munitiedepot bij Bouvines werd door hommen en grootee brand veroorzaakt. De industrie inrichtingen bij Trouard, 9 K.M. ten N. van Nancy, werden drie uren met bommen ten deele van het grootste kaliber, bestrooid. In het geheel wierpen de Duitsche vliegeniers Zaterdag meer dan 10.000 KG. ontplofbare stoffen naar beneden, Een Duitsch vliegtuig ondernam een ver kenningstocht boven de Fransche stellingen, die vijf uur duurde en zeer belangrijke inlich tingen werden daarbij verkregen. Het front in Vlaanderen was wedrom het tooneel van verbitterde luchtgevechten. De le luitenant Oostier viel met zijn groep een Engelsch luchteskader van negen vliegtuigen aan. Zes daarvan werden neergesbhoten en een tot dalen gedwongen. Slechts twee vlieg tuigen wisten, hoewel zwaar beschadigd, te ontkomen. In het geheel werden Zaterdag 21 vliegtuigen en 1 kabelballon der Geallieerden vernield. CORRESPONDENT! E. In verband met vele andere copie moet Feulleton tot a.s. Zaterdag wachten. Red. DAGEN. W oensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 18 19 20 21 22 23 24 Juli Voorm. 1.9 1.50 2.26 3.00 3.33 4.3 4.35 Nam. 1.30 2.9 2.42 3.17 3.48 4.19 4.51 De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat volgens ontvangen circ. No. 6394/6 de in circ. No. 57146 36 (dato 5 April) ge noemd maximumprijzen voor Tarwewater- en Tarwe wit te-brood niet van toepassing zijn op kleinbrood, waaronder wordt begrepen Luxe- en Krentenbrood, voor zoover dit verkrijgbaar wordt gesteld uitsluitend van een gewicht van 50 gram per stuk. Ter Neuzen, 16 Juli 1917. De Burgemeester voornoemd, ,fi J. HUIZINGA. - De Notaris E. B. DUMOLEYN te Honte- Aisse, zal ten verzoeke van den WelEd.Geb. 'lieer F. HOMBAGH te Hulst, op des namiddags 4 uur (zomertijd) in het open- •baar verkoopen wassende aan den Liniedijk. Te vergaderen bij P. Doffemont buiten de üBagijnepoort te Hulst. ei Openbare verkooping op 17 en 31 Augustus a.8„ van te Sluis aan de Smedestraat, samen groot 24 Aren 16 Centiaren. Nagelaten door den heer J. F. BUIJSSE. Notarissen L. G. JAMES en YV. C. DE SMIDT. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Honte- nisse, zal ten verzoeke van de Erven van tnejuffrouw de weduwe M. Th. ROTTEY'EEL, In het openhaar verkoopen Koop 1. Een WOONHUIS, aan de Bier kaaistraat te Hulst, door de erHaaster be woond geweest, met daarachter gelegen ERF en TUIN ter breedte van het huis met stal, uitkomende aan de Overdamstraat. Koop 2. Een WOONHUIS met STALLETJE daarnaast met daarachter gelegen TUIN, het huis in huur bij Philomena Meerschaert ad 80 cent 's weeks. Koop 3. Een dito, iriede met den TUIN daarachter. In huur bij wed. Vioen ad 80 cent 's weeks. Koop 4. Een WINKELHUIS met STAL en ERF aan de Bierkaaistraat, groot 1 are 3 c.a., in huur bij P. F. YYentzler ad f 1,55 's weeks. Koop 5. Een dito aldaar, groot 1 are 90 c.a., in huur bij Jac. Krieckaert ad f 2 'sweeks. Koop 6. Een HUIS met daarachter ge legen ERF en voormalige Looiput aan de Overdamstraat, het huis in huur bij wed. C. van Gaver ad f 0,50 's weeks. Koop 7. Een DUBBELE WOONST met TUIN, aan het Heijdenskwartier, groot 2 aren "l-c.a. in huur bij P. Taalman ad f 1's weeks. Koop 8. Een HUIS met SCHUURTJE aan de Zomerstraat, in huur bij Ed. Doffemont ad 80 cent 's weeks. Koop 9. Eeu HUIS en TUINTJE aan de Korte Bellingstraat, groot 1 are 87 c.a., in huur bij Aug. Laureijs ad 75 cent per week. Koop 10. 61 aren 10 c.a. (1 geniet 111 roeden) BOUWLAND aan de Zandstraat, in mondelinge huur bij het Liefdehuis ad f36 jaars. Koop 11. 79 aren 80 c.a. (1 gemet 237 roeden) BOUWLAND aan den Hoogeweg, gemeente Sint. Jansteen. In pacht tot October 1922 bij kinderen van Remoortere ad f. 55 'sjaars. Koop 12. 4 25.40 H.A. (9 geniet 164 roeten) BOUWLAND in den polder Langendam. aan het Poleviestraat je gemeente Grauw. In pacht tot October 1826 ad f 225 's jaars bij Gebr. Joos. Palende de eigendommen van Jhr. Mr. Tli. Serraris en de Erven de Potter. Koop 13. 1.0.4.20 H.A. (2 geniet 102 roeden) BOUWIjAND aan Scliuddebeurs, palende Zuidelijk Familie Verschraeglien en Noordelijk B. van Mol westelijk de dijk. en oostelijk Th. van YVesemael. Koop 14. 32.20 aren (217 roeden) BOUW LAND in den polder Langendam, gemeente Grauw. Palende oostelijk A. Meijs, zuidetijk de watergang, westelijk Verschraeglien en Cl. Kouijzer en noordelijk F. J. van YVesemael. Koop 15. 1.24.80 H.A. (2 geniet 240roede1i) BOUWLAND aan de Langstraat van den polder Langendam gemeente Graauw. Palende de eigendommen van de heer'ën M. de Maat en B. van Mol. De koopeu 13.14 en 15 zijn in huur bij den heer Jac. Dieleman ad f 132 's jaars tot October 1922. De koopers genieten de pachtpenningen in verhouding der koop prijzen. Koop 16. 3.02.70 H.A. (6 gemet 238 roeden) BOUWIjAND aan het Jagertje, gemeente Graauw, verdeeld in 4 koopen ais: circa 91.52 aren (2 geniet 16 roeden) BOUWLAND aan het Jagertje. b- circa 14.50 aren (1 gemet) BOUWLAND daarachter in de pacht bij Ed. Lust ad f 20 's jaars tot October 1922. c. circa 91.52 aren (2 gemet 16 roeden) BOUWLAND daarachter in pacht bij P. Lust tot October 1922 ad 1' 72 's jaars. d. circa 95.31 aren (2 gemet 42 roeden BOUWIjAND aldaar aan den Keizersdijk, in pacht ad f 38 's jaars bij J, van den Branden tot October 1922. Koop 17. 1.20.80 H.A (2 geniet 213 roeden) BOUWLAND in den polder Ruijmersdijk, Ossenisse. In pacht bij den heer C. den Hanier tot October 1922 ad f 75 's jaars. Koop 18. 1.34 H.A. (3 gemet 2 roeden BOUWLAND in den Ser. Pauluspolder, ge meente Stoppeldijk, Heernissehoek. In pacht bij den lieer Ferd. van Campen tot Oclober 1922 ad f 60 's jaars. Koop 19. 50.90 aren (1 gemet 43 roeden DIJK van den Pauluspolder, gemeente Stop peldijk. In gebruik bij den heer Jos. de Blok ad f 10 's jaars, Koop 20. 1.40.50 II.A. (3 geniet 46 roeden \\EILAi\D in den polder Groot Hengstdijk, nabij den Plattendijk, gemeente Hengstdijk. In pacht tot 1 December 1922 ad f 72's jaars bij den heer P. J. van YVesemael. De koopers moeten de loopende pacht penningen der landen bij de koopsom opleggen tot 1 October 1917 en hebben dan op den vervaldag recht op de pacht sinds 1 October 1917. Grondlasten voor koopers rekening van af 1 Januari 1918, polderlasten van af 1 October 1917. Onkosten 81/» Instel Va 7o- Gelag telkens des namiddags D/3 uur in het café „Oud Vlissingen" van den heer Alplions Jansseus aan de Bierkaaistraat te Hulst. Pachtcontracten, kadastrale kaarten en extracten liggen ter inzage ten kantore van notaris Dumoleyn, bij wien alle nadere in lichtingen te verkrijgen zijn. bl J. DE FEIJTER Lz. (Aftr.) I3ri-' ADR. DE RUIJTER

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3