J. A. KLAASmT. nieuwe Aardappelen. G. VAN DRIEL-Sanderse. Ziekte Wormen Gezonde Roode Maagzuur, Hoesten Hoofdpijn. Overspanning, Bloedarmoede, Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ternenzen. A d v e r t e n t i n. Aanwijzing verkrijgbaar stelling Levensmiddelen. Dagelijks te bekomen G. VAN DRIEL-Sanderse, Gal en Slijm wordt Openbare Verkooping. Donderdag 19 Juli 1917, 4\ II.A. Gerst (winter en zomer), 4% H.A. Tarwe, 2'a H.A. Erwten, 2 H.A. Paardenboonen, 1% H.A. Haver, Telefoon Nu. 6. TER NEUZEN. i V ertrokken: J. J. Beukelaar, dienstbode, de Doelderstr. 9, naar 'sGravenliage. A. Pattist, schippersknecht, deJongestr. 18, naar Hoek. J. J. Been, zonder, P, 19, naar Rotterdam. Te Delft zijn wegens gebrek aan steenkolen reeds 9 industrieele bedrijven stopgezet. Om aan het nijpend ."brandstoffengebrek cenigszius tegemoet te komen, wordt, naar wij vernemen, te Delft ernstig overwogen sommige waschbedrijven met bakkerijen te combineeren. Te Rotterdam heeft een 27-jarige nacht waker op zijn 23-jarige huisvrouw twee schoten uit een revolver gelost, waardoor de vrouw in het hoofd is getroffen. liet echtpaar had Woensdag ruzie gehad en toen Vrijdag morgen de man in de waterstokerij van zijn schoonmoeder kwam in de Van Speijkstraat, waar zijn vrouw zich bevond en waarboven het echtpaar woont, had hij een revolver bij zich. Zijn vrouw vluchtte de straat op de man, die gepasporteerd Ned.-Indisch militair is, zette haar na, schoot tweemaal en trof haar in het hoofd. Zij viel neer, werd door doctoren geholpen en is vrij ernstig bloedend naar het ziekenhuis gebracht. De dader ging er van door en meldde zich later aan een politiepost. Hij is, verdacht van poging tot doodslag, overgebracht naar het politiebureau. (N. R. Ct.) De bewaking van den te Tsarskoje Selo geïnterneerden Tsaar is iets minder geworden, weet de „Daily Mail te vertellen. Ex czaar Nicolaas mag uitgestrekte wandelingen onder nemen binnen de grenzen van het park van zijn vroegere zomerresidentiedoch al zijn bewegingen worden zorgvuldig in 't oog ge houden door een wacht die hem op 25 pas afstands volgt. De voorloopige regeeiing heeft verder „overste Ramanof" toegestaan zijn gemalin, „de vrouw van overste Ramanof" zooals de gewezen keizerin in officieele stukken heet, tweemaal aan haar venster te bezoeken. Doch voorgeschreven dat de czarina noch van het venster mag achteruitgaan, noch over de vensterbank naar buiten mag buigen. Beiden mogen slechts rechtopstaande een kort onder houd hebben en wel zoo, dat den wacht- hebbenden officier geen enkele hunner be wegingen verborgen blijft. De kinderen van het keizerlijk paar mogen weliswaar onder toezicht hun ouders bezoeken zonder aan dergelijke voorschriften gebonden te zijn. liet Engelsche weekblad „Land and Water" bevat het volgende vermakelijke staaltje van soldaten-philosophie. De titel luidt„niet tobben Eén van tweeën is zeker: öf ge wordt, ge mobiliseerd öf ge wordt niet gemobiliseerd. Als ge niet gemobilsieerd wordt, behoeft ge niet te tobben. Als ge wel gemobiliseerd wordt, is één van tweeën zeker. Of ge komt achter de linies, öf gekomt aan het front, Als ge achter de linies blijft, behoeft ge niet te tobben. Als ge aan het front komt, is één van tweeën zeker: öf ge rust op een veilige plaats, öf ge staat aan gevaar bloot. Als ge op een veilige plaats rust, behoeft ge niet te tobben. Als ge aan gevaar blootstaat, is één van tweeën zeker: Of ge wordt gewond, öf ge wordt niet ge wond. Als ge niet gewond wordt, behoeft ge niet te tobben. Als ge gewond wordt, is één van tweeën zeker: Of ge wordt boter, öf ge gaat dood. Als ge beter wordt, behoeft ge niet te tobben. Door de hulpcommiezcn onder Groesbeek zijn drie personen aangehouden, die een ledigen kruiwagen met zich voerden. Bij onderzoek bleek de wagen geheel hol te zijn en zoo kunstig gemaakt, dat oppervlakkig niets van het vreemde samenstel in 't oog viel. Alle onderdeden waren tot bergplaatsen van kwatta ingericht! Nog een aantal stukjes waren er in verborgen. De rest was zeker over de grens („Gelderl.") Nadat in de laatste dagen te Rotterdam in verband met de behoeften aan aardappelen herhaaldelijk kleine ongeregeldheden hadden plaats gehad, trokken de vrouwen Dinsdag weder in optocht naar het stadhuis. Een drietal harer werd door den waarnemenden burgemeester, den heer C. van Dorp, ontvangen, die haar mededeelde, dat zoo spoedig mogelijk in de behoefte zal worden voorzien, maar haar tevens onder het oog bracht, dat zij door het verwekken van ongeregeldheden, het aanran den van wagens of het doen van aanvallen op schepen, de zaak zeker zouden vertragen, daar de boeren in dit geval hunne aardappelen liever elders zouden verkoopen dan naar Rotterdam zenden. In perceel Focke Simonszstraat te Amster dam heeft Zaterdagavond omstreeks half twaalf de 54-jarige W. J. van de C. zijn 24jarigen schoonzoon,den chauffeur J. van Hall, bij wien hij op bezoek was, met een mes een steek aan de linkerzijde van den hals toegebracht, waardoor de slagader werd geraakt en het slachtoffer kort daarna overleed. Schoonvader en schoonzoon schijnen in te genwoordigheid van de vrouw van den ver- si agene en drie zoons van den dader woorden te hebben gekregen, waarbij van de C. plot seling een mes trok met het vermelde nood- ottige gevolg. 1 De politie en de geneeskundige dienst wer den gewaarschuwd; het slachtoffer werd naar het Binnengasthuis overgebracht. De dader werd gearresteerd. Bij zijn aan houding zat hij te lezen, alsof er niets gebeurd was. Hij verklaarde later wel de beweegreden van zijn misdaad te zullen mededeelen. Hij en verschillende getuigen werden nog Zondag nacht aan het bureau Stadhouderskade door commissaris Tjassens Kciser gehoord. De aan gehoudene stond bekend als iemand, die mis bruik maakt van sterken drank. De versla- gene was gehuwd en vader van een kind. Een 30-tal arme menschel), mannen en vrou wen, brachten den nacht onder den blooten hemel op het binnenhof voor de Ridderzaal door, in de hoop gisteren hun plaatsje tegen een goeden prijs te verkoopen aan hen, die de opening van de Staten-Generaal door II. M. de Koningin willen bijwonen. Van betrouwbare zijde deelt men aan het Vad. mede: dat een der heeren, die de opening der Staten-Generaal bijwoouden, het oirbaar achtte, om, in volle gaiakleedij terugrijdende, tezamen met zijn gezin, blootshoofds in een open rijtuig te pronken, terwijl het zoontje op den bok zijn hoofd met de steek van pa had versierd. Op de laatste biggenmarkt te Weid (Geld.) brachten de beste biggen nog geen gulden per stuk op. Toen Woensdagmorgen omstreeks kwart voor negen de timmerman Thym zooals ge woonlijk het huis van den opzichter A. C. Schroot, Saphatipark 84 te Amsterdam, was binnengegaan, werd hij plotseling met een breekijzer aangevallen en werd hem door eenige individuen een slag op het hoofd toe gebracht. Het bleek, dat 2 personen zich door verbreking van een raampje in de voordeur, waardoor zij in staat waren geko men, hetwelk tijdelijk door de bewoners is verlaten. Verschillende kasten waren door hen open gebrokeu. Waarschijnlij k hebben zij niets meegenomen. Dit valt echter nog niet te con- stateeren, omdat de familie nog niet was aangekomen. De politie was ter plaatse om een onderzoek in te stellen, dat echter nog tot geen resultaat geleid heeft. De toestand van den timmerman thym, die naar het ziekenhuis moest worden vervoerd is zeer ernstig. De dieven hebben eenige inbrekers-werktuigen waaronder breekijzers, achtergelaten. De Keizer wenscht vrede. WEENEN, 28 Juni Heden werd in de Kamer door den afgevaardigde Ilauser, die des ochtends door den Keizer was ontvangen, verklaard: „Ik heb van den Keizer zelfver- nomen, dat hij den vrede wenscht en wel zoo spoedig mogelijk". Daarna werden de debatten over den vrede in den breede voortgezet. Duinkerken en Oostende beschoten. BERLIJN, 28 Juni. (W. B.) Duitsch staf- bericht. Zware verdragende batterijen beschoten gisteren met resultaten, die waargenomen werden, de Engelsch Franscbe havenvesting Duinkerken. Verscheiden schepen verlieten in allereil de haven. Bij wijze van antwoord werd door den vijand Ostende onder vuur genomen. Militaire schade is niet toegebracht In de Engelsche loopgraven aan de kust heeft een beschieting door onze artillerie en mijnwerpers groote verwoestingen aangericht Na een rustigen ochtend werd tegen den avond de vuuractie in eenige sectoren van het front in Vlaanderen en Artois vrij hevig. Ten Zuidoosten van Nieuwpoort hebben onze aanvalstroepen een Belgisch fort vermeesterd Bij Hooge mislukte een vijandelijke verken nersaanval. Ten Zuiden van den weg Kamerijk Altrncht loden de Engelschen bij het zuiveren van een loopgraaf door West.faalsche en Rijn sche stormtroepen aanzienlijke verliezen aan gevangenen en dooden. Op het voorterrein van onze stellingen te n Noorden van St. Qventin ontwikkelden zich herhaaldelijk kleine gevechten van onze posten met Engelsche afdeelingen PREDIKBEURTEN. ZONDAG I JULI 1917. DAGEN. v Voorm. Nam. Zaterdag 30 Juni 9.28 10.00 Zondag 1 Juli 10.32 11.3 Maandag 2 11,31 11.57 Dinsdag 3 0.23 Woensdag 4 0.49 1.12 Donderdag 5 1.35 1.58 Vrijdag 6 2.21 2.43 De Weegbrug zal geslotCfl zij» Donderdag en Vrijdag 5 en 6 Juli a s. HET BESTUUR. Burgemeester eu Wethouders van rIER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 2 —1 JULI geldig zullen zijn voor: Rijst Bon no. 8 le Serie Rak- en braadvet 14, le Varkensvleesch 14, le Groene erwten „9, 1» Gort 4, le Ter Neuzen, 29 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Op bon No. 14 voor Varkensvleesch mag 0.300 K.G. worden afgegeven. Üp bon 110. 4 voor Gort mag slechts 0.500 K G worden afgegeven. Nieuwstraat 10, Aankoop en verkoop van Effecten en Pandbrieven. Inwisselen van Belgisch- en ander vreemd Geld, Coupons en Cheques. Beleggen en verstrekken van Gelden, onder persoonlijken waarborg of zakelijk onderpand BELEENEN VAN EFFECTEN. ASSURANTIËN. LEVENSVERZEKERINGEN. INCASSO'S enz. (EIGEN TEELT.) Groentenhandel. Dagelijks verkrijgbaar Versche Snijboontjes, Doperwten, jonge Worteltjes, Postelein Princessenboontjes, enz. enz Groentenhandel. DRIEWEGEN. TER NEUZEN. ,78 kan blijven bestaan indien slechts liet goede geneesmiddel wordt aangewend vastzittend slijm op de borst, krie beling in de keel. Neem Anga-bonbons. Per doos 30 en GO cent. bij volwassenen en kinderen. Neem Enfan-bonbons. aam Per doos 30 ct. Gebruik Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. hibs Per koker 45 ct. Mijnhardt's Hoofdpijn HBSBHS Per hoofdhuid, zonder haaruitval, bevrijd van roos. Wasch met Purolzeep. BM Uer stuk 60 ct. verwijderd door Mijnhardt's Laxcer- tabletten. Deze tabletten zijn bloed zuiverend, regelen den stoelgang. Per doos 35 ct. ontstoken huid bij kinderen, zeere plekken, schrijnen en smetten der huid. Gebruik Purolzalf. nffBnriiM Her doos 25 ct. Zenuwachtigheid, slapeloosheid, on rust, gejaagdheid. Mijnhardt's Zen uw tabletten. Per koker 60 ct. Maagwater en oprisping. Mijnhardt's Maagtabletten. bbh Her koker 60 ct. bleeke gelaatskleur, zwakte. Gebruik Enersan-tabletteu. nrTflfflf Per koker f 1. Zie bij koop toe, dat op liet door U gekochte voorkomt de naam van den fabrikant A. MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth. en alle Drogisten. Per koker f 1.3 kokers f 2.85. Te Ter Neuzen J, Kense, Markt 9 Wed. A. van Overbeeke-LeunisJoh. van Eijsden Hulst H. P. Borgh- stijn J. C. M. Hertogh-Verwilghen Axel C. B. Ant.heunis Koewacht J. van Mossevelde van Bouchante; Sas van Gent Ad. van Loij, Pólder- str. De Notarissen E. B. DUMOLEYN te Ilontenisse en J. A. DREGMANS te Axel, zullen ten verzoeke van Mej. de Wed. FRANCOIS BAKKER te Ossenisse, op des namiddags 2 uur, (zomertijd) in het open baar verkoopen •alles wassende in den Hooglandpolder, ge meente Ossenisse. Te vergaderen op de hofstede. Gebrek aan steenkool. Echtelijke twist. Hoe de vroegere alleenheerscher bewaakt wordt. Soldaten-philosophie. Een smokkelkruiwagen. De aardappelnood. Doodslag. Opening Staten-Generaal. Niet steekhoudend! Geen vraag. Inbraak met poging tot moord. [Zomert ij d], Qereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2 nur Ds. S,. Groeneveld. Axel [Singelweg] U'/j uur Leeskerk en 2 uur, cand. J. E. Goris. Axel[Stationstraat] 9'/i uur cand. J. R. Goris 2 nur Leeskerk Zaamajag 9'/j en 2 uur, Ds Fr. Tollenaar, van Brouwershaven. Hoek 10 en 3 uur. Leeskerk Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Bed. H. Doop en Voorber. H. Avondm. Sluiskil 9'/j en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'U en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslug 9'/2 en 2'/j uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Eaams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/j en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkst.raat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/a uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen ö'/j uur, Evangelisatie. Middelburg, 28 Juni. Boter f 1,09 a f 0,voor particulieren f 0, per '/a kilo Eieren f 7,90, voor particulieren f 830, per 100 stuks. i PUIKE DRIEWEGEN, Ter Neuzen

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3