nieuwe Aardappelen. AUTOMOBIELEN to lm Oprichting Persvereeniging. 13DE JAARVERGADERING Vereeniging tot COS T U U M S. J. D0NNER-MEYLER. IDg vao MHOflip 10 Heden ontvangen NIEUWE ZOMERSTOFFEN Gemengd Nieuws. B ti r g e r 1 ij k e S t a 11 d. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A dvert. entië n. Algemeene vergadering Aankoop Derrie Dagelijks te bekomen G. van Driel, P. J. VISSER, Ter Neuzen. Openbare Verkooping. BOUWLAND, Laatste Berichten. UITN00DIGING tot bijwoning eener Vergadering op I). V. MAANDAG 18 JUNI 1917, des avondsten 5 ure (Zomertijd) in de Clir. Bewaarschool, Zandstraat te T er Ne u z e n aan aile Antirev. vrienden in Zeeuwsch Vlaanderen, teneinde aldaar eene bespreking te honden om te komen lot bet oprichten van eene Persvereeniging. Verstaat het wel! Sanguinose. op Woensdag 20 Juni 1917 Goes, Juni 1917. Het voorloopig Comité. Telef. Interc. 130. Vrijdagavond ontmoette de jachtopziener van li. in de nabijheid van liet hotel „Wolfheze" een heer, gekleed in jagers-costuum, die een buks droeg. Toen de veldwachter hem de buks wilde afnemen, ontstond een worsteling. De persoon greep een revolver en schoot den veldwachter in tegenwoordigheid van ver scheidene personen dood. De omstanders, die vol ontzetting van Beek dood voor zich zagen neervallen, poogden den moordenaar te achtervolgen maar dreigend met zijn schiettuig verdween hij in de bosschen, op een toevallig in de buurt zijnde maré chaussee een schot lossend, zoodat deze alleen door zich op den grond te werpen aan den kogel ontkwam. Dadelijk werden uitgebreide maatregelen genomen om den onverlaat te achterhalen, zoodat Vrijdagnacht en Zaterdag een groote macht aan rijks- en gemeentepolitie met speur honden en militairen te voet en per rijwiel de bosschen doorkruiste. De moordenaar bleek aan station Wolfheze gezien te zijn; daar had hij onder bedreigingen water en eten gevraagd en er blijkbaar ook den nacht in een seftuur doorgebracht. In den loop van den morgen was hij gezien meer zuidelijk, in de buurt van den Utrecht- schen straatweg naar Ede toe, waar hij op twee passeerende soldaten twee schoten loste, die beide doel troffen, zóó dat een hunner in het hospitaal te Arnhem moest worden op genomen. Zaterdagavond werd de politie te Arnhem medegedeeld, dat in het volkslogement van Pleineman een man vertoefde, die in het bezit was van een revolver en die wel eens de dader kon zijn van den moord te Wolfheze. Dadelijk ging de inspecteur van politie Lovink met een tweetal rechercheurs er op af. In de gelagkamer vonden zij den man, die in een hoekje de courant zat te lezen. Toen ze op hem toetraden, trok hij onmiddellijk weer de revolver en loste hij vier schoten, waarvan één den inspecteur Lovink in het dijbeen tJof. De beide rechercheurs wisten den man te ontwapenen en te boeien. Door een der schoten was hij zelf aan den arm gewond. Aan het politiebureau gaf hij op genaamd te zijn E. J. Roelofs, geboren te Arnhem, oud 20 jaar, zwervend, Hij had de buks en de revolver gekocht om te gaan jagen. Hij legde volledige bekentenis af. De toestand der gewonden is bevredigend. De inspecteur is per brancard naar het Diaconnessenhuis overgebracht.. In het bezit van "den gearresteerde was nog een revolver met een groot aantal patronen en ledige hulzen. De buks bad hij 's middags weggegooid, toeu de politie hem op de hielen zat. Nadat hij ook toen weer op de politie geschoten had zonder te treffen. Zwaar ge boeid is hij naar het huis van bewaring over bracht. Het volgende is heusch te Amsterdam ge beurd. zegt „Het Volk". Twee Belgische dames gaan uit, gewapend ieder met een parapluie. Het weer klaart op en zij willen graag den vervelenden parapluie kwijt. Bij het Leidscheplein worden ze plot- plotseling verrukt door den uitnemenden Hol- landsclien organisatiegeest, want zij ontdekten het „Huis van Bewaring". Onmiddelijk schellen zij aan eerste schrik het overgaan van een zware bel. Een man verschijnt met een rare pet op het hoofd. Beleefd worden twee parapluies overgerijkt. Tweede schrik de man met de pet gromt nijdig het is hier de gevangenisDames ontiiutst af met de parapluies. Door de commiezen werden te Glanerbrug twee vrouwen met een kinderwagen aange houden, die, te Hengelo woonachtig, van daar kwamen smokkelen. De wagen, die er oogen schijnlijk heel gewoon uit zag, werd aan een nauwkeurige visitatie onderworpen. Toen bleek de baby te slapen in een thee-bed van onge veer 15 pond, terwijl de voering van liet wa gentje was opgevuld met reepen chocoladeen harde zeep. Deze goederen, het wagentje incluis, wer- verbeurd verklaard en tegen de dames werd proces-verbaal opgemaakt. Te Vriescheloo is de turfgraver G. Nobbe door den bliksem doodgeslagen. De heer J. Grubben te Maasheeze (L.) werd door den bliksem getroffen. Hij was terstond een lijk De houtprijzen stijgen tot een ongekende hoogte, welke nog steeds toeneemt. Beuken blokken (voor brand) van 70 c.M. lengte doen per wagon (200 stnks ongeveer) f 475. |Vóór den oorlog was de waarde hiervan f21 a f 40. TER NEUZEN. Huwelijks voltrekkingen 0 Juni. Pieter Johannes Scheele, oud 25 j. jm. en Debora Crina van Cadsand, oud 24 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Julianus, z. van Jose- phus Lippens en van Elisabeth Peulusse. 5 Juni. Jacobus, z. van Cornelis de Ruijtor en van Anna van Cadsand. 7 Juni. Veronica, d. vau Augustus de Maat en van Anna Maria Mooi. 8 Juni. Amelia Maria Anna, d. van Arie Henricus van Maele en van Maria van Damme. Leuntje, d. van Bodewijk Frans Kaijser en van Cornelia Johanna Simons. 9 Juni. Hermanns Andries, z. van Jacob Herre- bout en van Hendrika Maria Ruben. Overlijden. 5 Juni. Hendrik Meertens, oud 15 m., z. van Jozias Hendrik (overl.) en van Johanna Frederika de Regt. AXEL. Huwelijksaangiften. 16 Mei. Hen drik van Es, oud 28 j., lm. en Helena Maria Bolleman, oud 22 j., jd. 18 Mei. Michiel de Vissér, oud 25 j., jm. en Adriaua Pieternella üeij, oud 22 j., jd. 31 Mei. Jozias Pieter van de Velde, oud 25 j., jm. en Adriana Johanna Rouw, oud 24 j.. jd. Huwelijks-voitrekkingeu. 17 Mei. Arend Lenos, oud 22 j., jm. en Krina van Meurs, oud 20 j., jd. 22 Mei. Joseph Alfonse Marie ne Block, oud 30 j., jm. en Emma Strooband, ovd 28 j, jd. 24 Mei. Gerhardus Marinus van den Berge, oud 25 j., jm. en Leentje Leuntje Boeije, oud 22 j., jd. Cornelis van den Berge, oud 22 j, jm. en Krina Jansen van Roscndaal, oud 20 j., jd. Jacobus Gelein de Bokx, oud 27 j., jm. en Tanneko Dieleman. oud 26 j.. jd. Gerrit Schalkoord, oud 24 jjd. 31 Mei. Tho mas Meertens, oud 19 j., jm. en Pieternella Schieman, oud 20 j., jd. Hendrik van Es, oud 28 j., jm. en Helena Maria Bolleman, oud 22 j., jd. Michiel de Visssr, oud 25 j., jm. en Adriana Pieternella Deij, oud 23 j., Charel van Vliet, oud 26 j., jm. en Sara Clazina Ver meide, n oud 27 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Maria Leonarda Alplion- sina, d. van Henricus Lippens en van Antho- nette Jeanette Groothaert. 21 Mei. Jakob, z. van Jacob Cové en van Dina Koekkoek. 23 Mei. Jacomina Cornelia, d. van Mecuwis de Regt en van Adriana Levina Dieleman. Celina, d. van Petrus Joannes Bacrt en van Emelia Adam. 28 Mei. Salomon, z. van Johannes van Espen en van Adriana Aamelink. 30 Mei. Louisa Maria, d. van Joseph Maria Mattelé en van Eugenia Margaretha Rottier, 31 Mei. Cornelia, d. van Andries Overdulve en van Maria Wilkelmina van Wijek. Willem, z. van Willem Riemens en van Maria Janna Boeije. Janneke, d. van Cornelis Wissel en van Chris tina Klaassen. Het ligt in het voornemen van II. M. de Koningin op 28 Juni a.s. de Staten-Generaal zelve te openen. De benoeming van de opvolger van deh heer Bosboom zal nog deze week plaats hebben. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 13 Juni 7.52 8.26 Donderdag 14 9.1 9.35 Vrijdag 15 10.8 10.41 Zaterdag 16 11.12 11.40 Zondag 17 0.7 Maandag 18 0.32 0.55 Dinsdag 19 1.17 1.38 van de Kolenvereeniging „DE VOORZORG" op Vrijdag 15 Juni 8</j uur (Zomertijd) bij dhr. P. Dieleman, Driewegen. Onderwerp TELEFOON 24. I)e Notaris E. B. DUMOLEYN te Ilonte- nisse zal, ten verzoeke van Professor Dr. DE COCK te Gent, op Maandag 18 Juni 1917, des namidnags 4 uur, in het café „De Koning van Engeland" bij Mcj. de Wed. Ém. Cattoir te Hulst, in het openbaar verkoopen te Kapeliebrug, gemeente Clinge, kadas traal bekend in sectie A nos. 948, 949, 950, 951 en 957. In pacht gedeeltelijk bij Aug. Cammaert ad Frs. 153. Jac. Crabbe „55 Job. Buijs 63. en Aug. Ilerreweijers 130. 's jaars. Betaling koopsom één maand na de toewijzing. Onkosten 8V3 Gelag 1j$ Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kan tore van voornoemden Notaris. HOEK. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Leonardus Laurentius van Hoorn, oud 24 j., jm. on Maatje de Kraker oud 26 j., jd. 23 Mei. Adriaan Jan Michielsen, oud 22 j., jm. en Janna Vinke, oud 24 j.,jd 24 Mei. Martinus Mioras, oud 21 j.,jm. en Pleuntje van Cadzand, oud 19 j., jd. Geboorten. 24 Mei. Maatje, d. van Johannes Buijze en van Cornelia Adriana Bedet, 27 Mei. Tanneko Esther, d. van Francois Geerard Tollenaar en van Catharina Lovina de Kraker 28 Mei Francois Jacobus, z. van Jan de Braai en van Pieternella Bakker. Overlijden. 18 Mei, Christiaan Mecbielsen, oud 22 111., z. van Levinus en van Magdalona Bakker. Door de Engelsche admiraliteit wordt volgens een Reuter telegram uit Londen medegedeeld Dooreen pas uitgevoerden verkenningstocht is gebleken, dat alle groote schepen uit Ostende verwijderd zijn. De twee torpedobootjagers, waarvan onlangs melding is gemaakt, zijn naar Zeebrugge gesleept. Vermoedelijk zijn zij bij het bombardement beschadigd. De haven biedt een doodsclien aanblik. TER NEUZEN, 6 Juni 1917 Daar is geen enkel middel'verstaat bet welgeen enkel middel, dat U in alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte, van lichamelijke en geestelijke uitput ting beter en vlugger helpt dan de Dr. James de dullivan schrijft ons: „ik zal zeker voort gaan met Uw middel voor te schrijven bij de behandeling van bleekzucht cn bloedarmoede. Het lichte staalgehalte dat de SANGUINOSE in organische verbinding bevat, is voor mij een groote aanbeveling" De SANGUINOSE is zuiver plantaardig; zij wordt door delikaatslo gestellen ver dragen. Zij wekt den eetlust op, maakt Uw slaap diep xm verkwikkend; schenkt U nieuwe veerkracht, levenslust, werkkracht. De SANGUINOSE kost per flacon van ruim 300 gram f 1.50, 6 (1.8.12 ff. 15 Tweepiaal per dag een eetlepel, kinderen een theelopel of een dessertlepel, in een eetlepel suikerwater. Verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK De Riemerstraat 2c'4. VAN DAM Cj.. Den Haag. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke-Leunis; te Axel bij Joz. de Feijter Pz. op de Stichting „VREDERUST" te BERGEN-OP-ZOOM. Aanvang half tien ure. HET BESTUUR. Tengevolge van de tijdsomstandigheden is liet voor dc Stichting onmogelijk te zorgen voor de benoodigde spijze ten behoeve van degenen; die de Jaarverga alleen de KOFFIE zal vanwege de Stichting worden aangeboden. Bezoeken aan de patiënten zijn alleen toegelaten voor de naaste familieleden en niet dan na enkele dagen te voren schriftelijk van liet voorgenomen bezoek kennis te hebben gegeven aan den Geneesheer-Directeur. Op verzoek worden Stalen franco toegezonden en is de Coupeur steeds te ontbieden. Een veldwachter doodgeschoten. Ter bewaring. Een smokkelkinderwagen. Onweer. Hout-O.W. Opening Staten-Generaal. Minister van Oorlog. Hulst, 11 Juni. Per 100 K.G. Tarwe f 15,afwintergerst fa fzomergerst f 13,75, a fliaver f 13,a frogge f 13,a f witte boonen f40,a fduivenboonen f 17.— a fpaardenboonen f 17,a f PUIKE DRIEWEGEN, TER NEUZEN. 5.32 20 H.A.(II gemet 283 roeden) De haven van Oostende ontruimd. TAN DE

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3