Ontvangen gefleurde Grêpons. VAN DALEN, Kerk en S c h o o I. Land bouw berichten. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ternenzen. Advertentie n. Firma J. L. JURRIJ-Hoebc. De spoorwegwagons uit Z. - Vlaanderen. De per scheepsgelegenheid uit Z.-Vlaanderen te Vlissingen aangekomen wagens van de Etat Beige worden in de werkplaats der Staatsspoor te Vlissingen weder in elkander gezet. De noodige herstellingen worden aldaar aange bracht. Doordat de wagens zoo langen tijd niet gebruikt zijn, verkeeren een groot aantal in zeer slechten toestand. De eerste wagens zjjn uit de werkplaats der SS. gekomen, die direct in gebruik kunnen worden genomen. De douane-beambten te Hansweert hebben op de sleepboot „Cor", kapitein Noels, een groote partij Bukvet (100 K.G.) in beslag ge nomen, bestemd om naar Antwerpen te worden uitgevoerd. De boot is aangehouden. De ma chinist is naar Middelburg overgebracht. De kapitein heeft zich aan een verhoor onttrok ken door onverwacht per fiets te vluchten. Vlissingen. Wegens gebrek aan olie en andere grondstoffen zal de fabriek en werf der Kon. Maatschappij „de Schelde" alhier des Zaterdags niet werken. Te Middelburg is thans een hofstede verkocht, groot 47 H.A. 81 A. 30 c.A., voor de kolossale som van f 110.000. Middelburg. De plannen tot oprichting van een handelsdagschool met 4-jarigen cursus zijn thans zoover gevorderd, dat reeds een oproep van leerlingen heeft plaats gehad. De be doeling is zoo eenigszins mogelijk de school met 1 September te openen in het gebouw, waar thans reeds een handelsavondschool is gevestigd. Gemeenteraad van Ter Neuzen, In de heden gehouden vergadering van den Raad waren alle leden tegenwoordig behalve de heer Van Nes. Voorzitter de heer J. Huizinga, burgemees ter, die de vergadering opent. De notulen der vergadering d.d. 8 Maart worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen bericht van den heer J. J. van Leeuwen, dat hij wegens vertrek uit de ge meente ontslag neemt als lid van de Com missie tot toezicht op het L. en M. onderwijs. Hiervan zal kennis gegeven worden aan de Commissie van toezicht. Goedkeuring van Ged. Staten over de re kening van 1915, benevens goedkeuring raads besluit betreffende verpachting van gronden aan de heeren C. van Langevelde en J. P. Vercouteren. De heeren De Jager en Geelhoedt stellen een onderzoek in naar de geloofsbrieven van het gekozen raadslid de heer J. de Feijter, waarbij wordt geadviseerd tot toelating. Hier toe wordt met algemeene stemmen besloten. De behandeling ontwerp-besluit tot vast stelling van een bouwplan en in verband daarmee voorloopige goedkeuring van plannen en teekeningen tot onteigening van grond in het belang der volkshuisvesting wordt om formeele redenen aangehouden tot een vol gende vergadering. De heer D. Scheele en J. de Bruijnc wen- schen inlichtingen aangaande de kolenvoor- ziening te Sluiskil en Driewegen, welke in den breede door den Voorzitter worden ver strekt. Hierna ging de vergadering over in comité generaal tot vaststelling van het kohier van den H. O. Ten half een ure schorste de Voorzitter de vergadering, om ten twee ure weder voort te zetten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mastenbroek S, Ronner te Waddinxveen. Aangenomen naar Johannisburg (Z.-A) A. J. Barger te Boven-Smilde. In liet afgeloopen najaar is door de militaire overheid bij de boeren zooveel hooi opge vorderd, als zij konden missen. Daar zij niet zooals vroeger, volop graan konden voeren, moest er ook meer hooi gevoederd worden dan gewoonlijk. Velen verlangden dan ook reeds lang naar den tijd, dat het vee naar de weide zou kunnen. In andere jaren was er in dezen tijd van het jaar volop gras in de weide (April of grasmaand)doch door de aanhoudende koude en regen is het gras nu nog zeer kort en kan het vee nog niet naar buiten. Bij vele land bouwers is dan ook het hooi op en moeten zij hooi koopen tegen een ongekend hoogen prijs. Er wordt zelfs f 80 de 1000 K.G. besteed. Bekomen van zaaizaad. Een incident met doodelijken afloop Vrijdagavond te half 10 liepen eenige mili tairen, waarvan enkelen beschonken of half beschonken waren, in de Grootestraat te Almelo te zingen. Twee surveilleerende agenten van politie maanden de militairen aan zich kalm te gedragen. Toen de militairen weer eenige passen van de agenten verwijderd en intusschen in de Oranjestraat gekomen waren, begonnen zij opnieuw te zingen en te schreeuwen. De agenten grepen daarop een der militairen aan om hem over te brengen naar het politiebureau. Toen de agenten met hun arrestant weer in de Grootestraat waren gekomen, kwam een andere soldaat, die ook tot het zingende troepje had behoord en intusschen een geweer uit de kazerne, het St. Josephsgebouw, had gehaald, de agenten achterop. Hij bracht met het geweer een agent een slag op het hoofd toe, ten gevolge waarvan deze viel. Nadat deze weer was opgestaan, zetten de beide agenten den militair na om deze te arresteeren. De militair vluchtte in het St. Josephsgebouw gevolgd door de agenten. Op een der bovenkamers, waarin de militair was gévlucht, jwilden de agenten hem arres teeren, doch werden daarin verhinderd door andere militairen. Er werd gebruik gemaakt van geweren, bezems en anuere voorwerpen om beide agenten te slaan. Er werd geroepen „Pak de patronen". De eene agent greep zijn revolver, terwijl de andere een anderen militair, die een patroon- tasch uit een kastje wilde nemen, blijkbaar met het doel om daaruit patronen te nemen om op de agenten te schieten, dit verhinderde. Een agent stond toen alleen tusschen meerdere militairen, die hem van voren en van achteren sloegen. Met een geweer kreeg hij een slag op het hoofd, tengevolge waarvan hij neerviel. Zijn revolver ging af en een militair, die met een bezem stond om hem te slaan, kreeg een schot in de linkerborst, hij viel neer en was eenige oogenblikken later dood. Na het vallen van het schot was alle verzet gebroken. De overledene was afkomstig uit Nijmegen en gehuwd. De agent werd zoo danig verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Vervaardiging kanonnen. Het „Fin. Weekbl". deelt mede, dat de Ned. Fabriek van werktuigen en spoorwegmaterieel te Amsterdam eerlang met de fabricage van kanonnen zal kunnen beginnen. Haar eerste electro-oven is gereed gekomen. Zij kan nu door electrische warmte ijzer smelten en staal gieten, liet zg. electrostaai. Daarvan worden groote blokken gegoten, die onder den stoom- warmer op de gewenschte lengte kunnen wördfen nitgesmeed. Alles is daarvoor gereed en weldra zal in Nederland het eerste stalen kanon vervaardigd kunnen worden Porcelein-ruiters. (D.N.D.). Op 19 April jl. herdachten vier Pruisische kurassiers-regimenten hun twee honderd-jarig bestaan. De betreffende regi menten worden in den volksmond de „porcelein- ruiters" genoemd, een eigenaardige benaming die een historischen oorsprong heeft. De Pruisische soldatenkoning Friedrich Wilhelm I ruilde toch bij een zekere gelegenheid met koning August den Sterke van Saksen en Polen een zeshonderdtal ruiters in voor eene waardevolle porceleinverzameling, aan welke transactie hun ontstaan te danken hebben. Vrijdagavond hield de afdeeling „Land van Axel" der Vereeniging van Chr. Onds en OndesseD in Ned. en O. I. een vergadering in de Chr. bewaarschool alhier. De lieer P. van Es leidde eèn bespreking in over het z.g. Bevredigingsrapport. Bij de discussie bleek, dat de vergadering veel meer voelde voor een oplossing in den geest van het Unie-rapport, dan voor die, welke de Bevredigingscommissie heeft voorgsteld. In de pauze werden door eenige dames- en heerenleden eenige zang en muzieknummers ten gehoore gebracht. Als afgevaardigde naar de Jaarvergadering in de Pinksterweek te Groningen te houden, werd' aangewezen de heer C. J. Nobels, van Sluiskil. Omtrent het eenige weken door ons ge publiceerde bericht, dat de stoomwagenveer ponten der gemeente Rotterdam dienst zouden doen om spoorwagons over te brengen naar Vlissingen, kunnen we meededen, dat tenge volge van het heerschende kolen- en oliegebrek, van dat voornemen is afgezien moeten worden. Gisterennamiddag speelden eenige jongens bij de middensluis aan de 'Westkolkstraat al hier. Het achtjarig zoontje van den politie agent Witte geraakte te water. Spoedig op den wal gebracht, werden door den militairen dokter alle middelen toegepast, ook was Dr. Van Nes spoedig ter plaatse, helaas mocht echter niets meer baten om de levensgeesten nog op te wekken, en werd het knaapje als lijk naar de ouderlijke woning vervoerd. Wegens het aanvragen van twee stel broodkaarten, zoowel voor wit- als bruinbrood, stond terecht D. de Z., sluismeester alhier. Beklaagde zeide de twee stel niet te hebben aangevraagd bij een bakker, doch bij twee verschillende bakkers. De officier meent, dat ieder wel degelijk wist, dat men per persoon maar één kaart mocht aanvragen en hij eischte daarom f25 boete of 25 dagen hechtenis, mede om een voorbeeld te stellen. Zaterdag werd alhier door het bestuur van den calamiteuzen polder Nieuw Neuzen aanbesteed Het herstel, de vernieuwing en het onder houd tot 30 April 1918 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de water- keering van bovengenoemd polder, waarvan de raming was f4518. De heer Jac. van Dron- gelcn te Hoek was voor f5988 den laagsten inschrijver. Behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten is het werk aan hem gegund. Zaamslag. Zaterdag werd alhier door het bestuur der waterkeering van den calamiteu zen polder Margaretha c. a. aanbesteed het horstel, de vernieuwing en liet onderhoud tot 30 April 1918 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengenoemde polders. (Raming f2206. Laagste inschrijver de heer J. de Bree te Ter Neuzen voor f2858. Het uitvoeren van aarde, kram- en steen glooiingwerken tot dijksverbetering aan boven genoemde polders. (Raming f 14.562). Laagste inschrijver de lieer R. Verschelling te Ter Neuzen voor f 14.490. Vijf tot zeshonderd Duitsche fuseliers, zeelieden en landstormers, hebben gepoogd in de omgeving van Cadzand over de grens te trekken. Zij kwamen uit de omgeving van Knocke. 200 uhlanen, welke van Brugge uit, met mitrailleuses op hen waren afgezonden, hebben de deserteurs aangevallen. Het ge vecht duurde een half uur. Een 30tal per sonen werd gewond. Aan 8 lichtgewonden gelukte het de Nederlandsche grens te be reiken. De bereden patrouilles aan de grens zijn verdubbeld. De Mei koopdagen. In verband met hun besluit om op de a.s. Meikoopdagen uitsluitend a contant te ver- koopen, hebben de notarissen en deurwaarders in Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. zich gericht tot hun collega's in het overige deel van het arrondissement Middelburg met een schrijven, waarin zij mededeelen, dat dit besluit bij vele |andbouwers instemming heeft gevonden, loch zijn er, die zelf de oorlogsrisico niet op zich willen nemen, maar toch geen verkoop verlangen, tegen contante betaling. Deze zullen nu trachten andere notarissen of deur waarders in het arrondissement over te halen in Zeeuwsch-Vlaanderen Meikoopdagen op crediet te houden. Slagen zij daarin, dan wordt de maatregel die adressanten in gemeen overleg hebben genomen, onmogelijk gemaakt. t Is om die reden, dat adressanten zich tot hun collega s wenden, met beleefd verzoek hen in bet handhaven van den genomen maatregel te steunen en desgevraagd hun ministerie voor de bedoelde verkoopingen in* geen geval te verleenen. De effectenfirma Davids Co. te Rotter dam ontving uit Breskens een aangeteekenden brief, welke f 10,000 moest inhouden aan 10 bankbiljetten van f 1000. De brief bleek echter niets dan papiersnippers te bevatten Schoondijke. Zondagmiddag 4 uur landde een Fransche tweedekker, bemand met een Engelsch vliegenier, op de hofstede van mej. wed. Dierix, onder deze gemeente. De vlieger werd naar Oostburg gebracht en zal geinterneerd worden de machine werd onder bewaking gesteld van de militairen. Tengevolge van het gure weder en den daaruit voortgevloeiden grooten achterstand in de landbouwwerkzaamheden, heeft, naar in het „Ned. Landbouw-Weekblad" wordt medegedeeld, de Rijkscommissie van Toezicht op de Peulvruchtenvereeniging besloten, het vervoer van erwten en bruine boonen, bestemd voor den zaai, toe te staan tot 30 April respec tievelijk 31 Mei a.s. Ten ongeveer 4 ure hedenmiddag werd de gemeenteraadsvergadering alhier weder open baar. Vastgesteld werd het kohier van den II. O. tot een bedrag van ongeveer f55000, benevens 20 opcenten. Nog werd besloten aan Ged. Staten te ver zoeken een leening aan te gaan van f15000 tegen een rente van ten hoogste 5Vg °/o en een allossing in 5 jaar, voor de distributie- kosten. Hierna werd de vergadering gesloten. De moord te Paterswolde. De officier van justitie te Groningen, daartoe aangezocht en in staat gesteld door particu lieren te Groningen en te Paterswolde, looft f 1000 uit voor hem of haar die aanwijzingen of inlichtingen verschaft voor het tot klaarheid brengen van den moord op mej. Mina Jansen en tot opsporing en aanhouding van den dader. Gisteren heeft een tuinman te Paterswolde de fiets van mej. J. gevonden in het Paters- woldsche meer, dicht bij den oever. Duitsch watervliegtuig neergeschoten. PETROGRAD, 23 April (P. T. A.) Officieel. In de streek van het Miadziolmeer schoot onze artillerie een Duitsch watervliegtuig naar omlaag, dat binnen de vijandelijke stelling neerviel. Vijandelijke watervliegtuigen wier pen bommen op het dorp Touretz. Mislukte aanval der Engelschen, SOFIA, 23 April. (Ag. Buig.) Bulgaarsch stafbericht. Tusschen Wardar en Doiranmeer was het vijandelijk geschutvuur den geheelen dag zeer heftig en groeide meermalen aan tot de hevigheid van trommelvuur. Vooral tegen onze stelling ten Z. van Doiran was de be schieting bjjzonder hevig. Tegen 10 uur rukten hier Britsche afdeelingen, na een lang trom melvuur, tegen onze stellingen op, doch werden teruggedreven en genoodzaakt zich in hun loopgraven terug te trekken. DAGEN. Voorm. Nam. - Woensdag 25 April 3.46 4.6 Donderdag 26 4.25 4.46 Vrijdag 27 5.7 5.30 Zaterdag 28 5.57 6.25 Zondag 29 6.57 7.33 Maandag 30 8.17 8.56 Dinsdag 1 Mei 9.35 10.11 Dc Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend De MINISTER VAN LANDBOUW, NIJ VERHEID EN HANDEL, HEEFT GOEDGEVONDEN met ingang van heden ingevolge art. 8, 3c lid, der Distributie wet 1916 voor Kaarsen vast te stellen den maximumprijs in den kleinhandel van f0,50 per pak van'300 gram netto. Ter Neuzen, 23 April 1917, De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN 84^^^ maakt bekend DE MINISTER VAN LANDBOUW, NIJ VERHEID EN HANDEL, HEEFT GOEDGEVONDEN.- met ingang van heden, ingevolge artikel 2 der Distributiewet 1916, vast te stellen een maximumprijs voor Eieren van 9 cent per stuk. De aandacht zij er op gevestigd, dat deze prijs uitsluitend geldt voor eierendoor be middeling der gemeenten geleverd. Ter Neuzen, 23 April 1917. Dfe Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. TANDARTS, Brouwerijstraat 3 (Hoek Havenstraat), Ter Neuzen TEL. 105, is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 17 April. Francois Nicolaas Dieleman, oud 20 j., jm. en Aaltje Buijze, oud 21 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 April. Pieter Arie Galle, oud 31 j-, jm. en Magdalena Sophia van de Velde, oud 19 j., jd. 19 April. August Dierickx, oud 23 j., jm. en Maria Catharina Kocli, oud 32 j., jd. Gustavus Josephus de Clercq, oud30j.,jm. en Amelia Maria Dierick, oud 21 j., jd. Klaas de Quelerij, oud 26 j jm. en Tenutje Pieternella Bruggeman, oud 28 j., jd. Jacobus Pieter Pijpeiink, oud 22 j., jm. en Jacomina Maria Machielsen, oud 20 j, jd. Geboorten. 17 April. Magdalena Elisabeth, d. v. van Jan Marinus Andriessen en van Magdalena de Feijter. HOEK. Huwelijks-aangiften. 5 April. Jacobus Cornels van Hermon, oud 28 j, jm. en Neeltje de Zeeuw, oud 28 j., jd. Johannes van den Hout, oud 23 j., jm. en Anthonia Johanna den Exter, oud 23 j., jd. 12 April. Jan Riemens, oud 23 j., jm. en Licia Androzina de Bokx, oud 23 j., jd. Geboorten. 3 April. Fijgje, d. van Jan Verhelst en van Tanneke de Bree. 5 April. Cornelia, d. v. van Daniël Dees en van Adriann Verpoorte. 9 April. Marinus, z. van Levinus de Blaeij en van Adriana de Feijter. 16 April. Pieter, z. van Pieter van der Lijcke en van Cornelia Vergouwe. Eli zabeth, d. van Richard de Marlie en van Emma Heerman. 17 April. Janna Jacomina, z. van Franfois de Jonge en van Elizabeth Wolfert. Overlijden. 7 April. Egbert Jan Wolfert, oud 2 j., z. van Adriaan en van Leintie Catharina de Klerk. Rotterdam, 23 April. Ter veemarkt waren aangevoerd 631 vette run deren, 172 vette kalveren, 220 schapen, 975 varkens. De prijzen waren voor runderen 126—85, kalveren 16090, schapen 80— 70, lammeren 8082, varkens 106—90, lichte soort 76—80. Vlas. 13170 blauw schoon f6,00-f8,25, 3600 st. blanw half gezw., bleef onverkocht, 1080 Gron. schoon f7f8; 2720 Gron. half gezw. bleef on verkocht; 900 geel schoon f7f8; wit schoon f5f5,80, 2800 wit half gezw. bleef onverkocht. Zaden. Koolz. f63 a f61.

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3