Bekendmaking. te Mi HET KANTOOR Mrs. P. DIELEMAN e„H.C. J. GROOT. Kerk en S c h o o 1. Gemengd Nieuws. B u r r 1 ij k e Sta 11 d. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie». Openbare Yerkooping. I. Een Woonhuis met tuin II. Een Schuur met tuin. III. Een Kerkgebouw en Erf, P. J. VISSER. Ter Neuzen. contante betaling. Advocaten en Procureurs te MIDDELBURG, TELEFOON: 165. Vlissingen. Het jaarverslag van de Mij. „De Schelde" bevat zorgwekkende meedeelin- gen Stagnatie in het bedrijf in 1917 wordt hoe langer hoe meer dreigend. „Het. laat zich aanzien dat een gedwongen werkeloosheid voor meer dan de helft der werklieden binnenkort niet meer vermeden zal kunnen worden." Van Vlissingen heette het vroeger dat het in hoofdzaak bestond van drie bedrijven het loodswezen, de Mij' „De Schelde", on de Mij. „Zeeland". Sedert het begin van den oorlog ligt het heole loodswezen, dat zulke groote inkomsten gaf, vrijwel stil. liet personeel van de „Zeeland" zag zich eerst op verminderd inkomen gesteld en is nu grootendeels ontslagen, daar de booten reeds sedert maanden niet varen. En nu dreigt ook nog een vermindering, zoo niet stilstand in het bedrijf der „Schelde" door gebrek aan grondstoffen. Het verdient zeker groote waardeering dat de maatschappij het geheele winstsaldo a 95 duizend gulden reserveert voor het voorzien in de positie van het personeel, wanneer het werkelijk zoo erg mocht worden. Maar het spreekt ook vanzelf dat zoo iets toch zou door werken door geheel Vlissingen. En ook door de omgeving. Van de ongeveer 180 ambtenaren en omstreeks 1800 werklieden vindt men er ook verscheidene in Souburg en Middelburg. Midd. Crt. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: E. Bauman, broodbakker, Schoollaan 1, uit Rotterdam. A. C. J. Machielsen, dienstbode, Kerkhoflaan, uit Rotterdam. J. P. Eekman, varensgezel, Dijkstraat 85, uit Gorinchem. E. Boone, verpleegster, 8 N, uit St. Phi- lipsland. C. C. Leunis, varensgezel, Tholensstraat 26, uit Rotterdam. I. It. Leunis, varensgezel, Tholensstraat 26, uit Rotterdam. Vertrokken: C. van Waes, landbouwersknecht, O 60 naar Zaamslag. J. A. Rijnberg, onderwijzer, Donze Visser straat 97, naar Ilerkingen. .T. Schieman, commissionair, De Feijterstraat 45, naar Hoek. A. Ilerrebout, landbouwersknecht, O 155, naar Hoek. A. Gijsberts, onderwijzeres, Westkolkstraat 3, naar Den Helder. A. M. van Nieulande, Directeur van de Nat. Bank, Westkolkstraat 8, naar Hulst II. Vreeke, veldarbeidor, Baandijk, naar Koudekerke. Geref. Kerken. Aangenomen: naar Eindhovendr. H. Jansen te Witmarsum. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Ter AaB. J. Werther te HedeL Bedanktvoor Oosterwolde (Fr.)J. N. Drost te Arnhem; voor Spijk (Z.-H.)J. Ronge te Hoogblokland. Aangenomen naar Noordwijk-Binnen W. W. van Ilaefteu te Zundertnaar Kcsteren J. H. v. Paddenburgh te Staphorst. Een bom. Gisterennacht is een bom geworpen inden kelder van de woning van den burgemeester te Maasticht imC v. Oppen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch groote materieele schade werd veroorzaakt. De daders zijn onbekend. In de kunst om de smokkelwaar te verber gen brengen sommiggen 't ver. Zoo zag een vrouw van 62 jaar kans de volgende goederen in haar kleeding te verbergen 4 KG. spek, 3 KG. witte boonen' 1 KG. koffie, H/g KG. rijst, Va KG. cacao, 2 KG. zeep, 3 knotten sajet. 4 pakken aardappelmeel, 2 KG. kaas, 2 KG. boter, 2 zakken met broodjes en eieren en 3 pakjes tabak. Dit alles was zoo prachtig gerangschikt, dat allen het ervaren oog van den kommies iets bijzonder kon ontdekken. Varkens in een duikboot. De „Liller Kriegszeitung verhaalt van een slachtfeest aan boord van een duikboot. Het gebbeurde in de Gqlf van Biscaje Daar werd een Engelsch stoomschip aan gehouden dat munitie vervoerde. Op het oogenblik, dat de bommen zouden worden aangestoken, vernemen de manschappen een eigenaardig geknor „Varkens aan boord" schreeuwden zij de dichtbijliggende duikboot toe. Het vernielingswerk is vergeten. De duik bootbemanning, die op het punt van kost niet verwend is, zwelgt reetls in het vooruitzicht van volop worst en spek. Werkelijk vond men twee vette Yorks hire- varkens, die in minder dan geen tijd aan boord der duikboot geheschen werden. Een daarvan werd terstond geslachtzelden was de stem ming der bemanning opgewekter geweest. Het andere werd meegevoerd naar Kiel, waar hij in triomf door de straten geleid werd. Een zeldzame buit van den verscherpten duikbootoorlog TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 5 April. Cornelis Wilhelm Johannes Pieter Lief broer, oud 24 j., jm. en Adriana Cornelia Donze, oud 25 j., jd. Klaas Westra, oud 23 j. jm. en Krina Magealena Hamelink, oud 18 j., jd. Marinus Pieter Kiel, oud 24 j., jm. en Hendrika Levina Witte, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 April. Marinus Michiel Robijn, oud 27 j., jm. en Francina Adriana Faas, oud 24 j., jd. 12 April. Cornelis Kaijser, oud 21 j., jm. en Helena van Doese laar, oud 18 j., jd. Marinus Wilhelmus, oud 28 (j., jm. en Jozina Anna Frederiksen, oud 27 j., jd. Geboorten. 8 April. Catharina Elizabeth, d. van Jacobus Jansen en van Elizabeth Ha melink. 9 April. Elvira Mathilda, d. van Edu- mond Benedictus Kesbeke en van Emma Ma ria Regina IJsebaert. Helena Johanna, d. van JAector Kuijk en van Maria Willemsen. 10 April. André Francois Elise, z. van Augus tus Verstraeten en van Mathildis Emilia Breens 11 April. Guljaam, z. van Guljaam Dees en van Eva Scheele. Willem Jacobus, z. van Marinus Jacobus Cornelis van Pienbroek en van Maria Wilhelmina van Es. 12 April. Adri- aan, z. van Levinus Krijn de Kraker en van Jozina Zegers. Janna Cornelia, d. van Jacobus Pieter Marinus Adrianus Cornelis de Ruijter en van Pieternella Helena Frederiksen. 14 April. Emma, d. van Johannes de Vos en van Emma Maria Block. Overlijden. 11 April. Catharina Anna Kaan, oud 5 j., d. van Adriaan en van Mathilda Verstraeten. 12 April. Jacobus Coequijt, oud 53 j., echtg. van Celia van Laere. AXEL. Huwelijks-aangiften. 30 Maart Gerhard Agterhuis, oud 21 j., jm. en Cornelia Kotvis, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Maart. Her- manus Dekker, oud 26 j., jm. en Neeltje Dieleman, oud 21 j., jd. 29 Maart. Pieter van Langevelde, oud 24 j., jm. en Adriana Oppeneer, oud 20 j„ jd. Geboorten. 16 Maart. Abraham, z. van Pieter Cornelis van Bendegem en van EUzabeth Riemens. Alice, d. van Cammillus Alphonsius Verstraeten en van Leonia Breepoel. Jan Jacob Cornelis, z. van Ilubrecht Willemsen en van Debora Aagtje Naeije. 18 Maart. Adriaan, z. van Levinus van Cadsand en van lvrijna 7 anneke Rouw. 19 Maart. Maria, d. van Jacobus Ilamelink en van Maatje de Bruijue. 23 Maart. Willem, z. van Jan Die leman en van Suzanna de Kraker. Johannes Charles, z. van Eduardus Jacobus Steel en van Leonia Raman. 25 Maart. Frederik, z. van Frederik van Tatenhove en van Jozina Maria Hamelink. 27 Maart. Cornelia Helena, d. van Adriaan Pieter Jansen en van Cornelia Verstrate. 29 Maart. Jan, z. van Mechiel Doeselaar en vaa Levina van Hermon. Her- manus, z. van Petrus de Regt en van Catharina Wolfert. Petrus Cornelis. z. van Dirk Dieleman en van Dina Cornelia Wiemes. 30 Maart. Susanna, d. van Abraham Dieleman en van Elisabeth Jansen. Overlijden. 25 Maart. Celina Stephania do Brouwer, oud 18 m., d. van Josephns en van Emma Leonia do Vlieghei'. De veldslag aan de Aisne. BERLIJN, 16 April. W. B.) Duitsch avond stafbericht. Bij Atrecht is de gevechtsactie gering. Aan de Aisne is een groote Fransche door- braaksaanval met vérstrekkend doel, na een overstelpend vuur van 10 dagen, begonnen. Op het 40 K.M. breede aanvalsfront is een ver bitterde strijd om onze voorste linie aan den gang. De Belgen in Dixmuiden. PARIJS, 16 April. (Havas.) De veldslag duurt voort. Met merkwaardigen samenhang en dagelijks in grooten omvang vervolgen de Engelschen hun schitterend offensief, de Duit- schers terugdrijvend, die niet bij machte zijn hen tegen te houden. Zij omvatten Lens uit het Oosten en Noorden. De Petit Parisien verklaart, dat Lens elk oogenblik kan vallen. Volgens de redactie van het tweede stafbericht maakte de voor hoede zich van de eerste linies der stad meester. De „Matin" schrijftDe slag bij Lens be houdt voortdurend zijn verschrikkelijk karak ter van artillerieaanval, welken de Duitschers niet kunnen uithouden. De Duitschers verloren den slag, welke zij wilden leveren op den weg BapaumeKa- merijk, om de Hindenburg-linie te beschermen. D e 1500 gevonden dooden bewijzen de hevigheid der worsteling, waarin de Engelschen dezelfde superioriteit in de verdediging als in den aanval toonden. Het vernietigingsvuur van de Fransche ar tillerie noordelijk van de Aisne en in Cham pagne had een verschrikkelijke uitwerking. De Belgen drongen Dixmuiden binnen zonder str ij d. Het bombarde ment der Duitsche stellingen in dien sector houdt aan. Fransch offepsief in den E1 z a s. PARIJS, 16 April. (Havas). Fransch staf bericht. Tusschen St. Quentin en de Oise zetten de Franschen hun vernietigend vuur tegen de Duitsche verdedigingswerken voort. De Duitsche batterijen antwoordden levendig. Ten zuiden van St. Quentin en ten Zuiden van de Ojse bleven wij vorderen en op de hoogvlakte tusschen Barisis en Quincy Basse bezetten wij nieuwe steunpunten der Duit schers. De artilleriestrijd steeg tot de uiterste hevigheid, in den loop van den nacht, langs het geheele front, van Sois- qops tot Reims. DAGEN. Voorm. .Nam. Woensdag 18 April 11.14 11.41 Donderdag 19 0.6 Vrijdag 20 0.29 0.51 Zaterdag 21 1.12 1.31 Zondag 22 1.51 2.11 Maandag 23 2.30 2.49 Dinsdag 24 3.9 3.27 De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van den Raad der Gereformeerde Kerk te Axel, ter herberge van Mr. A. Koole te Axel, op Dinsdag den i Mei 1917, des namiddags 2 ure (zomertijd), vorkoopen te Axel in de Lange Noordstraat, deel van het perceel, kadastraal aldaar bekend als deel van sectie G no. 634 groot 2 A. 73 c.A. met uitweg ter breedte van 1.10 M. naar de Gentsche Noordstraat. aldaar, in de Gentsche Vaartstraat, res- teerend deel van voormeld nummer, breed 9 M. en diep 13 M. alzoo ongeveer groot 1 A. 17 c.A. aldaar in de Stationstraat, kadastraal aldaar bekend in sectie G no. 2550 groot 4 A. 10 c.A. De eerste 25 jaren mag in dit kerkgebouw, of in het op het te verkoopen perceel grond te stichten gebouw geen openbare eerediensten worden gehouden. Het orgel en de banken en stoelen zijn niet in de verkoop begrepen. Aanvaarding: Koop I en II in bezit 1 November 1917 en in genot, bestaande in de huurpenningen, bij de betaling. Verhuurd aan dhr. P. Buijze, voor f30,— per maand. Koop III na de verbouwing van het kerk gebouw in de Kerkdreef. Betaling: vóór of op 1 Juli 1917. Te bezichtigen: Koop I en II op 26 en 27 April 1917 van 1012 u. voorm. en van 2(4 uur nam. Koop III op 27 April 1917 van 2—4 uur nam. Nadere inlichtingen te bekomen bij de H.H. Frans van Langevelde en Joz. de F e ij t e r P z. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, brengen ter algemeene kennis dat in de lijst der Maximumprijzen, voor komende in het vorig nummer van dit blad, eenige zetfouten zijn geslopen, en hieronder de desbetreffende verbeterde opgave volgt A. LEVENSMIDDELEN. 8. Varkensvleesch a. Karbonaden max prijs en kleinh.prijs 70 ct. per 1/3 K.G. b. Kluiven max.prijs en kleinh.prijs 15 ct. per 1/3 K.G. c. Rollade max.prijs en kleinh.prijs 75 ct. per 1/2 K.G. d. Fricandeau max.prijs en kleinh.prijs 75 ct. per Va K.G, e. Vette lappen max.prijs en kleinh.prijs 50 ct' per Va K.G. f. Doorregen lappen max.prijs en kleinh. prijs 55 ct. per ]/s K G. g. Magere lappen max.prijs en kleinh.prijs 70 ct. per Va K.G. h. Gehakt max.prijs en kleinh.prijs 60 ct. per Va K.G. i. Versch vet spek max.prijs en kleinh.prijs 50 ct. per Va K.G. j. Versch doorregen spek max.prijs en kleinh.prijs 55 ct. per Va K.G. k. Gerookt vet spek max.prijs en kleinh. prijs 55 ct. per Va K.G, 1. Gezouten vet spek max.prijs en kleinh. prijs 50 ct. per '/a K.G. m. Gerookt mager spek max.prijs en kleinh.prijs 60 ct. per ]/a K.G. n. Gezouten mager spek max.prijs en kleinh.prijs 60 ct. per Va K.G. 0, Reuzel (varkensvet, al dan niet uitge smolten) max.prijs en kleinh.prijs 50 ct. per Va K.G. p. Krabbetjes max.prijs en kleinh.prijs 40 ct. per Va K.G. q. Kruisschijf 40 ct. per Va K.G. r. Hamschijf 45 ct. per 2/a K.G. 14. Kaas. d. Volvette jonge, Gouda en Edam, zonder Rijksmerk max.prijs en kleinh.prijs 55 ct. p. Va K.G. en 111/^ ct. p. 0,1 K.G. grooth.prijs f41 p. 50 K.G. (2), tusschenh.prijs f44 p. 50 K.G' (2). 16. Melk. Voor iedere gemeente afzonderlijk vastge steld. C. HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. 12. Tarwewaterbrood (gebakken van regee- ringsbloem) (6) kleinh.prijs 14 ct. per 0,4 K.G. Ter Neuzen, 14 April 1917. Burg. en Wctli. voornoemd, J. HUIZINGA. De Secretaris, L. WABEKE. (2) Franco station van afzending. (6) Hieronder valt ook z.g. luxe brood, (f) De prijzen voor dezo goederen treden eerst op een nader te bepalen datum in werkingtot zoolang blijven gelden de groot- handelprijs van 12V2 ct. voor tarwewaterbrood en 13 ct. voor tarwewaterbrood, bereid onder rabbinaal toezicht. Ondergeteekenden verklaren wegens de buitengewone tijdsomstandigheden te zijn over eengekomen, dé Meikoopdagen in 1917 niet anders te doen plaats hebben, dan tegen Credieten worden alzoo niet verleend. A. II. J. BEUNINGII, Notaris te Groede> L. G. JAMES, Sluis. A. MIJS, Oostburg. TH. L. F. ROERSCIl, Aardenburg. W. C. DE SMIDT, Schoondijke. P. ADAMA ZIJLSTRA, IJzendijke. A. BREVET, deurwaarder, Oostburg. J. TH. HENDRIKSE, IJzendijke. TELEFOON 24. van is van af 16 April verplaatst naar KANTOOR geopend van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. en 's avonds van 61/" uur tot 7V° uurdes Zaterdags tot 12 uur. Hulst, 16 April. Per 100 K.Gt. Tarwe f 15,a f wintergerst f 14,— a fzomergerst f 13,75, a fhaver f 13,a frogge f 13,a f erwten fafwitteboonen f45,a f50,bruine boonen fa fduivenboonen f 17.a fpaardenboonen f 17,a f lijnzaad f 52, a f 60,—aardappels f 0,a f0, Koolzaad pei zak van 106 liters f 48,a f 50,—. n n Rouaansche Kaai G130.

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3