Sproeten L. J. F. ?AN DALEN, Wagenmakerij. Eetlust Kleintjes. Uit Stad en Provincie. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentiën. Aan wij zing verkri j gbaar- stelling Levensmiddelen. Afdeeling ZEEP. Inlevering broodkaarten. Pet role u m. f20,50 per lOOO K.G. f 26,- Levensmiddelenbureau Uitreiking bonboekjes melk. Het spreekt vanzelf, dat bij deze samen komst van de twee Keizers ook gelegenheid voor een politieke gedachtenwisseling zal bestaan, waarom Czernin den Keizer naar het Duitsche hoofdkwartier vergezelt, waar op het oogenblik ook de Duitsche rijkskanselier vertoeft. (Ned.) De Vereenigde Staten en Duitschland. WASHINGTON, 3 April. (Reuter). (Slot van Wilsons boodschap) Wij hebben geen conflict met het Duitsche volk, immers niet op aandrang van dit volk of met zijn voorkennis en instemming is zijn regeering ten oorlog gegaan. Het is een oorlog, waartoe besloten is door de Duitsche regeering, die uitgelokt en ondernomen is in het belang van de dynastie en van kleine groepen eerzuchtige lieden, gewoon hun lands lieden als werktuigen te gebruiken. De Amerikanen gevoelen dat een waarborg te meer is verkregen voor hun hoop op den toekomstigen wereldvrede door de prachtige, bemoedigende gebeurtenissen in Rusland. Hier is een geschikte deelgenoot voor hun verbond van eer. Wij staan nu op het punt den strijd aan te binden met den natuurlijken vijand van de vrijheid en wij zullen zoo noodig de geheele kracht van de natie besteden om zijn machtsaanspraken tegen te gaan en te niet te doen. Wij verlangen geen veroveringen, geen gebiedsuitbreiding. Wij zijn slechts een der kampioenen voor de rechten der menschheid en zullen voldaan zijn als deze rechten zijn verzekerd. President Wilson voegde hieraan toe, dat daar Oostenrijk thans feitelijk niet betrokken is in de oorlogvoering teeen Amerikaansche burgers ter zee, hij de besprekingen van de betrekkingen met Weenen zou uitstellen. De president eindigde, dat men zou strijden voor de dingen die allen het naast ter harte gaan voor democratie, en voor de rechten en vrijheden der kleine volken. Binnenkort wordt van regeeringswege een toe vluchtsoord voor lastige en gevaarlijke deserteuvs geopend. De Nederlandsche Regeering heeft het voorloopig bewind in Rusland nog niet officieel erkend. Het bericht van „De Tijd" omtrent minister Posthuma's aftreden lijkt een April-grap. De proeven met de mijnen-knipper „Batavier IV" worden voortgezet. De Nederlander Hoefnagel is wegens Duitsche spionnage ter dood veroordeeld. Het Congres der S. D. A. P. wordt 8, 9 en 10 April te Arnhem gehouden. Ook te Gouda wordt een centrale keuken opgericht. Binnenkort worden maximumprijzen voor leder en huiden vastgesteld. Op 5 April zal de burgemeester van Hemmen 60 jaar als organist hebben gediend in de Herv- kerk aldaar. Zeven fabrieken te Gouda zijn wegens te veel stroomverbruik van het electr. kabelnet afgesneden. De schoonmaaksters te Heerenvecn eischen een loon van f 1 25 per dag van 86. De Anti-Vloekenbond wenscht 24 Mei een groote vergadering te houden in Utrecht. Te Enkhuizen is het eerste geval van nekkramp voorgekomen. TER NEUZEN, 6 April 1917. Door verzuim werd het slotgedeelte van het raadsverslag dezer gemeente in ons vorig nummer weggelaten. Dit gedeelte was aldus Tot lid van de commissie inzake de drink waterleiding wordt benoemd de heer Nolson. De Voorzitter deelt nog mede dat sedert October 1916 is omgezet door het Distributie bureau voor een bedrag van f104250 en ont vangen werd f 102,200, dat het Vio door de gemeente bij te dragen is berekendvoor melk f350,voor vleesch f3116,88 en voor diversen f 259,99 dat aan salaris is uitgegeven een bedrag van f 1400. Dat laatste wordt verhaald op den afnemer. Over December bedraagt het bijgelegde ]/io een totaal van f795,1772 benevens ongeveer 1300 voor brood; alles samengenomen zal naar alle waarschijnlijkheid de raming van f 18000 voor een geheel jaar niet worden overschreden. De vergadering gaat in comité ter behandeling van de reclames in de II. O. Weder openbaar wordt dezelve door den Voorzitter gesloten. En door het te weinig plaatsen van een nul, werd inplaats van f20,000 tot voorziening in kasgeld, gezet f2000. Het eerste bedrag is het juiste. Hoek. Alhier had de aanbesteding plaats van 375 M3. grind ten behoeve van den Loven- en Willemskerkepolder. Laagste inschrijver R. Meeusen, Dordrecht, f 3.68. Voor den Goesschepolder werd aanbesteed de levering van 190 M3. grind, waarvoor de laagste inschrijver was J. A. H. Arnoudse te Sas van Gent, f 2.80. Voor den Koudepolder werd aanbesteed de levering van 460. M3. grind, waarvoor de laagste inschrijver was J. A. H. Arnoudse te Sas van Gent, f 2.93. Sluis. Zondag ontving een hotelhouder, te vens lid van den gemeenteraad alhier tele fonisch bericht, dat de vóór eenige dagen nieuw benoemde burgemeester op reis naar Sluis, zich te Vlissingen bevond, en dat hij hoopte, per tram van 6 uur te Sluis te arriveeren. Genoemden hotelhouder werd ver zocht, of hij wilde zorgen, dat de leden van den Raad en de gemeente-secretaris op dat uur in zijn hotel aanwezig zouden zijn, opdat daar een ontmoeting tusschen Z. Ed. Achtbare en de raadsleden kon plaats hebben. Tevens werd, om een eenigszins feestelijk karakter aan deze eerste ontmoeting te geven, een souper voor het gezelschap besteld. Het telefonisch bericht meldde echter uitdrukkelijk„maar vooral geen muziek bij mijn aankomst". Nu, de hotelhouder in zijn schik Alles word voor de ontvangst geregeld. De gemeente-bode in allerijl de raadsleden waarschuwen, waaarvan er twee een half uur en één een heel uur buiten de kom van Sluis wonen Buiig weer1 Toch komen de heeren, tot er ten slotte vijf (waarbij die van 1 uur ver en één van 7s uur ver) van de zeven vroede vaderen bijeen zijn. De toebereidselen voor 't souper zijn in vollen gangEen paar der heeren raadsleden, waarbij de gelukkige hotelier, gaan Z. Ed. Acht bare aan „tram van zes" afhalen. Zijn te vroeg. Wachten. Loopen wat op en neer'. Eindelijk gefluit gebel tram in aantocht Tram houdt stil. Uitkijken Reizigers stappen uitGeen burgemeester 1 April!!M. C. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor BiezelingeJ. Grootjans te Otterloo; voor Groot AmmersP. Kuijlman te Lunteren. Aangenomen naar Utrecht: W. Bieshaar te Zetten. Geref. Kerken. Beroepen te Eindhoven: H. Jansen te Wit- marsum te Grijpskerke C. A. van Nood te Lopik te LandsmeerC. J. Goslinga te Mo lenaarsgraaf. Bedankt voor Scliarendijke c.a.E. J. van Voorst te Borssele-Driewegen. Philosophisch witbrood. In de Nieuwe Courant bezingt een inzender aldus de „witbroodkaarten", die in plaats van zeven dagen het voortaan negen ddgen moeten uithouden „Is dat constitutioneel, Hoor ik iemand vragen, Dat de week, zij 't slechts voor 't, brood, Thans telt negen dagen Voor één uurtje zomertijd V Blijft een wet nog noodig. Is voor dagen tegelijk Die dan overbodig Hoe verklaart men dezen stap Laat mij 't u vertellen De regeering wil daarmee Een verzuim herstellen. Vroeger at men WitTEbrood Thans moet g'anders spreken. 't Heet thans Witbrood, en men leest Zelfs van WITbroodsweken. Brr Voor twee letters, ons ontvreemd, Geeft men ons twee dagen. Dat is compensatie maar 't Straft ons in de magen." PREDIKBEURTEN. ZONDAG en MAANDAG. (Ie en 2e Paaschdag.) Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 972 en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. Ter Neuzen 9'/2 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel [Kerkdreef] 9 uur, Ds. A. Thielen en 2 uur, Leeskerk. Axel [Kerkdreef] 9 uur, Ds. A. Thielen. Axel [Stationstraat] 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. A. Thielen. Axel [Stationstraat] 9 uur, Geen dienst. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Zaamslag 9 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hoek 9 uur, Ds. H. v. d. Waf. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Ter Neuzen 9Va uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9'/2 en 6'j2 uur, Dhr. L. Dek. Sluiskil 9'/j uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- holtz. Axel 9'/j unr, Ds- T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Zaamslag 9 uur, Ds G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Hoek 9 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Zaamslag 9 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 572 uur> Ós- D- Overduin. Ter Neuzen 9 uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 572 aur> Evangelisatie. CORRESPONDENTIE. Door de groote toevloed van advertentiën, moet o. m. het verslag der ambachtsschool te Hulst, blijven overstaan. Naar we vernamen was gisterenavond vanaf de laatste boot HansweertNeuzen een vlieg machine voorzien van lichten waar te nemen. Het bewoog zich in Westelijke richting. Bij den Inspecteur der directe belastingen alhior is f 296.96 ingekomen, wegens te wei nig betaalde inkomstenbelasting en verdedi gingsbelasting. Ontploffiingen Men seint uit Vlissingen Gisteravond werden hier tusschen 9 en 10 uur twee hevige ontploffingen gehoord. De ramen trilden er van. Honderden stroomden naar den boulevard, van waaraf men het werken, met zoeklichten kon waarnemen in de richting van België. De ontploffingen waren ongekend hevig. Oologsverklaring der V. S. aan Duitschland. WASHINGTON, 5 April (Reuter). De Se naat heeft de motie om den oorlogstoestand tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland te verklaren met 82 tegen 6 stemmen aange nomen. De Duitschers laten zich in massa natura- liseeren. Een oorlogsfonds van drie milliard dollar. LONDEN, 5 April (Reuter). Uit Washington wordt verwacht, dat een aanvullingsbegrooting en het heffen van oorlogscredieten van 300.000.000 dollar voor het einde van dit jaar ten behoeve der Regeering en de Geallieerden. De ontwikkeling van den Amerikaanschen scheepsbouw was tijdens den oorlog merk waardig. De totale aanbouw in 1914 was maar 95 schepen met 200.762 ton, terwijl op 1 Jan. 1917, volgens officieele aangiften 403 schepen met 1.495.601 ton in aanbouw waren. Middelburg, 5 April. Boter f 1,00 a f 1,10, voor particulieren f 1,10 per 72 kilo. Eieren f 7j80, voor particulieren f 8,per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 7 April 1.39 1.53 Zondag 8 2.8 2.22 Maandag 9 2.38 2.53 Dinsdag 10 3.9 3.25 W oensdag 11 3.42 3.59 Donderdag 12 4.19 4.39 Vrijdag 13 5.— 5.24 Voor de vele bewijzen van deelnoming betoond bij het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader den Heer PIETER DREGMANS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie DREGMANS. Axel, April 1917. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de weck van 9—14 APRIL geldig zullen zijn voor Aardappelen bon no. 4, 5 en 6 le serie Bak en braadvet 2, le Varkensvleesch 2, le Bruine boonen 1, le Havermout „1, le Ter Neuzen, 6 April 1917. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat volgens ingekomen opgaven sommige personen in het bezit zijn van een dubbel stel brood kaarten inplaats van 1 stel. Degenen, die meer kaarten ontvingen dan waarop zij recht hadden, worden verzocht, deze alsnog binnen 24 uur na dagteekening dezes in te leveren ten kantore van het Levensmiddelenbedrijf. Het niet nakomen hunner verplichtingen is strafbaar volgens de bepalingen der Distributie- wet 1916. Ter Neuzen, 4 April 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. L. WABEKE, Secretaris. TER NEUZEN. De Kleinhandelaars worden opmerkzaam gemaakt, dat zij telkens vóór den lOen van iedere maand opgaaf doen van de Zeep welke zij wenschen te betrekken, (Art. 8 Zeepregleuient). met vermelding van den naam van den Grossier. Ter Neuzen, 4 April 1917. LEVENSMIDDELEN BUREAU. De uitreiking van melkboekjes voor de maand APRIL zal plaats hebben in bet lokaal Bethel 2e Verbindingsstraat op Zater- g 7 April en Dinsdag 10 April a. s. en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met letters AD Zaterdag 7 April van 9—11 uur; E-G 11-12 E O 1—5 P Z Dinsdag 10 April 9—1 De aandacht wordt erop gevestigd dat de uitreiking zal plaats hebben, uitsluitend volgens die aangegeven verdeeling. Ter Neuzen, 6 April 1917. LEVENSMIDDELENBUREAU. De Burgemeester van TER NEUZEN vestigt er de aandacht op, dat de inlevering van broodkaarten der 9e week moet geschieden op II April, die der 10e week op 20 April enz., dus steeds 1 dag na dien der geldigheidsduur. Ter Neuzen, 6 April 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt, ingevolge ministeriëele beschikking dato 29 Maart jJ. bekend, dat, gezien art. 8 der Distributiewet 1916 le. het verboden is petroleum en gasolie te vervoeren, te verkoopen of af te leveren, tenzij door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel daartoe vergunning is verleend 2e. dat de voorwaarden, onder welke deze vergunning zal worden verleend, nader zullen worden vastgesteld. Ter Neuzen, 5 April 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Door de Suikervereeniging is met goedkeuring van de Com missie van Toezicht de prijs der beetwortelen in Zeeuwsch-Vlaanderen gesteld op aan spoor en water en op aan de tram. De voorwaarden zijn als in 1916zaad te betalen door de verkoopers, inladen door de fabriek, voorschot hoogstens f47 per 44 a 56 c.A contracten gesloten tegen hoogere prijzen of afwijkende voorwaarden, worden door de commissie niet erkend, de daarop gecontracteerde beetwortelen zullen zeer vermoedelijk niet mogen verwerkt worden. De agenten mogen in geen geval meer dan 50 ct. van hunne commissie aan de verkoopers afstaan. Amsterdam den 4 April 1917. Het Bestuur der Suikervereeniging, K. J. A. G. COLLOT D'ESCURY, Voorzitter. H. VAN MARLE, Secretaris. komen vroeg in 't voorjaar 1 Koop bijtijds een pot Sprutol. Bij Apoth. en alle Drogisten. TANDARTS, TER NEUZEN, zal ZATERDAG 7 APRIL en de BEIDE PAASCIIDAGEN NIET te consulteeren zijn. Ondergeteekende bericht het ge- SbWf achte publiek van Ter Neuzen en Omstr. dat hij Woensdag a. s. zal openen zijn Hopende door een vlugge en accurate uit voering het vertrouwen, waardig te worden, beveelt hij zich beleefd bij een ieder aan. A. BAREMAN, Wagenmaker. Verloren Hoek, Ter Neuzen. Levetogen wekt den eetlust op en steunt het proces der spijs vertering. Aangename smaak. In bussen vanaf 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Fabrikant A.' MIJNHARDT. Pharmac. Fa briek ZEIST. Te Ter Neuzen J. Kense, Markt 9 Wed. A. van Overbeeke-Leunis Hulst wed. P. J. BorghstijnJ. C. M. Hertogh-Verwilghen Axel C. B. Antheunis Koewacht J. van Mossevelde van Bouchaute Sas van Gent Ad. van Loij, Polderstr. n n n n

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 2