net Kosthuis. II Sproeten i Verhuisd I Bouwland, Bloedarmoede.! Laatste Berichten. Handelsberichten. Advertentiën. Wijziging geldigheidsduur broodkaarten. Aanwij zing verkrijgbaarstol- ling Levensmiddelen. 0. IEERTENS, Ter Neuzen. Nog te bekomen: Openbare Yerkooping. Openbare Verknoping eene partij HUISRAAD, Openbare Verkooping. tweede helft van Juni 1917. VOOR DE JEUGD. Oe Burgemeester van TER NEUZEN Levensmiddelenbureau Donze=Visserstraat No. 4 (Eigenheimers). Dinsdag 24 April 1917, PREDIKBEURTEN. ZONDAG 1 APRIL 1917. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/2 en 2 uur, Ds. S. Groeneveld- Axel [Kerkdreef] 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. A. Thielen. Axel [Stationstraat] 9 uur, Ds. A. Thielen en2 uur, Leeskerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Voorb. H. A. en Bevestiging nieuwe Lidmaten. Sluiskil 9'/i en 5'j2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/2 en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- holtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Baams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Brnijne. Gereformeerde Gemeente (Ylooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/2 uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen ö'/2 uur, Dhr. Verboom van Goes. VRIJDAG 6 APRIL 1917. Goede Vrijdag. Hervormde Kerk. Ter Neuzen Sluiskil 9'/2 en 2 uur, Ds. A. Timmermnn. Bediening H. Avondmaal- 's Avonds 5'/2 uur, Ds. A. Timmer man. Biduur voor den vrede. 2 uur, Dhr- L. Dek. 's Avonds 5V2 uur, Dhr. L- Dek. Biduur voor den vrede. Heden werden candidaat gesteld voor den gemeenteraad alhier (vacature II. B. van Nes) de heeren P. de Bakker (R. K.) en J. de Feijter Jacz. (Lib.) Voor den heer de Bakker was een lijst met 61 en voor den heer de Feijter een lijst met 90 namen ingeleverd. Zooals bekend, wordt de candidatuur van den heer P. de Bakker door de Antirev Kiesv. gesteund. De Tweede Kamer keurde goed het wets ontwerp in zake den mihtieplicht in Indië. De Tweede Kamer keurde het wetsontwerp tot invoering van den zomertijd goed. Minister Treub deelde gisterenavond in de Tweede Kamer mede, dat hij overweegt het sluiten van een leening van f 500 millioen, daar binnen een paar maanden, zelfs als deze zomer de vrede brengt, weinig minder dan f 275 millioen noodig zal zijn en om tevens de leening 1914 te converteeren. De Minister verklaarde zich tegenstander van een tabak- of alcoholmonopolie, maar Z. Exc. zal weldra een kleine commissie be noemen voor het vraagstuk van een staats monopolie voor levens- en brandverzekering. Uit de opbrengst zouden de gelden voor af lossing der leening worden verkregen. Middelburg, 29 Maart. Ter graanmarkt aanvoer gering. Noteeringen worden niet meer opgemaakt wegens regeerings- maatregelen. Boter f 1,00 a f 1,10, voor particulieren f 1,10 per '/2 kilo. Eieren f 7,60, voor particulieren f 8,— per 100 stuks. Een Chr. onderwijzer vraagt Brieven met motto„Kosthuis", en opgaaf van prijs, aan den boekh. D. H. LITT00IJ Az. te Ter Neuzen. Jongens en Meisjes. De oplossing van hot vorig raadsel luidt: Josia (1 Kon. 13: 2). Ur (Genesis 11 31). Lucas (Col. 14 2). Izak (Genesis 179). Achitofel (2 Sam. 15 12). Nebucadnezar (2 Kon. 241). Aaron (Exodus 28: 1). Voor enkele onderdeelen zijn nog wel andere namen mogelijkook kunnen verschillende teksten opgegeven zijn. Die reken ik natuurlijk ook goed. Sommigen hadden vergeten, om de teksten achter de namen te vermelden. bepaald lo voor zachte Zuiderzeebokking (bakbok- king) zonder staartvin GROOTHANDELPRIJS ƒ2,50 per tal van 200 stuks. TUSSCHENHANDELPRIJS f 3,per tal van 200 stuks. KLEINIIANDELPRIJS 2 cents per stuk. 2o Voor harde Zuiderzeebokking zonder staartvin GROOTHANDELPRIJS f 3,25 per tal van 200 stuks. TUSSCHENHANDELPRIJS f 3,75 per tal van 200 stuks. KLEINHANDELPRIJS 21/» cents per stuk. Dat bovenbedoelde maximum-groothandel- prijzen zijn te verstaan franco station van afzending met een verhooging van 4 voor dekking der administratiekosten van het Centraal Bureau voor den afzet van visscherij- producten. Ter Neuzen, 30 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Ter Neuzen. Aan de Bakkers De Hoofdcontroleur-Boekhouder maakt be kend dat de quitantiën voor afgegeven brood kaarten uiterlijk Maandag 2 April a. s., moeten ziju ingeleverd. Ter Neuzen, 29 Maart 1917. LEVENSMIDDELENBUREAU. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt ingevolge ministeriëele beschikking no. 56465/36, dato 28 Maart jl. bekend dat met ingang van 2 April a. s., iedere broodkaart zal strekken tot het verkrijgen van brood gedurende 9 dagen inplaats van 7 dagen, niettegenstaande op de kaart vermeld staat, dat zij slechts geldig is voor een bepaalde week, en mitsdien de geldigheidsduur der brood kaarten, die thans zijn uitgereikt, bepaald is als volgt die, waarop vermeld voor de 9e week van 2 t/m 10 April 10e 11e 12e 11 19 20 28 29 7 Mei enz. Ter Neuzen, 30 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 2 7 April geldig zullen zijn voor Aardappelen bon No. 1, 2 en 3 le serie. Bak- en Braadvet 1 le Varkensvleesch 1 le Groene erwten 1 le Rijst 1 le Ter Neuzen, 30 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. L. WABEKE, Secretaris. komeu vroeg in 't voorjaar 1 Koop bijtijds een pot Sprutol. Bij Apoth. en alle Drogisteu. Voortaan er dus om denken. Door bijzondere omstandigheden kan ik deze week geen correspondentie geven. Evenwel zijn de namen der goede oplossers(sters) ge noteerd. Dit kan ik wel zeggen, dat vele vriendjes en vriendinnetjes aan ons ziek kameraadje hebben gedacht. Ik heb al de mooie ansichten aan haar opgestuurd en hoop, dat ze haar een aangenaam oogenblikje zullen bezorgen. Alle vriendjes lezen niet altijd even nauw keurig mijn brief. Eén vriendinnetje schreef me tenminste, dat ze niets over den opstel wedstrijd had gelezen de vorige maal. Ze mag dus wel eens beter kijken voortaan. En hoe is het nu met de opstellen? Zoo vragen stellig wel de verschillende inzenders en inzendsters. Nu, ik heb ze alle nog eens doorgelezen, en toen vond ik, dat het ge makkelijker is, een raadselwedstrijd uit te schrijven, dan een prijs toe te kennen. Na tuurlijk waren niet aile even goedenkele waren heel niet netjes geschreven in sommige vond ik nog al wat taaifoutjes. Maar over het algemeen ben ik best tevreden er was er ook een bij, die het sneeuwklokje er bij had geteekend een ander voegde een mooi van de NIEUWSTRAAT naar de eene partij Te bevragen bij Gebruik Enersan-tabletten. Per koker f 1.Bij vele Apoth. en alle Drogisten. De notaris Mr. A. H. LIJDSMAN te Hulst, zal ten verzoeke van den heer ALPIl. VER- WILGHENVan den Broeck c.s. te St. Ni- colaas, in het openbaar, bij opbod in eene zitting verkoopen op Dinsdag den 3 April 1917, des voorin, om 11 uur, in het hotel Rotter- d a m, bewoond door den heer Alph. Aer- naüdts te Sas van Gent. Gemeente Sas van Gent. KLEINE ST. ALBERTPOLDER. Koop 1. BOUWLAND aldaar, sectie B no. 394, groot 1.25.90 H.A. (2 gem. 247 r.) Palende Noord en Zuid tegen den dijk, West de eigendommen van Gaston Fourcault te Brussel en Oost die van L. de Caluwe te Westdorpe. Koop 2. BOUWLAND aldaar, sectie B no. 511, groot 51.50 aren (1 gemet 47 r.) Palende Noord de eigendommen van Edm. Buysse te Sas van Gent, Oost den spoorweg Gent—Terneuzen, Zuid de eigendommen van E. C. Dumoleyu te Sas van Gent en West den dijk. Koop 3. BOUWLAND aldaar, sectie B no. 512, groot 48.83 aren (1 gem. 29 r.) Palende Noord de eigendommen van Edm. Buysse le Sas van Gent, Oost koop 4, Zuid de eigendommen van E. C. Durholeyn te Sas van Gent en West den spoorweg Gent—Ter Neuzen. Koop 4. BOUWLAND aldaar, sectie Bno. 513, groot 1.07.70 H.A. (2 gem. 125 r.) Palende Noord de eigendommen van Edm. Buysse te Sas van Gent, Oost den dijk, Zuid de eigendommen van E. C. Dumoleyu te Sas van Gent en West koop 3. Koop 5. BOUWLAND aldaar, sectie B no. 529, groot 35.5 aren (240 r.) Palende Noord de eigendommen van Ch. L. Wauters te Sas van Gent, Oost den spoorweg GentTer Neuzen, Zuid de eigendommen van F. J. Wauters te Sas van Gent en West den dijk. Koop 6. BOUWLAND aldaar, sectie B no. 530, groot 69.50 aren (1 gem. 168 r.) Palende Noord de eigendommen van Ch. L. Wauters te Sas van Gent, Oost koop 7, Zuid de eigendommen van F. J. Wauters te Sas van Gent en West den spoorweg GentTer Neuzen. Koop 7. BOUWLAND aldaar, sectie B 110. 531, groot 96.40 aren (2 gem. 49 r.) Palende Noord de eigendommen van Ch. L. Wanters te Sas van Gent, Oost den dijk, Zuid de eigendommen van F. J. Wauters te Sas van Gent en West koop 6. De perceelen zijn in gebruik geweest bij Prudent üaelman, landbouwer te Assenede, voor fl. 400 'sjaars. Aanvaarding en betaling Mei 1917. Lasten vanaf I Mei 1917 voor koopers re kening. Onkosten 81/i °/0. Gelag 1/3 Nadere inlichtingen ten kantore van voor noemden Notaris. gedroogd exemplaar er aan toe. En nu de uitslag vraagt ge ongeduldig Ik heb al gezegd, dat het me o, zoo moeilijk viel den prijs toe te kennen. Want er waren zulke mooie opstellen bijNu, na lang wikken en wegen heb ik den prijs toegekend aan Ilerfstaster. Maar om aan te moedigen zend ik ook aan Neeltje de Putter Ld. en aan Spring-in-'t Veld. Haar prijsjes hoop ik ze de volgende week te doen toekomen. De anderen wil ik wel zeggen, dat ik ze, had ik maar voorraad genoeg, ook graag een boek zou zenden, maar dat kan nu niet. Eervolle vermelding maak ik van Viooltje, Charlotte en Lelietje. Ik schrijf nu alvast een Tweeden Opstelwedstrijd uit. Onderwerp: Eerlijk duurt het langst. Voorwaarden: Inzenden vóór 20 April. Papier aan één kant beschrijven. Net schrift. Niet grooter dan 2 a 3 bladzijden. Ik loof twee mooie hoeken uit als prijzen. te Ter Neuzen. Notarissen Van der Moer en Dregmans zullen, voor de erven van Mevr. de Wed. G. WIE- LANDWeijkman, aan het door iiaar bewoond geweest zijnde huis, Heerengracht, Ter Neuzen, op Dinsdag 3 April 1917, des voormiddags te 10 uur, in het openbaar verkoopen bestaande hoofdzakelijk uitverschillende Vafels en Stoelen, Buffet, Secretaire, Spiegels, eenige Kachels (waaronder nieuwe Vulhaard), Waschtafels, Nacht kastjes, Ledikanten, Bedden -en toebe- hooren, Kasten, Koffers, Kisten, Filter, Pendules, Coüpes, Klokje, Barometer, Paraplustandaaard, Kleeden, Gordijnen, Schilderijen, Voetkussens, Brandkast, Lin nengoed, Dekens, Scherm, Zeil, Vazen, Boeken, Petroleumstellen. Wasch-, Keu ken- en Schuurgerief, Trapje, Mangel, Glas-, Geleierd- en Aardewerk en wat meer ten verkoop zal aanwezig zijn. Betaling contant, K ij k d a g Maandag 2 April van 24 uur. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hon- tenisse zal ten verzoeke van Mr. A. COLS, Notaris te Antwerpen, handelende namens zijne Principale, in het openbaar verkoopen 31.84.50 H.A. (71 gemet 140 roeden) gunstig gelegen nabij Axel, kadastraal bekend in sectie D nummers 61 tot en met 68, 75, 76, 1086 en 1087, in den Polder Beoostenblij- benoorden, loopende van de Beoostenblijsche straat naar den Ouden dijk, verdeeld in 6 koopen, als volgt Koop 1. 3.08.50 H.A. (6 gemet 277 r. Bouwland, palende de eigendommen van de heeren J. A. van Rompu en Haak. Koop 2.. 6.64.05 H.A. (14 gemet 271 r. (B o u w 1 a n d. Koop 3. 6.54.27 H.A. (14 gemet 205 r.) B 0 11 w land. Koop 4. 3.23.34 H.A. (7 gemet 77 r.) Bouwland. Koop 5, 8.41.08 II.A. (18 gemet 263 r,) Bouwland, en Weiland. Koop 6. 3.93.26 H.A. (8 gemet 247 r.) Bouwland. In pacht bij den heer Jos. J. Michielsen te Axel tot roover, oogst 1918 ad 4500 francs 's jaars. Bij verkoop in perceelen zullen de koopers de huur genieten in verhouding hunner koop sommen en ook in die verhouding de loopende huur sinds October 1916 bij de koopsom moeten opleggen, waartegenover zij op den vervaldag, zijnde Kerstmis, recht zullen hebben op de volle pachtsom sinds October 1916. Grondlasten vodr koopers rekening van af 1 Juli 1917. Polderlasten van af 1 Mei 1917. Betaling koopsom 6 weken na toeslag. Onkosten 81/.! Gelag Vs en zulks op des voormiddags IO]/g uur, in het hotel Sint- Hubert bij den heer Eduard van Leuven te Kloosterzande (Hontenisse). Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris. De verkooping van den Kapitalen Landbouw- inspan ten verzoeke van de Familie DE WAAL te Lams waar de, gemeente Hontenisse, zal plaats hebben in de Notaris DUMOLEffN. 1. De naam van den eersten Richter. 2. een groot heidenapostel. 3. der zonen van Noach. 4. man, die reeds van jongs af Gods vreesde. 5. De naam van een leugenaar, die met den dood gestraft werd. 6. De naam van een onaanzienlijke plaats in Galilea. 7. De naam van een koning over ganscli Israel. 8- De der zonen van Jacob. 9- geweldig jager, 19. beroemd leeraar, ver meld in de Handelingen der apostel. De beginletters, van boven naar beneden gelezen leveren den naam van een feit, dat we zeer spoedig hopen te herdenken. Denk er omachter eiken naam een tekst. o Volgende week verantwoord ik, wat in de bedelnap zat. Vriendelijke groeten van den JEUGD-RED ACTEUR. Verdediging van Ned.-lndië Zomertijd. Ean Leening van 500 millioen. 11 n 11 11 L. A. DE MUL te Zaamslag en J. VAN BENDEGEM te Hengstdijk. 0— Het 3e MAART-RAADSEL volgt hier.

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3