Kriebeling Onrust, Hoofdpijn Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ternenzen. Advertentie n. VOOR DE JEUGD. wilde zijn van de officieele gemeenschapschap pelijke bijeenkomst dezer samengesmolten kerken, aldus de M. C. De drie predikanten traden achtereenvol gens op. Ds. L. Bouma liet de stem der historie spreken en herinnerde aan de jaren 1884, 1886, 1892 en 1893. Hij sprak een woord van erkentelijkheid, van vernedering, van wee moed en ootmoed. Ds. J. D. Wielenga richtte den blik niet achterwaarts maar omhoog. Naar aanleiding van Exodus 33 15 „Indien uw aangezicht niet medegaan zal, doe ons van hier niet op trekken", wees spr. er op, hoe ook de thans ineengesmolten kerken de leiding Gods niet kunnen ontberen. Ds. J. B. Netelenbos sprak het slotwoord naar aanleiding van Joh. 17 21a: „Opdat ze allen één zijn", waardoor hij gelegenheid kreeg de gemeente op hare roeping te wijzen. Te Enkhuizen is naar het Hand. meldt, een onderzoek ingesteld naar de bruikbaarheid der stoomponten, teneinde waggons van Zeeuwsch Vlaanderen naar Vlissingen te ver voeren. Een dier ponten zou met dat doel aldaar gebezigd worden. Onder het hoofdEen bericht, dat tegen spraak verlangt, meldt de Telegraaf van Don derdagavond dat, terwijl de firma Blad en Prins, die in den laatsten tijd meermalen ge noemd is door haar groote verzendingen van gedroogde groenten naar Duitschland, meerma len op de hoogte blijkt te zijn van maatregelen van den Minister van Landbouw alvorens die ter algemeene kennis zijn opgebracht, de zoon van den Minister eenigen tijd bij die firma is werkzaam geweest en er nog nu en dan ten kantore komt. Het is merkwaardig, dat de Minister van Landbouw toevallig geen zoon heeft. In dit verband schijnt het niet onraadzaam naar aan leiding van een ander gerucht, dat hardnek kig de ronde doet als n.l. een dochter van den Minister getrouwd met den firmant cener export-firma, die veel consenten krijgt, mede te deelen, dat do oudste dochter van den Minister 15 jaar is, de jongste 5 jaar en dat geen van beiden getrouwd zijn. Bij Holmsveden is Maandagavond een in" validcntrein op een zijspoor geloopen en tegen een gebouw opgereden 65 invaliden, die zich in den trein bevonden, liggen nog onder de puinhopen. Het aantal slachtoffers is nog on bekend 5 dooden en 20 gewonden zijn reeds te voorschijn gehaald. Wat de mode tot nu toe gebracht heeft, doet ons de schoonste verwachtingen koesteren van het a. s. voorjaars- en zomerseizoen. De nieuwe mode belooft zoowel van aanzien als van uit een aesthetisch oogpunt beschouwd, veel fraaier te zullen zijn dan de tegenwoordige. Het is een zeldzaamheid, dat zij na een be trekkelijk korten tijd ongeveer vijf jaar naar een vroegere mode grootendeels overhelt en op deze voortbouwt. We zullen nu wel niet precies de mode van 1912 terugkrijgen dit zal natuurlijk niet het geval zijn, maar au fond komt het toch op het zelfde neerde gemoderniseerde Empiremode. In de eerste Jongens en Meisjes. „Het is voorwaar geen handig man, die zijn geluk niet vatten kan," dat was de oplossing van het vorig raadsel. Een moeilijk, zoo was de algemeene klachtzéér moeilijk vonden sommigen. Enkele van de trouwe oplossers (sters) kwamen héél laatandere bleven geheel achter. Nu, gemakkelijk was het niet, dat is zoo. Maar het is ook wel eens goed, een raadsel te hebben, dat wat moeite geeft; zooveel te aardiger is het, als men het vindt! De vraae naar opgaven voor een opstei werd niet door allen beantwoord. Ik heb er echter toch een kunnen vinden, dat me aan stond. Ik noodig nu de liefhebbers en lief hebsters uit, hun krachten eens te beproeven op een opstel over „De eerste Sneeuwklokjes. Je mag het inkleeden, zooals je wiltdes noods er een gedicht over maken't Mag niet grooter wezen dan twee bladzijden uit een schoolschrift't moet netjes geschreven zijn en zoo weinig mogelijk stijl- en taalfouten plaats noemen wij het naar beneden loopen van alle lichaamslijuen, het vloeiende, in te genstelling met het staande en oploopende van de lijnen die de laatste en tegenwoordige mode ons bracht. Dit zal dus de modericli- ting zijn, waardoor zich het jaar 1917 hoofd zakelijk zal karakteriseeren. Maar ook zullen voorloopig nog verschei dene aan Rococo- en 1830 stijl ontleende mo dellen worden gezien en pas bij de zomerja ponnen zal men iets bepaalt vast kuunen constateeren. Want juist voor zomerstoffen is eigenlijk geen geschikter mode dan wel de Rococo- en 1830-stijl, die reeds verleden jaar als voorbeeld heeft gediend, doch nog niet zooveel navolging heeft gevonden. In Parijs is men meer geneigd tot de moderne, zeer losse Empiremodellen, gedeeltelijk met rechte lijnen, maar nog met tamelijk wijde rokken. De Berlijnsche confectie houdt zich weer meer aan het Empire genre met slanke, rechte rokken, korte losse jakjes, slank afhangende kort geceintuurde mantels maar toch mag de figuur geen rechte streep vormen. De schouder lijn is weder geheel afhangend, de mouwen worden wijder, doch in een richting naar on deren toe. Heupen en buste worden onkenbaar, de natuurlijke taille-lijn is niet zichtbaar, maar wel de voet tot den enkel. De rok staat rond af van den grond, ongeveer 15 c.M. bij de op maat gemaakte modellen, doch bij de confeetie- modellen, die zoo gekocht en gedragen worden, minder. Do afwerking van alle kleedingstukken in de modelconfectie is bizonder correct, maar de garneering hoogst eenvoudig. (Manufacturier.) Een dame, die in een wagon van den „tube"-spoorweg zat ergerde zich voortdurend aan zekere geluiden, die een naast haar zitten de jongen maakte. „Heb je geen zakdoek bij je vroeg ze tenslotte. „Jawel, maar die leen ik niet aan vreemden", antwoordde de jongen. „Nou spreken ze tegenwoordig veel van schepen van gewapend beton, maer eigenlijk had je tegenwoordig bemanningen van gewa pend beton noodig". In het Bulletin des Armées wordt in een artikel Kan men den Atlantischen Oceaan in een vliegtnig oversteken deze voor de toe komst gewichtige vraag behandeld. Het record van totnutoe afgelegden afstand schijnt dat van Brindcjonc des Moulines te zijn, die van Villacoublay naar Warschau vloog Maar luitenant Marchal moet onlangs van Nancy naar Cholm zijn gevlogen, een afstand van 1300 K.M. Als men bedenkt, dat eigen lijke vliegen eerst 10 jaar geleden is begonnen is dit een resultaat. O.n den Atlantischen Oceaan over te steken in een rechte lijn van Parijs naar New-Founlaud zouden 7000 K.M. moeten worden afgelegd. Vóór den oorlog had de Daily Mail reeds 250.000 frs. uitgeloofd voor degene, die dezen koenen tocht volbrengen zou 'tzij een Euro peaan die naar Amerika, of een Amerikaan die naar Europa zou komen, en hierbij werden de vliegers ;vrijgelaten om z.g. „ankerplaatsen" („escales") te organiseeren. Ongelukkig zijn er weinig rotsen of eilandan, daarvoor geschikt, tusschen het Oude en het Nieuwe Vasteland. Het korste traject is dat van de punt van Ierland naar den dichtstbij- zijnden oever van New-Founland, en dat 'is een afstand van 1847 K.M. Men denkt thans over 2 routes, ten eerste een noordelijke, van de Orkaden (in 't Noorden van Schotland) naar IJsland, een afstand van 2500 K.M. IJsland is van Groenland maar 1000 K.M. en van Groenland naar Canada is de afstand 1600 K.M. Halverwege Orkaden bevatten. Voor het beste opstel loof ik een mooi boek uit. Je kunt er op je gemak eens over nadenken, want je hebt er den tijd mee tot- 20 Maart. Dan moeten de inzendingen binnen zijn. Ik hoop dat er liefhebberij voor is, 't beste opstel geven we een plaatsje in de krant. Afgesproken dus? Nog iets. Wat beteekeut D. V., had ik gevraagd. Er is door verschillenden goed geantwoordD. V. beteekent Deo Volente, d.w.z. „zoo de Heere wil De oplossing van de beide andere raadseltjes was: 1. Een ooievaar en een kikker. 2. Abra hams offer op den Moria. Goede oplossingen kwamen in van Zonneschijn. Je kwam het laatst en je staat nu 't eerst. Lelietje. Inzendingen mogen maar één zijde van het papier beslaan. Catharina. Hoe oud ben je Hoeve. Eiken keer schuil naam vermelden. Meidoorn. Ik denk ten minste, dat jij het bent, want de brief is on- geteekend Vorige week wat laat. Sneeuw klokje. Weet jij, hoeveel de helft van 6 is? Spring-in-'t Veld. Neen. Neen. Neen. Wat een heerlijk gedicht. En dat kinine daar ook al voor dient, wist ik nog niet. Ridderspoor. Het staat er in. Lorretje. Een envejop met een net adres staat wel netjesHangt daar een luchter met electrisch licht Dat zou ik wel eens willen zien. Chrysanthemum. Re bussen zijn hier contrabande, tenminste met ingeschreven letters. Ilagedoorn. Dat zal me een feest zijn hé Misschien wel. Help me nog maar eens onthouden. En B. mag gerust meedoen hoor. Dauwdroppel. Heidebloempje. Goed opgepast. Bruinoogje. Welkom. Ik heb IJsland zijn bovendien nog de Farör om des noods even te landen. De zuidelijke route loopt qver de Azoren en New-Foundland, maar toch moeten dan nog in één enkele vlucht 2830 K.M. worden afgelegd. Er zou nóg een zuidelijker weg te markeeren zijn, met Fransch Afrika als punt van uitgang, langs de Kaap Verdische eilanden naar de Fransche Antillen. De sphrijver van het artikel spoort zijn land- genooten aan om de eersten te zijn, die een koopvaardij-luchtboot organiseeren. Er behoo ren dan steunpunten, d. i. ankerplaatsen, te worden aangelegd in den Oceaan. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 4 MAART 1917. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. A. Thielen en 2 uur, Leeskerk. Axel Stationstraat 9 uur, Leeskerk en 2 uur Ds. A. Thielen. Zaamalag 9 en 2 uur, Ds. II. P. M. G. do Walle Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 uur, Dhr. L. Dek en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Donderdag 23/4 uur. Huwelijksin zegening. Sluiskil 9>/2 Ds. A. Timmerman, Doopsbe- diening, en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/2 en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen holtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Baams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/2 uur, Leeskerk. Lokaal Eben=Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/2 uur, Evangelisatie. VLIELAND, 1 Maart. Hedenmiddag om streeks 4 uur was zwaar kanongebulder hoor baar in Noordelijke richting. Vermoedelijk heeft een zeegevecht plaats. LONDEN, 1 Maart (Reuter). Officieel. Te 9 uur 50 vanmorgen wierp een vijandelijk vliegtuig eenige bommen op de Broadstairs. Een vrouw werd licht gewond. LONDEN, 1 Maart (Reuter). In het Lager huis vroeg Brookes of de resultaten van de verscherpte btokkade bevredigend zijn en in welk opzicht dit in het bijzonder is waar te nemen. Minister Cecil antwoordde Sedert eenige maanden is er geen belangrijke hoeveelheid goederen, die in Scandinavië en Nederland werden geïmporteerd, naar Duitschland door gevoerd, terwijl er evenmin eenige overzec- sche export van Duitschland door deze landen lipeft plaats gevonden. Sinds korf, als resul taat der onderhandelingen met de neutrale landen, is de export van hun producten naar Duitschland aanzienlijk verminderd. ook zoo'n bruinoogje. Reseda. Nu maar moed houden Maartlentemaand, zegt de almanak Populierblad. Hou je bij 't ouwe, baasje! Adriana C. Een beetje voorzichtig hoor met pa zijn jas! Louis II. Welkom! Tanneke II. Daar heb jij gelijk inVergeet-me-nietje. Maria H. Neeltje de P. Niet -mijn, maar zijn Suzanna de P. Dat is te bekend. Catharina v. B. Geen nieuws Viooltje. Niet „wil" be- teekerten Ilerfstaster. Welkom, late najaars- bloem je komt te vroeg Charlotte. Jij sluit de rijl Doe je ook mee aan den wedstrijd? •-e 0 Gevonden in de bedelnap 1 f 00.0000000000000000000 Het geheel bestaat uit 31 letters. We 9-27 - 3 - 26 om te leven. Het 19 - 10 16-5-11 is ons voornaamste voedsel. Gelukkig kunnen we het alle 23 25 - 13 3 - 26 nog bekomen. Maar we zijn allen op 4 12 - 17 27 28 - 22-30-6 gezet. Meer dan 1 -14-9-2421-31-7 krijgen we niet. Wie daar niet 13-30-31 - 29 - 30 13 aan heeft, moet zien, dat hij wat anders er bij krijgt. Er zijn ook nog andere spijzen te bereiden, bijv. 15 -29 - 30-8. Bij de bereiding van brood is 13-2-18-27 onmisbaar. Het zpu al heel 20-25-12-20 moeten Wat de resultaten betreft, zoo is het moei lijk om deze mot zekerheid vast te stellen, doch ik geloof dat veilig kan worden gezegd dat er nu ernstig tekort aan levensmiddelen en aan andere grondstoffen van levensbelang in de vijandelijke landen bestaat. Middelburg, 1 Maart. Ter graanmarkt aanvoer zeer gering. Witte boonen werden f 6 hooger verhandeld. Witte boonen f50,a f53,per mud. bruine boonen f31,a f33, - kroonerwten f 30 a f32, per 100 kilo. Boter f 0,95 a f 1,05, voor particulieren f 1,05 per V» kilo. Eieren f 8,voor particulieren f 8,40 per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Maart 9.46 10.35 Zondag 4 11.15 11.48 Maandag 5 0.14 Dinsdag 6 0.36 0.55 W oensdag 7 1.13 1.28 Donderdag 8 1.43 1.58 Vrijdag 9 2.12 2.25 HUBRECIIT RIBBENS II END RIK A A. STOUTHAMER. Hansweert Philippine (Station) j, 1 Maart 1917. in de keel en vastzittend slijm veroorzaken hoesten. Gebruik Anga-bonbons. In doozen van 30 en 60 cent. overspanning, gejaagdheid. Neem MIJNHARDT's Zenuwtablet ten. Per koker 60 ct., 3 kokers f 1.70. Per koker 45 ct. Bovenstaande artikelen verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. Te TER NEUZEN J. KENSE, MARKT 9Wed. A. v. OVER- BEEKF.-LEUNISJ. v. EIJS- DEN HULST wed. P. J. BORGH- STIJN; J. C. M. IIERTOGH VERWILGHEN; AXEL C. B. ANTHEUNIS; KOEWACHT J.VAN MOSSEVELDE VAN BOUCHAU- TE; SAS VAN GENT AD. VAN LOIJ, P0LDERSTR. loopen, wou er iemand zijn, die dat raadsel niet kon raden. o Volgende week prijsuitdeelen! o Nog een paar inzendingen Wie kan het? Er waren eens eenige jongens, die er op pochten, zooveel wijsheid te bezitten. Ze waren de eersten van de klasse, enz. Dat hoorde oen jongen, die hen voorbijkwam. Hij zei„Als jullie toch zoo wijs bent, noem me dan eens vijf dagen van de week, waarin géén a voorkomt." Ja, ze dachten na, maar konden het niet oplossen. Zoudt gij het wel kunnen Wie kan Spaansch? (Eens gelezen voor een sigarenwinkel): Puros finos promenados por fumos au puntos du pieros, garantizados por los fabricantos (Spring-in-'t Veld.) Zuivere, fijne wandelsigaren om te rooken aan de punt van de pier, gegarandeerd door de fabrikanten. R ar a Een boer had een vet varken, en de moeder van den boer was ook de vader van het varken. Van het bovenstaande een verstaanbaren zin te maken, zonder de woorden te verschikken). (Ingezonden door Ridderspoor.) o Groetend, DE JEUGD-REDACTEUR. Voor het vervoer der Belgische waggons. De kinderen van Minister Posthuma. Spoorwegongeluk. Een en ander over de mode 1917. Den Atlantischen Oceaan over per vlietuig. Zeegevecht Aan Engeland's kust. De Engelsclie blokkade. o Hier volgt het Ie MAART-RAADSEL. n Ondertrouwd EN en Migraine. Neem M ijnhardt's Hoofdpijntabletten.

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3