wordeo prachtig en smakelp gerookt w Woonhuizen te koop, Yarkensvleesch-carbonade 110 ct Kalfsvleesch (prima) Kuiidvtecli van af Firma GEBRS. TAZELAAR, VAN DALEN. K e r k en School. Laiidbouwberichteii. Gemengd Nieuws. Hoogwatergetij te Terneiizeii. Advertentie». Burgerlijke Stand. Verbod verkoop Bloem en IVL e e 1. Uw Hammen, Spek en andere Vleeschwaren, K. VAN TATENH0VE, Handelsberichte». K. VAN TATENIIOVE, is ruim voorzien in alle soorten in diverse prijzen. 0 0K VERKRIJGBAAR: echte RUITER '-SCHAATSEN. Distributieregeling van Meel en Bloem. in de ROOKERIJ van Noordstraat, TER NEUZEN, "roote kennis van gemeentezaken gewaardeerd werd Zijn toespraken in de raadsvergaderin gen waren kort maar zakelijk en zijn optreden was nooit weifelend, doch doortastend. Gedurende den tijd jaar), dat burge meester Boogaard onze plaats bestuurd beeft, heeft hij getoond, een open oog te hebben voor de'belangen van zijn gemeente. Sluis lijdt door zijn dood een groot verlies Het stemt tot weemoed, te vernemen, dat, iemand reeds op 84-jarigen leeftijd uit zijn werking weggenomen wordt. Midd. uit. Gisteren heeft te 's Hage de begrafenis plaats gehad van den heer J E Boogaaid, in leven burgemeester van Sluis. Een wethouder en een raadslid vertegen woordigden de gemeentenaren. Te Aardenburg werd een gedeelte der landerijen van het Burger Weeshuis verpacht. De pachten liepen belangrijk hooger dan de vorige 9 jaren. Een stuk bouwland werd verpacht voor f60 van 't gemet, terwijl een weide voor f90 van 't gemet ging. Ongeveer f600 bracht de verpachting meer op. Oostburg. Dat niet alle veranderingen ver beteringen zijn, is overbekend en blijkt voor de zooveelste maal weder uit pe proef, die het Rijk genomen heeft om twee einden keiweg tusschen deze gemeente en Draaibrug eener. zijds en Schoondijke anderzijds te laten op breken en door macadam te vervangen- Veertigduizend gulden zijn daaraan ten koste gelegd en men kan gerust zeggen weggeworpen, en dat in een tijd waarin herhaaldelijk een aanslag op onze beurzen gedaan of een beroep op onzen geldelijken steun wordt. In dit natte jaargetijde is het zoogenaamde verbeterde gedeelte een slijkweg, waarin door de zware vrachtwagens diepe sporen zijn gereden, zoodat men tevreden is als men met zijn vehikol weer op de keien komt, waarover sedert de kolossale Napoleonskeien door andere zijn vervangen, nimmer is geklaagd, integendeel zijn deze voor zware transporten véél doel matiger, slechts de heeren automobielbezitters juichten de verandering toe, de vrachtrijders verwenschen de macadamwegen. „Zei. Op den weg van De Oostburgsche brug naar Nieuwvliet hebben de smokkelaars-onge veer 400 stukken zeep weggeworpen, toen zij alarm in de buurt hoorden. De zeep is in beslag genomen. De „Ursula F i s c h e r". Vlissingen. Het Duitsche stoomschip „Ursuia Fischer" is niet doorgelaten naar Antwerpen het is gisterenmiddag naar Zeebrugge terug gekeerd. Geief. Kerken. Tweetal te Koudekerk a.d RijnR. E. van Arkel te Soest en Joh. van Dam te Baarland. Beroepente Schettens en Longerhouw M. Post te Gees. Aangenomennaar NiezijlK. Bakker te De Krim. Bedankt voor Grijpskerke G. II. Dijkstra te Lioessens; voor Purmcrend en voor Wor- merveer D. van Dijk te Knijpe. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hattem B. C. Verhagen te Angerente DirkslandK. van As te Moer- kapelle. r Aangenomen: naar IJmuiden L. W. Erd- man te Brielle. Bedankt: voor MontfoortP. Kuylman te Punteren. Aankoop van Paarden. De commissie voor den aankoop van jonge ruinen zal deze week achrereenvolgens Zwolle, Groningen, Utrecht en Rotterdam bezoeken der dag ongeveer 600 paarden zal aankoopen. Voorts dat de aankoop vóór 15 Februari zal moeten zijn afgeloopen en daarna dus geen jonge ruinen meer vanwege de commissie worden overgenomen omdat de uitvoer dan niet meer kan plaats hebben. Neder la ndsch Landbouw comité. De bijeenkomst van het Nederlandsch Land- bouwcoinité is te 'sGravenhage door den voorzitter, Mr. Linthorst Homan geopend met een rede, waarin hij opmerkte, dat in 1917 voor onzen landbouw duister inzet en allerlei factoren er op wijzen, dat voor dezen bedrijfstak een moeilijke tijd zal aanbreken en betoogde dat van landbouwzijde reeds thans de hand aan de ploeg dient geslagen te worden om toe te zien, dat in het buiten land onze positie straks na den oorlog zoo sterk mogelijk zij. In Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. bestaan plannen om fokpaarden uit te voeren naar Zweden. Een afgevaardigde der Zweedsche regeering zou daartoe de streek bezoeken. Tengevolge der schaarschte van eigen geteeld veevoeder en den zeer hoogen prijs van het voeder, dat men moetkoopenaan genomen, dat dit voldoende te krijgen is is er in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen zeer weinig lust tot het mesten van varkens, zoo dat er de biggen zeer goedkoop zijn. Voor achtwekers is nauwelijks acht gulden te bedingen, en zeswekers zijn voor vijf gulden te krijgen. Op dit gebied ziet de toekomst er voor de talrijke veldarbeiders en voor de burgers, die gewoon zijn jaarlijks één of meer varkens te mesten, treurig uit. Door bovengenoemde oorzaken is door hen reeds vroeg in 't najaar begonnen met het slachten en hebben er velen geen enkel of maar één op kooi gezet. Ernstige vergiftigingsgevallen. Men meldt uit Breda Alhier heeft zich een ernstig geval var. ver- giftiging voorgedaan. De familie v. D. liet Woensdag bij een drogist kruiden halen tegen verkoudheid. Nadat de kruiden getrokken waren en de familie en bovendien nog een kostganger van den drank gedronken hadden, werden zonder linge vergiftigingsverschijnselen waargenomen. Voorbijgangers hebben de drie personen op de tafel zien dansen, terwijl de brandende kachel in hun midden stond. Een veldwachter liet een geneesheer halen en verschafte zich toegang tot het huis. De inmiddels verschenen geneesheer stelde vast, dat zich vergiftiging had voorgedaan. De per sonen, die van den drank gedronken hadden, hadden dikke gezichten, uitpuilende oogen en bleken hun waarnemingsvermogen te zijn kwijt geraakt. Gelukkig is de toestand van de drie personen gunstig. Na ingesteld onderzoek is gebleken, dat de drogist-bediende inplaats van boist- kruiden, stamoniumbladen verstrekt had. Door den officier van justitie te Breda is een onderzoek gelast. Regeerings pekel. Toen dezer dagen een grocntenhandelaar in Den Haag een door hem, van het gemeente lijke distributie bureau betrokken vat regee rings dubbele princesseboonen openmaakte, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat hij inplaats van een vat princesseboonen een vat pekel was rijker geworden, waarin hier en daar wat princesseboonen rond zwommen. De man had vooJuit betaald en moot nu maai zien, dat hij de schade vergoed krijgt. Analphabeten-familie. Ten Stadlniize te Enschede werd Donderdag een huwelijk voltrokken, waarbij zoowel 't, bruidspaar als de ouders en de getuigen analphabeten bleken te zijn en de huwelijks- acte niet konden onderteekenen. Kommiezen door smokkelaars overvallen. Men schrijft uit Gennep aan de „Tel." Aan de grens, bij den Veedijk, had in den afgeloopen nacht een ernstig incident plaats tusschen Ilollandsche lmlpkommiezen en Duit sche smokkelaars. Twee hulpkommiezen, die een troepje smok kelaars hadden aangehouden, waren bezig hunne passen te onderzoeken en de namen te noteeren, waarbij de een schreef, terwijl de ander met een electrische lantaarn bijlichtte. Plotseling werden de kommiezeu aange vallen, geslagen en met messen gestoken, zoodat zij niet meer in staat waren zich te verweren of van hunne vuurwapenen gebruik te maken, waarop de smokkelaars, met mede neming hunner smokkelwaar, het hazenpad De soldaat-commiezen zijn erg mishandeld en verwond en in het ziekenhuis opgenomen. Een der twee ontving met een mes een steek in den nek, die zoodanig aankwam, dat men voor zijn leven vreest. Beter kwijt [wat drijft, dan plat wat over waait, dan tien koningen die Oorlog voeren. Een Nederlandsch pacifist. Beter tien protesten te schrijven, dan één kanon te laten spreken. Konstantijn van Griekonland. Beter tien maanden nadenken, dan in één uur tot den oorlog besluiten. Beter één vrede die duurzaam is, dan tien die de kiem tot nieuwe oorlogen bevatten. Lid van de N. A. O. R. Beter tien Duitschers in Duitschland, dan één in België. Een Belg. Beter goedkoop vredesbrood, dan duur zuur Kriegsbrot. Een Duitscher. DAGEN. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 24 25 26 27 28 29 30 Jan. Voorm. 2.10 2.55 3.40 4.22 5.6 5.50 6.40 Nam. 2.33 3.18 4.1 4.45 5.28 6.14 7.7 De Burgemeester van TER NEUZEN maakt ingevolge circulaire No. 140 van Z. E. tien Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, d.d. 20 Januari 1917, bekend de volgende Artikel 1. Verkoop zoowel als aflevering van meel en bloem is van af heden verboden. Artikel 2. Van het verbod, gesteld in art. 1, is uitge zonderd de verkoop en de aflevering van meel en bloem aan hen, die meel en bloem voor de uitoefening van hun bedrijf behoeven. Artikel 3. Deze regeling houdt op van kracht te zijn bij de inwerkingtreding van de distributie regeling van brood, bloem, meel en rogge, dd" 27 December 1916, No. 109441, aid. Handel. Ter Neuzen, 22 Januari 1917. De Burgemeester voornoemd, J. IIUIZINGA. Noordsfr. 86. Vrede door Recht. Vrede door Rechten de Bond houdt aan in dep ropaganda, nu weer met een extra-dik Kerstmisnummer, aldus „De Ned". Tal van vooraanstaande mannen hebben er voor geschrevenProf. Bavinck, Henry van Dijke, Cyriel Buysse, Dr. J. H. Gunning Wz., Willem Kloos, Prof. van Nes, Prof. Pont en vele anderen. Treffend in eenvoud en geloofsovertuiging staat tusschen de vele breede en korte be spiegelingen het woord van Prof. Honig van Kampen Slechts die God, die in zijn overweldigende zondaarsliefde aan de wereld zijnen Zoon gaf, kan de ontzinde natiën spoedig tot het sluiten van den vrede brengen. Daarom klimme op ons heerlijk Kerstfeest allerwege tot Hem een vurig gebed op Hij kou het doen omdat Hij de Al machtige is. Hij wil het willicht doen omdat Hij is barmhartig en genadig, lankmoedig en groot van goedertierenheid. Zijn naam is wonderlijk. Zijn Licht verdrijve de zoo benauwende duisternis Dr. J. van der Valk schertse en schiep negen variaties op het bekende „Beter één vogel" enz. Hier zijn ze Beter Vrede met een bescheiden deel, dan Oorlog met de schoonste vooruitzichten. Een Rumcniër. Beter kwijt wat drijft, dan plat wat over- end staat. Een Nederlander. TANDARTS, Brouwerijstraat 3 (Hoek Havenstraat), Ter Neuzen TEL. 105, is dagelijks te consulteercn van 9 12 en van 2 4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. te bevragen bij de Familie VERMEULEN te Sluiskil, C. A WISSE te Zaamslag en C. VAN WIJCK te Ter Neuzen. Dagelijks aan concurreerenden prijs te bekomen Noordstr. 86. kozen- .JU TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 19 Jan. Hartinus Guillaam Broekhoven, oud 26 j., jm. en Neeltje Suzanna Harms, oud 22 j jd. Alphonsius Norbertus Notté, oud 25 j., jm. en Louisa Maria de Smet, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Jan. Augustus Adol- phns de Mette, oud 34 j., jm. en Scholastica Veras, oud 24 j., jd. Martinus Hamelink, oud 25 j jm. en Elizabeth Catharina de Doelder, oud 26 j.. jd. Adriaan Johannes van Minnen, oud 25 j., jm. en Cornelia Maria Meerts, oud 21 j., jd. Geboorten. 15 Jan. Janneke, d. van Pieter Wil lem de Kraker en van Suzanna Hamelink. 16 Jan. Dirk, z. van Gidion van den Berge en van Juliana Hofman. 19 Jan. Johanna Christina, d. van Ties Boekelo en van Eugelina Stegehuis- 20 Jan. Dirk, z. van Willem van den Berge en van Catharina Elisabeth Kolijn. Overlijden. 16 Jan. Jan Schouwenaar, oud 21 j., z. van Adriaan en van Jaantje Marie Korstanje. 18 Jan. Cornelis van den Hoek, oud 29 jz van Marinus en van Jaantje Bijl. 19 Jan. Emma Obrie, oud 7 w., d. van Charles Louis en van Selina Sophia Grootaert. HOEK. Huwelijks-aangiften. 12 Jan. Giljam Mieras, oud 25 j., jm. en Neeltje Moes, oud 19 j-, jd. Geboorten. 5 Jan. Willem Joseph, z- vanWil- helmina Cornelia Nijssen. 6 Jan. Jacoba Levina, d. van Pieter Michielsen en van Geertruida Wolse. 7 Jau. Pieter, z- van Pieter van Es en van Anna Vinke. 8 Jan. Janneke Cornelia, d. van Jan van Cadsand en van Sara van Oosten- 9 Jan. Jacobus, z. van Pieter de Jonge en van Johanna de Bruijue. Overlijden. Petrus Hendrik Lantsheer, oud 8 w., z. van Thomas en van Catharina van Wijck. 12 Jan. Anna Buijze, oud 7 w., d. van Jacobus en van Magdalena Donze. 13 Jan. Krijn, oud 39 j.. echtg. van Johanna Miehielsen. 16 Jan. Aanna Anthonia Buijze, oud 29 j., d. van Pieter en van Adriana Heinsdijk. AXEL. Huwelijks-aangiften. 11 Jan. Willem Scheele, oud 42 j., jm. en Janna Suzanna Deij, oud 42 j., jd. Marinus do Putter, oud 26 j jm. en Ebrina Haak, oud 26 j jd. Geboorten. 2 Jan. Aaltje, d. van Adriaan Ver- planke en van Elisabeth Wieland. 3 Jan. Jacobus, z. van Jacobus de Jonge en van Martina Scheele. Maria Catharina, d. van Jacobus Pranciscus Smets en van Anastasia van Maestricht. 6 Jan. Suzanna Debora, d. van Pieter Jacobus de Pooter en van Sara de Groote. 7 Jan. Maatje, d. van Marinus de Fonw en van Janna Cornelia Meijer. 8 Jan» Suzanna Tanneke, d. van Mecliiel Gijsbertus de Krijger en van Francina de Groote. Maarten en Cornelis, zonen van Adriaan Dieleman en van I.ijcia Janna den Hamer. Maria Paulina, d. van Jacobus Franciscus van Mossevelde en van Magdalena Maria Savoij. 12 Jan. Martha, d. van Jan Geelhoedten van Elizabeth den Beer. Overlijden. 1 Jan. Suzanna Wolfert, oud 31 j., d. van Hendrik en van Cornelia Suzanna Smies. 6 Jan. Jaspert van Cadsand, oud 17 j., z. van Adriaan Johannes en van Cornelia Verplanke. Stientje Maria Hottinga, oud 60 j., wed. van Pieter Dirk van der Wiele. 8 Jan. Magdalena de Feijter, oud 9 m., d. van Adriaan en van Geertruij Heijns- dijk. 11 Jan. Sara de Groote, oud 37 j echtg. van Pieter Jacobus de Pooter. 13 Jan. Christina Meertens, oud 74 j., wed. van Anthonij Verhelst. Madeleina Maria de Booij, oud 8 m., d. van Ed- mundns en van Louisa Nathalia Geersaem. Chris tina Mechielsen, oud 14 m., d. van Jacobus en van Maria de Jonge. Hulst, 15 Jan. Per 100 K.G. Tarwe f 14,75 a f 15,—, wintergerst f 14,a f—zomergerst|,f a f 13,50, haver f 13,a ferwten f31,—af 32,—witteboonen f31,a f33,—, bruine boonen f32,— a f33,—. duivenbooneu f 17.— af—,— paardenboonen f 17,— a flijnzaad f40,— a f 50,—aardappels f 0,— a f 0, Koolzaad pei zak van 106 liters f3,7a f 38, SCHAATSEN

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3