Zeepdistributie. Kalfsvleesch (prima Rundvleesch van af ct. HALT OPGELET Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentiën. Maximumprijzen (Mi s u 111 p t i e m e I k. K. VAN TATENHÖVE, Vrijdag 19 Januari 1917, Vrijdag 26 Januari 1917, Een HUIS, Uw Hammen, Spek en andere Vleeschwaren, K. VAN TATENH0VE, GEENSEN's Parapluie genomen, terwijl eveneens een bestuursvoorstel werd aanvaard, volgens hetwelk die leden geroyeerd zullen worden, van wie bewezen is dat zij zich met smokkelpraktijken hebben ingelaten. Hbl. Een dure vergissing. Een vrouw uit Winterswijk, die haargeheel geldelijk bezit, bestaandejuit f 34,750 aan bank biljetten in een kous bewaard had, wierp, toen ze eenige stukjes papier wilde verbranden, bij ongeluk de kous met inhoud mede in het vuur. Toen 7e hare vergissing bemerkte, was er van het bankpapier niets meer over. Een distributiehistorie. In de laatste dagen van het vorig jaar, had te Arcen (Lim.) de distributie plaats van twintig balen regeeringsrijst. En terwijl overal elders de maximumprijs op 10 cent per pond was gesteld, gold voor de Arcensche inge zetenen een maximumprijs van 17 cent. Voor de burgerij werd, naarmate van de grootte van het gezin, een bepaald kwantum dezer rijst beschikbaar gesteld. Enkele notabele ingezetenen echter konden een hoeveelheid van 50 kilo ineens ontvangen en zij betaalden niet meer dan elf cent. Dat ging buiten de schreef. En een der ingezetenen gaf telegra fisch kennis van het feit aan den Minister van Landbouw. Met het gevolg, dat dezer dagen een ambtenaar van dit Departement ter plaatse arriveerde tot het instellen van een onderzoek. Het resultaat was, dat aan iederen kooper van rijst drie cent per pond moest worden teruggegeven, terwijl de bevoor rechten hun goedkoop baaltje rijst weer moesten inleveren. (L. K.) De Kruit-koning. De oorlogsleveringen aan de Entente hebben de reeks der Amerikaansche industrie koningen met een nieuwen koning vermeerderd, wiens naam tot dusver weinig genoemd werd. liet is de kruitkoniug Pierre Samuel Dupont. Zijn rijkdom, die thans ontzaglijk moet zijn, heeft zich echter in tegenstelling met dien van andere groote industrieelen in de Unie, op solide grondslagen ontwikkeld. Te Wilmington, in den staat Delaware, bevindt zich heden ten dage nog een kleinere kruitmolen, welke in 1802 door een Pierre Samuel Dupont uit Nemours (Frankrijk) op gericht werd. Deze Dupont was een leidende royalist en staatsman geweest, dien de groote revolutie van 1770 over den Oceaan dreef, terwijl zijn groote vermogen in Frankrijk door de Republiek in beslag werd genemen. In Amerika was hij de eerste, die op grootere schaal kruitmolens liet bouwen. Gedurende de vorige eeuw bleven zijn molens in 't bezit van zijn familie en ontwikkelden zich van lieverlede tot een groote industrie, welke tqans door den wereldoorlog een geweldige vlucht heeft genomen. In 1915 steeg de zuivere winst der acht en zestig fabrieken van Dupont reeds van 0.000.000 dollar in 1914, tot 57.800.000 dollar. In hetzelfde jaar klom het aantal werklieden der onderneming van 5300 tot 02.128 man. Do inrichtingen werden in allerijl uitgebouwd en in minder dan drie maanden waren barakken voor 20.000 nieuwe arbeiders gereed. De kruit-koning is pas vier en veertig jaar. Gedurende de eerste oorlogsmaanden heeft hij stelselmatig alle mededinging onderdrukt, Van het oorlogsmateriaal ter waarde van een milliard dollar, dat de Vereenigde Staten jaarlijks aan de Entente leveren, komt meer dan do helft op de springstoffen, en daarvan wordt 't grootste deel door Dupont geleverd. Zijn scheikundigen houden zich nu al bezig met de studie der kleurstoffen fabricage, opdat Amerika, na den oorlog, daarvoor niet meer bij Duitschland behoeft aan. te kloppeu. Scheepswerf verbrand. Gisterenmorgen, terwijl de werklieden schaft ten, brak een hevige brand uit in de scheeps werf der firma De Drood eu Van Vliet te Slikkerveer. De geheele fabriek, een groot houten gebouw, was om halfelf reeds geheel reeds geheel uitgebrand. Alle gereedschap en de maschinerieén zijn verwoestalleen bleef gespaard een opslagplaats van nieuw hhut en een kleine motor. De brondweer van Slikkerveer en Bolnes werkten met 2 spuiten en vele slangen op de waterleiding. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 JANUARI 1917. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. Bed. H. Avondm. eu Dankz. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. A. Thielen en 2 uur, Leeskerk. Axel Stationstraat 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Bed. H. Avondm. en Dankz. Sluiskil 9'/2 en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/2 en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- holtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. D. de Bruijne. 's Woensdagavonds 6 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/2 uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5 '/2 uur, Evangelisatie. Iledennamiddag had onder lievig verzet de arrestatie plaats van een militair, die in deze gemeente een prachtige hond gestolen had. Geboeid brachten eenige agenten hem raar het politiebureau. De bewuste hond was ook bij dit geval tegenwoordig. De militair scheen zich krachtig verzet te hebben, dit was hem tenminste goed aan te zien. Op den 18 Nov. wilden een tweetal mare- chaussée's zekeren W. Dieleman arresteeren, omdat hij iets deed wat hij niet doen mocht. Zekere F. F., 18 jaar, landbouwersknecht te Kijkuit, was deze arrestatie niet naar den zin en hij trachtte door trekken en rukken den geverbaliseerde uit de handen der marechaus see te krijgen. Hiervoor stond heden F. F. terecht en hoorde hij wegens wederspanning tegen zich eischen f iö boete, subs. 30 dagen hechtenis. Door J. D., 46 jaar, werkman te Ter Neuzen, thans gedetineerd te Middelburg, is liooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der arr. rechtbank te Middelburg van 12 Jan. jl., waarbij hij ter zake van diefstal is ont slagen van rechtsvervolging, met last tot zijne plaatsing in een krankzinnigengesticht voor ten hoogste een jaar. Men seint ons uit Vlissingen De mailboot Prins Hendrik, welke heden morgen met 16 passagiers aan boord van hier naar Engeland was vertrokken, is in de Noord zee door de Duitschers aangehouden en naar Zeebrugge opgebracht. Men seint ons uit Vlissingen Het Duitsche s.s. Ursala Fisker is heden morgen hier gepasseerd, het was van Zee- brugge op weg naar Antwerpen. Men seint ons uit Sluis In het Ziekenhuis te Vlissingen, waarin hij verpleegd werd, is heden op 34-jarigen leeftijd overleden de heer J. E. Boogaard, burgc meester van Sluis. BERLIJN, 19 Jan. (Wolff). Het manifest van Jden keizer aan het Duitsche volk van 12 Jan. is in alle steden met groote geestdrift ontvangen, die zich uit in talrijke telegram men van instemming. Hierin worden de ge loften van trouw en vastberadenheid om in den strijd te volharden tot de beslissing zal zijn verkregen, hernieuwd. LONDEN, 19 Jan. (Reuter.) De neutrale medewerker van de Times zet in dit blac zijn verhaal voort van zijne rondreis door Duitschland. VOOR DE JEUGD. Jongens en Meisjes. Allereerst wil ik je den uitslag mededeelen van de stemming over de vraag, welk ant woord van de in ons vorig nommer vermelde, bet geschikste werd geacht. Bijna allen vonden onderstaand antwoord het beste Als we God liefhebben en weten dat hij voor ons zorgt, als we altijd probeeren Zijn wil te doen." Dat was dus no. 10 en wel de eerste 10, want bij vergissing kwam no. 10 tweemaal voor. No. 12 kreeg ook enkele stemmen, ook 8, maar het bovenvermelde de meeste. Dit antwoord is ingezonden door Hagedoorn. Die krijgt dus het beloofde prijsje. Het heetHet verwaarloosde Meisje, door J0I1 Breevoort. —o De oplossing van het vorig raadsel is Twee honden vechten om een been, een derde loopt er ras mee heen. De onderdeelen zijn: Antwerpen, Handel stad, Schelde, Noord Brabant, Nederland, Weenen, Rome, Veere, Beemster, Noord Holland, e-e. Goede oplossingen kwamen in van Spring in-'t Veld. Zou je geen gedrukte for muiieren koopen Kanarie. Toch gevonden hé? Lorretje. Papier wordt duur hé? Vrij buiter. Hagedoorn. Wagen, sta stilWanneer krijg ik nu een prijsje Viooltje. Ja, dat zou ik ook wel eens willen zien; op U/3 poot. Hortentia. En hoe is het jou bevallen Reseda. Gelukkig hé, dat je moeder jou nu had. Liefdewerk valt nóóit te zwaar, nietwaar Thans, zegt hij, gaat het geroep om vrede niet alleen uit van politici, maar komt het ook van de soldaten. Het is, zoo sbhrijft hij verder, een openbaar geheim, dat Hindenburg na diens tweede be zoek aan het Westelijk front, den toestand hoogst ernstig vond. Middelburg, 18 Jan. Ter graanmarkt was de aanvoer gering. De ar tikelen werden aan vorige weekprijzen verhandeld. Witte boonen f35,50 a f38,50, per mud. bruine boonen f31,— a f33,-, kroonerwten f 31 a f33, per lOCLkilo. Boter f 0,90 a f 1,voor particulieren f 1, per V2 kilo. Eieren f 10,voor particulieren f 10,40 per 100 stuks. DAGEN. Voorm Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag W oensdag Donderdag Vrijdag 20 21 22 23 24 25 26 Jan. 10.55 12.— 0.30 1.22 2.10 2.55 3.40 11.29 0.56 1.46 2.33 3.18 4.1 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat met de distri butie van regeeringszeep zal worden aange vangen op 1 Febr. a. s. en zal deze verkrijg baar zijn op daartoe ingerichte Zeepkaarten. Deze kaarten zijn voor belanghebbenden te bekomen op nader aan te wijzen tijd en plaats. De winkeliers, die hun zeep bij een grossier besteld hebben, kunnen dit opgeven ten kantore van het Levensmiddelenbureau a. s. Zaterdag 20 dezer, van 9—12 uur. Ter Neuzen, 19 Jan. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De PRIJS der Regeerings=eieren is deze week 117, cent per stuk. De Burgemeester van Ter Neuzen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken aan de ingezetenen bekend, dat de maximumprijzen voor consumptiemelk met ingang van heden bedragen II cent per Liter en 5V3 cent per 7s Liter voor verkoop aan de verbruikers, terwijl die voor de melk- slijters bedraagt 8 cent per Liter bij inkoop. Ter Neuzen, 17 Januari 1917. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Dagelijks aan concurreerenden prijs te bekomen >J Jl Noordstr. 86. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voor nemens op des nam. ten 3 ure bij instel en des nam. ten 6 ure bij toeslag, in het Hotel „De Korenbeurs" te Sluis, publiek te verkoopen, ten verzoeke van den heer I. C. LEENHOUTS te Sluis Schuur en Erf, te Sluis aan de Hoogstraat, Kad. Sectie A no. 1991, groot 80 c.A, (Bewoond geweest door den Heer J. Noest). Te veilen in 2 perceelen. Het huis terstond te aanvaarden. De schuur te aanvaarden 1 Juli 1917. in de ROOKERIJ van Noordstr. 86. Aangezien het mij persoonlijk onmogelijk is overal op lijd, ja zelfs enkele wijken geheel te bezoeken, deel ik hiermede het geachte publiek mede, dat van af Maandag 21 dezer de Gebroeders J. C. en J. KLAASSEN voor mij mede als vertegenwoordigers optreden, bijgevolg het alsnu als zeker vaststaat overal zal worden gepresenteerd, daar nog steeds enkele handelaars hun artikel als zon deze van mij afkomstig zijn, dus op mijn naam verkoopen. Een ieder wachte zich voor dergelijke practijken dat ieder onder eigen vlag vare. Zoolang de voorraad strekt, wordt de oude prijs gehandhaafd. Met alle aanbeveling, D. G EENS EN, Magazijn aan de Katholieke Kerk, Ter Neuzen. Adriana C. Ze is al terecht, hoor. Moeilijk mag ook wel eens, wel Tanneke H. Op twee gelijk stemmen gaat niet. Maria H. Neeltje de P. Voor die 26 koken we nooit. Ze zouden ook verhongeren, want ik ontvang ze maar éen keer in de week. Sneeuwklokje. Je mag maar tot je 14e mee doen 1 Jan S. Wat is dateen montstukje P Ridderspoor. Wij ookVergeet-me-nietje. Complimenten aan papa! Zonneschijn. Jij hebt een mooien naam in deze dagen. Catharina. Wat een krulSuzanna de P. Geen grijzen, maar een spierwitten. Charlotte. Zoo, verloren dochter, ben je er weer Populierblad. Dauwdroppel. Jij mag al vroeg stemmen, hé? Maria de P. Ik moet 8 cent strafport voor je brief betalen. Zeker te veel aan het kalfje gedacht Heide bloempje. Goed gestemd. o Het raadsel was klaarblijkelijk wat moeilijk. Ik mis tenminste nog enkele trouwe inzenders Misschien is bet raadsel ditmaal wat gemak kelijker. Doe je best maar. Niemand vergeet in zijn briefnaam, ouder dom en volledig adresDenkt er allen om o— 3e JANUARI-RAADSEL. Het geheel bestaat uit 27 letters. De 5 - 3 12 - 27 - 23 7 - 9 maken den man. Een 6 20 3 8 -19 is een schoone bloem. Een 1 - 23 17 - 16 is niet mild. Een 14 15 13 26 moet men op een schip zoeken. 22 - 23 - 24 - 18 - 8 - 21 - 22 2 - 21 is de vijfde stad van Nederland. 5 - 15 - 10-25-4-18 groeit niet in ons land. Tusschen 11 15 en 21 - 20 19 18 is een hemelsbreed verschil. o Ik heb nog iets te zeggen. Ik zal werkelijk eerstdaags met den bedelnap rond moeten voor mijn jeugd-vriendjes. Want prijzen uit- deelen uit een leege pot gaat niet. Wie helpt? Allen vriendelijk gegroet van den JEUGD-REDACTEUR.

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3