Gal I Bloed- VAN DALEN, Kerk en S c li o o 1. Gemengd Nieuws. Burgerlijke S t a 11 d. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. A d verte 11 t i c n. VOOR DE JEUGD. gezegend Nieuwjaar Vlissingen. Gedurende liet jaar 1916 werden in de treinen, wachtkamers en op de perrons der Staatsspoor alhier gevonden 800 voor werpen die allen bij den stationchef werden gedeponeerd. Aagnaande de beperking van den trei nenloop voor wat betreft de Zeeuwsche lijn lozer, wij in „de Zoom", dat de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Bergen op Zoom aan de directie der S.8. heeft gevraagd of het juist is dat de trein van 5 uur uit Middelburg zal vervallen, op welke vraag geantwoord is, dat dit niet het geval zal zijn. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: D. Sweepe. waarn. Rijksontvanger, L. Kerk straat 84, van Alkmaar. U. Koole, dienstbode, Noordstr. 101, van Waterlandkerkje. C. M. Notte, dienstbode Q 193s, van W est- dorpe. J. A. van der Hooft, dienstbode, P 53a van Zaamslag. M. L. Mei, dienstbode, K. Kerkstraat 18, van Boschkapelle. M. A. Pieters, dienstbode, Nieuwstraat '22. van Hontenisse. P. Bartelson, dienstbode, Vlooswijkstraat 24, van IJzendijke. J. de Putter, arbeider, P. 75, van Hoek. Vertrokken. P. Meeusen, dienstbode, Vlooswijkstraat 62, naar Oudelande. A. K. Geenscn, schippersknecht, aanboord, naar Vlissingen. P. M. Romeijn, dienstbode, Kazernestraat 10, naar Santpoort. A, S. Koomen, zonder beroep, Grenulaan, naar Buiksloot. E. A. Bannier, zonder beroep, de Feijter- straat 1, naar Plaarlem. W. A. R. Koevoets, zonder beroep, L. Kerk straat 31, naar Rotterdam. J. H. van Dixhoorn, letterzetter, Tholens- str. 90, naar 's Gravenhage. C. A. Pijpelijk, zonder beroep, P 23, naar Zuidzande. J. A. van der Hooft, dienstbode P 53, naar Hoek. E. Nuijtiuck, schipper, Tholensstraat 53, naar Philippine. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to SchoonebeekA. Altena, te Nieuw Weördinge. Aangenomen naar Dedemsvaart.1. A. van Selms te Grijpskerkenaar Hem J. Gremer te Mittelie (N. II.); naar Heerenveen: G. van Dnyl, cand. te Utrecht Geref. Kerken. Beroepen te Boskoop: G: R. Knyper te Alblasserdam te Leeuwarden J. Schouten te Arnhem. Aangenomen naar Borger: dr. O. N. Oos- terhof te Hijlaard. Bedankt Ivoor Loenen-VreclandM. II. Horjus te Oud-Loosdrechtvoor Stellendam en OuddorpJ. SLjbesma te Zierikzee De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze liulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om 71/s ure, in de consistorie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. De vervloeking van Venizelos. Men schrijft uit Zurich dd. 30 December aan de N. R. C. Italiaansche bladen berichten over de plech tige „vervloeking van Venizelos, zooals dat dezer dagen naar oud volksgebruik in Athene heeft plaats gehad. In een lange stoet trekt het volk (in dit geval dus de tegenstanders van Venizelos) door de straten van Athene, dragende in de hand een steen, die ouder het uitkrijten van de vervloeking „Verbannen en vervloekt, zij de verrader, die het vaderland uiteenscheurt in een grooten kuil geworpen wordt. Ook de geestelijkheid spreekt dien vloek uit, staande onder het portaal van de kerk der parochie. Vele duizenden namen aan die plechtige handeling deel, en de steenen vormden ten slotte een kleinen heuvel, waarop de beeltenis van Venizelos werd verbrand. Vrijgelatenen in Zuid-Afrika. De Burger, van Kaapstad, schrijft in zijn nummer van 23 November „Van Pretoria komt het bericht, dat al de politieke gevangenen, die nog in het Fort te Johannesburg overbleven, vrijgelaten zijn. Eindelik Het is een zucht van verlichting, die heden aan de borst van elke Afrikaner ontsnapt. Twee volle jaren hebben de meesten van hen, die tans vrijgelaten zijn, achter slot en grendel doorgebracht." Het herinnert dan aan de grootsche be weging van Afrikaander vrouwen in Augustus 1915. Maar haar smeekbede, ook die van wijlen mevr. Joubert, kort voor baar overlijden gedaan, werkte niets uit. Jongens en Meisjes. Allereerst wil ik jullie allen te zamen een gelukkig nieuwjaar toewenschen, nu we voor de eerste maal in 1917 elkaar weer ontmoeten Wat is een gelukkig jaar? Oök een vraag, denk je misschien. Nu, zegt het dan eens: wat is een gelukkig jaar En als je dan even nadenkt, begin je te zien, dat bet antwoord nog niet zoo gemak kelijk is. Want nu kun je wel zeggen een gelukkig jaar is een jaar vol geluk. Maar dau komt de vraag weer en wat is dan geluk PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 JANUARI 1917. Wanneer men ergens een groote voorraad steenkolen ziet liggen, wie zou er niet belust op worden, vooral nu de steenkolen zoo duur en schaars zijn, wellicht had dit tengevolge dat in den nacht van 2 op 3 Oct. van de steenkolenvoorraad van den lieer Hameriinck te Ter Neuzen ongeveer 500 KG. kolen op een ietwat raadselachtige wijze waren ver dwenen. Het scheen dat K. R. G., 33 jaar, schippersknecht te Ter Neuzen, er wel iets meer van wist. Door den officier van justitie bij de arr. rechtbank te Middelburg werd hem ten laste gelegd, dat hij vijf zakken met kolen had gevuld en aan een ander had weg gegeven. De officier meende, dat wanneer iets, jdat aan een ander toebehoort, weggeeft men het eerst moet toeeigencn, en eischte daarom veroordeeling van den beklaagde we gens diefstal tot f 20 boete subs. 40 dagen hechtenis. Ik weet wat aardigs. Ieder moet in Jzijn volgenden brief eens probeeren te zeggen, wat een gelukkig jaar is. Wie het beste antwoord geeft; krijgt van mij een p r ij s j e. Zooals je bemerkt hebt, was er in ons vorig nommer geen plaats voor onze rubriek. Ons hoekje werd volgepropt met nieuwjaarwen- schende groote menschendus moesten de kinderen natuurlijk de deur uit. Maar nu zijn we er weer, en we laten ons nu niet weg jagen. Allereerst moet ik vijf prijzen uitdeelen voor de oplossingen van de Decemberraadsels. Ze zijn ten deel gevallen aan 1. Vrijbuiter. (De Egyptische Zwervers.) 2. Sneeuwklokje (Uit nood en dood gered.) 3. Ilortentia. (Vreewals Molen.) 4. Tanneke Huijssen. (Naar Zee 5. Lelietje. (Uit de Duinen.) o De oplossing van het vorig raadsel luidt „Eere zij God in de hoogste hemelen en vrede op aarde in de menschen een welbehagen". De onderdeelen zijn Nazareth, Maria, Bethle- Tegen K. F. v. P., 51 jaar. leurder te Breskens, die op 17 Nov. door de kommiezen was gesnapt, dat hij 16 dubbele stukken harde zeep in uitwaartsche richting vervoerde werd geëischt een week gevangenisstraf. Door de arr. rechtbank te [Middelburg werd heden veroordeeld wegens overtreding der Distributiewet J. D. 30 jaar, winkelbe diende te Ter Neuzen tot f 10 boete, subs. 10 dagen en vrijgesproken J. K., 37 jaar, huis vrouw van D. M., te Axel, beklaagd van be schadiging en het verstek-vonnis bekrachtigd, waarbij J. A. J. 30 jaar, leurder te Ter Neu zen was veroordeeld tot een week gevangenis straf wegens wederspannigheid. De Staatsleening van f 125.000000 is ruim volteekend. BERLIJN, 5 Jan. (Wolff) Het staat thans vast, dat de aanval der Franschen bij Verdun in het 'midden van December gedaan, door bijzondere omstandigheden zijn begunstigd. De plaatselijke aanval diende tot een poli tiek en niet tot een militair doel. Sedert is aan het Fransche en het Engel- sclie front geen aanval ondernumen. Ook de met succes bekroonde aanval der Duitschers op den Dooden Mali en hoogte 304 heeft geen aanval der Franschen ten ge volge gehad. Zij beperkten zich tot artillerie vuur. Aanvallen der Franschen werden steeds met verlies voor hon afgeslagen. Sedert dezen dag spreken de Engelsche en Fransche legerberichten slechts over aanval len van Duitsche patrouilles. De bedrijvigheid der Engelschen en der Franschen beperkte zich in hoofdzaak tot artillerievuur. Groote ondernemingen zijn achterwege ge bleven. Aan allen die ons hunne deelne- ming betuigden bij het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwdmooder, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. CORNELIA LENSEN, Wed. H. Wolfeut IJz., brengen wij bij dezen onzen hartelijken dank. Namens de familie, D. E. WOLFERT Hz. Ter Neuzen, Jan. 1917. Mr. en Mevrouw DIELEMAN Magendans betuigen met wederkeeri- gen Gelukweusch hartelijk dank voor de mot Nieuwjaar ontvangen wenschen. Middelburg, 5 Jan. 1917. Bij de wisseling des jaars wcnscht onder- ïetcekende vrienden en bekenden een toe, en beveelt zich onder dankzegging voor het in 1916 genoten vertrouwen opnieuw voor 't, jaar 1917 bij hen aan. J. DONNER—Mei.ii.fr, Heeren-Kleedermakerij. Goes, 1 Jan. 1917. Onder dankbetuiging voor de ont- vangen bewijzen van belangstelling bij den aanvang van 1917, wenscht de Familie E1JKE—Van der Swan aan ieder Heil, Zegen en Voorspoed toe. Wederkeerig geiukweiischend, be- - tuigen wij hartelijk dank aan allen, die op 1 dezer ons blijken van belangstelling zonden. L. GIL WABEKE. C. W. WABEKE—Allaart. Ter Neuzen, 5 Januari 1917. De Heer en Mevrouw F. J. L. M. VAN WAESBERGHE betuigen hunnen hartelijken dank voor de bewijzen van belangstelling op 1 Januari j.l. ontvangen en bieden wederkeerig hun beste heilwenschen aan. Hulst, 5 Januari 1917. De Heer en Mevrouw LOUIS VAN WAESBERGHE wenschen weder keerig een gelukkig nieuwjaar toe aan allen, die bewijzen van belangstelling gaven bij de wisseling dos jaars. Hulst, 5 Januari 1917. en slijm wordt verwijderd door Mijnhardt's Laxeer-tabletten. Regelen den stoelgang. Per doos 35 ct. 3 doozen f 1,00. Getrouwd JACOBUS HAAK Kz. JOHANNA A. TEN KAATE. Zij spreken, mede namens wcderzijdsche familie, hunnen hartelijken dank uit voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden Zaamslag, 28 Dec. 1916. hem, David, jSalomo, Israël, Adam, Eva, wijzen, Oosten, Herodes, Egypte, Ninevé, Gethsemané, Heiland, Genesis, Noach, n. Goede oplossingen ontving ik van LelietjeCataharina v. B.Regendroppel Tanneke H. Gelukkig. Neeltje de P. Of ik 1 Dank voor de kaart. Reseda. Wel, wel, twee gelijk. Suzanna de P. Was het mooi 1 Viooltje. Dat is een prachtig boek. Maria de P.Vrij buiter. Hoop doet leven! Hagedoorn. Geef maar eens op! Dauwdroppel. Ben je nu nog blij? Jan S. Dat doet me plezier. Meidoorn. Weet jij, waar de lentebloesem blijftLorretje. Waren ze eetbaar Spring in 't Veld. 'k Houd me aanbevolen. Hortentia. Jij kunt wel eens een versje inzendenCharlotte. Het was niet erg. Populierblad. Heidebloempje. Ik ook niet! Sneeuwklokje. Wat zeg je nu? Catharien. DagRidderspoor. Nooit gezien Zonneschijn. Adriana C. Deerlijk, hé Wie stuurt weer eens een berijmde op lossing o Het eerste Januari-raadsel luidt als volgt (ingezonden door een vriendinnetje) TANDARTS, Brouwerijstraat 3 (Hoek Havenstraat), Ter Neuzen TEL. 105, is dagelijks te consulteeren van 9 12 en van 2-4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. armoede, bleekzucht, algemeene L lichaams- en zenuwzwakte is prach- I tig te overwinnen door het gebruik I van Enersan-tabletten. Per koker f 1.00, 3 kokers f2.85. wmm Het geheel bestaat uit 27 letters. 1 - 13 - 20 2 is een meisjesnaam. 4 12 23 - 16 - 15 13 en sparren vindt men in een bosch. 7 25 - 26 - 18 is op de melk. Twee is een 5-6-19-16 getal. Do heet ook wel 8-17. De koe levert ons 24 26 - 17 22 - 7. 25 9 - 10 is een klacht. Een 14 - 1 - 11 is een huisdier. De toren van Utrecht heet de 21 26 -27. 3 is een tusschenwerpsel. e Hier volgt nog een inzending van Vrijbuiter. Slechte t ij d e n. „De tijden zijn slecht „wijfje", zei een man tot zijn wederhelft", „ik zie soms bijna geen kans mijn neus boven water te houden." Zij antwoordde: „Gij zoudt uw neus wel boren water kunnen houden als ge dien maar niet zoo dikwijls boven de jenever hield." En de vrouw had het bij 't rechte eind. Ten slotte hartelijk gegroet van den JEUGD REDACTEUR. TER NEUZEN. Geboorten. 25 Dec. Janna Martina, d. van Marinus van Luik en van Pietje Gort. 26 Dec. Jacobus, z. van Catliarina Lijser. 31 Dec. Jan Anthonis, z. van Abraham Lensen en van Margarietha de Bruijn. Jannis, z. van Adrianus Pieter Hamelink en van Janna van Minnen. Overlijden. 28 Dec. Gerard Wieland, oud 71 j echtg. van Johanna Weijkman. Suzanna Ilamelink, oud 53 j., d. van Jacobus en van Jannekr Mensink. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen ö'/j en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. A. Tliielen en 2 uur, cand. Routing van Rotterdam. Axel Stationstraat 9 uur, eand. Houting en 2 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman- Doopsbediening. Sluiskil 9'/j en uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/ï en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- holtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams, Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. 's Woensdagavonds 6 uur, Ds. L. do Bruijnë. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/-, uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal ,,Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/j uur, Evangelisatie. Hulst, 3 Jan. Per 100 K.G. Tarwe f 14,75 a f 15,wintergerst f 13,75 a f 14,zomergerst f 13,50 a f haver f 12,75 a f 13, erwten f 31,af 32,witteboonen f31,— a f32,bruine boonen f30,a f32,- lijnzaad f50,— a f60,—, aardappels f0,a f 0, Koolzaad per zak van 106 liters f38,a f 40,- Middelburg, 4 Jan. Ter graanmarkt was de aanvoer gering prijzen onveranderd. Witte boonen f35,50 a f38,50, per mud. bruine boonen f31,a f33,- per 100 kilo. Boter f 1,— a f 0,voor particulieren f 0,- per kilo- Eieren f II,—, voor particulieren f 12,per 100 stuks. Rotterdam, 4 Jan. Veemarkt. Aanvoer van circa 2000 Runderen, kalveren, schapen, varkens enz. Vet vee. Runderprijzen en ossen 95 a 124, kalveren 100 a 150, schapen 44 a 52, varkens 90 a 110 cents, alles per kilo. EN

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3