HOFSTEDE LEES DIT EENS! Zenuwachtig= Gal en slijm wordt verwijderd Hoofdpijn Eetlust wordt opgewekt, Hoesten y heeschheid, |Winterhanden iBloedarmoede Wormen bij kinderen Blank Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Telegraiische Berichten. Advert© utiën. Ned. Herv. Zondagsschool „Samuel uit de hand te koop, A. MIJNHARDT, predikbeurten. VOOR DE JEUGD. met puike Landerijen, De heer Waalkes vraagt, waar de heer Lensen de gemeente gaat verlaten, welkpdee B en W. hebben, te handelen inzake de ge volgen !van het vertrek, aangezien dit een vermindering van inkomsten zal geven van ongeveer f25000, waarop, op voorstel van den heer Nolson besloten wordt deze zaak aan te houden. Voorts verzocht hij verbetering van den weg naar de begraalplaats te Sluiskil. B en W antwoorden in deze diligent te zijn en reeds verschillende pogingen aanwendden daarin verandering te brengen, doch tot op heden zonder resultaat, doch verklaren, dat vermoedelijk eerlang een voorstel de raad zal bereiken tot overname van Men weg. Nog vraagt hij een verordening in het leven te roepen voor het te snel rijden met motor- rijwielen en auto's. Ook in deze zijn B. en W. actief, doch dit gaat niet zoo vlug om direct een goede oplossing te vinden. De Voorzitter spreekt een woora van dank aan de leden voor den arbeid in het afgeloopen jaar door hen verricht. De vergadering gaat over in comite-generaal ter behandeling der reclames van den II. O. De vergadering weder openbaar geworden, wordt door den Voorzitter gesloten. ZONDAG 24 DECEMBER 1916. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9</j en 2 uur, Ds. S Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. A .Thielen en 2 uur, Cand. H. Smit van XersGkc- Axel Stationstraat 9 uur Cand. H- W. Smit en J uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d- Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j uur, Ds. A. Timmerman en 2 uur, Dhr. L. Dek. Sluiskil 9'/i uur, Dhr. L. Dek en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Doopsbed. Axel 9l/j en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- holtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Qeref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. 's Woensdagavonds 6 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en ö'/auur, Ds. D. C. Overduin- Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerklioflaan). Ter Neuzen 5>/a uur, Evangelisatie. MAANDAG 25 DECEMBER 1916. (Ie Kerstdag.) Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en "2 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Cand. H. W. Smit en 2 uur, Ds. A. Thielen. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. A. Thielen en 2 uur, Cand. H. W. Smit. Zaamslag 9 en uur, Ds. H. P. M G. de W alle. Hoek 9 en 2 uur, Ds H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i uur, Ds. A. Timmerman en 2 uur, Dhr. L. Dek. 5uur, Ds. A. Timmerman. Ge bedsure v. d. vrede. Sluiskil 9 uur, Dhr L Dek. 5'/t uur, Dhr. L. Dek. Gebedsnre v, d. vrede. Axel 9'/i en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugen- lioltz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen 9, 2 en 5'/j uur, Ds. D. C. Overduiu. Dinsdag 2e Kerstdag geen diensten. Voor de Arr. rechtbank te Middelburg moest heden verschijnen J. K., 37 jaar, vrouw van D. M., wonende te Axel, omdat zij op 8 Nov door een emmer met modder, water en vuil te werpen op de jas van F. Porlebeho, waardoor die jas was beschadigd. De officier van Justitie eischte deswege f 10 of 20 dagen hechtenis. De winkelbediende J. R. te 1 er Neuzen had op 3 Nov. aan B. van Hijfte 2o kilo sui ker verkocht voor f 13. Wijl de prijs van suiker voor den tusschenhandel slechts is f5150 per 100 kilo, vorderde de officier van Justitie tegen dezen beklaagde, wegens over treding der Distributiewet f 10 of 20 dagen hechtenis. De arr. rechtbank te Zierikzee, uitspraak doende in de zaak tegen den 21-jarigen Be g F. E., beklaagd van doodslag, gepleegd te Haamstede op het meisje Speelman, veroor deelde den beklaagde tot zes jaar. De otficier van justitie had 15 jaar geëischt. schoolmeester, die een troep vechtende jon gens verbiedt nog langer te vechten, omdat het lawaai dat zij maken hem hindert. Wil son zou beter doen zich buiten den strijd te houden. Middelburg, 21 Dec. Ter graanmarkt was de aanvoer gering prijzen onveranderd, Tarwe werd bijna niet getoond. Witte boonen f 35,50 a f38,50, per mud. bruine boonen f31,— a f33,- per 100 kilo. Boter f 1,- a f 0,voor particulieren f0,— per '/a kilo. Eieren f 12,—, voor particulieren f 14,— per 1UU stuks. DAGEN. Jongens en Meisjes. Het heerlijk Kerstfeest staat weer voor de deur. Wie zou zich niet verblijden Kinderen niet het minst. Kerstfeest be- teekent voor hen meestal een gezellig samenzijn, het ontvangen van versnaperingen en ge schenken. En reeds dagen van te voren hunkeren ze naar de Kerstfeestviering. Toch mag ons kerstfeest-vieren daarin niet opgaan. Het voornaamste, het grootste is niet dat feestvieren. Dit is het voornaamste, dat we gedenken aan de groote liefde Gods, die Hij ons heeft betoond in de zending van Zijn Zoon. Het Kind in Bethlehcms kribbe, dat eisclit Wilso'ns nota over den vrede. LONDEN, 22 Dec. (Reuter.) Het persbu reau maakt een nota van president Wilson openbaar, die aan alle oorlogvoerende mogend heden is toegezonden en die aan de hand doet spoedig een aanleiding /te vinden, teneinde van de oorlogvoerenden te vernemen, wat naar hunne meening de voorwaarden zouden moeten zijn, waardoor aan den oorlog een einde kan gemaakt worden en waarbij dan een regeling zou kunnen worden getroffen, waardoor waarborgen zouden worden ver kregen, welke een herhaling van een dergelijke stap in' het vervolg onmogelijk maakt. De president zegt, dat hij zich op dit oogen- blik eenigszins bezwaard gevoeld, zijn denk beeld ten berde te brengen, omdat het den schijn heeft, als zou het een gevolg zijn van het vredesaanbod der Centrale mogendheden. Inderdaad staat echter dit denkbeeld geheel daarmede niet in verband. De president vestigt er de aandacht op, dat het doel dat de oorlogvoerenden aan beide zijden beoogen, met elkander in overeenstem ming is. Beiden willen nl. de rechten en privelegiën der zwakkere volkeren en kleine staten tegen aanranding waarborgen. Aan beide zijden wenscht men toch, dat zekerheid zal worden verkregen tegen een herhaling van een oorlog als de tegenwoordige. Beide partijen zouden de vorming van strij dige verbonden die slechts onzekere machts- verdeeling aanbieden !en evenveel aanleiding aanbieden voor het ontstaan van oorlogen, niet wenschen, maar ook aan beide zijden is men bereid den vorm te overwegen om het verkrijgen van een verbond van volken ter verzekering van de vrede. De Vereenigde Staten hebben een levendig belang bij de maatregelen, welke in het ver volg den vrede kunnen verzekeren. De president stelt voor om de meeningen die aangaande de voorwaarden ten grondslag moetan liggen aan een wcreldverbond van volkeren met elkaar te vergelijken. Van geen van beide zijden heeft men nog het naaste doel, dat hen en hunne volkeren in de Toekomst zou kunnen bevredigen ont wikkeld. Ten slotte zegt de president nog, dat kij geen vrede voorstelt, maar slechts palingen doet, opdat de wereld weten kan, hoe de vrede is te verkrijgen. De president verzekert dat hij niet handelt op aandringen van derden, maar dat zijn denkbeeld is geheel zijn eigen initiatief. Over Wilson 's n o t a. LONDEN 22. Dec. (Reuter.) Alle Engelsche bladen spreken in sterk afkeurenden zin over de nota van president Wilson. De Daily Telegraph zegt dat Wilson geen begrip heeft van de oorzaak van het ontstaan van den oorlog, blijkbaar heeft hij zijn geheu gen verloren omtrent liet gebeurde met België. Wilson zegt het blad verder, doet als een ons aller aandacht, eerbied en aanbidding. Maar om te aanbidden, moet ons hart dooi den Heiligen Geest ertoe bereid zijn gemaakt. En daarom past het ons allen, ook kinderen, den Heere te bidden om een hart, dat Christus kan ontvangen. „Hoe zal ik U ontvangen Ge kent dat vers misschien. Welnu, die vraag moet ons allereerst bezig houden. En ons gebed moet wezen, dat we Hem, den Christus Gods, mogen ontvangen met een heilbegeerig hart. Denkt daarover allen eens na. Een gezegend Kerstfeest, een heerlijk Christus- feest wensch ik U allen toe Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 23 24 25 26 27 28 29 Dec. Voorm. Nam. 0.21 0.45 1.9 1.32 1.55 2.19 2.42 3.6 3.29 3.53 4.17 4.41 5.5 De PRIJS der Regeerings=eieren is deze week 14 cent per stuk. Oe Burgemeester van Ter Neuzen. te TER NEUZEN. Het Bestuur der bovengenoemde Zondags school brengt langs dezen weg haren harte- lijken dank aan allen, die ons steunden met hun bijdragen, om met de leerlingen het Kerstfeest te kunnen vieren. Tevens maakt zij bekend, dat het Kerstfeest D. V. zal gevierd worden op a. s. Woensdag 27 December, in de Gereformeerde Kerk. Aanvang 5Vs uur. Ingang Smidswal. Het Bestuur, B. N. v. DUKE, Voorzitter. J. DE DOELDER, Secretaris. N. B. De electrisch verlichte Kerstboom is voor het publiek te bezichtigen op Donderdag avond van 5 tot Vk uur in „Bethel". Dc afdeeling „T er N e u z e n" van de Geref. Zondagsschoolvereeniging „JACIIIN" zegt bij dezen hartelijk dank aan allen, die haar door hunne gaven in de ge legenheid hebben gesteld om Kerstfeest te vieren met de leerlingen barer Zondagsschool. Tevens noodigt ze hen allen met de ouders vriendelijk uit tot het bijwonen dier Kerstfeest viering, welke D. V. zal plaats hebben op a. s. Dinsdag 26 December, in de Gereformeerde Kerk te Ter Neuzen. Aanvang 5 uur. Ingang Smidswal. HET BESTUUR. o De oplossing van het vorig raadsel is Wie timmert aan den weg, hee/t. veel bekijks. Er moet eingenlijk staan „aan den weg," zooals sommigen opmerkten. Maar erg is die fout niet. De onderdeden zijn: eend, Willem, bijbel, tin, metaal, water, geld, kerk, gist, helft, vers. Ik ontving goede oplossingen van Hagedoorn. Goed. Hortentia. Er zat toch geen fout in. Spring-in-t' Veld. Naar genoegen zoo? Lorretje. Had je geen brief Kanarie. Zeer hartelijk gelukgewenscht, jarige Water geus. Beterschap verder en geduld Mei- groot 37 Hectaren, in Westelijk Zeeinvsch- Vlaanderen gelegen, is en te bevragen bij de Firma J. Th. HENDRIKSE te Uzendijke. doorn. Hoe weet je dat Viooltje. F. is ab sent, merk ik. Groet ze van me. Is er ook slecht weer? Heidebloempje. Plezierige va- cantie Zonneschijn. Als jij koning van Enge land was maar, dat ben je nu niet. Jij kunt den vrede dus niet brengen. Je kunt alleen bidden, dat God den vrede moge be schikken. Doe je dat ook Vrijbuiter. Gced. Bij gelegenheid.' .Populierblad. Dat is ploegen met eens anders kalf! Charlotte. Wel ja! Safe was te moeilijk voor de jeugd. Dauw droppel. Dat merk ik. Regendroppel. Zoo, zoo Tanneke H. Nu niet meer. Ridderspoor. Dus jij bent in 916 geboren. Heb je de Noor mannen indertijd ook ontmoet Sneeuwklokje. Dag! Adriana C. Nou, een beetje warmte was toch niet kwaad Doe je best maar, hoor Catharina. Netjes hoorCatharina v. B. Dat doet me veel genoegen. Neeltje cle P. Waarom geen advertentie in de krantgezet? Beterschap. Lelietje. Zie je wel Ik vind Marie véél mooier dan Mies. Suzanna de P. Vertel me daar maar eens van. Jan S. Ik beloof het je. Maria cle P. Je sluit de rij. En ook beterschap. o De oplossing van de twee andere raadsel tjos is: 1. Redder. 2. Iemand, die Soldaat heet, en het ook is. o en migrai- (Belangrijk voor Uzelf en Uw gezin)Gebruik bij beid en overspanning s Mijnhardt's Zenuw-tabletten. Deze tabletten geven kalmte. Per koker 60 et., 3 kokers f 1.70. door Mijnhardt's Laxeer-tabletten. Deze tabletten zijn bloedzuiverend, regelen den stoeigang. Per doos 35 ct., 3 doozen f 1.00. ne worden spoedig gestild door eeni- ge Mijnhardt's Hoofdpijn-tabletten. Per koker 45 cent ongesteldheden van de maag als maagzuur, maagkramp, maagwater, slechte spijsvertering, genezen door Mijnhardt's Maag-tabletten. Per koker 60 ct., 3 kokers f 1.65. keelpijn, alsmede benauwdheid op de bórst en kriebelingen, veroor zaakt door vastzittend slijm, gene zen spoedig door 't gebruik van Anga-bonbons, 30 en 60 ct. p. doos. en wintervoeten, ruwe huid, bar sten, kloven en springende lippen, genezen snel door Purol-zalf.^ Per doos 121/ï, 25 en 75 cent. bleekzucht, algemeene lichaams zwakte overwint men spoedig door 't gebruik van Enersan-tabletten. Per koker 1 gld. 3 kokers f2.85. en volwassenen worden verdreven door Enfan-bonbons, p. doos 30 ct. en zacht wordt Uw huid door het gebruik van Purol- zeep. Deze zeep geeft een geurig zacht genezend schuim, dat welda dig op de huid inwerkt en alle roodheid en ruwheid wegneemt. (Tevens de aangewezen kinderzeep). Per stuk 60 ct., 3 stuks f 1.70. Wij garandeeren de volkomen deug- delijkheid van bovenstaande artike len. Alle deze artikelen zijn voorzien van onzen naam en plaatsnaam. Pharmac. Fabriek - ZEIST. Men zie bij koop scherp toe dat deze naam op 't artikel voorkomt. Verkrijgb. in iedere plaats bij Apoili. en alle goede Drogisten. Te TER NEUZEN J. KENSE, MARKT 9; HULST Fa. wed. P. J. BORGHSTIJN; AXEL C. B. AN- TIIEUNIS; KOEWACHT .1 VAN MOSSEVELDE VAN BOUCHAU- TE SAS VAN GENT AD. VAN LOIJ, P0LDERSTR. In onderstaand raadsel staat een v te veel. Wie weet waar (Ingezonden door een jeugdig vriendinnetje.) Het geheel bestaat uit 67 letters. 11 38 - 5 64 - 31 45 - 19 - 14 was dc plaats, waar 23-64-3-10-37 woonde. 61 - 1 - 19 - 63 - 25 34 - 52 13 - 47 was de plaats, waar Christus geboren werd. 33 - 64 30 - 42 -12 en 18-37 -25-8- 23-15 waren twee van de beroemdste koningen van 42 50 - 39 - 64 - 28 - 60. 37 - 44 - 38 - 47 en 2 - 30 37 waren de eerste menschen. Eenige 58 - 6 - 5 - 20-27 van het 8 - 16 50 19 - 55 - 67 brachten Jezus kostbare ge schenken. 21 4 v 39 - 35 - 40 22 18 was een wreed koning. Jozef en Maria vluchtten met hun Kind naar 32 - 65 - 6 36 - 19 - 24. 29 42 - 43-41-30-48 was een stad, die door God gespaard werd. In 7 26 - 19 - 52 50 53 47 38 46 59 moet de 14 62 42 - 60 - 64 49 - 9 lijden. 17 66 - 49 - 56 - 18 - 42 - 50 is een Bijbelboek. 54 - 8 - 64-51 - 14 was een geloovig man. 57 is een medeklinker. Vele groeten van den JEUGD-RED ACTEUR. Ziehier het 4e DECEMBERRAADSEL.

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3