Aanvraag wstreffing Gez. Millenaar, 0ver= spanning Kerk en S e li o o 1. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Terncuzeii. Telegrafische Berichten. Advertenti 11. Handelsberichten. afgraven en vervoeren van (jBOND. Lange Kerkstraat No. 64, IER NEUZEN, vermaken en garneeren van oude hoeden. en bedrag zal rond f75.000 ten laste komen van den dienst van 1916, terwijl het resteerend bedrag van f 100.000 over de dienstjaren 191 en 1918 zal kunnen worden verdeeld. Voor de verbetering van de wegen langs bet kanaal Gent-Ter Neuzen van Sluiskil naar de Axelsclie Sassing en van Sluiskil naai Tez Neuzen is f25.000 geraamd. Voor den aanleg van een tweede havenkom te Breskens werd f20.000 als eerste termijn toegestaan voor 1916. Een voor 1917 geraamd bedrag van 125.000 is bestemd voor den aanleg van den nieuwen oostelijken ba vendam en i e verlenging van de beschoeiing met de daar achter gelegen opslagplaats aan de oostzijde van de bestaande haven. Gelden worden aangevraagd voor de verderen bouw van derde schutsluizen voor liet kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en te emel- dinge en voor eene inrichting voor bronnen- bemaling. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de loop der vorige week hebben zich in deze gemeente gevestigd: W. J. H. Harmsen, van Oosterhout, West- kolkstraat 10. I.. Hendrikse, van Bergen op Zoom, i holens- straat 100. W P. Pieters, van Middelburg, Markt 6. A. M. de Putter, van Rotterdam, Dr. Buijze- straat 14. Vertrokken: J. Keukelaar, P 61, naar Hoek. J. van der Hooft, Kerkhoflaan li, naar Zaamslag. J. Schepens, Schoolweg 2, naar Rotterdam. A. van der Vliet, Grenulaan 46, naar Vlis- singen. Th. G. Vermeer, P 10, naar Raamsdonk. F. A. D'Hert, Vlooswijkstraat 4, Den Haag. J. W. Wieberdink, Vlooswijksstraat 64, naar Ermelo. P. van Strien, Brouwerijstraat 7, naar Rotterdam. W. A. Loof, Nieuwediep 78, naar's Graven- liage. Ned. Herv. Kerk. Beroepente UrkC. Zeeman te Lieve Vrouwenparochie te Koudekerk G. T erdoès Kleyn te Wageningente Eemnes-Buiten J. C. Klomp te Rijssen. Geref. Kerken. Beroepen: te BodegravenJ. Waterink te Appelscha; te Bunschoten (A)Joh. H. Riet berg te Koudekerk a. d. Rijn te Sliedrecht F. W. Bramer te Heiukenszand. Aangenomen naar Vlaardingen K. Schilder te Ambt-Vollenhove. Bedankt: voor GrijpskerkeW. II. Bonman te Nederhorst den Berg. Ds. J. M. Lindeijer te Groene hoopt Zondag a. s. afscheid te nemen van de Evang. Luthersche gemeente aldaar en Zondag d.a.v. zijn intrede te doen bij de Ev. Lutli. gemeente té N.-Pekela, na bevestigd te zijn door prof. dr. Joh. W. Pont van Amsterdam. De gereformeerde gemeente te Oosterland heeft het z.g. liooge huis met daarbij behoorende woningen gekocht. Na slooping zullen zij daar een kerk en een pastorie bouwen. De stichting Bethesda op Veldwijk heeft van jhr. H. C. v. L. te Z. een gift van f 1500 ontvangen. De Vrije universiteit te Amsterdam heeft, naar de N. Haagsche Ct. meldt, door tusschen- komst van dr. A. Kuyper van de firma Teninga Bros en Pon te Chicago f 7500 ontvangen. Te Groningen worden gelden ingezameld voor de oprichting van een Chr. II. B. S. aldaar. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om 7'/2 ure, iu de consistorie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. Dit is verleden week gebeurd te V 1 i s s i n- gen.... Och een klein, nietig tooneeltje maar't en zal geen economische gevolgen hebben, noch invloed op den oorlog't en heeft niets te maken met neutraliteitsschennis, noch zelfs met smokkelgedoe. Verbeeld ueen rijtje Belgische kinderen, van die welke hier onlangs aangekomen zijn uit België. Een rijtje wandelende kinderen Verbeeld u verder; een groep geinterneerde Belgische soldaten. Eenerzijds deze, de kleinen, waarvan de heen trekkende vaders afscheid hebben genomen in 't begin der roode maand, Oogst 1914 Anderzijds zij, de soldaten, die heengegaan zijn met zooveel droefheid in 't kloppend hart omdat zij de kleinen hebben moeten achterlaten. Verbeeld u: het ergste wat er is, als schei ding, vader en kind die van mekaar gerukt werden plotseling het rijtje, loopt naar den groep ge- interneerden, luid gillende ader adei Voor men eigenlijk weet wat er voorvalt, ligt het jongetje in de armen van een der soldaten, ligt het zoontje op de borst van zijn vader. Verbeeld u, ten slotte, dat men 111 Belgie den vader dood waande! (Vrij België.) Bij eindpunt lijn 3 te 's Gravenhage staat een gevulde tram, die daar blijft wachten. Meer publiek komt en gaat rondom de tram staan Waarom deze niet vertrekt? Lr is zeker iets niet in orde. Angstige, zenuw achtige gezichten. De menschen in de tram staan opWat is er Een katje zit onder de tram en de bestuurder wil het natuurlijk niet overrijden. Conducteur port met den wisselstang.' Trambestuurder laat de rem schokken. Geen beweging bij 't diertje, dat natuurlijk door al die drukte doodehjk ver schrikt is. Een dame gaat uit de tram en raadt aan een bak met water onder de tram te gooien, „dan vliegt het beestje wel weg 'n Ander raadt aan liet te bespuiten, lot eindelijk de eigenaar komt, bet katje roept en dit onder de tram uitschiet, recht op liet huis af waar het behoort, 'n Algemeene kreet van ontspanning! Tram rijdt weg. Avp. Te Barnflair bij Vlachtwedde is de milicien Kuiper, die met verlof was, bij het smokkelen door de kommiezen doodgeschoten. De kosten door de nieuwe distributie-wet aan Helmond opgelegd, worden geraamd voor het volgend jaar op f74.000 De van Urk ontsnapte officieren. Omrent de wijze, waarop de vervalschte verklaring door de van Urk ontsnapte drie geïnterneerde Fransche officieren den com mandant in handen is gespeeld, verneemt het Hbid. het volgende: Niet een door de geïnter neerden geteekende verklaring is den comman dant, die haar dan niet voldoende gelezen zou hebben, overhandigd, maar de verklaringen die de commandant gereed had liggen om die door de geïnterneerden te laten onderteekenen zijn, terwijl de commandant even uit zijn kamer werd geroepen, verwisseld en vervangen door de vervalschte. Deze zijn toen later in tegenwoordigheid van een luitenant door de geïnterneerden geteekend. Dat de tekst der verklaring toen niet meer werd overgelezen, is zeker zeer begrijpelijk. Men schrijft uit Dongen aan de Msb. Een aantal vereenigde groote sshoenfabri- kanten in de Langstraat en hier hebben be sloten tot oprichting van een stoomleerfabriek. De zeldzaam hooge lederprijzen zullen aan dit besluit wel niet vreemd zijn. Sigaren. De Amsterdamsche Vereeniging van Sigaren winkeliers heeft besloten met ingang van 1 October den prijs der goedkoopste sigaren op 3 cent te stellen. De Jiidische Rundschau ontleent aan de Jewrejskaja Njedjelja eenige bijzonderheden over 'het'noodlot van de Joodsche ballingen in Siberië. De ballingen moeten groote afstan den te voet afleggen. Alleen vrouwen en kinderen worden opreis naar het verbannings oord in voertuigen vervoerd. Gewoonlijk wor den de ballingen slechts door een patroeljo soldaten zonder officieren vergezeld. De sol daten kunnen hun arrestanten wat dan ook gebeurt zonder dat daarop toezicht wordt uitgeoefend meedoogenloos mishandelen. Op de reis naar Siberië hebben zij veel ellende mee te maken. Wanneer iemand den onge- lukkigen levensmiddelen wil verschaffen of hen op een andere wijze wil helpen, leggen de soldaten hem allerlei moeilijkheden in den weg. Een correspondent van een dagblad deelde mede, dat het hem verboden was, levensmiddelen of geld onder de ballingen te verdeden. Hij moest wat hij te geven had, aan den opzichter afdragen. Ook werd hij niet tot de arrestanten toegelaten. Een officier van de wacht vertelde Iden cor respondent, dat de menschen vreeselijk mis handeld worden. De man sprak van den on- beschrijflijken nood, waarin die menschen verkeeren. Ik zag, zoo deelne hij mede, een Jood, die zoo uitgehongerd was, dat hij niet meer gaan kon. Vroeger kregen de ballingen een tegemoetkoming, wharvoor zij kleeren konden koopen, nn krijgen alleen zij het, wicti de vodden aan het bijna naakte lichaam hangen. CORRESPONDENTIE. Door bijzóndere omstandigheden kan „Voor de Jeugd" in dit nummer geen plaats vinden. A. s. Zaterdag D.V. de rest der raadsels. De termijn van inzending wordt nu ook een week verlaat. JEUGD-RED ACTIE. Vijftien drijvende mijnen. Uit Hoek van Holland wordt gemeld, dat door den onderzoekingsdienst gisteriniddag voor den Waterweg niet minder dan 15 drij vende mijnen in den grond zijn geschoten. Fraude bij de distributie. Men schrijft uit Culemborg Reeds lang bestand het vermoeden, dat bij de distrfbutie der regeeririgseieren fraude werd gepleed door een der betrokken ambtenaren. Than is het der politie gelukt bewijsmatriaal tegen den dader,, den gemeentebode Joh. van R° in handed te krijgen en is van een en ander procesverbaal opgemaakt. Van R. is door B. en W. reeds als gemeen tebode geschorst. en kind die van mekaar gerukt Ln verbeeld u dan wat er daar, te Vlissingen dien middag gebeurde een der kleinen verlaat DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag PREDIKBEURTEN. ZONDAG 24 SEPTEMBER 1916. De Burgemeester van Ter Neu zen maakt bekend dat van af MAANDAG 25 tot en met WOENS DAG 27 SEPTEMBER a. s. voor de ingezetenen, ongeacht welk in komen zij genieten, de gelegenheid is opengesteld zich te doen in schrijven voor verbruik van o n- gebuild tarwebrood. De prijs bedraagt 12 cent per K.G., en het verbruik is vastgesteld op 3 K.G. per man en per week. De inschrijving geschiedt aan liet brood bureau, (öemeentegebouw op Java.) Ter Neuzen, 22 September 1916, De Burgemeester voornoemd. J. I1UIZINGA. LONDEN, 22 Sept. (Reuter.) Uit liet Engel- sclie hoofdkwartier in Frankrijk wordt van 20 dezer gemeld, dat de Duitschers in liet afgeloopen etmaal zeer bedrijvig zijn geweest. Zij voerden tal van lievige tegenaanvallen uit eu trachtten bet verloren terrein terug te winnen. In liet algemeen werden zij terug geslagen zonder bun doel te bereiken, maar op een paar punten kwamen zij waar zij wezen wilden. Er werden daarna zware ge vechten geleverd. De Duitschers slaagden er in weer in Cour- celette door te dringen en zicli baan te breken over den weg en in de loopgraven tusschen Fiers en Martinpuich. De Engelsche artillerie richtte een vreeselijk vuur aan in den rug der Duitschers om hun terugtocht of [te snijden en den aanvoer van munitie en van voorraden te beletten. Daar na viel de Engelsche infantrie de Duitschers aan en wierp deze met groote verliezen aan dooden en gewonden uit de lijdelijk door hen bezatte stelling. Het weder blijft slecM. Zware regenbuien veranderen het slagveld in een modderpoel, maar dank zij de zwaar aangelegde wegen worden geen moeielijkhcden ondervonden bij den aanvoer van munitie en voorraden naai de voorste linie, zoodat de Duitschers door het artillerievuur der Eugelsclien niet lang met rust zullen worden gelaten. BERLIJN, 22 Sept. (Wolff). Aan de gisteren in liet gebouw van den Rijksdag gehouden sociaal-democratische rijksconferenties namen 300 gedelegeerden deel. De voorzitter zéide dat het doel der con ferentie was de eenheid der partij te bevor deren, de vrijheid van handelen te verzekeren 011 het partijschap in de toekomst een vasten en rechten koers te geven. BUDAPEST. (Wolff). Andrassy en Apponny hebben in het Hongaarsche luiis vau afge vaardigden liet voorstel ingediend om de de legation bijeen te roepen. ATHENE, 22 Sept. (Reuter). Polykes, directeur-generaal van het ministerie van bnitenlandsche zaken heeft hedenochtend een bezoek afgelegd bij Elliot, den Engelschen gezant en heeft aan deze verkfaard dat het ministerieKalogeropoclis uitsluitend een zakenkabinet is. Hij voegde erbij dat het ministerie bereid is diegenen der nieuwe ministers op te offeren, die voor zij aan liet bewind kwamen, de Entente hebben aange vallen en als Duitscligezinden bekend staan. Demitros, de Russische gezant was bij dit onderhoud tegenwbordig. Burgemeester en Wetliouders van - TER NEUZEN vragen vóór 27 Sep tember 1916 PRIJSOPGAAF voor het Inlichtingen te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester. Ter Neuzen, den 19 Sept. 1916. J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Vereeniging „HET GROENE KRUIS" te Ter Neuzen beeft als Magazijnmeester-bode aangesteld de lieer G. J. MINNIK, Verbindingstraat No. 2, Ter Neuzen, alwaar bet magazijn is gevestigd, dat geopend is eiken werkdag des nam. van 12P/a en 67 uur en des Zondagsnam. van 12P/2uur. Ieder kan zich steeds als lid aanmelden. In art. 6 van liet Huishoudelijk Reglement is bepaald „Zij, die in den loop van liet jaar lid wenschen te worden betalen de contributie voor een geheel jaar. Zij, die lid wenschen te worden, wanneer ziekte hen daartoe dwingt betalen voor dat jaar een bedrag van drie gulden boven hun contributie." Deze bepaling wordt na 1 October 1916 strikt toegepast. HET BESTUUR. berichten de ontvangst van een groote, fijne collectie waaronder de nieuwste modellen. Het beste adres voor liet wordt spoedig overwonnen door 't ge bruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Per koker 60 cent, 3 kokers f 1.70. Verkrijgb. bij Apotli. en Drogisten. Ter Neuzen J. J. Kense, Markt 9; Hulst Fa. wed. P. J. Borglistiju Axel C. B. Antheunis Koewacht J. van Mosse- velde van Boucbaute Sas van Gent Ad. van Loij, Polderstr. Een aandoenlijk tooneeltje. Van een katje en een tram. Milicien-smokkelaar doodgeschoten. Duur leder. Lijden van Joodsche Ballingen. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9V-2 en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- lioltz. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en-3 uur, Ds. E. Roams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/ï uur, Ds. D. 1'. Overdnin' Lokaal „Eben-Ha6zer" (Kerklioflaan). Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. 4. not Cigaio v»ai ci i.i, aio ovuv,i Voorm. [Z o m e r t ij d.] Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 10 en 3 uur, Ds. A. Scheele van Veere. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Ds. A. Thielen. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. A. Thielen en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 10 en 3 uur, Ds. H. v. d- Wal. Oostburg, 20 Sept. Ter graanmarkt van lieden was er geen aanvoer een enkel partijtje koolzaad deed f 37.a f 38, Middelburg, 21 Sept. Ter graanmarkt was de aanvoer gering. Tarwe opgeruimd. Kroonerwten f35 a f87; koolzaad f37 a f39, beide per 100 K.G. Boter f 0,75 a f 0,85, voor pariculieren f 0,85 per 1 kilo. Eieren f 10,voor particulieren f 10,40 per 100 stuks. Eisch vooral merk „Mijnhardt".

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3