Brandstoffen. Ontvangen nieuwe collectie STALEN voor Herfst- en Wioterkleediog. GEBLOEIDE STOFFEN. VEILING Kerk en S c h o o 1. (jemengd Nieuws. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Terneiizen. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Advertentiën. Kachelkolen en Eierkolen S. LAURENS, Kleermaker, O NT VANGEN: Firma J. L. JURRIJ-Hoebé. Oioente- en gratis toe te laten op de lessen der avond- teekenschool. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de loop der vorige week hebben zich in deze gemeente gevestigd; J. L. P. de Zwarte, aan boord, van Vlissingen. Vertrokken: H. Obrie, P 107, naar Biervliet. P H. Wolfert, P 20, naar Kampen. H. G. Wolfert, K. Kerkslr. 1, naar Kampen. J. Meeusen, Grenulaan 22, naar Sas van Gent. C. J. Leunis, Tholensstraat 143, naar Rot terdam. J. Riemens, O 35, naar Axel. .7. S. Dees, Klaassenstr. 19, naar Middelburg. J. ee Putter, P 75, naar Hoek. A. van Gelderen, Molengang 1, naar 'sGra- venhage. J. M. Jurrij, Noordstraat 60, naar Gorinchem. H. A. Miérlo, Verbindingsstraat lc. naar Helmond. M. H. Boechaert, Nieuwstraat 56, naar llon- tenisse. A. J. A. Hamerlinck, Schuttershofweg 11, naar Etten en Leur. A. de Maat, O 12, naar Axel. C. P. Leunis, Tholenstr. 35, naar Rotterdam. A. V. M. Verstraaten, Nieuwe Stationsweg 4, naar Etten en Leur. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: naar Oud-Mirdum (toez.)H. Leenmans te Scboonebeeke. Bedanktvoor Oppenhuizen J. Nanta Azn. te Mijnsheereuland. Geref. Kerken. Beroepente Werkendam (A)S. Idema te Workum te Urk J. Waterink te Appel scha; te Westmaas: K. Veen, te Meliskerke. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om 7Va ure, in de consistorie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. Diefstal bij een goudsmid. Dezer dagen vervoegde zich bij een goud smid te Alkmaar een jongedame, die verlo vingsringen wenschte te zien. Een ring werd gekozen en ter zijde gelegd. Daarna vroeg zij naar heerenringen, waarop haar o.m. zegel ringen werden getoond. Ook daarvan koos zij er een, welken zij later met den verlovings ring zou halen. Zij gaf op De Vries te heeten. Nadat zij was vertrokken, miste de goudsmid tweo zegelringen, waarvan aangifte werd ge daan bij de politie, die er met behulp van den zoon van den goudsmid, die de „dame"' had gezien, in slaagde de dievegge aan het station te achterhalen. Zij was in gezelschap van een jongen man en op het punt met dézen naar Haarlem te vertrekken. Beiden werden naar het politiebureau ge bracht, waar bleek, dat men de hand gelegd had op een beruchte dievegge, wier aanhou ding door verschillende commissarissen van politie was verzocht. Bij fouilleering vond men in de kleeding van den jongen man, die een deserteur bleek, nog vier ringen, welke de goudsmid nog ;niet vermist had, en in die der jongedame de zegelringen. Herhaaldelijk kwamen voor eenigen tijd ad vertenties voor, waarin bijverdiensten werden aangeboden aan vertegenwoordigers van buiten- landsche huizen en aan hen, die in het buiten land zaken deden. Op deze advertentie werd, naar van betrouwbare zijde uit Rotterdam wordt gemeld, door verschillende menschen geschreven. Eén dezer schrijvers, een te Rotterdam woonachtig heer, ontving naar aan leiding van zijn brief antwoord en geraakte tengevolge daarvan in connectie met een zeke ren E. Laatstgenoemd persoon deed zóódanige voorstellen aan genoemden heer. dat deze begreep, dat E. volstrekt niets met handels zaken in het buitenland had te maken, maar de desbetreffende advertenties had geplaatst met het doel, in aanraking te komen met per sonen, die misschien wel in de gelegenheid en geneigd zouden zijn, spionnagewerk te ver richten in het buitenland, voornamelijk in Engeland en Frankrijk en ten p.adeele van ge noemde landen. De heer, die E. aan den praat had gehouden zei, dat hij wel iemand wist, die er toe genegen VOOR DE JEUGD. Jongens en Meisjes. Jullie hebben deze week stellig voor het 111 \v eiK(*ee' onze Koningin gezien lit- \een voorrecht hé? zulk een vriende- Haa' fllnzaille Vorstin te mogen hebben, en r e mogen zien. Alle jongens en meisjes, was en begaf zich vervolgens naar de llaagsche recherche. Het kwam hem voor, dat ccn llaagsche recherche-ambtenaar in dit geval te prefereeren zou zijn boven een Rotterdamsch rechercheur, wijlE., te Rotterdam geboren, goed bekend is met de verschillende recherche ambtenaren aldaar en allicht één van hen, wanneer de lieer dien met E. in relatie zou brengen, zou herkennen. De inspecteur der recherche, de heer 1M. Lucas, zou door den heer aan E. worden voor gesteld als een candidaat-spion. Tusschen inspecteur Lucas en den heer E. had vervolgens in een bierhuis te Rotterdam een conferentie plaats. E. stelde aan den heer Lucas voor, in het buitenland te spio neeren ten nadeele der Geallieerden. Men kwam overeen, dat E. en inspecteur Lucas gezamenlijk naar Beek, waar de hoofdspion zat, zouden reizen om een nadere afspraak te treffen. Wat den linancieelen kant der zaak betreft, vertelde E. aan den heer Lucas, dat hij zich daarover niet bezorgd-behoefde te maken. Het loon voor de spionnage zou zeer aanzienlijk zijn. De heer Lucas was zoogenaamd geheel op het voorstel van E. ingegaan. Donderdag morgen te 7 uur vertrokken beiden. Te Rot terdam overhandigde E. in den trein aan den lieer Lucas een papier, waarop eenige aan- wijzingen geschreven stonden, hoe hij zich aan de Hollandsch-Duitsche grens had te gedragen om er gemakkelijk over te komen. Echter verklaarde E., terwijl de trein tusschen Delftsche Poort en Beursstation reed, dat luj zelf geen gelegenheid had, den heer Lucas naar Beek te vergezellen, daar hij dien dag andere bezigheden had te verrichten. De recgerche-inspecteur maakte alsnu aan E. bekend, wie hij was, en arresteerde den ronselaar- E. werd'meegenomen naar het po litiebureau te Rotterdam. Daar werd hij ge fouilleerd met het gevolg, dat er gewichtige papieren op hem werden gevonden, betrekking hebbende op spionnagezaken in het buitenland. Het betrof informaties, die in hoofdzaak in in Frankrijk en Engeland moeten worden ge nomen. Op last van den offiicier van justitie werd E. in het huis van bewaring te Rotter dam opgesloten. Hij weigerde pertinent, zicli over bij hem bevonden stukken uit te laten en wenschte geen enkelen naam te noemen, maar voor hel overige bekende hij alles. E. is 62 jaar oud en had opgegeven, in nor malen tijd reiziger van beroep te zijn. (llaagsche Crt. Vreeseiijke toestanden. Het bestuur te New York van de buiten- landsche zending der Presbyterianen heeft een rapport gepubliceerd over den toestand, waarin de uit Armenië naar noordelijk Arabië en Syrië gedeporteerde Armeniërs verkeeren. Het volgende wordt daarin vermeld uit een ingekomen schrijven van een zendeling „Te Meskene heb ik gezien, dat vrouwen en kinderen zich in grafkuilen wierpen en den doodgravers smeekten, hen te begraven. De regeering verschaft geen brood. Te Hamar waren van de 7000 daar naar toe gebrachte Armeniërs er 3000 zoo goed als naaktzij hielden zich bezig met het verzamelen van sprinkhanen, die zij rauw of gekookt nuttigden, al naarmate zij vuur konden krijgen of niet. Sommigen vingen honden op straat en aten die rauw. Te Rakka waren 15,000 Armeniërs, die daar in tenten waren in een kamp ter weerszijden van den Eufraat. Dien lieden was niet toegestaan de stad binnen te komen. Overal zag men vreeseiijke tooneelen van naaktheid, honger en doodde autoriteiten deden niets om te helpen. Sommigen van deze ongelukkigen wierpen zich uit wanhoop in de rivier. Dikwijls zagen wij heele rijen griezelige gestalten plotseling uit graven op rijzen en om brood en water smeeken. Zij hadden hun eigen graven gedolven en wachtten den dood af. „Deze Armeniërs tellen op het oogenblik, dat ik dit schrijf, niet minder dan 30,000 zielen. Het is bewezen, dat gevallen van menschen- eten zijn voorgekomen en dat om de stervenden is gevochten, om hun vleesch te krijgen". PREDIKBEURTEN. ZONDAG 17 SEPTEMBER 1916. [Z o m e r t ij d.] Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 10 en 3 uur, Dhr. F. Tollenaar Ber. pred. te Brouwershaven. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. A. Thielen en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Ds. A. Thielen. die ik er over sprak, waren opgetogen. „Oranje boven blijft de kreet, In nood en dood, in lief en leed Geen andre ga daar bóven, Dan waar wij God mee loven 1" „Oranje in 't hart, en niemands knecht", dat moet de leuze zijn van eiken waren Nederlander. „Vreest God, eert den Koning is een gebod des Heeren zélf. Vergeet voor het laatste het eerste niet. Wie waarlijk God vreest, eert ook onze Koningin, Die bij Gods Gratie regeert. Leve de Koningin o En nn iets anders. Deze week heeft slechts één vriendje me een briefje geschreven. Wachten jullie allemaal tot liet eind van de maand? Je weet, ik ontvang graag briefjes met nieuwe raadsels, versjes, vertellingen enz. De arr. rechtbank te Middelburg veroordeelde heden A. C. J., 26 j., varensgezel te Rotter dam, wegens oplichterij, gepleegd te Ter Neu zen. door zich valschelijk voor een Belgische vluchteling uit te geven tot een maand ge vangenisstraf, voorwaardelijk proeftijd 2 jaar en wegens overtreding van een verordening van den militairen commandant. B. op t II. 40 j., commissionair te Axel tot bevestigiug van'het vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen- De kantonrechter te Middelburg veroor deelde C. v. d, V. uit Ter Neuzen, wegens overtreding van het binnen-aanvaringsregle- ment tot f3 boete, subidiair 3 dagen hechtenis. Eerste Kamer. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is bijeengeroepen Jegen Dinsdag 19 dezer, des namiddags te tv/g uur. f5000 gerold. Op het Beursplein te Rotterdam is van een kantoorbediende uit diens linkerbnitenzak een portemonnaie met f5072 gerold, waarbij vijf biljetten van f 1000. In den afgeloopen nacht is een groot deel van de militaire Duitsche grenswacht, welke reeds langen tijd in de Geldersche grensplaat sen was ingekwartierd, plotseling vertrokken naar hot binnenland van Pruisen. ROME. (Stefani.) Elf Italiaansche water vliegtuigen en een frontwatorvliegtuig en an dere Fransohe vliegtuigen hebben gisteren met succos bommen geworpen op de Óosten- rijksche vliegluods te Parenzo. Alle vliegtuigen zijn zonder averij terugge keerd. PETERSBURG. (Westnik.) De Nowoye Wremya schrijft over het Poolsche vraagstuk, dat de oplossingen daarvan, welke de Poolsche pers voorstaat, ondanks hun verschillen, alle dit gemeen hebben, dat zij zich eene vrije toekomst van Polen niet anders denken dan eene regeling, waarbij Polen een ongerept deel van het Russische rijk zal vormen. Polen zal onafhankelijk vrij zijn in zijn in wendig bestuur en zijn eigen officieele taal hebben. Polen wenscht den tegenwoordigen band met Rusland niet te verbreken maar verlangt, dat het in het Russische rijk een celijken plaats inneemt als de verschillende Staten in liet Amerikaansche Statenverbond, waarbij aan Polen de vrijheid wordt gegeven zijn eigen wetgevende, rechtsprekende en bestuur lijke macht naar eigen behoefte in te richten DAGEN. Zaterdag 16 Sept. Zondag 17 Maandag 18 Dinsdag 19 Woensdag 20 Donderdag 21 Vrijdag 22 Voorm. Nam. 5.7 5.24 5.43 6.1 6.22 6.44 7.9 7.40 8.15 9.— 9.53 10.47 11.33 12.8 De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN brengt hierbij ter kennis van belang hebbenden, dat er gelegenheid zal gegeven worden door tusschenkomst van de Gemeente te bekomen. Opgaven van benoodigde hoeveelheden in K.G. kunnen geschieden op Dinsdag 19 Sep tember 1916, van des morgens 9—12 uur en des middags van 25 uur, ten kantore van het levensmiddelen bureau, geves tigd in het gemeentegebouw op JAVA. Nadere inlichtingen worden doordat burean verstrekt. Allen die inlichtingen wenschen omtrent het doel en de werking van de Vereeniging „HET GROENE KRUIS te Ter Neuzen, \§orden uitgenoodigd bij den heer F. M. FERMONT te Sluiskil (NIET bij dhr. Krijger) op Zaterdag 16 September 1916, des avonds 8 uur (nieuwe tijd). HET BESTUUR. De PRIJS der Regeerings=eieren is deze week 15 cent per 2 stuks. De Burgemeester van Ter Neuzen. AANBEVELEND, Lange Kerkstraat 94, Ter Neuzen. nieuwe zwarte TER NEUZEN. Het Bestuur maakt bekend, dat voortaan Maandag, Woensdag en Vrijdag om half elf voormiddag wordt gehouden. A. s. Maandag veiling van Witte Kool enz. Het Bestuur, P. J. SCHEELE, Voorz. L. DE FEIJTER-HUIJSSEN, Secr. enz. Helpt dus allen mee. Dan open ik weer gauw de briefwisseling. Ieder weet de voorwaarden van deelneming aan den raadsel-wedstrijd Niet vergeten, hoor. Denk aan de 9 punten. Nog vergat ik, dat mee mogen raden alle kinderen van abonné's en vaste medelezers. Allen dus van zeven tot 14 jaar. o— 2, 1, 8, 3 is een ons welbekende -stroom, 3, 4, 8, 9 is een gedeelte van een boom, 7, 8, 9 hecht soms twee stukken land aaneen, 3, 4, 5, 6 zoekt men niet hier beneên. t en 3 is onmisbaar aan een wagen, 7, 1, 3 wordt als kleedingstuk gedragen Mijn geheel is een u welbekende stad. Die 7, 8, 9 als een middelpunt bevat. 6. W i e b e n i k 'k Heb een mond en kan niet bijten, 'klleb armen, en kan niet grijpen, 'k Heb geen voeten, en toch kan ik loopen. 7. Wat staat hier? To Or 8. Wie ben ik? Mijn eerste kan gevaarlijk, maar ook aan genaam zijnmijn tweede is een boom een verzameling van mijn geheel vormt een brief. o Schrijf dadelijk de gevonden oplossingen op, éér je ze vergeet. Vele groeten, DE JEUGD REDACTIE. Spionnage. Zaamslag 10 eD 3 uur, Ds. H. P M. O, de Wallo. Hoek 10 en 3 uur, Ds. II. v. d- Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 91/j en 2 nur, Ds. A. Timmerman. Doopsbediening. Sluiskil 9'/ï en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/i en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- holtz. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/juur, Ds. D. C. Overduin, Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/i nur, Evangelisatie. Middelburg, 14 Sept. Ter.graanmarkt was de aanvoer gering. Jarige tarwe opgeruimd, koolzaad f 37,—a 1 39, per 100 K.G. Boter f 0,80 a f 0,85, voor pariculieren f 0,87" per ^Eieren f 9,30, voor particulieren f9,70 per 100 stuks. Oostburg, 13 Sept. Ter graanmarkt was weinig aanvoer omzet traag; prijzen onveranderd. Oude tarwe f 25,a f26,koolzaad f35.— a f 36,-. n n u September-raadsels. 5.

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3