GEBLOEMDE STOFFES. Yoor M a. s. sei T arreerders. Mansholt Gron. Wintergerst No. III 00 Wilhelmina Tarwe, eo Petto Zaairogge, Burgerlyke Stand. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentiën. O NTVANGEN Firma J. L. JURRIJ-Hoebé. Tarreerders Te koop voor (1e zaai S. VAN HOEVE Fz., Dinsdag 19 September 1916 Dinsdag 26 September 1916 A. Een partij Bouwland B. Een partij Bouwland C. Een partij Wei- en Bouwland Boomkweekersartikelen Wemeldinge. DOMINICUS Co. Bouwland, Bouwland, Bouwland, Bouwland, Bouwland, Bouwland, lijkverbranding" streeft naar een vrije regeling der lijkverbranding bij de wet. Daar de lijk verbranding in den oorlog meer bekend is geworden, is liet niet te verwonderen, dat haar voorstanders daaruit munt willen slaan. Thans telt Duitschland 50 crematoria. In de maaud Juni 1916 hadden 892 verbrandingen plaats, waarvan 100 in Berlijn. Dit is bet hoogste getal dat ooit in een maand bereikt werd. Tot nog toe zijn ni Duitschland 90,282 lijken verbrand. Menschenvallen. De militaire medewerker van de Tunes schrijft: n Men boort in den laatsten tiju de soldaten, die aan het, offencief hebben deelgenomen, veel spreken van de verschillende verrader lijke vallen, die de Duitschers achter laten als zij uit een loopgraaf worden verdreven. Dit is nu reeds zoo dikwijls gebeurd, dat de mannen langzamerhand al die kunstjes presies kennen. Het is verstandig, ieder voorwerp, dat men in de loopgraven ziet liggen, eerst voorzichtig aan te raken voor men het op, neemt, omdat bet dikwijls gebleken is, dat de onschuldigst uitziende voorwerpen aan verborgen mijnen bevestigd waren, die ont ploften als men die voorwerpen opnam. Ook voor de loopgraven, in Niemandsland, vindt men zulke vallen. De massa bommen en bandgranaten, die men in veroverde loopgra ven vindt liggen' leveren altijd gevaar op, ook al zijn ze niet met helsche machines verbon den. Zelfs een eenvoudige plank kan met een touw verbondon zijn, zoodat, als men er op trapt en het uiteinde grijpt, een mijn kan ontploffen. Dan is er ook een voorwerp, dat op een warmwaterbord op korte pootjes gelijk en hij het opnemen onploft. De soldaten noemen het een schildpad. Als men het niet zeer voorzichtig opneemt, ontploft het, evenals de torpedo, dien een walviscli voor een water dier aanzag. In den laatsten tijd plaatsen de Duitschers in de modder ook voetklemmen met zoo krachtige veeren, dat ze iemand die erop trapt, het been verbrijzelen kunnen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Iledactie). Mijnheer de Redacteur, verleen ons eenigo plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat onzen dank. Het was de avond van 4 September voor de Chr. Militairen van de 2—114 R. 1. lil Divisie te Heerle een droeve avond. Droevig, omdat wij ons gezellig tehuis moesten ver laten. Het gerucht van overplaatsing, was werkelijkheid geworden. Doch het was ook eeu blijde avond. Blijde, omdat we voor de laatste 'maal allen bijeen waren, om samen te overdenken wat wij in het Tehuis genoten hebben. De bediende beloofde ons een extra kopje chocolademelk met koekjes en vrij rooken. Teen dan ook de „ijzeren pot" (welke bij ons Zeeuwen goed bekend is) door twee mannen werd binnengedragen, werd de gezelligheid nog grooter. Onder liefelijke orgeltonen en vroolijk gezang werden wij getracteerd op een heerlijk 'kopje chocolademelk. Precies om 8 uur was het bladstil. De Bijbellezing nam een aanvang. En weldra klonk t „Laat ieder 'sHeeren goedheid loven" door de zaal. Ge lezen werd Ps. 103, waarna geëindigd werd met dankzegging. Verder werd de avond doorgebracht'met verschillende spelen endeden de zangers hun uiterste bost om het ons zoo gezellig mogelijk te maken. Van weggaan géén sprake, aangezien „de pot" nog geurig stond te dampen. Ruim half tien ure werd de gezellige avond gesloten, door het zingen van Ps. 119 vers 7. Welvoldaan schreden wij door plasregen naar onze kwartieren. Wij richten een woord van dank aan de WelEd. Heer Burgemeester van Wouw, voor liet gratis afstaan van het schoollokaal. En niet het minst danken wij onzen veldprediker, Majoor Jansen, voor zijn' vele werk aan ons verricht. Ook hopen wij' dat onze plaatsvervangers daar te Heerle een even gezellig tehuis zullen hebben. Namens de Chr. Militairen 2 1—14 R. I. III Divisie, J. J. TIMMERMANS. A. ARENDSE. L. MICHIELSEN. NADER BERICHT. Bezoek van H. M. de Koningin aan Ter Neuzen. De route, welke H. M. de Koningin morgen volgen zal, is niet Ileerengracht, Vlooswijk- straat, Grenulaan, Rolbrug, doch Heerengracht, Nieuwediep, Dijkstraat, Rolburg. De Burgemeester van Ter Neuzen. De Koningin op Walcheren. Men seint ons uit Middelburg. Geheel de stad was heden in feestdos ter eere van het Koninklijk bezoek. Alom wap perde de vlag en ieder is met Oranje getooid. Te 10.42 kwam de Koninklijke trein hier aan. Aan het station waren ter begroeting van H. M. de Koningin aanwezig de commis saris der Koningin, de burgemeester, de schout bij-nacht, commandant in Zeeland met den chef van den staf. Van het station werd door oen gedeelte van de stad naar den Buitentuin per auto gereden, waar H. M. de Koningin te paard steeg om zich naar het Molenwater te begeven, waar de troepen uit Walcheren waren opgesteld. Langs den weg naar het Molenwater sloegen honderden den Koninklijken stoet gade, maar op het Molenwater waren duizenden getuigen van de inspectie. Het weer is prachtig. Onder weg is H. M. de Koningin luide toegejuicht, en niet minder toen zij in ama- zone-kleedij het exercitieterrein kwam oprijden. Onder het spelen van Nederlandsche volks liederen door de verschillende muziekcorpsen reed H. M. de Koningin langs de opgestelde troepen, die ver7olgens voor Haar defileerden. Te 12.10 verliet II.M. de Koningin Middel burg weer per Koninklijken trein en reed naar Vlissingen om vandaar uit een inspectietocht te maken door het vierde district. Men seint ons uit Vlissingen De Koninkl. trein kwam hier kwart voor twaalven aan en reed voor het Zuidelijk perron. In een trein weid eerst de lunch gebruikt. Te kwart over eenen verliet H. M. de Ko ningin den trein en werd begroet door den burgemeester van Vlissingen. Door de Kon. wachtkamer begaf zich H. M. de Koningin naar de ponton waar "Zij zich aan boord begaf van den mijnenlegger „Bulder" waarmede een tocht, naar Breskens wordt gemaakt. Een talrijke menigte juichte II. M. hartelijk toe. De Jantjes der verschillende schepen stonden in paradevorm opgesteld en joelden. Hedenmiddag tegen vijf uur wordt H. M. hier terugverwacht. Londen, 12 Sept. De „Times" sluit zich aan bij het protest van de „Star" en „Daily News" tegen de klopjachten, welke te Londen en elders worden gehouden door burgers op lieden, die zich aan den militairen dienstplicht trachtten te onttrekken. De bladen geven beschrijvingen van de klopjachten, welke alom zijn gehouden, maar waarvan de uitkomsten uiterst mager waren. De personen lijden er verschrikkelijk onder, daarom zouden dergelijke gruwelen moeten worden verboden. Athene. (Reuter). Men meent te weten, dat een ministeriëele crisis aanstaande is. .Men gelooft, dat Zaïmis ontslag heeft ge vraagd. Athene. (Reuter. Later). Zaïmis is afge treden. Petersburg, (Westnik) Genator Kritson, voor zifter van eene bijzondere commissie van onderzoek, heeft bekend gemaakt, dat volgens mededeelingen van Russische militairen, die aan Duitsche gevangenschap ontvlucht zijn, de Duitschers de Russische krijgsgevangenen in Duitsche uniformen steken en naar het front zenden om loopgraven te delven. DAGEN. Yoorm. Nam. Woensdag 13 Sept. 3.19 3.38 Donderdag 14 3.56 4.15 Vrijdag 15 4.32 4.49 Zaterdag 16 5.7 5.24 Zondag 17 5.43 6.1 Maandag 18 6.22 6.44 Dinsdag 19 7.9 7.40 Heden overleed te Middelburg tot onze diepe droefheid onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mej. J. J. DIERMANSE—KAMPMAN, in den ouderdom van 55 jaar. L. S. DE LANGE—Kampman. J. DE LANGE. Eenige kennisgeving. Allen die inlichtingen wenschen omtrent het doel en do werking van de vereeniging „HET GROENE KRUIS" te Ter Neuzen, worden uitgenoodigd bij den lieer DE KRIJGER (voorheen Brakman) te Sluiskil, op ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1916, des avonds 8 uur n. t. HET BESTUUR. nieuwe zwarte worden alle weer aangeboden door Aan de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent, worden voor de ladingplaatsen Schuttershof, Z e v e naar en Langerek Sluiskil Sta tion en Driewegen en S t. A n n a, gevraagd. Schriftelijke aanbiedingen worden ingewacht bij de fabriek. FEIJTER-HUIJSSEN, Controleur. beiden eenmaal verbouwd, alles goedgekeurd op stam vanwege de Z. L. M., bij Landbouwer, AXEL (Kijkuit). De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voornemens op bij instel en bij toeslag, telkens des namiddags ten 3 ure, ten huize van den Heer B. P. CAMMAERT aan de Kaai te Sluis, publiek te verkoopen te Retrancheinent in den Olieslagerpolder aan den Loodijk, kad. Sectie B ns. 326, 327, 328 en 325 samen groot 8,34,00 H.A. (18 gcm. 2oo r Verhuurd aan den Heer J. A. DE IIULLU tot 30 September 1918 voor f565,60 per jaar. Te veileu als volgt Koop één. 2,66,20 H.A. (6 gem. 5 r.) uitmakende de westelijke deelen der kad. perceelen no. 325 en 326 (6 stukken). Koop twee. 2,39,70 H.A. (5 gem. 125 r.) uitmakende de overige oostelijke deelen dei- der kad. perceelen no. 325 en 326 (5 stukken). Koop drie. 1,54,60 H.A. (3 gem. 148 r.) uitmakende de westelijke deelen der kad. perceelen no. 327 en 328 (4 stukken) gelegen ten oosten van koop 2. Koop vier. 1,73,50 H.A. (3 gem. 277 r.) uitmakende de overige oostelijke deelen der kad. perceelen no. 327 en 328 (5 stukken). te Sluis en Retranchement in den Zwinpolder, kadaster gemeente Sluis Sint Anne ter Muiden, Sectie H no. 62 en gemeente Retranchement Sectie B no. 633, samen groot 4,91,80 II.A. (11 gem. 34 r.). Verhuurd aan den Heer A. J. BAAS tot 30 September 1917 voor f 416,871/s per jaar, te veilen als volgt Koop v ij f. 2,45,00 H.A. (5 gem. 161 r.) gelegen aan den weg langs het Kanaal, uit makende het geheele kad. perceel no. 633 in het noordoostelijke gedeelte van hot kad. perceel no. 62. Koop zes. 2,46,80 H.A. (5 gem. 173 r.) gelegen aan den weg om den Paspolder, uit makende het overige zuidwestelijke gedeelte van het kad. perceel no. 62. Koop zeven. te Retranchement in den Verschepolder, uit makende het zuidelijk deel groot 2,90,00 II.A. (6 gem. 166 r.) van het kad. Sectie A no. 136. Verhuurd aan den Heer D. LIJBAART tot 30 September 1916. de Danscliutter, oud 1 m., z. van Augustinus en van Sidonie Marie Dhert. 31 Aug. Jan Hollebek, oud 5 m z. van Jan en van Elizabeth Neeltje Pladdet» TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 4 Sept. Edumondus Aloijsius Sijs, oud 25 j., jm. en Dina Elve, oud 21 j., jd. 8 Sept. Gelein Durink, oud 32 j., jm. en Wilhelmina de Feijter, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Sept. Jaeobus Ver- straten, oud 26 j., jm. en Neeltje Smies, oud 27 j., jd. 7 Sept. Gerrit van der Linden, oud 30 j., jm. en Hendrika Elisabeth Stouthamer, oud 18 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Johanna Maria, d. van Johannes Petrus Wullems en van Cornela Corneta Jansen. 5 Sept. Willy Henri Marie, z. van Honoré Joseph Colsen en van Emma Amelia de Caluwe. 6 Sept. Martina Catharina, d. van Martinus Baert en van Mathilda Maria van den Bulck. 8 Sept. Neeltje, d. van Gerard Snap en van Teuntje Adriana van der Klooster. 9 Sept. Jacomina Cornelia, d. van Johannes Riemens en van Pieternella Dieleman. HOEK. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Aug. Pieter van Es, oud 29 j., jm. en Janneke Catharina de Pooter, oud 28 j-, jd. Overlijden. 30 Aug. Albrecht de Groote. oud 2 m., z. van David en van Maria Meeusen. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 17 Aug. Cornelis de Putter [van Axel], oud 22 j., jm. en Janna de Feijter, oud 24 j., jd. 28 Aug. Aarnout Cornelis de Ruijter [van Oude NiedorpJ, oud 22 j jd. 31 Aug. Pieter Mattheus van de Velde, oud 25 j., jm. en Jozina Geertruida van de Vrede, oud 22 j., jd. Franciscus de Jonghe [van Axel], oud 25 j., jm. en Maria Penne, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen, 3 Aug. Martinus Diele man [van Stoppeldijk[, oud 25 j., jm. en Cornelia Verpoorte, oud 22 j., jd. 10 Aug. Hendrik Wisse, oud 34 j-, weduwn. en Maria Magdalena Risseeuw, oud 32 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Janna Neeltje, d. van Petrus Pieter Arie Dieleman en van Janna Dees. 7 Aug. Cornelia Geertrui, d. van Jan Jaeobus van Lange- velde en van Anna Snap. 12 Aug. Sara Catharina, d. van Cornelis Meertens en van Leviua Bolleman. Marinus Leendert, z. van Jan de Bruijne en van Lourina den Engelsman. 14 Aug. Cornelia, d. van Adriaan Bareman en van Cornelia van der Hooft. 15 Aug. Pieter, z. van Marinus Scheele en van Maria Hamelink. 17 Aug. Cornelis, z. van Willem Hendrik van der Hooft en van rieternella Cornelia Leunis. 19 Aug. Petrus, z. van David Scheele en van J anneke Dieleman. 22 Aug. Martinus Jan, z. van Albertus Rodenhuis en van Catharina Cor nelia Schieman. 23 Aug. Martina, d. van Hendrik Vreeke en van Joziua de Lijser. 26 Aug. Jacokus, z. van Adriaan van Kerkvoort on van Neeltje Faas. Anthonie Louis, z. van Willem Cornelis Ruijtenburg en van Lourina Boeije. Overlijden. 9 Aug. Janna Versluis, oud 84 j., wed. van Adriaan van de Velde. 23 Aug. Anthonie van Fraeijenhove, oud 15 j., z. van Franciscus Cor nelis en van Barbera van Fraeijenhove. 25 Aug. Gelein Herrebout, oud 3 m z. van Cornelis en van Maatje de Koeijer. 30 Aug. Cornelia Maria Dieleman, oud 34 j., echtg. van Meenwis Dieleman. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Aug. Pieter Tollenaar [van Waterlandkeikje], oud 20 j-, jm. en Anna Maria Jansen, oud 20 j jd. Geboorten. 20 Aug. Maria, d. van Cornelis Gijsbregt Heijnsdijk en van Janna Jonkman. Jacob Jaeobus, z. van Cornelis Deij en van Geertruida Elisabeth Bareman. 24 Aug. Adriaan, z. van Cernelis van Alten en van Neeltje Koster. Johan nes, z. van Alphonse Schaut en van Christina Hermans- 25 Aug. Adriaan, z. van Johannes den Beer en van Pieternella Snzanna Deij. 26 Aug. Jan Pieter. z. van Hermanns Smies en van Adriana Meulbroek. Overlijden. 21 Aug. Catharina Wieland, oud 9 m., d. van Martinus en van Pleuntje Oppeneer. 23 Aug. Maria de Feijter, oud 45 jechtg. van Simon Jansen. 24 Aug. Cornelis Witte; oud 2 m., z van Adriaan Marinus en van Cornelia Hamelink. -8 Aug. janna Dingetje van IJk, oud 5 w., d. van Abraham en van Tanneke Scheele. 29 Aug. •lanneke Maria Haak, oud 3 w., d. van Marinus en vnn Jacomina Dieleman. Jaeobus Augustinus IJ z e n cl ij k e, 9 Sept. Ter graanmarkt was de aanvoer niet ruim en de omzet niet groot. Marktbezoek klein wegens oogst- drukte. Jarige tarwe f24,a f26,koolzaad f37,a f88,—. Hulst, 11 Sept. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f21,a f23. Haver f21,— a f22,— erwten f39,— a f40,—, lijnzaad f32,— a f34,—, aardappels f5,—af 6,—. Koolzaad per zak van 106 liters f37,a f38,- Rotterdam, 11 Sept. Binnenl. Granen, geen noteering. Vet vee. Runderprijzen 105 a 125, ossen 100 a 124, stieren 90 a 115, kalveren 100 a 135, schapen 62 a 72, varkens 90 a 104, licht soort 70 a 80 cents, alles per kilo. Mager Vee. Melkkoeien f235 a f 395, kalf koeien f285 a f425, stieren f145 a f400, vaarzen f135 a f165, pinken f 100 a f120, graskalveren f35 a f75, vette kalveren f80 a f 100, fokkalveren f 18 a f26, nuchtere f 12 a f 15, biggen 18 a f 15, slacht- paarden f 185 a f 230 per stuk. n n n

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3