Een zenuw- stillend T arreerders. I Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberiekten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie li Tarreerclers Dn voorzitter deelt mede, dat voortaan volgens art. 32 en niet meer volgens art. 33 zal gevorderd worden. Van den eerst in uit zicht gestelden prijs van f 60 voor het hooi zal wel geen sprake zijn. De prijs wordt dan voortaan door bemiddeling van den commissaris der Koningin vastgesteld. Vervolgens kwam het voorstel-Van Dixhoorn, tot het opmaken van een zaaiplan, in behan deling. De heer Van Dixhoorn wees er op, dat aller steun noodig zal zijn om in de naaste toekomst moeilijkheden inzake de volksvoedsel voorziening te voorkomen. Iedere staatsburger moet in deze omstandigheden mede willen werken, dus ook de boer. Met het oog op den oogst 1917 staat voor iederen landbouwer de gelegenheid open de regeering te helpen. Er moet in volksvoedsel voorzien worden, een deel van het bouwland moet daarvoor afge staan worden. Om een goede regeling te krijgen en ook met den wisselbouw rekening te houden, zou men het drie-tiende deel van zijn land voor den verbouw van volksvoedings producten kunnen bestentmen. Voor Zeeland zou dit als leidraad kunnen dienen en wellicht stemt de geheele Neder- landsche landbouw er mede in' De vaststel ling van prijzen is daarbij buitengesloten. Men zou voor de keuze der te verbouwen producten met plaatselijke omstandigheden kunnen rekening houden. Het voorstel Van Dixhoorn vond geen stejin, wel een voorstel van den heer Welleman om de regeering in overweging te geven, zoo spoe dig mogelijk bekend te maken, dat ons land het volgend jaar nog op eigen productie is aangewezen en dat van regeeringswege zoo spoeditr mogelijk maatregelen zullen genomen worden om de productie van volksvoedings middelen even voordeelig te doen zijn als de verbouw van speculatieve handelsgewassen. Een latere regeling kan dan worden getroffen. Nadat met het oog op de suikerbieten nog op een onbeperkt landbouwverlof was aange drongen en de aandacht op lijnschilfers, ka- toenzaadmeel en de distributie van zwavelzure ammoniak was gevestigd, werd de vergadering gesloten. N. R. Crt. Men deelt aan De Tijd mede, dat er tegen woordig, vooral in de Zuidelijke provincies van ons land, veel pogingen worden beproefd om jonge meisjes te werven voor vrouwelijke bediening in de café's en dergelijke gelegen heden achter het front in oorlogvoerende landen. Groote waakzaamheid is geboden. Men schrijft uit Limburg aan het Hbl Geen gouden, geen zilveren maar een hou ten bruiloftDe grappenmakers noemen haar ook de wilde bruiloft. Vèèl wordt ze niet ge vierd, daartoe zijn er te veel omstandigheden, die allen moeten medewerken. De - houten of wilde bruiloft, zooals ze nog sporadisch in Limburg gevierd wordt, is eigenlijk een feest viering bij gelegenheid van de vijftigste ver jaring van een oude-jonge-juffrouw. En dit, wetende, zal het duidelijk zijn, dat men al met een vroolijke club te doen moet hebben en dat de jarige en de familie inderdaad in de stemming moeten zijn, om tenaanschouwe van de geheele gemeente zulk een looze brui lofspartij op touw te zetten. Te Tegelen is er thans een naar den ouden trant gevierd. Muziekgezelschap, turnvereeni ging en zangkoor waren uitgenoodigd en voorts alle jongelui uit de naaste omgeving. Reeds vroeg in den feestdag vertoonde de bruidegom zich, gekleed in lange jas en hoogen hoed. Een van de dorpsjongelui had zich beschik baar gesteld om deze bruigomsrol te spelen, en toen hij eenmaal den toon had aangeheven, waarin het feest verder zou verloopen toen ging het ook op wieletjes en amuseerde een echte bruiloft. Zelfs was de bruidegom een dag niet voldoende en dus fuifde hij er nog den volgenden dag alleen op los in bruilofs jas en hoogen hoed. VOOR DE JEUGD. Jongens en Meisjes. Na een poosje vacantie beginnen we nu allen weer met nieuwen moed, nietwaar De avonden lengen weer er is tijd om zijn krachten eens op de raadsels te beproeven. Ik hoop, dat velen weer mee doen. Na eenig nadenken, heb ik echter besloten, de zaak iets anders in te richten dan den vorigen winter. Als dus allen eens goed willen luisteren, zal ik jelui zeggen, hoe het voortaan gaat. Opgelet dan den geheel, eveneens de aanwezige oogst. Het vee en de huisboedel werden gered. Een 4- jarig meisje van V. 1). bekwam ernstige brand wonden. Naar Helmond gevoerd, is het al daar overleden. Eindh. Crt. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) PREDIKBEURTEN. ZONDAG 10 SEPTEMBER 1916. We ontvingen van den Ileer Dr. Van Nes een ingezonden stnk naar aanleiding van ons artikel over het verworpen schorsings-voorstel inzake de kermis te Ter Neuzen. We kunnen het in dit nomnier niet meer opnemen, doch zullen het gaarne plaatsen in het no. van a. s. Woensdag. REDACTIE. f. De oplossingen worden voortaan niet meer elke week, maar ééns per maand inge zonden. 2. Elke week geef ik drie of vier raadsels op. W eet je de oplossing, dan schrijf je die op een blaadje papier en tegen den vastgestelden datum stuur je ze in, van de heele maand te gelijk. 3. Ook wacht ik dan allerlei bijdragen, óók raadsels, anecdoten, aardigheden, korte verhaaltjes, versjes enz. Net als vroeger dus. Elke week hoop ik dan een gedeelte te plaatsen. 4. Ik loof 5 prijzen uit voor degenen, die de meeste raadsels goed hebben opgelost. Ziji er meerderen met een gelijk aantal oplossingen, dan beslist het lot. (Net werk heeft altijd iets vóór 5. Deze maand komen er raadsels voor in de nommers van 9, 16 en 23 Septr. De op lossingen wacht ik in vóór Woensdag 27 Septr a. s., uiterlijk 's avonds 8 uur. 6. In het nomnier van 30 September komt de uitslag van den wedstrijd. 7. Op de enveloppe te vermelden Voor de arr. Rechtbank te Middelburg stond heden terecht A. C. J., 26 jaar, varensgezel te Rotterdam, beklaagd van oplichterij. Hij was op 15 Juni bij den heer van Cantfort, Belgisch consul te 'Ter Neuzen gekomen en had hem medegedeeld, valschelijk, dat hij langen tijd in België had gewoond, maar omdat het er zoo slecht was, was hij met zijne vrouw en drie kinderen naar Nederland ge vlucht. Hij had den heer v. Cantfort weten te bewegen hem f 1,50 te geven. De officier van justitie eischte daarvoor een maand voorwaardelijke hechtenis. Vervolgens werd in hooger beroep behandeld de zaak tegen B. op 'tH 40 jaar, commissi onair, wonende te Axel, die door den kanton rechter te Ter Neuzen was veroordeeld tot f 100 boete of f 30 dagen hechtenis, omdat hij een grootcre hoeveelheid zeep in voorraad had dan dat hij redelijker wijze voor zijne zaak noodig had. De officier eischte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Men seint ons uit 's Gravenhage. Officieel. De manschappen, korporaals en onderofficieren der landweerlichting 1916 worden op 29 dezer in genot gesteld van klein (onbepaald) verlof. BERLIJN, 7 Sept. (W.B.) De zegevierende Duitsch—Bulgaarsclie troepen hebben de krachtig versterkte plaats Toetrakal stormen derhand veroverd. Volgens de tot dusver ingekomen berichten zijn meer dan 20.000 vijanden krijgsgevangen gemaakt, waaronder 2 generaals en meer dan 400 officierende buit bedraagt meer dan 100 kanonnen. Ook zijn de bloedige verliezen dei- Roemenen zwaar. Een aanval van sterke Russische troepen tegen Dobric werd afgeslagen. PETROGRAD, 7 Sept. Officieel. Bezuiden Riga schoot onze artillerie een vijandelijk luchtschip naar beneden. Het viel in de linies der tegenstanders. Onze vliegtoesteilen bombardeeren het station van Baranowitsji doeltreffend. In de streek van Halicz bezetten onze troepen de spoorlijn Halicz—Semihovtze—Vodniki en bombardecert ons licht en grof geschut die stad, waar de vijand zich hardnekkig hand haaft en die in brand staat ten gevolge van ons vuur. Bij de gevechten, die 6 September in deze streek geleverd werden, maakten wij 45 offi cieren en 5600 soldaten krijgsgevangen, onder wie 22 officieren en 3000 soldaten der Duit- schers, benevens 5 officieren en 685 soldaten van Turksche nationaliteit. Onze buit is nog niet. opgeteld. In de Woudkarpathen houdt onze opmarsch aan. Londen, 8 Sept. (Reuter.) De algemeene toestand is vandaag niet veranderd. De Engelsche artillerie heeft afdeelingen van Duitsche arbeiders verstrooid. Tusschen de Somme en Ancre waren de Duitschers gedurende den loop van den dag bezig om achter de Engelsche linies bommen te werpen. De artillerie gaf een krachtdadig antwoord. Geholpen door aanwijzingen van vliegers beschoot de artillerie der Engelschen tusschen Souchez en het kanaal La Bassée aanhoudend de linies en het schanskorvenkwartier der Duitschers. Een Duitsch vliegtuig werd met bommen bestookt, een ander op grond vernietigd en nog een ander beschoten. Op vele andere plaatsen van militaire be teekenis werden bommen geworpen. De Duitschers namen de vlucht in hunne stellingen, welke thans door de Engelsche troGpen bereikt zijn. Drie Duitsche vliegtuigen werden vernietigd en vier gedwongen om te landen. Twe vliegtuigen der Engelschen worden vermist. Londen, 8 Sept. (Reuter.) De Duitsche pers Aan de Redactie van Luctor et Etnergo te Ter Neuzen. Jeugd. heeft een nieuwe fabel voor het Duitsche volk uitgevonden. Volgens de Duitsche bladen zou de Engelsche pers er twee verschillende edi ties op na houden. Een voor het Engelsche publiek bestemd, de andere vol leugens om de neutralen zand in de oogen te strooien. Het is zeer merkwaardig te vernemen, dat Duitschland zelf de bladen vervalscht als bet in zijn kraam te pas komt. Menschen uit Rusland gekomen deelen mede, dat Duitschland de Londensche berichten, welke ongunstig voor Duitschland luiden, ver vangt door berichten van geheel tegeuover- gestelden aard. Londen, 8 September, (Reuter). De Times verneemt uit Bnckarest van den 7 dezer, dat de Rumeenen de stad Orsowa in Hongarije bezet hebben- Voortaan moet ieder inzenden onder een sehuilnaampje, dat je zelf maar bedenkt. Na tuurlijk vermeldt ieder ook zijn werkelijken naam, en adres, en ouderdom. In de krant komt alleen de schuilnaam. 9. Natuurlijk mogen de Jeugd-vriendjes me zoo dikwijls schrijven als ze willen heel graag zelfs dikwijls maar de oplossingen éénmaal per maand 11! o 1. Ik heb armen aan mijn hoofd En meer dan iedereen aan 'tlijf; Ik word gedreven en ik drijf En breek en wrijf a DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 9 Sept. 12.41 1.— Zondag 10 1.10 1.86 Maandag 11 1.58 2.19 Dinsdag 12 2.41 3.1 Woensdag 6 3.19 3.38 Donderdag 7 3.56 4.15 Vrijdag 8 4.32 4.49 De PRIJS der Regeerings=eieren is deze week 1472 cent per 2 stuks. De Burgemeester van Ter Neuzen. midddel dat u kalmte en rust schenkt en een verkwikkende slaap, dat gejaagd heid en onrust doet ophouden, is een koker Per koker 60 cent, 3 kokers f 1.70. Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten. Ter Neuzen J. J. Kense, Markt 9; Hulst Fa. wed. P. J. BorghstijnAxel C. B. AntheunisKoewacht J. van Mossevelde van BouehauteSas van Gent Ad. van Loij, Polderstr. Aan de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent, worden voor dc ladingplaatsen Schuttershof, Zeve naar en L a n g e r e k Sluiskil Sta tion en Driewegen en S t. A n n a, gevraagd. Schriftelijke aanbiedingen worden ingewacht bij de fabriek. FEIJTER—HUIJSSEN, Controleur. En 'k geef iets kostbaars méér waardij. Nu raadt eens welke gast ik zij? (Ingezonden door „Jansje" o 2. Wat krijgt ge als een stuk kinderspeel goed en een muziekinstrumenten een u worden verbonden (Ingezonden door Kanarie.) o 3. Rebus. T i a 4. Droowhcsdnallohnee. Vorm uit bovenstaande 18 letters een hol- landsch woord. Schrijf het echter in drie woordefi het eerste heeft 3, het tweede 10 en het derde 5 letters. (Vergeet me-nietje.) —o Goed afgesproken dus Lees de 9 punten nog eens goed over. Tot volgende week D. V. De hartelijke groeten van de JEUGD-REDACTIE. Waakzaamheid geboden. Houten bruiloft. Een meisje verbrand. Vermoedelijk door spelen met lucifers is er Zaterdag brand ontstaan bij P. van Deursen te Deurne. Huis, stallen en schuren verbran Geen levensmiddelen-commissie? Ods adres aan den Raad inzake een levensmid delencommissie heeft voorloopig uitstel van exeentie gekregen. Het zwaard van Damocles hangt er echter boven, want B. en W. adviseeren er afwijzend op te beschikken. Huns inziens gaat het niet op, dat, waar de uitvoering der distributiewet aan de gemeente geld zal kosten, hierin menschen buiten den Raad om te betrekken. Onzes inziens is dit een gezocht motiet. In dezen abnormalen tijd worden meer maatregelen getroffen, waar in gewone omstandigheden geen sprake van zou zijn. B. en W. kunnen gerust zijn- Een levensmiddelen commissie in onzen geest zou in geen geval een leegpompen van onze gemeenteschatkist beteekenen. Daarvoor is zekere routine noodig. Het beheer van onze vereenigingskassen staat daar borg voor. Het was meer onze bedoeling in het algemeen belang behulpzaam te zijn bij eene goede uitvoering der distributiewet en in het bijzonder tegen mis- b.iuik te helpen waken. Wij zouden b.v. een oogje in 't zeil houden of er niet te veel regeeringseieren bij de banketbakkers terecht kwamen of er geen regeeringsharing ingemaakt werd, teneinde deze boven de maximnmprijzen te verkoopen, en ook of diegenen welke bij de distributie betrokken zijn, b.v. aan huis niet te dikwijls deputaties ontvangen van demonstreerende regeerings-varkenscarbouades. Vooral voor het tegengaan van misbruik zou een levensmiddelen-commissie nuttig werk kunnen leveren, omdat althans de arbeiders eerder bij ons, vertrouwensmannen der organisatie's, hun klachten in zullen brengen, dan bij B. en W. B. en W. schijnen echter zich sterk genoeg te gevoelen zonder o.ns de distributiewet naar behooren uit te voeren. Zij zijn althans op onze hulp niet gesteld. Wij zijn in dezen echter minder gerust en hopen dat de Raad er anders over denkt dan B. en W. Mocht hij evenwel lietzel de standpunt deelen, dan kan en zal dat voor ons geen reden zijn het bijltje er bij neer te leggen, maar zullen wij, hoe wel ongaarne, ons genoodzaakt zien werkzaam te zijn als commissie van kritiek. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de ver leende ruimte. Voor de samenwerkende vereenigingen, N. HAMELINK. [Z o m e r t ij d.] Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 10 en 3 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Ds. A. Thit-len. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. A. Thielen en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 10 en 3 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 97i en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Donderdag 14 Sept. l3/i uur, Huwelijksinzegening. SlrRskil 97j en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 97-2 en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- holtz. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 67j uur, Ds. D. C. Overdnin Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 57-2 uur, Evangelisatie. CORRESPONDENTIE. De Russen naderen Halicz. Oost bui g, 7 Sept. Ter graanmarkt was weinig aanvoer omzet traag prijzen onveranderd. Nieuwe tarwe f 25,a f26,—, haver f24,a f 25,koolzaad f 37.— a f 39, Middelburg, 7 Sept. Ter graanmarkt was de aanvoer gering. Jarige tarwe f25,n f26,koolzaad f37,— a f 39,per 100 K.G. Boter f 0,85 a f 0,00, voor pariculieren f 0,00 per 72 kilo. Eieren f 8,90, voor particulieren f 9,30 per 100 stuks. 8. Let hier vooral op September-Raadseis. n n n w n Mijnhardt's Zeuuwtabletten. Eisch vooral merk „Mijnhardt." on S T

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3