Prijsopgaaf Brandstof. Sproeten L. J. T. van Dalen, Ls. van Waesberghe-JaDsseos, 265 stills KanaöaliooniBn, Telegrafische Berichten. Handelsberichten. A d v e r t e n t i n. 3000 K.G. Scbaalkolen, 30 H.L. geklopte Cokes, 80011 K.G. gezeefde Anthraciet. Hoogwatergetij te Terneiizen. 50000 K.G. grove Gietcokes, 2 tot en met 4 SEPTEMBER. Openbare Verknoping. Magazi j nmeester- Bode Openbare Verkooping. Aangenomen naar OostermeerD. v. d- Meulen te Sellingen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor VlissingenH. Velema te Emmer-Compascuum. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Londen, 1 Sept. (Reuter.) Naar de Daily Tilegr. uit Rome verneemt houden de Bul garen zich zeer passief. Zij laten toe dat de Russen aan de Rumeensche Bulgaarsche grens het Bulgaarsche gebied binnenrukken en vermijden elke botsing met de Russen. De Duitsche duikbooten, die zich in de haven van Warna bevonden, zijn gevlucht en hebben een toevluchtsoord gezocht in den Bosphorus. Kopenhagen. (Wolff). Politiken meldt, dat uit verhalen van zeelieden, die uit Finland in Stockholm zijn aangekomen blijkt, dat het aantal stoomschepen der geallieerden, dat in de laatste dagen in de Finsclie havens ge zonken is, ,vcel grooter is dan totdusverre is getneld. Zoo werden in Diomeborg twee Engelsche schepen in den grond geboord een Engelsch schip trof in de haven van Kemi eenzelfde lot. De Zweedsche bemanning van het Engelsch ss. Mogyrio dat in Ixpila in den grond werd geboord, werd eerst vastgehouden, omdat dit schip zich had verdedigd, doch nadat de on schuld der bemanning was gebleken, werd zij losgelaten op grond dat de medeplichtig heid der Zweedsche zeelieden niet was ge bleken. Zij zijn in Zweden teruggekeerd. Constantinopel. (Wolff) De Turksche regee- ring heeft gisterenavond acht uur door de overhandiging van een nota aan don Rumeen- schen gezant alhier aan Rumenië den oorlog verklaard. Saloniki. (Reuter) Een invloedrijke com missie, waar voorname officieren aan deel nemen, heeft een oproeping verspreid, waar in zij de bevoiking uitnoodigt zich te wapenen, zich aan de zijde der geallieerden te scharen en den Bulgaarschen indringer te verjagen van den Griekschen bodem. Er worden vrijwilligers opgeroepen tot vor ming van batallons vrijwilligers.. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 3 SEPTEMBER 1916. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 Sept. 5 5 5.20 Zondag 3 5.39 5.57 Maandag 4 6.18 6.39 Dinsdag 5 7.5 7.35 W oensdag 6 8.12 8.55 Donderdag 9.45 10.39 Vrijdag 11.28 12.7 Heden leven en behaagde het den Heere van leven en dood plotseling van onze zijde te onttrokken, mijn geliefde Echt- genoote en der kinderen zorgzame Moeder, CORNELIA MARIA D1ELEMAN, in den ouderdom van 31 jaren, 8 maan den, 20 dagen. Namens de Familie, M. DIELEMAN. Zaamslag, 30 Aug. 1916. De PRIJS der Regeerings=eieren deze week 147, cent per stuks. De Burgemeester van Ter Neuzen. Burgemeester en NEUZEN vragen Wethouders van TER prijsopgaaf van ongeveer Te leveren bij gedeelten, gedurende 1917 ten behoeve van het Raadhuis en van de Politiewacht. Aanbiedingen worden ingewacht tot en met Maandag 11 September a. s., des namiddags 3 uur. Ter Neuzen, 28 Augustus 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De vereeniging KRUIS" te HET Ter Neuzen, Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen prijsopgaaf"van ongeveer te leveren bij gedeelten in de verwarmings kelder van de hoogere burgerschool, gedurende den winter 1916/1917. Aanbiedingen per 10000 K.G. worden inge wacht tot. en met Maandag 11 September a. s., des namiddags 3 uur. Ter Neuzen, den 28 Augustus 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. zelfs de grootste, donkerste en meest verouderde, alsmede gele bruine vlekken verdwijnen volkomen door liet gebruik van een pot Sprutol. alle plaatsen bij de goede drogisten. Voor adressen van wederverkoopers zie men de namen onder de in dit blad voorkomende advertentie over bet hoestmiddel Anga-bonbons. Tandarts, zal AFWEZIG zijn van WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. De notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse zal, ten verzoeke van Mevrouw de Wed. JULES VERDURMEN D'ITanens op Donderdag 14 September 1916, des namiddags I uur, in bet openbaar verkoopen GROENE roept een op, noodig voor liet onderdak brengen en onderhouden der materialen, bezorgen van boodschappen enz. Aanbiedingen worden schriftelijk ingewacht, tot uiterlijk Maandag 4 September a. s. bij dhr. VAN P1ENBROEK, Arts, Noordstraat. waaronder zeer flinke en gave, wassende op den Hoefkensdijk en zoogenaamden Grootmoedersdijk, gemeente Hontenisse.r Te vergaderen bij dhr. C. L. de Schrijve te Hontenisse, Hoefkensdijk. De notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse zal, ten verzoeke van den heer MAX. GRAAF DE VOLDER, op Maandag 2 October 1916, des namiddags 2 uur, in het openbaar verkoopen metende van af 1,25 tot 1,75 M., wassende op het Groot Eiland, gemeente Sint-Jansteen, alwaar te vergaderen. Zitting van Donderdag 31 Augustus 1916. Voorzitter de keer J. Huizinga, burgemeester. Aanwezig de heeren Dees, Visser, De Jager, R. Scheele, Eijke, Van Nes en Van Hasselt. Afwezig de heeren De Bruine, Lensen, D. ocneele, Van Borssum Waalkes, Nolson en Donze. 1. De notulen van 10 Augustus worden onver anderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. aMededeeling van de heeren Lensen en Nolson dat zij wegens uitstedigheid, de heer D. Scheele wegens ambtsbezigheden en de heer Donze wegens ongesteldheid verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Later komt ook bericht dat de heeren Waalkes en de Bruijne verhinderd zijn. b. Schrijven van de ambtenaren ter secretarie, van den bode en de agenten van politie, waarin zij dank betuigen voor de gunstige regeling hunner jaarwedde. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1917. De Voorzitter zegt, dat deze gedrukt den leden zal gezonden worden en later den datum zal vast gesteld worden, benevens de wijze van samenstelling der commissies ter voorbereiding. De Voorzitter geeft thans rectificatie van een mededeeling in de vorige vergadering betreffende de trap aan de Klaassenstraat. Medegedeeld was dat die door de gemeente daar was aangebracht dit is echter niet zoo, de eer daarvan komt toe aan Waterstaat. Ook wat betreft de trap aan de Jozinastraat, ook deze zal door Waterstaat worden gemaakt. 4. Benoeming van leden van het stembureau voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel. Hiervoor worden benoemd de heeren Dees en Eijke, die hunne benoeming aannemen. B. Vaststelling van de premiën in verband met de a. s. paarden- en veemarkt. Deze werden vastgesteld zooals 't vorige jaar De datum is vastgesteld op 17 November a.s. 6. Voorstel tot schorsing van de a. s. kermis. De Voorzitter deelt mede, dat deze zaak in het college van B. en W. niet meer besproken is en er derhalve geen voorstel is. Daar er thans be sloten dient te worden stelt hij voor schorsing dei- kermis. De heer Van Hasselt, in aanmerking nemende dat de oorlogstoestand zoolang duurt, zoodat men er bijna gewoon aan geraakt, is van meening dat er geen redenen zijn om weer tot schorsing over te gaan. Als deze met gepaste matigheid wordt gehouden is dit voor velen weer eens een afleiding en bovendien komt daardoor weer een aanzienlijk bedrag in de gemeentekas. De heeren Visser, Eijke en Van Nes vereenigen zich met denkbeeld en verklaren zich voor het houden van de kermis. De heer De Jager ziet niet in dat we er thans beter voorstaan dan in 1914; hij vindt de toestand zelfs nog erger en zal dan ook vóór schorsing stemmen. De heer Van Hasselt vindt, als hekjiiet te uit bundig gaat, een kleine afleiding niet zoo heel erg. De heer Van Nes merkt op dat zijn motief voor namelijk is dat het houden van kermis heel wat voordeel aanbrengt voor winkeliers en caféhouders. De heer De Jager constateert, in verband met hetgeen de heer Van Hasselt heeft gezegd, dat er afleiding genoeg is, daar bijna elke week bal wordt gehouden hij verklaart er zich pertinent tegen. De heer Dees kan niet meegaan met het denk beeld van den heer Van Hasselt dat de toestand zóó lang duurt dat men het gewoon wordt vindt spr. des te ongelukkiger, doch hij is met dhr. de Jager van meening dat er genoeg ontspanning is. De heer Van Nes merkt op dat men tegen het houden der kermis kan zijn uit beginsel en dan is het radicaalst dat men voorstelt ze at te schaffen, wat de heer R. Scheele de uitlating ontlokt om te verklaren dat hij uit beginsel niet tegen het houden der kermis is. Thans wordt het voorstel om de kermis te schorsen in stemming gebracht en verworpen met 3—4 stemmen. Vóór schorsing stemmen de heeren Dees, De Jager en Scheele; tegen de heeren Eijke, Van Nes, Van Hasselt en Visser. 7. Voorstel inzake 't adres van A. v. d. Klooster. Het adres waarin deze terugbetaling vroeg van de door hem gestorte f20 betreffende zijn huwelijk op Maandag, was in de vorige vergadering inge komen, doch gerenvoyeerd naar B. en W. Thans stellen deze voor afwijzend te beschikken daar zij geenerlei reden vinden om gunstig op dat verzoek te beschikken. 8. Ontheffing belastingen. Z. h. s. wordt besloten tot het verleenen van ontheffingen van enkele plaatselijke belastingen. 9. Adres W. v. d. Berge. De Voorzitter deelt mede dat van dit adres geen mededeeling gedaan is bij de ingekomen stukken omdat het thans tegelijk behandeld kan worden. Daarin wordt eveneens terugbetaling verzocht van f 20,als storting voor het trouwen op een dag, waarop dit niet kosteloos geschieden kan. Besloten, even als 't vorige, daarop afwijzend te beschikken. 1.0. De Voorzitter deelt mede, dat betreffende de verordening van het onderwijzend personeel, nog een tweetal wijzigingen worden voorgesteld, die in de vorige vergadering aan de aandacht ont gaan zijn, nl. over het ingaan der verhoogingen en het vervallen van vroegere besluiten. Na goed keuring van deze wijzigingen wordt overgegaan tot behandeling van het adres van de afdeeling Neuzen van den Bond van onderwijzers, waarin zij berichten met belangstelling kennis genomen te hebben van de laatst genomen besluiten betreffende jaarwedde-regeling van het onderwijzend personeel, doch dat zij tevens willen wijzen op het onwillens onbillijke dat in het aangenomen voorst el-Van Has selt ligtzij verzoeken de onbillijkheid ten opzichte van het personeel van school B op te heffen en belanghebbenden in het genot te laten van de vergoedingen voor hoofdakte en taaiakten boven de algemeene regeling, zooats die is vastgesteld. De heer Van Hasselt zegt nog op't zelfde stand punt te staan van de vorige vergadering, nl. dat hij in het besluit niets onbillijks vindtdit heelt hij ook tegen de heeren onderwijzers gezegd die hem bezocht hebben en hun geadviseerd dat zij, wanneer er onbillijkheid te bespeuren is, zich kunnen wenden tot Ged. Staten. De heer de Jager stemt in met deze verklaring. De heer Van Hasselt voegt hierbij nog aan toe, dat hij, betreffende de meening van sommigen, dat genoemd personeel indertijd benadeeld is ge worden door de verandering die school B onder- vondt, gezegd heeft tegen de heeren dat voor hen, wanneer ze meer geleerd hadden dan noodig was, altijd de gelegenheid openstond te solliciteeren naar die inrichtingen, waar zij hunne akten noodig hebben spr. vindt het altijd gebrek aan activiteit of energie, wanneer men zijn verkregen kennis met productief weet te maken. De heer Visser wil een tegemoetkomende hou ding aannemen door ze alsnog te verhoogen. De heer Van Nes merkt op dat het vaak gebeurt dat bij een reorganisatie sommige ambtenaren daar- de dupe worden, doch hij vindt het ook on billijk als men de publieke kas wil aanspreken voor arbeid die niet gepresteerd is. De heer Van Hasselt, zegt dat men over de tweeërlei meening die omtrent deze kwestie heerscht nog heel wat tijd zoek kan brengen, hij vindt het ten slotte een zuiver juridisch geval, waarvoor bij Ged. Staten wel een oplossing zal zijn te vinden. De Voorzitter herinnert aan den historiscben grond, in de vorige vergadering reeds verdedigd, aan den billijksgrond waarom voorgesteld werd eveneens te verhoogen en zegt in betrekking tot den rechtsgrond dat we veilig kunnen aannemen dat het recht ontbreekt, naar aanleiding van het adres destijds door mej. de Kraker aan Ged. Staten Raad van State gezonden, waarop de Kroon uitspraak heeft gedaan nl. dat zij geen recht op meer salaris had. Met 5—2 stemmen wordt afwijzend beschikt op het adres. Voor stemmen de heeren Eijke en Visser, 11, Adres levensmiddelen-voorziening. Ingekomen is een adres van de Vereenigingen Vereenigde Handwerkslieden, Chr. Werkl.-Vei. Rom. 13 1, Chr. Nat.-Werkmansbond, Centr. Bond van Transport- en havenarbeiders en de Spoor- en tramvereeniging Raphael, waarin verzocht woidt een levensmiddelen-commissie samen te stellen en daarin op te' nemen vertegenwoordigers dezer ver eenigingen. B. en W. stellen voor dit verzoek niet in te willigen en aan dit college een crediet te verleenen voor de uitvoering van de distributie wet die 24 Aug. in werking is getreden. De Voorzitter deelt mede dat door de gemeente '/ïo moet bijgedragen worden. Daar B. en W. echter nog niet in de gelegenheid zijn geweest om een afgerond voorstel te maken, vragen ze thans een blanco crediet. Spr. voegt hieraan toe dat deze zaak dient geor ganiseerd te worden en men hiervoor een soort bureau opricht of wel een bedrijf schept waarvoor natuurlijk krachten noodig zijn. Deze kunnen uit het secretarie-personeel gerekruteerd worden of ook uit dat personeel dat gebruikt wordt voor brood- en vleeschbureau de bedoeling is verder om dit alles vast te leggen in een verordening en voorts een commissie uit den Raad te benoemen voor bijstand, daar zij het niet wenschelijk achten dat een com missie gevormd wordt van derden wil men echter van particulieren een dergelijke commissie in 't leven roepen, dit kan geschieden, en men kan deze dan meer aanmerken als commissie van critiek. De heer Van Hasselt vraagt of dit adres niet later behandeld kan worden als men eens kennis genomen heeft van de distributiewet. Z. h. s. wordt besloten het ajres aan te houden. Nu vraagt de Voorzitter een crediet aan. De heer De Jager noemt een bedrag van f500 voor voorloopige dekking. De Voorzitter acht dit veel te gering. Minstens heeft hij een f 1000 voor een maand noodig. Op een vraag betreffende de kosten antwoordt de voorzitter dat o.a. de vleeschvoorziening de regeering kost f1956 per week, derhalve voor de gemeente Ter Neuzen f 195 per week en de verstrekking van brood f 159 per maand vóór deze gemeente. Na eenige bespreking vraagt de Voorzitter voor een maand een crediet aan van f 1500, wat z. h. s. wordt verleend. 12. De Voorzitter deelt mede, dat de datum van onbewoonbaarverklaring van enkele woningen waartoe destijds is besloten, kan ingaan met den dag van heden. De heer de Jager. Alzoo een verlenging van de doodstiaf 1 Zaamslag Hoek 10 en 3 uur, 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/a uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal „Eben=Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5*/^ uur, Evangelisatie. IS Rondvraag. De beer Van Hasselt drukt zgn spijt uit dat de Voorzitter in 't begin der vergade ring niet een woord gewijd heeft aan de jaardag van H.M. Waar dit niet gebeurd is wil hij, als is hij het jongste lid der vergadering, toch vanaf zijn plaats hulde brengen aan II M. Niet te loochenen is het, dat het een moeilijke tijd is, vol verschrikkingen en dat wij tot lieden nog buiten den oorlog zijn gebleven is toch in de eerste plaats te danken aan ons landsbestuur en hierin aan H.M. De Voorzitter zegt dat het nooit een gebruik is geweest om bij dergelijke gedenkdagen in een vergadering als deze een woord van hulde te spreken en heeft hij zich aan dat gebruik aange past. Afgeleid mag hieruit echter niet, dat wi allen niet minder vol zijn van liefde en waardeering voor onze geëerbiedigde Koningin. Spr. voegt hieraan nog toe de wensch dat Zij niet alleen gesteund en gedragen moge worden door liefde en waardeering, doch vooral door het gebed, opdat Haren arbeid in ons vaderland tot zegen worde. Hierna wordt de vergadering gesloten. [Z o m e r t ij d.] Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 10 en 3 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. A. Thielen en 2 uur, Ds. J. II. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. II. Lammertsma en Zaamslag Hoek Ter Neuzen Sluiskil Axel Ds. 3 A. Thielen. Ds. H. P. 7 8 M. G. de 10 en 3 uur, Wal le. 10 en 3 uur, Ds. H. v. d- Wal. Hervormde Kerk. 9'/a en 2 uur, Ds. A. Timmerman. 9'/2 en 2 uur, Dhr. L. Dek. 9'/2 en 2 uur, Ds. J. T. B. Hugen- holtz, Middelburg, 31 Aug. Ter graanmarkt was de aanvoer gering. Enkele monsters tarwe van den ouden oogst en nieuw koolzaad werden aan onderstaande noteering ver handeld. Jarige tarwe f24,a f25,koolzaad f37,a f 39,per 100 K.G. Boter f 0,85 a f 0,00, voor pariculieren f 0,00 per Va kilo. Eieren f 8,10, voor particulieren f 8,50 per 100 stuks. Oostburg, 30 Aug. Ter graanmarkt was er bijna geen aanvoer Nieuwe tarwe f 25,a f26,haver f24,a f25,koolzaad f38.— a f39, uuiuni Verkrijgbaar in Bezorgt Gelden op hypotheek onder verband van landerijen, huizen en schepen.

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3