PnlMe Aanbesteding. „The Viper" en „The Flysae," V. C. L. 5 gulden Heden ontvangen: Costuums Demi-saisons J. D0NNER-MEYLER. G. P. FEIJ. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Telegrafische Berichten. Handelsberichte 11. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t e li t i n. het opbouwen eener „Villa" in (le Stationstraat. 't Is niet van gister of vandaag, Maar sinds een aantal jaren, Dat, wie bij ons een orgel kocht Volmondig moet verklaren Ket is een keurig instrument De toonaard vol en krachtig De stijl is schoonis excelent Den ganschen indruk machtig De prijs is laag. -- Gelijk verwacht Wordt z'onder elks bereik gebracht. NIEUWE NAJAARSSTOFFEN Goes Aug. 1916. is deze week 13% cent per 2 stuks. Gemeente AXEL. W JACs DE KOK - Ter Neuzen. KAMPEN=J.H.KOK uit Veenhuizen, A. de Vos, werkman P 107, uit Westdorpe. J. Wisse, werkman Q 14, uit Zuidzande. E. M. Riemens, dienstbode, Donze- Visserstraat 23, uit Rotterdam. L. J. M. Michielsen, zonder beroep, Westkolkstraat ^4, uit Zaamslag. J. I. Meijer, zonder beroep, Donze-Visserstraat 123, uit Middelburg. M. L. Verbeke, zonder beroep, Donze-Visserstraat 115, uit Axel. P. Dierickx, werkman, Q 136a, uit' Biervliet. A. Scliaalje, werkman, De Feijterstraat 13, uit Middelburg. J. J. Ysebaert, landb.knecht, O 35, uit Zaamslag. L. Pladdet, werkman, P 85, uit Hoek. M. G. van der Wiele, letterzetter, Schoollaan 9, uit Axel. J Pladdet, zonder beroep, Schoollaan 9, uit Hoek. Vertrokken: M. Hamelink landbouwersknecht P. 66 naar Hoek. J. L. de Pauw, notarisklerk, Nieuwediep 92 naar 's Gravenhage. J. van Beveren, Kom mies Rijksbelastingen, Zandstraat 3, naar Koewacht. M. C. Annot, agent van politie, Noordsiraat 47, naar Sloten. A. Haanstra, Directrice ziekenhuis, 8 N, naar Vlissingen. P. Stroo, zonder beroep, Zandstraat 8, naar Rotterdam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ottoland S. Goverts te Hei- louw, te Oudenbosch J. Willemse te Krui- ningen. Aangenomen naar Hoogmade Th. L. Ilait- jema te De Meern (U.) Bedanktvoor Noordwijk-BiunenTh. L. Haitjema te De Meern (U.)voor Zevenbergen L. C. W. Ekering te Woubrugge voor Hasselt Antli. C. Enkelaar te Jaarsveld (U.) Geref. Kerken. Aangenomen naar Almelo B. A. Knoppers te Kapelle-Biezelinge. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om 7'/3 ure, in de consistorie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. Fiets een auto. Op den Amersfoortschen Straatweg te Naar- den geraakte Zondag een militair-wielrijder het stuur kwijt, juist toen een auto uit de richting Laren-Naarden kwam. De fiets ging dwars over den weg en werd geheel vernield, terwijl de wielrijder met het hoofd door het glazen stofscherm viel. Deerlijk gewond aan hoofd, hoewel niet levensgevaarlijk, werd hij naar het militair hospitaal te Naarden vervoerd. Vervalschte konsenten. Omtrent de ontdekte knoeierij op groote schaal met valsche konsenten, meldt het bu reau Vas Dias, dat een der gearresteerden J. Schaake heet, vroeger aan Hondert's anti- smokkelburean verbonden was en daar de smokkeltruks blijkbaar zoo goed leerde ken nen, dat hij ze nu zelf met veel succes beoe fent. Hij noemde zich direkteur der „vracht maatschappij Marie B," tot voor enkele weken gevestigdkeizersgracht 685 te Amsterdam, en was tot het laatst van Juli woonachtig aan den Hoogeweg te Watergraafsmeer en laatstelijk in den Haag. Hij moet ook tijdens hij aan het „anti-smokkelbureau" verbonden was, op uitgebreide schaal gesmokkeld hebben Hij behoorde trouwens tot die personen, die geregeld door de Amsterdamsche recherche in de gaten worden gehouden. Hij werd gesnapt, doordat hij van den si garenhandelaar K. Kretschmar, Warmoesstraat 63, dertig gulden leende, en toen voor onder pand een uitvoer-concent voor 500 vaten lijn olie gaf. Toen hij het geld niet op den be paalden tijd terugbetaald had, bleek het den heer Kretschmar bij onderzoek, dat het uit voerkonsent een valsche ambtenaarshand- teekening droeg en dat de verlooding geschied was met een tang, waarvan het nummer niet met dat van den ambtenaar overeenkwam. Toen Schaake Zaterdag het geleende geld kwam terugbrengen, nam Kretschmar hem mee naar de politie, die hem voorloopig vast hield en hem ter beschikking van de justitie stelde. Het grootste deel der voor het buitenland geveilde doperwten op de groentenveilingen te Winschoten zijn naar Bunde (Duitschland) ver zonden. Aldaar hebben eenige landbouwers van N. Beerta (Groningen) een modern inge richte conservenfabriek, alwaar per dag niet minder dan 20,000 K.G. doperwten worden verwerkt. Een betooging. Het revolutionnair socialistisch comité heeft besloten om bij de opening van de Kamer op 19 September a.s. in den Haag een betooging te houden onder de leuzen demobilisatie en uitvoerverbod. Brutaal. Dank zij de activiteit van de N. O. T.-inspectie is de frauduleuze uitvoer van 100,000 K G margarine per boot van Rotterdam naar Duitschland verijdeld en de vervaardiger van het vervalschte uitvoerconsent tot dekkin« der lading gearresteerd. Dit is zekere F. F. die zich uitgaf voor hoofdinspecteur van TI onder den valschen naam van Janssen ten Hope. De sigaren nog duurder. Het dagelijksch bestuur van het verbond van vereenigingen van sigarenfabrikanten in Nederland en het bestuur van den R. K. Zuidelijken bond van tabaks en sigarenfabri kanten' hebben Dinsdag te Utrecht in een motie verklaard, dat tengevolge van de toe nemende duurte der grondstoffen en liet rijzen der loonen, de sigaren opnieuw een prijsver- hooging zullen moeten ondergaan. Uit Amerika. In den Amerikaanschen Senaat heeft senator Penrose er zijn verontwaardiging over uitge sproken, dat zooveel personen, die in de democratische partijkas hadden gestort, in hooge betrekkingen zijn benoemd. Henry Morgenthau, benoemd tot Ameri- kaansch gezant in Turkije, had f72,000 ge geven Frederick Penfield, benoemd tot gezant in Weenen, f54000; William Occombs, wien de Parijsche gezantspost was aangeboden, f 24,000 John de Saulles, benoemd tot gezant in Uruguay, f12,000; Joseph Willard, gezant in Madrid, f 4800. Volgens Penrose zou de regeering van president Wilson 20,000 bekwame burgerlijke ambtenaren aan den dijk hebben gezet, om partij-contribuanten te beloonen. PREDIKBEURTEN. Bremen. De handelsonderzeeboot Dcutsch- land is gisteren uit Amerika alhier zonder averij te hebben beloopen, teruggekeerd. Er heerschte groote geestdrift. De be manning werd door muziekcorpsen begroet. Keulen. Volgens de Köln. Ztg. heerscht in Rusland groot gebrek aan levensmiddelen. In Zuid Rusland, in Siberië, in den Oeral en in het Don-gebied, de vruchtbaarste stre ken van geheel Rusland, is de oogst volkomen mislukt. Er heerscht bovendien groot gebrek aan arbeidskrachten. De tuberculose maakt vele slachtoffers. De voorzieningen in den nood zullen in de onzijdige landen ter sprake worden gebracht. Londen, 18 Aug. Lord Churchil heeft opliet nationale feest der Welschen het volgende gezegdDe eer van Groot Brittanië is niet dood, haar macht niet gebroken, de toekomst is springlevend. Engelands idealen kunnen door den vijand niet vernietigd worden. Het zal springlevend en krachtiger dan voorheen nit den oorlog te voorschijn treden, zijn in vloed en kracht zijn sterker dan ooit. (Toej.) Rome, 18, Aug. Officiéél. Op het front aan de Isonzo heeft gisteren de werking der wederzijdsche artillerie en het bombardement op de linie van de Oostenrijkers aangehouden. Voorts is op de Karst een aanval der Oostenrijkers door de Italianen teruggeslagen. De Italianen maakten honderd gevangenen, waaronder vier officieren. Petersburg. Dank zij het succes der Russische troepen is de hoogeschool heropend. Ook in Riga keert den gewonen stand van zaken terug. Bucharest Wegens een belangrijke ver duistering zijn twee hooggeplaatste ambtenaren der posterijen gevangen genomen. Ofschoon zij niet betrokken waren bij geld- verzendingen naar het buitenland, hebben zij in twee maanden tijds 1,600,000 lire verduis terd. Zij beweren dat het bedrag aan de Fransche postadministratie is afgedragen. Sofia. De minister-president heeft in den ministerraad mededeelingen gedaan over den toestand van Bulgarije naar buiten. Op het oogenblik is de verhouding van Bulgarije ten opzichte van het buitenland in alle opzichten bevredigend. De vooruitzichten zijn goed, ook iu verband met de voorziening der levensmiddelen voor het leger en voor de bevolking is alles in orde. De oogst zal meer dan voldoende zijn. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 19 Zondag 20 Maandag 21 Dinsdag 22 Woensdag 23 Donderdag 24 Vrijdag 25 Aug. 6.18 6.39 7 7.25 7.52 8.23 9.— 9.45 10.34 11.22 12.4 12.37 1.— 1.4 De leden van de Groente- en Fruit- veiling Vereeniging te Ter Neuzen en Omstreken, die hun achterstallige contributie nog niet betaald hebben, worden dringend ver zocht. dit vóór of op WOENSDAG a.s. te doen bij den Penningmeester A. DE BRUIJNE. Ter Neuzen, IS Aug. 1916. Bij dezen maken de Metselaar- Patroons het geachte publiek van Ter Neuzen bekend, dat van af Maandag den 21 Augustus 1916 voor een bekwaam Metselaar in rekening zal wordon gebracht v ij f en twintig cent per uur werkloon. Ter Neuzen, den 15 Augustus 1916. DE PATROONS. De vereenigde Koolzaadverbouwers te Axel en allen die hunne aanwezige hoeveelheid daaraan nog wenschen toe te voegen, moeten hun monsters, waarop de naam van den eigenaar en de beschikbare hoeveelheid inzenden bij dhr. Gilijamse te Axel vóór of op Zaterdag a.s., 19 Augs., des voor,m. elf ure. Bovengenoemde monsters worden voor heeren koopers ter bezichtiging gesteld ge durende acht dagen tot en met Zaterdag 26 Augs. uiterlijk des n.m. twaalf ure. Ieder inzender waarborgt zijn monster, en doet zijne opgave gestand tot de finale toe wijzing, waarvoor inschrijvingsbiljetten worden ingewacht bij een der ondergeteekenden tot en met Vrijdag 25 Augs. en bij dhr. Gilijamse tc Axel tot 26 Augs., uiterlijk des n.m. twee ure Alle inzenders van monsters worden ver zocht op laatstgenoemden datum ter beslissing te zijn in bovengenoemd lokaal, stipt des n.m. om twee ure. JOH. DE FEIJTER, Zaamslag. B. C. PUYLAERT, Zuiddorpe. D. J. DEES, Ter Neuzen. De PRIJS der Regeerings=eieren De Burgemeester van Ter Neuzen. co m 'cc co cc O <u cn o De ondergeteekende is voornemens aan te besteden namens zijn Principaal, Bestek met teekeningen liggen ter inzage bij den heer J. E. Blansaert, Café „De Roode Leeuw", van heden tot, den dag der aanbe steding, zijnde den 24 Augustus 1916. De inschrijvingsbiljetten moeten per Post besteld worden aan' liet adres van den heer P. BUIJZE, Vlasfabrikant en den Poststempel dragen van Woensdag 23 Augustus. De opening der inschrijvingen zal plaats hebben bij voornoemden beer Blansaert, den om 24 Aug., om drie uur namiddag. H. F. BUIJTAERT, Architecte. Minzaam aanbevelend, Noordstraat 30, TER NEUZEN. Wie thans lid wordt van de Vereeniging ter bevordering van Christelijke Lectuurontvangt dit jaar vier boeken, een waarde ver tegenwoordigende van ongeveer zes gulden, terwijl bovendien nog uit den Catalogus der Vereeniging voor f5,— gratis aan boeken mag uitgezocht worden. Men ontvangt alzoo voor een waarde van pl.m. f 11.waarvoor men, door lid te worden, slechts f5.behoeft te betalen. De prijs van bet lidmaatschap is per jaar Op aanvrage wordt het prospectus gratis toegezonden. VOOR Op verzoek worden Stalen franco toegezonden en is de Coupeur steeds te ontbieden. Handelaren in Granen, Zaden en Peulvruchten, gevestigd in Zeeland en Westelijk Noord-Brabant, die lid wenschen te worden van de Vereeniging van Handelaren en Com- missionnairs, gelieven zich op te geven bij den voorloo- pigen Secretaris, den heer L. DUVEKOT Cz. te GOES. Doperwten. ZONDAG 20 AUGUSTUS 1916. [Z o m e r t ij d.] Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 10 en 2'/s uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. 6 uur, Ds. A. Thielen. Intrede. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Bevestiging van Ds. A. Thielen en 2 uur, Leeskerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. E. Prinsen van Enschedé. Hoek 10 en 3 uur, Ds. IJ. v. d- Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. P. J. Steinz van Goes. Sluiskil 9'/j en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2 uur, Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/i uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/j uur, Evangelisatie. Middelburg, 17 Aug. Ter graanmarkt was de aanvoer gering. Het weinige, zijnde jarige tarwe en nieuw koolzaad, werd aan noteering verhandeld. Jarige tarwe f22,a f23,—, koolzaad f37,— a f 39,-. Boter f 0,85 a f 0,00, voor pariculieren f 0,00 per l/ï kilo. Eieren f 7,60, voor particulieren f 7,80 per 100 stuks. O o s t b u r g, 16 Aug. Ter graanmarkt was weinig aanvoeromzet traag prijzen onveranderd. Nieuwe tarwe f22,50 a f23,wintergerst t a f—haver f 18,f 19,—koolzaad f37.— a f 36,-. QD CO C— Q3 CO 'qd C_3 CO CO CC CO QD CC CC GL3 CO de beste VLIEGENVANGERS. •- *v." - ,.;J - •- •-

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3