BOERENLEENBANK TER NEUZEN. „The Viper" eo „The Flysac," sproeten, Aankondiging j- Zenuwachtig heid Kerk en School. Gemengd Nieuws. Laatste Berichte». Telegralische Berichten. Soliede geldbelegging op korten termijn. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ternenzen. Advertentie n. „Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging ONS BELANG". en Aanverwante Artikelen. I). E. W0LFEBT Hz. is deze week 6'A cent per stuk. JACs DE KOK - Ter Neuzen. Ledenvergadering Vereeniging „HET GROENE KRUIS" Groote voorraad een post onvoorziene uitgaven, groot f21.16. Als bestuursleden werden herkozen de heeren H. van Luijk en Ph. A. Knieriem en gekozen de heeren D. A. van Houte en P. Ie Feber, in plaats van de heeren L. J. den Hollander en J. A. van Hoeve, die niet meer in aan merking wenschten te komen. Dat het reizigersverkeer aan het station Vlake verbazend toeneemt kan blijken uit het volgende De maandontvangsten voor reizigersvervoer bedroegen kort geleden nog maar ruim I 4000, doch in Juli 1.1. ruim f8000. M. C. De heer R. Rijkse, hoofd der M. U. L. O.- school te Aardenburg, is als zoodanig benoemd te Maassluis. Woensdagnacht werd een hevige kanon- nade gehoord uit .het Zuiden. Deze duurde van 11 tot 12 uur. Zelden is zulk hevig ka nonvuur gehoord des morgens om zes uur bewoog zich een groot vliegeskader, ongeveer 7 machines, boven Zeeuwscli-Vlaanderen. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In den loop dezer week zijn uit deze ge meente vertrokken J. L. de Doelder, haltechef Z. V. T. M., Donze Yisserstraat 122, naar Zaamslag. P. J. Standaert, werkman, Dekkerstraat 8, naar Rotterdam. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Groede J. Petri, cand. te Haar lem, H. A. J. Westrik te De Wilp (Grom), M. A. J. de Zwaan te Batenberg (Geld.) Aangenomen naar Arnhem E. J. M. van Leeuwen te Woudsend. Geref. Kerken, te Duurswoude S. Verlare te Beroepen Krommerzijl. Ds. H. C. Hogerzeil nam Zondagavond in de Groote Kerk te Vlissingen afscheid van de gemeente met een leerrede naar aanleiding van Psalm 37 vers 5 (laatste gedeelte): „Hij zal het maken." De modus vivendi in de Herv. kerk. Dr. Kromsigt schrijft in een „ingezonden" in „De Nederlander" o. m. Doch wat is nu de bedoeling van den modus vivendi? Immers niet anders dan om aan modernen en orthodoxen g e 1 ij k recht te geven in de Kerk. Tot nog toe werden de modernen, zooals dr. Bronsveld terecht zeide, „getolereerd, niet gelegitimeerd." De leerkwestie bleef hangende, doch men raakte niet aan den bel ij den den grond slag der Kerk. En op de groote verga dering in Den Haag in 1914 kon de voorzitter ds. Leenmans nog getuigen, dat onze Kerk stond, „op het fundament der apostelen en profeten, waarvan Jezus Christus de uiterste hoeksteen is." Doch thans wil men de leer kwestie oplossen door „de leer" eenvoudig weg te nemen en aan de modernen w e 11 e 1 ij k gelijk recht te geven met de anderen, aan hen dus, wier „leer" in lijnrechten strijd is op tal van hoofdpunten met „de leer" onzer belijdenisschriften en van de H. Schrift (1 Cor. 15 14). Afscheid D s. Th iel en. Onze geachte herder en leeraar, Ds A. Thielen, die het beroep aannam naar Axel, nam Zondag j.l.. na ruim 6-jarigen arbeid, afscheid van de Geref. Kerk te Vijfhuizen (Haarlemmermeer), sprekende over Iland. 20 vs. 32. Aan het einde -werd hij toegesproken door ouderling B. Rijs en werd hem toege zongen Psalm 121 vs. 4. De plechtigheid werd ook bijgewoond door enkele afgevaar digden van naburige Kerken en door den Burgemeester van Haarlemmermeer, Mr. A Slob. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om 71/2 ure, in de consistorie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. Men bericht ons dat het thans mogelijk is de grootte van het batig saldo van het boekje Januari-vloed 1916, welks overschot bestemd is voor het Algemeen Watersnood-Comité, mede te deelen. De winst voor het Comité bedraagt f3199,685. Over dit resultaat verheugen wij ons zeer, en dat te meer, waar de prijzen van papier en andere grondstoffen zoo schrikbarend hoog zijn. Zij, die zich zeer interesseerdeu voor deze uitgave, zullen ook met belangstelling den uitslag vernemen. 5 Te Buiksloot had de eerste veiling plaats van ondergeloopen land in Noord-Holland. Geveild werd een boerderij met land, samen groot 24 HA. 94 A. 40 cA. Dit bracht op f 34500, afgemijnd op f 1000. Wat de zee in den nacht van 13 op 14 wTu -ja1 de zeewer'ng ten O. van Muiden tot Muiderberg en ten W. tot Diemen heeft vernield is thans geheel hersteld. Alleen het gedeelte langs den Noordpolder heeft ruim 100.000 gulden gekost. Nu moot nog een dijk hersteld worden. Dit zal ongeveer 2 ton kosten In Duitschland komen thans in de groote steden ook jonge groenten op de mark, die echter zeer duur zijn. Voor erwten wordt nu 50 pf. (30 ets) per pond betaald. Kersen kosten 80 pf. (48 ets.) het pond, kookperen 50 pf. (30 ets.), pruimen 1 Mark per pond. Do stad Essen heeft 10.000 varkens aan gekocht om deze voor de troepen op het Oostelijk front vet te mesten. Uit Stockholm wordt aan National Tidende geseindTijdens een hevige storm zijn de in de nabijheid van de Forsa spinnerij gelegen groote vlaspakhuizen, waar de voorraden van alle Zweedsche spinnerijen waren opgeslagen, afgebrand. De waarde van het verbrande vlas bedraagt ver over de twee kronen. Daar het niet is gelukt vlas uit Rusland te krijgen, zit Zweden nu geheel zonder vlas. Vele spinnerijen hebben hun bedrijf reeds stop gezet. Het papier, dat tegenwoordig op de Duitsche scholen wordt gebruikt, bevat te weinig gela tine om het met gewone inkt te beschrijven, zonder dat het uitvloeit. Het gebruik van zachte en stompe pennen helpt daartegen niet afdoende. Men geeft nu al geruimen tijd naar een „oorlogsinkt" gezocht, waarmee men op papier met weinig gelatine toch schrij ven kan en, naar wij in het Berliner Tage- blad lezen, met succes. De nieuwerwetsche inkt zal eerlang op de scholen worden ingevoerd. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 16 AUGUSTUS 1916. Reuter seint uit Londen In Nederland schijnt nopens den toestand der bemanningen van de Nederlandsche vis- schersbooten, die voor het Britsche prijsge- recht werden gebracht, eenig misverstand te heerschen. De Britsche Regeering is niet van zins, aan hun terugkeer naar Holland hinderpalen in den weg te leggen. Aan de betrokken ambtenaren is gelast, hun toe te staan aan land te gaan, indien zij dit wenschen, ten einde naar huis terug te keeren. LONDEN, 9 Aug. (Reuter). In Haiglis rapport wordt gezegd, dat de Engelschen verderen voortgang hebben gemaakt ten Noord westen van Pozières, waarbij 72 Duitsche krijgsgevangenen gemaakt werden. CHARLESTON (West-Virginia), 10 Aug. (Reuter). In het dal van de Coal-rivier heeft zich een wolkbreuk ontlast. Het aantal doo- den wordt op ongeveer honderd personen, de schade op een millioen dollars geschat. Parijs, 11 Aug. President Poincarré heeft een telegram van gelukwensching gezonden aan den Koning van Italië wegens de over winning, welke de Ttaliaansche troepen aan de Isonzo hebben betaald. Rome, 11 Aug. Gisterenavond heeft zich op het Colonna-plein een groote stoet gevormd, bestaande uit het gemeentelijke muziekcorps, vereenigingen, die aan Garribaldi gewijd zijn, soldaten en burgers. Behalve Italiaansche vlaggen, werden ook medegevoerd de vlaggen Van af Woensdag 16 Augustus a. s., zijn ten kantore der. Boerenleenbank voor de gemeenten Ter Neuzen, Axel, Hoek en Zaamslag DEPOSITO 0BLIGATIEN verkrijgbaar, rentende 4 'sjaars. Deze obligatiën worden steeds tegen 100 teruggenomen en leveren nimmer koersverlies voor den houder op. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij den kassier. Gelden verkrijgbaar voor 43/4 D. J. DEES, Directeur. L. DE FEIJTERHuijssen, Secretaris. L. WABEKE, Kassier. der door de Italiaansche troepen van de Oostenrijksche heerschappij bevrijde steden. Onder het zingen van vaderlandsche liederen en de kreten van Leve de koning, leve het leger, leve Cardonna, leve de hertog van Aosta, trok de stoet naar het koninklijk paleis, waar een warme ovatie werd gebracht aan den koning, de koningin, den hertog van Aosta en het huis van Savoye. Vervolgens werd ook een levendige ovatie gebracht" aan het paleis van de koningin moeder. Petersburg. Officieel. Aan de rivier de Se- retli hadden gevechten plaats. De Duitschers en de Oostenrijkers voerden tegenaanvallen uit op de bosschen, welke de Russen bezet houden. Tot nogtoe zijn 20 officieren en 1300 soldaten gevangen gemaakt. Op den spoorweg Monaskar-Ziskow zijn af- deelingen Russen een weinig vooruitgedrongen en hebben op verschillende punten de Lipa bereikt. Zij hebben daarbij kunnen opmerken, dat alle bruggen over de Lipa zijn opgeblazen. Petersburg. Behalve de aartshertog Josef Karei en generaal Pflanzer, die aan liet Ooste lijk front, wegens hunne onbekwaamheid voor de leiding der krijgsverrichtingen zijn afgezet, zijn nog tal van andere Oostenrijksche offi cieren afgezet, waaronder niet minder dan dertien regimentscommandanten. Petersburg. De minister-president Sturmer heeft in een onderhoud met den burgemeester van Moskou verklaard, dat alle verdragen en overeenkomsten van Rusland met al zijne bondgenooten onwrikbaar van kracht blijven, maar Rusland zal nog meer doen. Het zal zich tot plicht rekenen alle maatregelen, welke Engeland tegenover Duitschland voorbereidt, nauwgezet ten uitvoer te leggen. Constantinopel, 11 Aug. Volgens de bladen zijn alle epidemische ziekten, die in het villajet Smirna geheersclit hebben, uitgeroeid, dank zij de krachtige daartoe door de overheid genomen maatregelen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 12 Zondag 13 Maandag 14 Dinsdag 15 Woensdag 16 Donderdag 17 Vrijdag 18 Aug. 1.17 2.11 2.57 3.41 4.22 5.1 5.39 1.45 2.34 3.19 4.2 4.41 5.20 5.59 De PRIJS der R e g e e rings=eieren De Burgemeester van Ter Neuzen. Menigeen zou gaarne het gelaat bevrijd zien van zomer- doch is onbekend met het goede middel. SPRUT0L bevrijdt u geheel van sproeten en maakt uw huid lelie blank. Allo goede drogisten in iedere plaats verkoopen Sprutol. Fabrikant A. MIJNHARDT, Pharm. fabriek ZEIST. Te Ter Neuzen bij J. van Eijsden. laat te Ter Neuzen, tot het vaststellen van benoeming bestuur enz., op MAANDAG 14 AUGUSTUS 1916, des avonds 8 uur (precies) bij Mej. Wed. MICHIELSEN op do Markt te Ter Neuzen. Ter vergadering kan men zich als lid aan melden, evenals bij ondergeteekenden. Het voorloopig Bestuur, TH. VAN PIENBROEK. A. MOGGRÉ. C. LE NOBEL Cz. volgens art. 5 der Wet tot regeling der Coöperatieve Vereenigingen. Bij akte op 1 Juli 1916 voor ondergeteekende verleden is opgericht de .Coöperatieve Ver eeniging Haar zetel in Ter Neuzen. De akte is opgenomen onder nommer 4411 in de Staatscourant van 7 Augustus 1916 nommer 184. Ter Neuzen, 9 Augustus 1916. Notaris. is algemeen. Het beste bestrijdings- g middel is een koker Deze geven een heerlijke kalmte, nemer, gejaagdheid en zenuwachtigheid weg en schenken een verkwikkende slaap. Per koker 60 cent, 3 kokers f 1.70. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Te Ter Neuzen bij J. J. Kense, Markt 9 te Hulst bij Fa. wed. P. J. Borghstijn te Axel bij C. B. Antheuniste koe wacht bij J. van Mossevelde van Bouchautete Sas van Gent bij Ad. van Loij, Polderstr. Ter Neuzen, Aug. 1916. De eerste veiling van ondergeloopen land. Twee ton voor dijkherstel. Groote brand in Zweden. Oorlogspapier en oorlogsinkt. [Z o m e r t ij d.] Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 10 en 3 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Leeskerk. Axel Stationstraat 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Zaamslag 10 en 3 uur, Dhr. Goris, Docts. te W atergraafsmeer. Hoek 10 en 3 uur, Cand. F. Tollenaar van Zaamslag. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9'/ï uur, Dhr. L. Dek en 2 uur, Ds. Akersloot v. Houten Roos. Axel 9'/j nur,en 2 uur, Dhr. L. Dek. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/j uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5*/2 uur, Evangelisatie. Engeland en de bemanning van onze opgebrachte visschersschepen. Engelsch legerbericht. Een wolkbreuk. Middelburg, 10 Aug. Ter graanmarkt was de aanvoer gering. Jonge tarwe f22,a f23,—, koolzaad f34,a f36,-. Boter f 0,85 a f 0,00, voor pariculieren f 0,00 per kilo. Eieren f 7,—, voor particulieren f 7,40 per 100 stuks. Oostburg, 9 Aug. Ter graanmarkt was weinig aanvoeromzet flauw prijzen iets lager. Nieuwe tarwe f22,a f22,50, wintergerst 1 a f haver f 17,50 f 18,koolzaad f34.— a f 36,-. de beste VLIEGENVANGERS. J VAN DE Namens de Leden, VAN DER MOER, Mijnhardt's Zenuwtabletten. Eisch vooral merk „Mijnhardt". «HmnHi

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3