ina ra een Te huur Een net Bnrprweenlinis, Te Koop Ltiip 60RDMÏSTEB. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Slechts f2,50 per jaar. 9t Financieel Nieuws- en Litlotingsblad verschijnt 't Financieel Nieuws- en Litlotingsblad bevat 't Financieel Nienws- en Litlotingsblad Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzeii. een Winkel beeft geopend Wed. JOS. MEERTENS, en Aanverwante Artikelen. D. E. W0LFERT Hz. Donderdag 10 Aug. 1916, N. V. Van der Graaf Co's Bureaux v. d. Handel A d v e r t e li t i 11. Groote voorraad Prijs f 5,25 bij Ls. VAN WAE3BERGHE-JANSSENS, In Ec. Stat. Ber. van 2 dezer is afgedrukt het volgende staatje van de op het oogenblik geldende vrachten van Java naar Nederland, vergeleken met die van twee jaar geleden, dus vlak vóór het uitbreken van den oorlog. Juli 1916 Juli 1914 Koffie f216,— f66,— per 1800 K.G. Cacao 201,50 70, 1500 Tabak 126,50, 800 Huiden 66,19,50 M-. Kapok 72,17, Thee 61,— „21,- Kinabast 66,— 20, Pension-nood. Als een staaltje van Amerikaanschheid diene het volgende Een Rotterdamsche familie zou te Doorn eenigen tijd in pension doorbrengen, maar alle plaatsen waren bezet. Fluks was echter een plan ontworpen. In het Vossenbosch aldaar werd een mooi plekje uitgezocht en daar verrijst nu binnen 10 dagen een woning voorzien van huis eet-, slaapkamer, keuken en serre. Prof. van Itallie schrijft in het Pharmaceu- tisch Weekblad over inanna, voortgebracht door olijfboomen. In 1901 deed J. A. Battandier eene mede- deeling over het voorkomen van manna op oljjfboomenthans (Journ. de Pliarm. et de Chim. 1916, 105) vermeldt hij, dat door de Peyrimhoff, een ervaren entomoloog in Algiers, dit zelfde verschijnsel wederom is waarge nomen op stammen van oude olijfboomen in de gemeente Camp du Maréchal. Het bleek, dat larven van cossus talrijke gangen in de stammen geboord hadden en dat daaraan dit ongewone verschijnsel was toe te schrijven. De hoeveelheid manna, op deze wijze afge scheiden, was zeer overvloedig. Bij navraag bij de boschwachters der omgeving bleek, dat geen hunner ooit eerder een olijfboom, door de larven van cossus aangetast, had waar genomen. Men zou trachten, na te gaan, of dit verschijnsel kunstmatig zou kunnen opge wekt, worden, om er, in geval van slagen, een voor de praktijk nuttig gebruik van te kunnen maken. Bij gelegenheid van een samenkomst te Londen dezer dagen, van Engelsche parlements leden en andere belanghebbenden bij de ver wezenlijking van het plan tot den bouw van een Kanaal tunnel, werden door gezaghebbende ingenieurs en ambtenaren van den Franschen Noorderspoorweg belangwekkende beschouwin gen geleverd. Het laatst ontvouwde plan, dat dateert van 1913, overtreft uit een technisch oogpunt alle vorige. Volgens dit ontwerp, zouden de treinen van uit Frankrijk te Marquise een tunnel binnengaan op een afstand van 6 kilometer van de zee en onder de oppervlakte in een hellende richting dalen van nl. 15 mM. per meter. Er zouden twee tunnels geboord worden naast elkaar op een diepte van 40 meter onder den bodem der zee. Deze tunnels, geboord in ondoordringbare kalk, zouden geheel rond zijn, zooals de Londensche „tubes" omdat deze vorm het grootste weer standsvermogen bezit. De binnenmuren zoudeu met ijzer of staal of met gewapend beton bekleed kunnen worden. Naar de ontwerpers aannemen, zou het onmogelijk zijn de tunnels van den bodem der zee af te vernietigen door ontploffing. Dit zou alleen kunnen geschieden door een ont ploffing binnen de tunnels, en aangezien in tijden van internationale crisis of oorlog, de grootste voorzichtigheid in acht zou genomen worden, zou de tunnel slechts door de partij, die ze in haar bezit heeft, kunnen worden opgeblazen. Voor vervoer zou de tunnel niet gebruikt kunnen worden, indien de electrische stroom afgesloten isen daar de Fransche autoriteiten er mede instemmen, dat de stroom zou worden gecontroleerd van Engelsche zijde, zou het voor een vijand onmogelijk zijn om een tunnel bij verrassing te nemen en dien voor oorlogsdoeleinden te bezigen. Het zou in de bedoeling liggen, om de 10 minuten een trein te doen loopen, dus zes treinen per uur of 120 treinen per dag in elke richtingte zamen 240 treinen per dag. Elke trein zou een trekkracht hebben van 700 ton. De vracht zou ongeveer gelijk zijn aan de vracht per scheepsgelegenheid. Van den kant der scheepsondernemers is tot dusver de grootste oppositie tegen het plan gevoerd, maar volgens de Fransche „promotors" berust deze oppositie op onjuiste inzichten, daar de tunnel, wel verre van het vervoer van kolen en metalen te verminderen, het zou doen stijgen. De kosten voor de constructie van de Kanaal-tunnels worden geraamd op 16 millioen pond sterling, waarvan de helft door Frank rijk zou worden geleverd. De firma Rothschild te larijs heeft aangeboden 2,000,000 pond in te brengen, de aandeelhouders van den Franschen Noorderspoorweg 4,000,000 pond, en verschillende particuliere kapitalisten 2 millioen pond. Met de tegenwoordige moderne machinerie zou de tunnel in 6 jaren gereed kunnen zijn. Maar men zal er toch zeker wel eerst een poosje na den oorlog mee beginnen En is de verhouding tussch'en Engeland en Frankrijk dan nog even innig als nu Door de arr. rechtbank te Middelburg is ver oordeeld tot drie dagen gevangenisstraf A. C., 50 jaar, horlogemaker te Middelburg (B.) lie beklaagde was den 26 Oct. 1900 bij verstek tot een maand gevangenisstraf ver oordeeld wegens huisvredebreuk, wederspan- nigheid, lichamelijk letsel tengevolge hebbend, gepleegd te Axel. Van dit vonnis was hij in verzet gekomen. De straf voor huisvredebreuk was verjaard en daarom werd hij thans veroordeeld tot drie dagen, wegens wederspannigheid, lichamelijk letsel tengevolge hebbend. Tegen den koopman M. C., 31 jaar, wonende te Ter Neuzen, die in strijd met de wet op de nederlage een los paard in buitenlandsche richting had vervoerd, werd f3 of 3 dagen hechtenis met teruggave van het in beslag genomen paard geëischt. De Rechtbank, dadelijk uitspraak doende, veroordeelde beklaagde tot f 1 boete of 3 dagen hechtenis. Bij de politie te Zaamslag had de herbergier A. van Fraaijenhoven aldaar zich beklaagd, dat in den avond van 10 Juni J. R., oud 26 jaar en A. v. d. H., oud 40 jaar, beiden veld- arbeiders te Zaamslag, aan zijne herberg waren gekomen en hem hadden toegeworpen „Kom jij eens buiten, jou moeten we eens hebben." Toen v. Fraaijenhoven niet naar buiten kwam, zijn zij naar binnen gegaan en wilden niet dadelijk op het verzoek van den herbergier zjjn locaal weer verlaten. J. R. pakte met de eene hand den herbergier bij de borst, terwijl hij met de andere hand een stoel dreigend boven het hoofd van den herbergier hield, alsof hij hem daarmede wilde slaan en uitriep „kapot mot je 1" Voor dit geval stonden heden genoemde J. R. en A. v. d. H. terecht, die daarvoor door de officier van justitie hoorden eischen tegen J. R. f20 of 40 dagen hechtenis en tegen A. v. d. H. f 15 of 30 dagen hechtenis. Londen, 8 Aug. De Magaradsja van Baliali heeft op den tweeden verjaardag van de oorlogsverklaring, als vertegenwoordiger dei- bevolking van Britsch-Indië aan den keizer koning een telegram gezonden waarin hij, namens de volkeren van Britsch-Indië, zijn onkreukbare trouw betuigd aan hunne be minde overheid en den doorluchtigcn persoon des konings en zijn troon. De koning heeft telegrafisch geantwoord, dat hij diep getroffen was door deze bewijzen van aanhankelijkheid en dat hij de toekomst vol vertrouwen inziet, rekenende op de vol- de Amsterdamsche Beursnoteering der meest Actieve Fondsen een Lijst van Vraag en Aanbod van Incourante Fondsen een Prijslijst van alle binnen- en buitenlandsche Premieloten; 't F I N A N C. NIEUWS is volledig en nauwkeurig en toch 't goedkoopst geregeld hoogst interessante en actueele 't FINANCIEEL NIEUWS is be trouwbaar, 't best ingelicht en toch 't goedkoopst Proefnummers worden kosteloos toegezonden op aanvrage aan de Bureelen: N00RDE1NDE 144 - DEN HAAG. Abonnementen op en advertentiën voor dit blad worden ook steeds aange nomen door den Uitgever van „LUCTOR ET EMERGO" te Ter Neuzen. ledige overwinning der Britsche wapenen en van die der dappere bondgenooten in den strijd voor vrijheid en recht. Petersburg. Officieel. Aan de Stochod heb ben afdeelingen Russische troepen den vijand met een onstuimigen aanval uit een deel zijner loopgraven geworpen. Zij namen daarbij 12 officieren en 200 soldaten gevangen en vermeesterden een machinegeweer. Aan de Seretli hebben de Russen in het door hen bezette vak in den loop van den dag op het Noordelijk gedeelte hun succes eenigszins uiigebreid. Afdeelingen der territoriale reserve uit Marones hebben zich door hun voortvarend heid bijzonder onderscheiden. In deze streek namen de Russen in den loop van den 6 dezerl3 officieren en ongeveer 2000 man gevangen. Een deel daarvan waren Duitsehers. DAGEN. Voorm. Nam. W oensdag 9 Aug. 10.- 10.45 Donderdag 10 11.30 12.11 Vrijdag 11 12.46 1.- Zaterdag 12 1.17 1.45 Zondag 13 2.11 2.34 Maandag 14 2.57 3.19 Dinsdag 15 3.41 4.2 Ondergeteekende bericht aan hare geachte Stadgenooten, dat zij inBorstelwaren, Dweilen, Garen, Band, Huishoudzeep, Aardewerk. Schrijfbehoeften en andore Huishou delijke Artikelen. Zij zal elke week doen rondgaan om be stellingen op te nemen en hoopt door een goede en prompte bediening zich de gunst van liet publiek waardig te maken. staande in de Vlooswijkstraat te Ter Neuzen. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. Ter Neuzen, Aug. 1916. Wijnhandel, HULST. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voor nemens op des namiddags ten U/a ure, ten verzoeke en ten huize van Mejuffrouw SUZ. LEIJSEN- NAAR c.s. te Sluis, wijk Sint Anna te Muiden publiek te verkoopen Boogkabinet (met ouderwetsclie aarden kommen, eikenbouten Bureau, 2 Spiegels, 3 vierkante Tafels, 10 Stoelen, 6 ouder wetsclie Stoeltjes, 4 Keukenstoelen, rieten Stoel, Friesche Klok, Kachel, Koolbak, koperen Doofpot, koperen Hang- en Thee ketels, ijzeren Kachelplaat, Potten, Pannen, Kleerkisten, Glas-, Geleierd- en Aarde werk, Lampen, Spekkuip, Waschtobben, Tuingereedschap, Winkeltrap en Ladders. Winkelwaren, bestaande uitKruideniers- Borstel-, Geleierd- en Aardewerk enz. van allerlei aard, heLJnc_as; achterstallige vorderingen, het bezor- agenten en agenturen, kortom alle werkzaamheden, zekerheid in den het uitbreiden van relatiën ?tc verlangd Ontelbaar zün de, gevallen, door tijdige inforraatiën verliezen voorkomen hebben, terwijl dagelijks belangrijke bedragen aan achterstallige vorderingen voor den reeëien gered. Vrachten van Java naar Nederland. Manna. De tunnel door het kanaal. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 5 Aug. Cornelis van den Bulck, oud 27 j jm. en Tannetje van Boven, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Cornells Riet mulder, oud 31 j., jm. en Jacomientje de Fouw, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Aug. Jacoba, d. van Lucas Fieter Klaas van der Molen en van Johanna Paans. Sophia Maria Anna, d. van Alphonsus Isidorus Benedictus Schirris en van Leuntje van Aalst. 4 Aug. David, z. van Willem Bareman en van Catharina Kolijn. 5 Aug. Johannes Anthonie, z. van Johannes Anthonie Feij en van Jacoba van Dijke. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 13 Juli. Martinus Dieleman (van Stoppeldijk), oud 25j..jm. en Cornelia Verpoorte, oud 22 j., jd. 27 Juli. Hendrik Wisse, oud 34 j., wedn. van Pieternella Maria Platteeuw en Maria Magdalena Risseeuw, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. C Juli. Johannes de Hondt [van Vlissingen], oud 28 j., jm. en Sentina van den Broeke, oud 22 j., jd: 12 Juli. Robert Charles Francois de Meijer [van Ter Neuzen], oud 26 j., jm. en Leonia Joanna Maria Michielsen, oud 26 j., jd. Geboorten. 9 Juli. Cornelia, d. van Maarten Stoffels en van Catharina Koster. 11 Juli. Frede- rika Adriana, d. van Leendert de Visser en van Jacomina Maria van Fraeijeuhove. 12 Juli. Domi- uicus, z. van Pieter Adiiaan Jansen en van Krina den Engelsman. 26 Juli. Jacobus, z. van Jacobus van Cadsand eu van Anthonia Jansen. 21 Juli. Cornelis Jozias, z. van Cornelis Hamelink en van Anthonina Romeijnsen. Overlijden. 4 Juli. Suzanna Geelhoedt, oud 74 j. eclitg. van Adriaan van'Kerkvoort. 11 Juli. Petrus Augustinus de Vree, oud 17 j., z. van Pieter (overl en van Maria Theresia de Meijer. 13 Juli. Frede- rika Adriana de Visser, oud 2 d., d. van Leendert en van Jacomina Maria van Fraeijenhove. 16 Juli. Catharina de Klerk, oud 57 j.. echtg. van Cornelis Hamelink. 28 Juli. Maria van Dixhoorn, oud 44 j., d. van Jozias eu van Maria Allaart [beiden over leden]. AXEL. Huwelijks-aangiften. 22 Juli. Johannes Schoonakker [van 's Gravenhage], oud 32 j., jm. eu Sara Paulina Provoost, oud j., jd. 27 Juli. Jannis Arij Cappon, oud 24 j., jm. en Debora Crina Ver straten, oud 24 j., jd. Anthonius Petrus van Hecke [van Ter Neuzen], oud 25 j., jm. en Marie Leonie Verbeke, oud 22 j., jd. 28 Juli. Andries IJzebaart, oud 26 j., jm. en Levina Catharina van den Berge, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Juli. Jan van Doese laar, oud 27 j., jm. en Tanneke Geertruida de Feijter, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Adriaan, z. van Cornelis den Beer en van Janna de Pooter. 28 Juli. Ja cobus Augustinus, z. van Augustinus de Dan- schutter en van Sidonie Maria Dhert. 29 Juli. Janna, d. van Pieter Christiaan Deij en van Janneke den Hamer. Overlijden. 20 Juli. Cornelis van de Wege, oud 22 j., z. van Pieter en van Elizabeth Dieleman. 24 Juli. Cornelia Dieleman, oud 44 j., echtg. van Pieter Ramondt. TWEEMAAL PER WEEK (Dinsdag- en Vrijdagavond). Uitlotingen; Couponbetalingen; Nieuwsberichten; Producties, enz. o LO O O ------ - 7 Hoofdartikelen; Beursbeschouwingen; Beantwoordingen. geeft cn o 3 3 03 O" Hulst, 7 Aug. Middenprijs per 100 KG. Tarwef2l,a f22, rogge f 17,af 18,haver f 17, - af 18, IJ z e n d ij k e, 5 Aug. Ter graanmarkt was aanvoeren luttel. Weinig vraag. Koolzaad wordt niet verkocht, daar ge rekend wordt op prijzen van f 40 en meer. Het marktbezoek was klein wegens vlasvervoer en oogstdrukte. Nieuwe tarwe f22,tot f22,50; nieuwe winter- gerst f21,— tot f21.25. Rotterdam, 7 Aug. Binnenl. Granen. Tarwe f22,50 a f23,—, rogge f 16,a f 17,50, haver f 18,gerst f23,per 100 kilo. Vet vee. Runderprijzen 105 a 125, ossen 100 a 125, stieren 90 a 115, kalveren 90 a 130, schapen 60 n 72. varkens 95 a 110, licht soort 80 a 82 cents per kilo. Mager Vee. Melkkoeien f235 a f 390, kalf koeien f280 a f420, stieren f160 a f400, vaarzen f140 a f 190, pinken f 90 a f 130, vette kalveren f 75 a f 90, fokkalveren f25 a f35, nuchtere f 16 a f 24, biggen f 13 a f 19, slachtpaarden f 150 a f 2r>0 per stuk. n n n n Nieuwediepweg, Ter Neuzen. HoofdkantoorAMSTERDAM, Keizersgracht 410 Informatie n, Incasso's Verbindingen over de geheele wereld Bovenbedoelde bureaux, sedert meer dan 'n kwarteeuw zakelijke iflformatiën bestaande, houden zich bezig met het verstrekken van- seeren van gen van welke ter bevordering van de handel kunnen worden. waarin de bureaux door hun ingrypen, handel worden

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3