Sproeten I I I „The Viper" eo „The Flysac", Ls. van Waesberghe-Janssens, Losverpakte A. Mijnhard! Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ternenzen. Advertentiën. TER NEUZEN. beveelt zich beleefd aan. Prachtige Stalen-collectie. Net werk. Billijke prijzen. Overal te ontbieden. JACs OE KOK - Ter Neuzen. en de Synode die dan toch het hoofdbestuur der geheele kerk blijft, hoewel zij in haar macht geknot wordt,'zal gelijk recht moeten verleenen aan (Ten leeraar die den Christus als den Zone Gods belijdt, en aan hem, die Hem als zoodanig loochent, en waarvan de apostel Johannes schrijft dat in die leer de geest van den Antichrist uitkomt. Het komt ons voor dat wij ons bij kerkelijke zonde evenmin als bij persoonlijke mogen neerleggen. Een vrede, die ten koste van de hoogste waarheid verkregen wordt, wenschen wij in onze kerk niet, en als er op den nu voorge stelden grondslag vrede gesloten wordt, heeft onze kerk als geheel hiermede haar eere naar ons oordeel ingeboet en kunnen wij het Ikabod in den gevelsteen van het synodale gebouw schrijven." Tenslotte concludeert ds. Knap „Wij voor ons zien nu vooralsnog niet in, hoe men op gereformeerd standpunt, de mede verantwoordelijkheid op zich kan nemen voor de inrichting eener kerk, die pasklaar gemaakt is voor wat wij slechts onheilige toestanden kunnen noemen, en die opgehoudeu heeft een openbaring van het mystieke lichaam van Christus te zijn. Misschien vergissen wij ons. Maar zoolang wij niet meer licht ontvangen, zullen wij bij ons voorloopig oordeel moeten blijven en ons houden aan de Schriftuurlijke leer, dat er slechts één waarheid is, en dat deze in de kerk behoort te heerschen." De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze liulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om 7]/3 ure, in de consistorie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. Men schrijft uit Leiden aan de N. Ct. Het stationsemplacement der Holl. Spoor bood Maandagnamiddag omstreeks halfzes een allerzonderlingst schouwspel. Nauwelijks was de snelstrein 42 van Rotterdam gepasseerd, of stukken koffer, schoenen, damescorsetten, brieven, portretten, bloemkool, wortelen, enz. vlogen door het luchtruim en vielen neer voor de voeten van talrijke reizigers, of zweefden een eindweegs mee door de zuiging van den trein. In een oogwenk was het geheele em placement als bezaaid met keurige dames zomertoiletjes en -ondergoed, welke het aan wezige publiek met verwondering over dit nieuw soort „manna" vervulden. Nadat men van de eerste verbazing was bekomen, werden er door den dienstdoenden stationschef, die inmiddels de oorzaak van deze ongewone gebeurtenis had bevroed, dadelijk afdoende maatregelen genomen om de verschillende voorwerpen, waaronder ook enkele zilveren, voor vervreemding te be hoeden. Het bleek achteraf, dat een groote koffer, die met hog tal van andere tussehen het eerste en het tweede spoor stond, door den trein, doordat hij te dicht bij de rails stond, was gegrepen met het hierboven omschreven gevolg. Een en ander is uitsluitend een gevolg van den onhoudbaren toestand op het station te Leiden, waarop prof. Heeres indertijd in de Kamer heeft gewezen. Oorlogsuitvinding. De Vossische Ztg. meldt de ontdekking van een nieuw procédé om wittebrood met een twintigste gedeelte van de totdusver gebruikte gist te bakken. Het procédé komt neer op een verlangzaming van het gistingsproces, waardoor het brood losser wordt. Niettemin gaat het rijzen van het brood \eel sneller. Het verbod van nachtarbeid in de bakkerijen heeft tengevolge gehad, dat men naar een nieuw procédé zocht, om zoo spoedig mogelijk witte brood te bakken. Het witte brood speelt in dezen oorlogstijd voor het overige slechts een rol voor zieken en gewonden. In de ambulances te velde had men echter het bakken van witte brood bij gebrek aan gist reeds moeten staken. Uitdrukkelijk wordt gezegd, dat bij het nieuwe procédé geen gebruik van koolzuur ontwikkelende bakpoeders of andere chemica: liën wordt gemaakt. Groote brand te St. Petersburg. De Lokalanz. verneemt uit Stockholm, dat Dinsdagmorgen te St. Petersburg een reus achtige brand heeft gewoed. De houten schipbrug, die de beide oevers van de Newa verbindt, en waarover steeds een groot verkeer is, raakte plotseling op verschillende plaatsen in brand, waarop ook de pontons vuur vatten, losraakten en brandend de Newa afdreven. De rivierpolitie slaagde er niet in ze tegen te houden. Ze dreven onder de Nikolaibrug door naar Wassili-Ostrow, waar alle beurtschepen vuur vatten. De brand woedde met groote hevigheid. De beurtschepen konden niet veilig wot den weggesleept en werden door het vuur vernield. Andere brandende pontons dreven naai de keizerlijke kade, waar groote oostzee schepen liggen. Twaalf stoomschepen raakten in brand en ook een van de booten van de Atnerikalijn kreeg ernstige schade. Ook de groote dokken vatten vuur en eveneens het groote drijfdok van de Poetilowfabiiek. Men brengt de ramp in verband met de onlangs 111 hechtenis genomen anarchisten, die van plar. waren om met geweld alle werken van militair gezag te vernietigen. ^er'- Tageblatt verneemt eveneens uit Stockholm eenige bijzonderheden. Volgens dit bericht brak de brand Maandagavond uit. Even tevoren had een stoomschip de schipbrug gepasseerd. Op de brug ontstond een onbe schrijfelijke paniek, toen de voorbijgangers door het vuur verrast werden en de kleeren-- der dames begonnen te branden. Volgens dit bericht heeft de brand grootere afmetingen aangenomen doordat twee schepen, geladen met hout en steenkool, vuur vatten en stroom afwaarts dreven. Een diefstal van f25,000. Wij lezen in de Java-Bode van 5 Juni Gisterenmorgen rapporteerde de oudst-aan- wezend ambtenaar van het postkantoor in de Benedenstad de politie dat in den afge- loopen nacht inbraak was gepleegd in de „veiligheidskamer" en dat tientallen aange- teekende stukken met aangegeven geldswaarde werden vermist. In de zoldering gaapte een gat van drie bij zeven decimeter, uitgeboord en daarna doorgezaagd bij de hanglamp. De registers van het postkantoor wezen uit dat er werden vermist 98 brieven, elk inhoudende f250, zijnde het hoogste bedrag dat per aangeteekende brief naar een hulp postkantoor kan worden verzonden. Het be drag is afkomstig van twee Arabieren en een Chinees, die dit geld moesten opzenden naar hun agenten in Kros (Benkoelen) voor den opkoop van koffie. Een arme schatrijke vrouw. „Van de de dooden niets, of goed", maar dat is niet altijd gemakkelijk. Wat b.v. te vertellen van de onlangs overleden mevr. Hetty Green, naar men zegt de rijkste vrouw ter wereld. Geld en kapitaal had zij in overvloed. Haar bezit aan onroerende goederen in New- York en elders beloopt ongeveer 10,000,000, haar industrieele en mijn-waarden bedragen tussehen 40,000,000 en 60,000,000, haar spoorweg-, bank- en andere fondsen hebben een waarde van tussehen 15,000,000 en 25.000,000, de waarde liarer boerderijen en pctroleum-eigendommen wordt op $10,000,000 geschat, terwijl zij op hypotheek in New-York alleen reeds van's 30,000,000 tot $40,000,000 heeft uitstaan. Men ziet dus, het ontbrak haar niet aan het „aardsche slijk", doch zij leefde dan ook uitsluitend voor de vermeer dering van haar vermogen, en voor niets anders. Hoe, twee dollars in de plaats van één dollar te verkrijgen, scheen haar eenig levensdoel te wezen, en hieraan offerde zij heel wat levensvreugde en levensgemak op, die een persoon van haar rijkdom, zich zonder eenig vorlies van schatten, had kunnen en had mogen veroorloven. Zij was een predik ster van spaarzaamheid en gunde haar mede- menschen een lekker maal, goede biefstuk met aardappelen, niet. Dat beschouwde zij nu eenmaal als roekelooze verkwisting. Zij was bijna wat men een klaploopster zoude noemen. Aan belastingbetaling had zij een broertje dood, en voor een tijd woonde zij op een schamele huurwoning in Hoboken, aan de overzijde van de Hudson-rivier, d. w. z. in den staat New-Jersey, om zekere belastingheffing in den staat New-York te ontgaan. Ofschoon in New-York bijna al den tijd wonend en haar kapitaal beheerend, had zij haar domicilie ergens in den staat Vermont, waar de fiscus minder streng optreedt. Eens bezocht zij een zekere financieele firma in New-York en vroeg om het hoofd der zaak te spreken. Eens bezocht zij een zekere financieele firma in New-York en vroeg om het hoofd der zaak te spreken. Toen haar dit werd toegestaan, deelde zij hem mede, dat zij had gehoord dat zijn firma een belangrijk bedrag op deposito in een bepaalde bank had uitstaan, waar ook zij geld had geplaatst. Zij vroeg nu het hoofd der firma om bij het bestuur van die bank een protest wegens roekelooze verspilling in te dienen, omdat die bank bezig was een ouden, uilgeloopen, houten vloer in het bank gebouw op te nemen en er een tegelvloer voor in de plaats te stellen. En een bank- bestuurder deelde mij onlangs mede, dat zij hem eens bijna een uur lang bezig had ge houden om hem uit te leggen hoe zij Oom Sam op een goeden dag voor een twee-cents postzegel had opgelicht. Zij vond dat zulk een kunststuk, dat zij dien bankbestuurder er bijna een uur over volzanikte. Geen wonder dan ook dat toen zij dien man voorstelde haar kantoor in zijn bank op te slaan, hij voor die eer bedankte. Zoo ingekankerd was de schrielheid van Hetty Green, dat zij op haar ziekbed van geen verpleging door gediplomeerde verpleegsters wilde weten. „Die eten te veel", was haar oordeel. Haar zoon besloot dan ook deze verpleegsters als costuum-naaisters die ten minste iets prodflceeren te verkleeden, en ze in die kleedij zijn moeder op te laten passen. Advokaten kon Hetty Green niet uitstaan, en daar was wel iets voor te zeggen. Immers de advokatenstand in dit land praktiseert over het algemeen op een wijze, welke geen liefde kan inboezemen. Doch Hetty Green scheen te gelooven dat elke advokaat het op haar duiten had voorzien en zij schold hen in hun gezicht uit voor al wat leelijk was. Natuurlijk waren de gevoelens der advokaten jegens haar al evenmin vriendelijk. En nu is deze rijkdom vergarende sluwe vrouw dood, en neemt in haar graf niets van haar schatten mede, terwijl hij, die haar graf schrift lezen zal, ongetwijfeld een trek van medelijden op het gelaat zal vertoonen. (N. R. C.) PREDIKBEURTEN. ZONDAG 6 AUGUSTUS 1916. [Z o m e r t ij d.] Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 10 en 3 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. N. Diemer van Gameren. Hoek 10 en 3 uur, Cand. F. Tollenaaf van Zaamslag. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 en 2 uur, Ds. A. Timmerman- Bed. H. Avondm. en H. Doop. Sluiskil 9</2 en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenlioltz. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/i uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhollaan). Ter Neuzen 6V2 uur, Evangelisatie. Dertig vliegtuigen hebben Woensdag bom men geworpen te Gent op de werkplaatsen der Belg. Staatsspoorwegen aan de Brusselsche Poort en eenige burgers gedood. Er is vrij aanzienlijke schade aangericht. De vliegtuigen waren te Sas van Gent Woensdagmiddag duidelijk te zien. Parijs, 4 Aug. De Fransche vlieg-vechttuigen zijn in de streek van de Somme bijzonder werkzaam geweest. Zij hebben vier Duitsche vliegtuigen ten val gebracht. Twee andere daalden loodrecht binnen de Duitsche linies. Londen, 4 Aug. De algemeene krijgsraad, welke op 10 Juli is gehouden, heeft een aantal Duitschers en Oostenrijkers, die te Londen verblijven en zich valschelijk voor Zwitschers uitgeven, veroordeeld tot verschillende straffen, varieerende van 18 maanden tot vijf jaar. Berlijn, 4 Aug. De „Tagl. Rundschau" ver neemt van zijn oorlogscorrespondent aan het Oostelijk front, dat de Duitsche stellingen aldaar zeer sterk zijn en alle zekerheid bieden. Generaal-veldmaarschalk von Hindenburg heeft vergezeld van jden chef van den gene nden staf het front in Wolhysnié bezocht. Hij werd door de troepen overal met gejuich ontvangen. Berlijn, 4 Aug. Naar aanleiding van de terechtstelling van Casement, ter dood ver oordeeld wegens zijne leiding van den jongsten Ierschen opstand, betoogt de Voss. Ztg., dat Casement voor de Iersche zaak alles heeft opgeofferd. Hij streefde naar idealen, waar Engeland geweld tegenover plaatste. Engeland is zoo dom geweest van Casement een mar telaar te maken. Zijn stem zal in Ierland nooit verstommen zoolang er Ieren zullen zijn. Washington. De Mexicaansche Commis sarissen, die met de Amerikaansche commis sarissen de geschillen tussehen de beide lan den zullen regelen zijn benoemd. Men verwacht, dat Arrendondal, Mexicaan- sell gezant te Washington zal worden benoemt tot minister van buitenlandsche zaken en dat zijne benoeming veel tot een toenadering tus sehen beide landen zal bijdragen. Middelburg, 3 Aug. Ter graanmarkt was wegens het consours-hip- pique geen aanvoer. Enkele monsters nieuw kool zaad werden getoond. Boter f 0,84 a f 0,00, voor pariculieren f 0,00 per V2 kilo. Eieren f 6,80, voor particulieren f 7,20 per 100 stuks. Oostburg, 2 Aug. Ter graanmarkt was aanvoer geringweinig omzet Nieuwe tarwe f 22,50 a f 23,—wintergerst t 21,50 a f—haver f 19,f 19,25, koolzaad f30.— a f34,-. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 5 Aug. 6.9 6.28 Zondag 6 6.49 7.11 Maandag 7 7.37 8.5 Dinsdag 8 8.39 9.18 Woensdag 9 10.— 10.45 Donderdag 10 11.30 12.11 Vrijdag 11 12.46 1.— Nog treurende over het verlies onzer moeder werden wij weder bedroefd door het overlijden van onzen oudsten Broeder, den heer SIETSE SLAGMOLEN, in den ouderdom van 64 jaar. Ter Neuzen. A. SLAGMOLEN. Wed. S. LOS. F. SLAG MOLEN. A. SLAGMOLEN- G. O. SLAGMOLEN. Rotterdam, 30 Juli 1916. Rotterdam. De PRIJS der Regeerings=eieren is deze week 6 '4 cent per stuk. Db Burgemeester van Ter Neuzen. zelfs de grootste en donkerste ver dwijnen door het gebruik van één potje SPRUT0L. Prijs 75 ct. Alle goede drogisten in iedere plaats ver- koopen Sprutol. Te Ter Neuzen bij J. van Eijsden. Jj Lange Kerkstraat 94, Zwakte en moeheid in de beenen, zijn kenteekenen, dat uw bloed niet de noodige voedingsstoffen in zich heeft opgenomen om uw lichaam krachtig te doen blijven. maakt 11 gezond en krachtig, wekt de eotlust op en geeft blijvende gevolgen. Prijs per koker a 100 tabletten f 1. 3 kokers f 2,856 kokers f 5,50. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Fabrikant: A. MIJNIIARDT, Pliar- mac. fabiiek ZEIST. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. artikelen geven geen waarborg voor zuiverheid of echtheid. Alleen dan, wanneer op een koker Zenuw- of Iloofd- pijntabletten de naam voorkomt, koopt u de oorspronkelijke tabletten en geen schadelijke of waarde- looze namaak. Eisch daarom in uw belang een koker Mijnhardt's Zenuwtabletten en Mijnhardt's Hoofdpijn-tablet ten. Een zonderling schouwspel. Bommen op Gent. DEN HOTJTING. s. Ënmntt de beste VLIEGENVANGERS. Wisselt alle soorten Coupons in.

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3