Bekendmaking. Kinderzeep Purolzeep. I Püik W1TBL0EM ZAAILIJNZAAD ERIE» EIGENHEIMERS Gemengd Nieuws. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Adverteutiëu. II. II. Landbouwers (afkomstig uit Friesland). (Poters). 1 Spoedige opgave gewenscht. Door het wegvallen van een nul, leest men in de Rott. omtrent Ds. Bouwman's afscheid van de Geref. kerk te Hallum „Reeds 1 Vs uur vóór den dienst stroomden van alle kanten de belangstellenden toe. In het kerkgebouw met 500 zitplaatsen waren ongevepr 80 menschen aanwezig. Dit 80 zal wel 800 tot bedoeling hebben. Er is een auto uit Bergen op Zoom door de soldaat-commiezen nabij de Oude Tol aan gehouden. Bij onderzoek bleek in het reservoir aan de onderzijde van de auto een hoeveelheid B. U. K. verborgen te zijn. Onmiddellijk werd omgekeerd en behalve de chauffeur werd een zekere A. uit Belgisch Putte medegevoerd, die de vermoedelijk ver voerder was van B. U. K. en werd stadwaarts gereden. Nabij de stad verzocht de soldaat-commies den wagen in te richting van de douane te doen rijden de chauffeur gaf hier echter geen gevolg aan en reed naar de garage waar zijn patroon hem wachtte. Deze gaf blijkbaar een teeken den wagen in de garage te doen rijden, waarop één dei soldaten een schot loste om te beletten dat de chauffeur aan dat verzoek gevolg had. Toen de wagen zich reeds met het achterwiel op de trottoir bevond, richtte de soldaat, die naast den chauffeur zat, zijn revolver op deze en gelastte hem den wagen te doen vooruit gaan, waaraan de chauffeur nu eindelijk gevolg gaf. De wagen reed nu naar de douane en werd daar in beslaggenomen. De chauffeur en A. werden gearresteerd. (Hbld.) De New-York Times zegt, dat de oorlogs orders, geplaatst in de Ver. Staten, thans de 600.000.000 hebben bereikt. De Bethlehem Steel Company heeft hiervan het grootste aandeel gehad. Haar werken overtreffen thans in omvang en vermogen de maatschappij Krupp en worden nog steeds vergroot. Zij leveren thans gemiddeld 350.000 granaten van alle kalibers per maand. De laatste uitbreiding is een werkplaats, die 40.000.000 dollar kost, voor den aanmaak van shrapnel-transport- kisten. Na deze maatschappij volgt de Dupont Powder Company, die contracten sloot ter waarde van 40.000.000. Haar winsten zijn ontzaggelijk, eh er wordt beweerd, dat voor kruit, welks aanmaak 1 sh. 3 pence per pond kost, door de geallieerden 4 sh. 6 pence wordt betaald. Ook Duitschland heeft eenige orders geplaatst in de Ver. Staten voor artikels, die het langs de onzijdigen krijgt. Zoo zijn volgens de Weekly Drug Martels van 10 Juli 115.472 pond totuol uit New-York naar Zweden ver scheept, die ongetwijfeld voor Duitschland be stemd zijn geweest. Totuol wordt gebruikt voor de vervaardi ging van stoffen met groote explosieve kracht. Amerika toont dus aan iedereen te willen leveren, die koopen kan en betalen wil. Volgens medcdeelingen in de Shoe and Leather News, heeft de Britsche legerinten- dance in den loop van den oorlog 26,000,000 paar laarzen besteld, bestemd voor de legers van Engeland, Servië, Frankrijk, Rusland, Italië en België. Northampton, een der grootste centra voor de leeren schoenindustrie, heeft ongeveer een kwart van al die bestellingen moeten leveren, nl. ca. 100,000 paar laarzen per week. In het geheel waren er voor Servië 600,000 paar besteld, voor Italië 450,000 paar, voor Frankrijk 2,000,000 paar, voor Rusland 3,000.000 raar lage schoenen en 3'000,000 paar kap- aarzen. Daar uit den aard der zaak deze legerbestellingen voorgaan, hebben de Eng. schoenfabrikanten de grootste moeite om ook de inlandsche markt naar behooren te voorzien, En het laat zich aanzien, dat de toch reeds hooge prijzen nog zullen stijgen en de termijnen van aflevering nog langer zullen worden. F f40 betaald: vermoed word, dat de peper dient bij het vervaardigen van bommen, voor het verwekken van tranen. PREDIKBEURTEN. De vooruitzichten van de graanoogst in Europeesclr Rusland blijven goed, met name voor wintergraan uitstekend. Voor een pondje peper wordt in Duitschland ZONDAG 30 JULI 1916. VOOR DE JEUGD. Jongens en Meisjes. Ik kan wel merken, dat velen van jullie vacantib hebbenalthans, ik heb niet veel brieven ontvangen. Wat denken je er van, als we onze rubriek maar eens een weekje of wat rust gunden Wie me iets zenden wil, denkt aan den termijnWoensdagavond vóór 8 uur. Waterdropje. Boekje al ontvangen Spring-in-'tVeld. Dat portret lijkt niet, geloof ik. Brillen doe ik ten minste niet en in het bezit van gekrulde haren mag ik me helaasniet verheugen. En hoe is Wildenstein bevallen Het was maar een schraal maaltje, hoor Rozemarijn. Prachtigdat was een ver rassing. Weet je een goeden knecht voor me Maar ik kan slechts zooveel loon geven als de „éénoogige dienstmaagd,", waar je zeker wel eens van gehoord hebt, ontving. Kanarie. Je krijgt nog een heele biblio theek, zeg. Ik ben blij, dat het prijsje zoo naar je zin is. Hoeve. Heb je het al uit Je stuurt ook wel eens iets in? Want tegen den winter heb ik heel wat noodig. Knotwilg. Goed zooje begrijpt, wat ik niet dadelijk kan plaatsen, bewaar ik voor later. Jansje. Nee, je hebt me niet vergeten Dank je hoor. En lees maar eens, wat ik aan Hoeve en Knotwilg schreef. o Nieuwe raadseltjes stel ik nog maar eens uit tot na de vacantie. Goed Hier volgt nog een der ingezonden opstellen DAGEN. Londen, 28 Juli. Officieel. In den loop van den dag hevige artilleriegevechten ten Noord- oosteu van Pozières en in de nabijheid van Longneval en het Delvillebosch. De loopgraaf, die de Engelschen gisteren ten noorden van Pozières hadden genomen, heeft totnogtoe alle Duitsche tegenaanvallen getrotseerd. Vandaag hebben de Duitschers na een krachtig spervuur hun geheele loop graaf weer teruggenomen, maar door een nieuwen aanval kregen de Eugelschen weer voet in die loopgraaf. Kleine -Duitsche trocpenafdeelingen zijn in de loopgraven der Engelschen ten westen van den weg van Yperen naar Duiken gedrongen, maar zij werden er dadelijk weer uitgedreven. De Ëngelschen ondernamen verkenningen naast en ten zuiden dor Duitsche loopgraven. Bij een overval ontmoeten zij een Duitsche verkenningstroep, waarvan zij 30 man hebben gedood, zij baanden zich vervolgens een weg naar de Duitsche loopgraven, waarin zij be vonden, dat door een voorafgaand bombarde ment vele soldaten waren gedood. Buda-Pest Üit Bucharest verneemt de Az Est, dat minister Koskaneska verklaard heeft, dat het door de Entente uitgestrooide gerucht van een voorgenomen mobilisatie van het Rumeensche leger volkomen ongegrond is. Vrienden der Entente maken een levendige propaganda van den toost door den terugge roepen Franschen gezant gehouden op diens afscheidsbanket. Petersburg. Officieel. In den loop der ge vechten van 16 tot 25 dezer hebben de troe pen van generaal Zassarof 34000 officieren en soldaten gevangen gemaakt, zoowel Duit schers als Oostenrijkers, voorts 45 kanonnen en 71 machinegeweren buitgemaakt. Petersburg. Officieel. Aan den ingang van den golf Riga hebben vijandelijke vliegtuigen op den 27 dezer 's avonds half zeven 15 bom men geworpen, doch geen schade veroorzaakt. Door de Russische batterijen beschoten, zijn ze verdwenen. v Denzelfden dag hebben acht Duitsche wa tervliegtuigen 100 bommen geworpen op het Russische station voor watervliegtuigen. Twee Russische vliegers, die opgestegen waren, slaagden er in een Duitsche vlieger naar be neden te schieten. Zaterdag 29 Juli Zondag 30 Maandag 31 Dinsdag 1 Aug. W oensdag 2 Donderdag 3 Vrijdag 4 2.24 2.42 2.59 3.14 3.31 3.46 4.1 4.18 4.32 4.45 5.2 5.19 5.35 5.50 >Wie- een kuil graaft voor een >!>t, ander, valt er zelf in. Er woonde in Perzië eens eeh pottenbakker en een bleeker. Nu was de pottenbakker boos op dien bleeker. Daarom zou hij hem, als hij kon, in het verderf storten. Nu waren er in dien tijd witte olifanten. Maar zij kwamen zeer zelden voor. Ieder die zoo'n witten olifant had, werd aangezien voor een voornaam man. Maar de koning had geen witten olifant. Hij had wel een gewone. De pottenbakker wist, dat hij er ook graag een wou hebben. Hij ging naar den koniug, en na de gewone eerbewijzen gedaan te hebben, zei hij tot hem „Mijnheer de koning, ik weet dat gij graag een witten olifant wilt hebben. Welnu, gij kunt er een krijgen. Gij hebt een gewonen olifant. Wel, laat hem wit wasschen En de koning, die zeer graag een witten olifant wou hebben, zei dat het goed was, maar bij wist niet, hoo hij het moest aanleggen. „O, dat is makkelijk genoeg," zei de pottenbakker. „Ga naar den bleeker, en zeg hem, dat hij uw olifant wit moet wasschen." Zoo gezegd, zoo gedaan. Er werd gezegd tegen den bleeker, dat hij naar den koning moest komen. De PRIJS der Regeerings=eieren is deze week 6 j cent per stuk. De Burgemeester van Ter Neuzen. Het' Plaatselijk Steun-Comité maakt bekend dat volgens genomen besluit en in overleg met het Koninklijk Nationaal Steun-Comité met ingang van I AUGUSTUS a.s. de uitkeeringen der steunbijd ragen zullen ophouden. HET BESTUUR. IDe meest aanbevelenswaardige Te bekomen op bestelling: Aanbevelend, D. SCHEELE Az. Ter Neuzen, Juli 1916. De bleeker ging. Toen hij bij den koning gekomen was, zei de koning tot hem, dat hij zijn olifant wit moest wasschen. De bleeker zei, dat het goed was, maar dan moest hij toch een ketel hebben. Ja, dat was waar. Wel, dan moest de pottenbakker een ketel maken. Maar daar had de pottenbakker niet op gerekend. Doch bet moest gebeuren. Dus zou hij er maar een maken. Maar dat viel niet niee. Als bij een ketel gemaakt had, was hij, of te dik, zoodat het water niet kon koken, of te dun, zoodat de olifant er door trapte. Zoo moest hjj maar ketels maken, en zijn ander werk kon hij zoodoende niet doen. Ook werd hij niet betaald, als hij een ketel gemaakt had. Zoo werd de pottenbakker arm, inplaats van den bleeker. Hieruit zien wij, dat het spreekwoord waar is; v„Wie een put graaft voor een ander, valt er zelf in." (Hoeve.) o Ten slotte vriendelijke groeten aan allen. DE JeUGD-REDACTIE. E jitter geschilderd is, doch thans, nu alles zoo duur 's zou nog willen wachten. De heer Eijke begrijpt niet dat men er tegen kan zijn. Er is gebrek aan woningen, dus men dient te zorgen voor woningen op de een of andere manier. Nogmaals wordt door den Voorzitter betoogd het nut der onteigening, er bijvoegende dat we tot niet schadelijks verbonden zijn. Door den heer Dees wordt dit weersproken en zijn hoofdbezwaar is en blijft dat hij de gemeente behoeden wil voor een eventueel financieel nadeel dat uit de onteigening en daaruit voortkomende bouw van huizen met abnormale huur, voort kan V''l)èeniieeren Van Nes en Nolson verklaren zich voor onteigening na al wat zij van den Voorzitter en den Secretaris vernomen hebben. Het voorstel in stemming gebracht wordt ver worpen met 64 stemmen. Tegen stemmen de heeren R. Scheele, de rsruijne, D. Scheele Dees en de Jager. 10. Vastgesteld worden de kohieren van het Jager, mulo en het middelbaar onderwijs. 11. Voorstel tot toekenning van [straatnamen. Ie wordt voorgesteld de aan te leggen straat over den zeedijk vanaf de gemeentehaven tot aan het plein voor het postkantoor den naam van „Scheldekade" te geven. De heer de Jager zou gaarne weten of er in den raad nog iets gevoeld wordt voor de gedachte, om bv. die straat te doopen 'met den naam van „de J. A. P. Geill-straat", teneinde diens nagedachtenis te eeren, naar het toch ook in zijn geest was dien toestand daar zóó te krijgen. Dit vindt geen genoegzamen steun. De heer Nolson zou liever de straat noemen Schelde d ij k of -wal daar het niet zoo zeer een kade is. Zonder h. s. wordt aangenomen de door ü- en W. gedoopte naam. 2e de nieuw aangelegde straat van af den Schut- tershofweg tot aan den Prov. weg te geven den naam van „Brugstraat". De heer De Jager zou hier liever de historie laten spreken en daar we altijd gehad hebben de Axelsche poort, zou hij liever de straat gedoopt zien met den naam Axelsche straat" Ook de heer Van Nes vindt dit, vooral voor vreemdelingen, veel rationeeler. Bij meerderheid van stemmen wordt deze naam aldus aangenomen. 12. Dechargeering van den voormaligen ge meente-ontvanger van het door hem gevoerde beheer. Besloten de door den heer J. A. Klaassen gestelde zekerheid ten behoeve der gemeente, op te heffeu. Rondvraag. De heer Nolson vraagt inlichtingen omtrent den welput die geplaatst is op den zeedijk achter de H. B. S. Hij kan niet inzien voor wie die daar gezet is. Er is nooit een voorstel dien aangaande geweest. Op wiens initiatief is zij daar gezet en met welk doel. De Voorzitter zegt dat de uitvoering der werken achter de H. B S. overgelaten zijn aan B. en W. en deze achtten het destijds gewenscht, daar er geen andere watervoorziening was, de put te plaatsen, wat met weinig kosten gepaard ging. Dit is gedaan zonder bedoeling, d.w.z. niet met het oog op de belangen van enkelen zooals het thans in de volksmond verteld wordt daar men reeds lang besloten was tot het plaatsen van die put, vóór er nog aldaar gebouwd werd. De heer Van Nes zou niet gaarne beweren dat B. en W. buiten hunne bevoegdheid gegaan zijn, maar er worden van die put leelijke dingen verteld. De heer De Jager herinnert er aan, als lid van de commissie van bijstand, dat oorspronkelijk op de teekening geen put stond, wat hij echter niet als moedwil wil toeschrijven. De heer Dees zegt dat de put daar met weinig kosten geplaatst is en z.i- rendable voor 't algemeen hij vindt het jammer dat dhr. Nolson zich zoo sterk heeft uitgedrukt als zou het weggegooid geld zijn. De heer D. Scheele meikt op dat het had kunnen voorkomen worden door B. en W.hij vindt het ook niet de zuivere weg. Nadat de voorzitter nog opmerkt dat de Raad hen vrijheid van handelen gegeven heeft, wordt de discussie gestaakt en de vergadering geschorst, waarna nog een commissiorale vergadering wordt gehouden. t Door een nul. Een smokkelauto. Amerika verdient Finland. De Voss. Ztg. ontleent aan Stockholms Tid- ningen het bericht, dat Raumo, de belangrijk ste Russische haven in Finland, in lichtelaaie staat. De groote zagerij, de grootste en mo dernste in het geheele Noorden, is reeds ge heel afgebrand. Laarzenr la De graanoogst in Rusland. Peper. [Z o m e r t ij d.] Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 10 uur, Leeskerk en 3 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Cand. E. Tollenaar van Zaamslag. Axel Stationstraat 9 uur, Cand. F. Tollenaar en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. 10 en 3 uur, Ds. J. H. A. Bosch van Andel. 10 uur, Ds. S. Groeneveld van Ter Neuzen, en 3 uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. 9'/2 uur, Ds. A. Timmerman en 2 uur, Dhr. L. Dek van Sluiskil. 9'/i nur, Dhr. L. Dek. 91/2 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. 10 en 3 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/s uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 6'/i nur, Evangelisatie. Zaamslag Hoek 1 Ter Neuzen Sluiskil Axel Zaamslag Hoek Zaamslag Briefwisseling. Middelburg, 27 Juli. Ter graanmarkt was de aanvoer van geen be- teeken is Jarige tarwe f22.— a f23,— per 100 kilo. Boter f 0,85 a f 0,00, voor paricuHeren f 0,00 per bieren f 6,80, voor particulieren f7,20 per 100 stuks. Oostburg, 24 Juli. Ter graanmarkt was weinig aanvoeromzet traagprijzen onveranderd. Nieuwe tarwe f23,—a f23,50, zomergerst f a fwintergerst i 22,— a f 22,25, haver f 18,25 a f 18,50, koolzaad f34 a f36,—. Voorm. n n Deze geeft een zachte, glanzende, gezonde huid en werkt weldadig op de huid in. Prijs per stuk 60 cent; 3 stuks f 1.70. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Fabrikant A. MIJNHARD!', Pharm. fabr. ZEIST. i

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 7