Yereeniffins lot Menver- tü AARDAPPELEN. nette DIENSTBODE. Te koop Ymoer Tan Zanfl. Kalender en fle Premie Kerk en School. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Slechts f2,50 per jaar. 't Financieel Nieuws- en Uitlotingsblad verschijnt ?t Financieel Nieuws- en Uitlotingsblad bevat 't Financieel Nieuws- en Uitlotingsblad geeft Hoogwatergetij te Ternenzen. Advertentiën. Al ge m eene ledenver gadering op VRIJDAG 28 JULI 1916, 's avonds 9 ure in "t hotel Des Pays-Bas. J. A. VAN R0MPU. Vlasbraakmachine vervoeren van 4000 karren zand. De prijs is f 0,40, Kalender met Premie fl,«. Firma F. P. D'HUIJ, Uitgeefster, Openbare Verkooping. 6 H.A. Tarwe, 4 H.A. Haver en 1 H.A. Voederbeeten 4 H.A. Tarwe ontdekking, dat een partij hooi en hout door liet vuur was aangetast. Met behulp van buren en nachtelijke fietsers, die passeerden, werd de brand gebluscht. De oorzaak is on bekend, maar alles wijst er op, dat aan kwaad willigheid moet gedacht worden. Verbrand zijn 1500 K.G. hooi, 60 mutsaards en een partij spaanders. De schade bedraagt ruim f80, daar niets verzekerd was. Zaamslag. Door vrijwillige bijdragen is, tot delging der schuld van de Gereformeerde Kerk alhier, samengebracht een som van ongeveer f3400. Axel. Vrijdagavond werd aanbesteed het bouwen van een inrichting tot vlasbewerking. Laagste inschrijver was de heer H. van Luijk aldaar voor f 4500, aan wien het werk gegund werd. Hontenisse. De notarissen Dumoleijn te Ilon- tenisse en Ilamendt te St. Nicolaas hebben te Clinge geveild 12.77.70 IIA. bouw- en wei land voor de familie Ilenderickx to St. Nico laas in 7 perceelen. Ingesteld in totaal op f 12375. Herveiling op 9 Augustus. Stoppeldijk. Door den smedenbond van Ooste lijk ZeéUwsch-Vlaanderen is aan den heer H. Kerkkaert alhier, .door wien dezer dagen eene machinale hoefijzerfabriek is geopend, eene bestelling gedaan van 50000 K.G. hoefijzers, te leveren in 1916, terwijl nog belangrijke be stellingen bij de nieuwe fabriek zijn ingekomen. Van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens Vrijdagochtend vroeg kwam bij Overslag een Duitsche wachtpost, bestaande uit elf man, over de grens. In Zeeuwsch Vlaanderen W.D. zijn overal de veilingen van veldvruchten aan de orde. Men besteedt voor goede tarwe f 140 tot f 150 per gemet. Voor de gerst f 170 tot f 185 en voor de erwten f 180 tot f 185 per gemet. Oostburg. De verkooping had plaats van den landbouworsinspan van den heer Jan Bonte in den Veerhoekpolder. De verkooping werd zeer druk bezocht. De zeven paarden brachten f8150 op. Een éénjarig paard werd verkocht voor f710. Een vierjarig paard met veulen bracht f 1580 op. Een koe werd verkocht voor f430. In een gehouden vergadering te Oostburg, waar door den heer Bloemsma een lezing werd gegeven, werd den bestuursleden der V. P. N. en der Mij. van Ooft en Tuinbouw opgedragen plannen te ontwerpen voor een groente- en fruitveiling in Zeeuwsch-Vlaan- deren. (M. Crt.) Door Ged. Staten is benoemd tot lid der commissie van aanslag voor de inkomstenbe lasting standplaats Oostburg de heer W. P. Vcrplanko te Biervliet ter vervanging van wijlen den heer Mr. A. A. van den Broecke te Aardenburg. St. Kruis. Een militair van de compagnie uit de gemeente Aardenburg op detachement te St. Krnis, had vrijdagmiddag de onvoor zichtigheid met een stuk ijzer den electrisclien draad aan grens aan te raken. Daar de draad geladen was, werd de man ernstig getroffen en is aan de gevolgen overleden. Hoofdplaat. Hier is de kermis gewoon ge houden als voor den oorlog. Aan dansge legenheid was geen gebrek. Alleen de kramen ontbraken. De ernst der tijden werd hier dus niet ingezien. Rilland-Bath. Door de commiezen alhier is in beslag genomen van het schip „Deo Gloria" uit Ter Neuzon eenige flesschen slaolie, een hoeveelheid groene zeep, Sunlightzeep, pee- koflie, saccharine en petroleum. Het in beslag genomene is overgegeven aan den burgemeester. Het schip had bestemming naar Boom (België). Het was Zaterdagmiddag een lieele drukte op het station te Vlissingen. De pro vinciale boot van Breskens haalde de aan sluiting niet op den middagsneltreiu van 1.27 naar wij vernamen had de boot naar Breskens vele militaire goederen medegenomen en moesten die te Breskens eerst gelost worden Het vertrek was hierdoor vertraagd. Minstens 150 reizigers, meest militairen, waren gedupeerd. Verscheidene moesten naar het Nuorden des lands en konden dien dag hunne bestemming niet meer bereiken. De meesten vertrokken te 4.50, anderen te 6.10. Op het station werd terdege geklaagd, over het missen van de aansluiting, doch de Staats spoor had hieraan geen schuld. Zij neemt bijzondere maatregelen om het verkeer te bespoedigen. Eeu ambtenaar van de S.S gaat naar Breskens en stempelt op de terug reis reeds de biljetten der militairen af. Zi kunnen dan direct den trein stappen. Zij- na aankomst der boot in M. Crt. Geref. Kerken. Viertal te Almelo: R. K. M. Hummelen Heerenveen; C. N. Impeta te AvereestB. Knoppers te Kapelle-BiezehngeC. J. W lenga te Hazerswoude. te A. ie- Beroepen te GrijpskcrkeJ. II. Beumee te Stcdum. Aangenomen naar Drogeham (B) J. Scholten te Rhoden. Bedankt voor Alphen aan den Rijn: F. W. II. Bramer t'e Ileinkenszand. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Etten (Geld). J. R. Strating, cand. te Groningen; te Elden J. F. de Klerk te Zuilen. Te Amsterdam (Overtoom) wordt een Geref. kerk gebouwd voor de som van f122700. Vermakelijk De volgende vermakelijke geschiedenis uit de sociaal democratische partijtwisten wordt uit een groote handelstad in het Noordwesten van Duischland aan de Berliner Morgenpost gemeld. Ook in deze stad zitten de revisio nisten en radicalen elkaar danig in het haar. In een der laatste vergaderingen stonden twee bijna even sterke groepen tegenover elkaar. De partij-secretaris, die tot het partijbestuur behoort, is aanvoerder van den rechter-vleugel, de hoofdredacteur vau het plaatselijke blad, tevens lid van den Rijksdag, behoort tot de Ilaase-mannen en is de aanvoerder van den linker-vleugel. Uren reeds duurt het de bat. Een partijgenoot ven den linker vleugel trekt in hei; bij/onder te velde tegen den partij-secretaris en heeft met de mededeeling van een huislijke intimiteit bijzonder succes. Hij zei, dat de partij-secretaris gemakkelijk praten kon, dat de massa moest volhouden. Hij had thuis een half varken, ham, pekel- vleesch en een halvep centenaar worst in den schoorsteen hangen. De verontwaardiging over dezen potter neemt geweldige afmetingen aan. De redacteur en tevens lid van den Rijksdag, tracht de gemoederen tot bedaren te brengen. Hij smeekt de partijgenooten za kelijk te debatteeren, alle persoonlijke aange legenheden buiten het debat te laten. De motieven om de credieten in den Rijksdag te weigeren waren overtuigend genoeg. Andere motieven had men niet noodig. De partijsecretaris nam, diep ontroerd, het woord. Hij dankte zijn tegenstander voor de loyale manier. Maar de tegenstander had niet veel anders kunnen zeggen in dit geval, want zij hadden het varken samen geslacht. En de tweede helft hing in den schoorsteen van den radicalen partijgenoot De uitwerking van deze onthulling was schokkend. Een verlammende verbluffing maakte zich van de aanweziged meesier. Het snelst kwam de leider van de bijeenkomst tot bijzinning, die met zijn voorstel om de vergadering te verdagen een eind maakte aan deze kostelijke episode. TWEEMAAL PER WEEK (Dinsdag- en Vrijdagavond). de Amsterdamsche Beursnoteering der meest Actieve Fondsen een Lijst van Vraag en Aanbod van Incourante Fondsen een P r ij s I ij s t Uitlotingen; van alle binnen- en buitenlandsche Premieloten; 'tFINANC. NIEUWS is volledig en nauwkeurig en toch 't goedkoopst geregeld hoogst interessante en actueele 't FINANCIEEL NIEUWS is be trouwbaar, 't best ingelicht en toch 't goedkoopst Proefnummers worden kosteloos toegezonden op aanvrage aan de Bureelen: N00RDEINDE 144 - DEN HAAG. Abonnementen op en advertentiën voor dit blad worden ook steeds aange nomen door den Uitgever van „LUCTOR ET EMERGO" te Ter Neuzen DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 26 Juli Donderdag 27 Vrijdag 28 Zaterdag 29 Zondag 30 Maandag 31 Dinsdag 1 Juli 12.23 1 1.43 2.24 2.59 3.31 4.1 12.53 1.20 2.5 2.42 3.14 3.46 4.18 Ds. A. TIMMERMAN betuigt zijnen hartelijken dank voor de vele blijken van warme deelneming, ondervonden bij het overlijden van zijne innig geliefde Echtgenoote Mevrouw MAATJE TIMMERMAN—Koert. Ter Neuzen, 25 Juli 1916. Ingekomen stukken. Verkiezing bestuursleden. Wijziging Huish. Reglement. De Voorzitter, Ingevolge machtiging van den Commandant van Zeeland vestigt ondergeteekende de aan dacht van teler en kgopman op de gelegenheid om f hans consent voor uitvoer van aardappelen te verkrijgen uit de Provincie Zeeland. Zij worden er uitdrukkelijk op gewezen zoo eenigszins mogelijk aan- en verkoop te doen plaats hebben over veilingen. Aanvragen dienen gericht te worden tot den Rijkstuinbouwleeraar voor Zeeland te Middelburg met opgave van naam en woon plaats van den aanvrager, soortnaam van den aardappel en hoeveelheid, waarvoor consent wordt aangevraagd. De Rijkstuinbouwleeraar in Zeeland, D. BLOEMSMA. Mevr. Ds. THIELEN vraagt tegen 15 Aug. een Zich te vervoegen bij A. DE RUIJTER, Axel. (Kortrijks systeem), desverlangd met Benzinemotor, 6 P.K. Fabri kaat Wolff en Strük. Brieven onder letter C, Bureau van dit blad. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen vóór 31 Juli 1916 PRIJSOPGAAF, per kar van s/4 M3. voor het Inlichtingen zijn te hekomen bij den ge meente-bouwmeester. De inteekening is weder opengesteld op den Geref. Tractaatgenootschap „FILIPPUS". De premie is getiteld „DE KERKHERVORMING". Gedenkschrift bij het vierde Eeuwfeest, Prof. Dr. II. BAVINCK.Prof. Dr. II. H. KUIJPER, Prof. Dr. H. BOUWMAN, Ds. J. II. LAND- WEHR en Ds. J. C. RULLMANN. De Kalender, geb. als boek fo.75, met Premie f 1.25. Men vrage proefschild en inteekenlijst aan MIDDELBURG. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hon tenisse zal, op Woensdag 26 Juli 1916, des namiddags 2 uur, in het openbaar ver- koopen A ten verzoeke van den heer FR. BLANCKAERT te Meerdonck T3 ten verzoeke van Mej. de Wed. CH. TIELMAN te Meerdonck alles wassende in den Nieuw- en Groot Kieldrechtpolder, gemeente Clinge. Te vergaderen bij den heer D. van Strijdouck te Clinge, Halfend. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Juli. Albert Everhardus, oud 27 j., jm. en Pieternella Suzanna Pladdet, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juli Adriaan Marijn Adriaansen, oud '26 j., jm. en Hendrika Adriana Hamelink, oud 19 J., jd. 20 Juli. Krijn de Jonge, oud 27 j., jm. en Francoise Jacomina van der Bent, oud 27 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Janneke, d. van Guillaam Johannes Broekhoven en van Cornelia Elisabeth de Ruijter. 22 Juli. Pieternella Rachel, d. van Martinus Adrianus van Driel en van Johanna Snap. Pieter, z. van Pieter Leunis en van Willemina Riemens. Overlijden. 18 Juli. Johannes Wisse, oud 6 d z. van Adriaan en van Johanna van der Weele. 19 Juli. Apolonia Catharina Mobach, oud 74 j., wed. van Petrus van Maele. 21 Juli. Rosalie Beniers, oud 36 j., echtg. van Charles Lodewijk Frans Vergauwe. AXEL. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Jan van Doeselaar, oud 27 jjm. en Tanneke Geertruida de Feijter, oud 24 j., jd. 21 Juli. Johannes Schoonakker (van 's Gravenhage), oud 32 j., jm.en Sara Paulina Provoost, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Jacobus de Ruijter, oud 27 j., jm. en Antlionina van Luijk oud 22 j., jd. 13 Juli. Anthonij Boeije, oud 27 j., jm. en Maria Wieland, oud 25 j., jd. Hermanus üieleman [van Graauw], oud 26 j., jm. en Martinus Dees, oud 26 j., jd. Geboort'èn. 4 Juli. Daniel, z. van Pieter Penne en van Francina Schieman. 5 Juli. Hubertus Camillus Leonardus, z. van Beniguus Leonardus IJsebaett en van Maria Ludovica deSmet. 7 Juli. Leuntje Susanna, d van Daniel Hamelink en van Adriana Dieleman. 9 Juli. Gilles, z. van Adriaan Michiel de Feijter en van Klara den Doelder. 11 Juli. Janneke, d. van Fiawjois Wolfert en van Maria Verpoorte. Frans, z. van Frans Riemens en van Catharina Adriana Oppeneer. 12 Juli. Antlio nina, d. van Adriaan Verschelling en van Catharina Goossen. 13 Juli. Suzanna Diengetje, d. vnn Fran<;ois Dieleman en van Neeltje van de Velde. 14 Juli. Marinus, z. van Mariuus Dieleman en van Cornelia Wijna. 15 Juli. Janna Dingetje, d. van Abraham van IJk en van Tanneke Scheele. Overlijden. 20 Juli. Cornelia van de Wege.oud 22 j., z. van Pieter en van Elisabeth Dieleman. F.u 1st, 24 Juli. Middenprijs per 100 RG. Tarwe f22,—a f23,- o Couponbetalingen; Nieuwsberichten; Producties, enz. Hoofdartikelen; Beursbeschouwingen; Beantwoordingen o O tjl 3 3 05 05 -1 CD rogge f 17,a f 18,haver f 17,50 a f 18,winter- gerst f 13,50 a f 14,zomergerst f 13,a f 13,50. IJzendijke, 22 Juli. Ter graanmarkt bestond de aanvoer alleen uit tarwe, die voor f22,— tót f22,50 verkocht werd, en uit koolzaad, dat onverkocht bleef, wegens te hooge vraagprijzen. Men bood ruim f 30. n n n n V Een nieuwe 28-rols VAN HET DOOR DE HEEREN

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3