H.H, Aannemers en DOMirai KILL iiBik \m in N ÏËÏÏW Ë'rTj WIELEN D Z IJ E. RIJWIELZAAK A. F. MANNAERT-GEERS. i V. Kerk en S c h o o 1. Burgerlyke Stand. Telegrafische Berichten. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie 11. GELDEN BESCHIKBAAR Firma J. L. Jurrij-Hoehc. Nieuwe Axelsehe Weg, Ter Neuzen. Van der Graaf Co's Bureaux v. d. Handel Gemengd Nieuws. O InT TT 3tT O- E IbT Nieuwe zwarte en gekleu r d e vanaf 45 gulden. mist. Het geweer van Boel lag in zijn positie, dat men aan een schermoefening denken moet. De bajonet was van Bonnet's geweer en lag bij liet' lijk. Van twist kan geen sprake zi.pi. De arme jongens waren beste vrienden, gingen altijd met elkaar om en stonden zoowel in hun woonplaats als compagnie zeer oppassend bekend. Beiden waren ongeveer 23 jaar en behoorden tot de eerste lichting landstorm en dienden een negental maanden. Bonnet was een handwerksman, zijn makker was een boerenzoon, wiens vader ziekelijk is, zoodat de iongen de volgende maand zakenverlof wil de vragen om op de hoeve behulpzaam te zijn. Ondanks de mobilisatie is er bij het Christelijk onderwijs nog geen gebrek aan mannelijke arbeidskrachten, want voor de vacante' betrekking van onderwijzer aan de Christelijke school te Colijnsplaat hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. Geref. Kerken. Tweetalte Wezep H. Bakker te De Krim en G. Doekes te Nieuwdorp. Beroepen te Watergraafsmeer Dr V. Ilepp te Klundert. Aangenomen naar Hoogersmilde C. M. Huizenga Cand. te Kampen, die bedankte voor Waardhuizen, Sleen Stellendam en Oldcnboorn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Bruchem en Kerkwijk: J. de Bres, te St. Annaland. Aangenomen naar Gerkesklooster II. A. Reddingius, em. pred. te Groningen. Ver. C li r. Onderwijzers. Het Hoofdbestuur der Ver. van Chr. Onder wijzers enz. heeft 12 en 14 Juni vergaderd o.m. zijn de volgende beslissingen genomen Op voorstel van den heer Schreuder werd een Commissie benoemd, die zooveel noodig in overleg met 2 rapporteurs der voormalige Wetscommissie, 't Rapport der Staatscommis. sie zal bestudeeren en 't resultaat van dien arbeid in handen van 't Hoofdbestuur stellen. Als leden zijn aangewezen de heeren Wirtz, De Jong en Hobma. Op voorstel van den heer Ds Jong is be sloten, en rechtskundig adviseur aan onze Vereeniging te verbinden. Daar door 't Salariscomitè besloten is 't najaar een meeting te houden, wordt goed gevonden, aan de Vereeniging voor te stellen zich thans uit de salarisactie terug te trekken. Over dit voorstel zal een referendum worden uitgeschreven. De Bestuursfunctiën werden als volgt ver- deldP. Oosterlee, voorzitter, J. C. Wirtz. vice-voorzitter, A. de Jong Ez, le secretaris J. van Andel, peningmeester en K. Wielemaker, 2e secretaris. dat het Urk geïnterneerde Althans de politie en het onderzoek, schijnen betrokken Mislukte krijgslist. Door den inspecteur van politie te Enkhuizen is een Belgisch koopvaardijofficieraangehouden, thans wonende te Rotterdam die in Enkhuizen personeel had aangenomen en een visschers- vaartuig trachtte te koopen onder voorgeven voor zijn genoegen te willen varen. Het moet echter zijn uitgelekt eigenlijk plan was op officieren te verlossen, bemoeide zich er mede waarin meer personen geweest te zijn, moet zeer omvangrijk zijn. Verscheidene personen te Enkhuizen en te Urk woonachtig zijn reeds gehoord. (Hbl.) Zending in Japan Omtrent de Zending in Japan wordt medege deeld dat op 3l December 1914 in Japan 1128 Protestantsche zendelingen, hunne vrouwen medegerekend, werkzaam waren, terwijl 't getal der Japansche helpers 2091 bedroeg, Er waren 103.119 gemeenteleden,, terwijl 9168 volwassen personen gedoopt waren, die nog niet belijdenis hadden afgelegd. Er waren 121.491 leerlingen op de Zondagscholen in de 944 georganiseerde gemeenten. Van deze laatste waren 229 financieel zelfstandig, terwijl 878 gemeenten een eigen leeraar hadden. In 1914 was 't getal Protestanten met 7211 toegenomen. liet geheele Japansche rijk, daaronder Formosa en Korea meegerekend telt tegenwoordig 310.900 Protestanten tegen 66,680 R,-Katholieken. AXEL. Huwelijksaangiften. 23 Juni. Ja eobus de Ruijter, 'oud 27 j., en Anthonina van Luijk, oud 22 j., jd. 29 Juni. Hermanus Diele man (van Graauvv), oud 26 j., jm. en Martina Dees, oud 26 j., jd. Authonij Boeije, oud 27 j., jm. en Maria Wieland, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juni. Alphon sus Bernardus de Coninck, oud 24 j., jm. en Norberta Apolonia Savoije, oud 27 j., jd. Pieter Benjamin van Hoeve, oud 23 j., jm. en Eliza beth van Fraajjenhove, oud 22 j., jd. Petrus Jaeobus Vale (van Oostburg), oud 42 j., jm. en Desideria Willems, oud 47 j., jd. 29 Juni. Marinus Oppeneer, oud 21 j., jm. en Laurina Carolina Verbrtigge, oud 21 j.,^ jd. Geboorten. 16 Juni. Andries, z. van Jacob Overdulve en van Neeltje Elisabeth Donze. 17 Juni. Susanna, d. van Christiaan Ollebek en van Cornelia Jansen van Rosendaal. 20 Juni. Adriaan, z. van Johannes van Cadsand en van Neeltje Elisabeth de Koeijer. 22 Juni. Pieternella, d. van Jaeobus Jan Dieleman en van Pieternella Mieras. 23 Juni. Hendrik, z. van Jan Abraham Lensen en van Neeltje Geluk. 24 Juni. Daniel Marinus, z. van Cornelis de Feijter en van Sara Elizabeth Gans. Cornelis, z. van Adriaan Marinus Witte en van Cornelia Hamelink. 30 Juni. Maria Lóuisa, d. van Camiel Maria de Coninck en van Anna Maria van de Walle. Overlijden. 27 Juni. Levinus de Kubber, oud 3 m., z. van Johannes en van Suzanna Adriana Verberkmoes. week gevangenisstraf; wegens beleediging van een ambtenaar P. v. G., 25 j., varensgezel te Ter Neuzen tot f5 of 5 dagen hechtenis. Parijs, 11 Juli, officieel. Ten Zuiden van de Somme zijn de Franschen in de streek van Braches vooruitgekomen. De Franschen heb ben een kleine Duitsche versterking genomen en honderd gevangenen gemaakt. Een schitte rende aanval had tengevolge, dat de Franschen een heuvel namen, welke de streek beheerscht. Berlijn, 11 Juli. Officieel wordt tegengespro ken de officieele Russische mededeeling als zou Pinsk door de Russen zijn genomen. Berlijn, 11 Juli. De Duitsche bladen maken met voldoening melding van^ de aan komst van de onderzeeër „Deutschland" in New- York waardoor do Engelsche blokkade eene legende wordt. Er zijn nog meer van deze soort onderzeeërs in aanbouw. Petersburg. Officieel. In de streek van Stochod deed de vijand een reeks van tegen- aanvallen, lnj poogde op den linkeroever der rivier vasten" voet te krijgen. De vijand stelt alle middelen in het werk om den voortgang ,n het Russisch offensief te stuiten. In de streek van Iwanoka hebben twee vijandelijke vliegerkaders .bommen geworpen op een militaire colonne en enkele noncom battanten gewond. Op het front in Wolhynie en Gallicie ar tilleriegevechten. Washington. Naar aanleiding van de aan komst van een Duitsche ongewapende onder zeeër in de haven van New-York, is hij het departement van buitenlandsche zaken een protest ingedient, als zou die onderzeeër jehooren tot de Duitsche Oorlogsvloot en handelen ingevolge een opdracht der Duitsche admiraliteit. Voor de arr.-rechtbank te Middelburg stonc heden terecht de 20-jarige P. D. G., die in den na middag van Zondag 11 Juni bij N. W. R. te Ter Neuzen kwam met de woorden: „daar heb je nou die afgekeurden soldaat". Hierover ont stonden woorden, van woorden kwam het tot daden en het gevolg was dat Vrouwe Justitïa in de zaak gemoeid werd met het gevolg, dat door den officier van justitie wegens het gewelddadig slaan van R. tegen P. D. G. ge eischt, werd een boete van ƒ10, subsidiair 20 dagen hecht. Door de arr.-rechtbank te Middelburg is ver oordeeld wegens poging tot verboden uitvoer C. M. M., 19 j. te Ter Neuzen tot f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens mishandeling J. F S., 26 jaar, voerman te Ter Neuzen tot f3 of 3 dagen hechteniswegens wederspannigheid J. A. J., 30 j., leurder te Ter Neuzen tot een DAGEN. VV oensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 'Dinsdag Juli Voorm. Mr. P. DIELEMAN betuigt langs dezen weg zijn ,hartelijken dank voor de talrijke gelukwenschen en bewijzen van belangstelling bij zijn wederbenoeming tot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dezer dagen ontvangen. Middelburg, Juli 1916. In het Christelijk Gesticht voor Krankzinnigen „VREDERUST" te Bergen Zoom, kunnen terstond op geplaatst worden, worden opgeleid. Sollicitatiën aan verpleging den Geneesheer-Directeur. Heden in lossing vóór magazijn in schip Aan concurreerende prijs. N.V. „DE HOOP." DirecteurG. F. P. v. d. PEIJL. Telefoon 55. van af ƒ1590,tot elk bedrag voor 1ste en 2de Hypotheek of onder borgstelling. Rente naar omstandigheden van 47s tot 57a Inl. verschaft C. B. E P K E R, Boekhouder te Akkrum (Fr.) GEBRUIKTE RIJWIELEN vanaf ƒ10,—. Ruime keuze in BUITENBANDEN vanaf 3,75. BINNENBANDEN vanaf ƒ2,50. Groote sorteering ZADELDEKKEN vanaf 30 cent. Prima ZADELKUSSENS ƒ1,20. Wit te afwaschbare ZADELDEKKEN voor dames, 90 cent. VOETPOMPEN vanaf 60 cent. SPATBORDEN vanaf 55 cent per stel. Groote keuze in BAGAGEDRAGERS, SLIJK LAPPEN vanaf 30 cent. Alles in de ruimste keuze en aan den moest concurreerenden prijs. Aanbevelend, HoofdkantoorAMSTERDAM, Keizersgracht 410 Informatiën, Incasso's Verbindingen over de geheele wereld van allerlei aard, het jncas- achterstallige vorderingen, agenten en agenturen, uitbreiden van relatiën Ontelbaar zü11 de gevallen> door tijdige informatiën verliezen voorkomen hebben, terwijl dagelijks belangrijke bedragen aan achterstallige vorderingen gered. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Adriaan Marijn Adriaansen, oud 26 j jm. en Hen- drika Adriana Hamelink, oud t9 j., jd. 7 Juli. Krijn de Jonge, oud 27 j., jm. en Francoise Jaco- mina van der Bent, oud 27 j., jd- Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Jaeobus Pieter Marinus Adrianus Cornelis de Ruijter, oud 27 j., jm. en Pieternella Helena Frederikseu, oud 23 j-, jd. Cornelis Anthonie den Hollander, oud 25 j., jm en Sara Adriana Dees, oud 20j.,jd. Adriaan Marinus Witte, oud 23 j., jm. en Jans Geertruida do Zeeuw, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Neeltje, d. van Abraham van Haneghem en van Leijntje Janneke van Aalst. Debora, d. van Pieter Dieleman en van Cornelia Maria van Maelsaeke. 3 Juli. Cornelis, z. van Cornelis Karelse en van Sopbia Maria Hulstaart, i Juli. Jan, z. van Jacobus Dooms en van Cor nelia Maria Machielsen. 5 Juli. Daniel Jacob, z. van tman Guequierre en van Dirkje Kuik. 6 Juli. Gijsbregt Jacobus, z. van Jacobus Gijsbregt Jan Schoonakker en van Johanna Hendrika Villee. 7 juli. Bernardus Benjamin, z. van Honoré Jozef de Smet en van Maria Louise van Ileesvelde. Overlijden. 4 Juli. Jan Jacobus van Bouchaute, oud 48 j., echtg. van Leonie de Vuijst. 6 Juli. Edemondus Franciscus van Esbroek, oud 5 w., z. van Josephus Alphonsus en van Julie Mane de Smit. HOEK. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Marinus Gerard van der Wiele, oud 27 j., jm. en Johanna Pladdet, oud 27 j„ jd. 8 Juni. Jan Kervmk oud 23 i., jm. en Jelijntje Jansen, oud 22 j., ja. 13 Juni. Cornelis de Koeijer, oud 23 j., jm. en JannaJacoba Machielsen, oud 23 j., jd. 29 Juni. Daniel van Cadsand, oud 31 j., wedn. en Geertruida Maria Tollenaar, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Jan Jacobus Donze, oud 17 j., jm. en Catharina Sol, oud 18 id. Hugo Adriaan Mol, oud 24 j., jm. en Geertruida Maria Tollenaar, oud 26 j., jd. 22 Juni. Marinus Gerard van der Wiele, oud 27 j., jm. en Johanna Pladdet, oud 27 j., jd. Jan Kervink, oud 23 j., jm. en Jelijntje Jansen, oud 23 j., jd. Geboorten. 8 Juni. Catharina, d. van Adriaan Herrebout en van Anna Pijpelink. 12 Juni. Janna, d. van Cornelis Drabbe en van Anna van Wijck. 16 Juni. Albrecht, z. van David de Groote en van Maria Meeusen. 17 Juni. Francois Cornells, z. van lacob Johan Daniël Dieleman en van Suzanna Catharina van de Velde. 28 Juni. Jan, z. van Jan Buijze en van Sara Johanna Liebens. Overlijden. 14 Juni. Een als levenloos aange geven kind van het mannel. geslacht van Hendrik van Tatenhove en van Adriana Maria Keukelaar. 20 Juni. Maria Wilhelmina Tollenaar, oud 28 j., echtg van Jozias Abraham Leenhouts. 27 Juni. Jacobus Kense, oud 6 j., z. van Jacobus Frangois en van Adriana Willemina de Vos. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 8 Juni. Adriaan Scheele [van Boschkapelle], oud 27 j., jm. Janneke de Koeijer, oud 21 j., jd. Adriaan Willem Leenhouts, oud 30 j., jm. en Maria Pieter nella Lensen, oud 33 j., jd. 13 Juni. Jacob van de Wege, oud 22 j jm. en Pleuntje de Bruijne, oud 24 j., jd. 21 Juni. Johannes de Hondt, oud 28 j., jm. en Sentina van den Broeke, oud 22 j., jd. 27 Juni. Robert Charles Fran(?ois de Meijer [van Ter Neuzen], oud 25 j jm. en Leonia Joanna Maria Michielsen, oud 26 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juni. Adriaan Willem Leenhouts, oud 30 j., jm. en Maria Pieter nella Lensen, oud 33 j., jd. Adriaan Scheele [van Boschkapelle], oud 27 j., jm. en Janneke de Koeijer, oud 21 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Tieter en Christiaan, zonen in Jacob Dieleman en van Adriana Willemsen. Maria Martha, d. van Jacob Fiornssen en van Catharina Suzanna Kaijser. 9 Juni. Mechelina Anna, d. van Hendrik Cornelis Moens en van Cornelia Janneke Dees. 11 Juni. Jan, z. van Krijn Leendert de Kraker en van Neeltje van Hoeve. Jaeobus Lodewijk Frans, z. van Marinus Kaijser van Tanneke Adriana de Ruijter. 13 J uni. Jan, z. van Daniel Heinsdijk en van Maria Adriana Buijze. 14 Juni. Hendrik, z. van Hendrik de Bruijne en van Janneke Pieternella 't Gilde. 17 Juni. Lubbegien, d. van Jaeobus C. de Koning en van Adriana Hans. 20 Juni. Geertruij Francina, d. van Jacob Goossen en van Suzanna Elizabeth Baak. 23 Juni. Jaeobus Pieter, z. van Hendrik de Bruijne en van Thona Faas. Overlijden. 4 Juni. Marinus Scheele, oud 8l j weduwn. uit het le huwelijk van Tanneke van de Velde en uit het 2e van Framjoise Hamelink. 5 Juni. Janneke de Jonge [overl. te Loosduinenj, oud 75 j., wed. van Abraham de Mul. 9 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Jozias Jan Dees en van Adriana Haak. 12 Juni. Cornelia de Vos, oud 72 j., echtg. van Cornelis van der Peijl. 18 Juni. Jacoba Riemens, oud 73 j., wed. van Jan Roose. 19 Juni. Krijn Dees, oud 81 j., weduwn. van Janna Bakker. Melkkoeien f240 a f385, kalf koeien f275 a f420, stieren f 160 a f 410, vaarzen f 140 a f 200, pinken f 95 a f 140, vette kalveren f 80 a f 100, fokkalveren f22 a f28, nuchtere f 14 a f 18, biggen f 13 af 19, slachtpaarden f 125 a f 250 per stuk. 12 13 14 15 16 17 18 12.53 Hulst, 10 Juli. Middenprijs per 100 KG. Tarwe f21,a f21,50, rogge f 17,— a f 17,50, haver f 17,— a f 17,60, erwten f 40,a f 41,bruineboonen f 41,a f 42, paardenboonen fa flijnzaad f—a IJ z e n d ij k e, 8 Juli. Ter graanmarkt was aanvoer en omzet klein. Goede prijzen. Vlashandel zoo goed als afgeloopen. Nieuwe tarwe f21,— a f21,50, nieuwe winter- gerst 121,a f 21,25, nieuwe zomergerst f21, a i 21,25. Rotterdam, 10 Juli. Binnenl. Granen. Jarige tarwe schaars en hoog. Per 100 kilo f21,75 a f 22,25; gerst f21,50 a f haver f 18,a f 18,50. Boonen en erwten hoog in prijs en handel gering. Vette runderen 105 a 130, ossen 100 a 130, stieren 100 a 120, kalveren 100 a 140, schapen 65 a 75. varkens 90 a 105, licht soort 72 a 76 cents per kilo, Bovenbedoelde bureaux, sedert meer dan 'n kwarteeuw zakelijke informatiën bestaande, houden zich bezig met het verstrekken van seeren van kortom alle werkzaamheden, zekerheid welke ter bevordering van de etc. verlangd kunnen worden. het bezor gen van in den het handel waarin de bureaux door hun ingrijpen, voor den reeëlen handel worden

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3