Joogeli .geo co Jongcdocbters S. LAURENS, Kleermaker, Uit Stad en Provincie. Kerk en S c li o o 1. Burgerlijke S t a nd. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogvvatcrgetij te Terneii/en. Advertentie n. TER NEUZEN, Lange Kerkstraat 94, beveelt zich beleefd aan. Prachtige Stalen-collectie. Net werk. Billijke prijzen. Overal te ontbieden. ik nu doen?" riep zij uit. „Ik zal de room zelf moeten brengen", en vlug ging zij ermede weg. Deze versnaperingen l#ijgen de geïnterneer den van hun familie of vrienden, maar boven dien verschaft de regeering ieder bet volgende rantsoen, dat vrijwel met dat van een Engelsch soldaat overeenkomt, n.l. Brood: U/a pond, of biscuit1 pond versch, bevroren vleeschys Pond of geconserveerd vleesch 1/i pond thee 1/3 ons, koffie 1 ons; zout: Va ons; suiker: 2 ons; geconden seerde melkVao deel van een pondsbus versche groenten: 1/2 pond;' boter of marga rine: 1 ons. (Het Engelsche pond is ongeveer 41/'j Nederlandsch ons en heeft 16 ounces onsen)." Tot zoover dan deze bijzondere correspon dent, Aangenomen dat zijn relaas niet geflat teerd is, hoe heel anders heeft dan indertijd Engeland de vrouwen en kinderen in de concentratie-kampen van Zuid Afrika behan deld! Door Notaris Van der Moer, is krachtens de onherroepelijke volmacht, bedoeld in art. 1223 van het Burgerlijk Wetboek' in het openbaar verkocht: de herben: „Hotel de Commerce", aan de Markt te Ter Neuzen, groot 2 aren 44 centiaren, nog bewoond door mej. de wed. Michielsen. Hiervan werd kooper de heer A. deVrieze te Ter Neuzen voor 14.500. Een Rijuschip van Duisburg, geladen met steenslag, op weg van Keulen naar Gent is gisterenmorgen op het hoofd van den Westhaven alhier vastgeloopen. Het schip is aan stuurboord gebroken en maakte in drie ruimen water. Door onvoldoende hulp van werkvolk hielpen militairen de lading over te slaan' teneinde het schip te lichten en bij hoog water een poging te doen om op het strand te sleepen. De tijd werd een uur vooruitgebracht, daar is men reeds aan gewoon geworden. Doch in Leeuwarden werd de tijd een maand vooruitgezet op een poststuk op het post kantoor aldaar, wat we heden ontvingen. Dit is natuurlijk eene vergissing, want we schrijven nog niet Augustus. Alhier jijn op reis naar Rotterdam ge passeerd twee Russen, die te Atrecht uit krijgsgevangenschap waren ontvlucht. Zij hadden ruim 20 dagen geloopen en zagen er zeer vermagerd uit. Bij Selzaete hadden zij de grens weten te passeeren. Zaamslag. Memento mori. Woensdagavond keerde de 74-jarige vrouw van A. v. K. uit de Valwijk, niet een rijtuig terug van een bezoek bij hare zieke zuster onder Axel. Zij had een bosje bloempjes medegebracht, welke ze bij het uitstappen aan een harer klein kinderen gaf, doch onder dit geven valt ze terug in het voertuig en blijkt reeds overleden te zijn. De ontsteltenis bij de familie en in de omgeving is uit den aard der zaak zeer groot. Axel. Ds. A. Thielen te Vijfhuizen hoopt Zondag 20 Aug. a. s. in de Geref. kerk alhier zijn intrede te doen. Als bevestiger zal Ds. J. H. Lammertsma van Axel optreden. Overslag. Door de marechaussees van Axel is verdacht op spionnage gevankelijk wegge bracht een Belg, die zonder diploma of acte als onderwijzer verbonden was aan de school voor Belgische kinderen alhier. Herhaaldelijk moest hij per fiets op stap en werdt het onderwijs aan de onderwijzeres alleen opge dragen en zoo hij nog al in school was, werdt hij meermalen in zijn arbeid gestoord door bezoek. Op weg naar Axel werd de man vaak onwel en vroeg de hulp van een Belgisch dokter, terwijl hij die van een Nederlandsch geneesheer niet begeerde, vreemd Men vraagt zich af, waarom op Nederlandsch gebied de school van Belgische kinderen nog langer gehouden wordt, tewiji de school van Belgisch Overslag door alle kindren vrij be zocht kan worden en ook ruimte genoeg is. Ze moest toch niet het luguber bedrijf van den gearresteerden dekken »2el" Vlissingen. Woensdagavond half ell was het ontzettend kanongedreun. De schoten klonken zoo hevig, dat van zelf de vraag op kwam, of oDze marine op de reede van Vlis singen weer schietoefeningen hield. Dit was echter niet zoo. Te Westkapelle en te Koudekerke zag men in de richting van Knocke af en toe vuurstralen Rilland-Bath. Woensdagavond omsreeks 10 uur werden aan den spoordam, die Noord Brabant met Zeeland verbindt, Awee landstor mers, een uit Leiden en de andere uit Streef kerk die daar voor dienst op wacht stonden, dood gevonden, badende in hun bloed. Het vermoeden wordt geopperd diit de een den ander per ongeluk dood geschoten en dat daarna de dader zich zelf heeft gedood. Dit vermoeden heeft des te meer reden van bestaan omdat bij den een uit zijn patroontasch twee patronen vermist werden, en uit de moge lijkheid dat smokkelaars hierbij zijn betrokken wordt niet waarschijnlijk geacht. Onmiddellijk waren de militaire autoriteiten op de plaats des onheils aanwezig. Provinciale Staten van Zeeland. Vergadering van Dinsdagavond. Ser Lippens en Nieuw Othenc- polders. Onder de ingekomen stukken bevond zich een adres van de besturen dor polders „Ser Lippens" en „Nieuw Othene" waarin zij mee- deelen, dat in een vergadering van beide be sturen besloten is, pogingen aan te wenden bij de commissie van advies der polders en waterschappen, betrokken bij de eventueele oprichting van een waterschap beoosten het kanaal GentTer Neuzen, teneinde te geraken tot een goede oplossing inzake de oeverver dedigingswerken vóór de polders Ser Lippens en Nieuw Othene dat zij vermeenen, dat deze besprekingen tot een goed resultaat kunnen leiden, daar verschillende besturen en ingelanden van de achterliggende polders bij het waterschap betrokken, het meer in het belang achten, dat de oever voor de polders Nieuw Othene en Ser Lippens in zeewerenden staat gebracht worden, en het zouden betreuren, dat dooi de verzwaring van den achterliggenden dijk, de Noordelijke dijk van het Rijksafwaterings kanaal, ongeveer 70 Hectaren grond aan de zee zou worden prijs gegeven dat zij zich voorstellen het daarheen te leiden, dat hunne besprekingen met de afgevaardigden der betrokken polders in casu de commissie van advies tot resultaat kunnen hebben een voorstel hunnerzijds aan de ingelanden van deze polders, tot aanvragen van calamiteus verklaring dat toch door hen, indien de achterliggende dijk in zeewerenden staat mocht worden ge bracht, bij een mogelijke doorbraak van den zeedijken der polders Nieuw Othene en Ser Lippens niet meer op financiëelen steun van Rijk noch Provincie te rekenen valt en zij dus niets meer te hopen, doch alles te vreezen hebben dat Z.Exc. de Minister van Waterstaat, hoewel geen financiëelen steun van het Rijk toezeggend, zich wel niet verzet tegen het in zeewerenden staat brengen van den Noordelij ken dijk van het Rijksafwateringskanaal, maar toch zijn standpunt handhaaft, dat de polders Nieuw Othene en Ser Lippens niet mogen worden prijsgegeven. Redenen' waarom zij dringend verzoeken medewerking te willen verleenen en het daarheen te leiden, dat het te behandelen voorstel van Ged. Staten om aan de achter liggende polders een subsidie toe te kemlen voor de verzwaring van den Noordelijken dijk van het afwateringskanaal, worde verdaagd tot de najaarsvergadering, waardoor zij in de gelegenheid gesteld worden met de commissie van advies te confereeren en dienaangaande voorstellen te doen. Dit adres werd bij het betreffende voorstel gevoegd. - .- Verkiezing van Gedeputeerden. Aan de orde was de benoeming van drie leden van Ged. Staten wegens periodieke aftreding van de heeren J. A. van Rompu, J. II. Blum en J. G. van Niftrik. In de vacature-Van Rompu wordt herkozen de heer Van Rompu met 35 stemmen, 6 blanco. In de vacature-Blum wordt herkozen de heer Blum- met 32 stemmen, 1 stem op mr. A. A. de Veer en 8 blanco. In de vacature-Van Niftrik verkregen bij eerste stemming de heer Van Niftrik 19 stemmen, mr. P. Dieleman 15 stemmen en de heer P, F. Fruijtier 7 stemmen. Bij de tweede stemming verkregen Van Niftrik 19 stemmen, Dieleman 21 stemmen en Fruijtier 1 stem, zoodat gekozen was de heer Dieleman. De gekozenen namen allen hun benoeming aan, waarop zij door den voorzitter werden gelukgewenscht. De heer Dieleman kan echter zijn functie niet dadelijk aanvaarden, daar bij nog een betrekking bekleedt die daarmee onvereenigbaar is. Tot lid der Staten, bedoeld in art. 89 Prov. Wet (plaatsvervangend' gedeputeerde) werd benoemd mr. A. A. de Veer met 21 stemmen tegen 14 op den heer Van Niftrik, 4 op den heer Paap, 1 op den heer Fruijtier en 1 blanco. De heer mr. P. Dieleman zal eerst moeten bedanken als commissaris van den polder Walcheren, voor hij definitief als lid der Ged. Staten kan optreden, daar genoemde betrekking onvereenigbaar is met het lidmaatschap dqr Ged. Staten. De eerstvolgende openbare vergadering wordt gehouden Vrijdag 14 Juli vbormiddags 10 uur ter behandeling vari de rapporten der afdeelingen. Protest-Melis. In het rapport van den heer Fruijtier werd inzake het protest tegen de verkiezing van den heer W. Melis opgemerkt, dat dit protest gegrond was op het feit dat de voorzitter van het stembureau in Middelburg III geweigerd had aan drie personen een nieuwe oproepings kaart te verstrekken, omdat bun identiteit niet vaststond, dat volgens het betreffend artikel van de kieswet het stembureau bevoegd, doch niet verplicht is een nieuwe kaart te verstrekken, zoodat hier geen informaliteit is gepleegd. (Naar men weet was het protest van den heer L. Onderdijk in het proces verbaal niet geformuleerd volgens de bedoeling van den klager. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de loop der vorige week hebben zich in deze gemeente gevestigd:- N. Gijssen, zonder beroep, Dekkerstraat 44, van Kriiiningen. A. de Block, werkman, Baan- dijk 36, van Moerbeke. C. de Korte, Adjunct- Commies Post en Telegrafie, Schoolplein 11, van Oudenbosch. A. de Koning, zonder beroep, Schoolplein 11, van Bruinisse. A. Liiulenberg, dienstbode, Q 201, van Axel. A. P." Bogerd, opzichter, Noordstraat 14, van Rotterdam. L. Meert, dienstbode, Noordstraat 2, van Rot terdam. Vertrokken: J. J. M. Koevoets, zonder beroep, Dijkstraat 81, naar Besooijen. P. van Gelderen, dienst bode, Nieuwediep 63, naar 's Gravenhage. J. Dieleman, timmerman, Tholensstaat 75, naar Axel. J. Meulenberg, zonder beroep, Vloos- wijkstraat 6, naar Enkhuizen. D. van dei- Linden, klompenmaker 2 N, naar Gouda. F. Seegers, dienstknecht Q 119, naar Westdorpc. J. B. Standaert, winkelbediende, Lange Kerk straat 76, naar Zaandam. F. van Meir, varens gezel, Smidswal 18, naar Rotterdam. E. Arp, korporaal, Grenulaan, 43, naar Breskens. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Driewegen en Ovezand P. II. Peters te Sirjenslandte Aalst: A. H. J. G. van Voorthuizen, te Zegveld te Bleiswijk D. M. Boonstra te Schoonhoven. Aangenomen naar Groesbeek (toez.)W. ,T. Posthumus Meyjes te Giethoorn. Geref. Kerken. Tweetal te Watergraafsmeer: Dr. V. Hepp te Klundert en H. J. Heida te Stadskanaal te Drogeham (A)M. P. Pel hs Eestrum en A. van der Vegt te Ureterp. Beroepen te Hollum (Ameland)J. Veenstra te St. Anna Parochie te Alfen a,d. Rijn F. W. H. Bramer te Heinkenszand. Bedankt voor Vlaardingen D. van Dijk te Knijpe; voor Drogeham K. Schilder te Ambt- Vollenhove. De toestand van Ds. A. S. Talma te Bennebroek, de oudminister, verpleegd wor dende in het Diaconessenhuis te Haarlem, is hoogst zorgelijk. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om 7Va Ul'e. 'n de consistorie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. PREDIKBEURTEN. Wegens de vele advertentiën moeten ver schillende stukken achterwege blijven. De bloempjesverkoop dezer dagen door jonge dames in onze stad gehouden ten bate van de noodlijdenden in België, heeft de niet onbelangrijke som van f 33,opgebracht. Ook nog 1 markstuk van een dame die juist uit Gent aangekomen was, en eenige franken. De vice-admiraal, commandant in Zeeland, heeft den uitvoer van vroege aardappelen uit Zeeland verboden. en gewonden, terwijl 43 Duitschers werden gevangen gemaakt. Londen, 7 Juli. De Times verneemt uit Sa- oniki, dat in Servië, waar de Oostenrijksehe garnizoenen sterk zijn verminderd, oproeren zijn uitgebroken in tal van plaatsen worden benden gevormd, welke den kleinen oorlog voeren vooral in de streek ten Noordwesten van Roegoerad. In hetzelfde bericht wordt beweerd, dat de oproerige beweging zich uitstrekt tot Monte negro. Weenen, 7 Juli. Het oorlogsperskwartier meldt De Italianen deden den 27 Juni een hevigen aanval, waarbij van te voren de Italianen een deel der Oostenrijksehe bindernissen hadden vernield. De aanval begon des morgens te 10 uur op den Freikopfel en daarna ook op den grooten Pal. Ondanks het hevige vuur der Oostenrijkers slaagden de Italianen er in binnen de stellingen der Oostenrijkers te dringen. Aan den grooten Pal sloegen de Oosten rijkers alle aanvallen af, waarna hunne troepen zingend tot den stormaanval voorgingen. Tegen den middag was geen Italiaan meer in de Oostenrijksehe stellingen. Aan den Freikopfel werden de Italianen, die de Oostenrijksehe stellingen waren binnen gedrongen, daar weer uitgeworpen. De Oosten rijkers hebben verder alle aanvallen der Ita lianen afgeslagen. Op den linkervleugel bij den Kamelrug hebben botsingen plaats. Petersburg, officieel. Het aantal gevangenen dat op 4 en 5 dezer ten westen van de Styr. stroomafwaarts van Kolki is gemaakt, wordt geraamd op 300 officieren en 74,015 ongewonde en een groot aantal gewonde soldaten. Als buit is gemaakt 6 kanonnen, 23 mortieren, eenige duizenden geweren, 2 zoeklichten, 11 bommenwerpers en 77 caissons. Woedende aanvallen der Duitschers bij Grniazyn werden door de Russen afgeslagen, alsook aan de Dnjester. Eveneens zijn verscheidene aanvallen der Duitschers afgeslagen ten Noorden van de Pripetmoerassen. Na een hagelbui van vuur uit stukken van groot kaliber, deden de Duitschers in de streek van Labyzyn twee hevige aanvallen, welke de Russische troepen, ondanks het hevige vuur waaraan zij waren blootgesteld, werden afgeslagen. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 8 9 10 11 12 13 14 Juli Voorm. Nam. 7.29 7.54 8.21 8.51 9.24 10.— 10.35 11.11 11.49 12.22 12.53 1.— 1.23 1.50 geplaatst worden, om in de verpleging te worden opgeleid. Sollicitatiën aan den Geneesheer-Directeur. Londen, 7 Juli, officieel. Lage wolken be lemmerden de werkzaamheid der vliegers, maar in de streek van Bapomine gelukte liet een afdeeling Engelsche vliegers tot op 300 meter te dalen, waardoor met succes een trein kon worden gebombardeerd, waarmede Duit- sche versterkingen werden aangevoerd. In een andere streek heeft een zware batterij der Engelsclien een Duitsclie batterij alsmede een Duitsclie kolonne, welke op marscli was beschoten en zware verliezen toegebracht. Bijzondere berichten over een uitval dei Welsche fuseliers toonen aan, dat zij dne Duitsclie mijnschachten vernielden. De Duit schers verloren daarbij 105 man aan dooden zullen de lessen in liet openbaar gegeven worden. De Directeur, Dr. II. G. TEN BRUGGENCATE. Ter Neuzen, 6 Juli '16. TER NEUZEN, 7 Juli 1916. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Juni. Hendrik Huizinga, oud 25 j., jm. en Jacoba Jacomina Meulenberg, oud 22 jd. Geboorten. 29 Juni. Johanna Wilhelmina, d. van Johanna de Smidt. Overlijden. 28 Juni. Cornelia Buijk, oud 80 j, wed. van Jacobus Leunis. 1 Juli. Anna Joziua de Vos, oud 85 j., d. van Adriaan Ilubrecht en van Leuntje Verlinde [beiden overl.] ZONDAG 9 JULI 1916. [Zomert ij d.] Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 10 uur, Ds. H. P. M. G. deWnlle van Zaamslag. Bevestiging. 3 uur, Ds. S. Groene veld. Intrede. .Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. H. Allaart van Ilar- lingen en 2 uur, Leeskerk. Axel Stationstraat 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. H. Allaart. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. G. Dalhuijzen van Nieuwerkerk a/d IJsel. Hoek 10 en 3 uur, Ds H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Voorber. H. Avondm. Sluiskil 9'/ï en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/, en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 10 en 3 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/i uur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 6V2 uuri Evangelisatie. CORRESPONDENTIE. Oostburg, 5 Juli. Ter graanmarkt was weinig aanvoeromzet tamelijk, prijzen van tarwe hooger. Nieuwe tarwe f22,a f22,50, zomergerst f 21,— a f21,50. wintergerst 121,af-21,50, haver f 18,25 a 18,50. Middelburg, 6 Juli. Ter graanmarkt was nagenoeg geen aanvoer, enkele partijtjes tarwe werden aan onderstaanden prijs verkochtuitgelezen kwaliteit iets liooger. Nieuwe tarwe f20.50 a f21,50 per 100 kilo. Boter f 0,75 a f 0,80, voor pariculieren f 0,80 per </2 kilo. Eieren f 6,60, voor particulieren f 7,per 100 stuks. In het Christelijk Gesticht voor Krankzinnigen „VREDERUST" te Bergen op Zoom, kunnen terstond Donderdag 13 en Vrijdag 14 Juli

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 2