Regeeringsrijst. versclie gerookte PALING en versclie BOKKING. gedroogde Viscli en liale Waren. J. DIELEMAN-Van Dame, VAN DALEN, Kerk en S c h o o I. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Hoogwatergetij te Terneuzeii. Handelsberichten. Advertentie ii. Heden ontvangen Vloos wijkstraat 3, Openbare Verknoping. 8 H.A. GERST, 2 ROGGE, Ook voorhanden alle soorten deelingen werd overgegaan tot verkiezing van twee bestuursleden. Gekozen werden A. de Visser en J. Mangold. Nu verkreeg den heer H. Zegers liet woord om te spreken over „Levensmiddelenvoorzie- ning". Na herinnerd te hebben, hoe men ook oudtijds, wanneer een volk in nood verkeerde naar middelen zocht om in dien nood te voor zien (denk aan Jozef in Egypte) en hoe ook thans in Duitschland één man is aangewezen om te voorkomen dat de honger het land zou verteren, besprak hij jook hoe men in dezen in ons land te werk gaat. Wijzende op het ontzettend geknoei, door noodèloos de prijzen zoo hoog op te drijven, dat de meeste waren als het ware in prijs verdubbeld zijn, meende hij aan het slot geen betere raad te kunnen geven, dan dat er eene Commissie mocht komen die nauwkeurig acht gaf op wat gekocht en de prijs die ST voor werd betaald, om dan degenen die boven de maximumprijs verkoopen, eenvoudig aan te klagen. Hierop volgde een discussie. De eerste die met den heer Zegers van gedachte wisselde, was het in hoofdzaak met hem eens. De tw eede echter kon wel met de gedachte van een commissie in stelling mede gaan, maar niet op den grond die de heer Zegers had aan gevoerd. Geen commissie die alleen zou dienen voor protest, maar wel een commissie, die zou trachten eenig geld bijeen te krijgen, teneinde alzoo levensmiddelen te koopen, die dan nog beneden maximumprijs zouden kunnen worden verkocht. Dat alleen kon volgens dezen spreker ons vrijwaren voor noodelooze prijsopdrijving. In dien geest werd een besluit genomen. De vergadering die niet druk bezocht was, werd door een lid met dankzegging geëindigd, nadat ze vooraf door den voorzitter was ge sloten. Op 15 Juli a. s. wordt te Vlissingen de onderzeeboot O VI te water gelaten. Vlissingen. De talrijke boulevardbezoekers hebben Zondagavond een bijzonder verschijnsel waargenomen, volgens de Midd. Ct. Aan den overkant der Schelde was op groote hoogte een tamelifk lange donkere streep zicht baar. Binnen een kwartier waren in de omgeving daarvan wel 50 malen met ongelijke tusschenpoozen telkens verschijnende en weer verdwijnende sterren zichtbaar, nu eens boven dan weer beneden, nu links dan rechts. Algemeen dacht men aan een luchtschip dat beschoten werd, de sterren zouden de sprin gende projectielen zijn geweest. Zondag werd de aandacht van velen op het strand getrokken door een zeer zware rook wolk die zichtbaar was in de richting van Knocke, vermoedelijk verder Zuidelijk daar achter. Een verklaring kon niet van het verschijnsel gegeven worden. Middelburg. Zondagochtend omstreeks half- negen heeft een Belgische jongeman, inwonende bij de wed. H. in de Spanjaardstraat alhier, toen de 25-jarige dienstbode weigerde zijn liefde te beantwoorden, deze met een bijl vier slagen op het hoofd toegebracht, zoodat zij ineenzakte. Hierop vloog de waanzinnige de trap op en riep: Jelui moeten allemaal dood. "ij verwondde toen ook den zoon van de weduwe met de bijl. Deze wist hem te ont wapenen en vluchte toen met zijn moeder. Een ter hulp geschoten buurman trof den Belg aan, toen hij met een mes zich den den hals afsneed. Het lijk van den ongeluk kige werd naar het lgkenhuis gebracht'. De toestand van de gewonden is vrij bevredigend. Colijnsplaat. Zondag overleed op 63-jarigen leeftijd de heer M. Noordijke, in leven notaris. De overledene was oud-lid van de Provinciale Staten in Zeeland en sedert vele jaren lid van den gemeenteraad. Door Ged. Staten is in plaats van den heer G. A. Vorsterman van Oyen, tot lid van de vaor Zeeland ingestelda commissie, belast met het toezicht op de proefvelden, benoemd de heer C. van Dixhoorn te Waterlandkerkje Goes. Alhier is overleden op 79-jarigen leeftijd de heer J. M. Pilaar. Hij was 33 jaar notaris te Goes, oud-diaken van de Ned. Herv. Kerk, oud-regent van het gasthuis en van de strafgevangenis, oud-kan- tonrecliter-plaatsvervanger, oud-lid van den gemeenteraad. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de loop der vorige week hebben zich in deze gemeente gevestigd: S. A. Dees, dienstbode, Klaassenstraat 19 uit Vlissingen. A. Michiclsen, dienstbode, Tholenstraat 98 uit Utrecht. R. Hamelink, dienstbode, Tholenstraat 93 uit Sas van Gent. Vertrokken: J. Ilellinga, havonmeester, P 7, naar Vlis singen. A. Moens, zonder beroep, Blokken 20, naar Apeldoorn. M. H. Kamerik, dienstbode, Kazernestraat 31, naar Rotterdam. M. Romein, landbouwersknecht, Steenkamp laan 18, naar Zaamslag. J. Ch. Lint, timmerman, O 196b, naar Gro ningen. G. Th. M. Koevoets, kantoorbediende, de Feijterstraat 1, naar Haarlem. F. P. Verschorre, veldarbeider, P 104, naar Philippine. E. M. Obrie, zonder beroep, Q 237, naar Philippine. (Hiervoor was Vrijdag geen plaats.) Geref. Kerken. Aangenomen naar Aarlanderveen L. van Loon, te Koudekerke (Z.)naar Brouwers haven Fr. Tollenaar, cand. te Zaamslag, die bedankte voor Krabbendam, 's Gravenmoer en Zuidbroek. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oirschot (N.-Br.)A. de Pecker te Solwerd (Gr.)te Bunnik en Vechten (toez.) N. Warmoltz Nzn. te Neerlangbroek, die be dankte voor Beesd. Bij de sluiting der Generale Synode van de Geref. Kerk in Z. Africa, gehouden tePot- chcfstroom op 19 Maart 1916 heeft Prof. Dr. S. O. Los, hoogleeraar aan de Theol.-school aldaar, een slotrede gehouden over Romeinen 9 vers 1 tot 5. Te Dinteloord zal in de Geref. Kerk een schoon pijporgel geplaatst worden uit de fabriek van den heer A. S. J. Dekker te Goes. A.s. Zondag zal Ds. P. J. Wauters te Hoofdplaat als predikant bij de Ned. Herv. Kerk bevestigd worden. Er rijzen echter zeer veel bezwaren voor een gezin, dat de overtocht van Brussel naar Hoofdplaat moet maken. Een schipper te Brcskens heeft zich laten vinden, het huisraad te gaan halen. Uit Heerlen werd naar Maastricht overge bracht iemand, die in de nabijheid van de plaats, zich aan den veldwachter had bekend gemaakt als een uit Duitsche krijgsgevangen schap ontvluchten Rus. Nadat hij behoorlijk had gegeten, werd hem een nachtverblijf ver leend, doch men kon geen woord uit hem krijgen hij hield zich of hij alleen de Rus sische taal' machtig was en antwoordde op alle vragen Rus, Rus. Daar alle Russen, die tot nu toe over de grenzen kwamen, meestal geen pfennig rijk waren en deze integendeel in het bezit was van een paar honderd Mark, wekte dit achterdocht. Toen de man door een Russischen tolk werd toegesproken, zweeg hij in alle toonaarden. Al spoedig viel hij door de mand en bleek de pseudo-Rus een onvervalschte Duitscher te zijn, die ten na- deele van zijn patroon te Bauchem diefstal had gepleegd. (Tel.) De N. Venlosche Ct. meldt, dat te Nieuwen- hagen onder toezicht van de twee Rolducsclie professoren dr. Goossens en dr. Daniels, de blootlegging heeft plaats gehad van een ouden pottenbakkersoven, waarop men bij het graven der fundamenten der kerk gestooten was. De oven ligt thans een meter onder den beganen grond, terwijl hij oorspronkelijk slechts gedeel telijk in den' grond lag. De 'talrijke scherven, waarmede hij eertijds opgevuld is geworden, bewijzen, dat de oven dateert uit den vroeg- middeleeuwschen of zelfs uit den karoling- schen tijd. De oven is langwerpig rond van vorm en heeft voor de gelijke verdeeling dei- warmte een tong in het midden. Een tamelijk lange stookhuis loopt ietwat naar beneden. De wanden zijn van een harde, groene, glazige stof voorzien, welke uit een kleilaag gevormd is. Er om heen is de leemgrond over een decimeter dikte rood gebrand. Uit andere vondsten in de nabijheid gedaan blijkt, dat ook hier gelijk elders het potten bakkerij-bedrijf van oudsher beoefend is ge weest langs den ouden Romeinschen heerweg, welke over Tongeren, Heerlen, Nieuwenhagen, Groenstraat, Julich naar Keulen liep. Christelijk Instituut voor doofstomme kinderen te Dordrecht. Zijn er ouders die een doofstom kind hebben, dat den leeftijd van zes jaar bereikte of nog in den loop van dit jaar bereiken zal Mogen wij er dan met ernst op aandringen nu reeds inlichtingen te vragen aan het Hoofd der School van „Effatha", den heer A. Kcs te Dordrecht, Bleekersdijk 47 en dit in het belang van hun kind niet uit te stellen Het is ge bleken dat 6 jaar de meest geschikte leeftijd is, om doofstomme kinderen naar school te zenden. Zendt men ze later, dan komen zulke oudere met jongere leerlingen in ééne klasse, wat niet prettig voor hen is en voor liet onderwijs niet aanbevelenswaardig. Ouders houdt ze toch niet langer thuis, maar begrijpt dat waar uwe kinderen door hun doofstomheid bijna niets hebben kunnen leeren, het zooveel meer noodig is om ze op tijd naar ons Insti tuut te zenden. Onlangs werden ons inlichtingen gevraagd voor een drietal kinderen van resp. 8, 9 en 11 jaar. Men bleef evenwel nog onbeslist. Wat jammer voor zulke kinderen, want al dit weifelen is in hun nadeel. Tot ons leedwezen bemerken wij telkens dat Christenouders er geen bezwaar in zien, hunne doofstomme kinderen naar neutrale Instituten te zenden. Hunne handeling is in strijd met hunne doopbelofte. Geld of afstand van woonplaats mogen in deze niet beslissen, doch alléén Gods onfeilbaar Woord. Wij roepen de hulp onzer Predikanten, Ouderlingen en Onderwijzers in, om die ouders op hunne dure roeping te wijzen. Het cursusjaar loopt van 1 September tot 31 Augustus. W. L. B. DEN BLAAUWEN. Penningmeester. Den Haag, Juni 1916. Antonie Duyckstraat 49. Zitting van 4 Juli. Op den 1 Juni kwam vrouw De Doelder te Ter Neuzen vertellen, dat haar 13-jarig zoontje door zekeren J. F. S,, voerman aldaar, werd mishandeld. Vrouw De Doelder die zich naar de plaats had begeven, waar het zoontje werd mishandeld, bevond dat zijn keel sterk gezwollen was. S. stond heden dientengevolge terecht voor de arr. Rechtbank te Middelburg. Hij werd beklaagd, dat hij dien jongen met beide handen bij den keel had gegrepen, op den grond ge worpen, zijne knie op de borst gezet heeft en hem daarna geslagen heeft. De officier van justitie eischte f7 boete of 7 dagen hechtenis. Op den 2 Juni hadden de agenten Witteen Van Doorn te Ter Neuzen J. A. J., 30 jaar, van beroep leurder, wegens dronkenschap naar het arrestantenlocaal overgebracht. Bij de arrestatie verzette zich J. A. J., hoorde dientengevolge heden tegen zich eischen een week gevangenisstraf. A. R., vrouw L. K., leurster, die de arrestatie van bovengenoemde J. A. J. zag, heleedigde daarop de politie, waarop de officier van justitie tegen haar eischte f10 boete of 10 dagen hechtenis. DAGEN. Voorm. Nam. W oensdag 5 Juli 5.28 5.46 Donderdag 6 6.5 6.23 Vrijdag 7 6.44 7.5 Zaterdag 8 7.29 7.54 Zondag 9 8.21 8.51 Maandag 10 9.24 10.— Dinsdag 11 10.35 11.11 Parijs, 4 Juli Teil Noorden van de Somme is de toestand niet veranderd. Ten Zuiden van de Somme wordt het ver kregen succes voortgezet. De Franschen na men het dorp Faillières en het dorp Arche- vilers. Het middelpnnt van sterk verdede- gingswerk hebben zij op schitterende wijze bestormd. Ten Zuiden van het Dufelt in de nabijheid van Destrée is mede een verdegingswerk der Duitschers genomen en zij zijn voorbij deze stelling gekomen. Het in Buscourt en Faulcourt gewonnen terrein heeft een diepte van 5 kilometer. Versterkingen der Duitschers worden gemeld in de streek van Santorre. Andere versterkingen der Duitschers ten oosten van Fanlcourt zijn door het Fransche artillerievuur verstrooid. In het geheel zijn thans 8000 gevangenen gemaakt. Totdusverre zijn vermeesterd 7 batterijen met inbegrip van 3 zware, verder machine geweren en loopgraafmortieren, alsmede tal rijk, nog niet geteld materiaal. Aan de beide zijden van de Maas geen infan- teriegevechten. Op den linkeroever van de Maas gematigde werkzaamheid der artillerie. Op den linkeroever van de rivier zeer hevig bombardement op den Peperheuvel, de schans van Theaumont en de batterij van Damloup. De Duitschers onthielden zich van aanvallen. Londen, 4 Juli. Officieel. Zwaar artillerie vuur werd gisteren door de Duitschers op sommige plaatsen onderhouden. Groote toename van het aantal Duitsche vliegtuigen op het Zuidelijk deel van het front der Engelschen, niettemin volvoerden de Engelsche vliegers alle hen opgedragen maat regelen. Van daag vernietigden de Engelschen een Duitschen kabelballon. Sedert het begin aan het offensief zijn aan het geheele Eugelsche front 15 hunner vlieg tuigen verloren gegaan. Petersburg. Officieel. Vandaag hebben de Duitschers in de streek ten Zuidwesten van liet Naretzmeer een krachtig artillerie-vuur geopend. Op den Noordelijken oever van het meer hebben zij beproefd de Russische loop graven te naderen. Zij werden teruggedreven. De Russen maakten gevangenen en machine geweren buit. Ten [Noordoosten van Buradnovoritz ont wikkelde zich na een hevig bombardement een gevecht, waarin de Russen tot nu toe 59 officieren en 1400 man gevangen namen en 4 kanonnen vermeesterden. Het gevecht duurt voort. Aan de beneden-Lipa hebben de Russische troepen den tegenstand van den vijand ge broken en hem in Westelijke richting terug gedreven. In den loop van den nacht namen de Russen 11 officieren, 992 soldaten gevangen en maakten 6 machinegeweren buit. Vanaaf heden is bij de volgende winkeliers REGEERINGSRIJST verkrijgbaar tegen 10 ct. p. pond, Wed. A. H. DONZE. VAN OVERBEEKE—Leünis. J. D. TIIIELMAN. K. WIELAND. Maatsch. „EDAIl." KOLONIAALHANDEL. P. J. VAN STRIEN. G. DRABBE. J. M. DE ZEEUW. De Burgemeester, HUIZING A Puik smakende KOFFIE a 48 cent per pond. Aanbevelend voorheenTIP-TOP. TANDARTS, is dagelijks te consulteereu van 9—12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hontenisse zal ten verzoeke van Mej. de W ed. en Erven van den beer VICTOR BOEDINGYsebaert te Stoppeldijk, op Dinsdag II Juli 1916, des namiddags half 2, in bet openbaar verkoopen Verzekerd tegen hagelschade. Te beginnen met de gerst nabij den Rapen- burgsclien dijk en de hofstede van den beer J. F. de MaatStaal te Stoppeldijk. Een valsohe Rus. Oude Pottenbakkersoven opgegraven. EFFATHA. Arrond. Rechtbank te Middelburg. f 41,a f42,bruineboonen f40,a f42, paardenboonen f21,a f23,lijnzaad f40,a i 41, IJ z e li d ij k e, 1 Juli. Ter graanmarkt was aanvoer gering, weinig omzet. Wegens ongunstig weer geen vlashandel. Druk marktbezoek. Premiekenring van paarden. Nieuwe tarwe f20,50 a f20,75, nieuwe winter- gerst f 20,50 a f 20,75, nieuwe zomergerst f 20,50 a f20,75. Rotterdam, 3 Juli. Binnenl. Granen. Jarige tarwe schaars en hoog. Per 100 kilo f21,25 a f21,50; gerst f20,40 a f20,50; haver f 17,75 a f 18,25. Boonen en erwten zéér hoog in prijs. Vette runderen 100 a 125, ossen 95 a 120, stieren 90 a 110, kalveren 90 a 130, schapen 62 a 70, varkens 90 a 105, licht soort 80 a 82 cents per kilo. Melkkoeien f220 a f350, kalf koeien f245 a f400, rstieren f 160 a f 425, vaarzen f 140 a f 200, pinken 95 a f 130, vette kalveren f 75 a f 100, fokkalveren 24 a f28, nuchtere f 15 a f 18, biggen f 16 a f 20, slachtpaarden f 160 a f 250 per stuk. n Hulst, 3 Juli. Middenprijs per 100 KG. Tarwe f21,u f21,50, rogge f 16,— a f 17,—, liaver f 16,— a f 16,50, erwten Brouwerijstraat 3 (Hoek Havenstraat), Ter Neuzen TEL. 105,

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3