L. J.F. van Dalen, 16 AARDAPPELEN. H. H. LANDBOUWERS! Amerikaansche ORGELS. Kerk en S c h o o 1. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A (i v e r t e 11 t i e n. HET HUWELIJK G. VAN DR1EL. EERSTE KLASSE AMERIKAANSCHE ORGELS. 3. L-DEIZHEE, G- O IE3 3. VOOR GEHUWDEN EN VERLOOFDEN Van af heden dagelijks verkrijgbaar Eigen teelt. velzuren Ammoniac, Superphosphaat en Ammoniac» Superphosphaat. P. J. SCHEELE. D. SCHEELE Az. Loop der bevolking van Ter Neuzen. varkens 80 a 100, licht soort 70 a 72 cents per kilo. DAGE N. Voorm. Nam. Woensdag 7 Juni Donderdag 8 Vrijdag 9 Zaterdag 10 Zondag 11 Maandag 12 Dinsdag 13 6.31 7.19 8.15 9.19 10.25 11.26 12.22 6.55 7.47 8.46 9.52 10.55 11.55 1248 Tandarts te Ter Neuzen, is van VRIJDAG 9 JUNI tot DINSDAG 13 JUNI DOOR D1*. A. DUPONT Driewegen, Ter Neuzen. Maandag Hotel DE LOZANNE, Hulst. Woensdag Hotel HUISMAN, Ter Neuzen. Zaterdag Hotel GILJAMSE, Axel. Hoek. De lieer S. Griede, hoofd der chr school op het dorp alhier, heeft tegen 1 Sep tember a.s. eervol ontslag aangevraagd, wegens zijn eerlang vertrek naar Indië. Axel. Door het bestuur der chr school in de kom alhier, werd aan de onderwijzers een duurtetoeslag gegeven van 20 gulden per per soon uit het gezin, zoodat bv. een onderwijzer met drie kinderen ontvangt: voor zich, zijne echtgenoote en drie kinderen (is 5 personen) vijfmaal 20 is 100 gulden en zoo vervolgens. Axel. In de Vrijdag gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van den Buth- polder werd besloten geen bijdrage te ver- leenen voor den verbindingsweg tusschen Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Het dijkgeschot werd vastgesteld op f 1,50 per HA. De inkomsten over het dienstjaar 1915—'16 bedroegen f 1264,076 en de uitgaven f888,42, alzoo een batig slot van f 875,65°. De begrooting voor 1916/17 werd vastgesteld op f 1423,716 in ontvang en uitgaaf. Te Zuiddorpe werden door de soldaten kommiezen een vijftal smokkelaars betrapt, die bloem naar de grens brachten. Een werd in den arm geschoten. Zuidzande. De heer J. J. Bliek alhier komt voor op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan een openbare school te Am sterdam. Aardenburg. De kommiezen hebben weer eenige smokkelaars kunnen aanhouden, die trachtten een groote hoeveelheid koffie over de grens te smokkelen. Nadat op de smokke laars eenige schoten waren gelost, die evenwel geen doel troffen, lieten zij zich gevangen nemen. Sluis. Bij het maaien van gras langs don electrischen draad in (Belgisch/ Middelburg, werd een Duitsch soldaat door den stroom getroffen en was onmiddellijk dood. Vermoed wordt dat de zeis met den draad in aanraking is gekomen. De man heeft in Duitschland eene vrouw met 3 kinderen wonen. Naar we vernemen is de chemische mest- stoffenfabriek te Vlake verkocht aan de N. V. „Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel" te Middelburg. Er worden in de voornaamste Zeeuwsche gemeenten, zooals Ter Neuzen, (Jostburg, Zierikzee enz. filialen opgericht, terwijl in Goes reeds een afdeeling gevestigd is. Aan de fabriek te Vlake wordt een af deeling voor voederstoffen verbonden. Hansweert. Door de N. V. Werf Zeeland werd de eerste door haar gebouwde zee vrachtboot met gunstig gevolg te water ge laten. Het schip, genaamd „Skjoldborg", is voor rekening van een reederij uit Haugesund in Noorwegen in aanbouw, is 190' lang, 30' breed en 14' 6" diep en meet 1000 ton. Ook wordt de kiel gelegd voor een zuster schip, eveneens voor rekening van een Noorsche reederij. Hansweert. De aanbesteding had plaats voor het wegbaggeren van slikken, ophoogen van een terrein, het maken van 2 langshellingen in beton, resp. 100 M en 90 M. lang en het bouwen van een machineloods en machineka mer voor de N. V. Werf Zeeland aldaar. Ingeschreven werd door A. v. d. Straaten Jr. te Hansweert voor f 149.900, voor het grond werk en hellingen en in massa voor f 192.900; G. J. Balkensteijn en v. d. Straaten to Neuzen voor f153.600 voor het grondwerk en hellingen en f 197.800 in massa, en door den Breejen van den Bout te Nijmegen alleen voor grond werk en hellingen voor f 247.300. Kapelle De calam. Willem Anriapolder heeft aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1917 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van genoemden polder. Ingeschreven werd als volgtP. Andriessen, Hontenisse, voor f 7700 M. Jacobs, Goes, f 7095; 11 Kosten Cz., Weineldinge, f 6873 C. Klaassen Hz., Zaamslag, f 6637. M. Crt. Zeeuwsch-Vlaanderen. Het algemeen Nederlandsch Verbond hield 29 April de hoofdbestuursvergadering. Aan het verslag van bestuursvergaderingen van groep Nederland ontleenen wij het vol gende Op een vergadering op 16 Februari stelt een lid voor, in Zeeuwsch-Vlaanderen, een „door haar ligging meer op Belgische dan Hol- landsche betrekkingen aangewezen land streek" propaganda te maken voor het Verbond. Een ander lid. wil ook den nadruk zien ge legd op het verkeer van Zeeuwsch-Vlaanderen met Holland, dat door de verbroken verbin ding mot België als vanzelf wordt bevorderd. Wordt dit gemakkelijker gemaakt, dan zal er meer toenadering tusschen beide deelen van den staat der Nederlanden komen. De voorsteller wijst nog op een stukje in Vreemdelingenverkeer, officieel orgaan van den Nationalen Hond voor Vreemdelingenverkeer in Nederland. Het zou aanbeveling verdienen als afdeelingen van dezen bond in de nabijheid Middelburg, Breda, Dordrecht, enz. huii pro pagandaboekjes op ruime schaal in Zeeuwsch- Vlaanderen verspreiden om zoo de bewoners dier streek naar Holland te noodigen. Besloten wordt de aandacht der genoemde afdeelingen van Vreemdelingenverkeer op haar belangen in dezen te wijzen- Statenverkiezingen. District MIDDELBURG. Heden werden candidaat gesteld de lieeren mr. J. Adriaanse (Lib J. H. Blum (A.R., aftr.), Jhr. P. J. Bogaert (Lib.), J. C. Bolle (Lib.), W.C. Cor- nelisse (Soc.), G. F. Lindeijer (Soc.), W. Melis (A -R., aftr.), J. Onderdijk (Soc.) en mr. A. A. de Voer (A.-R., aftr.) District GOES. Candidaat gesteld A. Blaak (Soc.), J. de Die (Soc.), S. Duvekot (A.-R., aftr.), W. Kakebeeke (Lib, aftr.), P. Lindeu- berg (Lib.), G. F. Lindeijer (Soc), M. van Oeveren (A.-R., aftr.), M. Pols (Lib.), A.F.C. Swenne (Lib.), C. P. Vogelaar (A.-R., aftr.), J. Welleman (Lib.) en I. Willemseu (A.-R.) District VLISSINGEN. Candidaat gesteld de lieeren H. J. E. Gerlach van St. Joosland (A.-R., aftr.), G. F. Lindeijer (Soc.), J.deMey (Soc.), G. van Putte (A.-R., aftr.), dr. A. Sta- verman (Lib.), J. O. Viruly (Lib.) District TIIOLEN. Candidaat gesteld de lieeren A. Hollestelle (A.-R., aftr.),.W. Moe- lijker (Lib.), W. M. Rijnberg (Lib.), II. J. Tichelman (A.-R.) District ZIERIKZEE. Candidaat gesteld de lieeren: II. van der Does (Soc.), B. Giljam (V.-D., aftr.), S. Hagen (A.-R.), H Hoogerhuis (Soc.), J. A. van Oeveren (Lib.), Mulder (A.-R.), P. A. Pcrrels (Soc.), A. Timmerman (A.-R.), J. van der Vliet (L.) In de loop der vorige week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. L. H. Gernaey, industrieel, Schutters- hofweg 8, uit Sas van Gent. C. J. van Gijsel, zonder beroep, Schutters- liofweg 8, uit Hulst. M. C. van Troost, dienstbode, Nieuwst-raat 13, uit Ossenisse. C. Koole, dienstbode, P 77, uit Hoek. M. II. van Mierlo, zonder beroep, Verbin dingstraat lb, uit Helmond. L. M. de Smit, zonder beroep, O 193d, uit Graauw. A. F. A. Roelans, onderwijzer, Dijkstraat 73, uit Oudenbosch. W. C. van Leeuwen, tuinier, P ong., uit Heinkenszand. Vertrokken zijn Ph. R. Geers, dienstbode, P 38a, naar 's Gravenhage. A. Geyp, kantoorbediende, Donze Visser straat 96, naar Axel. A. H. van Dalen, Rijksklerk, de Feijter- straat 31, naar Helmond. E. Pardon, dienstbode, Noordstraat 2, naar Hengstdijk. A. M. van der Gouwe, dienstbode, P 59, naar Hoek. Geref. Kerken. Beroepente OuddorpE. Buurma, em. pred. te Kampen, te Krabbendam en te Brouwershaven F. Tollenaar, cand. te Zaam slag, te Urk: G. Doekes te Nieuwdorp. Ned. Herv. Kerk. Beroepente Barneveld B. v. d. Wal te Hoevelaken, te Bruchem P. Kuijlman te Lunteren. Arbeid onder Jonge Mannen. Naar het „Vlissingsche Predikbeurtenblad" mededeelt, zal ds. II. C. Hogerzeil, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Vlissingen, in Augus tus zijn bediening neerleggen wegens het aanvaarden zijner benoeming tot algemeen secretaris van de Vereen, van Chr. Jonge Mannen „Excelsior" te Amsterdam. Eenden 1 In de gracht rondom het Fort De Bilt ver meiden zich dagelijks een viertal eenden, die op een goeden dag opgemerkt werden door den Kommandant. De man werd razend Gevolg Den volgenden morgen werd een korporaal gezonden naar den uaast-bij-zijnden boer met bevel, dat de eenden d e r u i t moesten. De boer antwoordde heel leuk „Ik zal het ze zeggen". Tweede dag: Herhaalde boodschap Zelfde repliek van den boer. Derde dag. Er verschijnen twee mare- chausees bij den boerDe eenden moeten er oogenblikkelijk uit. Lakoniek bc scheid des boers„Ik zal het ze d a 1 ij k gaan zegge". Vierde dag: Stilstand in de onderhan delingen. De woerd bemint z'n vrouwtjes in de fortgracht. Vijfde dag: De boer ontvangt een schrij ven van den Fort-kommandant, waarin be toogd wordt, dat door liet regelmatige wroeten der snavels in de walkant, de eenden de fun damenten van het Fort ondermijnen, hetgeen een [groot gevaar voor den Staat oplevert Bij niet verwijdering zullen de eenden worden in beslag genomen Het boertje heeft ze rustig laten zwemmen En ze zyn niet in beslag genomen. Het waren wilde eenden(Het Volk.) Snugger. De Parijsche correspondent van do Daily Express geeft een vermakelijk staaltje van een uitvinding, die in allen ernst den minister van uitvindingen Painlevé werd aanbevolen, naast duizenden andere meer of minder dwaze. Iemand beweert namelijk, dat men met samen werking van een houd en een zeeraaf vijande lijke duikbootcn kan opsporen. De hond moet léeren om te blaffen, wanneer hij het geluid van de schroef van de duikboot verneemt. De zeeraaf moet, met een stuk vleesch, gebonden aan een periscoop, leeren, om op iederen periscoop neer te schieten, dien hij ontdekt. Blaft de hond, dan laat men de zeeraaf los en schiet, waar het dier neerstrijkt Aldus het geniale plan. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. '2 Juni. Jan van Silfhoud, oud 25 j., jm. en Willemina Cornelia Allaart, ond31j-, )d. LeonarduS Huberfcus Ileijnen, oud 38 j., jm. en Martha Maria Pietronella Weijnen, oud 24 j., jd. Franciscus Petrus Verschorre, oud 27 j.. jm. en Elodie Maria Obrie, oud 19 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Mei. Arnoldus Franeiscns Josephus Maria Engelbregt, oud 29 j jm. en Catharina Maria Anna Scliirris, oud 23 j-, jd. Antheunis Dekker, oud 23 j., jm. en Johanna Paulina de Regt, oud 18 j jd. Geboorten. 28 Mei. Bernardus, z. van Bmiei Vanhijfte en van Maria Pielet. 29 Mei. Edemon- dus Franciscus, z. van Josephus Alphonsus van Esbroek en van Julie Marie de Smit. 30 Mei. Jacobus en Pieter, zonen van Anthonie Geensen en van Maartje Suzanna Jozina Florusse. 31 Mei. Richardus Jacobus, z. van Cornelis Josephus van Dinteren en van Marie Stephanie Geers. 2 Juni. Aarnoud, z. van Francois de Feijter en van Martha Iloug. Andries Joos Jacobus, z. van Pieter Adrlaan de Doelder en van Pieternella Anna Geertruida Frederiksen. 3 Juni. Catharina, d. van Anthonius d'Hont en van Paulina Coolsen. Ophelie Sidonie Gustave Marie, d. van Camillus Angelus Modestus Maria van Haelst en van Eliza Catharina Remerij. Overlijden. 29 Mei. Dina de Feijter, oud 71 j-, wed. van Karei Dieleman. 2 Juni. Marinus de Ruijter, oud 78 j eclitg. van Janna Meenseu. Anna Maria van der Gouwe, oud bijna 2 j., d. van Johannes en van Janna Cornelia Pieternella Bedet. Statenverkiezingen. District HULST. Heden werden candidaat gesteld de hoeren E. B. Dumoleyn (R. K.), B. C. Puylaert (R.-K.), J. A. v. Rompu (R.-K.), allen aftredende leden en de heer F. J. L. M. v. Waesberghe. Ook is nog als tegencandidaat gesteld de heer A. C. M. Poppe, Deurwaarder te Hulst. District SLUIS. Bij enkele candidaatstel- ling gekozen verklaard mr. F. J. N. van Dam (Lib., aftr./, M. üikkenburg (Lib.) en P. W. Maarleveld (Lib.). Hulst, 5 Juni. Middenprijs per 100 KG. Tarwe f 18,a f 18,25, rogge f16,— a f 16,50, wintergerst f 18,a f 18,50, zomergerst f 17,50 a f 18,haver f 16,a f 16,50, erwten f 27,— a f 29, witteboonen f37,— a f 38,—, bruineboonen f39,— a f40, duivenboonen f 28,— a f29,paardenboonen f26,a f2,7—, aardap pels f5,— a f5,50. IJzendijke, 3 Juni. Ter graanmarkt was de aanvoer evenals de om zet klein. Tarwe 25 cent lager. Nieuwe tarwe f 17,75 a f 18,nieuwe winter gerst f 18,— a f 18.25, nieuwe zomergerst f 18, a f 18,25, haver f 16,50 a f pet 100 kilo. Rotterdam, 5 Juni. Biunenl. Granen. Tarwe f 18,50 a f 18,75 gerst f 18,75 a f 19,— haver f 16,75 a f 17,boonen en erwten f24,— a f35,per 100 kilo. Runderprijzen 100 a 140, ossen 95 a 135, stieren Geneesheer-Directeur te Ermelo Een uitnemend bock voor liet Christelijk gezin met geneesknndige wenken, nuttige raadgevingen en ernstige waarschuwingen, waarvan thans reeds de DERDE DRUK is verschenen. Door de gausche Chr. Pers dringend aanbevolen. Prijs f 1,90, in Stempelb. f 2,40. Verkrijgbaar in eiken Boekhandel en bij den uitgever J. H. KOK te KAMPEN. Vraag uitvoerig prospectus. Londen, 6 Juni (Reuter.) Officieel. Te Zei- lebeke geen verandering. In den nacht van Zondag op Maandag lieerscbttc rust, behalve dat van weerskanten met handgranaten werd gewerkt. Maandag deden de Duitschers twee aanval len. De Engelschen vielen eveneens op andere pnnten aan. Zij maakten 40 gevangenen. De aanvallen der Duitschers werden met gemak afgeslagen. St. Petersburg. 5 Juni. Op het Oostelijk frout aan de Roemeenssche grens namen de Rus sen 13000 Oostenrijkers gevangeen en er werd veel oorlogsmaterieel buitgemaakt. Ondergeteekenden berichten hun afnemers dat van af heden gelegenheid wordt gegeven tot het doen van NIEUWE bestellingen oogst 1916/T7 voor Chilisalpeter, Zwa= Opgave te doen Overige dagen aan huis. AANBEVELEND, TER NEUZEN, Juni 1916. Groote uitzoek van keurige instrumenten in alle stijlen en h o uj soorten. Prachtig geluid. Fijne afwerking. Minderwaardige orgels worden door mij niet geleverd. Levering geschiedt ook op termijnbetaling. Zeer billijke prijzen.

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3