gesloten zijn. AXEL (Drie Schouwen). Te koop VOLIÈRE, Groene Staken. Schooltasschen VAN DALEN, Kerk en S c h o o 1. Landboiiwberichten. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. I Hoogwatergetij te Terneuzen. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Advertentiën. I)e bureaux zijn verplaatst naar TE KOOP: Koopt in verschillende modellen en prijzen. D. H. LITTOOIJ Az. te Ter Neuzen. Zeeuwsch=Vlaamsche T ramweg=Maatschappij. 4 Cent. a.d. Vecht. naar Rotterdam (vac. Veder) cand. C. Enke- Het kapitaal zou f 150,000 bedragen waarvan reeds een f50,000 is geplaatst. Getef. Kerken. Beroepen te Ouddorp: K. Winkelman, cand. te Boenen Aangenomen G. Wielenga te Zwolle. Ned. Herv. Kerk. Beroepente NoordenW- Lokhorst te Alfen a.d. Rijnte Dirksla laar te Jaarsveld. Bedankt: voor ZierikzeeH. G. Brink te Ruinerwold. Dinsdag 6 Juni zal te Vlissingen de Zeeuwsche predikanten conferentie gehouden worden. Ds. G. F. Kerkhof van Souburg zal een exegetische studie over Openbaringen 12 leveren en Dr. A. A. van Schelven van lis- singen een referaat overHet misticisme in Zeeland. Op de classicale vergadering welke Donderdag in de Geref. kerk te Ier Neuzen gehouden zal worden, zal de heer T. Tollenaar van Zaamslag geëxamineerd worden. Tevens zal de classis dan het besluit doen hooien, aangaande de tweede roeping op Ds. S. «roe- neveld van Oenkerk, als predikant voor lei- Neuzen. Hooger Onder w ij s Vereen, voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag. De Jaarvergadering dezer Vereeniging is bepaald op Donderdag 6 Juli te Rotterdam en zal 's avonds te voren worden voorafgegaan door een gebedsure in de Zuiderkerk (West zeedijk) te Rotterdam, waarin als voorganger zal optreden Ds. K. Dijk, van Rijswijk. De vergadering zal aanvangen te 10 uur Als Voorzitter is benoemd Prof. Dr. C. van Gelderen. Behalve de gewone werkzaamheden zal Dr. H. Bavinck een onderwerp, de ver eeniging betreffende, inleiden. In de meeting die te 2 uur gehouden zal worden, zal Prof. Dr. W. Geesink eenige stellingen toelichten voor het debat. Te 5 uur wordt een gemeenschappelijke maaltijd gehouden. De Wetenschappelijke Samenkomst op Woensdag 5 Juli vangt aan te 10 uur. In de morgenvergadering zal worden gerefereerd door Dr. G. Chr. Aalders over„Iets over bronnenscheiding in den Pentateuch", en 's middags te 2 uur door Prof. Mr. P. A. Diepenhorst over„Het Kapitalisme." Aan deze Wetenschappelijke Samenkomst kunnen alleen deelnemen zij die hun opleiding genoten of nog genieten aan een inrichting voor Hooger Onderwijs, en art. 2 van de Statuten der Vereeniging onderteekenen. Referaten en toegangskaarten worden door het bureel verstrekt. (Van onzen Landbourv-medewerker.) was een belangrijke Het Chilisalpeter en het Norgesalpeter. Nekkramp. Te Kampen is aan nekkramp overleden een 16-jarig jongmensch, en een 3-jarig meisje werd ter observatie opgenomen. Te Harderwijk heeft zich deze gevreesde ziekte bij een 14-jarig meisje voorgedaan. Bij den heer B. v. d. Goot te Gondel in Friesland is 60,000 gulden gestolen. Uit de sigarenfabriek van de Gebr. Ver voort te Apeldoorn zijn 1600 sigaren gestolen. Vermakelijk. Een vermakelijk geval, dat zich met een paar militaire spijbelaars op Paschen voordeed, deelt de U. Ct. mede. Eenige miliciens uit den boerenstand hadden zich in boermne- kleeding gestoken en zoo hun garnizoen ver laten. Op een buitenweg komen zij onver wacht een officier tegen en plotseling staan de drie boerinnen instinctief in positie en brengen den militairen groetHet gevolg laat zich denken. Beruchte strooper. De beruchte Brabantsche strooper „Klave- renvrouwke" is, toen hij in de uniform van 2e-luitenant der infaaterie bij het Nederland sche leger in de nabijheid der grenzen rond zwierf, door een Nederlandsch militaire hulp commies van do wacht bij Jagersrust, gemeente Rucfen (N.-B.) doodgeschoten. Op zijn aanhouding premie gesteld. De Centrale R. K. Kiesvereeniging in het district Hulst heeft gisteren voor de a. s. Sta tenverkiezing candidaat gesteld de heeren E. B. Dumoleijn, B. C. Puylaert, J. A. van Rom- pu en F. J. L. M. van Waesberghe, burge meester van Hulst. De drie eerstgenoemden zijn aftredende leden. Heerenveen. Omtrent den diefstal van f 60000 te Sondel, is een Belgisch geïnterneerde aan gehouden. De bestolene was pas verhuisd en de ver dachte had aan deze verhuizing medegeholpen. Vermoedelijk is de brandkast met den sleutel van den bestolene geopend geworden. Parijs, 9 Mei. Het avondbulletin meldt Links van de Maas is het bosch van Avo- court en geheel de streek van heuvel 304 met onverminderde hevigheid beschoten. s Na middags is een aanval der Duitschers op heuvel 287 door het afsluitingsvuur en het vuur der machinegeweren door de Franschen gestuit. Levendig geschutvuur ten oosten van de Maas. Londen, 9 Mei. Officieel. Gisterenavond zekere werkzaamheden op verschillende punten van het front. Na een hevig bombardement zijn de Duit schers de loopgraven der Engelschen ten oosten van Tietsval binnengedrongen en heb ben voor zij er weer uit verdreven werden eenige schade aangericht. De Duitschers heten eenige dooden en een gevangene in de Engel- sche loopgraaf achter. Ee Engelschen hebben met succes de Duit- sche loodgraven ten Noorden van Tietsval overvallen. De Engelschen verdreven de Duitschers uit hunne bomvrije holen en bestookten hen met handgranaten. Een geslaagde onderneming voerden de En gelschen uit bij Fromelles waar zij in de Duitsche loopgraven drongen en groote ver liezen toebrachten. De verliezen der Engel schen waren gering. Heden activiteit der artillerie bij Yperen. Rome. Officieel. In het Adamelisgebied heeft de Italiaansche artillerie, welke naar de Mo- dellia-Alpen was vervoerd, gisteren het vuur geopend op de Oostenrijksche verdedigings werken van den Tolpeta-pas en deze zwaar beschadigd. Ook zijn Oostenrijksche stellingen in het dal van Genova beschoten. Langs het front in Trente en langs de Etscli toenemende bedrijvigheid. Men meldt van verschillende plaatsen in- fanteriegevechten. Overal werden de Oosten rijkers met achterlating van eenige gevangenen teruggedreven. Bij de stellingen der Italianen bij Soekla maakten zij een honderdtal Oostenrijkers ge vangen en munitie buit. Rome. De Prins van Wales zoo wordt uit liet hoofdkwartier gemeld heeft gedu rende twee dagen, vergezeld van den koning van Italië, de verschillende sectoren van het front bezocht. Hij werd overal met gejuich begroet. Petersburg. Volgens ontvangen berichten heeft de kruiser Breslau de badplaats Eutario op KM. beschoten, nadat zij eerst de Russische vlag geheschen had. De aange brachte schade is onbeduidend. New-York. Tegen Lüdiger, den Duitschen eonsul te Baltimore onder beschuldiging dat hij op naam van den iEngelschman Bridgeman Taylor geholpen heeft. Deze Bridgeman, die in Engeland gevangen is genomen, zal naar Amerika worden terug gevoerd, wegens diens in Engeland afgelegde bekentenissen omtrent Duitsche complotten in Amerika. DAGEN. Voorm. Nam. W Qensdag 10 Mei Donderdag 11 Vrijdag 12 Zaterdag 13 Zondag 14 Maandag 15 Dinsdag 16 7.51 9.6 10.24 12.21 1 1.24 2.3 8.26 9.45 10.57 11.55 12.42 1.3 1.43 Op Zaterdag 13 Mei a. s. hoopt D.V. P. HAMELINK, te Spui, jaardag te herdenken. EEN VRIEND. Wegens huwelijk zal de zaak op DONDERDAG a. s. E. A. IJSEBAERT. SLAGERIJ. Vlooswijkstraat. DE DIRECTIE. Een prachtige met volledige broedgelegenheid. Zéér practisch ingericht. Gekost hebbende 60 gulden. Geheel onbeschadigd, solide en sterk. Thans voor f 10, Adres te bevragen bij den uitgever van dit blad. JOH. DE FEIJTER Pz., ZAAMSLAG. TANDARTS, Brouwerijstraat 3 (Hoek Havenstraat), Ter Neuzen, TEL. 105, is dagelijks te consulteeren 2—4 uur. van 9—12 en van Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Alvorens handelsrelatiën aan te knoopen met den heer 0. DERK- SEMA te Scheemda (Groningen), worden inlichtingen verstrekt door den Uit gever van dit blad. Van elk nummer van dit Blad zijn bij den Uitgever losse nummers ver krijgbaar tegen den prijs van bij den boekhandelaar Het Norgesalpeter, een product uit den laatsten tijd, is nog niet geperfectionneerd, en heeft nog altijd de minder aangename eigenschap, dat het erg hygroscopisch is. Het wordt dan ook in touwen verzonden. Niettegenstaande dat begint het toch reeds langzamerhand zijn weg te maken. Ik ver moed, omdat het met chilisalpeter hierin overeen komt, dat het de stikstof in salpetervorm bevat en dus na korten tijd zijn uitwerking vertoont. Na tuurlijk heeft ook het Norgesalpeter geprofiteerd van de slechte dagen van het chilisalpeter. Als concurreerende meststof ging het omhoog in prijs. Vooreerst zal het echter wel niet aan de markt komen in Nederland, daar Noorwegen veel minder produceert dan vroeger en het gedeeltelijk ook in ruil voor andere artikelen naar de oorlogvoerende landen wordt uitgevoerd. Nu ook het chilisalpeter op zich laat wachten, is dat voor den landbouw wel te betreuren. Gelukkig is echter nog kans, dat de schepen met chilisalpeter beladen en bestemd voor de Nederlandsche Regeering, zullen doorge laten worden. Het zou inderdaad een ramp zijn voor ons vaderland, als de boeren de rogge, de suikerbieten, de aardappelen, de tarwe en zooveel andere producten, niet met chilisalpeter kouden bemesten. Het zou zeer waarschijnlijk ten gevolge hebben, dat de oogst beneden het middelmatige bleef en er een tekort ontstond aan de meest noodige levensmiddelen. In deze dagen komt de groote waarde, ja de onmisbaarheid van het chili salpeter ten duidelijkste uit en de landbouwers zullen den tijd zegenen, waarin deze kostbare meststof weer in voldoende mate zal aanwezig zijn. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 5 Mei. Marinus Cornelis Annot, oud 26 j., jm. en Adriana Luik, oud 23 j., jd. Pieter Maas, oud 28 ïm. en Sara Suzanna van der Gouwe, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Adriaan Olree, oud 24 j., jm. en Francina Kaan, oud 25 j., jd. 4 Mei. Joannes Baptista Smet, oud 38 j„ jm. en Angelina Francisca Dhollander, oud 37 j., jd. Cij- rillus Constantinus van den Berg, oud 26 j., jm. en Eugenia Hufkens, oud 27 j., jd. Joost Adriaan Servaas, oud 21 j., jm. en Wilhelmina 't Gilde, oud 19 j., jd. Achille de Caluwe, oud 25 j., jm. en Johanna Catharina de Wijn, oud 22 j., jd. Geboorten. 29 April. Angela, d. van Alijsius Gerlo en van Mathilda Sophia van Reijn. 30 April. André Charles, z. van Pieter Johannes Willems en Marie Melanie Dierick. 1 Mei. Levinus, z. van Ruurd Visser en van Maria Sophia Agnita van Oppen. 3 Mei. Pieternella Jacoba, d. van Christoffel Hendrik van Gelderen en van Margaretha Maria Dung. 4 Mei. Janna Elisabeth, d. van Jan Pieter Fokke de Goede en van Willemina de Smidt. 6 Mei. Neeltje, d, van Jacob van Beveren en van Cornelia Smouter. Eduardus Adriana Theodoor, z. van Hubert Theophile de Meijer en van Sera- phina Frederika Guilliet. Overlijden. 30 April. Jacob Lambertus Pikkaart, oud 38 j echtg. van Elisabeth Faas. HOEK. Huwelijks-aangiften. 27 April. Camile de Bock, oud 24 j., jm. en Carolina Marie Bomelijn, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 April. Pieter van s, oud 28 j jm. en Anna Vinke, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 April. Johanna, d. van Jan Pladdet van Adriana Willemina Pijpelink. Maatje, d. Cornelis Rinkhoud en van Maria Pieternella Roose. 4 April. Maria, d. van Marinus Levinus Hamelink en van Gildrina van der Peijl. 7 April. Pieter, z. van Michiel de Pooter en van Adriana den Engelsman- 11 April. Cornelia, d. vanJozias Koster en van Pieternella van Langevelde. 17 April. Cornelia, d. van Jacobus Levinus Scheele en van Maatje de Blaeij. 19 April. Willem Jaco bus, z. van Andries Deij en van Neeltje Johanna van Drongelen. 24 April. Jacobus, z. van Jacob Pijpelink en van Sara Kolijn. 29 April. Jacobus, z van Jacobas Hofman en van Cornelia Adriana Roose. Overlijden. 4 April. Jan Tholens, oud 2 j., z. van Jacobus en van Aagje Rinkhout. 14 April. Jan Cliristiaan de Bree, oud 7 j., z. van Jan en van Johanna Ollebek. 15 April. Johan Hendrik Goor, oud 56 j., weduwn. van Janna Jacoba Eliza Besuijen. 20 April. Cornelis Bakker, oud 64 j. echtg. van Maria de Keuning. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 13 April Willem van Arenthals, oud 18 j., jm. en Krina Goossen, oud 19 j., jd. 20 April. Camile Borm [van Graauw], oud 83 j., jm. en Louisa Rozalia de Moor, oud 28 j., jd. 27 April. Reinier Boeije [van Axel], oud 30 j., jm. en Cornelia de Jonge, oud 28 j., jd. Francois Buljze, weduwn. van Pieternella Faas, oud 53 j., en Wilhelmina de Jonge, oud 45 j., jd. Jacobus van Doeselaar, oud 24 j jm. en Levina Buijze, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingeu. 13 April. Louis de Pooter, oud 22 j., jm. en Janna Jacoba van Lange velde, oud 21 j jd. 20 April. Marinus de Regt [van Axel], oud 21 j-, jm. en Janneke Maria Diele- man, oud 24 j., jd. 27 April. Willem van Aren thals, oud 18 jjm. en Krina Goossen, oud 19 j., jd. Geboorten. 12 April. Mechelina, d. van Krijn Hamelink en van Cornelia Bakker. 16 April. Maria Willemina, d. van Johan Adriaan Wisse en van Suzanna Maria Stoffels. 23 April. Cornelia, d.van Johannis Oele en van Elizabeth Vergouwe. 25 April- Hermanus, z. van Arij Izaak de Feijter en van Suzanna Catrina Scheele. 26 April. Elisabeth, d. van Willem Dees en van Sara Magdalena van Dixhoorn. 27 April. Catharina, d. van Simon den Deurwaarder en van Magdalena Hamelink. Overlijden. 6 April. Adriana de Ruijter, oud 4 j., d. van Francois en van Adriana van de Wege. 16 April. Mattheus Willemsen, oud 36 j., echtg. van Elizabeth Neeltje Bakker. 28 April. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. gesl. van Dingeman Georgus Koopman en van Neeltje Catharina Bevelander. en van AXEL. Huwelijks-aangiften. 21 April. Jan Jacob Ortelee, oud 20 j., jm. en Maria Josephina Verstraeten, oud 26 j., jd. Mechiel van Doeselaar, oud 28 j., jm. en Levina van Hermon, oud 27 j jd. 28 April. Charles Petrus Augustinus van Wie- meersch, oud 25 j., jm. en Maria Virginia Cornelia Schoof, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Gerrit Jan Uit den Boogaart [van Dordrecht], oud 23 j., jm. en Neeltje Jacoba Gast, oud 23 j jd. 27 April. Maarten van Vliet [van Dordrecht], ond 27 j., jm. en Suzanna Smies, oud 22 jjd. Geboorten. 16 April. Johannes Pieter, z. van Cornelis Nicolaas Jansen van Roosendaal en van Francina Maria de Bruijn. 18 April. Elizabeth, d. van Pieter Ortelee en van Wilhelmina Bakker. 23 April. Maria Francisca Julia, d. van Adriaan van Dixhoorn en van Helena Johanna Pieters. 30 April. Dominicus, z. van Pieter de Feijter en van Anna de Beer. Overlijden. 27 April. Cornelia Versprille, oud 85 j.. wed. van Jan Pieter Mangold. 28 April. Adam Schieman, oud 51 j., echtgenoot van Janna Oppeneer. Hulst, 8 Mei. Middenprijs per 100 KG. Tarwe f 18,—a f 18,20, rogge f 15,a f 15,50, wintergerst f 18, - af 18,25, zomergerst f 17,25 a f 18,haver f 16,— af 16,75, erwten f33,— a f 34,—witteboonen f 33,—a f 34, bruiueboonen f3',a f35,duivenboonen f 25, a f26,—, paardenboonen f26,— a f27,—, aardap pels f 4,75 a f 5, IJ z e n d ij k e, 6 Mei. Aanvoer in hoofdzaak tarwe, ruim aangevoerd, vorige prijzen [en lagere]. Overige artikelen onver anderd. Nieuwe tarwe f 17,50 a f 18,-, nieuwe winter gerst f 18,a f 18,50, nieuwe zomergerst f 18, a f 18,50, haver f 17,pei 100 kilo. Rotterdam, 8 Mei. Binnenl. Granen. Tarwe f 15,50 af 19,— rogge geen handelgerst f 18,50 a f 19,haver f 17, a f 17,50 boonen en erwten f 22 a f 32 per 100 kilo. Veemarkt. Vette runderprijzen 90 a 108, ossen 88 a 106, stieren 80 a 94, kalveren 90 a 138, schapen 64 a 70, varkens 86 a 92, licht soort 76 a 80 cents alles per kilo. Melkkoeien f 200 a f 350, kalfkoeien f 275 a f 400, stieren f 456 a f 340, vaarzen f 145 a f 210, pinken f 90 a f 130, vette kalveren f 75 a f 100, nuchtere kalveren f 11 a f 15, fokkalveren 20 a f34, biggen f 10 a f 18, slachtpaarden f140 a f200 per stuk.

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3