H. H. Landbouwers te Kersstraat 7\ KANTOOR predikbeurten. Laatste Berichten. Handelsberichten. V ergadering N. V. Hotel der Nederlanden Hoogwatergetij te Teriieuzen. Telegrafische Berichten. Ge/A MILLENAAR A d v e r t e ii t i n. VOOR DE JEUGD. I 3W Het beste adres Lange Kerkstraat 64. Reparatie-Inrichting Een lastig verhoor. Pokken. Smokkelhumor van Aandeelhouders der N. V. „DE HOOP", op Donderdag 30 Maart, TER NEUZEN. Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op Vrijdag 31 Maart, des I berichten de ontvangst van fijne Zomer-collectie een dank- is verplaatst van Lange Kerkstraat n, naar voor het garneeren en vermaken van oude hoeden. Minzaam aanbevelend, voor Rijwielen en Aanverwante Artikelen heeft Nieuwediepstraat no. 6. Ter Neuzen. JAC8 PLATTEEUW Lz. ZES EN TWINTIGSTE PRIJSRAADSEL jaarden, 5 Belgen, 3 Zwitsersi 1 Deen, 1 Ar- gentijn, 5 Brazilianen, 1 Chileen. Het zou gebeurd zijn in een Nederlandsehe stad voor den rechter, die een getuigenver klaring moest afnemen in een zaak, wegens Kan dc getuig, one mededeelen, hoe de zaak zich toedroeg De 'etuige: Hij zeide, hij zou mn vijf guldenDgeven als ik niet tegen hem getuigde. De rechter Hij zeide toch niet, dat, hij u vijf gulden zou geven De getuige Ja, dat heeft-ie gezeul. De rechter: Hij kan dit toch met gezegd hebben hij sprak toch in den eersten persoon De getuige Neen, ik was de eerste persoon, DePrechterMaar hij kan toch niet in den derden persoon gesproken hebben De getuige Neen er was geen derde persoon bij, wij waren met z'n tweën. De rechter: Luister nu eens goed Hij kan toch niet gezegd hebben: hij zou u vijfguldlep geven! Hij zal gezegd hebben: Ik zal u vj gUDe "getuigeNeen, van u heeft hij heele- mHoe"de fechter het den man duidelijklieeft gemaakt, wat hij bedoelde, is met gebleken. Daarover zwijgt hef verhaal. Hola. Groote Industrie. Na onderhandsche aanbestedingen werd aan de N. V. Gewapend betonbouw „de Kondor te Amsterdam de uitvoering opgedragen van verschillende gewapend betonwerken aan zes verschillende gebouwen, in verscheidene plaat sen tot een gezamelijk bedrag van f 188.430. Het aantal gevallen van pokken te Amster dam is gestegen tot 27 dat te Sloten tot drie. De laatste dagen kwamen er geen bij. Duizenden personen melden zich dagelijks aan om te worden ingeënt. Woensdag werd een totaal van 7000 bereikt. Men heeft daar voor het aantal gelegenheden daartoe uitge breid, maar nog altijd moeten de menschen uren wachten. Te Bergli zijn 10 vrouwen door de grens wacht aangehouden, die boter en spek naar Pruisen wilden uitvoeren. Eén er van beriep zich op den Bijbel „Geef spijs aan de honge- rigen en laaf de dorstigen ZONDAG 19 MAART 1916. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. R. Haftsma van Hindeloopen. Axel Kerkdreef 9 uur, Leeskerk en- 2 uur, Ds. - Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Leeskerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 uur, Ds. A. Timmerman, en 2 uur, Dhr. L. Dek. Woensdagnam. a. s. 23/i uur, Huwelijksinzegening. Sluiskil 9 uur, Dhr. L. Dek, en 2 uur, Geen dienst. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hngenholtz Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 51/, uur, Ds. D. C. Overdnin Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen 9, 2 en B'/j nur, Ds. G. van de Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen B'/i uur, Evangelisatie. J v. d. II., 14 jaar, beiden zonder beroep en wonende te Ter Neuzen, ieder tot f5 boete of een week tuchtschool, en J. M., 18 jaar, visscher te Hoek, tot f7 boete of een week hechtenis en heeft vrijgesproken A B., 11 jaar, zonder beroep te Zaamslag, beklaagd van mishandeling. Men seint ons uit 's Gravenhage In de beden gehouden zitting der Eerste Kamer werd zonder stemming aangenomen het wetsontwerp tot aangaan eener tweede 4Vs pet. oorlogsleening, groot 125 millioen en liet wetsontwerp betreffende het uitvoerverbod van schepen. Men seint ons uit 's Gravenhage 1 Naar wij van bevoegde zijde vernemen, werden hedenochtend vanuit het lichtschip Noordbinder noodseinen waargenomen en zijn uit Vlissingen torpedobooten heengegaan. De marinestaf deelt mede dat het Zweedsche ss. Ask een ongeluk is overkomen en gesleept wordt door het Noorsche ss. Liesbeth. Van de Nederlandsehe torpedobooten werü geen assistentie noodig geacht. Het schip passeerde om 9,30 het lichtschip Noordhinder en koerste om den West. De „Tubantia" getorpedeerd. Het Departement van Marine deelt mede dat uit de beëedigde verklaringen van den In en 4n officier on van den uitkijk van de Tubantia is gebleken, dat het stoomschip door in toroedo Is getroffen, daar de witte streep fbellenbaan), door een gelanceerde torpedo veroorzaakt, duidelijk door hen is waargenomen Toen dez^ streep op het midden van liet schip uitkwam-, volgde de ontploffing. De Tubarttia werd getroffen op ongeveer twee meter beneden de waterlijn aan stuur boordzijde. Uit Maassluis Het torpedeeren geschiedde om 2,15 op 3Va mfi1 W.N.W. van den Noord- hinder. Het schip zonk om 5,80 uur m zee van 10 vaam water. <Toen het schip werd getorpedeerd, stond haar telegraaf op „stop Eéu man verdronk en er is een scheepsboot in zinkenden toestand gezien. Bliikens bij den marinestaf ingekomen be richten is het aantal deels te Vlissingen en deels te Hoek van Holland aangebrachte schipbreukelingen van het ss. Tubantia 377, terwijl volgens opgaven van de Mij het"totaal aantal opvarenden was 381. Het verschil tusschen deze getallen zal waarschijnlijk aan kleine vergissingen bij het tellen te wijten zijn, zoodat het wel is aan te nemen, |dat alle I opvarenden gered ziju. Christiania. De Noorsche minister van bui- tenlandsche zaken heeft een telegram ont vangen van den Noorsclien vice-consul te Hrvtb In dit telegram wordt gemeld, dat volgens de mededeelingen van den stuurman van hel ss. Sitius, dat op de rede van Havre voor anker lag, werd Vrijdagavond eerst een ont ploffing gevolgd door geschreeuw gehoord. Daarop werd het stil. Om lOminuten over tienen werd het geronkel van een nuptor ge hoord, doch er werd niets gezien. Drie minu ten later werd-een ontploffing waargenomen. Het schip zonk zoo snel, dat de bemanning niets kon redden. De eerste ontploffing had plaats op het Franschc schip „Louisiama Alle papieren zijn verloren gegaan. Sofia. Er is een proces aangevangen wegens verraad van militaire geheimen, op touw gezet door den gewezen Kussischen marine-attache Jacobleff, om hem de plannen der verdediging van de Bulgaarsch-Turksche kust en van de verdeeling der batterijen aan de Bosphores in handen te spelen. Bij het proces waren zes personen betrokken, waaronder twee journalisten en een resei ve- officier. Tegen vier der beklaagden werd de doodstraf geëischt en togen de overigen levens lange gevangenisstraf. Middelburg, 16 Maart. Aanvoer gering, veel vraag. Tarwe 75 en gerst 50 cent hooger. Nieuwe tarwe f 15,— a f 15,50 zomergerst f 15,— a f 16,— per 100 kilo'spaardeboonen f a f kroonerwten fafalles per mud. Boter f 0,725 a f 0,775, voor pariculieren f 0,80 per Eieren f 6,50, voor particulieren f6,90 per 100 stuks, Oost bui g, 15 Maart. Aanvoer ruim handel flink prijzen hooger. Nieuwe tarwe f 15,25 a f 15,75, zomergerst f 15,75 a f 16,10, wintergerst 115,75 a f 16,10, haver f 14,75 a 15,paardeuboonen f 30,a f 31,groene erw ten niet getoond, kookerwten f35,a f36, des nam. ten 3 ure, in het „Hötel Centraal Ter Neuzen. Punten van behandeling liggen ter inzage ten kantore der Vennootschap. Aandeelhouders worden herinnerd aan Art. 10 der Statuten. De Directeur, G. F. P. v. d. PEIJL. (Hötel des Pays-Bas) namiddags om 2 uur, in het „Hötel des Pays- Bas" te Ter Neuzen. Voorstellen en punten ter behandeling liggen ter lezing ten kantore van Ls. VAN WAES- BERGHE—JANSSENS te Hulst. Aandeelhouders worden herinnerd aan art. 15 der Statuten. De Voorzitter van het College van Commissarissen, Mr. P. DIELEMAN. Middelburg, 14 Maart 1916. Volgens ontvangen bericht Kunstmest-Com- missie bevatten de genomen monsters CHILI- SALPETER ex. „Gorrediik" overgeladen schip Vriendschap" afgehaald Ter Neuzen en Sluiskil tusschen 8/16 Maart 1916 uitslag Rijksland bouwproefstation Maastricht opdracht K. M. C. no. 3090 4 Maart 1916, no. v/h verslag A 930 15,65 opdracht K. M. C. no. 3089 3 Maart 1916, no. v/h verslag A 906 15,75 Aanbevelend, P. J. SCHEELE. SCHEELE Az. Ter Neuzen, 17 Maart 1916. DAGEN. Voorm. Nam De arr. rechtbank te Middelburg veroordeelde heden wegens mishandeling D. M., 12 jaar en Parijs, 17 Maart. (Havas.) Na een lievig bombardement hebben de Duitschers ten Westen van de Maas het offensief tegen liet Fransche front Bethuncourt-Cumières hervat eu gepoogd bij zeer sterke aanvallen door te dringen tot de stellingen van den Dooden Man waarvan het bezit den vooruitgang op den 'rechteroever van de Maas voor de Duit schers zou vergemakkelijken. De aanvallende golven der Duitschers, elk een divisie sterk, zijn op geen enkel pur.t er ingeslaagd in de Fransche stellingen vasten 1 voet te krijgen. De Duitschers trokken zich terug in het Ravenbosch, waar de artillerie der Franschen in hunne compacte massa aanzienlijke verlie zen veroorzaakte. De bezetting van den Dooden Man door de Duitschers, door hen gisteren gemeld, heeft niet plaats gehad. Men weet, dat de Duitschers Dinsdag in enkele stukken loopgraaf tijdelijk voet had den gekregen, zij werden er den volgenden dag weer uit verdreven. De Fransche linies aldaar blijven nog steeds ongerept. De Duitschers hebben Douaumont en Yaux gebombardeerd, zij werden door de Franschen onder vuur genomen. lederen dag versterkt het vertrouwen in het weerstandsvermogen der Fransche troepen te zenden. En daarom ben ik van plan, om binnenkort maar Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag W oeitstïag Donderdag Vrijdag 18 19 20 21 22 23 24 Maart 1.8 1.39 2.9 2.40 3.11 3.44 4.19 1.24 1.54 2.24 2.55 3.27 4.1 4.39 -Af Voor de vele bewijzen van deel- neming, ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken De Familie VAN DER HOOFT. Ter Neuzen, 17 Maart '16. vacantie te geven Jongens en Meisjes Van de week was het weer niet pluis. Wat een standjes moest ik aanliooren. Want ik had twee letters vergeten Toch is dat niet heelemaal waar. Alle letters behoef ik altijd niet te noemen. Je mag zélf de ontbrekende er wel eens bij raden. Dus als dat weer eens mocht gebeuren, weet-je er van Maart lentemaand Nietwaar, we ruiken het voorjaarEn de almanak zegt de waarheid Maart lente maand. Voor onze raadselrubriek heeft dat ook wat te zeggen. Want, als het voorjaar begint, begint dunkt tne, ook de lust te verminderen, om raadsels op te lossen of de oplossingen in Nu moeten jullie in je brief maar eens schrijvenlo. wanneer die vacantie beginnen en 2o. wanneer ze eindigen moet. De oplossing van het vorig raadsel was Tegen stroom is het kwaad roeien Goede oplossingen ontving ik van Hendrik de J., TerneuzenWillem de K., Hansweert (Heb je al eens geroeid Johan R., HansweertArie L., Terneuzen (Ik ben ook benieuwd!); Cornelis de K., Spui (En_toch gevonden Adriana de K., Spui Cathalijntje M., Terneuzen (Ja hoor!); Fijgtje B., Drie wegen (Wat een kostelijk lange briefJacobus de B., Driewegen (Hoop doet leven Koosje B., Terneuzen; Pieter M., Terneuzen ,-Neeltje W., Terneuzen (Vond je dat moeilijk Petrus v. H., Zaamslag (Mooi hé?); Maria de P., Hoek (Wat voor kaartje?); Dingetje de P., Hoek (Nu ben ik er achter Janneke de K.( Zaamslag (Naar genoegen Sara V., Ter neuzen (Wat is de oplossing?); Sietse L., Terneuzen; Tanneke de F., Terneuzen; Eli zabeth B., Terneuzen (Nu ken ik je uit dui zenden. Maar dat is toch geen vos Jo hanna J., Driewegen (Een rare droom hoor. Betje heeft geen woord gehoudenKrina v. B., Schoondijke (Gelukkig weer beter?); Tanneke en Maria H., Driewegen; Piet v. S., Terneuzen (Het staat er in.); Cornelis v. S., Terneuzen (Niet zwaar, maar kwaad.)Willem S., Terneuzen; Willem S., HoofdplaatJan S., Hoofdplaat Jacobus v. H., ZaamslagJacoba v. d. R„ Terneuzen (Mooi?); Neeltje en Su- zanna de P., Axel (Lees mijn brief maar eens .e, o Soms geven de vriendjes zelf raadsels op. Hier zijn *er twee. 1. Groen kom ik aan in deze landen, Vervoerd van afgelegen stranden, Om hier door menschenhanden, Gewenteld, mij bruin te branden. (ingezonden door P. v. S.) 2. Voortdurend ga 'k met steenen om. Maar 'k bouw noch huis, noch kerk, En dikwijls wordt mijn rug wat krom Van- 't altijd zittend werk. Als 'k hard werk, ga 'k hard achteruit, En toch verdien 'k een fermen duit. (Ingezonden door S. F.) Als el" vriendjes zijn, die ook eens een raadseltje willen insturen, dan mogen ze dat wel doen. Als er dan plaats is, zet ik ze in onze rubriek. o— ook een ruime keuze voor lien die belijdenis hopen te doen. ALS BOVEN, Ondergeteekende maakt het ge- aclite publiek van Ter Neuzen en Omstreken bekend, dat hij zijne overgebracht naar Tevens deelt hij mede dat hij de AUTO van de heeren Ei.zinga en Bliek heeft overgenomen en deze voor het publiek in huur beschikbaar stelt. Zich beleefd aanbevelend, Hier volgt het of 3e Maart-raadsel. Het geheel bestaat uit 38 letters. 5-24 - 9-10-17-37 kan de apotheker ons wel bezorgen. Wij moeten steeds ijverig onzen 27 10 - 31 20 3 38 doen. 8 - 22-2-26 wordt soms in melk gekookt. Michiel Adr. de Ruyter was een echte 1 - 19 21 35 - 3 - 8 10 26 toen hij boven op den toren klom. In het 18-11-25 7 ziet men op geen turfje. Heidenen aanbidden vaak vele 32 - 28 - 30 - 29 - 12. Op IJsland gevoelt men niet zoo'n groote behoefte om zich te 33 - 14 - 16 - 6 - 7. Onzen vrienden bewijzen we gaarne een 13 - 36 - 34 - 7 - 26 15. Sommige menschen kennen geen verschil tusschen 33 4 23 en schol. o Ieder denke er aanOplossingen vódr Woensdagavond 8 uur op het couvert in den linkerbenedenhoek Jeugd. Naam, leeftijd en adres steeds vermelden. Met veel groeten, R.

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3