NOTA's Yerzorgiog Vluchtelingen. Kennisgeving. Een partij Canaëoomen, Ls. m Waesberghe-Janssens, ■Zi Aanbesteding. Kerk en School. Per Telefoon. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie n. Openbare Vergadering Donderdag 3 Februari 1916, Te koop bij inschrijving: AMBACHTSSCHOOL voor HULST en OMSTREKEN. VOOR DE JEUGD. aanbesteden PREDIKBEURTEN. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 29 Jan. 7.36 8.14 Zondag 30 8.55 9.39 Maandag 31 10.25 11.8 Dinsdag 1 Febr. 11.45 Woensdag 2 0.17 0.46 Donderdag 3 1.13 1.38 Vrijdag 4 2.1 2.23 elk afgeloopen kwartaal de declaraties moeten wor den ingezonden. JOH. DE FEIJTER Pz. GEZONDHEIDS-COMMISSIE in het „Hotel Centraal", Markt, TER NEUZEN. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leuniste Axel bij Joz. de Feijter Pz. NIEUW NEUZEN het aanleggen van een buiten berm aan den zeedijk tusschen de dijkpalen o en 3 over eene lengte van 220 M. en het ver- hoogen van den buitenberm van den zeedijk tusschen de dijkpalen 2 en 9 over eene lengte van 645 M. met daarbij behoorende werken en het on derhoud daarvan tot 30 April I9I7- De inschrijving van nieuwe leerlingen zal zijn opengesteld tot en met P. G. Daens, fabrikant, Nieuwe Stationsweg 14, uit IJzendijke. Vertrokken zijn M. Baert, werkman, Dekkerstraat 13, naar Rotterdam. J. P. Walland, Ingenieur, Rosegracht 7, naar Leeuwarden. C. S. Geerligs, dienstbode, Rosegracht J7. naar Leeuwarden. M. C. Weitinga, zonder beroep, Westkolkstraat 44, naar Amsterdam. D. J. van Lent, landbouwersknecht, P 104, naar Sas van Gent- C. M. Scheele, werkman, Jozinastraat 10, naar Rotterdam. J. de Kubber, werkman Dekkerstraat 26, naar Axel. Ned. Herv. Kerk. Beroepente Amsterdam, (vac. Ds. Lam* merink) F. J. Krop, te Rotterdam. Geref. Kerken. Beroepente Schoonoord (Dr.), J. van Henten, te Wyckel en Balk. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze liulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om 6Va ure, in de consistorie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. ZONDAG 30 JANUARI 1916. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen Axel Kerkdreef Zaamslag Hoek 9 en 2 uur, Leeskerk. 9 uur Leeskerk, en 2 uur Ds. J. H. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur Ds. J. H. Lammertsma, en 2 uur Leeskerk. 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle. 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Doopsbediening. Sluiskil 9'/j en 2 uur Dhr. L. Dek. Axel 9Vj en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 972 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 972 en 2 uur Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Woensdagavond 6 uur Ds. L. de Bruijne. Bijbellezing. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 572 uur, Ds. D. C. Overduin. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen 9, 2 en 5 72 uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 67j uur, Evangelisatie. Door de arr. rechtbank te Middelburg werden heden veroordeeld wegens diefstal P. J. D., 31 jaar en J. C. d. F., 30 jaar, beiden bootwerker te Ter Neuzen, ieder tot 3 weken gevangenisstraf en wegens medeplichtigheid van diefstal S. P. v. d. H., 35 jaar, metselaars knecht te Ter Neuzen, tot 10 dagen gevange nisstraf. Den Haag. Uit de zitting der Tweede Ka mer. In de loop der discussie diende den heer Schaper een motie in uitsprekende dat de Kamer de dwang die de Minister haar opleg de om een onverbreekbaar verband te leg gen tusschen de Pensioen-belasting en de Ouderdoms-wet, niet kan aanvaarden. De heer de Meester verklaart voor de motie te zullen stemmen, die reeds gisteren door verschillende groepen van de linksche zijde is besproken. Minister Treub ziet in deze motie, een motie van wantrouwen, uit welks aanneming hij de conclusie trekt, welke uit een motie van wantrouwen getrokken moet worden. Aangenomen wordt met 45 tegen 42 stem- Jongens en Meisjes! Wat was ik deze week aangenaam verrast, v,00rl z7.oveel blijken van deelneming met de slachtoffers van den vreeselijken watersnood. Bijna zonder uitzondering bevatten de inge zonden brieven kleine of groote giften. Daarvoor zeg ik hartelijk dank. Welk een groot voorrecht is het, te mogen en te willen weldoen. Kijkt maar allen eens aan den kop van ons blad, daar staan de giften verantwoord. Eén ding speet me. Het raadsel was blijk- n^nLi V en moeilijk daarvoor was het Tk mzendingen kleiner dan gewoonlijk, meende, dat het raadsel gemakkelijk was, men de motie Schaper tegen dwang, die Mi nister Treub wilde opleggen. Den Haag. De bof waaraan H. M. de Ko ningin lijdende is, heeft een bevredigend ver loop. Londen, 28 Jan. Het officieele persbureau maakt een nota der Amerikaansche regeering openbaar waarin geklaagd wordt over de aan houding van mails van en naar Amerika. Een der aangehouden stoomschepen had een brievenzending der Amerikaansche diplo matie aan boord, bestemd voor Nederland. De Amerikaansche regeering verlangt dat daarin verbetering wordt gebracht. Grey heeft geantwoord dat de nota van Amerika betrekking heeft op beginselkwesties, waarin ook de andere geallieerden moeten worden gehoord. Het resultaat daarvan zal Grey binnenkort openbaar maken. Het departement van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat geen mails zijn gecensureerd of weggehaald van neutrale schepen, welke onder dwang naar een haven waren gebracht om onderzocht te worden. Petersburg. üit gezaghebbende bron wordt medegedeeld, dat op 8 Jan. een Russisch linieschip in gevecht is geweest met de „Goeben". Het resultaat van het gevecht was, dat de „Goeben" met averij naar Konstantinopel terugkeerde. Zij had 83 man aan dooden en 80 aan gewonden verloren. New-York. President Wilson is voornemens een rondreis te maken door de verschillende Staten der Unie en overal redevoeringen te houden. Hij begon met New-York, waar hij reeds een drietal redevoeringen gehouden heeft, waarin hij aandrong op het steunen van de Amerikaansche regeering in hare pogingen om de weermiddelen in staat van verdediging te brengen. Op eene vergadering van spoorwegmannen heeft Wilson o. m. gezegd, dat hij den strijd altijd aanneemt, wanneer hem die wordt aan geboden, maar dat men dan ook eerlijk en rechtvaardig moet strijden. Washington. De secretaris van Staat, Lan" sing deelt mede dat de regeering van de Vereenigde Staten een nota gericht hebben tot buitenlandsche mogendheden ter zake van het bewapenen van Koopvaardijschepen. Oostburg, 26 Jan. Aanvoer ruim handel goedprijzen hooger. Nieuwe tarwe f 13,50 a f 13,75, nieuwe winter- gerst f 15,50 a f 15,75, zomergerst f 15,50 a f 15,75, haver f 13,50 a 13,75, paardenboonen f23,a f 24,25, kookerwten f25,60 a f27,— per 100 Kg. Middelburg, 27 Jan. Aanvoer redelijk. Handel vlug. Nieuwe tarwe f 12,50 a f 13,50 per 100 kilo's zomergerst f 14—, a f 14,76, per 100 kilo paarde- boonen f 18,50 a f 19,— kroonerwten f22,a f 24, tuinboonen f 16,a f 17,witte boonen f 22,50 a f 24,50 ronde bruineboonen f a f lange dito f a f alles per mud. Boter f 0,775 a f 0,825, voor pariculieren f 0,85 per 1 kilo. Eieren f 6,40, voor particulieren f 6,80 per 100 stuks. Goes, 25 Jan. Aanvoer ruim. Tarwe f 12,50 a f 13,50, wintergerst f 14,50 a f 15,25, haver f 12,75, a f 13,25, kroonerwten f 18, a f22,50, bruineboonen f20,— a f23,—. maar ik kreeg klacht op klacht. Nu heb ik het, geloof ik, niet te moeilijk gemaakt. Wie dus nog wil bijdragen aan de Watersnood- Collecte, zende van de week nog maar in. Over veertien dagen maak ik D. V. de namen der prijswinners of -minsters bekend. Ieder do» dus nog eens zijn best. Goede oplossingen ontving ik van Sara V., TerneuzenHendrik de J., Ter- neuzen; Neeltje W., Terneuzen (Schrijf het nog eens voor me op, dan zal ik het'er in zetten); Jan W., Terneuzen (Mooi zoo!); Neeltje de P., Axel (Hoe durfde die hond hé Suzanna de PAxel (In een zéér schoone stad!); Fijgtje B., Driewegen (Het was heel gezellig, al die giften te vinden Elizabeth B., Terneuzen (Blij, dat je weer present was. Toch mis geraden hoor van die env.Maar dat jij geen opstel hebtJacobus de B., Driewegen; Johanna J., Driewegen (Niet loopen, rennen!); Koosje B., Terneuzen; Jacoba v. d. R., TerneuzenSietse L., Ter neuzenTanneke de F., Terneuzen; Janna de F., Kuitaart (Dank!); Truitje D., Axel (Moed houden maar I)Jozias de J., Driewegen Clara D., Zaamslag (Ja, maar dan moet je natuurlijk zelf ook lange brieven schrijven In verband met den wensch der regeering worden belanghebbenden dringend verzocht hunne nota's wegens leveranties, enz, ten be hoeve van de verzorging der Belgische vluch telingen over 1915 ten spoedigste aan ons in te zenden, en wordt hierbij tevens onder hun aandacht gebracht, dat voor het vervolg over Ter Neuzen, 28 Januari 1916. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Voorzitter. L. WABEKE, Secretaris. Aan belanghebbenden wordt kennis gegeven, dat de Hengst „BARON" nummer 218 Z. B. NIET meer rondgeleid wordt. Veulengeld kan aan ondergeteekende voldaan worden op de markt te Ter Neuzen, Axel en Hulst. Zaamslag. Burgemeester. VAN DE voor de Vereeniging van Gemeenten, welke haar zetel te NEUZEN heeft, op des namiddags ten 4 ure, J. WISSE, Voorzitter. J. M. MULDER, Secretaris. wassende en te zien op de hofstede bewoond door C. de Feijter Jz., Boschkapelle. Biljetten in te leveren vóór 10 Februari I9i6 bij JOHs DE FEI1TER Pz., Burgemeester, Zaamslag. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Neemt Gelden in deposito. Voor velen is het leven moeilijkde strijd om het bestaan zwaar. Daar zijn er, die aldóór op hunDe zenuwen leven het veel te druk hebben hun lichamelijk kapitaal verteeren. Dat is niet onschuldig. Daarvan kan een lijdend leven het gevolg zijn. Zorg daarom dat gij in tijds er bij zijt. De Sanguinose is uw middelde San- guinose, uit geneeskrachtige kruiden ge trokken. Zij versterkt het bloed, ver meerdert de eetlustbevordert eene alge- meene levensopgewektheid. Denkt er aan Sanguinose Verkrijgbaar bij de meeste apothekers en goede drogisten. Prijs per fi. f 1,506 ff. f8,12 fl. f 15,— Wacht U voor namaak. Den Haag. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Het Bestuur der waterkeering van den calamiteuzeu polder zal op DINSDAG 8 FEBRUARI 1916, des na middags ten 2 ure, in het Hotel Centraal, bewoond door P. J. Visser te Ter Neuzen, in het openbaar De aanbesteding geschiedt volgens 1 der A. B. Het Bestek ligt ter inzage in het Directie gebouw en ten kantore van den secretaris ontvanger, waar het tevens tegen betaling der kosten a f0,50 verkrijgbaar is. De aanwijs zal plaats hebben op Dinsdag I en Vrijdag 4 Februari e.k., telkens des voormiddags van 10 tot 11 uur, waartoe zal worden bijeen gekomen aan het Directiegebouw. Ter Neuzen, 14 Januari 1916. Het Bestuur voornoemd, D. SCHEELE Pz., Voorzitter. H. J. VAN DEN OUDEN, Secretaris-Ontvanger. 6 MAART a. s., op alle werkdagen van 8—12 ure v.m. en van IV8—'4 ure n.m. aan het school gebouw. Opleiding wordt verschaft aan Timmerlieden, Smeden, Huis- en Decoratieschilders, Machinisten, Stokers, Machine-bankwerkers en Metaaldraaiers. Namens het Bestuur, VAN BEUZEKOM, Directeur. Jacomina D., ZaamslagNeeltje de P. Pd., Axel (Wel gefeliciteerd hoor!) Maria II., Drie- wegen; Tanneke II., DriewegenLevinus S., Driewegen (Ja!); Frangois de M., Zaamslag; Salomon de M., Zaamslag; Olivier v. d. Terneuzen (Of dat mag NouBenjamin de P., Hoek (Wat nieuwsgierig toch Jacobus de P., HoekDavid dé P., Hoek (Als Ben jamin 1)Menno de V., Zaamslag (Weer pre sent Arie L., TerneuzenCathalijntje M., Terneuzen (Ik begrijp niet, hoor Willem S., TerneuzenPiet van S., Terneuzen (Allemaal bedanken, hoor Adriana de K., SpuiCor nells de K., SpuiPieter M., Terneuzen; Janneke de K., Zaamslag. o Er zijn vijf opstellen ingeleverd. Volgende week hoop ik er een te plaatsen. En dan meld ik ook de namen van de twee, die een prijs er voor hebben gekregen. Goed? 0 Ik had van de week ook nog een goede vangst voor mijn raadsel-fuik. Ik kreeg een briefje met een riks (Weet je wat dat is?). Op het briefje stond een cadeau voor Raad- selman. Het was dus wel een goede week voor de vriendjes. 0 Het NEGENTIENDE PRIJSRAADSEL of 4e Januariraadsel. Het geheel bestaat uit 52 letters. 12 - 43 - 38 - 13 - 4 18 - 24 40 - 52 22 - 14 - 10 is een groote badplaats in Zuid- Holland. De 8 - 45 23 - 25 - 33 - 15 35 - 11 -30 31 waait niet uit het Noorden. De 47 49 - 24 - 48 - 39 begint in Maart. 1 2 - 6 19 is niet slecht. De bakker kneedt het 3-7-9-16, 5 17 - 16 - 27 21 is een gewas. Een 28 - 29 - 26 34 kan aan geen schip gemist worden. 32 - 50 - 51-39 - 42 is een verkorte jongensnaam. Koning Salomo was 35 - 36 - 37. Onze 44 - 45 - 46 - 41 bedekt ons geheele lichaam. Het 20-47 - 2-33-25 stroomt door onze aderen. 0 Vele Groeten van RAADSELMAN.

Luctor et Emergo | 1916 | | pagina 3