HUIS Kerk en School. Laiidbouwberichteii. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetjj te Teriieuzen. Telegrafische Berichten. Nagekomen Advertentie. Openbare Verkooping. en Erf, Artikel 3. Het is aan particulieren ver boden, grootere hoeveelheden van de in art. 1 bedoelde artikelen in te slaan, of voorhanden te hebben, dan redelijker wijze geacht kan worden voor hun zeiven, of hun dieren noodig te zijn. Eveneens is het verboden aan koop lieden, winkeliers en neringdoenden grootere voorraden van die artikelen in te slaan of voorhanden te hebben, dan voor de uitoefening van hun binnenlandsch debiet noodig is. Artikel 4. Ilij, wien vanwege het militair gezag, door den militairen commandant, waar onder hij ressorteert, schriftelijk is aangezegd welke hoeveelheid hij van een artikel, bedoeld in art. 1 dezer verordening in voorraad mag hebben voor zijn eigen gebruik, of voor zijn normaal binnenlandsch debiet, heeft zorg te dragen, dat hij na 24 uur na die aanzegging, niet in het bezit is van een grootere hoeveel heid van dat artikel dan de vastgestelde. Artikel 5. Overtreding van deze verorde ning wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand, of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. (Wegens plaatsgebrek kon dit Vrijdag niet geplaatst worden.) - Naar aanleiding van het schrijven uit Zeeuwsch-Vlaanderen opgenomen in de Midd. Crt. van 18 Oct. wordt onder de aandacht gebracht, dat wanneer heeren werkgevers geen werkkrachten kunnen krijgen, zij zich dienen te wenden tot de dis'tricts-arbeids- beurzen. Wanneer deze niet aan de aanvrage kan voldoen, zal hun worden medegedeeld dat geïnterneerde werkkrachten wel zijn te krijgen, n.l. door bemiddeling van den directeur dier arbeidsbeurs welke is belast met de controle over in zijn district te werk gestelde geïnterneerden. Zonder dat een verklaring kan worden overgelegd, afgegeven door dien directenr is het verkrijgen van geïnterneerden als werk krachten niet mogelijk, en is het. dus zaak, dat de werkgevers zich direct wenden tot genoemde directie. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen is de districts- beurs te Ter Neuzen en voor Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland te Middelburg. Geref. Kerken. Aangenomen: naar Spijkenisse, G. H. de Jonge, te Scharnegoutum. Bedanktvoor Amsterdam F. C. Meyster te Rotterdam; voor Leiden R. E. v. Arkel te Soest. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roosendaal (N. Br.) J. E. van der Pot, te Beek (L.) Bedankt: voor Winschoten W. H. Roobol te Enschedé. V r ij e Universiteit. De Heraut deelt uit de fata academica der Vrije Universiteit mede, dat in den afgeloopen cursus werden ingeschreven 5 studenten in de theologie, 12 voor de rechten, 3 voor de letteren, 1 voor de medische faculteit en 1 voor de natuur- en wiskunde, te zamen 22 studenten. Het aantal juristen steeg van 3 in het vorig jaar, tot 12. De uitbreiding der gemeente en garnizoensvermeerdering hebben den der Geref, kerk te Leeuwarden doen stappen te doen voor den bouw van kerk, desnoods voorloopig hulpkerk, wordt de beroeping van een derden voorbereid. de jongste kerkeraad besluiten, een derde Eveneens predikant De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a s Woensdagavond om 8 ure, in de consis torie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. van 2000 kilogram of f 7.521/2 per 70 kilogram, te Rotterdam te ontvangen La Plata Maïs f 185 per last van 2000 kg. of 6,47Va per 70 kilogram, te Amsterdam en Rotterdam te ontvangen. (St. Ct.) Men schrijft ons uit Z. VI. O. D. Het is opvallend, hoe in deze streken enorm veel aardappelen worden ingekuild, met het oog op de thans lage prijzen. Althans verwacht men na verloop van' tijd stijging der prijzen. Met. de bruine boonen daaren tegen is het heel anders. De prijzen daarvan zijn thans f 23. Geen wonder ilan ook, dat natuurlijk ieder die bruine boonen in opslag heeft, daarvan gebruik maakt en aan de thans geldende prijzen dezelve van de hand doet. M. C. Te Steenbergen zijn bij den definitieven verkoop van Bouwland in den Prins Hen drikpolder onder St. Philipsland en Steen bergen verkocht voor den heer A. de Ruijter te Axel twee kavels respectievelijk groot 28 gemeten 45 roeden Brooisch (11,77.05 H.A.) en 22 gemeten 161 roeden (9.42,30 H.A.) in 13 koopen. Bij combinatie werd de le kavel toegewezen aan de familie Verweijs te St. Philipsland en de 2de kavel aan J.J. van Loon te Steenbergende eerste ad f 16,430, de tweede ad f 15,140. De Commandant in Zeeland heeft de na volgende verordening afgekondigd AU- 1- Iedere landbouwer in Zeeuwsch- Vlaanderen, die tarwe verbouwt,, is verplicht om vier Hectoliter goede baktarwe in voor raad te houden tot aan den eerstvolgenden nieuwen oogst. Deze voorraad mag alleen in geval van nood, te bepalen door het militair gezag, worden aangesproken. Art. 2. De burgemeesters zullen 'de voor raden bedoeld in Artikel 1, ieder voor wat zi]n gemeente betreft elke maand doen op nemen. y Overtreding van deze verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand, of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. M a i s. De minister van landbouw, nijverheid en handel maakt bekend, dat, van heden af tot 30 dezer de prijs van maïs, uitsluitend be stemd om aan de gemeentebesturen te worden verstrekt voor ruiling tegen rogge, bedraagt voor Amerikaansche mixed maïs f 215 per last Te Haarlem is Zaterdagavond brand uitgebroken in de bovenverdieping van een perceel aan den Kleinen Houtweg, bewoond door de 75-jarige mej. Diel. De brand was spoedig gebluscht en bleek slechts weinig schade te hebben aangericht. De bewoonster echter werd in haar vertrek gevonden, bewusteloos en met ernstige brand wonden. Nader meldt men dat mej. D. Zondagmiddag in het St. Elisabeth's Gasthuis overleden is. Smokkelen. Door de grenswacht zijn te Coevorden de gebroeders W. aangehouden; de eene trachtte onder de mest 600 K.G. spek en een groote hoeveelheid margarine te smokkelen, de andere deed pogingen om 3 koeien over de grens te krijgen. Een douanebeambte bij Aal ten vatte een smokkelaar, die meel trachtte te smokke len. De smokkelaar verzette zich zoo hevig, dat de douanebeambte zich genoodzaakt zag op den man te schieten, met het gevolg dat hij dezen doodelijk verwondde. De afgeloopen week zijn van Wijk-bij- Duurstede voor Duitschland 1785 zakken fruit verzonden. Vrijdagavond ongeveer kwart voor tien reed de koopman J. v. d. L. uit Rotterdam met zijn auto van Willemsdorp naar Dordrecht Vermoedelijk door te groote snelheid en door een scherpe bocht in den weg reed hij on geveer 10 K.M. buiten Willemsdorp tegeii een boom aan. De inzittenden, de koopman L., diens vrouw en de commissionair B. uit Heusden, werden uit het voertuig geslingerd en bleven bewusteloos op den weg liggen. De geneesheeren Seyer de Jong uit Dubbel dam en J. A. Delliez uit Dordrecht, die ter stond werden gewaarschuwd, vertrokken on middellijk per auto naar de plaats van het ongeval. De gewonden waren intusschen reeds naar een naburige woning overgebracht Mevrouw v. d. L. stierf kort daarop, vermoe delijk tengevolge van een hersenschudding. B. had de rechterarm gebroken en zware in wendige kneuzingen bekomen. De heer v. d. L. werd aau hoofd en borst gewond. Beiden werden naar het ziekenhuis te Dordrecht overgebracht, waarheen ook het lijk van mevr. v. d. L. werd vervoerd. B. was heden morgen nog niet tot het bewustzijn gekomen men vreest voor zijn leven. De heer v.d. L.' kon Vrijdagavond naar verbonden te zijn, het ziekenhuis reeds verlaten. De heer C. A. Buscli, eertijds vliegenier thans handelaar in oliën, wonende te Amster dam, was Vrijdag omstreeks zeven uur in een zaak aan den Overtoom. Daar ontving hij telefonisch het yerzoek op een bepaalde plaats te komen. Busch heeft zich toen verwijderd en is sedert spoorloos verdwenen. Hij was in het bezit van f 12.000 aan bankpapier. De politie, bij wie aangifte van deze ge heimzinnige verdwijning werd gedaan, ver moedt dat bier misdaad in 't spel is. De recherche heeft den ganschen middag tever geefs gepoogd den verdwenene op te sporen. Onder de biggen van den molenaar G. Nijpjes, te Herkingen, is door den Rijksvee arts de zoozeer gevreesde biggenpest'gecon stateerd. Reeds zijn een zestal biggen aan deze ziekte gestorven. Te Staphorst moeten een 300 koeien wegens mond- en klauwzeer worden afge* maakt. De bevolking kwam hiertegen °in verzet. Soldaten uit Zwolle zijn opgecomman deerd en reeds aangekomen, PiG ^u'IscI'e fabrikanten van enveloppen etc. hebben in verband met de voortdurende stij ging in de grondstoffen besloten hun prijzen met 30 pCt. te verhoogen. De eigenaars van lucifersfabrieken in Duitschland hebben zich nader aaneengesloten met de bedoeling een algemeen syndicaat te vormen, in de eerste plaats voor gemeen- schappelijken aankoop van grondstoffen. Er is in Frankrijk een groot militair schan daal ontdekt. Een aantal militaire en burger lijke medici hadden zich onderling verstaan, om, tegen betaling van idem zooveel, jongelui, die geen lust naar de loopgraven hadden, ziek of ongeschikt voor den dienst te ver klaren. Er zijn in deze zaak reeds 6 arrestaties ge daan en 20 inhechtenisnemingen gelast. De namen der militaire doctoren, die bij het schandaal betrokken zijn, worden nog strikt geheim gehonden. Het centrum van het bedrog was een tij delijk hospitaal te Neuilly, waar een zekere dr. Lombard de leiding had. Het was daar in het hospitaal voor de rijke cliënten (men begrijpt, dat de gaarne van 'dienst vrijgestelde eemge lapjes van 1000 fr. had neer te leggen) een fideele inrichting. Aan de rijke gast malen vloeide de champagne overdadig. Het couvért was gemiddeld 50 fr. Achille Lombard, de leider van het schan dalig bedrijf, is een man van 46 jaar, lid van vele philantrppische. instellingen en sinds eemge jaren leeraar aan het Institut mèdical en zeer populair in het arrondissement van Sceaux. Te Parijs heeft hij vele vrienden en hij moet zeer gefortuneerd zijn. Onderzoek en arrestaties duren nog steeds voort, zoodat het complot zeer wijd vertakt schijnt te zijn (Vad.j Te Overslag kwamen Maandagavond twee soldaten in aanraking niet den eleetrisclien draad. Zij werden daardoor op slag gedood. In de heden gehouden zitting der Arr. Rechtbank te Middelbury word YTi'jgesproken P. d. M. 25 jaar, te Hoek, beklaagd wegens poging tot uitvoer van artikelen, waarvan de uitvoer verboden is. Men seint ons uit 's Gravenhage Heden werd bij de familie Regout alhier bericht ontvangen, dat de toestand van Mr. Regout, gezant bij het Vaticaan zeer ernstig is. zoo mogelijk eenige nadere inlichting te be komen omtrent de bedoeling dezer verklaring. De minister machtigde ons het volgende mede te deelen Het is mijn vaste overtuiging dat 's lands belang gebiedend vordert in dit zittingsjaar de openbare behandeling de door mij inge- diende voorstellen plaats vinden, wanneer de aangekondigde regeeringsvoorstellen tot wijzi ging der Grondwet, zullen die uit den aard der zaak aan de orde komen, financiën moet noodzakelijk voorkomen. Ik zou niet aarzelen mijne portefeuille ter beschikking der Koningin te stellen. Dit neemt ondertusschen niet weg dat ook naar mijn oordeel de Grondwetsher ziening op het program der regeering staat. Indien de behandeling der belastingvoor stellen leidt tot de vraag om welke verhou ding de grondwetsherziening en de belasting hervorming zullen dienen behandeld te worden zouden wij ons partij stellen, hoewel ik thans !>c!j 'e verklaren als dit bij de indiening mocht blijken hetgeen ik zeer zou betreuren, dat de Kamer niet prijs stelt op een spoedige open bare behandeling met voorstellen, wijl mij met liet oog op 's lands belang de totstand koming der herziening in gevaar zou brengen door de belastingvoorstellen voor de grond wetsherziening te stellen. De eerste raken alleen den minister van Financien, de laatste het geheele Kabinet. Rome, 25 Oct._ (Reuter.) Gisteren over tienen deden vijandelijke vliegtuigen drie achtereenvolgende aanvallen op Venetië en wierpen bommen door het dak van de kerk Degli Czalzi. liet plafond, dat waardevolle beschilderingen van Tiepolo bevat, viel naar *jj U' andere bommen vielen in zee oi deden weinig schade. Menschenlevens zijn met te betreuren. BERLIJN, 23 Oct. (W.B.) Officieel. De gioote kruiser Prins Adalbert is door twëe schoten van een vijandelijke duikboot bij Libau tot zinken gebracht. Helaas, kon slechts een klein deel der bemanning gered worden. (De Prins Adalbert had een waterverplaat- sing van 90C ton, 17750 K.K 557 koppen en was m 1901 te water gelaten.) DAGEN. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 27 28 29 30 31 1 2 - Oct. Nov. Voorm. 3.39 4.12 4.48 5.32 6.33 7.58 9.29 Nam. 3.55 4.28 5.9 6.— 7.14 8.46 10.6 Men seint ons uit 's Gravenhage Het heeft onze aandacht getrokken dat de Minister van Financiën aan het slot der para graaf zijner memorie tot toelichting van het wetsontwerp, dat de grondslagen aangeeft van het stelsel, dat de rijksbelastingen bevat, verklaartbij de zoo aanzienlijke tekorten, welke de onlangs ingediende staatsbegrooting aanwijst, zou hij zich ook niet verantwoord achten 'pet s lands middelen te blijven be- heeren, indien hij niet mocht rekenen op de medewerking der Staten Generaal bij zijne poging in de voorziening tot dat tekort'en tot het financieel mogelijk maken van de uit voering van het regeeringsprogramma. Naar aanleiding hiervan hebben wij ons hedenochtend tot den Minister gewend om De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Wed. en Kinderen CORNs KEU- KELAAR, te Hoek, ter herberge van Corn* Bak ker te Hoek, op Donderdag 4 November 1915, des namiddags één ure, verkoopen te HOEK, Sectie I, no. 472, groot 99 tiaren. een- Behoefte aan werkkracht. Verkoop Bouwland. Noodvoorraad tarwe in Zeeuwsch-Vlaanderen. Auto-ongeluk. De geheimzinnige verdwijning. Biggenpest. Enveloppen. Lucifers. Eene ontdekking. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 22 Oct Cornelis van Doeselaar, oud 21 j., jm. en Johanna Magdalena de Koeijer, ond 20 j., j'd. Huwelgks-voltrekkingen. 21 Oct. Paul Joseph Leon Marie Standaert, oud 23 j., jm. en Suzanna Donze, oud 20 j., jd. Arie Jansen, oud 19 j., jm. en Adriana de Feüter, oud 24 j jd. Geboorten. 17 Oct. August Felix, z. van Theo- phiel Goossens en van Philomena Sophia Jacobs. 19 Oct. Cornelis, z. van Leendert de Kraker en van Francina de Feijter. 20 Oct. Hargaretha Elizabeth, d. van Oscar Constantinus Leo van Opstal en van Joanna Maria Lettani. Johannes Cornelis, z. van Petrns Adriaan Eekman en van Maria Suzanna Stroo. Overlijden. 20 Oct. Albertus Hendrikus van Urk, oud 6 w., z. van Hendrik en van Jantje Moraal. 2L Oct.. Jantje van Urk, oud 6 w., d. van Ilendiik en van Jantje Moraal. Franciscus Goossens, oud 62 j., echtg. van Bertina Maria Nijskens. Jacobus Dieleman, oud 39 j., z. van Andries en van Catharina Geelhoedt. 23 Oct Adriana Hamelink, oud 9 j., d. van Krijn en van Krina van Drongelen [overl.) Huwelijks-aangiften. 6 Oct! Jozias Jan de Feijter, oud ^5 j., weduwn. en Catharina Die leman, oud 28 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Oct. Charles Lonis Franciscus Schaut, oud 29 j., jm. en Clothilda Maria Verstraeten, oud 25 j., jd. 14 Oct. Johannes Oornelis Deij, oud 22 j., jjm. en Krina Hendrika Mechelina Mangold, ond 21 j., jd. Geboorten. 1 Oct. Eugene Johannes Anthonie Kegels en van Emerentia Strijdonck. 5 Oct. Ma ria lanneke, d. van Jannis de Kraker en van Dina de Feijter. i Oct. Jacobus, z. van Jacobus Buijze en van Elisabeth Cornelia den Exter. 15 Oct. Maria Louisa, d. van Seraphinns de Clercq en van Judoca Michielsens. Overlijden. 9 Nov. Edumondus Franciscus de Brouwer, oud 2 w., z. van Josephus en van Emma Leonia Maria de Vliegher. 14 Oct. Neeltje Sara Jansen van Rosendaal, ond 9 j., d. van Öornelis Nicolaas en van Francina Maria de Bruijne. Hulst, 25 Oct. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f i 2,59 a f 13 nWn 12.- a f 12,50, Wintergérst f 13,50 a f 14- Zomergerst f 13,- a f 13,50, Haver 1 aroo ?„rwteu f23>~ a f 24,60, Witte boonen f23,— a f24,—. Bruine boonen f23,— a 7f2 on®n f 2> af 23, Paardenboonen '7 A 17'U> Lijnzaad f29~ a f30>-, Aard appels f3,— a f3,25. IJ z e n d ij k e, 23 Oct. Aanvoer tamelijk, ondanks de bietendrukte Het aangevoerde ging willig van de hand bij veel vraag jarige tarwe f 12,- a f 13,-, nieuwe tarwe f 12,50 a i 13,—, nieuwe wintergerst f 13,75 a f14 nieuwe zomergerst f 13,60 a f 14,-, groene erwten f 18,— a f20,— kroonerwten f20, a f20 60 bruine boonen f 19,a f20,— per 100 kilo. Rotterdam, 25 Oct. Binnenl. Granen. Tarwe f 12,— a f 13, - Gerst W inter f 13,oO a f 14,25, zomergerst f 13 f 14 chevalier f 14,75 a f 15,25. haver f 13,7 'a f 14 7 per 100 kilo. Witte boonen f21,— a f 24,—, bruine boonen 1 1»,— a 1 20,—, kookerwten f 18,— a f 20 per hectol. Runderprijzen 88 a 103, ossen 86 a 102, stieren 80 a 94, kalveren 90 a 105, schapen 72 a 80 varkens 88 a 96, licht soort 86 alles per kilo Melkkoeien f195 a f370, kalfkoeien f210 a f400 f o7Cr ion6° 1 1 ,32?' vaarzen f 125 a f210, pinken a f 120, vette kalveren f 80 en f 100, graskalveren f— a f fokkalveren f20 a f32, nuchtere f 16 f.L17' bi£geu 116 a f 24, slachtpaarden flOO a f 160 per stuk. n

Luctor et Emergo | 1915 | | pagina 3