Plaatselijke Belastingen. Is. frd Waesberghe-Janssens, Roode en Witte WIJNEN. Amerikaansche ORGELS, Landboiiwberichteii. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t e n t i n. Voor bruiloften en partijen glaswerk gratis in bruikleen. EERSTE KLASSE AMERIKAAlïSCHE ORGELS. S. X. DEKEEE, O- O E S. VOOR DE JEUGD. Firma A. VAN OVERBEEKE-LEUNIS. maakte aan het Ned. Herv. Diaconessenhuis te Leeuwarden, een legaat van f 15,000en aan de Diaconie der Ned, Ilerv. kerk f 5000 en 11 pondenmaat land. D s. M. den Boer. Wij vernemen dat liet nu met Ds. M. den Boer, pred. der Chr. Gcref. Kerk te Dordrecht, zeer wel gaat. De wond is genezen cn hij zal spoedig de inrichting „Eudokia" te Rotter dam verlaten. De oefeningen met zijn kunst been zijn reeds aangevangen en kunnen thuis bereids worden voortgezet. Denkelijk nog deze of volgende week vertrekt Ds. de Boer weer naar zijn pastorie te Dordrecht. Mond- en klauwzeer. Een treurige toestand heerscht in de dorpen van Zuid-Limburg, waar het zgn. afmakings- systeem wordt toegepast. In één dorp zijn gedurende drie maanden niet minder dan ruim tweeduizend stuks vee en varkens afgemaakt en toch werden er gedurende de laatste week iedere dag nieuwe gevallen geconstateerd. Wel worden de geslachte dieren vergoed, maar het bedrijf staat stil en vergoedingen worden daarvoor tot nu toe niet uitgekeerd. Het ergste van alles is echter, dat in de strekeh, waar de ziekte heerscht, het hooi niet goed gelukt is en, naar men zegt, de dieren gestald zullen moeten worden, dus dat men verplicht zal zijn ongeveer zes weken eerder met het wintervoeder te beginnen, (Vad.) Van den oorlog in de lucht. Toen de strijd in Champagne op 26 Sep tember op z'n hevigst woedde, zijn een jong waarnemer en een vlieger opgestegen met het doel een spoorwegstation achter de Duit- sche linies te vernietigen. Plotseling kwam een groote, snelle Duitsche luchtkruiser, van twee motoren voorzien, uit de wolken te voorschijn. De beide Franschen vielen hem zonder dralen aan. Kogels floten door de ruimte. Het machinegeweer haperde. Duik, duik, schreeuwde de waarnemer tot den be stuurder en boog voorover. De Duitscher gaf geen krimp en cirkelde om zijn tegen stander heen. Belemmerd door het gewicht van 90 bommen, verdedigde de waarnemer zich zoo goed en kwaad als 't ging met zijn karabijn. Inziende dat een snelle noodlanding met de bommen noodlottig zou worden, be sloot hij de ontploffingsmiddelen over boord te werpen. Juist had hij zijn gevaarlijk werk volbracht, toen een kogel hem in den rug trof. Onmiddellijk daarop drong een tweede kogel hem in den pols en een stuk van den schroef trof hem in 't oog. Hij beet op de tanden en hield zich goed. De bestuurder bleef voorovergebogen. De machine kreeg opeens een stoot. „Ik ben door een' kogel in de maag getroffenriep de bestuurder. Ze konden nu de helmen beneden zich onder scheiden. Zouden ze in de vijandelijke linies neerstorten? Neen, 't zijn Franschen, zeide de bestuurder. Toen zij vielen, leunde de waarnemer voorover en nam het stuurwerk over. Zij landden binnen de Fransche linies. Beiden waren deerlijk getroffen, doch zijn het te boven gekomen. De generaal wenschte hen geluk en droeg hen voor 't legioen van eer voor. Twee huwelijken. Onder groote belangstelling heeft te Parijs de voltrekking plaats gehad van twee huwelijken, waarvan de mannen blind waren. Beiken hadden in den oorlog hun gezicht verloren. De minister van oorlog had aan de beide jonge paren 400 frank gezonden. Volgens de Temps was het publiek, dat bij de fox ma- Jongens en Meisjes Of droomen met een of met twee o's moet Dat was de gewichtige vraag, die me ik weet niet hoeveel malen in de brieven van de Jeugd leden is gedaan. Eigenlijk moet je droomen met je hoofd op een kussen maar jullie dacht, dat ik het had gedaan, terwijl ik het prijs- prijsraadsel klaar maakte. Nu, ik zal het je vertellen, Droomen moet met twee oo's. Dus droomen 1 Omdat je dus de vorige week een o te kort kwam voor de oplossing, krijg je dezen keer allemaal een o van me terug. Dat moeten er dus vijf-en-dertig zijn, hoor zetter. Aannemen o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o o-o-oo-o-o-o-o. Allen voorzien? Gelukkig, want ik heb liefst geen schuld. Maar, je vraagt, hoe ik zoover kwam, om liten van het burgerlijk huwelijk tegenwoordig was, tot tranen toe geroerd toen de blinden, beiden dragers van oorlogskruis, hun „ja" uitspraken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) Geachte Redactie Veroorloof mij een kleine plaatsruimte in uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Zooals U bekend is, hebben wij te Ierseke een Chr. militair Tehuis. Van het „Centr. Nat. Comité tot steun van den arbeid onder de militairen" ontvingen wij lectuur en van „Onze Vloot" eenige spelen. Om de winteravonden gezellig door te brengen is ons voornemen om nu en dan wedstrijden te houden. Daartoe ontbreken ons de middelen. Nu zou het ons zeer aangenaam zijn, indien II. II. winkeliers en particulieren ons verrasten met eenige artikelen alssigaren, sigaren kokers. portefeuilles, boeken enz. Ook giften om prijzen aan te schaffen zullen eveneens dankbaar aanvaard worden. Vertrouwende, dat U ons niet zult teleur stellen. Namens de bezoekers, J. DONNER, Ierseke. Sergeant 4e comp. PREDIKBEURTEN. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 15 October 1915. Veroodeeld wegens DiefstalC. L., 26 jaar, schipper te Ter Neuzen, tot f 10 of 10 dagen hechtenis. StrooperijC. S. K. 14 jaar en M. E. J. d. R., beiden zonder beroep en wonende te Ter Neuzen, ieder tot f 3,50 of een week tuchtschool. Mishandeling: C. d. B., 22 jaar, echtgenoote van M. M., te Hoek, tot f3 of 3 dagen hecht. Vrijgesproken: E. M. de B., 32 jaar echtge noote van J. d. V., te Ter Neuzen, beklaagd van heling. De Duitsche regeering heeft haar levendig en oprecht leedwezen betuigd aan de Neder- landsche regeering, aangaande het feit dat Duitsche luchtschepen boven ons land zijn geweest, en waarover de Ned. regeering ern stige protesten heeft doen hooren. Londen, 15 Oct. (Officieel). Generaal French bericht dat gisteren, na een bombardement één o te zetten in dro(o)men. Ik wil je even inlichten. De schuld ligt eigenlijk op de drukkerij. Ik had het goed opgegeven, heuschZe moeten daar weer ons prijsraadsel eens in de war durven sturen Nu moet ik jullie nog eens wat vertellen, zeg. Maar luister goed hoor. Alle monden, ik bedoel ooren, open 1 Nu dan Van de week op een avond kreeg ik van iemandNee, ik zeg het nog niet ook. Maar doe ie best op de Octoberraadsels, dat zeg ik. Want er is kans op een extraho, haast zou ik gaan klappen. Maar dien meneer moet ik toch vriendelijk bedanken. Zijn er nog meer van die meneeren of... juffrouwen? En nu nog iets. Dezen keer was er een berijmde oplossing. Wie daar zijn best eens op wil doen. De mooiste zet ik in de krant. Weet-je, wat ik soms wou Dat ik veel méér aan jullie mocht schrijven, maar de ruimte is te klein je moet het er dus maar mee doen. En schrijven jullie dan maar dikke brieven aan me. De oplossing van het vorig raadsel was MET NIEUWEN MOED AAN HET RADEN, en die oplossing stond er al boven, niet waar. 'tWas dus gemakkelijk genoeg Goede oplossingen ontving ik van Arie L., Terneuzen (Heb je 'tal uit ;Dirk de R., Othene (inkt is nog (geen contrabande) Jacoba de W7., Zaamslag (Ik wed, dat je het dezen keer niet vindt!); Clara D., Zaamslag (Wat kortl); Jacomina D., Zaamslag (Kun je begrijpen 1)Francois v. O., Terneuzen (Flink zoomoed gehouden 1)Cornelia S., Veere (Dat hoop ik ook Jacoba v. d, R., Terneuzen der Duitsche loopgraven op een punt 540 M. ten Zuidwesten van Hulwich tot, aan de Ho- genzollern-schans, onder dekking der artillerie de Engelschen de Duitsche stellingen hebben aangevallen, doch zij konden zich daarin we gens het Duitsche granaatvuur niet handhaven. Ten Zuidwesten van St. Elires hebben de Engelschen Duitsche loopgraven genomen en behouden. Aan de Noordwestkant hebben de Engelschen de voornaamste stellingen van de Hohenzollern-schans genomen. De Duitschers handhaven zich nog in twee verbonden loop: graven tusschen de steengroeven. Petersburg. De generale sfaf deelt mede: Een Duitsch vliegtuig heeft verscheidene bom men geworpen op den spoorweg van Lom merhof ten Noorden van Friedrichstadt. In de streek van Jacobstadt nam het artillerie vuur in hevigheid toe.- In den nacht van Woensdag wierp een Duitsch vliegtuig 50 bommen op Danaburg zonder echter menschen te treffen. Op het front van Dunaburg overal artillerievuur. Op den weg ten Zuiden van Horsen, waar de Russen Duitsche stellingen namen, worden nog hardnekkige gevechten geleverd met afwisselende kans. Bij de meien slaagden de Duitschers er nergens in vooruit te komen. Ten zuiden van Tripet hebben de Russen Zrak bezet. Aan de Styr heeft de Russische cavallerie een dorp genomen. Aan het Strypa front trachtten de Oosten rijkers zonder succes tot het offensief over te gaan. Hevige gevechten worden geleverd ten Westen van Strembola. Petersburg. De generale staf meldt uit Kaukasus. Turksche patrouilles hebben ge tracht de Russischo stellingen op vooruitge schoven punten om te trekken. Zij werden teruggedreven door gevechten met handgra naten. In de streek van het Wan-meer trachtten er Turksche afdeelingen tot het offensief over te gaan. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 16 Oct. 7.4 7.52 Zondag 17 8.43 9.34 Maandag 18 10.15 10.52 Dinsdag 19 11.22 11.47 W oensdag 20 0.9 Donderdag 21 0.29 0.47 Vrijdag 22 1.5 1.22 De Gemeente-Ontvanger van TER NEUZEN verzoekt de belastingschuldigen de verschenen termijnen van hun belastingen (hoofde- lijke omslag, schoolgelden en hon denbelasting) te voldoen, ter voorkoming van vervolging.skosten. Ter Neuzen, 9 October 1915. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Koopt en verkoopt Effecten aan de binnen- en buitenlandsche beurzen. Beleefd aanbevelend, Groote uitzoek van keurige instrumenten in alle stijlen en houtsoorten Prachtig geluid. Fijne afwerking. Zeer billijke prijzen. Minderwaardige orgels worden door mij niet geleverd. Levering geschiedt ook op termijnbetaling. (Goed boor 1)Jacobus v. II., Zaamslag Jan na de F., Kuitaart (Er zaten toch geen noten in!); Cathalijntje M., Terneuzen (Welkom, en langer volhouden hoor/); Levinus K., Othene; Sietse L., Terneuzen (Welkom!); Jacobus R., Zaamslag (Lees den brief maar!); Sara V., Terneuzen (Wat mooi papier, zeg!); Janneke de K., Zaamslag (Dat doet me plezier); Dirkje de V., Zaamslag (Een lange brief; wel be dankt. Of ik een vriendelijk gezicht heb? Nou, als ik met kiespijn zit, niet erg. Maar je ziet me immers dikwijls genoeg ?);KrinD., Axel (Dan heeft je vader bet nu eens niet geraden en jij wel!); Maria de P., Hoek!!! (Welkom! Of ik het mooi vind. Maar ik ben mijnbeer L. niet hoor!) Tanneke H., Drie wegen (Nee, dat wil ik niet eens zeggen ik ken je immers ook nietdan zou ieder zijn portret er bij moeten doen Cornell's de K., Spui (Wat een kort briefje!); Neeltje de P., Axel (Of ik peren lustmaar belaas 1) Jaantje K., Zaamslag (Hoe weet je pa dat zoo Tanneke de F., Terneuzen; Neeltje W., Ter- neuzen (Nij is liet een groot hé Johanna J., Driewegen (Wat heb ik een medelijden met je 1)Jacobus de B., Driewegen (Welkom Hendrika de J., Terneuzen (Flink zool); Jo- zias de J., Driewegen (Je schreef niets van je prijs 1)Fijgtje B., Driewegen (Hoe vind je hem Elizabeth B., Terneuzen (Dat heeft de Uitgever er op gezetwat een leuke brief van jou 1)Willem S., Terneuzen (Dat zeg ik ook Koosje B Terneuzen (Méér zulke, Koosje 1J.II., Terneuzen (Hoop doet leven!); Piet v. S„ Terneuzen (Dan was liet maar gelukkig, dat je geen prijs kreeg!) En nu ieder zijn best gedaan op bet VIJFDE PRIJSRAADSEL Het geheel bestaat uit 37 letters. 1 - 5 - 14 - 27-33 - 13 - 27 is de naam van een stad. 11-29 - 16-17-10-28 was een dapper generaal. Het 7 9 23 - 15 - 11 4 13 - 26 12 moet overal gepredikt worden. 3 - 19 9 17 - 32 5 8 6 is een oude naam voor herberg. 13 19 - 35 36 - 12 - 24 zullen de aan staande prijswinners. 21-10-20 22 27 5 22 - 23 - 11 is voor Raadselman een genoeglijke dag. 34-37-5-2 - 35-18 - 25 ligt niet bij de grens. 31 - 14 - 30 - 19 is de naam van een meisje. Opgelet 1 Ieder weetvóór Donderdag inzenden. Ook de onderdeelen vermelden. Voornaam voluit. Ouderdom opgeven. Woonplaats 1 Het couvert zóó Aan de Redactie van Jeugd. Luctor et Emergo te Ter Neuzen. Als altijd, je vriend RAADSELMAN. ZONDAG 17 OCTOBER 1915. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. Ilulsteijn. 's Nam. Afscheidspreek Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. H. v. d. Wal en 2 uur, Leeskerk. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. II. Lammertsma en 2 uur, Ds. H v. d. Wal, Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. G. deWalle. Hoek 9 en 2 uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. «r Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9 en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur Ds. E. Baams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 6l/a uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen 9, 2 en S'/i uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen ö'/a uur, Evangelisatie. Oostburg, 13 Oct. Aanvoer redelijk prijzen hooger Oude tarwe f 12,50 a f 14,—nieuwe tarwe f 11,75 a f 12,50, nieuwe wintergerst 113,75 af 14,haver f 12,50 a f 12,75, kookerwten f 19,50 a f 20,50, bruine boonen f20,— a f21, maanzaad f90,— per 100 Kg. Middelburg, 14 Oct. Aanvoer redelijk. Kroonerwton een gulden hooger. Nieuwe tarwe f 11,— a f 12,per 100 kilo's; zomergerst f 12,— a f 13,—, per 100 kilo kroon- erwten f 19,a f 21,witte boonen f 21,a f 24,ronde bruineboonen f 21,a f 23, lange dito f 19,a f 21, alles per mud. Boter f0,65 a f0,75 voor pariculieren f 0,75 per Vs kilo. Eieren f 6,10, voor particulieren f6,50 per 100 stuks. Goes, 12 Oct. Weinig aanvoer met tragon handel. Nieuwe tarwe f 11,25 a f 12,25, haver f 11,kroonerwten f 19,a f20,bruineboonen f 19,— a f20,—.

Luctor et Emergo | 1915 | | pagina 3