Orig. Mali. Wintergerst No. t. Blauw Linnen DE HOFSTEDE Hofstede VAN DALEN, Kerk en School. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t e n t i n. Nog disponibel ONTVANGEN Openbare Yerkooping. een geheel aaneengelegen met uitmuntende Bouw- en Weilanden Firma J. L. Jurrij*Hoebé. 4 Cent. Voorloopig bericht. „Sternlust", Voorloopig bericht. dat zij dan nog verder van hun kantonnement zouden geraken. Men vermoedt daarom, dat de twee sol daten door smokkelaars zijn aangevallen, die hen op de draad wierpen. Oostburg. Zaterdagmorgen wedden onder groote blijken van belangstelling de lijken der beide door den ejectrischen draad gedoode militairen uit het Sint Antoniusgesticht naar den tram overgebracht om vandaar verder verzonden te worden naar hun woonplaatsen en daar te worden begraven. De militaire muziek liet treurmarschen hooren. Verschil lende militaire deputaties waren aanwezig. Enkele kransen dekten de kisten. De kosten van vervoer waren in korten tijd onder de kameraden en de burgers bijeengebracht. IJzendijke. In de laatst gebonden raadsver gadering werd bij de behandeling der begroo ting voor de Electrische Centrale, naar we in „Zelandia" lezen, door den heer Hendrikse gewezen op de vele onkosten die door een slechte voorbereiding thans door de gemeente moeten worden gedragen en die nog zullen toenemen wanneer kabels, die zoo maar in den grond en niet in buizen zijn gelegd, eens verrot zullen zijn en wij plotseling, misschien voor dagen, in den donker jzullen zitten en onze oude petroleumlampen weer voor den dag zullen moeten halen. Hij vroeg of de de garantietijd al voorbij was. De heer de Jaeger wees ook op de mooie voorspiegelingen die gedaan zijn maar nu, net zooals hij ver wacht had verkeerd uitkomen. De voorzitter was het in vele opzichten met de beide sprekers eens en zal er zijn bijzondere aandacht aan schenken, thans is men aan een verbetering bezig die, naar hij vertrouwt, bestendig zal blijken. Verder deelde hij mede dat ongeveer 30 aansluitingen kunnen plaats hebben ten koste der gemeente waar voor materiaal aanwezig is. De heer Hendrikse vreest dat er ontevre denen zullen komen als men uitzonderingen maakt en geeft in overweging bij meerdere aanvragen voor de aansluiting te ioten, waar mede de voorzitter genoegen neemt. Een vrouw uit Eede is Zaterdagmorgen door den electrischen draad gedood. Zij wilde haar kippen van de grens wegjagen. Zij strui kelde en viel tegen den draad, waardoor zij onmiddellijk een lijk was. Onder Vrouwepolder (Zeel.) is een Du-it- sche mijn aangespoeld. Leening Zeeland. Men meldt aan de N. R. C. De leening, groot f200,000, rentende 473 pct„ zijnde een deel |van do leening groot f 590,000, ten laste der provincie Zeeland is gegund aan het pensioenfonds voor Weduwen en Weezen van burgerlijke Ambtenaren, tegen 98'/4 pet. Wel was ook ingeschreven voor 987ï pet., doch het afsluiten ineens brengt vermindering van kosten voor de provincie mede, waardoor deze in werkelijkheid 98,65 ontvangt. Geref. Kerken. Tweetal te Vlaardingen A(2e pred. pl.( G. Elshove te Rotterdam en G. Wisse te Bodegraven. Bedankt voor Serooskerke (W.) C. N. Im- peta te Avereest. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te SchoonrewoerdN. C. Bakker te Zuilichem. De zaak ds. De Ligt. Het confessioneele orgaan de Gerefomeer- de Kerk noemt de uitspraak van het classi caal bestuur van Eindhoven inzake ds. De Ligt merkwaardig, „omdat", zegt het blad, „wij hier, wat zelden gebeurt, een geval heb ben van leertucht-oefening. Indien de uitkomst al is, dat het classicaal bestuur oordeelt, dat ds. de Ligt niet geacht wordt iets geleerd te hebben in strijd met het Evangelie, dit doet niets af van het feit, dat genoemd bestuur hieromtrent een onderzoek heeft ingesteld en dienoverkomstig uitspraak gedaan. Dit is te merkwaardiger, omdat, als wij ons niet bedriegen, het classicaal bestuur van Eindhoven in zijn meerderheid van vrijzinnige richting heet, die, zooals bekend is, een afkeer heeft van leertucht in welken vorm ook. Het is dus wel van belang daarop de (aan dacht te vestigen." Nieuwe C h r. School te Stolwijk. Te Stolwijk zal eon Christelijke School wor den opgericht, die men in April van het vol gende jaar hoopt te openen. De bouw van een nieuwe openbare school, die voorloopig was uitgesteld, zal nu vermoedelijk niet doorgaan wellicht zal worden volstaan met de verbou wing van de bestaande school. (N. R. C.) Zending. Zooals wij reeds meldden, waren de Geref. Kerken in de drie Noordelijke provinciën voor nemens weldra een vijfden predikant te be roepen als missionair dienaar des Woords voor den arbeid op Soemba. Als zendende Kerk werd aangewezen de Geref. Kerk te Nijver- dal. Thans is bij doze Kerk voor bedoelden Zen- dingsarbeid beroepen Ds. K. Schilder, predi kant bij de Geref. Kerk A te Ambt Vollen- hove A. Ds. Schilder is nog een jong predikant. Hij werd 19 December 1890 te Kampen geboren, studeerde aan de Theologische School aldaar, legde 23 Januari M914 het candidaatsexamen af, nam 20 Maart van datzelfde jaar het eerste van een achttal beroepen aan, nl. naar de Geref. Kerk A te Ambt Vollenhove en werd hier 21 Juni d. a. v. in den dienst des Woords bevestigd door ds. J. Douma, predikant bij de zustergemeente B. Ds. Schilder zal, als hij de roeping aanneemt, meer bepaaldelijk met Ds. L. P. Krijger het westelijk gedeelte van Soemba moeten bear beiden. „De Rott." De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Donderdagavond om 8 ure, in de consis torie der Geref. Kerk, Nieuwstraat, alhier. Onder de Belgische gemeente Assenedo werd een Duitsche grenswacht door den elec trischen stroom getroffen. Hoewel niet dood, werd hij in zeer bedenkelijken toestand weg gedragen. Over de oorzaak van dit ongeluk meldde men aan de M. Crt. de tragische bijzonderheid, dat de man juist van de veldpost een brief had ontvangen met de portretten van zijn in Rusland strijdende twee broeders. In zijn blijdschap wilde hij het portret aan de Hol- laudsche schildwacht laten zien, en stak hij de enveloppe, waarin het portret zat, op de punt van zijn bajonet. Ongelukkigerwijze kwam de bajonet daarbij in aanraking met den onheilsdraad en de man stortte op den grond. Verboden uitvoer. In Friesland doet druk het verhaal de ron de, dat een groote firma in lijnzaad in die provincie, door de N. O. T. een groote boete is opgelegd, wegens verboden uitvoer van olie naar Duitschland. Men spreekt van een boete van 100.000 gulden. (Rott.) Gebrek aan grondstoffen. Het Hdbl. meldtgebrek aan grondstoffen is oorzaak, dat gisterenmorgen alle textiel fabrieken te Gronau zijn stop gezet. Een 2000tal Nederlandsche arbeiders uit Lonneker en Enschedé is hierdoor werkloos geworden. Een 67-jarig student. Naar de U. D. verneemt, heeft zich een stadgenoot van 67 jaar laten inschrijven als student aan de Utrechtsche Hoogeschool, om de colleges te volgen van de medische facul teit. Hij is een gepensionneerd Indisch amb tenaar, die zich te Utrecht gevestigd heeft en nu nog hoopt het artsdiploma te halen, een studie, waartoe hij zich altoos bijzonder lijk voelde aangetrokken, maar die hij door den loop der omstandigheden niet op jeug digen leeftijd kon beginnen. Als gepension neerd ambtenaar heeft, hij nog de ambitie de roeping zijner jonge jaren te volgen. Vier zijner zoons zijn reeds praktizeerende artsen een hunner is specialiteit te Utrecht. De vader gaat thans op 67-jarigen leeftijd nog probeeren zich bij dit viertal te voegen. Doodgestoken. Te Raamsdonkveer is gisterenavond de werkman E. van Bieze door een militair on verhoeds aangevallen en door een steek in de linkerlong gedood. Twee militairen, op wie verdenking rust, zijn gevangen genomen. BERLIJN, 11 Oct. (W. B.) (Officieel) Aan de Drina ontwikkelden zich verdere ge vechten. Op het front tusschen Vabac en Gradiste is de Donau overgang voltooid. Ten zuiden van Belgrado zijn de hoogten tusschen Zarkowo en Myriowi veroverd. Verder ooste lijk is een aanval aan den gang. De stelling van Anatemar bij den Donau werd stormen derhand genomèn verder hadden binnen de Orsowa plaatselijke artillerie-gevechten plaats. De Duitsche troepen maakten tot dusver 14 officieren en 1542 manschappen gevangen en veroverden 17 kanonnen, waaronder 2 zware, alsmede 5 mitrailleurs. Een Duitsche nederlaag 7 LUGANO, 11 Oct. (Havas) —Uit Nisj wordt gemeld, nat de Duitschers een neder laag leden aan de Benedenloop van de ürima. PARIJS, 10 Oct. (Havas.) De bladen melden, dat de Grieksche gezant officieel aan de Fransche regeering meegedeeld heeft, dat het Kabinet Zaimis ten opzichte van het Vier voudig Verbond dezelfde politiek van ver trouwen en vriendschap zal volgen als het vorige kabinet. De troepen in Palestina. MADRID, 11 Oct. (Havas). De Spaan- sche pers is zeer slecht gestemd over het feit, dat er troepen geoefend worden op den Olijf berg en den berg Golgotha. Den Haag. In verband met het uitgevaar digde eieren-verbod is tot regeling der distri butie en ter beschikbaarstelling van eierhan- delaren een vereeniging gevormd, waarin de V. P. N. is opgenomen en de groothandelaren in eieren. Den Haag. Het vraagstuk dat er meer melk voor het binnenland beschikbaar komt, maakt een onderwerp van bespekiug uit. De melk-, boter- en kaashandelarenvereeniging zal Zaterdag in het diiectiegebouw van den Landbouw onder voorzitterschap van Dr. Swaving, deze aangelegenheid bespreken. Parijs, Communiqué van gisterenavond elf uur De Franschen hebben groote vorderingen gemaakt ten oosten en ten westen van den spoorweg van Souchez naar Angers, In het dal van Souchez hebben de Fran schen ook vorderingen gemaakt. Ten oosten van het veldwerk in het bosch van Glevenchi hebben eveneens de Franschen stelling gewonnen en maakten 100 man krijgs- gévangen. In Champagne zijn door krachtige aanvallen vorderingen gemaakt. Het geheele dorp Ta- hure werd genomen en daarbij vielen 408 man krijgsgevangenen in handen. De Fran sche kanonnen hebben de Duitscbe artillerie, welke de stellingen bewerkte, beantwoord. Artillerie-duels hadden plaats in het Pries terbosch, bij Noyon en in de Vogezen ten zuiden van Steinbach. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 13 Oct. 4.4 4.25 Donderdag 14 4.49 5.17 Vrijdag 15 5.46 6.21 Zaterdag 16 7.4 7.52 Zondag 17 8.43 9.34 Maandag 18 10.15 10.52 Dinsdag 19 11.22 11.47 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen vóór of op den 18 OCTOBER 1915, tot des namiddags 3 uur, prijsopgave 1°. voor het verf- en glaswerk, 2°, voor het leveren en leggen van linoleum (inlaid) met zwaar vilt- papier in de vertrekken der nieuwe Secretarie. Nadere inlichtingen en voorwaarden te be komen bij den Gemeente-bouwmeester. 5°° K.G. prachtige een maal verbouwde Volkomen vrij van stuif of steenbrand. Prijs 10 gld. per 15 K G. netto. Ter Neuzen C. WOLFERT Hz. voor schorten. TANDARTS, Brouwerijstraat 3 (Hoek Havenstraat), Ter Neuzen, is dagelijks te consultecren van 912 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Van elk nummer van dit Blad zijn bij den Uitgever losse nummers ver krijgbaar tegen den prijs van De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal op Woensdag den 20 October 1915, des voormiddags II ure, om K0NTANT GELD ver- koopen metende tot 1,90 M., staande gedeeltelijk naast den Provin cialen weg Axel Ter Neuzen en gedeeltelijk langs den steenweg Axel Zaamslag, even voorbij den Tol Axel, alwaar te vergaderen. EINDE DEZER MAAND zal publiek worden verkocht te Sint Kruis in den Goodsvlietpolder, be staande in Gebousvcn, Boomgaard, Tuin, uitmuntende Weiden, Bouwland enz., samen groot 24.64 50 Hectaren (55 Gem. 215 R.) thans bewoond door den beer J. C ij s o u w. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van Notaris L. G. JAMES te Sluis. In de eerste helft der maand NOVEMBER a. s. zal publiek worden verkocht te Sluis in den polder Bewester-Eede Benoor den St. Pietersdijk groot 43,54,00 II.A. (98 128 R.J Verhuurd aan den lieer E. J. de Meijer tot 1 April12 Mei 1917. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij den Notaris L. G. JAMES te Sluis. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 8 Oct' Arie Jansen, oud 19 j., jm. en Adriana de Fejjter' oud 24 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Oct. Aloijsius de Blok, oud 40 j., jm. en Augusta Bertina Dhert, oud 19 j., jd. Leonardus Breepoel, oud 21 j., jm. en Clemence Maria Dhert, oud 21 j., jd. Hermanus Smies, oud 23 j jm. en Adriana Meulbroek, oud 21 j., jd. Cornelis Pieter Machielsen, oud 22 j.,jm. en Elisabeth Cornelia Marie Harms, oud 19 j., jd. Geboorten. 4 Oct. Irena Irma Yvonne, d. van Petrus Cortvriendt en van Philemena Eduarda Martens. Govert Jan, z. van Hendrik Johannes van der Peijl en van Jacoba Janna Schieman. 6 Oct. Pieternella Maria, d. van Jozias Johannes Dieleman en van Levina van IJk. 7 Oct. Janna Cornelia, d. van Pieter Verhage en van Catharina Herrebout. Arthur Henri, z. van Amatus Aloijsius Eugenius Vermast en van Suzanna Baart. 9 Oct. Anna Godula, d. van Edgnrd Louis Lauret en van Christina Adriana Kalschuer. Overlijden. 3 Oct. Irene Leonia Simoen, oud 8 j d. van Alojjsius Franciscus foverl.] en van Philomena Eduarda Martens. 6 Oct. Cornelis Willemsen, oud 67 j wedn. van Cornelia van Tatenhove, echtg. van Pleuna de Bruijne. Hulst, 11 Oct. Midden prijs per 100 K.G. Tarwe f 12,—a f 12,60, Rogge [nieuwe] f 11,— a f 11,60, Wintergerst f 13,— a f 13,50. Zomergerst f 12,75 a f 13,—, Haver f 11,— a f 11,50, Erwten f22,— a f26,—, Witte boonen f23,a f25,Bruine boonen f22,a f 24, ,Duivenboonen f 19,— a f 20, Paardenboonen f 15,50 a f16,—1 Lijnzaad f29,— a f30,Aard appels f2,50 a f3, IJ z e n d ij k e, 9 Oct. Aanvoer vrij goed en de omzet ook, bij stijgende prijzen. jarige tarwe f 12,—a f 12,50, nieuwe tarwe f 11,— a f 12,—nieuwe wintergerst f 12,75 a f 13, nieuwe zomergerst f 12,60 a f 13,haver f 11,50 a f 11,75, groene erwten f 19,— a f 19,50 kroon- erwten f 19,a f 19,59, bruine boonen f 19,— a f20,25 per 100 kilo. Rotterdam, 11 Oct. Binnenl. Granen. Tarwe f 11,25 a f 12,rogge f 11,a f 11,55, wintergerst f 13,—a f 13,50, zomer gerst f 12,50, chevalier zware f 14,75 a f 15,25, haver f 11,60 a f 12,per 100 kilo. Witte boonen f21,— a f 23,—, bruine boonen f 17,50 a f 19,25, kroonerwten f 18,a f20,—, paardeboonen f 14,— a f 15,— per hectol. Runderprijzen 88 a 98, ossen 86 a 96, stieren 80 a 92, kalveren 90 a 104, schapen 70 a 80, varkens 90 a 98, licht soort 78 a 84 alles per kilo. Melkkoeien f190 a f360, kalfkoeien f220 a f400, stieren f140 a f 200, vaarzen f160 a f220, pinken f 90 a f 130, vette kalveren f 70 en f 90, graskalveren f30 a f50, fokkalveren f 25 a f30, nuchtere f 16 a f 18, biggen f 17 a f 23, slachtpaarden f95 a f 150 per stuk.

Luctor et Emergo | 1915 | | pagina 3