Ls. van Waesberghe-JaosseDS, J. DE BRUIJNE Mz. (aftr. lid), C. WOLFERT en H. VAN WIJCK. Amerikaansche ORGELS. Uit Stad en Provincie. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t e n t i n. EERSTE KLASSE AMERIKAANSCHE ORGELS. S. J". DEZIZIEE, O-O ES. TER NEUZEN. 16 Juli 1915. Yan af gisteren is de dienstregeling Ter Neuzen—Gent gewijzigd als volgt Vertrek van Ter Neuzen om 6.50, 11.20 vm. en 2.30 u. ntn. Aankomst te Ter Neuzen 8.22 vm., 1.20 en 4.40 u. n.m. Gisteren had ten overstaan van Notaris C. Ie Nobel, in liet café „la Belle vue", bij mej. wed. A. de Zeeuw alhier de verkooping plaats van een huis, waarin bakkerij, winkel en verdere aanhoorigheden, aan de Vloos- wijkstraat alhier, bewoond door J. Leenhouts. Hiervan werd kooper de heer A. Moggrè voor f1500. Zaamslag. Tot tijdelijk hoofd der school voor Christelijk volksonderwijs alhier, is wegens vertrek van den heer Brouwer benoemd de heer A. P. Anthonisse, onderwijzer aan voor noemde school. Axel. De Geref. kerk alhier ontving van een viertal personen een stuk grond, voor uitbreiding van het kerkgebouw aan de Kerk- dreef, voormalige A-kerk, ten geschenke. Deze grond is achter voornoemd kerkgebouw ge legen. Hulst. De uitslag van de stemming voor 4 leden van den gemeenteraad alhier is Uitgebracht op P. Borm (aftr.) 232, C. J. Burm (aftr.) 254, P. M. Fruijtier (aftr.) 282, A. C. M. Poppe 136, E. F. Se'hifler 130, A.A. van de Walle Lzn. 150 stemmen. Gekozen de heeren Borm, Burm en Fruijtier. Herstemming tusschen de heeren Poppe en Van de Walle. Dinsdagmorgen is uit de woning van een bejaard arbeider te Groede, nabij den Marolle- put een som van f 15 gestolen die lag in een kommetje in de kast. De man woont daar alleen. De dader of daderes moet zich hebben bediend van een valschen sleutel. De politie doet onderzoek. (M. C.) Philippine. Hoe gevaarlijk de electrische stroom langs onze Zuidergrens is, bleek Maan dag j.l. Vier Belgen zouden de grens overgaan nabij het Belgische dorp St. Margriet. Drie hunner wisten over de draadversperring heen te springende vierde echter kwam tegen den draad aan en werd doodgeslagen. Hij woonde te Assenede. (M. C.) Middelburg. De uitslag der stemming voor twee leden van den gemeenteraad in het derde distrct alhier is als volgtde heer mr. L. van Andel (aftr. anti-rev.) verkreeg 459, de heer W. P. Cornelissen (S.D.A.P.) 346 en de heer J. A. Vertregt (anti-rev.) 472 stemmen. De verhouding in den raad blijft dus onveranderd. Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de loop dezer week hebben zich in deze gemeente gevestigd:^ F. J. Lippens, knecht Dijkstraat 60, uit Assenede. J. J. II. de Leeuw, Inspecteur, Vlooswijk- straat, uit IJzendijke. D. Geensen, koopman, Verbindingstraat 20, uit Middelburg. G. W. Piepers, arbeider, Dekkerstraat 26, uit Winterswijk. C. P. Rouw, dienstbode, Baandijk 3c, uit Zaamslag. J. Postma, kommies, Donze-Visserstraat 21, uit Roosendaal. A. J. Jacobs, arbeider, Baandijk 18, uit Westdorpe. H. P. van Aalst, zonder beroep, Donze-Vis serstraat 62, uit Middelburg. Vertrokken zijn M. E. van Osselaar, z. b. Stationsweg 8a, naar Detroit. J. Visser, koewachter, Dekker straat 48, naar Zaamslag. A. Vente, opzichter Grenulaan 49, naar 's Hertogenbosch. M. W. de Reus, z. b., aan boord, naar Middelburg. L. Snaaijer, stoker, O 69, naar Rotterdam. P. S. van Houcke, z. b., Javastraat 44, naar Zaamslag. P. A. Haak, landbouwerskn. P 94, naar Axel. M. P. van Tatenhove, dienstbode, Kazernestraat 21, naar Rotterdam. W. A. Lauret, schippersknecht, Noordstraat 7, naar Rotterdam. II. Kooiman, varensgezel, aan boord, naar Rotterdam. P. Faivre, Dir. Zie kenhuis, 8 N, naar 's Gravenhage. S. L. |Wil- lemsen, z. b., Baandijk 23, naar Zaamslag. L. Koole, z. b., Grenulaan 30, naar 'sjGravenhage. Ned. Herv. Kerk. Beroepente RijssenB. v. d. Wal te Hoevelaken. Geref. Kerken. Tweetalte Ten Boer Joh. Jansen te Burum en J. H. Lammertsma te Axel. Beroepen te Lekkerkerk M. A. van Pernis te Heerjansdam, te Batavia J. Thys te Hattem. Bedanktvoor 's GravendeelF. W. H. Bramer te Ileinkenszand. Chr. Geref. Kerk. Tweetalte SliedrechtJ. W. Geels te Haarlem en G. Salomons, cand. te Oosterbeek. lteoepente Bussum G. Salomons, cand. Oosterbeek te AmersfoortJ. Tolsma, cand. te 'sHage. Het Kerkorgel in de Geref. Kerk te Arnemuiden, geleverd door den heer Dekker uit Goes, voldoet in alle opzichten uitnemend. Zondag werd het in gebruik genomen. Ds. II. v. d. Wal van Hoek sprak daarbij een korte rede uit. VROUWELIJK KERKERAADSLID. Tot lid van den kerkeraad der Ev. Luth. Gem. te Doetinchem, is gekozen mevr. G. BarretVisser, waarmede voor het eerst een vrouw in het college zitting heeft. CONFESSIONEELE VEREENIGING. De vergadering der Confessioneele Vereeni- ging in Friesland is bepaald op Woensdag 15 Sept. a. s. te Leeuwarden. Als sprekers hopen dan op te treden dr. J. Schokking te Leiden en ds. A. B. te Winkel te Arnhem. Maandagavond omstreeks hall elf ver scheen in Beek (bij Nijmegen) een groote vrachtauto uit de richting van Nijmegen, die met een snelheid van ongeveer 60 K.M. den weg van Beek naar het Duitsche dorp Wijier op reed. De Hollandsche wachtpost waagde het niet te schieten, daar hij, volgens zijn zeggen, vreesde het publiek te zullen treffen. De auto, beladen met groote kisten, reed snel door, over de Duitsche sperketting, die toe vallig op den grond lag. De Hollandsche en Duitsche grenscommandanten waren onmiddel lijk ter plaatse. Er wordt beweerd, dat naast den bestuurder een man zat, die zich in een Ilollandsch soldaten-uniform gestoken had. Alle pogingen, om iets naders van de smok kelaars te vernemen, bleven tot nu toe vruch teloos. (N. Arnli. Ct.) Als verdacht de hoofdschuldige te zijn van de inbraak ten huize van minister Treub en van eenige andere, den laatsten tijd in den Haag gepleegde inbraken, is gearresteerd een zekere IJ., een bij de politie hoogst ongunstig bekend staand jongmensch, die reeds meer malen wegens diefstal werd gevonnisd. Het Koninklijk bezoek aan Rotterdam. Gisteren bracht de koningin, vergezeld van haar gemaal, het reeds aangekondigd offi- cieele bezoek aan Rotterdam voor de eerste steenlegging van het nieuwe raadhuis en de inwijding van de Groote Kerk na de restau- tatie. Om half drie kwam het koninklijk echtpaar per auto aan de grens der gemeente op den Schieweg, waar in rijtuigen werd overgestapt. Van hier ging het direct naar de Groote Kerk, waar dr. J. R. Callenbach den dienst leidde. Op het fraai versierde terrein voor de steen legging was voor de hooge gasten en gevolg een podium opgeslagen. Nadat de burgemeester de koningin en den prins had welkom geheeten en bedankt voor de hooge eer Rotterdam aangedaan de plechtig heid der eerste steenlegging van het nieuwe stadhuis te willen volvoeren, hield de koningin een rede waarin zij van hare groote belang stelling in Rotterdam en zijn nijvere burgers getuigde en zich gaarne bereid verklaarde de eerste steenlegging te verrichtten. Nadat deze handeling was verricht teekende II. M. de oorkonde en terwijl deze in den eersten steen werd gemetseld bracht de Kon. Zangvereeniging Rot.terd. Mannenkoor een schoon lied ten gehoore voor deze gelegen heid vervaardigd door Ds. B. ten Kate. Vervolgens bezichtigden II. M. en de Prins in het directie gebouw de nadere plannen voor den stadhuisbouw, waarna zij de rij tuigen weder bestegen tot vertrek. Aan de grens namen zij weder plaats in de auto's om naar 's Gravenhage terug te keeren. Een nieuw werfmiddel is Zondagavond met goed gevolg toegepast in een werfverga- dering te Londen. Nadat een korporaal, die juist van het front was teruggekeerd, een korte toespraak had gehouden om aan te sporen tot dienstneming, deelde luitenant-kolonel Jameson mee, dat mejuffrouw Gaby Deslys, een Fransche actrice, iederen jongen man, die zich dien avond liet aanwerven, haar foto met handteekening en een kus beloofde. Het podium werd, aldus de N. R. C., bestormd en de jonge dame hield haar woord. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 JULI 1915. Qereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 unr, Ds. J. F. v. Hulsteijn. Axel Kerkdreef 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma Axel Stationstraat 9 nur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Leeskerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. M. Uijtenhoudt van Emlicheim. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 uur, Ds. A. Timmerman en 2 uur Dhr. L. Dek. Sluiskil 9 uur, Dlir. L. Dek. Axel 9 unr, Ds. J. B. T. Hugenholtz en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. Gt. van Dis. Hoek 9 en 2 unr, Ds. E. Haams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Oemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i nur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen 9, 2 en B'/i nur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 61/, uur, Evangelisatie. Provinciale Staten van Zeeland. In de heden Vrijdag gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Zeeland werden o.a. de volgende voorstellen aangenomen tot het toekennen van een subsidie tot een maximum van f200 voor de jaren 1916—1920 aan de kantwerkschool te Sluistot machtiging van Ged. Staten om voor behoeftige doofstommen uit Zeeland eene bijdrage van f 60 per jaar toe te kennen tot wijziging van het besluit der Staten tot het verleenen van een renteloos voorschot voor den aanleg van een tram weg van Knocke naar Breskens met zijlijnen, waar door het ook mogelijk zal zijn het voorschot te geven aan de stoomtrammaatschappij Breskens Maldeghem, die vermoedelijk de lijn zal aanleggen en exploiteeren. De rekening over 1913 werd overeenkomstig het voorstel van Ged. Staten als volgt vastgesteld ontvangsten f835.469.93'/i en u itgaven f 823.536.28'/si alzoo een goed slot van f 11.933.66. De te heffen opcenten op de rijksbelastingen werden als volgt bepaaldOp de hoofdsom van de grondbelasting op ongebouwde eigendommen 41, op gebouwde eigendommen 33 en op de per- soneele belasting 28. In de afdeelingen werd bij de behandeling van het voorstel tot wijziging van de begrooting voor 1916 betreurt dat, waar de kosten voor den dienst Ter Nenzen—Hansweert veel hooger zijn dan aan vankelijk geraamd was niet is gewacht met de aanbesteding tot na den oorlog en tot dat de uitkomsten bekend zjjn van den in aanleg zijnden tramweg Ter Neuzen—Walsoorden. Men was van gedachte dat vele reizigers de reis per tram naar Walzoorden en zoo naar Hansweert zullen maken. Bij de besprekingen over de begrooting voor 1916 werd o.a. da wenschelijkheid uitgesproken van het geven van toeslag aan de gehuwde ambtenaren der Provincie met een of meer kinderen, die f 400 tot f800 per jaar verdienen. Ook werd gevraagd waarom de kolenwerkers bij de stoombootdienst nooit anders dan Zondags een vrijen dag hebben dit zal worden onderzocht. Opgemerkt werd verder dat de weg in den kom IJzendijke zoo slecht ligt dat de paarden vallen zullen. Dit zal ook worden nagegaan. Op een vraag of het waar is dat het personeel der booten sinds de mobilisatie geen vrije Zondagen meer hebben gehad, werd geantwoord, dat zij juist veel vrij hebben gehad en niet minder Zondagen dan anders, maar niet zoo regelmatig. Aangedrongen werd vooral voor de lijn naar Wal zoorden goed op aansluiting van den trein te blijven letten. Breskens. In de heden gehouden buitengewone ver gadering van aandeelhouders der stoomtramweg-Mij. Breskens-Maldeghem, werd de directie door de leden gemachtigd tot het slniten van contracten, waardoor de maatschappij den aanleg en exploitatie der lijn Breskens—Groede—Retranchement op zich kan nemen. Parijs, 16 Juli. Het bulletin van gisteren avond elf uur zegtDe dag is betrekkelijk kalm geweest. Twee aanvallen der Duitschers zijn afgeslagen. Elders zijn eenige artillerie gevechten geleverd. Rome. (Officieel.) In boven-Cadore wordt de beschieting van de Oostenrijksche ver dedigingswerken op het plat van Wieze boven Landra met succes voortgezet. Een infanterie-detachement heeft een schijn baar ontoegankelijk ravijn beklommen en zich bij een overval bij verassing meestergemaakt van den top van Franza Rega. 's Nachts werd een tegenaanval afgeslagen. Petersburg. De generale staf deelt mede Nadat de Duitschers op 14 dezer in het N. van de streek van Riga en Sjawle versterking hadden ontvangen, begonnen zij tegen Hogen- pot, tegen Voldenzen en tegen het front van Sthrundsen op te rukken, de Russische batte rijen hunner voorhoeden hielden de Duitschers tegen aan de overgangen der rivieren de Win- dau, de Wraka en in andere stellingen. In de streek aan gene zijde van de Njemen hebben de Duitschers in den nacht van 14 dezer verscheidene hevige aanvallen onder nomen, die allen werden afgeslagen. Ook zijn afgeslagen aanvallen in de richting van Sinizo en aan den rechteroever van de Pissa. Bij Skrawa is geen verandering. De Duit schers hebben hun aanvallen niet hernieuwd. Tusschen de rivieren Orzigan en dé Wkra- wa houden de Russische troepen het front bezet, waarop 14 dezer de daartegen gerichte aanvallen zijn afgeslagen. Petersburg. De generale staf van het Kau- kasische leger meldtDe Russische voor hoede heeft in de Kuststreek op 13 dezer een ontmoeting met de Turken gehad. Aan het Kopzamoedfront duren de gevech ten voort tegen talijke Turksche troepen. In Zevan hebben de Russische troepen na twee dagen vechten een sterke stelling der Turkschen genomen en vier hunner kanonnen buitgemaakt. Washington. Het vertoog der Oostenrijksch- Hongaarsche regeering, dat de levering van oorlogstuig aan de Verbondenen de neutrali teit van Amerika in gevaar brengt, is sedert 1 Juli in studie bij het departement van bui- tenlandsche zaken. Men meent dat de Amerikaansche regeering op het vertoog niet zal antwoorden, omdat op een antwoord niet wordt aangedrongen. Wijl Duitsche ambtenaren openlijk verklaren, dat de Vereenigde Staten tot uitvoer van munitie gerechtigd zijn, wordt het Oosten- rijksch-Hongaarsche vertoog niet als ernstig beschouwd, Amerika beschouwd het vertoog van Oos- tenrijk-Hongarije meer als eene mededeeling dan wel als een protest. Het is volstrekt niet zeker of op het ver toog eenig antwoord komen zal. Washington. De Duitsche regeering heeft door tusschenkomst van den Amerikaanschen gezant te Berlijn laten erkennen, dat het Amerikaansche s.s. „Nebradkon" op 25 dezer bij vergissing door een duikboot is getorpe deerd. De Duitsche regeering zal de schade vergoeden. MIDDELBURG, 15 Juli. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van dien aard dat nog geen noteering \yerd opgemaakt. Van het nieuwe gewas waren een paar monsters karwei ter markt. Noteering van boter en eieren. Boter f 0,76 a f 0,80, voor particulieren f 0,per Va kilo. Eieren f 5,20, voor particulieren f 5,60 per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 17 Juli 4.38 4.57 Zondag 18 5.17 5.38 Maandag 19 6 6.25 Dinsdag 20 6.51 7.20 Woensdag 21 7.51 8.27 Donderdag 22 9.8 9.45 Vrijdag 23 10.26 11.4 WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Bezorgt Gelden op hypotheek onder verband van landerijen, huizen en schepen. te TER NEUZEN. Bij de herstemming op DINSDAG 20 JUEI noodigt het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging de kiezers dringend uit, hunne stem uit te brengen op de heeren Men make het bovenste en de twee onderste blokjes op het stembillet zwart. Het Bestuur der A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", H. KOELMANS, Voorzitter. P. J. VAN STRIEN, Secretaris. Groote uitzoek van keurige instrumenten in alle stijlen en houtsoorten van de beste fabrikanten. Zeer billijke prijzen. Minderwaardige orgels worden door mij niet geleverd. Levering geschiedt ook op termijnbetaling.

Luctor et Emergo | 1915 | | pagina 3