H.J.v.d. OUDEN. L. van Waesberghe-Janssens, Ion. NIEUWE NIEUWE Zoutevisch. Brood-, Tafel-, Dessertmessen, Lepels, Vorken, Scharen enz. Het Getal des Menschen 666. 1. „Hengelsportartikelen. Draineerbuizen, Depothouders gevraagd Nordhauser Rol- en gekorven Pruimtabak. SIN GEÈ-M A A TSCH APPIJ Vain Houten's <s> De Schrik des Nachts. <s> delftsche slaolie Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Adverteiitiën. Aan- en verkoop van Belgisch en ander vreemd geld. Dagelijks te bekomen, BS G. VAN DRIEL. Ontvangen: Firma Wed. A. H. DONZE, D. E. W'olfert Hz. HET boek voor DEZEN tijd. f 2,25. Klaverruiters, G. DEES Jr. voor den verkoop 0 Ee het zuiverste braadvet Kassier en Commissionair in Effecten. JACs DE KOK - Ter Neuzen. MIDDELBURG, 3 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Men betaalde voor nieuwe tarwe f 16,50 a f 17,50, per 100 kilo's. Noteering van boter en eieren. Boter f 0,55 a 0,65, voor particulieren 10,65 per Va kilo. Eieren f 5,20, voor particulieren f 5,60 per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 5 Juni 7.40 8.18 Zondag 6 8.46 9.19 Maandag 7 9.51 10.22 Dinsdag 8 10.50 11.17 Woensdag 9 11.41 Donderdag 10 0.2 0.25 Vrijdag 11 0.44 1.3 Kersstraat 3-5, Ter Neuzen. T e I e f 0 0 n no. 58. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Koopt en verkoopt Belgisch en ander vreemd gëld tot de hoogste koersen, aismede binnen- en buitenlandsche Wissels en Chèques. puike Eigen teelt. Driewegen, Ter Neuzen. Ter Neuzen. Groote voorraad prima kwaliteit alsook Concurreerende prijzen. Ter Neuzen, Juni '15. M A U R O, Groote verscheidenheid Van ouds bekend adres. H.H. Landbouwers Eerste kwaliteit Brabantsche aan de concurreerendste prijzen, in maten van 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 en 15 c.M. met vaste kragen. Uit voorraad leverbaar. Vraagt prijs voor onmisbaar bij bet winnen van Klavers, Hooi, Erwten, Boonen enz. Beleefd aanbevelend, Ter Neuzen. Wie een Naaimachine noodig heeft en geene „SINGER" koopt, benadeelt zichzelf. Aan nevenstaand uithangbord zijn de winkels te herkennen, waar inderdaad SINGER= Machines verkocht worden. Middelburg, Lange Burg B 9 |Wal. Ter Neuzen, Noordstraat 92. Overal Depots. *cxcc<c<fidLvri<cccds. n spannend verhaal is het boek van den heer P. BROUW ER, een greep uit het begin van dezen gruwelijken wereld oorlog, meer in bet bijzonder behandelend den strijd in en om ANTWERPEN getiteld 224 bladz., flink formaat, duidelijke letter. 1. Een Hollander in de Scheldestad. 2. Het verwoestend verderf. 3. Neef van den Huize. 4. Een vredig plekje in Oorlogsland. De bedreigde Veste. 6. Geknipt als Spion. 7. Bange angst en nieuwe hoop. 8. Een vrije morgen. 9. Stroomafwaarts. 10. Het oordeel wordt aangekondigd. 11. „De Schrik des Doods". 't Is een hoogst aandoenlijk verhaa houden en altijd zal Worden verslonden boeiend van de Verdeeld in 52 hoofdstukken 12. Langs den rand des Verderfs. 13. Op „De vrouw Maria." 14. Van God en menschen verlaten. 15. Naar „veilig Holland." 16. In veilige haven. 17. De reis van „De vrouw Maria." 18. Moederangst en Kinderlijden. 19. Op zoek naar Vrouw en Kind. 20. Eindelijk terecht. 21. Bij Vrouw en Kind terug. 22. Het aardsche thuis en 't Vaderhuis. dat ook na den oorlog alle waarde zal be- 't Is géén prikkelende lectuur, en toch eerste tot de laatste bladzijde. Van een vader en zijn 14-jarigen zoon, die het schrikkelijk bombardement in Antwerpen meemaken, van al hun wedervaren en dat der diepbedroefde moeder, die op de vlucht naar Holland haar lieftallig 3-jarig dochtertje door een plotselinge, vreeselijke krankheid met doodelijken afloop, moet verliezen, wordt door den schrijver op aangrijpendeWijze verteld Lees dit boek; het zal een diepen indruk bij U achterlaten. Te midden van al de ellende en de vreesehjkheid van den oorlog, zorgt God voor de Zijnen In keurigen prachtband f 1.75. De bandteekening werd vervaardigd door den Vlaming: O. GEERLINGen stolt voor een treilend tatereel van het beschoten Antwerpen, nagestaard door de wegvluchtenden Vader en Zoon. voorhanden in LITTOOIJ's Boekhandel, Ter Neuzen. met een fijnen smaak, gemakkelijke verteerbaarheid en grooto voedzaamheid. Delftsche Slaolie is geen surro gaat of mengsel van iets anders, doch een zelfstandig, plantaardig product, uit de eerste kwaliteit arachidenoten geperst. Delftsche Slaolie geeft een heer lijken smaak aan de spijzen (geen oliesmaak) en wordt door ieder, die de proef neemt om haar in de plaats van andere vaste vetten of in combinatie met natuurboter te gebruiken, gewaardeerd als een bak- en braadvet bij uitnemend heid. Delftsche Slaolie bestaat nit 100 vet, en omdat dit vet reeds vloeibaar is, behoeft het bij het gebruik niet meer vloeibaar ge maakt te worden, zooals andere vaste vetten. Delftsche Slaolie bevat dus geen waterdeelen, die bij verhitting verdampen. Zij heeft geen on zuivere bestanddeelen, die eerst moeten worden uitgebakken. Zij spat niet en geeft geen onaange- namen geur. In verhitten toestand wordt zij dun als water en hangt daardoor niet aan. Dit alles, ge voegd hij een groot weerstands vermogen, ook bij hooge tempe raturen, maakt dat Delftsche Slaolie opvallend zuinig in het gebruik is. Delftsche Slaolie blijft, nadat er spijzen in gebakken zijn, helder, zoodat zij voor een tweeden, derden keer, enz. gebruikt kan worden. Ook daarom geeft zij bezuiniging in het huishouden. Vooral in den tegenwoordigen duren tijd neemt het gebruik van Delftsche Slaolie dan ook in alle kringen der bevolking in groote mate toe. Hoe langer hoe meer zien de huismoeders in, dat haar belang meebrengt een flesch Delftsche Slaolie steeds voor direct gebruik in de keukenkast gereed te hebben. Als men den winkelier Delftsche Slaolie vraagt, zorge men, dat ook Delftsche Slaolie wordt geleverd, en wel in de kwaliteit, die men verlangtExtra, Surfine of Supra, respectievelijk a een gulden, 85 en 75 cent per heele flesch van 80 centiliter inhoud. Al de etiketten op de door onzo fabriek gecapsuleerde en geëtiket teerde flesschen bevatten ons Gedepo neerd Handels merk. Men kan bij vele winkeliers, die van ons Delftsche Slaolie in vaten of in bussen afnemen, ook wel dit artikel bij de maat en in door hen gevulde flesschen koo- pen, duch uit den aard der zaak kunnen wij er niet voor instaan, dat steeds geleverd wordt hetgeen door den klant gevraagd wordt. Absoluut zeker is men Delftsche Slaolie in de gewenschte kwaliteit te ontvangen, als men de van ons handelsmerk voorziene flesschen vraagt en de capsule ongeschon den is. Wie meer van de Delftsche Slaolie wil weten, vrage bij de Afdeeling Reclame der Ölie- fabrieken Calvé-Delft te Delft het receptenboekje aan, waarin tal van recepten van den kok der fabriek en wenken voor het gebruik voorkomen. Een bij lage betreffende het Delftsch Plantenvet Delfia is hieraan toegevoegd. Op aanvrage wordt dit boekje, dat niet bij de win keliers verkrijgbaar is, door de fabriek gratis en franco toege zonden. Oliefabrieken Calvé-Delft te Delft Stoomdrukkerij D. H. Littooij Az., Terneuzen. I I A R@NA Cacao IS

Luctor et Emergo | 1915 | | pagina 4