Gemengd Nieuws. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. f Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur is bij de Ginkel een auto van Arnhem naar Bloemen- daal in botsing gekomen met een sleepers- kar, doordat de voertuigen niet voldoende uit weken. De auto vloog tegen een boom en bekwam zeer ernstige schade. De inzittenden, een dame en een ongeveer 20-jarig jongmensch werden door den hevigen schok uit den wagen geslingerd en door het verplegingspersoneel van 't vluchtelingenkamp te Ede, dat ge waarschuwd was, opgenomen en verpleegd. Hun toestand is tamelijk zorgelijk, doch niet levensgevaarlijk. Ook de chaffeur die van den bok was geworpen, wordt in het kamp verpleegd. Zijn tóestand is minder ernstig. De auto behoorde aan den heer L. te Bloemendaal. Den 19dcn Mei verzond een handels man te Oss aan een te Amsterdam gevestig- den koopman een onaangeteekenden brief, waarin 26 bankbiljetten, elk van 1000 mark, zes van 100 mark één van 50 M; één van 20 M; in 't geheel alzoo 20.670M. De brief is zoek geraakt, vermoedelijk in Amsterdam. De postdirecteur gaf de zaak in handen van den hoofinspecteur der centrale recher che, den heer Heersma. De recherche gaat nu na, of ook bij wisselkantoren' onder ver dachte omstandigheden een belangrijke hoe veelheid Duitsch papiergeld wordt gewisseld. (Telegr.) De spoorwegramp bij Carlisle, waarvan we in ons vorig nummer reeds mededeeling deden, is een der ernstigste geweest sinds er treinen over ijzeren staven rollen. Drie treinen zijn daar op en over elkaar geloopen. Ruim 160 menschen vonden erbij den dood, ongeveer drie honderd werden er gewond. Eu door de bijomstandigheden is het ontzettend ka rakter van dat alles nog verergerd. Zaterdagochtend was een locaaltrein van Carlisle in noordelijke richting vertrokken. Eigenlijk had de nacht-sneltrein eerst door het station van die plaats moeten stuiven, maar deze was laat en daar ook de vertrektijd voor den locaaltrein al verstreken was, had men den laatsten maar eerst doen vertrekken. Natuurlijk zou hij door den express worden ingehaald. Daarom wachtte hij bij een plaatsje noordelijk van Carlisle op het rechterspoor, totdat de sneltrein zou zijn voorbijgestoomd. Men bedenke hierbij, dat de treinen in Enge land in tegenstelling met het Nederlandsch gebruik steeds links houden. Terwijl de locaal dus stond te wachten kwam op dezelfde lijn 'n troepentrein uit Edinburg, dus in tegengestelde richting aan gestormd. Deze trein reed dus op het goede spoor. De fout was dat de machinist daarvan niet tijdig was gewaarschuwd voor den locaaltrein, die onregelmatig den weg blokkeerde. Daar heeft men de eerste ernstige nalatigheid. De botsing kwam hard aan. Onder de militairen moeten dadelijk veel dooden en gewonden zijn geweest. Nog geen twee minuten daarna, naderde, terwijl de verwarring uit den aard der zaak nog groot was, getrokken door twee zware locomotieven met 60-mijls- vaart de bovengenoemde sneltrein. Men stelle zich den toestand voor. Deze sneltrein reed op het goede spoor. Doch men begrijpt, dat na wat onmiddellijk aan de nadering van den exprestrein vooraf was gegaan, de baan niet meer vrij was. Die was onder allerlei wrakstukken van de beide andere treinen bedolven. Daarin boorde zich de sneltrein. En nog bleef het daarbij met. Evenals vóór de laatste, hadden ook voor de wagenreeks, die de soldaten uit Schotland vervoerde, 2 locomotieven gestaan. Die vijf doorstookte kolossen lagen dien tengevolge bij elkaar. Daardoor loeide weldra een felle brand door den hoogen puinhoop. Toen er, nadat de eerste opwinding wat bedaard was, over 500 schotsche soldaten appèl werd gehouden, antwoordden er maar 50. De rest was gedood of gewond. Iïulp was vrij spoedig ter plaatse. Parti culieren stelden hun huizen ter beschikking voor de gewonden. Vele dooden en gewonden waren vreeselijk verminkt. De overblijfselen van sommige lijken konden wel in een zakdoek bij elkaar worden gezocht. Een jong officier kon zich slechts redden door zich een arm af te hakken. De machi nist van de voorste sneltrein-locomotief be merkte eerst op 150 M. afstauds, dat de weg niet vrij was. De snelheid kon toen nog maar van 60 tot 50 mijl verminderd worden. Door den schok schoof de lading steenkool uit de tender over de locomotief. De machinist raakte er tot aan den hals toe onder bedolven. Meer dan 20 minuten moest hij in dien toe stand op hulp wachten. Intusschen kwamen de vlammen steeds dichter bij. Reeds schroeide zijn haar. Einde lijk trachtte hij zijn been, dat voornamelijk vastzat, met zijn mes af te snijden. Op het allerlaatste oogenblik kon hij evenwel nog gered worden. PREDIKBEURTEN. HULST, 25 Mei 1915. vandaan komt, dat b.v. in sommige gemeenten de prijs van het meel op f 7 en f 7,50 gesteld is en hier f 10, waarop de Voorzitter zegt dat dit afhangt van de meerdere of mindere onkosten die B. en W. stellen ten opzichte van die broodverstrekking. 3. Benoeming leden arbeidsbeurs. Wegens periodieke aftreding worden herbenoemd de heeren Eijke, De Jonge, Hamerlinck en Van Sprang met 10 stemmen en de heer Huizinga met 8 stemmen. 4. Benoeming leden en plaatsvervangende leden stembureau verkiezing leden gemeenteraad. Met algemeeno stemmen worden deze als volgt benoemd Stemdistrict I. Voorzitter burgemeester, leden R. Scheele, E. H. T. van Borssum Waalkes, plaats- verv. leden: A. C. Lensen, D. Scheele, 4e lid: L. C. Wabeke, plverv. 4e lid R. Drost. Stemdistrict II. Voorzitter D. J. Dees, leden A. Kooman, A. P. de Vos, plverv. leden J. Ris- seeuw, Th. M. Fermont, 4e lid A. Coumou, plverv. 4e lid Abr. de Koeijer. Stemdistrict III. Voorzitter: M. Eijke, leden: S. van Rees, J. J. Huijssen, plverv. leden A. J. Tazelaar, O. F. A. Hamerlinck, 4e lid I. de Groot, plverv. 4e lid J. J. van den Ouden. 5. Verhuring van gemeentegrond aan mej. A. v. d. Straaten. De Voorzitter deelt mede, dat er geen bezwaren zijn gekomen op de onttrekking aan den publieken dienst van 15 M2 gemeentegrond en stelt voor die grond te verhuren tegen een huurprijs van f7,50, dienende tot vergrooting van de bestaande waranda voor het café. Aldus besloten. 6. Voorstel verleenen van vergunning aan P. H. Wieckhorst voor het hebben van een erker boven gemeentegrond. Adressant vraagt om aan zijn woning een balcon te bouwen en verzoekt om over de daarvoor noodige ruimte boven den openbaren weg te mogen beschikken en hem dat gedeelte te verhuren tegen nader te stellen voorwaarden. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen tegen een jaarlijksche recognitie van fl, Aldus wordt besloten. 7. Voorstel inzake adres van de timmerlieden- patroonsvereeniging. Het adres, waarin gevraagd werd om gemeente werken aan te besteden is destijds doorgezonden naar B. en W. B. en W. stellen voor het vroeger ingenomen standpunt te handhaven en afwijzend op het adres te beschikken, met dien verstande dat werken van grooteren omvang welke omschreven kunnen worden in een bestek, aanbesteed zullen worden werken van kleinen omvang kunnen voordeeliger door de daarvoor aangestelde gemeentewerklieden uitgevoerd worden. Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. 8. Uitgifte van verschillende perceelen gemeente grond in erfpacht Z. h. s. worden eenige perceelen op de vastge- gestelde voorwaarden in en pacht uitgegeven. 9. Reclame van de wed. D. J. v. d. Walle tegen haren aanslag in de vergunningsrechten voor 1916/16. In haar adres wijst adressante er op dat het lokaal voor den verkoop van sterken drank geschat is op een huurwaarde van f 150 en alzoo haar vergunningsrecht is verhoogddat zij vermeent dat haar omzet zoo groot niet is om verhoogd te worden en verzoekt mitsdien de huurwaarde terug te brengen naar dat van het vorig jaar. B. en W. stellen voor de huurwaarde voor het vergunningsjaar J.915—16 terug te brengen op f 100 en den aanslag terug te brengen van f37,50 op f25. Z. h. s. wordt daartoe besloten. 10. Voorstel tot verkoop van 150 M1. grond, gelegen achter het nieuwe Kantongerecht. De Voorzitter deelt mede, dat door J. Verlinde verzocht is om 150 M1. grond, teneinde daar ver moedelijk een pakhuis in te richten. Adressant zal voorloopig dien grond afschutten met een eenvoudig schutwerk. B. en W. stellen voor den grond te verkoopen tegen f 4 per M1. Daartoe wordt besloten. 11. Vaststelling diverse schoolgeldkohieren. Z. h. s. worden vastgesteld de gewijzigde kohie ren van het middelbaar-, het mulo- en het lager onderwijs- 12. Verhooging subsidie aan de Vereeniging tot Ziekenverzorging. De Voorzitter herinnert aan het adres van ge noemde Vereeniging in October 1914 ingezonden, waarin zij verzoekt de subsidie te verhoogen van f 400 op f 650. In verband met de leening van f 18000, ten aanzien waarvan de gemeente zich borg heeft gesteld, is destijds een concept-contract opgemaakt wat alsnu door B. en W. injvereeniging met het Bestuur der Vereeniging is behandeld. In de bepaling van de verhooging van f 400 op f 650 stelt het Bestuur een wijziging voor nl. om dat bedrag nog te verhoogen met f 30 daar intus- schen de rentestandaard gestegen is. B. en W. handhaven het bedrag van f 650. De heer Eijke merkt op dat toen het contract opgemaakt is, de leening gebaseerd was op een rentevoet van 6 pCt. en later is gebleken dat 7 pCt. moest betaald worden. De heer Lensen stelt voor om het bedrag voor één jaar te verhoogen tot f 680 met het oog op die hoogere rente. Dit voorstel wordt aangenomen met 8—2 stemmen. Tegen stemmen de heeren Dees en D. Scheele. Voorts wordt nog een wijziging gebracht in die bepaling waarin omschreven wordt dat voor pa- tienten lijdende aan besmettelijke ziekte een apart lokaal voor afzondering en verpleging van ten minste 5 personen disponibel gesteld wordt waar voor afzonderlijke verpleging noodig is en waar voor die verpleging een vergoeding van f4. wordt gesteld. Door den heer D. Scheele wordt voorgesteld om dien prijs te wijzigen en wel als volgt voor één verpleegde f4, voor twee f3 en voor meerdere f2,50. Dit voorstel wordt met 91 stem aange nomen. De heer Eijke stemt tegen. Overigens wordt het concept-contract en bloc met algemeene stemmen aangenomen. 13. Verhooging subsidie aan het plaatselijk steuncomité. De Voorzitter zegt dat in de vorige vergadering door hem is meegedeeld de finaneieele stand van het comité. In die vergadering is toen besloten tot toekenning van f 1500 voor de maand Mei onder voorwaarde dat verzocht zal worden aan het Kon. Nat. Steuncomité om eenige tegemoetkoming. Er is bericht gekomen dat genoemd comité dat wenscht te doen door de tegemoetkoming te verhoogen tot 76 o/0. Voorts deelt spr. mede dat op l Mei is uitgekeerd f 682,75 aan 101 gezinnenop 8 Mei f613,76 aan 90 gezinnen; op 16 Mei f717,40 aan 97 gezinnen en op 22 Mei f 554,50 aan 81 gezinnen. Er is dus eenige verbetering in de bestaande toe stand. Over 4 weken is derhalve uitgekeerd f 2568,40. Daar in de maand Mei 5 uitbetalingen vallen, komt er nog bjj '/t gedeelte, dus f643, wat samen een bedrag uitmaakt van f 3210,40. Een bedrag van f694 is nog niet verbruikt. Uit de gemeentekas moet dus bijbetaald worden f802,60. Laten we dus aannemen dat gemiddeld per maand f900 noodig is. Als we nu het bedrag tot een rond cijfer brengen zouden we voor 3 mnd. van Juni—Sept. noodig hebben uit de kas f2500. Mits dien stellen B. en W. voor genoemd bedrag te noteeren. Z. h. s. wordt dat bedrag toegestaan. In verband hiermee woidt nu ook de leening van f 6000 vorhoogd. 14. Bestemming van het tegenwoordig Kanton gerecht. De Voorzitter zegt dat in verbanchmet de weinige ruimte op het gemeentehuis een plan opgemaakt is, waarbij het voormalig Kantongerecht in connectie gebracht wordt met het gemeentehuis. Het admini stratief gedeelte, wat nu secretarie is, zou dan overgebracht worden naar het Kantongerechtde gemeente-ontvanger zou eet plaats bekomen, waar thans de secretaris zetelt en de raadzaal, die in den laatsten tijd soms een pakhuis geleek, zou tot zijn oorspronkelijke bestemming, n.l. raadzaal en trouwzaal teruggebracht worden en de burgemeester zou zetelen op de huidige secretarie. De kosten van een en ander zouden bedragen f 850, welke gevonden moeten worden uit de huishoudelijke uitgaven. De heer Waalkes vraagt of dit plan nog niet kan uitgesteld worden, waarop de Voorzitter ant woordt dat het haast niet kan, daar er gehunkerd wordt naar meer ruimte. In betrekking tot de kosten merkt de heer D. Scheele op, dat wanneer het bedrag gevonden wordt uit de gewone uitgaven, dit toch niet van invloed mag zijn op andere werken, die daardoor schade zouden lijden. De heer de Jager is niet tegen de verbetering, doch vindt het wenschelijk om nog eens te wachten, daar we met het oog op de moeilijke tijden toch niet weten wat er gebeuren kan. Behalve dit bedrag, hebben we nu ook nog de verlangde bedragen, voor het ziekenhuis en steuncomité. Nu wordt wel gezegd: „uit de gewone uitgaven bestrijden", doch tenslotte moet het toch betaald worden. Na enkele bespreking van ondergeschikten aard wordt het voorstel aangenomen. Wat de uitvoering betreft zegt de Voorzitter zal rekening worden gehouden met het adres van de patroonsvereeniging. 15 en 16. Wijziging begrooting 1914 en 1915. De Voorzitter geeft voorlezing van enkele af- en overschrijvingen welke na enkele vragen z. h. s. worden goedgekeurd. Rondvraag. De heer Moggré vestigt de aandacht op de brandbluschmiddelen. Deskundigen hebben hem verzekerd dat deze niet geheel in orde zijn. De nieuwe spuit is in orde, doch de slangen laten veel te wenschen over. Wat betreft het spuitkuis zelf, dit staat zóó vol dat er bijna geen werkzaam heden kunnen verricht worden. Er is ook nog een nieuwe slang stukgereden en hieraan is nog niets gedaan. Spreker vraagt dringend verbetering. De heeren Waalkes en Lensen sluiten zich hierbij aan en de laatste dringt aan op spoedige verbetering De Voorzitter geeft enkele inlichtingen en hoopt voorts rekening te houden met de gegeven wenken. De heer Waalkes vraagt inlichtingen omtrent het verleenen van concessies inzake het leveren van stroom door de centrale. Hem is een geval bekend, waarbij de centrale weigerde krachtstroom te geven aan iemand, indien deze niet zelf de buitenleiding bekostigde. Indien dit in strijd is met de concessies, vraagt spr. art. 5 der voor waarden toe te passen. De Voorzitter geeft in overweging dat de be langhebbende zich tot B. en W. wendt, waarna deze zich kunnen vervoegen tot het bureau der Electrische Centrale. In verband met de vergoeding aan militieplich- tigen, deelt de Voorzitter mede, dat de uitkeeringen geregeld en vastgesteld worden door hem als burgemeester. Nu is er van den Minister een schrijven gekomen, dat aan 18 personen te veel betaald is geworden, wat een bedrag uitmaakt van circa f 500. Dit bedrag moet dus terugbetaald worden. In een circnlaire van den Minister van 6 Nov. is de drang uitgegaan tot de Burgemeesters, dat zij zelf de macht hebben tot verhoogiug over te gaan. Ook is dit het geval geweest bij circu laires van 31 Dec. en 29 Jan. In geen geval is door spr. het maximum, zijnde f 1,— voor militio- plichtigen en f 1,50 voor landweer, overschreden. Nu komt er pas 100 dagen later een beslissing, dat er teveel betaald is geworden. Door Spr. zal geprobeerd worden de zaak in orde te brengen. Nu vraagt Spr in hoeverre de Raad zich aan sprakelijk stelt. Doet de Raad hot niet, dan moeten de uitkeeringen gestaakt worden. Vandaar dat Spr. gisteren de uitkeering opgeschorst heeft. Gaarne zou Spr. weten, welk standpunt de Raad inneemt, De heer Lensen merkt op, dat, waar de zaak zoo staat zooals de Voorzitter daar zegt, dit geen zaak is waar de Raad zich mee in kan laten en zou daarom de mededeeling van den Voorzitter voor kennisgeving willen aannemen. De heer Dees vindt ook dat geen termen aan wezig zijn om de Raad te doen ingrijpen in deze zaak. De heer Waalkes sluit zich hierbij aan en oor deelt dat het gaat tusschen den minister en den burgemeester. Geruimen tijd wordt hierover gesproken; waarbij de Voorzitter in 't licht stelt dat door hem gehan deld is zooals door ieder ander zou gehandeld zijn en in overeenstemming met den drang die zoowel van den minister zelf als van de pers uitging om den burgemeesters het recht in handen te geven zooveel mogelijk tot verhooging over te gaan en hen eenigszins zelfstandig te laten handelen. De heeren Lensen, Waalkes èn Dees handhaven hun standpunt dat de Raad geheel en al buiten de zaak staat. De heer Visser verdedigt het standpunt van den Voorzitter en zegt dat het toch niet aangaat om die menschen weg te sturen. Van teruggeven kan ook niets komen en al is het nu ook, wat ik thans niet beoordeelen kan, dat de Voorzitter misschien in enkele gevallen wat te vrijgevig is geweest, dan moet de Raad ten slotte toch zorgen dat die gezinnen niet aan honger worden prijsgegeven. Een en ander wordt nog in 't midden gebracht, waarna de Voorzitter de debatten hierover sluit en tevens ook de vergadering. Auto-ongeluk. Het spoorwegongeluk in Engeland. ZONDAG 30 MEI 1915. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J.F. v. Hulsteijn. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. A. M. v. d. Berg van Landsmeer en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. II. Lammertsma en 2 uur, Ds. A. M. v. d. Berg. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9 en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/j uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Ds. L. Hubrechtse van 's Gravenpolder. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 6'/j uur, Evangelisatie. PARIJS. Bij den aanval der Fransche vlieg tuigen op de fabriek van ontplofflngsstoffen te Ludwigshafen zijn 47 bommen van 90 en van 165 kilo geworpen en 36 bommen van 90 kilo op een bij do fabriek behoorende inrichting te Oppau. Alle bommen troffen doel. De vliegers zagen groote wolkeu rook opstijgen boven Ludwigshafen en Oppau- De met geschut beschoten vliegtuigen zijn alle veilig teruggekeerd op een na, dat ge dwongen werd bij Ludwigshafen te landen. De inzittenden hebben bet toestel verbrand. Dit is het grootste wapenfeit, dat de Fcpnsche luchtvaart totdusverre heeft verricht. LONDEN, 28 Mei. De „Princess Irene" is door een ongeluk in de lucht gevlogen. Men vreest, dat 200 man zijn omgekomen. Behalve de beman ning waren 76 werklieden van de werf aan boord, om te kalefateren. Het schip behoorde aan de Cunard-line. De ontploffing had 's morgens om elf uur plaats. Geheel Sheerness dreunde ervan. Aanvankelijk meende men, dat de ontploffing heviger was, dan toen de „Bullwark" in de lucht vloog. Zuilen rook en vlammen stegen omhoog en toen deze waren weggedreven, was het schip verdwenen. Een stuk papier van de hulpkruiser afkomstig werd opgeraapt te Maidstone op 16 K.M. afstand. ROME, 28 Mei. De generale staf bericht Op de grenzen van Tyrol en Brentino hebben de Italianen Dinsdag te Altissiroo de Noordzijde van groep de Barlo bezet. De Oostenrijkers werden gedwongen terug te trekken en lieten vee! materiaal achter. De Oostenrijksche artillerie op het Tomezza- plateau werd tot zwijgen gebracht. Het succes der Italianen in de Gegano-vallei aan Karintrie is bevestigd. Zij hebben de Vale-hoogten en de Red Kordino-vallei bezet en zij ziju tot aan de toegang der Dogna-vallei genaderd. De Italianen verloren vier dooden en een gering aantal gewonden. De Italianen zetten den aanval tegen verscheidene bezette stellingen voort. De algemeene toestand is gunstig. CONSTANTINOPEL. Hedenmorgen om half zeven is voor Sed-ul-Buhr een Engelsch linieschip van het type Majestic door een duikboot van de Duitsche vloot getorpedeerd. De torpedo trof het schip in het achterschip, dat zich op zij legde en spoedig zonk. LISSABON. De president heeft aan het congres officieel kennis gegeven dat hij aftreedt. PETERSBURG. De generale staf deelt mede In den loop van den 25 en 26 dezer hebben de Russen met succes in de streek van Sjawle ge vechten geleverd. De Russische troepen maakten voortgang ten zuidwesten der linie Sienawa-Dura alsmede aan den benedenloop van de Dubissa, ter wijl in de buurt van Rossieny een aanvaliende beweging van den vijand werd afgeslagen. De Russen maakten verscheidene honderden gevange nen en vermeesterden auto's en ander oorlogstuig. Aan de Itebboschau heeft de vijand in den nacht voorafgaande aau den 26sten in de streek van Os- sewiec, na een beschieting met zwaar geschut een aanval onder dekking van verstikkende gassen ten Oosten van Schwabno beproefd, welke vruchteloos bleek. Op de andere afdeelingen van het front komen geschut- en geweervuur voor. Aan den anderen kant van den Weichsel doodden Russische jagers in een flankstelling der Duitsche voorposten, 60 man, de rest werd gevangen genomen. In de richting van Opatau deed de vijand vruchtelooze aanvallen. In Galiciö deed de vijand gedurende den 26sten en den daarop volgenden nacht aanvallen op het geheele Russische front tusschen den boven-Weichsel en de San. Hij werd overal met reusachtige verliezen afgeslagen. De zeer hardnekkige strijd aan de beide oevers van de San wordt met groote heftigheid voort gezet. In de streek aan den anderen kant van de Djester is de vijand tot een beslissend offen sief overgegaan op het geheele front der Russen. De vijand, die op dezen dag groote verliezen leed, had geen succes. Vijandelijke afdeelingen, die tusschen de Russische stellingen nabij Stryj trachtten heen te breken, werden vernietigd. Er werden veel gevangenen gemaakt, waarvan de opgave later. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 16,60 a f 17,— Rogge f 11,50 a f 12,—Wintergerst f 16,a 16,—, Zomergerst f 14,a f 15,Haver f 14,— a f 14,50, Erwten f25,— a f27,Witteboonen f 19,— a f20,—, Bruine boonen f20,— a f21,— Duivenboonen f 14,— a f 15,Paardenboonen f 13,a f 14,Boekweit fLijnzaad f f Aardappels f 4,75 a f 5,—. Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo f 1,15. Eieren per 26 stuks f 1,25. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 8 stuks rundvee, *21 varkens, 0 schapen, waar van verkocht 5 stuks rundvee en 17 varkens.

Luctor et Emergo | 1915 | | pagina 3