H.J.v.d. OUDEN. Zanguitvoering BEEST1AAL Kerk en School. Gemengd Nieuws. Burger 1 ij k e Stand. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ternenzen. Advertentie n. Aan- on verkoop van Belgisch en ander vreemd geld. Donderdag 25 Februari 1915, - Landbouwgereedschap Donderdag 4 Maart 1915, eene partij zwaar B-jarig populieren Kaphout, Heerengracht M 29. Kassier en Commissionair in Effecten. in de Geref. Kerk te ZAAMSLAG. Wegens Vertrek Openbare Verkooping. Vrijdag 12 Maart 1915, 8 puike Melkkoeien gekalfd of bekalfd. 1 vosse Merrie 6 jaar dik van veulen 1 vare Koe 2 jaarl. Vaarzen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, daarbij terugzendende de gemeente-be grooting dienst 1915 met verzoek den post Onderhoud van Wegen en Voetpaden te brengen op f 500.en den post vergoeding aan het Rijk voor innen der opcenten te ramen op 2Va van de geraamde opcenten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten de begrooting dienovereen komstig te wijzigen en te brengen f 170.— op voornoemde posten, af te nemen van den post onderhoud der haven. Een schrijven van de Commissie tot wering van schoolverzuim, daarbij berichtende, dat tot voorzitter en secretaris zijn gekozen de heeren P. C. de Moor en J. P. Geelhoedt. Ds. G. van Dis werd herkozen tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. De heer J. Stolk werd herkozen als lid van de commissie van toezicht op het lager on derwijs. Nadat op herstelling van verschillende wegen door enkele leden de aandacht was gevestigd, sloot de voorzitter de vergadering. De heer Luwema, hoofd eener O. L. school te Othene (Zaamslag) welke in de laatst gehouden raadsvergadering tot hoofd der school te Schore was benoemd, heeft thans voor deze betrekking bedankt, evenals de heer Frelier van Souburg welke in de voor laatste vergadering was benoemd. Er zal dus thans voor de derde maal moeten worden getracht een hoofd voor de O. L. school aldaar te benoemen, en dan naar men algemeen hoopt, met succes. (M. C.) Sas van Gent. Zondagavond werd op den Poeldijk door een Duitschen wachtpost ge schoten op een smokkelaar, een Belgischen vluchteling, die alhier verblijf houdt in de Phosphaatfabriek. De man werd op Hollandsch grondgebied opgenomen en ondergebracht in de Roode Kruis-vereeniging, gevestigd in de suikerfabriek van den heer Malotaux. Aldaar werd hij voorloopig behandeld door dokter Temmerman, op wiens advies de zwaar verwonde, die een schot in de zijde bekomen had, Maandagvoor middag per motorjacht „Josette" naar het ziekenhuis te Ter Neuzen is vervoerd. T. Crt. Gedurende de week van 12 tot 19 Februari werden in de haven van Philippine gelost 28 ton mossels, die aan venters werden verkocht tegen 90 cent a f 1 per ton. Naar Gent werden per schip vervoerd 250 ton mossellen en daar verkocht tegen 2 a 2,25 franc per ton. Naar de steden Antwerpen, Mechelen en Brussel werden gebracht onge veer 175 zakken mosselen die daar opbrachten 3 tot 4 franc per zak. Op de verplichte hengstenkeuring Zater dag te Oostburg gehouden, werden er 57 van de 86 opgegeven hengsten voorgebracht. Goedgekeurd werden er 29, afgekeurd 27 en uitgesteld 1 voor cornage. Voor het stamboek van het Nederlandsch trekpaard Belgisch type werden opgenomen 24 hengsten. Men schrijft uit Vlissingen De mailbooten der Maatschappij „Zeeland", „Mecklenburg", „Prinses Juliana", en „Oranje Nassau", die den laatsten tijd de dienst op Folkestone onderhielden en die anders bij opliggen in de buitenhaven blijven, zijn thans alle opgeschut en liggen nu in de eerste binnenhaven. Van af II Januari tot nadere aankondiging is' de volgende dienstregeling bij de Prov. boot op de Westerschelde vastgesteld. Van Vlissingen naar Breskens vni. 7,05, 9.50, 11,— nm. 12,30*) 3,43. Van Breskens naar Vlissingen vm. 7.45, 10,35, nm. 12,40, 4,10. Van Vlissingen naar Ter Neuzen vm. 7.05, 9,20 nm. 12,10*) 3,43. Van Ter Neuzen naar Vlissingen vm. 7.15, 9.10,40 nm. 3.15. Woensdag. Van Ter Neuzen naar Hoedekenskerke nm. 145 Hoedekenskerke naar Ter Neuzen „2,15 Alle booten leggen te Borssele aan. Bij vertraging van trein 12,02 kan de boot Breskens ten hoogste 5 minuten wachten die naar Ter Neuzen kan wachten tot één uur, behalve des Woensdags, op welken dag zij stipt om 12,10 vertrekt. Gewijzigde dienstregeling van 8 Februari tot 1 Maart 1915. Amsterdamsche tijd. Van Middelburg: op werkdagen 7.30 v.m. 3.nm„ op Zondagen 7.30 v.m., n.m. geen dienst. Van Zierikzeeop Donderdagen 7,v.m. 3,15 n.m.. op andere werkdagen 7,30 v.m. 3,15 n.m., op Zondagen 7.30 v.m., n.m. geen dienst. Geref. Kerken. Bedankt: voor Harderwijk, K. van Anken te Pernis. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Utrecht (vac. Dr. A.W. Bronsweld), P. de Haas te Purmerend naar Raamsdonk, C. B. Holland te Driesum. Bedankt: Voor Rijssen, J. C. Klomp te Hillegersberg. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Woensdagavond om 8', t ure, in de consis torie der Geref. Kerk, Nieuwstraat,, alhier. Onze scheepvaart. De correspondent te Rotterdam van het Hbld. meldt: Het blijkt inderdaad, dat voor de stagnatie in de aankomsten op eergisteren het slechte weer en niet de fatale 18 Februari verant woordelijk moet gesteld worden. Althans gisteren was de scheepvaart weer op den ouden oorlogsvoet hervat. Er kwamen 14 schepen binnen, waarvan 5 Nederlandsche, 6 Engelsche, 1 Amerikaansch en 2 Noren. De lading dezer schepen bestaat voor een deel uit stukgoederen, voor een ander deel uit steenkolen. Een der Nederlandsche schepen bracht petroleum aan, een der Noren grond- noten, terwijl het Amerikaansche schip met katoen is geladen. Onder de vertrokken schepen zijn 3 Engelsche en 3 Nederlandsche schepen. Laatstgenoemde gaan echter niet naar Engeland, tenzij om te bunkeren. Het verhaal van de avonturen van een Britschen schooljongen in België en zijn ge vangenneming door de Duitschers, werd dezer dagen voor den Engelschen politierechter ge daan, toen Albert Harris, een vrachtrijder, de vader van den jongen werd vervolgd om dat hij hem niet voldoende onder toezicht hield. De jongen is 13 jaar oud. Het Openbaar Ministerie zeide, dat tot de kerstvacantie de jongen op school was ge weest en in het koor had gezongen, maar dat hij stilletjes verdwenen en niet bij zijn ouders teruggekeerd was, dan na vijf of zes weken. Toen deed hij het volgende wonderlijke verhaal aan een schoolmeester Op 23 December kreeg ik mijn koorgeld, dat zes gulden bedroeg en omdat ik ver langde naar het front te gaan, nam ik den trein naar Folkestone. Toen ik daar aan kwam, zag ik een dame, die ik kende en vroeg haar om een Kerstfooi. Zij gaf mij drie gulden. Met dit geld en mijn koor-over schot had ik juist genoeg voor (f7,20) voor mijn kaartje naar Vlissingen. Toen ik daar aankwam, hielp ik de passagiers met hun ba gage en verdiende zoo f 6,20. De Britsche consul, die aan de boot was, zond mij naar madame M., Droogdok, Vlis singen, maar ik ontsnapte naar Antwerpen. Toen ik daar aankwam, ontmoette ik een Engelsch soldaat, die gevangen was en ik vertelde hem, dat ik van plan was bij het leger te gaan als trommelslagermaar hij zeide, dat ze niemai.d beneden 15 jaar aan namen. Den volgenden dag kwamen de Duitschers in de stad, om nieuwe gevangenen te zoeken, en toevallig vonden ze mij. Ik werd voor een Duitschen luitenant gebracht, die mij vertelde, dat als ik een jaar ouder was ge weest, hij mij zou hebben moeten gevangen houden. Toen werd ik in 'n Belgisch wagentje ge zet en als réfugié naar Holland gezonden en vandaar werd ik weer door den Britschen consul naar Tilbury Docks gestuurd. Daar werden de uitgewekenen afgehaald, en naar de Church Amy in Stonebridge Park gebracht. De Church Amy stelde zich in verbinding met mijn ouders en toen kwam mijn moeder en nam mij mee. Ik ben nog altijd van plan, voegde hij er aan toe, mij bij 's Konings leger te voegen en Vrijdag ging ik naar de admiraliteit om bij de marine te komen, maar men vertelde mij, dat als ik mij van nu af aan tot Sept. goed gedroeg, ik dan zou worden aangenomen. De Belgische veefokkerij. BERLIJN, 19 Febr. Om de Belgische vee fokkerij voor ondergang te bewaren hebben de Duitsche militaire autoriteiten de slachting verboden van drachtige varkens en van varkens van een gewicht beneden de 60 K.G., dezelfde bepaling geldt voor vrouwelijke kalveren. Overtredingen worden met geldboeten van 20—200 francs of gevangenisstraf bestraft. Sinds 15 Februari moeten alle Duitsche requisities, in het bijzonder in vee, met baar geld worden betaald. PREDIKBEURTEN. PARIJS, 23 Febr. Het avoudbulletin meldt Zondag hebben de Duitschers Reims zwaar gebombardeerd. Door een „Zeppelin" zijn 10 bommen op Calais geworpen, waardoor 5 burgers zijn ge dood. Overigens is de schade niet groot. Bij Lombartsijde werd een stuk zwaar ge schut van den vijand door de Fransche artillerie vernield en troepen en convooien verstrooid. Tusschen de Leie en de Aisne werd opnieuw vorderingen gemaakt. Bij Souain en Beau Séjour, waar de Franschen een geheele linie loopgraven en twee bosschen namen en twee hevige tegenaanvallen hebben afgeslagen. De Duitschers leden daarbij groote verliezen. De Franschen maakten verscheidene gevangenen. Deze gevechten leverden opnieuw het bewijs vcor de meerderheid der Fransche artillerie en infanterie. Tusschen Argonne en de Maas hebben de Franschen in het bosch van Cheppy opnieuw vorderingen gemaakt. Bij |les Eparges hebben de Franschen door Voortdurende aanvallen op nieuw terrein ge wonnen. Zij houden alle veroverde stellingen bezet. De Franschen houden ook in den Elzas het dorp Lo Sosswihr bezet. PETERSBURG, 23 Febr. Officieel. Ver scheidene dorpen op de wegen van Ravionsk en Plonsk zijn na hevige gevechten door de Russen bezet, die daarbij 500 Duitschers ge vangen namen. Op het gebied van den linkeroever van den Weichsel zijn verscheidene Duitsche aanvallen afgeslagen, alsmede op den Noordelijken oever van de I'elica en in de streek Loponpasnau. De vijand onderhield in West Galicie een hevig geschutsvuur. Op 17 dezer werden de Oostenrijkers ten Noorden van Zaklykzijn ernstige verliezen toegebracht. In de Karpathen sloegen de Russen ver scheidene aanvallen der Oostenrijkers af, die op 50 pas de Russische stellingen naderden, doch steeds met reusachtige verliezen werden teruggeslagen. In den nacht van 20 dezer hebben de Duitschers viermaal zonder succes de hoogte van Kovielska aangevallen. In de streek van Wyckskou werden de Russische stellingen door twee brigades Oosten rijkers aangevallen, die teruggeslagen werden. Bij tegenaanvallen maakten de Russen 1000 man krijgsgevangen, waaronder 20 officieren. Verscheidene machinegeweren werden buit gemaakt. WASHINGTON, 23 Febr. De aandacht van het congres en den senaat zijn gevraagd voor ontwerpen van militairen aard. De chef van de vloot verlangt den aanbouw van 75 duik- booten voor kustverdediging. LONDEN, 23 Febr. Volgens de Times had de Belridge een lading petroleum voor de Nederl. regeering aan boord. WEENEN, 23 Feb. De Wiener Ztg. maakt een verordening bekend waarbij de teelt van suikerbieten wordt beperkt. LONDEN, 23 Feb. Volgens de Daily Mail trekken de Turken terug op Damascus, uit vrees dat hunne verbindingslijnen zullen worden verbroken. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 24 Febr. 8.47 9.42 Donderdag 25 10.36 11.17 Vrijdag 26 11.50 Zaterdag 27 0.17 0.40 Zondag 28 0.59 1.18 Maandag 1 Maart 1.36 1.53 Dinsdag 2 2.11 2.27 te TER NEUZEN. Zij, die wenschen deel te nemen aan het toelatingsexamen ter opleiding van ONDERWIJZER of ONDERWIJZERES, worden uit- genoodigd zich daartoe vóór I MAART aan te melden bij den directeur II. KOELMANS. Aangifte voor het toelatings examen vóór of op 10 MAART a.s., bij onderge- teekende, onder overlegging van geboorte-acte. De kandidaten moeten vóór 1 April a. s. ten minste 14 jaar zijn. Spreekuren aan de KweekschoolWoensdag- nam. 2Y<!4 u. en Zaterdagsnam. 2—4 u. De Directeur, C. WEE DA. Kersstraat 3-5, Ter Neuzen. door de Chr. Zangvereeniging „ZINGT DEN HEERE EEN NIEUW LIED", op des avonds ten ZES ure, PROGRAMMA'S verkrijgbaar a 15 ct. bij C. P. GEELHOEDT, F. C. WISSE, D. RIEM ENS, A. KAIJSER en bij den ingang der Kerk. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JACs. BUIJZE, landbouwer te Axel (Margrette), op Vrijdag den 26 Februari 1915, des namiddags I ure, verkoopen Zwarte bles Merrie, oud 6 jaar, A-Uf A dik van veulen, dito oud 7 jaar, SfffeÈifrlfc bruine Merrie, oud 9 jaar, dik van of met veulen, bruine Ruin 4 jaar, grijze Merrie, 1 jaar. Cbais op veeren, 3 Menwagens met ijzeren assen, waaronder met breed beslag, Treemkar - In rgjjinfof" op veeren, Zaaimachine breed 1,75, Rolslede, 2 Cappon ploegen, Eggen, Ploegen, Rolblok, Wiedmaehines, Wind molen, ijzeren Teeltuin, ton met Teer enz. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voor nemens op des namiddags te 3 ure ten verzoeke van het Bestuur van bet Waterschap der Sluis aan de Wielingen publiek te verkoopen waarin veel poten en afmaakhout, liggende langs den kanaaldijk in den Sophiapolder vanaf Bakkersdam tot paal 24. Te vergaderen aan Bakkersdam. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voor nemens op des namiddags ten 2 ure aan den stal van den heer P. WESTERWEEL te Sluis aan de Dinsdagstraat publiek te verkoopen ten ver zoeke van a. den heer P. WESTERWEEL te Sluis b. den heer W. CLAERHOUDT te Sluis Provinciale stoombootdienst op de Ooster-Schelde. Een Engelsche schooljongen in België. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 15 Febr. Jau Stouthamer, oud 42 wedn. en Jacoba Amelia Harte, oud 43 j., wed. 19 Febr. Cornells Daniel de Rijke, oud 27 j., jm. en Tanneke van der Hooft, oud 24 j., jd. Geboorten. 14 Febr. Dirk, z. van Pieter Dieleman en van Cornelia Maria van Maelsaeke. 16 Febr. Francois Henri, z. van Jan Jacobus van Leeuwen en van Johanna Thekla Katharina Maas. 16 Febr. Cornelia, d. van Jan Pieter Scheele en van Pieter- nella Dieleman. 18 Febr. Frederik Joannes Maria, z. van Alphonsus Carolus Maria De Buijsscher en van Maria Ludovica Peeters. 19 Febr. Jan, z. van Jan Jansen en van Wilhelmina Pieternella de Doelder. Tanneke, d. van Cornelis Kaijser en van Tanneke de Kraker. 20 Febr. Cornelia, d. van Reinier Leunis en van Tanneke 't Gilde. André Aloisius Celina, d. van Tetrus Johannes Cortvriendt en van Alice Marie Buijsse. Overlijden. 15 Febr. Johanna Cornelia Pothoven, oud 62 jwed. van Jannis de Smidt. AXEL. Huwelijks-aangiften. 9 Febr. Salomon Hamelink, oud 30 j., jm. en Wilhelmina Boeije, oud 24 j., jd; Geboorten. 1 Febr. Sara, d. van Willem Adriaan Scheele en van Sara Willemsen. René Benedictus, z. van Petrus Joannes Baert en van Emelia Adam. 5 Febr. Ebrina, d. van Martinus Dekker en van Geertrui Schieman. 9 Febr. Augustinus Franciscus Albert Cornelia Marie, z. van Franciscus Portocarero en van Florencia Ludovica Cornelia Jacobs (van Antwerpen, België). 11 Febr. Elizabeth, d. van Karei Marinus Scheele en van Christina Maria Martin. 12 Febr. Francina, d. van Jan Cornelis Scheele en van Jaeomina Scheele. Cornelia, d. van Jacobus Koster en van Elisabeth Jansen van Rosen- daal. 16 Febr. Cornelis Benjamin Joseph, z. van Adriaan Abraham Slijpen en van Maria Elisabeth Linschoten. Overlijden. 6 Febr. Maria Dingetje Dekker, oud 4 j., d. van Jacobus en van Janneke Dieleman. 7 Febr. Camilles Slabbaert, oud 26 j., z. van Augustus en van Godeliva de Kever [overl.] 11 Febr. Maatje Scheele, oud 17 j d. van Karei Marinus en van Wilhelmina Penne. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 18 Febr. Jan Francois Stoffels, oud 31 j jm. en Suzanna Maria Stoffels, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Febr. Pieter Kolijn, (van Ter Neuzen), oud 17 j., jm. en Catharina Maas, oud 20 j., jd. 11 Febr. Jan Veihelst, oud 33 j jm. en Martina Bakker, oud 28 j., jd. Geboorten. 7 Febr. Hendrik, z. van Cornelis Goossen en van Barbara de Pooter. 12 Febr. Jan, z. van Hendrik de Bruijne en van Janneke Pieter nella 't Gilde. 16 Febr. Jan Reinier, z. van Ja cobus Jansen en van Elizabeth Hamolink. Helena Suzanna, d. van Guillaam van Pienbroek en van Maria Jansen. Overlijden. 7 Febr. Antje Dees, oud 57 j., d van Pieter en van Martina Heijnsdijk. WOENSDAG 24 FEBRUARI 1915. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzeu 5'/2 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn. Biduur voor den nood der tijden. ROTTERDAM, 22 Februari. Binnen 1. Granen. Tarwe f 17,a f 18, Rogge geen aanvoerGerst f 14,— a f 14,26 Chevalier f 15,a f 16,—Haver f15,— a f 15,50 per 100 kilo. Witte Boonen f20,— a f21,50; Bruine Boonen f 13,a f 15,Groene kookerwten f 14,a f 16, Paardenboonen f 12,a f 12,25 per Hectol. n T e I e fo 0 n no. 53. Koopen tot en met f5 kontant te betalen.

Luctor et Emergo | 1915 | | pagina 3