il rs! puike Belgische ANTRACHIET, r. „Kazernebrand". Safe deposit. Location de coffres-forts. Kerk en School. Landbonwberichten. Gemengd Nieuws. Handelsberichten. Telegrafische Berichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advert euti n. In lossing Ls. VAN WAESBERGHE-JANSSENS, afmeting 30 op 00 en 10 op 20. Vergeet niet uwe uit= gelezen couranten, tijd schriften, boeken, enz. af te staan voor de soldaten. dekker is onder bewaking der politie 'gesteld. Eén der officieren moet aan een landbou wersknecht, die in de nabijheid aan het werk was, een belangrijke som gelds hebben aan geboden, om hem te voorzien van jas en broek, waarop de knecht evenwel niet inging. Donderdagmiddag waren de beide officieren al geïnterneerd in de kazerne te Middelburg en heden worden zij naar Harderwijk vervoerd. Zij wilden hun eerewoord niet geven. Goes. Door wijlen den heer A. Mulder Kz overleden alhier 29 Januari 1915, zijn de na volgende legaten vermaakt aan de hierna te noe men instellingen aan de Theologische School der Gereformeerde Kerken te Kampen f 1000, aan de Buitenlandsche of uitwendige zending der Gereformeerde Kerken in Zeeland f 1000, aan de Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen, gevestigd te Middelburg, de som van f 1000, aan de Weesinrichting te Neerbosch, de som van f200, aan de Vereeni ging tot bevordering van Christelijk meer uitgebreid lager onderwijs te Goes, Wijngaard straat, de som van f2000, aan de Diaconie der Gereformeerde Kerk van Goes, Wijngaard straat, de som van f 1000, aan de Gerefor meerde Kerk te Baarland, de som van f 1000, aan die te Borsselen, de som van f 1000, aan die te Driewegen, de som van f 1000, aan die te 's Gravenpolder de som van f 1000, aan die te Heinkenszand, de som van f 1000, aan die te Ierseke, de som van f 1000, aan die te Kapelle-Biezelinge, de som van f 1000, aan die te Kruiningen, de som van f 1000, aan die te Nieuwdorp, de som van f 1000, aan die te Wemeldinge, de som van f 1000, aan die te Wolfaartsdijk, de som van f1000, aan die te Krabbendijke, de som van f 1000, aan die te Rilland-Bath de som van f 1000, aan die te 's Hertogenbosch voor den Evangelisatie-arbeid in Noord-Brabant en Limburg de som van f 1000, aan de vereeniging „de Kerkelijke Kas" ten behoeve van de „Eudokia"-stichting voor lijders aan chronische ziekten Bergweg 823, Rotterdam, de som van f200, aan de vereeniging tot opvoeding van idioten en achterlijke kinderen ,,'s Heerenloo" gevestigd te Utrecht, de som van f200, aan de vereeniging tot bevordering van Christelijke opvoeding en onderwijs van doofstomme en blinde kinderen en jongelieden „Effatha", gevestigd te Dordrecht de som van f200. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Gedurende de loop dezer week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. C. van Houte, zonder beroep, aan boord, uit Gent. N. F. M. Teuninck, zonder beroep, aan boord, uit Gent. J. H. van Dixhoorn, letterzetter, Tholensstraat 90, uit Middelburg. D. J. van Rootselaar, werkman, Verbinding straat 12, uit Heerlen. C. van der Hooft, scholier, Zandstraat 12, uit Gent. Vertrokken zijn D. W. P. Gielen, Luit. der Artl., Westkolk- straat 8/10, naar Zwartewaal A. C. Bal, be diende cinema, Steenkamplaan 1, naar Amster dam. J. P. van der Bent, slagersknecht, Korte Kerkstraat 2, naar Heusden. J. de Bel, reiziger, Noordstraat 92, naar Axel. Th. M. de Back, werkman, Schoollaan 1, naar Middelburg. Geref. Kerken. Bedanktvoor Nieuw-Lekkerland K. Veen te Meliskerke. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lage Zwaluwe E. Groeneveld te Acquoy te Wilnis: J. Severijn, cand. te Utrecht. Omtrent de 1 Febr. onder leiding van den Minister van Lanbouw in Den Haag gehouden vergadering van vertegenwoordigers van land bouw- en veeteeitvereenigingen, ter bespreking van de resultaten der tot nu toe gevolgde bestrijding van het mond- en klauwzeer, wordt o.a. het volgende gemeld Op een paar gemeenten na, van welke het resultaat der bestrijding nog niet met vol komen zekerheid kan worden vermeld, ge lukte het tot nu toe overal de ziekte te lo- caliseeren, zoodat op het oogenblik de stand is als volgtGroningen, Friesland, Drente, N. Holland, Utrecht en Zeeland zijn vrij Overijsel is vrij met uitzondering van Kampen in Gelderland en Limburg kwamen nog enkele gevallen voor in Zuid-Holland enkele gevallen, evenals in Noord-Brabant, waar evenwel in Prinsenhage door bovenvermelde oorzaak nog eenige uitbreiding bestaat. De algemeene stand der ziekte kan gunstig worden genoemd. Bij ;de rondvraag over het gevoelen der verschillende organisaties omtrent het al of niet doorzetten van de tot nu toe gevolgde bestrijdingswijze, bleek dat een groote meerder heid zich verklaarde voor de tegenwoordig toegepaste maatregelen die met afmaken van ziek en verdacht vee gepaard gaan. Evenwel werd van verschillende zijden op gemerkt, dat eene stemming van de leden der verschillende vereenigingen individueel vermoedelijk in tegengestelden zin zou zijn uitgevallen, hetgeen echter zou moeten worden toegeschreven aan een minder juist inzicht in de strekking en gevolgen van de verschillende bestrijdingsmaatregelen. Men meende, dat voor de beoordeeling van deze belangrijke quaestie de beslissing bij de leiders der' landbouw organisatie moest berusten. (M. C.) Men schrijft aan het Vad. Maandagavond omstreeks 8 uur verstomde plotseling de alarmklok van het kantonnement Etten de stille rust. Er bleek een groote brand te woeden aan den Haamberg. Een boerderij stond in lichte laaie. Aan blusschen viel niet meer te denken. Het was slechts zaak verdere uitbreiding te voorkomen. Men had de noodige maatregelen om erger te voorkomen, dadelijk in het werk gesteld de rieten daken der in de onmiddellijke om geving liggende boerderijen waren reeds met water overgoten. In de boerderij waren behalve 3 stukrijders, nog zes paarden ondergebracht, deel uitma kende van een batterij. De stukrijder Veen had zich reeds te slapen gelegd, toen hij gewekt w§rd door een hevig gegil. De boerin wilde zich juist ter ruste begeven, toen zij plotseling de vlammen uit den zolder zag slaan. Doodelijk verschrikt ijlde zij naar buiten en de stukrijder holde op dit gegil van den zolder naar beneden. Reeds brandde de trap. Maar in een oogwenk vloog' de moedige kerel weer de trap op, om eenige oogenblikken later drie kleine kleuters veilig naar buiten te brengen. Het was de hoogste tijd, de stal waar de paarden stonden, was reeds een prooi dei- vlammen, zoodat hier geen redden meer mo gelijk was. Men vond later slechts de zes verkoolde paardenlijken terug. Het is zeker slechts aan het kordate op treden van den stukrijder Van Veen te danken, dat hier geen menschenlevens te betreuren zijn. Behalve de paarden, kwamen nog 4 koeien en 2 varkens den boer behoorende, in de vlammen om. Te Bergen op Zoom zijn twee personen van Belgische nationaliteit gevangen genomen verdacht van spionnage. Gisteren zijn te Roosendaal weer 38 kin deren uit België aangekomen, onder wie 32 uit Dendermonde, waar, naar men aan de N. R. C. meldt, hongersnood heerscht. Woensdagavond om 11 uur zijn te Zun- dert twee Belgische smokkelaars van resp. 15 en 17 jaar oud door de Belgische grens wacht doodgeschoten, omdat zij niet aan het bevel stilhouden wilden voldoen. Vliegmachines. In verschillende plaatsen van Overijsel werd men in den nacht van Dinsdag op Woensdag verrast door een wit licht dat uit den hemnl straalde. Men denkt dat het afkomstig was van een Duitsch vliegtuig, doch kon geen motorgeraas hooren en ook geenerlei vorm onderscheiden. Bij het grensstation Nieuwe Schans wilden volgens de N. R. C. Dinsdag vier ont vluchte Russische gevangenen ons land bin nenkomen, doch vóór de grens werden ze achtervolgd en teruggebracht naar de Wies moor, waar ze werkten. Uit Zandvoort wordt ons bericht, dat daar sedert 11 uur Donderdagmorgen lievig kanongebulder uit Zuidwestelijke richting wordt gehoord. (N. R. G.) Op een ook bij ons bekend wijsje heeft de Antwerpsche straatjeugd geheel nieuwe, toe passelijke woorden gemaakt. Daar kan geen „Pickelhaube" een groepje kinderen passeeren of uitdagend klinkt het Marie, Marie Van den Duts maken we bouillie „De Duts" kent natuurlijk de woorden en de wijs, doch de meesten glimlachen om het kindergezang. Als zoo'n soldaat maar niet naar de Yser behoeftnu, dan mogen de Antwerpsche kleuters in hun straatliederen wel „bouillie" van hem maken. Verleden week deed echter, aldus verhaalt het „Hand.", een oude landstormman, toen weer zoo'n groepje hem de woorden uitdagend toezong, alsof hij ernstig kwaad werd. Met een knipoogje tot de omstanders greep hij een paar van de kleuters vast en dreigde ze mede te neman. Maar een van de kleine „sinjoren" bleek allesbehalve geschrokken van de plotselinge overrompeling, draaide zich om en hoog gilde het stemmetje over de Meir „Joke, ge moest eens aan moeder gaan zeggen, dat we kruisgevangenen zin, zulle!" „De Duts" had zooveel schik in zijn „kruis- gevangene", dat hij hem de vrijheid terug gaf. De streek in de Abruzzen die door de aardbeving getroffen is, wordt thans door wolven bezocht lederen winter drijft de sneeuw in 't gebergte hen naar lager streken. Thans worden ze bovendien aangetrokken door de talrijke menschelijka overblijfselen, die er nog tusschen de puinhoopen liggen en nog nooit zag men er de wolven in zoo grooten getale. Ze dringen tot op het kerkhof van Avezzano door. De karabiuiers moeten een geregelde jacht op de dieren maken. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 FEBRUARI 1915. Gereformeerde Kerk. Parijs, 5 Febr. Het avondbulletin luidt: Uit België zijn slechts artillerie-gevechten te melden. Wij namen ten Noorden van Atrecht en ten Westen van den weg Rijssel-Atreeht over de 250 meter loopgraven. Duitsche troepcnafdeelingen en convooien werden ten Noorden van Albert door ons vuur getroffen. dn het dal der Aisne werden Duitsche bat terijen door onze artillerie tot zwijgen ge bracht en een afdeeling genie uiteengejaagd, alsmede Duitsche vliegtuigen verdreven. Een Duitsch vliegtuig werd bij Verdun neergeschoten en de daarin zittende vlieger gevangen genomen. Een Duitsche aanval bij Uffhotz is mislukt. Petersburg, 5 Febr. Officieeel. Met groote heftigheid duurt de slag bij Mosbykinow voort. In gesloten colonnes trachtten de Duitschers door het Russische front heen te breken. Op een front van 10 werst namen 7 Duitsche .di vision en 100 batterijen aan het gevecht deel. De Russen hebben Woensdag twee rijen DuitSche loopgraven genomen. Do Russen zijn in de Karpathen in de richting van Uzok een weinig opgeschoten. Tweeduizend gevangenen werden daar ge maakt, en ook snelvuurkanonnen veroverd. De Russische troepen bieden in de passen der Beskiden een dapperen tegenstand aan den vijand, die hior zeer sterk is, doch zijne poging om door te breken werd met zware verliezen afgeslagen. Londen. 5 Febr. In het Lagerhuis stelde Bylandt de vraag of de Engelsche regeering wist, dat Nederland ten behoeve van Duitsch- land afstand had gedaan van zijne rechten op het vrije scheepvaartverkeer op den Rijn. Minister Grey antwoordt dat het vrije Rijn- scheepvaartverkeer is gewaarborgd door drie verdragen en dat de Engelsche regeering niet wist, dat door een der oeverstaten daarin verandering is gebracht. New-YorK, 5 Febr. De Duitscher Von Horn is tot 30 dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens het schade toebrengen aan particuliere eigendommen. Door de ontploffing bij het vernielen van de spoorwegbrug zijn tal van ruiten gesprongen. Men gelooft, dat hij gevangen wordt ge houden, totdat er door de Amerikaansche regeering op het verzoek van Óanada, om hem uit te leveren, zal zijn beslist. Londen, 5 Febr. Volgens Daily Tel. is in den mond van de Theems het lijk gevonden van een Duitschen vlieger met een kartets in den mond. Vermoedelijk is dit lijk dat van den vlieger, die met Kerstmis over Sheerness heeft ge vlogen. MIDDELBURG, 4 Feb. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk, handel vlug vooral in tarwe, welke 25 cent meer opbracht, overigens onveranderd. Nieuwe Tarwe f 15,75 a f 16,75 per 100 kilo Wintergerst f—a f—Zomergerst f 13,50 a f 14,-per 100 kilo; Kroonerwten f 13,— a f 14,50Witte Boonen f 18,50 a f20,Ronde Bruineboonen f 18,a f 19, Lange dito f 12,50 a f 14.50 alles per mud; Maanzaad f a f per 50 kilo's Noteering van boter en eieren. Boter f 0,75 a 0,85, voor particulieren fO,85 per J/2 kilo. Eieren f 5.60, voor particulieren f 6. per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 6 Febr. 5.35 5.59 Zondag 7 6.23 6.50 Maandag 8 7.21 7.57 Dinsdag 9 8.40 9.27 Woensdag 10 10.16 11.3 Donderdag 11 11.43 Vrijdag 12 0.17 0.45 De ondergeteekenden zijn door de tijds omstandigheden genoodzaakt hunne cliënten opmerkzaam te maken, dat dit jaar geen Ilulpmeststotfen geleverd kunnen worden, dan tegen contant geld. De leveranciers, Ter Neuzen, 29 Januari 1915. een schip Wie uit het woord „Kazernebrand" de meeste IIoll. woorden maakt van hoogstens 5 letters, b.v. bad, zeer, drank, enz., ontvangt eene aller fijnste Regulateurklok de volgende eene zeer solide Vioolde derde een prachtig Tafelstel de vierde een echt Remontoir horloge de vijfde een mooie Portrettenalbum. Tevens krijgt eerste inzender een volledig Rookgarnituur de verste eene fijne Stelspiegelde jongste en oudste elk een beste Handtasch. Ieder ontvangt bericht van uitslag en bij 30 „goede" woorden bovendien een aardig souvenir. Inzendingen vóór 15 Febru ari a. s., met 25 cent postwissel (geen postzegels) aan het Wedstrijdbureau „SUCCES'' te Haar lem, Spaansche Vaartstraat 63. P.S. Ieder ga dus vlug aan 't uitzoeken Vissol3 en Effectenkantoor te duist biedt wederom gelegenheid in zijn brand= en inbraakvrije kluis tot bewaring van Effecten en andere waarden en verhuurt daartoe loketten van f 7,50 per jaar af. La Banque Ls. V AN W AESBERGHE'' «JANSSENS a Hulst met a la disposition du public des COffreS=fortS en location a partir de f 7,50 par an. Ces coffres sont construits d'après ces tout demiérS perfectionne- ments et présentent le maximum des garantiés desirables. Conferentie mond- en klauwzeer. Een boerderij in brand. Spionnen Oorlogshumor. Ter Neuzen 9 en 2 uur Ds. J. F. v. Hulsteijn. Axel Kerkdreef 9 uur Ds. J. II. Lammertsma en 2 uur Ds. Chr. Bruins. Axel Stationstraat 9 uur, i)s. Chr. Bruins en 2 uur Ds. J. H. Lammertsma. Zaamslag 9 en 2 uurDs. H. P. M. G. de Walle Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur Ds. A. Timmerman. Doopsbedieuing. Sluiskil 9'/i en 2 uur Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2 uur Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9'/2 en 2 uur Ds. G. van Dis. Hoek 9'/j en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en uur, Dhr. H. Schothorst van Westzaau. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat Ter Neuzen 9, 2 en 572 uur, Leeskerk. Lokaal ,,Eben=Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5 72 nuri Evangelisatie. HULST, 1 Februari 1915. Middenprijs per 100 K.G. Tarweƒ16,25, Rogge 14,—, Wintergerst 13,75, Zomergerst 13,—, Haver 14,25, Erwten 16,50, Witte Boonen /T6,— BruineBoonen ƒ16,—Duivenboonen/15,— Paardenboonen 15,—, Boekweit Lijnzaad Aardappels 2,75. Koolzaad per zak van 106 liters 0,—. Boter per kilo 1,40. Eieren per 26 stuks 1,30. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 14 stuks rundvee, 25 varkens, schapen, waar van verkocht 11 stuks rundvee en 18 varkens. li P. J. SCHEELE. D. SCHEELE A z. Schuttershofweg TER NEUZEN.

Luctor et Emergo | 1915 | | pagina 3