1500 Sparren en 1500 Snoei, PT KOOPT Naamkaartjes Buffetjuffrouw Keukenmeid. Mr. P. Dieleman. H. H. Laiiomrs Draineer- buizen, G. DEES Jr., FANNIE EDEN's Werken Kerk en School. Gemengd Meuws. Onze Leestafel. Laatste Berichten. B u r g e r I ij k e Stand. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Teriieiizen. A d v e r t e li t i ii. Openbare Verknoping. "TTT" a,db_ten.d_e een lading Ter Neuzen. D. H. LITTOOIJ Az. in allerlei soorten. in afmetingen van 4, 6, 8, 10 en 12 c.M. in étui, terwijl op alle wegen Duitsche soldaten met geladen geweer stonden. Niemand mocht er door. De koster, die naar gewoonte, was gaan luiden, mocht niet naar zijn woning terug- keeren. Langs een binnenweg wist lnj weer op Neerlandsch grondgebied te komen, zoodat de pastoor zonder koster of misdienaar de H. Mis moest doen. Wagens, die naar de suikerfabrieken van Moerbeke om pulp waren geweest, mochten niet terug. In den voormiddag kwam een automobiel met hooggeplaatste Duitsche militairen en van hen wist de ZeerEerw. lieer pastoor te verkrijgen, dat de Nederlandsch Katholieken des Zondags naar de kerk mogen komen, in de week worden alleen zij toegelaten, die een schriftelijk bewijs van den pastoor kunnen vertoonen. Vrees voor spionnage schijnt de oorzaak van dezen buitengewonen maatregel te zijn. (Tem. Crt.) Mijn ontploft. Zondagmiddag is te Vlissingen een bij de Badstraat aangespoelde mijn tegen de glooiing geslagen en ontploft. De hevige slag werd o. a. te Middelburg duidelijk gehoord. In hotels, winkels en café's op den boulevard en in de villas aan den Badhuisweg sprongen tallooze ruiten. In sommige huizen is er geen enkele ruit heel gebleven. Zelfs ruiten, die door rolluiken aan de buitenzijde zijn afgesloten, waren stuk. In enkele gebouwen is er ook inwendig schade veroorzaakt. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. Daar er nog twee mijnen aan het strand liggen, is de om geving door militairen afgezet. Van andere zijde meldt men Zondagmiddag, ruim twee uur, is plotseling een van de drie mijnen, die 's morgens aan het strand zijn aangespeld, ontploft, De stukken hout uit de zeewering kwamen in de Badhuisstraat neer. Honderden ruiten van hotels en villas aan de strandzijde zijn ge broken. Een dame werd aan het gezicht gewond. Een mijnenlegger had, toen de mijnen het zeegat binnendreven, onophoudelijk daarop geschoten zonder ze echter te treffen. Een mijn ligt vlak voor het Grand Hotel, op 50 meter afstand, een tweede ligt onder het badpaviljoen. Door stukken hout zijn er in twee café's gedeelten van den inventaris vernield. Van af 23 November tot nadere aankondiging is de volgende dienstregeling bij de Prov. boot op de Westerschelde vastgesteld. Van Vlissingen naar Breskens vin. 7,50, 9.50, 11,— nm. 12,30*) 2,45. Van Breskens naar Vlissingen vm. 8.20, 10,35, nm. 12,40, 1,—, 3,15. Van Vlissingen naar Ter Neuzen vm. 9.20, nm. 12,10*) 2,30. Van Ter Neuzen naar Vlissingen vm. 7.50, 10.40, nm. 2.30. Alle booten leggen te Borssele aan. De dienst Ter Neuzen—Hoedekenskerke blijft gestaakt. Bij vertraging van trein 12,02 kunnen de booten naar Breskens en Ter Neuzen wachten tot één uur. Stoombootdienst Hansweer tH oedekenskerke. Dagelijks van Hansweert om 9,40 uur en van Hoedekenskerke om 10,15. Van af 30 November rijden drie treinen elke dag van Ter Neuzen naar Gent (kleine statie) en omgekeerd. Vertrek Ter Neuzen: 6,15, 11,3,25. Vertrek Gent8,05, 12,55, 5,15. Geref. Kerken. Aangenomen naar Dwingeloo, H. Banning te Baarland. Bedanktvoor N. Lekkerland G. Verrij te Waardervoor Alblasserdam W. Veder te Zwolle. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouderkerk a. d. IJsel B. v. d. Wal te Hoevelaken. Aangenomennaar Utrecht, Dr. G. F. Beerens te Doesburg. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Ileeren" vergadert a. s. Donderdagavond om 71/j uur in de consistorie kamer der Geref. Kerk in de Nieuwstraat alhier. Uit Eindhoven wordt aan de „Maasbode" geschreven „In den loop der gepasseerde week werd den mililtairen van Varkenswaard aangezegd dat ieder, die wilde, kon gaan luisteren naar een veldprediking, door een orthodoxen pre dikant te houden. Er waren pl.m. 45 liefhebbers, die een uur vóór de preek, ep de gecommandeerde plaats bijeenkwamen, om te exerceeren. De 2e luit. Van O. was bij 't aantreden voor de excercitie aanwezig, en deze heeft het vol gende gezegd en ook uitgevoerd „Ik zal jullie wel krijgen om naar de pre diking te gaan. Die preek zal bestaan uit 3 deelen lo. een uur excerceeren, dat jullie lang zal heugen 2o. Uitrusten bij de veldpredikatie. 3o. Nog een uurtje na-excerceeren." 3o. Nog een uurtje na-exerceeren Hij heeft toen 1000 meter looppas gegeven, daarbij om do 20 meter liggen en opstaan. Toen hij zag dat zijn mannetjes „op" en zeer bezeet waren commandeerde hijPresenteert geweer, en hij ziet ze zeker 15 minuten staan, in 't open veld met 't gezicht in den wind Een der militairen kreeg het te kwaad, en sloeg bewusteloos neer, Later sprak ik [een der jongens. Hij was schrikkelijk verkouden. Toen ik hem mijn medelijden toonde, deed hij mij het boven staande verhaal. Voor de waarheid der feiten sta ik volkomen in." Uitvoer van cacao uit Engeland. Reynolds Newspaper publiceerde Zondag een statistiek, waaruit blijkt dat tegenwoordig reusachtige hoeveelheden cacao uit Nederland naar Pruisen worden uitgevoerd. Het blad dringt er bij de Engelsche regeering op aan om den uitvoer van cacao te verbieden, evenals zij dat met thee heeft gedaan. Fransche bladen noemen het plaatsje bij Yperen, waar koning George, president Poincaré, koning Albert, Lord Kitchener, de generaals French en Joffre bijeenkwamen, La belle alliance. De Temps maakt uit de aanwezigheid der drie staatshoofden op, dat de laatste beslissende slag zich gaat ont wikkelen. Een laatste dienst. Uit een Duitschen soldatenbrief haalt het „N. v. d. D.": Bij B. vonden wij hem, den gesneuvel den Franschen infanterist. Waarschijnlijk was hij achter gebleven toen zijn arm verbrijzeld werd en was hij vergeten en verlaten dood gebloed. Een kruisbeeld stond aan den weg, tusschen de boomen en met een hekje er om heen. Daar had de gewonde zich nog heen- gesleept nadat de granaatscherf zijn arm ver brijzeld had en daar was hij bezweken. We hadden de roode broek door het geboomte zien schemeren en hem zoo gevonden. Voordat we hem begroeven nam ik zijn portefeuille en herkenningsteekeneen brief viel er uit. Een dameshandveel lieve woorden, waar bevende angst en „liefde uit klonken en toch ook weer een geloovig afwachten. „Mijn eenige troost is, dat ons leger steeds zegeviert en dat ge de Duitschers telkens overwint. en verder: „De kleine kan nu al bijnaloopen als je thuis komt, zal hij je tegemoet dribbe len Schrijf me, al is 't maar één enkel woord. „Ik moest mijn oogen met mijn hand be dekken," zegt de schrijver van den veld- postbrief „en mijn kaken op elkaar klem men, zoo greep me die brief aan We hebben hem bij 't kruisbeeld begraven en een kruis met zijn naam op zijn graf gezet Wanneer zal zij het vernemen, die zoo ver langend op hem wacht We ontvingen nog een tweetal scheurka lenders ter aankondiging, waaraan we hier gaarne een woord van aanbeveling wijden. De firma Oosterbaan en Le Cointre te Goes zond ons De O 1 ij f t a k, onze kleine vertrooster, prijs 45, voor uitdeeling op Zondag scholen a 25 ets. De Christelijke Scheurkalen der op Wandtekstschild, prijs 50 ets, voor uitdeeling op Zon dagscholen a 30 ets en een premieboek Van der Zeeuwen Volharding door J. Bressen, prijs als premie 45 ets, voor 94 blz., fraai geïllus treerd. Deze kalenders munten zeer uit door hun artistiek schild in sierlijken kleurendruk. De laatste is zoo ingericht, dat het schild, als de kalender na een jaar verbruikt js, nog een fraaie wandtekst vormt. In aanmerking ne mend het schoone werk, dat de bekende firma hier leverde, vinden we de kalender zeer goedkoop en vestigen er gaarne de aandacht onzer lezers op. Het boekje van den heer Bressen is een overdruk van een serie artikelen in 1912 in „De Spiegel" verschenen, een interessante novelle over de verdrijving der Spanjaarden uit Zeeland in de jaren 15621574. De twee andere aan het strand te Vlis singen aangespoelde mijnen zijn thans opge ruimd en den bewoners van den strandboule- vard is aangezegd, dat zij hun woningen weder kunnen betrekken. De boot „Administrateur De Badts" is Zondagmiddag met 41 passagiers te Vlissingen aangekomen. De passagiers hebben voor de terugreis geen bijzondere moeilijkheden onder vonden. Gisterenochtend vertrok de boot weder met passagiers naar Antwerpen. Britsch stoomschip in den grond geboord. SANTIAGO DE CHILI, 7 Dec. (Reuter.) De marine-autoriteiten te Papudo, een kleine haven in de nabijheid van Valparaiso, melden, dat de gewapende hulpkruiser „Prinz Eitel" aldaar de bemanning aan land bracht van de Britsche stoomboot „Charcas", welke zij tot zinken had gebracht. DAGEN. Woensdag 9 Dec. Donderdag 10 Vrijdag 11 Zaterdag 12 Zondag 13 Maandag 14 Dinsdag 15 Voorm. Nam. 5.36 6.32 7.40 8.51 9.57 11.— 11.54 6.2 7.5 8.15 9.26 10.31 11.28 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het over lijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, ANTONIA BOLIER, in den ouderdom van 47 jaar en 5 maandeu. J. A. DONZE. M. S. v. d. PEIJLDonzeI F. H. v. n. PEIJL A. C. DONZE. Ter Neuzen, 5 Dec. 1914. en Kinderen. Heden werd plotseling van onze zijde I weggenomen onze innig geliefde Zoon en Broeder, LEENDERT, in den jeugdigen leeftijd van 12 jaar en 21 dagen. Namens de Familie, AARN. DIELEMAN en Echtgenoote en Kinderen. Zaamslag, 6 December 1914. De Notaris J. A. DREGMANS, te Axel \al ten verzoeke van Het Bestuur van den KARNE- MELKPOLDER, te Koewacht op Dinsdag den 5 Januari 1915, des voormiddags II ure, ver- koopen liggende te Koewaciit aan den Steenweg nabij Van Rumste. Te vergaderen bij Van Rumste. UWE ter Stoomdrukkerij van te TER NEUZEN. DAAR VINDT GE MOOIE KAARTJES, AAN BILLIJKE PRIJZEN. GEVRAAGD om terstond in dienst te treden in een eerste rangs Hotel te Ter Neuzen, eene en eene Brieven onder letters H N te zenden aan het bureau van dit blad. Advocaat en Procureur, te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, bij J. v. d. BON, vroeger L'Ecluse—Mahu. Prima afgewerkt. Zeer concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, i. Moederloos. - 2. Wiens Kind. - Wonderbare Leiding. - 4. Niemands Lieveling. - 5. De Wegen Gods. - 6. Meer dan Goud. - 7. Alleen Gebleven. - 8. De Bekeering van Bertha Merlin. - 9. De Lotgevallen van Philips Bright. - 10. De Kracht van het Geloof. - 11. De Jeugd van Cato. - 12. Gerechte Straf. leder boek is gebonden in linnen prachtband en kost slechts f 0.75. gpifS Thans ook verkrijgbaar de 12 boeken voor slechts f 7,50, alle twaalf deelen. Verkrijgbaar in eiken Boekhandel of direct franco per post tegen toezending van een post wissel a f 7,50 aan de Nederl. Drukkers- en Uitgevers-Maatschappij „C. MISSET" Doetinchem. ROTTERDAM 7 December 1914. Binnenl. Granen. Kleine aanvoer. Tarwe f 12,50 f13,— Rogge f 12,a f 14,— Winter- en Zomergerst voersoorten f 12,50 f 13,50 Chevalier f 15,— Haver f 12,h f 12,70 per 100 kilo. Witte Boonen f 18,50 a f20,— Bruine Boonen f 12,50 a f 15,50Groene kookerwten f 13,— a f 15,per hectol. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 4 Dec. Pleter Adriaan de Doelder, oud 22 j., jm. en Pieter- nella Anna Geertruida Frederiksen oud 22 j., jd. Francois Dieleman oud 35 j., jm. en Janna Dees, oud 39 j., jd. Pieter Jacobus Pijpelink, oud 23 j., jm. en Janna Maria van IJk, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Dec. Oene de Vries, oud 34 j., jm. en Willemina Margarietha Riemens, ond 32 j., jd. Geboorten. 3 Dec. Jannetje Pieternella, d. van Cornelis Laurens Verhage en van Pieternella Dung. 4 Dec. Catharina Jozina, d. van Jacobus de Visser en van Elisabeth Maria de Bree. Overlijden. 30 Nov. Sara Jozina Leunis, oud 38 j., d. van Jacobus (overl.) en van Cornelia Buik. 4 Dec. Catlijntje Roose, oud 75 j., echtg. van Pieter van Es. 6 Dec. Anthonia Bolier, oud 47 j., echtg. van Jan Adriaan Donze.

Luctor et Emergo | 1914 | | pagina 3