Te koop ORGEL (Packard). Ls. van Waesber^he-Janssens, PIJPORGELS Overwinning TRANSVALIA. Baan Helmond 31 Mei. Koppel wedstrijd ÏOO K.M. DE BAERE en MARCHANT op 2 eerste prijzen en tevens 8 ronden voor. FirmaGebr.Kaan,Hoek«Terneuzen. Gemengd Nieuws. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A (1 verte n ti n. H.H. Landbouwers en Weeg brug-Vereenigingen. Zeeuwsch-Vlaainsche Tramweg-Maatschappij Honderdag 18 Juni 1914. D. E. Wolfert Hz. A. 8. J. DEKKER, Goes. Transvalia Rijwielfabriek (Slot volgt). Onder dit opschrift vermeldt de „R.-K. Middenstander" het volgende: „De Minister-president van België, Baron de Broqueville, heeft aan het Katholiek Mid- denstandsverhond van Belgie de particuliere vorstelijke gift geschonken van frs. 10.000 (tien duizend frs.), welke som door den heer D. v. d. Heijden, secretaris van het verbond, gestort is in de kas van den Middenstand te Antwerpen. Haagsche chique. Men weet, dat een vioolkist bij een jonge dame in den Haag dienst heeft gedaan om aardappelen bij den groentenboer te halen. Maar nn nog wat anders Twee jonge dametjes kwamen aangereden per rijwieleen van haar draagt een keurig net pakje, zorgvuldig met een fraai gekleurd touwtje of was 't wellicht 'n lintje vastgemaakt. De wind blies guur en 't dametje had al haar krachten noodig op het rijwiel te blijven. Had zij daardoor wellicht 't pakje te kramp achtig vastgehouden Wie weet 't Keurige touwtje breekt en het nette pakje rolt over 't Bezuidenhout geheel open. 't Dametje springt met een gilletje af maar als zij den gebroken inhoud ziet, maakt zij. zich fluks met 't andere dametje uit de voeten. De omstanders lachten om de brokstukken van 'n paar bruinkoolbriketten R. N. Een dichterlijk burgemeester. Bij de in stallatie van een nieuw raadslid te Wamel besloot, volgens de Tel., de burgemeester zijn toespraak met den wensch Laat licht in Wamels raadszaal schijnen, Het bange duister daar verdwijnen Houd moedig stand en toon uw kracht. Tot heil van het volk, dat u acht. De milicien J. Hartman, van het 10de regiment inf., die bij de schietoefeningen bij Haarlem in de borst 'gewond werd, is aan de gevolgen overleden. Een middel tegen de vliegen in stallen, dat men onthouden mag voor het komend seizoen. Dat ééne afdoende raiddel is, de vliegen vangen en dooden. Maar hoe vangen Wel op de oude, beproefde manier onzer voor ouders. Men snijdt van een knotwillig een tiental takjes, bindt deze tot een bosje bij elkaar (de bladeren er aan latende) en hangt dit bosje op in den stal, zoodanig, dat men er niet tegen aanloopen of stooten kan. Zoodra de avond gevallen is, zitten alle vliegen in het bosje. Nu gaan 2 personen naar den stal, en brengen op een stoel of bank staande een ruimen zak om het bosje, knijpen de zak van boven dichtalle vliegen zijn gevangen en het vee heeft rust. Wien dé zorg voor zijn beesten ter harte gaat, zal dit middel toepassen en de daaraan verbonden geringe moeite zich getroosten. Floralia. Roosevelt heeft op zijn Braziliaausche expeditie 2500 stuks wild veroverd. Een oolijk jachtavontuur beleefde dezer dagen een jager te Hiesfeld, vertelt de Geld. Bij het nasporen van zijn jachtgebied ge lukte het hem een konijntje te vangen. Hij stak het diertje levend in zijn rugzak en todg er mede naar huis. Toen hij een eindwecgs gegaan was, hoorde hij een verdacht leven en gerommel in zijn rugzak. Bij nader onderzoek zag hij tot zijn verbazing dat het gevangen konijntje vijf jongen ter wereld had gebracht. Spoedig gaf hij het pluimig zestal de vrijheid weder Maandag is voor 't eerst een duiker in het wrak van de „Empress of Ireland" afgedaald. Het schip ligt geheel op zijde. De lijken der omgekomen zullen binnen enkele dagen uit het wrak worden gehaald en ter herkenning naar Quebec gebracht. In Rusland is een vereeniging van vrouwen opgericht, welke zich uit vaderlands lievend oogpunt ten doel stelt, oude kleeder drachten en gewoonten te doen herleven. Met de medewerking dezer vereeniging is onlangs aan het Russische hof een avondfeest gegeven, waarop al de dames in een kleeder dracht uit vroeger eeuwen verschenen. Een dezer dagen heeft de politie te Straatsburg een marktplein afgezet, waarna zij een revue hield over al de vrouwen, die zich op de markt bevondeniedere dame, die onbeschermde hoedenspelden droeg, kreeg vijf mark boete. Er werden 15G overtredingen vastgesteld. De meesten verklaarden, dat zij do beschermende knoppen verloren hadden, maar dat hielp niet. Nestor Wilmart. Door het gerechtshof te Brussel is aange vangen met de behandeling van het proces togen Nestor Wilmart, dat, naar vermoed wordt, zes weken zal duren. De beklaagde bevindt zich nu reeds 14 maanden in voorarrest, begin Maart 1913 is hij te Rheims gearresteerd, nadat hij den Ssten October op de vlucht was gegaan. Naar schatting beloopen de door hem ver duisterde bedragen 17 millioen francs, welke som, volgens zijn zeggen, grootendeels heeft gediend om tekorten te dekken van de spoor wegmaatschappij Gent—Ter Neuzen. Uit de uitteenzetting van den rechter van instructie is gebleken, dat Wilmart voor 3.200.000 frank valsche aandeelen heeft ge- plaats, terwijl Waechter er vqoi- 7 800.000 frank en Rasquin voor 9.500,000 aan den man hebben gebracht. Waechter heeft 800.000 fr. ontvangen als commissieloon en de andere beschuldigden sommen kleiner dan 140.000 frank. De hitte in de V. S. In Noord-Amerika heerscht nog eon tropi sche hitte. In Detroit werden 10 personen door zonnesteek getroffen en gedood, honderd menschen liggen ten gevolge van de lievige hitte ernstig ziek. Te Calgary, Alberta (Canada) en om geving heerscht groote opgewondenheid dooi de ontdekking van oliebronnen. Speculanten en gelukzoekers komen van alle kanten op dagen en straten van Calgary vertoonen het aanzien van Californië als in de dagen toen daar goud ontdekt werd. PREDIKBEURTEN. Door de late ontvangst van advertentiën en berichten, moet uit de Pers en het slotgedeelte van het raadsverslag blijven overstaan. TER NEUZEN, 12 Juni 1914. Boter per Va K.G. f 0.571/»- Eieren 104 stuks 3.G0. MIDDELBURG, 11 Juni. Ter graanmarkt van lieden was de aanvoer zeer gering. Notecring aan vorige week. Nieuwe tarwe f7,75 a f8,— zomergerst f0. a f0.kroonerwten f0.a f 0.— alles per mud. ■I Noleernnj van boter en eieren. Boter f 0,55 a 0,61voor particulieren (0,63 per Va kilo. Eieren f 4.voor particulieren /"4.40 per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 13 Juni 5.4 5.29 Zondag 14 555 6.20 Maandag 15 6.47 7.16 Dinsdag 16 7.46 8.17 Woensdag 17 8.48 9.49 9.18 Donderdag 18 10.19 Vrijdag 19 10.46 11.12 Zij, die hun Brug of Bascule door een bekwame Monteur wenschen in orde te laten brengen, vragen inlichtingen hij M. WOLFERT, te Hoek bij Ter Neuzen. Gewone Algemeene Vergadering van Aandeelhou ders op DINSDAG 30 JUNI 1914, des namiddags 2 uur, in het Ilötel „Des Pays-Bas", teTerNeluen- De stukken voor de vergadering met het Agendum liggen vanaf heden ten kantore der Maatschappij, Nienwstraat 34 te Ter Neuzen voor Aandeelhouders tor inzage. De Aandeelhouders die de vergadering wenschen bij te wonen worden herinnerd aan de bepalingen van Art. 19 der statuten. M. LIPPENS, Voorzitter. Mr. I'. DIELEMAN, Secretaris. PROGRAMMA'S zijn tegen betaling van 25 cents te bekomen te Axel bij C. SMIES, JOZ. DE FEIJTER Pz„ I. BRAKMAN, C. SCHIEMAN en C. VAN DER WILLE; te Neuzen bij J. P. VERCOU- TEREN, Smidswal, J F.' VAN STRIEN, Noordstr., P. J. VAN L)EN OUDEN, Noordstr. en A. VAN OVERBEEKE, Westkolkstr.te Zaamslag bij J. OELE, F. C. WISSE en D. RIEMENS;' te Hoek bij C. KERVINK, P. DE FOUW, A. DE RIDDER en J. F. KENSE. Aan den ingang van liet feestterrein zijn ook programma's te verkrijgen tegen betaling van 30 cents. Kinderen beneden 1Ü jaar worden niet toegelaten. Kinderen van 10 -14 jaar betalen half geld. aan bill ij ken prijs, een zoo goed als nieuw Adres: te bevragen a/li Bureau dezer Courant. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. en ONDERDEELEN daarvan aan concur reer e n d c p r ij z e ii en p r i m a k w a 1 i- te it zijn in uitgebreide keuze steeds voor banden bij Ter Neuzen, Juni '14. rein pneumatische en mechanische worden met 20 jaar garantie, tot zeer billijke prijzen aan mijne fabriek vervaardigd. Stemmen van kerkorgels onder garantie van zuivere stemming en goede behandeling van het orgel. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. dat hiervoor noodig is, het open erf met 5 M1 te verminderen. De Gezondheids-commissie heeft geen bezwaar dispensatie te verleenen. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. tot het verleenen van dispensatie, aangenomen. 4a. Bepaling rooilijn Het verzoek van S. P. van necke, spoorweg beambte te Sluiskil, betrof een rooilijn, vast te stellen voor zijn te bouwen perceel ten oosten van het kanaal Gent—Ter Neuzen. Met een kleine wijziging wordt de roolijn bepaald op 5 M. uit de westelijke grens van dat perceel. 4b. Rooilijnen Axelsche weg. De Voorzitter deelt mede dat, naar aanleiding van een schrijven van den directeur der registratie en domeinen, welke bericht dat de Minister van Binl. Zaken aandringt op intrekking van het vroeger genomen besluit in betrekking tot de vaststelling van rooilijnen, B. en W. thans voorstellen a. met intrekking van het besluit van 19 Maart de rooilijnen aan weerszijden van den weg van de Axelsche brug tot de Prov. straatweg te bepalen op 9 M. uit de as van den weg b. de rooilijn van de wegen liggende langs de oostel. waterleiding te bepalen op 13 M. uit het bovenboord van het talud van die waterleiding c. de rooilijnen van de verlengde schoolstraat en van de aan de oostelijke waterleiding aansluitende wegen benevens van de straten ten oosten en ten westen van den nieuwen verbindingsweg te bepalen op 5 M. en d. de rooilijn van den uitweg achter het schutters- hofweg te bepalen op den eigendomsgrens. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. 6. Verzoek van de vereeniging „Vereenigde Handwerkslieden." Het verzoek dier vereeniging is om de subsidie van f 180 te brengen op f 200. De Voorzitter licht dit verzoek toe, er op wijzende dat, nu ook in Axel een dergelijke inrichting ge komen is, zy van deze gemeente de subsidie moeten derven en daar nu de Provincie haar subsidie geeft onder voorwaarde dat van andere gemeenten een bedrag moet inkomen van f 245, zou zy in de moeilijkheid komen om de provinciale subsidie te te missen, wat voor haar een groot nadeel zou be- teekenen. De gemeente Zaamslag heeft ook steun verleent en aan Hoek zou dit ook gevraagd worden zoodat zij met de f 20 verhooging van deze ge meente zou kunnen voldoen en aan de gestelde voorwaarden. Het voorstel om de f20 toe te staan gedurende de jaren 1913 tot en met 1915 wordt z. h. s. Aan genomen. 6. Adres agenten van politie. Het ingekomen adres van de agenten Meulenbroek, Witte, Kwaak, Vau Doorn en Annot behelsde het verzoek tot herziening hunner jaarwedden. Het voorstel van B. en W. is om niet direct op het verzoek in te gaan maar aan adressanten voor het dienstjaar 1914 een gratificatie toe te kennen vau f 25. Het verzoek zelve kan behandeld worden bij de begrooting. Z. h. s. dienovereenkomstig be sloten. 7. Aankoop van een motorbrandspuit. De Voorzitter geeft dit punt in bespreking. De heer de Jager vraagt wat de totale kosten zijn, waarop de Voorzitter antwoordt dat het totale bedrag is f3100 hierbij is begrepen 100 M. slangen. De heer Lensen vraagt of er geen overeenkomst gesloten is omtrent de betalingstermijnen, daar het z.i. gewenscht om een gedeelte der koopsom b.v. over oen jaar te voldoen, met het oog op eventu- eele gebreken, daar de firma dan vlugger bereid deze te herstellen. üe Voorzitter zegt dat geleverd wordt op 3 maanden, wel is hierover gesprok'en, doch de firma was daartoe niet genegen. Voorts vraagt de heer Lenseu of het nu ook in de bedoeling ligt met de aankoop dezer spuit, om de brandweer te reorganiseeren ten einde te komen tot een belangrijke besparing van geldon voor personeel. De Voorzitter zegt dat de bedoeling is om, kan het zijn, in een volgende vergadering reeds hier over te spreken. De heer de Bruijne acht het wonschelijk dat ook in relatie wordt getreden met de firma Bikkers uit Amsterdam, daar deze firma, naar hij vernam, zulk een goed fabrikaat levert. De Voorzitter zegt dat dit gebeurt is. De heer de Bruijne had bij de proefneming van de spuit te Sas van Gent nog hooreti verluiden dat die spuit voor genoemde gemeente wel goed was doch niet voldoende voor Ter Neuzen. De Voorzitter zegt dat hun gebleken dat zij wel voldoende is daar de straal een hoogte bereikte van 2 M. Het eerste gedeelto van het voorstel van B. en W. wordt nu in stemming gebracht, nl. een motor brandspuit met een capaciteit van 600 L- water per minuut aan te koopen bij de firma J. H. v. d Ploeg te Grouw, welk voorstel wordt aangenomen met 10—1 stem, die van den heer de Bruijne. Z. h. s. wordt aangenomen het voorstel om aan den heer G. J. H. Zimmerman alhier voor het instellen van een onderzoek naar verschillende systemen van motorbrandspuiten een honorarium toe te kennen van f100 -p reiskosten, en eveneens aangenomen a. het voorstel om een geldleening aan te gaan van f 3000 tegen een rente van ten hoogste 5 en eene jaarlijksche aflossing, te be ginnen in 1915 van f 500 b. te bepalen' dat de rente en aflos uit de gewone inkomkten der gemeente zullen worden gevonden. Een vorstelijke gift. Tegen de vliegen. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 en 2 uur, ds. H. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Doopsbediening- Sluiskil 9 en 2 uur. Dlir. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, ds. J. B. T. Ilugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, ds. E. Raams. Hulst 9 uur, ds. Den Boer. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Lokaal ,,Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Nenzen ö'/i uur, Evangelisatie. ZONDAG 14 JUNI 1914. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 nur, Ds. J. F. van Hulsteijn Voorber. H- Avondm. Axel Stationstiaat 9 uur, Ds. Chr. Bruins en 2 uu Ds. J. H. Lammertsma. CORRESPONDENTIE. Middelburg. Tegen J. A. te Ter Neuzen is heden ter rechtbank alhier geëischt 3 maanden ge vangenisstraf wegens verduistering vaneen rijwiel. Hij legde een volledige bekentenis af. 's Gravenhage. In de heden gehouden zitting van de Tweede Kamer werd met 50 tegen 30 stem men verworpen het amendement v. d. Voort van Zijp, beperking van den Zondagarbeid bij de boot werkers. Het amendement Spiekman werd aangenomen met 41 tegen 39 stemmen. Amsterdam. Naar men ons seint heeft Ds. A. S. Talma [Oud Minister] het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Bennebroek aangenomen. Zetten. Hedenmiddag is aan den 80-jarigeu Ds- Tierson in de vluchtheuvelkerk een gedenk-album met pracht-teekening van 't gedenkraam over handigd. De directeur der Chr. Normaalschool, de heer Westrate hield daarbij een toespraak Hedenavond wordt den directeur der Heldruig- gestichten een serenade gebracht. Peking Te Shangai dreigt een opstand onder de revolutionairen uit te breken. Men wil de stad in bezit nemen. De president laat het arsenaal versterken. Athene. Griekenland heeft aan Turkije een ultimatum gesteld wegens het verdrijven van Grieken van Turksch grondgebied. in Landbouwwerktuigen op de weide van dhr. Ph. J. VAN DIXHOORN te AXEL op Koopt en verkoopt Effecten aan de binnen- en buitenlandsche beurzen. TRANSVALIA-RIJWIEL

Luctor et Emergo | 1914 | | pagina 3