„Klaverruiters." K ookstellen Kantoor Ir. P. DIELEMAN. Rijwiel. Bij H. VAN DOESELAAR. I Bij wie koopt men liet Beste Rijwiel. Bij wie koopt men het Sterkste Rijwiel. Bij wie koopt men liet Goedkoopste Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Iloogwatergetij te Terneuzen. Advertentie ii. H.H. Landbouwers. D. E. Wolfert Hz. I ZEELND'S ROEM RIJWIELFABRIEK, - - HOEK bij TER NEUZEN. - - G, DEES Jr. groot en klein, Op den lu Pinksterdag is in alle r.-kath. kerken van Rotterdam namens de geestelijk heid met aandrang verzocht, dat de vrouwen en meisjes uit eerbied voor Jezus in het II. Sacrament in de kerk en vooral aan de Com muniebank zullen verschijnen in zedige klee ding. (Msb.) De heer K. te Rijnsburg beging de on voorzichtigheid, een tweetal defect geraakte kunsttanden bij het naar bed gaan niet uit den mond te leggen, met het gevolg, dat hij 's nachts brakende wakker werd en tot de verontrustende ontdekking kwam dat hij ze had ingeslikt. Op advies van zijn geneesheer, begaf hij zich naar het Ziekenhuis, waar men den ganschen dag tevergeefs poogde, de tanden, die zich onder aan de keel hadden vastgezet, te verwijderen. Ten einde raad besloot men tot een gevaarvolle operatie over te gaan, welke echter het gunstige gevolg had, dat de tanden konden worden weggenomen. Naar we vernemen, is zijn toestand thans, ofschoon alle gevaar nog niet is geweken, toch bevredigend. Rott. Het gelukte visschers der- Maasvisscherij te Well (onder Ammerzoden), een steur te bemachtigen, die niet minder dan 2,40 M. lang was en naar schatting zeker een gewicht van plm. 250 pond bereikte. Voorzeker een buitenkansje, te meer, als men weet, dat thans de prijs varieert tusschen de 70 en 75 cent per pond. Doodelijk ongeval. In de Oliefabriek van de N. V. „De Schie" aan de Westerkade te Schiedam, geraakte van een der werklieden, zekeren De Koning, het sloofje, dat doortrokken was van olie en vet, in brand. Toen de man zich opeens door vlammen omringd zag, sprong hij in het water van de Westerhaven, waar hij echter spoedig weer werd uitgehaald. Hij werd vervolgens naar het Ziekenhuis vervoerd. De man had echter zoodanige brandwonden bekomen, dat hij aan de gevolgen is overleden. (Ned.) De Veerman van den Briel. Men schrijft uit den Briel aan deN. R. Ct. Weinige personen uit onze geschiedenis hebben voor het nageslacht zulk een alge- meene bekendheid gekregen als Jan Pieterszoon Coppelstock, de veerman van den Briel, die op een oogenblik toen allen het hoofd ver loren hadden en allerlei wolven op den weg zagen, precies wist wat hij doen moest. Met zijn In naam van Oranje wierp hij alle moeilijkheden links en rechts van zijn forsche zeemanslichaam op zij, en bereikte zijn doel, hij, het prototype van de varenslui uit ons Heldentijdperk, die niet anders de moeilijk heden zagen dan om ze te overwinnen. Voor hem nu is op den Tweeden Pinkster dag het eerste steentje gelegd voor, als het Nederlundsche volk dat wil, een gedenkteeken Het begin is ditmaal van Vlaardingen uit gegaan. De Knapen- en Padvindeisvereeniging Obadja aldaar stelde den archivaris van den Briel, den heer Joh. Been, een eerste gift ter hand voor een gedenkraam voor den Brielschen veerman in de Sinte-Catharinakerk aldaar, in het vertrouwen, dat het Nederlandsche volk daar „in naam van Oranje 1" zijn hulp en steun toe wil verleenen. In de Rijnstreek en in het Oosten van Groningen heeft het in den nacht van Zaterdag op Zondag vrij sterk gevroren. Een onbekend Amsterdammer stuurt telken jare ter gelegenheid van zijn geboorte dag 500 menschen een dag naar buiten. Woensdagmorgen vond dit wederom plaats. De leiding van het feest berustte weer bij de commissie voor het vacantie-kinderfeest (afdeeling Amsterdam van den Bond van Ne derlandsche Onderwijzers en Amsterdamsche Gymnastiek-Onderwijzersvereeniging.) Het uit stapje gold ditmaal Arnhem en omstreken. De milde gever heeft bepaald, dat ook na zijn dood zijn geboortedag op dezelfde wijze zal worden gevierd. Men schrijft aan het „Vad." Toen Z. K. H. Prins Hendrik jl. Vrijdag op den terugtocht van „Aerdenhout" bij Haarlem, alwaar de Prins een bezoek had gebracht aan Mr. G. van Tienhoven oud-Commissaris der Koningin in Noord-Holland, de gemeente Noordwijk-Binnen passeerde, werd de auto voor villa „Mignon" gedwongen te stoppen, omdat eenige Noordwijkerhoutsche jongelui, die te veel aan Bacchus hadden geofferd, daar op den Goóweg een relletje hadden veroor zaakt en nu den weg versperden. Nadat de onmiddelijk ontboden politie de menigte had uiteengedreven kon de Koninklijke auto passeeren. Ontaarde ouders. Dinsdagmiddag hoorden de buren van een bewoner der Hovestraat te Heer hulpgeschrei. Vele menschen snelden toe, en binnen eenige oogenblikken had zich een menigte voor de woning verzameld. Op het kleine plaatsje voor het huis mishandelden man en vrouw hun 20jarige dochter. Deze had een eind touw om den hals, hetwelk aan de eene zijde dooi de moeder, aan den anderen kant door don vader werd vastgehouden. Voor de deur viel het meisje bewusteloos neer. De menschen voor het huis waren stellig van meening, dat de ouders het meisje poogden te worgen, doch durfden in het begin niet te hulp komen. Een vrouw wierp wel met een steen naar den vader om het meisje te bevrijden. Een man verloste eindelijk het meisje, dat reeds blauw in het gezicht was. Nog denzelfden dag werden de ouders ge arresteerd, het onderzoek is in vollen gang. De ouders entkennnen den opzet. Een zestal getuigen worden gehoord. Het meisje ver toeft op het oogenblik bij een tante. Zij is pas in Februari bij haar ouders teruggekeerd uit het gesticht Miséricorde, waar zij eenjgen tijd verpleegd was. (L. K.) De Romeinsche correspondent van „Het Centrum" schrijft „Onder dagteekening van 7 Mei is bij de bevoegde Kerkelijke Overheid door jhr. mr. Ch. Ruys de Bee'renbrouck, lid van de Tweede Kamer, een civiele rechtsvordering ingesteld tegen den redacteur van het Weekblad „Rome", naar aanleiding van eenige artikelen, in dat weekblad verschenen in Januari en Februari. Zekere K. te Nijmegen moet zich, naai de bladen melden, ten kantore van een bank instelling aldaar, waar hij werkzaam was, aan diefstal van ongeveer f 7000 hebben schuldig gemaakt. Dit tekort werd Dinsdag ontdekt. Zondag heeft K. Nijmegen verlaten. Twee jongetjes van 6 en 7 jaar zijn uit de Noordwestgracht te Schiedam gedregd. Vermoedelijk zijn ze bij het spelen verdronken. Woensdagavond was de 27jarige koper slager L. M. te Vlaardingen bezig met het nazien van een carbid-lantaarn. Deze plofte uit elkaar. Hij werd aan het hoofd gewond en was bijna onmiddellijk dood. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, is, naar de N. R. C. meldt, te Amsterdam een inbreker gearresteord, juist toen hij een on bewoond huis aan den Singel verliet. Op hem werden bevonden een electrische zaklantaarn, een aantal sleutels en een dolkmes. Woensdagmorgen is, naar de N. R C. meldt, op het strand te Scheveningen, ten zuiden van de Buitenhaven, een Scheveningsche schokker gestrand. Er waren drie personen aan boord, die zich gered hebben door in het water te springen en naar het strand te zwemmen. Men meldt uit Eindhoven: Gistermorgen vond een landbouwer, afgaande op hun hulpgeschrei, bij de 2de kanaalbrug, zekeren II. W. alhier en diens meisje uit Gestel, beiden met ten deele afgesneden pols aan den kanaaloever liggen. Door de politie die onmiddellijk gewaar schuwd werd, zijn beiden naar Eindhoven vervoerd. Het meisje, dat ernstig verwond was, is naar het Liefdehuis getransporteerd, terwijl W. in arrest is gesteld. Een verijdelde aanslag Toen Prinses Maria de la Paz, infante van Spanje en gemalin van Prins Ludwig Ferdi nand van Beieren, Maandag de kerk van Bil bao verliet, drong een vrouw uit het volk door de menigte heen en plaatste zich in de eerste rij. i In haar hand droeg zij een flesch met vi triool, welke zij naar de Prinses wilde werpen. Zij werd gearresteerd en verklaarde zelf de infante te zijn en de bedriegster te willen straffen voor het feit, dat zij haar plaats in nam. De vrouw bleek krankzinnig te zijn. De Berlijnsche Stadsevangelisatie verkon digt in twee 'kerken en 22 zalen het Evangelie De 8 knapenkooren zongen in het laatste jaar op 7000 verschillende plaatsen, 41 stadzende- ingen, 5 candidaten en 17 zusters deden geregeld huisbezoek, Er werden ruim 3700 Bijbellezingen, 1900 lezingen en 770theeavon den gehouden. Iedere week werden 15000 ex van de „Sonntagsfreunde" en Preeken en 12000 andere bladen verpreid scholen, waarvan deze kinderen leerlingen zijn, omtrent hun karakter en gedrag. Oneer- ijke, of ongehoorzame en lastige kinderen komen voor uitzending niet in aanmerking. Bij de uitzending behoeven wij ons niet te houden aan de schoolvacantie. Zoodra het mooie weer komt, mogen ze met vacantie naar „buiten", reeds nu in Juni, en verder in Juli, Augustus, soms ook nog in September. Wie wil nu gastvrij zijn huis openstellen om aan één of meer van onze bleekneuzen een paar bruine wangen te bezorgen, die wende zich tot onzen Secretaris, den Heer G. MUIJS, Bureau „Vacantie Buiten" van.Olden- barneveldstraat 18, Amsterdam. En wie steunt onze kas Aan reiskosten, administratiekosten, tegemoetkoming in de uitrusting, drukwerken en dergelijke uitgaven kost ons elk kind gemiddeld een kwartje per dag. Wij hebben dus dit jaar ruim f3000.— noodig en onze kas is ledig. \N ie een pen ningske wil bijdragen, rende het aan onzen penningmeester, den Heer J. v. d. SLUIS, van Woustraat 27, Amsterdam. Het Bestuur van „Vacantie Buiten". Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 JUNI 1914. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. van Hulstejjn. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. Chr. Bruins en 2 uur Ds. J. H. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. JH. Lammertsma en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 en 2 uur, ds. H. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, ds. E. Raams. Hulst 9 uur, ds. Den Boer. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 6'/i uur, Ds. W. den Hengst van Veenendaal. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen 9, 2 en 5'/ï uur, Leeskerk. Lokaat „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. Uit New-York wordt bericht, dat in stallaties gemaakt worden, waardoor het mo gelijk zal zijn, dat de passagiers der groote stoomschepen tot het laatste oogenblik voor de afvaart in de telefonische verbinding blijven. Daartoe is noodig een drijvend telefoonbureau, dat met draden van het centraal-bureau in de stad en met speciale draden met het schip verbonden is. Het Loo. II. M. de Koningin zal morgen een bezoek brengen aan het Zuidelijk gedeelte van Drente. Het bekende landgoed Mollencate van baron van Dedem te Dedemsvaart, het opvoedingsgesticht Voldzicht en enkele groote boerderijen zullen allereerst bezocht worden. Om 5,50 zal de Koningin uit Meppel naar 't Loo teruggaan. Amsterdam. Heden promoveerde tot doctor in de rechten de heer G. A. Diepenhorst, ge boren te Strijen. ZEd. is een broer van Mr. P. A. Diepenhorst, professor aan de V. Univ. te Amsterdam en redacteur van de Antirev. Rotterdammer. Batavia. (Ilandelsbl.) Gisterenmiddag om 4 en hedennacht om 1 uur heeft eene uitbarsting van een vulkaan plaats gehad op het eiland Roewang. Een klappertuin en een bosch verbrandden door de lava. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken. Durazzo. De overste Thomson plaatselijk commandant van Durazzo heeft het beleg af gekondigd. Weenen. Uit Rome komt hier het bericht dat Durazzo reeds door opstandelingen is in genomen. Deze tijding is echter nog niet bevestigd. WIE HEEFT ER PLAATS? Evenals vorige jaren komt „Vacantie Buiten" weer met haar dringende vraag „Wie heeft er plaats?" Gij weet, het geldt zwakke kinderen van Christelijke volksscholen, voornamenlijk te Amsterdam en Rotterdam. Wij zoeken voor hen kostelooze plaatsing voor ten minste drie weken bij meer gegoede Christenen in de gezonde streken van ons land. Verleden jaar mochten wij 297 kinderen uitzenden. Dit jaar zijn liet er 450, die aan vrage hebben gedaan. Een vijftigtal zijn er om verschillende redenen van de lijst afge voerd. Van de overige 400 hebben wij twee doktersverklaringen, ten eerste van den huis dokter van het kind, ten tweede van den dokter onzer Vereeniging, dat het kind uit zending naar buiten bepaald noodig heeft Bovendien heeft onze dokter na geneeskundig onderzoek verklaard, dat het kind niet ziekelijk is, of verborgen kwalen heeft, zoodat het geen gevaar oplevert voor de omgeving. Ook worden door ons vooraf nauwkeurig inlichtingen ingewonnen bij de hoofden der Suiker kalm, Juni f ll5/s geboden,"Aug. f ll'/e te koop Oct./Dec. fll'/i» genoteerd. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 2,20 a f 2,60. Friesche Blauwen f 2,80 f 4,—. Zeeuwsche Bonten f3,50 a f4,80. Zeeuwsche Blauwen f 3,60 a f 4,80. Zeeuwsche Bravo's f 4,40 a f 4,60. Zeeuwsche Eigenheimers f 3,a, f 3.50. Spuische Eigenheimers f3,75 a f4, Andijker Muisjes f 3,80 a f 4,- per mand. Spuische Bravo's f 4,70 a f 4,80. Oude Malta's 9'/a a 1° oeQt Per kil°' Nieuwe Malta's 12 a 12'/i cent per kilo. Duitsche Rooden f 1,80 a f2.—. Westland Muisjes f3,80 a f4,— per mand. ANTWERPEN, 4 Juni 1914. Chilisalpeter, vast, noteering disponibel fr. 24,80 Juni fr. 24,50, Juli fr. 24,50 Febr./Maart fr. 24,85. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.75 a f 47.771/». Engelsch per 12— 12. MIDDELBURG, 4 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Tarwe was het eenige dat verkocht werd. Nieuwe tarwe f7,75 a f8,— zomergerst f0.— a f0.kroonerwten f0.a f0. alles per mud. Noteering van boter en eieren. Boter f 0,52" a 0,626, voor particulieren /0,G26 per Va kilo. Eieren f 4.10, voor particulieren f 4.50 per 100 stuks. TER NEUZEN, 5 Juni 1914. Boter per Va ?-0- f 0.57'/g- Eieren 104 stuks 3.40. AMSTERDAM, 4 Juni 1914. Lijnolie Jan./April f 28% Juli/Aug. f 28'/», Sept./ Dec. f281/»- DAGEN. Voorm Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Voorradigprima afgewerkte Onmisbaar bij het drogen van hooi, klaver, lucerne, haver, erwten, boontjes, enz. Uiterst conourreerende prijs. Aanbevelend, TER NEUZEN. geheel emaille en gewoon. Prima kwaliteit. Concurreerende prijzen. Ter Neuzen, Juni '14. Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand vanaf des morgens 9 uur in liet hotel „des Pays Bas", (Nieuwst.raat). m i

Luctor et Emergo | 1914 | | pagina 3