Mr. P. Dieleman. Ls. van Waesberghe-Janssens, Schitterende overwinning op TRANSVALIA. Groote prijs van Brussel. DE SY No. 4 aangekomen en tevens VIJF premiën behaald. i Tramalia Rijwieirakriet. Firma GEBRS. KAMI, ÏM-Ternem Kerk en School. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ternenzen. Ad ve Burgerlijke Stand. COURS met 202 deelnemers in het park van LAEKEN Afstand 100 K.M. geen zitdag houden. des Zaterdags na 12 uur gesloten zijn. (Prijs van den Koning). mooie prestaties ook komische oogenblikken. De Belgische vereeniging Voor Geest en Lichaam, uit Selsaete, gaf o. a. een kranig uitgevoerd nummer brugturnen. Onder de aanwezigen (naar schatting een 3000 a 3500) merkten we op de burgemeester en wethouders van Vlissingen, deinspecteuis der Lichamelijke Opvoeding en anderen. Goes. Door den heer A. S. J. Dekker werd met succes een nieuw rein-pneumatisch keik- orgel geleverd voor de Geref. kerk te Bergen- theim. 1 holen. De gemeenteraad alhier besloot tot het maken van een brug over de Lendracht. De raming beloopt f 240,000. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Geref. Kerken. Drietalte RottevalFe H. A. Kievits, te OldehoveE. v. d. Laan, te OnstweddeS. Verlare, cand. te Krabbendijke. Tweetal: te Overtoom (2de pred.) ds. J. G. Geelkerken, te Epe en A. Iloeneneld te Nijkerk. Beroepen te Nieuwerkerk (Zeel.) T. Bouma te Doorn (Gelderl.)te Lioessens G. J. Hak man, te Hollum (op Ameland)te Oostburg J. Telkamp caud. te Hillegom. Ned. Herv. Kerk. Drietal: te Eist (vac. ds. Blaauw)M. Hef ting, te Dalen J. C. van Dijk, te Roozendaal B. Klein Wassink, te Leeuwarden. Beroepen: te Oosthuizen A. II. Wefers Bettink, te Veldhoven (N.-Br.)te Woudsend (toez.)E. J. N van Leeuwen, te 's.Graven- moer (N. Br.). Aangenomen naar St. Maartensdijk (Zeel.) J. A. Broekers, te Krimpen a. d. Lek naar Lochem, A. R. Rutgers te Tubbergeu. Bedankt: voor St. Kruis door F. E. vau Santen cand. te Leidenvoor Bcnnebroek P. J. F. van Voorst Vader, te Nederhemert. Wedstrijd te Terdonck. De gisteren gehouden roeiwedstrijd te Ter donck is begunstigd door prachtig weer Evenals het vorige jaar woonde ook nu veel publiek den wedstrijd bij. De belangstelling kan men nog grooter noemen, dan bij de Europeesche kampioenschappen. Ook het vrouwelijk geslacht was ruimschoots aanwezig en men zag overal de nieuwste zomertoiletten. De lengte der baan was voor alle nummers 1600 M. In de Dinsdagavond te Arnhem gehouden protestvergadering tegen het optreden der politie, inzake het voorgevallene op de Hommel- straat op Zaterdagavond 9 dezer, welke ver gadering door ruiin 1700 menschen was be zocht, terwijl honderden werden teruggewezen, is als spreker opgetreden de heer G. Rijnders van Amsterdam. Aan het slot van de vergadering werd naar de N. R. C. meldt, onder applaus een motie aangenomen, waarin de vergadering haar verontwaardiging uitspreekt over het schan delijk optreden der politie en geëischt "Wordt de 'onmiddelijke verwijdering uit het politie corps van ilen betrokken inspecteur, daar deze als beslist gevaarlijk wordt beschouwd. Woensdagavond laat is te Scheveningen een politic-rechercheur bewusteloos gevonden met een messteek in de borst en een ernstige hoofdwonde. De drijfveer van den onbekende dader is vermoedelijk wraakneming. Het O. M. bij het gerechtshof handhaaf de na verhoor van de psychiaters het requi sitoir 15 jaar gevangenisstraf eischend tegen den Leidscheii student v. L. wegens moord, verleden jaar April op zijn verloofde gepleegd. Vijf leden uit het gezin van B. in de Leoninusstraat te Arnhem zijn plotseling ongesteld geworden. Men denkt aan een geval van vergiftiging. Eerst dacht men, dat het eten van lever er de oorzaak van was, maar een onderzoek heeft uitgemaakt, dat de ongestelheid niet te wijten is aan het gebruik van ondeugdelijke vleeschwaren. Alle vijf personeu zijn thans buiten gevaar. Onder Riel (N. B.) is een hevige heide en boschbrand ontstaan, die een grootehoe veelheid akkermaalhout in de asch heeft gelegd. De bosschen, meest denneboschen, behooren aan den heer v. d. B. aldaar. De oorzaak van den brand is niet bekend. Tot in Tilburg kon men den brand waarnemen. De 8-jarige J. v. d. S., die onder de stoom tram Steenwijk-Oosterwolde is geraakt, en wiens beide beenen (afgereden werden, is overleden. Het in den Nieuwqji Waterweg bij Hoek van Holland gevonden lijk is herkend als dat van den veertien dagen geleden bij een aan varing verdronken 24-jarigen schipper A. er- hey uit Hoogvliet. In de Haarlemmer Houttuinen te Am sterdam is een 15-jarige jongen uit een derde verdieping gevallen. Hij kwam terecht op een voorbijganger, die inwendig gekneusd werd en naar liet Binnengasthuis moest worden vervoerd. De jongen is er zonder letsel ufge* komen. Gruwelijke bijzonderheden worden geseind over de geredden van de „Columbian Ier- wijl dit er volgens het eene telegram vijf waren, bevonden zich volgens een ander maar vier menschen in de boot. De kapitein van de „Seneca", den Amerikaanschen douane; kotter zag Zondagochtend een boot, die hy eerst voor een vischersboot hield. Naderbij komend bemerkte hij, dat er iets niet jin orde moest zijn op het vaartuigje, lwee mannen zaten aan de riemen. Iwee andere lagen doodelijk zwak op den bodem der boot. Een leed aan koudvuur in een voetwond. Men hoopt, hen er weer bovenop te doen komen. De overlevenden hadden zich in die vree- selijke veertien dagen met beschuitkruim en schoenleer gevoed. Daar het veel regende konden ze tenminste hun dorst lesschen. De eerste twee dagen zagen ze drie stoombooten, later geen meer. Volgens de „Daily Telegraph schrijft de M. Crt., waren de geredden nauwelijks in staat, handen of voeten te bewegen. Ook konden ze nog slechts fluisteren. De twee schepen, die de schipbreukelingen van de „Columbian", uitgezonderd de laatst gevondene, aan boord hebben genomen, de „Franconia" en de „Manhattan zijn Woens dagochtend te Antwerpen aangekomen. De mannen waren welvarend. Een verslaggever van het „H. van Antw." heeft van hen een en ander gehoord. Daaraan ontleenen we, dat de ontploffing aan boord van de „Colum bian" zoo hevig was, dat de luiken zeer hoog in de lucht werden geslingerd. Een opvarende, die in een reddingsboot was neergelaten, maar daar weldra den laatsten adem uitblies, trokken zijn metgezellen de broek uit, om dit kleedmg- stuk als noodsein te doen dienen. Een boots man had een electrische lantaren bij zich en deed deze onophoudelijk schitteren. Men klaagt over het ontbreken van een reserve toestel voor draadlooze telegrafie, dm*1' dat, wat zich aan dek van de „Columbian bevond, terstond werd vernield, evenals over het niet toegerust zijn van de sloepen met een dei ge lijke inrichting, waardoor de aanwezigheid dier booten gedeeltelijk tot een bespotting werd gemaakt. Uit wat uit Halifax uit het verhaal van den eersten officier der „Columbian werd geseind, die eveneens tot de geredden behooit, blijkt, hoe de tegenspraak tusschen de opgaven betreffende het aantal laatstelijk opgepikten kan worden opgehelderd. Inderdaad waren nog slechts vier levenden aanwezig in de door de „Seneca" ontdekte boot. Een van lien die daarin het laatst bezweek, was de Russische olieman Jacob, welke zout water dronk en krankzinnig werd. Hij trachtte zijn kameraden met een bijl te dooden, waarom hij vastge bonden moest worden. In dien toestand bleet hij nog schreeuwen, tot hij van uitputting, stierf. Over 't algemeen trouwens wordt liet drinken van zeewater de oorzaak van schiik- kelijke pijnen voor de uitgeteerde mannen genoemd. Gisternacht hebben bandieten den snel trein van Toulouse naar Bordeaux doen ont sporen. Zij hadden tusschen de stations Bo- nencontre en Lafox 17 dwarsliggers van de lijn opgebroken. De locomotief en de tien wagens waaruit de trein bestond zijn alle uit het spoor geloopcn doch als door een wondei is geen der rijtuigen omgevallen en 8ee" "^r reizigers gedeerd. De materieele schade is echter groot, de lijn is over een afstand van 500 M. vernield. r Langs den weg heeft men overal een vrij langen afstand het gras platgetrapt gevonden waaruit men afleidt dat de bandieten talrijk zijn geweest. Niemand van liet spoorweg personeel of de passagiers heeft eclitei een van hen gezien. In het postrijtuig van den trein waren veel brieven met geldswaardemen vermoodt dat het daarom te doen is geweest. PREDIKBEURTEN. LONDEN. Gisterenmiddag heeft een af vaardiging van kiesrechtvrouwen getracht om door te dringen in het koninklijk paleis. De politie had uitgebreide maatregelen getroffen het plein voor liet paleis was met een sterke macht afgezet en een groot aantal agenten te paard en te voet was in de parken in den omtrek opgesteld, schrijft o. m. de N. R. C. Toen de afvaardiging trachte zich een door tocht te banen, ontstond een hevig gevecht, waarin de politie niet schroomde gebruik te maken van stokken en de hoeven der paarden. Mevrouw Pankhurst en Sylvia Pankhurst zijn beiden gearresteerd. Het publiek legde in het geheel geen sym pathie voor de kiesrechtvrouwen aan den dag, maar stond urenlang achter de politiecordons in opgewekte stemming te wachten. Veel vroolijkheid veroorzaakte het als een sproei wagen werd gebruikt om het publiek achter uit te dringen. Toen de arrestanten met gescheurde kloeren, loshangende haren en bebloede gezichten voorbij werden gevoerd, één bewusteloos op een draagbaar, klonk uit de menigte luid ge- jouw voor de vrouwen en hoezee-geroep voor de politie. In verband met deze poging zijn 43 vrouwen en 3 mannen gearresteerd. Middelburg. Heden werden veroordeeld we gens diefstal van balen P. M 27 jaar en A. V., 32 jaar, te Ter Neuzen, tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest, en wegens heling VV. de J., koopman te Ter Neuzen, tot 3 maanden. Den Haag. Gisteren zijn 11. M. de Koningin en de Prins ter kerk geweest onder gehoor van Dr.- Cramer. Amsterdam. Heden is het Deensche Konings paar uit Brussel vertrokken. Te Rozendaal was het stationsgebouw geheel met bloemen versierd. Te Amsterdam werden zij ontvangen door den Commissaris der Koningin, door Burg. en Weth. door al de Ministers en verschil lende liooge autoriteiten. Parijs. Uit Durazzo wordt geseind dat eene huiszoeking is gedaan bij Essad Pasja. Er werd een eigenhandig geschreven brief gevon den met bevel om op te rukken. Voorts een veldtochtsplan, waarin geheel Skoetari tegen de regeering in opstand gericht is. Een bediende heeft eene bekentenis afgelegd dat amunutie en wapenen in handen gespeeld zijn. De revolutie dreigt uit te breken in Tirana. Ongeveer 5000 vijandelijke troepen omsingelen de regeerings-troepen. MIDDELBURG, 20 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van geen beteekenis. Tarwe werd aan vorige week prijzen betaald. Nieuwe tarwe f7,75 a f8,— zomergerst f0. a f0.kroonerwten fO.a f0. alles per mud. Noteering van boter en eieren. Boter f 0,525 a 0,625, voor particulieren /0,G26 per Va kilo. Eieren f 4.—, voor particulieren f 4.40 per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 23 Mei Zondag 24 Maandag 2a Dinsdag 26 W oensdag 27 Donderdag 28 Vrijdag 29 Heden overleed na een langdurig lijden te Vlissingen in het St. Jozepliziekenhuis onze geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom de Heer RENIER VAN DE REE, in den ouderdom van bijna 70 jaar. Namens de familie, J. VAN DE REE. Schoondijke, 20 Mei 1914. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Het kantoor van den Notaris L. G. JAMES te Sluis zal gedurende de zomermaanden NAPOLEON, GOETHE, SEMPER MILLIOR, FANCY van 4 cent thans voor 21/, cent per stuk. „nvc LA CELESTA, DIAMANT, SELECT, LABOR, AMST. BANK, GILDEN VLIES van 3 cent thans voor P/s cen^ per stuk. BRAZILIAANTJES, URKERS; MODJO, EENIG, UILTJE van 2Vj en 3 cent thans l1/* cent per stuk. Minste kwantum 500 stuks. Prijzen per Mille resp. f 24,—, f 15, - en t 12,50. OUDE VORSTENLANDEN (restant) a f 10,per 1000 stuks. Postwissels aan TILKEMA, Grossier in Sigaren, Borneostraat 12, Am sterdam. Van 18 tot en met 22 Mei. Aangekomen zijn W C. Hamelink, varensgezel, Walravenstraat 8, uit Nijmegen. G. G. M. Bogers, pastoor. Korte Kerkstraat 22, uit Bergen op Zoom J F. Bolleman, bakkerskn., D. Visserstraat 118, uit Katwijk. I. M. v. Goethem, dienstb., Heerengracht 3, uit St. Jansteen. J. M. Cense, onderwijzer, 2e Kortestraat 9, uit Middelburg. K. Boersema, Agent van pol. D. Visserstraat 81, uit Groningen. P. Crombeen, landb. kn. Q 185, uit Boschkapelle. J. 't Gilde, herbergier, P 50, uit Hoek. F. Dieleman, bakkerskn. O 116, uit Goes. A. Dees, onderwijzer, Dijkstraat 31, uit Middelburg. R. M. Obrie, dienstbode Q 237 uit Westdorpe. Vertrokken zijn W. C. Hamelink, varensgezel, Walravenstraat 8 naar Rotterdam. A. Verpoorten, koewachter, Q 114, naar Hoek. J. Verplakke, dienstb. Markt 2, naar Goes. A. Koole, arbeider P 77 naar Hoek. M. Hamelink, dienstbode P 26, naar Hoek. M. Dor- leijn, strijkster, van Bovenstraat 1, naar O. en W. Souburg. K. de Blaeij, landbkn. O 6, naar Hoek. J A. Frederiksen, dienstbode, C 123 naar Zaamslag. J. B. Standaert, zonder beroep, Noordstraat 50, naar Grave. A. de Ridder, koewachter, Dekkerstr. 42 naar Zaamslag. K. Speetjens, kantoorbed., Zand straat 1, naar Helmond. A. C. Bracke, slagerskn., Q 182, naar Graauw. Veertien dagen in de boot. en van Cornelia Florussen. 14 Mei; Marinus Fran cois, z. van Jojakim Herrebout en van Aaltje Geelhoedt. 17 Mei Jacobus, z. van Arie Schoon- akker en van Maria Verberkmoes. Overlijden. 5 Mei. Tanneke Sara de Feijter, oud 2 d. d. van Johannes Willem en van Adriana Cor- nelissen. 7 Mei. Rieter Verhelst, oud 70 j., echtg. van Suzanna Mechielsen. 10 Mei. Jacomina Roose, oud 64 j-, eehtg. van Pieter de Jonge. ZONDAG 24 MEI 1914. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. Kuyper van Schoon- dijke en 2 uur Ds. J. H. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Ds. Kuyper. Zaamslag 9 en 2 uur, ds. H. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j uur Dlir. L. Dek en 2 uur, Ds. A. Timmerman, Doopsbediening. Woensdag 27 Mei 3'/i «nr, Ds. A. Timmerman, huwelijksinzegening. Sluiskil 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, ds. E. Raams. Hulst 9 uur, ds. Den Boer. Hontenisso 9'/j uur, D. A. Timmerman van Ter Neuzen. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. Bakker van 's Gra- venhage. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat Ter Neuzen 9, 2 en 5'/j uur. Dhr. R. Kok van Ierseke. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen 9, 2 en 5'/2 uur, Ds. Hubregtse van 's Gravenpolder. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 61/, uur, Evangelisatie. De kiesrechtvrouwen. n rt n n n it 0.55 1.27 1.59 2.32 3.6 3.43 4.22 Advocaat en Procureur, te Middeburg, zal ZATERDAG a. s. te AXEL Bezorgt Gelden op hypotheek onder verband van landerijen, huizen en schepen. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 14 Mei. Jan Dieleman [van Axel], oud 23 jm. en Levina Pieternella Florussen, oud 18 j., jd. Andries Cor- nelissen (van Boschkapelle), oud 24 j jm. en Janna Catkarina van Langevelde, oud 23 j., jd. Jacob Boer [van Axel], oud 25 j., jm. en Krina Wisse, oud 25 j., jd. Machiel Meeusen [van Ter Neuzen], oud 26 jjm. en Maria Pieternella Jansen, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Mei. Petrus de Roo [van IJzendijke], oud 34 j., jm. en Elizabeth de Pooter, oud 28 j., jd. 14 Mei. Albertus .Rodenhuis, oud 30 j., jm. en Catharina Cornelia Schieman, oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Tanneke Sara, d. van Johan nes Willem de Feijter en van Adriana Cornelissen 11 Mei. Johanna Elizabeth, d. van Leendert Dees Wij ruimen op tegen verminderde prijzen bekende merken prima Sigaren:

Luctor et Emergo | 1914 | | pagina 3