Bur g e r 1 ij k e Stand. Telegrafische Berichten. Handelsberichte n. Ingezonden Stukken. TER NEUZEN, 24 Maart 1914. Boter per Va K.G. f 0.G5. Eieren 104 stuks 3.40. KOERS VAN HET GELD. is ingekomen, waarin gevraagd werd om overname der motorspuit. Verscheidene maanden is dit aan hangig geweest en bij de begrooting van 1914 heeft men de subsidie van f75 op f 150 gebracht. Hierna is door de „Vrijwillige" wederom een adres inge diend waaruit bleek dat zij met die verhoogde subsidie nog lang niet uit het moeras waren, integen deel, indien zij niet krachtig geholpen werden zij de zaak stop moesten zetten. Thans is de zaak zoover gevorderd, dat er tusr- schen B. en W. en de Commissie van Bijstand instemmigheid is en het volgende willen voorstellen le. een deskundige aan te wijzen voor het onder zoeken en taxeoren der motorspuit2e. bij gebleken geschiktheid de raad voor te stellen de spuit aan te koopen tegen zoo laag mogelijke prijs en con tractueel te regelen de betaling der koopsom alsmede de bediening der spuit. De betaling zouden ze in 5-jaarl. termijnen willen hebben en de voorwaarde gesteld zien, dat gedurende die 5 jaren het bestuur der vrijwillige moet zorgen voor het bedienen der spuit3e. een reorganisatie van het brandweer korps in 't leven roepen. De heer Moggré acht het voordeeligst voor de gemeente om de spuit over te nemen. Hij heeft een 5 a 6-tal oefeningen meegemaakt en daarbij den indruk gekregen dat deze goed werkt. Spr. vindt het wenschelijk om dan de vrijwilligers er bij te houden, daar deze de bediening kennen. Later kunnen we dan daarbij een nieuwe aan schaffen. Thans hebben we toch nog de andere spuiten en kunnen ook nog beschikken over die der militairen. Spr. kan best meegaan met het voorstel van B. en W. De heer Waalkes vindt het verkeerd om van het standpunt uit te gaan, anderen uit het moeras te helpen. Doen we dit, dan kunnen ook andere vereenigingen komen, die moeilijk zitten en vragen of we zaak overnemen. Daar de gemeente-brand weer veel geld kost was het misschien beter om eens te beginnen om de vrijwillige een flinke sub sidie te geven met de voorwaarde hen te verplichten dat zij zich te houden hebben aan het commando van de gemeente-brandweerhij gelooft dat we hiermee evenver komen. De heer Donze zegt, dat liij bij de brandweer alle rangen doorloopen heeft en toen hij deze verliet was zij in kwijnenden toestand, wat er thans niet op verbeterd is. De toestand is zeer slecht, wat eerst blijken zou, als er eens een flinken brand in de kom uitbrak. De vrijwillige is niet veel beter. Steeds ziekelijk. Nu zou hij het ver keerd vinden als de gemeente die ook ziekelijk is, nog een ziekelijke motorspuit overnam. Laten we de brandweer goed organiseercn en dan een flinke nieuwe motorspuit aankoopen en goed personeel aanstellen. De bediening kan dan door een man of twaalf geschieden, dus winnen we heel wat geld uit. Al die hulpmiddelen beteekenen niets en zijn niet in het voordeel der gemeente. Daarom kan spr. niet meegaan met B. en W. De heer Dees, terugkomende op wat de heer Waalkes gezegd heeft, deelt mede dat ook in het dagelijksch bestuur de vraag overwogen is, of we aan filantropie moeten doen. En in dien zin ge looft hij dat we met de vrijwillige niets hebben uit te staan. Spr. verklaart zich aldus nemen we de spuit over dan hebben we een oude spuit van een 3 4 paardekrachten met een watervermogen van slechts 200 L per minuut. Met een nieuwe motor spuit te koopen zouden we een f 1000 meer uitgeven, doch 'dan zouden we ook een spuit hebben van 7 a 8 paardekrachten met een watervermogen van hOO L. per minuut. Spr. brengt in herinnering de brand aan 't spoor die heel wat geld aan de gemeente gekost heeft. Hadden we een nieuwe spuit, dan kon dat overtollige personeel afgeschaft worden en konden we op die manier heel wat geld uitwinnen dat gebruikt kon worden voor rente, aflos- enz. van een nieuwe spuit. Spr. acht het voordeeligst over te gaan tot aankoop van een nieuwe motorspuit. De heer Lensen komt, na al het gehoorde, tot de conclusie dat overname of grootere subsidie geven den toestand niet verbetert. Ten tweede, afgaande op het feit dat de brandbluschmiddelen onvoldoende zijn, is hij van meening dat we toch, al nemen we deze spuit over, moeten overgaan tot aankoop van een nieuwe motorspuit. Adviseert niet tot overname over te gaan. Koopen we een nieuwe, dan behoeven we die ook niet direct te betalen. Nemen we hem over of geven we hooger subsidie dan hebben we nog geen zeggenschap. In aanmerking nemende de prijs van overname f 2000 dan is het beter om f 1000 of f 1500 meer te geven voor een spuit van 500 L. per minuut. We komen dan op een peil waarop we met de brandweer behooren te staan. Al het andere noemt spr. slechts lapmid delen. De heer D. Scheele kan zich goed aansluiten bij het voorstel van B. en W., van oordeel zijnde dat dit indien we de spuit zoo laag mogelijk overnemen de voordeeligste weg is. De heer De Jager, accoord gaande met den heer Dees dat we aan geen filantropie behooren te doen, merkt toch op dat niet vergeten moet worden dat de vrijwillige brandweer gedurende een 25 jaar heel wat diensten gepresteerd heeft voor de gemeente. Was die spuit er niet dan zouden we toch reeds voor een 15-tal jaren nieuw materieel aangeschaft moeten hebben. Spr. begrijpt niet dat er iets tegen kan zijn om een deskundig onderzoek in te stellen. Over de prijs kan later nog gehandeld worden. De heer Eijke sluit zich aan bij B. en W. De heer Dees wil niet gaarne te kort doen aan de verdiensten der vrijwillige, doch daarom be hoeven we ons nog niet op het standpunt te plaatsen de spuit over te nemen. De Voorzitter, de sprekers van antwoord dienende, zegt in betrekking tot de woorden van den heer Donze, dat zijn voorstelling niet geheel en al juist is. Toestemmende dat de toestand verbetering behoeft, komt hij toch op tegen de bewering als zou het zoo slecht zijn als deze voorstelde. Het standpunt van den heer Lensen vindt spr. het radicaalst. Daar voelen B. en W. ook veel voor. Doch we zouden gaarne in vrede van elkander scheiden en liever trachten een behoorlijk accoord te maken, daar zij toch hunne diensten bewezen hebben aan de gemeenschap. Wat nu betreft de handspuiten, spr. is van meèning dat deze voor een plaats als de onze, hun tijd gehad hebben. Dan, is één motorspuit genoeg en hij gelooft van neen. Doch daar de handspuiten bewezen hebben nog goed te zijn, kunnen we als tusschenweg nemen de overname van de motorspuit. Na een 5 6 jaren kunnen dan een paar motorspuiten aangeschaft worden. Met de heer Lensen is hij van meening dat we goed doen de Vrijwillige te doen verdwijnen, dan hebben we zeggenschap. Nu kunnen we dit door overname der spuit, derhalve raadt spr. aanneming van hun voorstel aan. De heer Lensen is hier wel voor te vinden als het maar tot niets bindt. De heer Dees zegt dat de drie gemeentespuiten samen een capaciteit hebben van 360 L. per minuut en de gemeente jaarlijks, kosten 7 a 800 gld. Koopen we een nieuwe ad f 3500 met een capaciteit van 500 L., komt dit de gemeente te staan op f650 met inbegrip van rente, alios enz. Spuit C die met weinig man kan bediend worden, zou dan kunnen verhuizen naar Driewegen, dit was z. i. een goede oplossing. De heer De Bruijne zegt wel een beetje huiverig te zijn om die oude juffer op Driewegen te ont vangen, daar deze op een moment zooveel watei kan verslinden en we daar juist zoo weinig water hebben. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h.s. aangenomen. 15. Vaststelling kohier hondenbelasting. Dit wordt z, li. s. vastgesteld op een bedrag van f 873,60. 16. Voorstel inzake vaststellen van een verorde- het verblijven van woonwagens in de nmg op gemeente. De Voorzitter verlaat even de vergadering. De Secretaris leest de verordening voor. De heer Visser [Voorzitter] zegt dat deze veror dening in het leven geroepen is naar aanleiding van den last die buitenmenschen hebben van de bewoners van woonwagens. De heer De Bruijne zegt dat in den laatsten tijd dergelijke woonwagens veelal gekampeerd zijn aan de Othenesch brug, dat. rijksgrond is en vraagt of ze daar geweerd kunnen worden. De Voorzitter ter vergadering gekomen antwoordt bevestigend. De heer De Jager merkt op dat het verblijf dier wagens wellicht ook tengevolge heeft de vele bedelarij die men hier kan waarnemen. De Voorzitter stemt dit ten deele toe het zal er wel wat door verminderen. De heer Moggré vraagt hoe het dan staan zal met de kermiswagens, waarop de Voorzitter ant woordt dat deze niet zoozeer in dien zin van woon wagens als we in de verordening hebben neerge legd, zijn aan te merken. De verordening, waarin verboden wordt dat bewoners van woonwagens in deze gemeente ver blijf houden, wordt z. h. s. aangenomen. 17. Regeling jaarwedde nieuw te benoemen ambtenaar ter secretarie. De Voorzitter deelt mede, dat door het vertrek van den ambtenaar Vroegop het wenschelijk is dat een nieuwe regeling getroffen wordt, daar anders de zaak ter secretarie vastloopt. Een bepaald voorstel is er wel niet, doch aan den secretaris is opgedragen een rapport samen te stellen over een eventueele regeling. In dit rapport zegt de secretaris o. a., dat naar zijne meening den heer Huijssen, op 1 Dec. 1913 iii dienst getreden, niet de gelegenheid moet ont nomen worden om door ijver^ en nauwgezette plichtsbetrachting, zich over eeni^en tijd den rang van adjunct-commies waardig te maken en daarom acht hij de aanstelling van een klerk ter secretarie gewenscht. Hij geeft de voorkeur aan een gediplo meerd ambtenaar. In verband met het meerdere werk ter secretarie a. de Landstormwet, de Invaliditeitswet, Vogel- wet, Visscherijwet, Pensioenwetten gemeente-ambte naren, de tot standkoming van de Mulo-school en de H. B. S., zijn de ambtenaren gehouden geweest van af April 1913 tot nu toe, gedurende 3 a 4 avonden per week van 7 tot 10 uur over te werken en het laat zich aanzien, dat nog meer overwerk zal moeten worden gevergd. Indien het Coll. van B. en W. met hem over tuigd is van de noodzakelijkheid tot aanstelling van een behoorlijk onderlegd ambtenaar, geeft hij in overweging den raad voor te stellen de jaar wedde van den te benoemen klerk zoodanig te regelen, dat de gelegenheid wordt gegeven iemand te benoemen, in het bezit van het diploma van de Ned. vereeniging voor gemeente-ambtenaren De Voorzitter zegt, dat hieruit blijkt dat voor ziening en dat wel met een gedipl. ambtenaar, drin gend noodig is. Hij heeft zich afgevraagd, dient dan niet in dat verband de jaarwedde-regeling der andere ambtenaren herzien te worden. Indien we nu een klerk oproepen ad f 600, dan is het billijk naar verhouding de anderen ook iets te verhoogen. Spr. stelt zich de regeling dan aldus voor een nieuwe klerk met diploma oproepen ad f600, de jaarwedde van den commies brengen op f 760 en die van de oude klerk op f 600, waardoor de meer- derd uitgaven zonden bedragen pl. m. f200 Gevraagd wordt hoeveel sollicitanten zich hebben opgedaan, waarop de Voorzitter antwoordt, dat er 4 waren, waarvan er 2 in aanmerking kwamen, allen zonder diploma. De heer Waalkes geeft zijn bevreemding te kennen, dat thans bij deze zaak een geheel nieuwe regeling aan de hand wordt gedaan en toen we daar straks verzoeken hadden van gemeente-werklieden, was daarvan niets te bespeuren. Wat bij de eene cate gorie gedaan wordt dient ook bij een andere gedaan te worden. Hij keürt dit niet goed. De heer Dees acht zich geroepen te verklaren, dat die regeling der ambtenaren ter secretarie niet van B. en W. is, doch van den Voorzitter. De Voorzitter zegt dat de heele kwestio niets anders is dan of de heeren ons machtigen willen een oproeping te doen voor een nieuwe klerk. De heer Lensen wenscht dit punt ook in de de commissoriale vergadering behandeld te zien, waartoe besloten wordt. 18. Ontheffingen belastingen. Z. li. s. worden enkele ontheffingen van plaatse lijke belastingen verleend. De Voorzitter deelt nog mede, dat een verzoek is ingekomen van het Burgerlijk Armbestuur tot enkele af- en overschrijvingen in de begrooting 1913. Het verzoek wordt z. h. s. toegestaan. Nu komt aan de orde het voorstel van de heeren Moggré e. a. om in verband met de verordening op het heffen van leges, aan de plaatselijke bladen gratis inlichtingen te verschaffen van den burger lijken stand. Naar aanleiding van dit voorstel brengen B. en W. onder de aandacht dat bij aanneming daarvan een privilegie in het stuk van belasting in het leven wordt geroepen, hetgeen door art. 176 der grondwet niet wordt toegelaten. Voorts meenen zij te mogen opmerken dat het algemeen belang in geenen deele wordt geschaad, wanneer de rubriek Burgerlijke Stand voor zooveel deze gemeente betreft, in de lokale bladen niet wordt opgenomende opname hiervan geschiedt zuiver in het belang dier bladen. Het gaat h. i. niet aan de secretaris eeuer ge meente als deze, in meer of minder mate gratis als een bureau voor bepaalde soorten van informaties te bezigen en op deze manier van den arbeid van het secretarie-personeel, dat toch reeds met werk overladen is, te profiteeren, derhalve ontraden zij aanneming van het voorstel. De heer Moggré zegt dat de voorstellers meenen dat het plaatsen van'genoemde inlichtingen een algemeen belang is, wat voor hen een reden was om op deze manier tegemoet te komen. De heer Waalkes zou de verordening intact willen laten, doch de Burgerlijke Stand elke week aange plakt zien op de daarvoor aanwezige borden aan het stadhuis. De heer Scheele zou nog uitbreiding willen geven deze aangelegenheid. Hij heeft gezien dat in de courant een nieuwe rubriek geopend is, nl. loop der bevolking van in- en uitgaande personen en zou deze daarbij willen koppelen. De heer de Jager merkt op in betrekking tot het zeggen van B. en W. betreffende privelegiën scheppen, dat hij in de Gemeentestem een vraag van dezelfde strekking aangetroffen heeft die juist anders uitgelegd werd. Is er geen andere weg, vraagt spr. Hij is ook van meening dat het een algemeen belang, ofschoon het ten deele ook een persbelang is. Is het niet mogelijk het desbe treffende art. uit de verordening te lichten. De heer Lensen voelt veel voor het idéé van den heer Waalkes om nl. die inlichtingen 1 maal per week aan te plakken, dan was de kwestie van de baan. De heer de Jager vindt het niet goed dat die inlichtingen betaald moeten worden als andere gemeenten dat ook eens gingen doen, waar moet dat dan tcch heen. De heer Dees begrijpt niet dat men zich hier zoo angstvallig aan dat tarief vasthoudt. De pers wordt toch niet verplicht tot opname. Gebleken is toch dat het stellen van een bedrag toch geen beletsel is, want ten gerieve der abonné's worden opgenomen, daar men wel weet dat vooral de vrouwtjes belang stellen in die rubriek. De ambte naren kosten ons geld en daar spr. het niet zoozeer een algemeen belang acht, kunnen die daarvoor toch eigenlijk niet gebruikt worden. Het zou spr. spijten dat de verordening inge trokken werd op dat punt. De heer Moggré vraagt nog of het niet mogelijk is de verordening zoo te laten, doch appart te be sluiten tot gratis opname aan de plaatselijke bladen. De Voorzitter beantwoordt de verschillende spre kers en ontraadt d^ verschillende voorstellen, van meening zijnde dat het 't best is om de verordening eens 1 jaar te laten werken en dan daar eens op terug te komen. Het voorstel wordt verworpen met 7—5 stemmen. Voor stemmen de heeren De Feijter, Waalkes, Scheele, Moggré en De Jager. Het vootstel van aanplakken wordtingetrokken. De Voorzitter deelt mede, dat van den heer Noordhoek, leeraar aan de H. B. S. alhier, een verzoek is ingekomen om eervol ontslag tegen 1 Sept. wegens zijne benoeming aan de H. B. S. te Goes. Dit wordt z. h. s. verleend. Tevens worden B. en W. gemachtigd een oproeping te doen voor een nieuwen leeraar. Na eenige beslissingen omtrent reclames school geld en H. O. wordt de vergadering gsschorst en gaat men over in gesloten zitting. Na openbaarwording der vergadering brengt de Voorzitter ter tafel het voorstel van B. en W. omtrent het adres van den gemeente-ontvanger. Z- h. s. wordt besloten dit aan te houden totdat men een nader onderzoek ingesteld heeft omtrent den omvang zjjner werkzaamheden. De Voorzitter bréngt ter tafel een voorstel van hem om een gediplomeerd ambtenaar ter secretarie te benoemen op een jaarwedde van f 600. Dit wordt met algem. stemmen verworpen. Een voorstel om een tijdelijk ambtenaar op f 450 te benoemen en dan de salaris-regeling bij de be- grootiflg te behandelen wordt met algemeene stemmen aangenomen. Omvraag. De heer De Jager vraagt of aan Ph. Haak do gratificatie nog is gegeven, waarop bevestigend geantwoord wordt. De heer Moggré vraagt le. of herwaar is dat enkele personen die hun premie niet ontvangen hebben voor de brand aan het spoor, deze niet meer krijgen 2e. of weldra voorzien wordt in de vacature van een onderwijzeres te Sluiskil en 3e of er niets gedaan kan worden in betrekking tot het verhoogd tarief op de Prov. booten. De Voorzitter antwoordt op de le vraag dat be doelde personen hun premie nog wel krijgen zullen er was verschil ontstaan, doch zal weggenomen kunnen worden op de 2e vraag dat in de volgende vergadering de benoeming zal geschieden en op de 3e vraag dat de aanleiding tot die verhooging ge weest is dat er handel gedreven werd in retour- kaarten en dat dit wellicht in orde komt als de dienst Hoedekenskerke geregeld isoverigens zal hij beproeven of er op het besluit kan teruggekomen worden. De heer D. Scheele in herinnering brengende, dat toen de nieuwe rioleering aan de Markt en omgeving in gereedheid was, verzocht is geworden dat de aangrenzende eigenaren daaraan zouden •aansluiten, en nu heeft hij onlangs gezien dat bij het huis van mej. Waalkes aan de Sm ids wal door gemeentewerklieden aan het riool werkzaamheden werden verricht. Is dit ten koste van de gemeente of de "betrokkene. De Voorzitter zegt dat dit ten koste van beiden is omdat gebleken is dat de gemeente schuld had dat het riool verstopt was. De heer Waalkes komt op deze zaak terug, aan- toonende dat bij dat werk door de gemeentewerk lieden zeer willekeurig is gehandeld en vindt het daarom billijk dat de gemeente aansprakelijk worde gesteld voor de schade. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. de in Patrimonium te Driewegen [Spui], 't zonde achtte „dat de arbeiders voor meer spijs en drank naar Amerika trokken." Dat gaat geheel boven mijn denkvermogen. Gezien 't verzoek van Z Ed.- Achtbare zelf om lotsverbetering met 200 gulden. Is dat geld misschien niet voor meer spijs en drank bestemd? Z.Ed.Acbtbare moet billijk wezen en bedenken, dat een arbeider, als een verzoek tot lotsverbetering wordt afgewezen, geen beroep openstaat bij den Kroon, en er dus wel van tus- schen moet trekken. Het plan van Z Ed Achtbare, om plantsoen en bloemen te planten bij onze II. B. S., juich ik van harte toe. Mag ik als tolk van een groot deel van Neuzens burgerij Z.Ed Achtbare beleefd verzoeken, bij die II. B. S. veel, heel veel Vergeet mij nietjes te laten planten 't Is zoo'n liefelijk symbool en spotgoedkoop bovendien. Met de meeste hoogachting, UEd. dw. dienaar, VAN PEUTEREN. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Maart. Cornelis Jacobus Huijssen, oud 25 j., jm. en Jacoba Francina van de Velde, oud 23 j., jd. Jan Hendrik van Doeselaar, oud 19 j., jm. en Francina de Kraker, oud 22 j., jd. Geboorten, 17 Maart. Adriaan Johannes Corne lls, z. van Pieter Platteeuw en van Helena Meeusen. 19 Maart. Eduard Charlotte, z. van Frangois Octave Vanderkaa en van Joanna Augustina Maes. Annie Rosalia, d. van Urbanus Rammeloo en van Jose phine Maaia de Mul. Overlijden. 16 Maart. Joannes de Mette, oud 69 j., echtg. van Stephanie Dieleman. 17 Maart. Sara Dees, oud 72 j., wed. uit het eerste huwelijk van Leendert Moes en uit het tweede of laatste huwelijk van Levinus Bakker. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Maart: Cornelis Johannes van Vessem, oud 24 j., jm. en Hendrina Christina Meijer, oud 19 j., jd. Geboorten. 8 Maart. Janneke, d. van Cornelis Pladdet en van Geertruida Adriana Jansen. 12 Maart. Cornelia Jacoba, d. van Adriaan Snap en van He lena Jozina de Jonge. Wilhelmina, d. van Izaak Pieter Anthonisse en van Suzanna Maria van Wel. 13 Maart. Izaac Hendrik Pieter, z. van Cornelis de Jonge en van Pieternella Maria Lensen. 14 Maart. Adriana Elizabeth, d. van Hendrik de Bruijne en van Janneke Pieternella 't Gilde. 15 Maart. Geer- truij, d. van Jozias de Vos en van Adriana Smalle- gang. HONTENISSE. Geboorten. 2 Maart. René Joseph Mari, z. van Eduard Polfliet en van Clemen tina Apolonia Beek. 6 Maart. Leendert Johannes, z. van Pieter Cornelis Kwaak en van Adriana Helena Broere. Overlijden. 3 Maart. Maria Anna de Waal, oud 51 echtg. van Anthonius de Smit. 5 Maart. Janna Wolfert, oud 22 j., d. van Jan Egbert en van Geertrui de Feijter. Jan Francies Goossen, oud 79 j„ weduwn. van Anna Catharina Sloot. 6 Maart. Anna Catharina Roelandt, oud 78 j., wed. van Franciscus Vleeskens. 9 Maart. Chris- tiaan Herman, oud 80 j., echtg. van Cecilia Wul- lems. Leonardus August Borm, oud 3 w., z. van Johannes Francies en van Angelina Maria van Kerkhoven. Amsterdam. De Koningin vertrok heden per extra trein van 12,57 naar Uitgeest. Per auto werd het Noordelijk gedeelte van de stelling Amsterdam bezichtigd. Amsterdam. Hedenmorgen werd de ver gadering van Patrimonium voortgezet onder Voorzitterschap van den heer van Vliet. Oud- Minister Talma was er wederom bij tegen woordig. Aan het einde van de vergadering werd naar aanleiding van een schrijven van Dr. A. Kuijper Sr. overgegaan tot benoeming van gedelegeerden, om zitting te nemen in het Centraal. Comit'é tot voorbereiding van het 2e sociaal Congres. Gekozen 'daartoe werden de heeren Talma, Smeenk, en van Vliet. Maastricht. De rechtbank veroordeelde heden J. S. oud-directeur der Zuid-Limburgsche Bank tot 21/a jaar gevangenisstraf. De mede directeur J. B. werd vrijgesproken. AMSTERDAM, 23 Maart 1914. Lijnolie vliegend, f 283/4, f28April f 28'/». i8Vs, f 281/», Mei/Aug. f 28T/s, f29, f 287/«, Sept./ f28 Dec. f 293/». Suiker prijshoudend, Maart f ll5/. genoteerd, Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). TER NEUZEN, 23 Mrt. 1914. Mijnheer de Redacteur Mag ik nog eens bij U aankloppen Ik zit over enkele dingen te peinzen en ik weet niet of ik het bij het rechte eind heb. In de eerste plaats las ik in de T. N. Ct. van 1.1. Vrijdag rubriek Raadsverslag dat Z.Ed.Achtb. onze Burgemeester bij de bespre kingen over 't werkliedenadres 't had over t kind met doopwater weggooien."1 Ik heb wel eens ge lezen dat er een Duitsch spreekwoord is„Das kind mit den bade ausscliutten" wat vrij vertaald „Het kind met het badwater weggooien" zou zijn, wat nog geen onmogelijkheid zou wezenmaar dat zoo iets met 't doopen kan plaats vinden, vind ik wel een beetje gek. Tweedens las ik in de Luctor van Dinsdag 1.1. dat Z.Ed.Achtbare, spreken- Mei f ll3/8 en Aug. f ll1/» geboden, Oct./Dec. fll'/i te koop. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 3,— a f 3,26. Spuische Blauwen f3 80 f4,—. Spuische Bravo's f2,40 a f 4,60- Zeeuwsche Bonten f2,40 a f4,60. Zeeuwsche Blauwen f 3,a f 4,75. Zeeuwsche Bravo's f 3,50 a f 3,80. Zeeuwsche Eigenheimers f 3,20 f 3.60. Drentsche Eigenheimers f 2,05 a f 2,30. Geldersche Blauwen f2,75 a f3,—. Geldersche Bravo's f 3.— a f 3,30- Spuische Eigenheimer f3,40 a f3,75. Malta 7'/i a 8Vi cent per kilo. Duitsche Ronden f 2,30 a f 2.50. Duinzand Engelschen f5,50 a f6,—. Duinzand Thomassen f 5,— a f 6,50. ANTWERPEN, 23 Maart 1914. Chilisalpeter vastnoteering loco fr. 25,15, April fr. 25,15, Mei fr. 25.05, Juni fr. 24,75, Juli fr. 24,60. Fransch per 100 fr. f 47.70 a f 47.721/»- per Engelsch per 12— 12.-

Luctor et Emergo | 1914 | | pagina 3