JACs Dl KOK, „DAMESTASCHJES". lies.' BEESTIAAL Ontvangen: Hoeflen, Petten, Heeren- Metrites, Heeren- en Dunes-Costumes. i. m. h. 1st voor Lager en 1. L. IJS Gemengd Nieuws. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie n. Openbare Yerkooping. Landbouwgereedschap JACs DE KOK, Ter Neuzen. een partij Populieren Kaphout, G. MEERTENS, T ven storend werkte op de rust of aandacht der kerkbezoekers, maar dat hiervan in deze gemeente geen sprake is dat van dit laatste ook de Edel Achtbare Heer Burgemeester blijkbaar overtuigd is, aan gezien met den ijsgang in Januari 1.1. door hem aan de herbergiers te Othene en aan De Kraag vergunning is gegeven gedurende de kerktijd hun lokalen voor het publiek open te houden dat niettegenstaande het drukke bezoek ook toen geen enkele wanklank is vernomen dat des zomers, bij warm weer, velen een bad in de Schelde gaan nemen, en dezen gaarne in de gelegenheid zouden zijn eene verfrissching te kunnen nemen in de buurt Griete dat, door de wisselende weersgesteldheid van ons klimaat de daar wonende herbergiers niet te voren zich bij den Ed. Achtb. Heer Burgemeester kunnen vervoegeu om hunne lokaliteit daarvoor open te houden dat adressanten vermeenen dat hierdoor eene groote onbillijkheid is geschapen. dat adressanten nogmaals den Raad eerbiedig verzoeken de verdeeldheid tusschen de ge meentenaren niet grooter te maken dan noodig is, en de verordening op't sluiten hunner loka liteiten op Zon- en Christelijke feestdagen te willen intrekken. De Voorzitter geeft te kennen dat het een groote leugen is, wat adressanten schrijven, dat hij aan Goethals en Penne vergunning zou hebben gegeven om hunne café's onder kerktijd op Zondag open te houden. Deze zijn wel bij hem geweest om dat te vragen, maar hij heeft hen te kennen gegeven dat hij niet bevoegd was daarvoor vergunning te geven, aangezien het bij gemeenteverordening ver boden is. Overigens is er omtrent die zaak nog een adres aanhangig, om daarmede tegelijkertijd rekening te houden, waarom hij, namens Burg. en Weth. voorstelt, dit adres voor kennisgeving De heer Scheele merkt op, dat het toch schijnt dat er te Othene en aan de Kraag in de herbergen getapt is onder kerktijd. De Voorzitter antwoordt dat dit hem niet bekend is. Hebben ze het gedaan, dan hebben ze dat op hun eigen verantwoording gedaan en op gevaar van proces-verbaal te beloopen. De heer Scheele herinnert, dat hij bij de vaststelling dezer bepalingen er reeds op ge wezen heeft, dat de toepassing wel eens tot moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven. En in het licht der in het adres medegedeelde omstandigheid, meent hij, dat er niet volkomen gelijk tegenover alle ingezetenen gehandeld wordt, daar men nu ter gelegenheid van het ijs te Othene en aan de Kraag schijnt te hebben getapt, zonder dat daarnaar is omgekeken, terwijl er op het dorp iemand zou bekeurd zijn, omdat hij in den tijd dat de café's ge sloten moeten zijn, iemand bij zich toeliet, die van elders kwam om zaken met hem te doen, ml. de herbergier Lensen bij wie iemand van Lamswaarde kwam. Indien dat juist is, vindt hij dat niet billijk. De Voorzitter deelt mede, dat door den veldwachter Van Petegem juist werd opge merkt dat Lensen iemand in zijn herberg toeliet. Hij kon nu niet anders dan proces verbaal daarvan opmaken. %Hij is daartoe uithoofde zijn ambt verplicht. Als hij het niet had gedaan, zou hij gevaar geloopen hebben, dat men hem van plichtsverzuim beschuldigde. Er is geen sprake van, dat niet tegenover alle ingezetenen gelijk zou worden opgetreden. Als er zijn die personen toelaten, dan loopen ze allen gevaar proces-verbaal te krijgen wan neer het maar wordt opgemerkt. Nog onlangs zeide een herbergier hem in Axel dat er des Zondags een auto bij hem zou komen en dat hij dan in elk geval voor de inzittenden zou opendoen. Toen heeft spreker hem ook ter stond gezegd dat hij dit zelf maar moest weten, maar dat hij, als het gezien werd, proces verbaal zou krijgen. Hij herhaalt in geen geval daarvoor vergun ning te hebben gegeven en dat hij dit ook nimmer zou doen. Het adres wordt alsnu met algemeene stem- .aangenomen voor kennisgeving. Bij de omvraag werd, aldus schrijft de Midd. Crt., door den heer De Jonge gevraagd of de burgemeester uitvoering heeft gegeven aan het in de geheime vergadering van 13 Januari 1.1. genomen besluit, oin pogingen aan te wenden teneinde den man, die aan de geheele ge meente aanstoot geeft, weg te krijgen, daar diens aanwezigheid de gemoederen nog steeds gaande houdt. De voorzitter deelt mede dat hij bij den Commissaris der Koningin, ingevolge afspraak op audiëntie is geweestdat hij Z.Exc. alles breedvoerig heeft medegedeeld, doch dat deze te kennen gaf geen reden te hebben om in te grijpen en den veldwachter te ontslaan. Ook cïe veldwachter zelf is niet genegen iets te doen, waardoor in den geest van den Raad zou gehandeld worden, zoodat spreker mach teloos staat iets te doen. De heer De Jonge betreurt den bestaanden toestand, daar men den veldwachter des avonds nimmer buiten ziet, dan vergezeld van marechaussées. De burgemeester deelde mede dat hem nog uit niets gebleken is dat de veldwachter zijn dienst niet doet. Juist in verband met de aanmerkingen van den laatsten tijd, houdt hij daarop meer controle dan vroeger. De heer Faas wees er op, dat geen bepaalde feiten worden te berde gebracht, waaruit blijkt dat de veldwachter zijn plicht niet zou doen. Hij krijgt den indruk dat er in de gemeente een zekere haat en wrok heerscht, die zich op een of andere wijze tracht te uiten. Hij zou er nog niet zoo gauw aan medewerken om den veldwachter te ontslaan, zoo lang men geen feiten bijbrengt, al is hij ook overtuigd dat het voor den vrede beter was, dat die hier vertrok. Ten slotte gaf de voorzitter den leden den raad, zelf ook eens ter audiëntie naar den Commissaris der Koningin te gaan, dat staat elk lid vrij. Time is money. Het is Zaterdagmiddag geweest, schrijft het N. v. Ned., dat het record in onbeschaamd heid, waar het „sluitzegels" gold, geslagen is door een kleinen jongen, van drie voet hoog, met kromme beentjes en een niet geheel van aardsche smetten vrij allerbrutaalst wipneusje. Hij dringt de in den winkel staande men- schen op zijde en treedt voor de toonbank, waar zijn sportpetje ternauwernood als een vettig eilandje boven uitsteektDe win kelier weegt rozijnen in een zakje De jeugdige vlerk stelt onmiddellijk zijn vraag, met iets in de intonatie van „zeg-eris- nee-as-je-durft", „heppu-nog-sluitzegels De vraag werkt verschillend. De een lacht, de tweede kijkt wrevelig en een oude juffrouw kijkt vroolijkze is doof, wat veel verklaart aangaande'de zonnigheid van haar gelaat. De winkelier is paars geworden en snauwt woedend „nee En maak dat je der uitkomt". En toen had het geweldige plaats, het allerbrutaalste, waarover de winkelier nog zit te snakken van woede en te oogbibberen van kwaadaardigheid In de angstige stilte zei de jongen in één adem van verontwaardiging en met een diep gekrenkt gevoel en minachting in zijn stem voor zóó'n slechte wereldinrichting als onze aarde hem op dat oogenblik toescheen en de heele winkel was één stuip van den lach. „Zeg-aakelige-vent-kan-je-dat-dan-niet-op-je- ruiten-zetten-dat-ik-niet-niet-voor-niks-heb-te- loopen En de winkeldeur draaide woest op de scharnieren rond, toen de sluitzegelspeculant nijdig wegstapte naar zakelijker lui. Donker Rusland. Een vigelante' Maandagavond door de straat eener groote stad rijdende' had een ongelukkig avontuur. Hoewel de straat geheel het normale aanzien had. zakte plotseling het paard met zijn achterpooten, het rijtuig met zijn voor wielen door de wegzakkende bestrating. Er was eensklaps een kuileen a anderhalve meter diep, een a anderhalve meter breed ontstaan. Het paard viel, de koetsier viel van den bok, de passagier, een heer, viel door de ruit. Allen kwamen er vrij wel onbeschadigd af, alleen.de heer moest zijn reis naar het station en de stad uit ver volgen met een zeer diepe snede in een zijner vingers. Een en ander geschied te Amsterdam. Maandag had te Exmorra een treurig ongeluk plaats. De echtgenoote vart den heer P. D. J. de Jong begaf zich naar de stal, om daar eenige werkzaamheden te verrichten. Zij gleed uit en raakte daardoor te water. Hoewel men terstond bij haar was en haar op het droge hielp, was de dood reeds inge treden, De Utrechtsche student A. J. v. V. gaat van het Woensdag door de Utrechtsche bank gevelde vonnis in zake overtreding van het voorschrift „Nicht Rauchen" in een trein op Nederlansch grondgebied in hooger beroep. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 15 MAART 1914. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn Voorber. H. Avondm. Axel Kerkdreef 9 uur, Ds. Chr. Bruins en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma. en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 uur. Leeskerk en 2 uur, ds. II. P. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Kloosterzande 9'/j uur, Ds. de Walle van Zaamslag. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. A. Timmerman Gebedsure v/h gewas. Sluiskil 9'/i en 2 uur, dhr. L. Dek. Gebedsure v/h gewas Axel 9'/i en 2 uur, ds. J. B. T. Hugenholtz Zaamslag 9'/j en 2 uur, ds. G. van Dis. Hoek 9'/i en 2 uur, ds. E. Raams. Hulst 9 uur, ds. Den Boer. Hontenisse Geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en B'/i uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Lokaal ,,Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen B*/2 uur, Evangelisatie. Middelburg. Heden werd ter Arrond. recht bank alhier veroordeeld wegens diefstal J. A M. 13 jaar, te Ter Neuzen tot 1 week tucht school of f3.50 boete. Voorts T. de C. 20 jaar arbeider te Aarden burg wegens mishandeling tot 10 dagen hechtenis of f 10.boete. Utrecht. De Minister van Binnenlandsche Zaken is verhinderd het Homoepatischzieken huis te openen. Culemborg. Een tweejarig kindje is door het omvallen van een lamp, in brand geraakt en spoedig daarop overleden. Het binnenbrandje zelve was spoedig geblusclit. Amsterdam. De Koningin is voornemens alhier van 21 tot 25 Maart te vertoeven. Rotterdam. Naar aanleiding van het bezoek dat de Koningin aan deze stad zal brengen vernemen we thans dat H. M. ten huize van den burgemeester zich over handel en industrie zal laten inlichten door verschilende personen. Brussel. Hier zijn twee personen gearres teerd die een postzak met waarde van een millioen franc gestolen hebben. New York. De regeering besloot geen an- alphabeten (personen die schrijven noch lezen kunnen) meer toe te laten als landverhuizers. TER NEUZEN, 13 Maart 1914. Botee. per Va K.G. 0.65. Eieren 104 stuks 3.40. AMSTERDAM, 12 Maart 1914. Eijnolie, April f27'/„ Mei/Aug. f 281/», f28J/s, f 281/»- Suiker kalm, Maart f U3/i6 en Mei f 1 l5/ie ge noteerd, Aug. fll'/j en Oct./Dec. f ll'/s geboden. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 2,50 a f 2,60. Friesche Blauwen f 3,f 4,—. Zeeuwsche Bonten f2,50 a f4,—. Zeeuwsche Blauwen f 3,— a f 4,25. Zeeuwsche Bravo's f 3,25 a f 3,40. Zeeuwsche Eigenheimers f 3,— a f 3.25. Drentsche Eigenheimers f2,— a 12,30. Eigenheimers Spuische f3,10 a f3,10. Geldersche Blauwen f 2,30 a f 2,60. Geldersche Bravo's f 2.75 a f 3,26- Duitsche Bonden f2,20 a f2.50. Malta 7'/i a 8Vi cent per kilo. Duinzand Engelschen f5—, a f5,50. Duinzand Thomassen f4,50 a f6,—. ANTWERPEN, 12 Maart 1914. Chilisalpeter vastloco fr. 25,80, April fr. 25,80, Mei fr. 25.60, Juni fr. 25,15, Juli fr. 24,65. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. 47.60 a 47.65. Engelsch per 12— 12. MIDDELBURG, 12 Maart. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering. Handel daardoor onbeteekend, prijzen als vorige week. Noteering van boter en eieren. Boter ƒ0,67Va 3 0,72V3, voor particulieren f 0,75 per V» kilo. Eieren 3.70, voor particulieren ƒ4.10 per 100 stuks. Voorin. DAGEN. 14 Maart Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag TER NEUZEN. NOUVEAUTÉ' a 1914. Zoo juist ontvangen Rijke collectie de nieuwste modellen, in alle prijzen. AlsmedeDames- en Heeren Groote verscheidenheid. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer JACS. R. SCHEELE, landbouwer te Zaamslag, op de thans nog door hem bewoonde hofstede te Zaamslag (Reuzen- hoek) op Donderdag 2 3 April 1914, des voormiddags 10 uur, verkoopen PAARDEN; Bruine Merrie met Veulen, vosse Merrie met Veulen, bruine Ruin, 2 bruine Merries (dik van veulen), m i t. ui- vosse Merrie met Veulen, grijs-vos Merrie, grijze Merrie, vosse Merrie, bruine Merrie en bruine Ruin. HOORNVEE: 5 Melkkoeien (w. o. bekalfd), 2 Vaarsen (bij de rekening), 6 tweejarige Runders, 4 éénjarige Runders en 7 Melkkalvëren. VARKENS: 3 Varkens (w. o. 2 dik van biggen). PLUIMVEE: 2 Ganzen en 7 Eenden. 4 Wagens met toebe- hooren, Treemkar, drie Capponploegen, Zeeuw- sclie Ploeg, Thoolsche Eg, 2 Vijfbalkseggen, 3 Vierbalkseggen, kleine Eggen, 2 Sleden, Zaaimachine, Hand- dorschmachine, 2 Windmolens, Aardappel- ploeg, Rieken, Vorken, Schoppen, Zeefden, Paardentuig, Touwwerk, Kisten, Wielen, Tonnen, Waterbak, Kiekenshok, enz. Voorts: Eenige HUISHOU DELIJKE GOEDEREN en hetgeen meer zal worden geveild. Koopen tot en met f3,— a contant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht dèsgevorderd. Onbekende personen en achterstallige betalers worden niet als koopers of borgen aangenomen. Op de hofstede is bergplaats voor fietsen, doch geen gelegenheid tot stalling van paarden. Geenerlei muziek of gezang wordt op de hofstede toegelaten. De Notarie L. G. JAMES te Sluis is voor nemens op Zaterdag 14 Maart 1914, des namiddags ten l]/s uur ten verzoeke van het Bestuur van liet waterschap der Sluis aan de Wielingen publiek te verkoopen: liggende langs den kanaaldijk te Retranche- ment van af de Zwinbrug tot aan bet dorp. Vergaderplaats aan de Zwinbrug. De nieuwste modellen en tevens een uitgebreide STALEN- COLLECTIE voor Nieuwstraat, TER NEUZEN. volgens nieuwste systeem, worden onder mijn persoonlijke leiding geheel in eigen atelier ver vaardige!. Stemmen van- Kerkorgels 'geschiedt door UITERST BILLIJKE conditiën. m ij z e 1 f op adres voor vergrooten, vernieuwen, repareeren, schoonmaken, taxeeren en keuren. Aanbevelend, KERKORGELFABRIKANT, GOES. te TER NEUZEN, Jozinastraat. Inschrijving van nieuwe leerlingen tegen I APRIL a.s. Zich aan te melden bij het hoofd der school. IIET BESTUUR. Kerkorgels

Luctor et Emergo | 1914 | | pagina 3