Dienstbode Eerste twalitoit Zaailijnzaafl, Russische Blauwbloem Macadam 2=4, Ballast 1=3, J, DE BREE Fz. Zaaikleeden Ls. van Waesherghe-Jaosseus, Uit Stad en Provincie. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie». Laatste Berichten. Tegen Mei een nette Verkrijgbaar Handelsberichten. L. A. DE MUL, ~TË KOOP Linnen- en Katoenen hebben we steeds in in voorraad. K. HAAK. Christelijke Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen, benoodigd, Zaamslag. van de rechterzijde en het centrum. Bijwijlen waren er maar een of twee leden in de zaal. De onderstaatssecretaris Holtz wraakte in een buitengewoon scherpe verklaring de aan vallen van Hoffmann op den minister van binnenlandsche zaken en werd daarbij storm achtig toegejuicht door rechts. Kiesrechtvrouwen. Dinsdag hebben de kiesrechtvrouwen te Londen toch nog wanordelijkheden veroorzaakt, maar het was niet erg. Ze verzamelden zich ergens op straat en ze werden door mevr. Pankhurst uit eén raam toegesproken. Ze weigerden door te loopen, toen de politie ruim baan wilde maken, en zwaaiden met knotsen, maar sloegen er niet mee. Alleen getuigde een agent Woensdag voor den politierechter, dat een vrouw hem op den rug sprong en zijn keel dichtkneep. De vrouw, die daarvoor terecht stond, had een blauw oog en schram men in het gezicht. Zij ontkende en de agent wist niet te zeggen, of zij de bewuste was. Het kwam uit, dat de politie in haar mevr. Pankhurst meende gepakt te hebben. De rechter liet haar vrij. Andere vrouwen ver stoorden de orde door op straat redevoeringen te houden en met bellen te luiden. De magi straat legde boete op of ettelijke dagen ge vangenisstraf, hetgeen als gewoonlijk door de veroordeelden verkozen werd. Stoombootdiensten af te schaffen. In verband daarmede zijn nieuwe tarieven ontworpen, welke 1 Maart a. s. in werking zullen treden. TER NEUZEN, 13 Febr. 1914. Op de laatst gehouden vergadering van de opgerichte vereeniging tot bevordering der volkshuisvesting alhier, werd door een der aanwezigen besproken het tot standkomen van een verordening, betreffende het gewicht van het brood, dat hier, zeer veel te wenschen over liet, terwijl hij voorts ook zou willen verboden zien het meten van melk met een maatje, opdat dit met een halven liter zou moeten gebeuren, wat thans maar door één leurder alhier gedaan wordt. Door den voorzitter werd geadviseerd niet direct met een adres aan den raad te komen doch dit ,door de bestaande werklieden-orga nisaties te zien verkrijgen. En wat hij ook noodig acht, en dat vermoedelijk bij eene her ziening zal totstandkomen is een keurings dienst, om te voorkomen dat aan het publiek surrogaten in plaats van goede artikelen worden in de handen gestopt. Het woonhuis en erf aan de Grenulaan alhier, groot 1 are en 85 c.A. eigendom van den heer Jac. Jansen, hoofd der openb. school in de Groot Huissenspolder werd Woensdag door notaris Dregmans voor f 3600 aan den heer J. A. Klaassen Gem.-Ontvanger, alhier. Sluiskil. Omtrent het springen van een der geleidingsbuizen van het gas, op j.l. Vrijdag vernemen we nog nader dat de schade daar door aangebracht groot is. Een tweetal dynamo's en vele teerpompen werden er door vernield. Hoek (Knol). Door het Bestuur daartoe uit genoodigd, hadden zich Dinsdagavond tegen zes ure, een groot getal ouders en begunstigers in de Chr. School aldaar verzameld. Nadat gezongen was Ps. 84 6 opende de Voorz. deze vergadering met gebed. Na de aanwezigen het welkom te hebben toegeroepen, sprak hij een kort openingswoord naar aanleiding van Ps. 183. Hierna gaf hij het woord aan het hoofd der school, die in 't kort het doel der opvoeding zoowel in huis als school duidelijk en leerzaam uiteenzette. Vervolgens werden ook de andere onder wijzers in de gelegenheid gesteld, om een kort woord te spreken. De eene schetste in kort de school uit vroeger dagen en de andere toonde op interesante wijze aan hoe de neutraliteit der Op. school slechts in naam kan bestaan. Naar aanleiding van het ge leverde werden nog enkele vragen gesteld. Een en ander werd aangenaam afgewisseld door orgelspel en zang, het aanbieden van ververschingen het bezichtigen van schoolwerk en leermiddelen. Nadat gezongen was Ps. 72 11 en een der bestuursleden met dank zegging liad geëindigd, ging de vergadering wel voldaan uiteen. Nog lang zal deze avond bij velen in aangename herinnering blijven. Maandagnamiddag omstreeks half vijf uur is op den dijk van den Hulsternieuwland- polder onder de gemeente Stoppeldijk, even voorbij het gehucht de Patrijs, mej. M. M. door een haar onbekend manspersoon aange vallen, op den grond gegooid en van het in haar bezit zijnde geld beroofd. De politie is met de zaak in kennis gesteld. (M. C.) IJzendijke. Wat het post- en telegraafkantoor alhier in 1913 verhandelde 4700 gestorte postwissels f 65800,54° 1588 uitbetaalde id. 27541,63 2637 invorderingen op quitanties „62253,78° 1531 betalingen op aangeboden id. 5576,48 872 inlagen spaarbank 55564,52 434 terugbetalingen id. 65682,846 148 stortingen voor de Rijksverzb. 804,536 127 uitkeeringen id 338,30° 77 uitbetalingen Invaliditeitsr. 552,— Verzonden en ontvangen aangeteekende brie ven 1149 en 1458. Verzonden en ontvangen pakketten 2950 en 8319. Verzonden en ont vangen telegrammen 1308 en 1362. Telegram men in doorgaand verkeer 6079. Uitgaande en inkomende telefoongespr. 1174 en 637. Telefoongesprekken in doorgaand verkeer 2262. Door Ged. Staten van Zeeland is be sloten de retourkaarten bij de Provinciale Postkantoor Ter Neuzen. De navolgende Fransche plaatsen zijn toegelaten tot het Nederlandsch-Fransche telefoonverkeer: Aire sur la Lijs Annoeulin ou Don Annoeulin Armeutières Arras Ascq BailleulBaisieux Basséejla]Béthune Bondues Boulogne sur Mer Bousbecque Calais CambraiCarvin Cominus Croix Uysoing DouaiDunkerque Fonrmies; Halluin Haubourdin Hazebrouck Hellemmes Hem-ForestLambersartLannoy Lens Lille LinsellesLomme; Loos; Madeleine [la]; Marcq en BaroeulMarquette Maubeuge Mons en Ba- roeulMouveany Paris Pérenchies Phalempin Pont a Marcq; Quesnoy sur Deule [le]; Ronchin Roncq Roubaix-Tourcoing St. A mand les Eaux St. André St. Omer Seclin Valenciennes Wam- brechies; WasquethalWattignies; Wavrin. Tusschen genoemde plaatsen en Neuzen zal in 't vervolg een gewoon gesprek kunnen gevoerd worden tegen het tarief van f2,50 per drie minuten. Hetzelfde tarief is van toepassing op gesprekken tusschen Sluiskil en de Fransche plaatsen Lille, Paris en Roubaix-Tourcoing. Geref. Kerken. Beroepen: te Zwammerdam F. W. H. Bramer, te Heinkenszand te Ambt-Vollenhove (A.)K. Schilder cand. te Kampen. Ned. Herv Kerk. Beroepen: te Klundert I. Voorsteegh te Waardenburg c.a?; te St. Pancras. C. Vlasbom te Woudsend (Fr.). BedanktVoor Oosthuizen (toez.)J. van Dorp, te Egmond Binnen c.a. Te Zeist is in den ouderdom van 70 jaar overleden Ds. J. W. A. Notten, emeritus predikant bij de Geref. kerk te Velp. Z.Eerw. stond te Hazerswoude, Middelharnis, Leeuwar den, Harlingen, Den Bosch, Rotterdam en Haarlem. Hij was gedurende vijf jaren directeur van het krankzinnigengesticht Veldwijk te Ermelo. De firma J. Bouvy te Dordrecht, fabri- kante voor glaswerken, is het slachtoffer geworden van de handelingen van haar Ilaag- sche filiaalhouder, J. P., die er met een bedrag van ongeveer f 6000 vandoor is. Het was der firma gebleken, dat het Haagsche filiaal, gevestigd aan den Zwarteweg iu Den Haag, in het laatste jaar verlies opleverde. Daarom besloot zij tot liquidatie van het filiaal. Toen dit P. werd meegedeeld, vreesde hij blijkbaar dat door hem gepleegde malversatiën bij liquidatie aan het licht zouden komen. Hij inde toen, zonder daartoe gerechtigd te zijn, in Den Haag bij afnemers van de firma Bouvy verschillende bedragen en heeft daar mede, naar thans gebleken is, in gezelschap van vrouw en kinderen de wijk naar het buitenland genomen. Hoe groot het bedrag is, dat hij als filiaal houder reeds tevoren verduisterd heeft, zal uit een onderzoek moeten blijken. Maandagmorgen is een huurauto, waarin vier studenten zaten, tegen de balie van de Smeebrug over do Oude Gracht te Utrecht gereden. De auto plofte op de vier meter lager gelegen werf aan de gracht. Twee der inzittenden sprongen in het water, de anderen gingen met de auto naar beneden. Twee studenten en de autobestuurder liepen niet ernstige verwondingen op zij werden in de rijksklinieken verbonden. De auto was zwaar beschadigd. Aangaande de aanhouding van de daders van de in den laatsten tijd inbraken bij goudsmeden in Den Haag, bij wie de spiegel ruiten werden ingeslagen, en de uitstalkast geplunderd, meldt men nog, dat de recherche thans de geheele bende in handen heeft. Niet minder dan 6 verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. De meesten hunner hebben bekend. Eén was, toen de recherche op het spoor van de bende kwam, naar Duitschland uitgeweken, werd daar door een inspecteur van de recherche opgespoord en vond het maar beter, vrijwillig met dien amb tenaar mee naar het vaderland terug te keu ren dan daar te worden opgesloten in af wachting van zijn uitlevering. Een groot deel van het gestolen goud en zilver is in beslag genomen. De verzamelplaats der bende was in de Bagijnestraat, waar in minder gunstig bekend staande kroegen de plannen werden in elkaar 8ezet* o j Rade-loos. Groot opzien baart te Nuenen het feit, dat twee leden van den gemeenteraad voor die functie hebben bedankt en naar verluidt, nog twee anderen dit voorbeeld spoedig zullen volgen, zoodat dan, met den tot gemeente ontvanger benoemden wethouder, de gemeente voor de verkiezing van vijf raadsleden zal komen te staan. Een gebeurtenis misschien wel eenig in zijn soort. ('s Hert. Crt.) Het spoorwegongeluk in Drente. Omtrent een mogelijke oorzaak van de spoor wegramp aan de Ilalerbrug, wordt uit Beilen nog het volgende medegedeeld Een spoorwegarbeider, werkzaam geweest zijnde op dat gedeelte van de lijn, vertelde dezer dagen, dat de rail aan den Zuidkant van de Halerbrug reeds in het begin Sep tember een verslagen (verbogen) rail was. Door den brugwachter aldaar zou het perso neel er herhaalde malen opgewezen zijn, dat het veranderd moest worden, daar er anders nog een ongeluk gebeurdedoorloopend lag er dan ook een dommekracht bij, om, als de rail wat te erg verbogen was, haar weer zoo goed mogelijk terecht te zetten. De arbeider was er van overtuigd, dat de zelfde rail er nog inzat op den avond toen 't ongeluk gebeurde, terwijl den volgenden dag of later dat gedeelte rail zou zijn vervangen. Het was zoo erg, dat als een ander persoon dienst deed bij de brug, hij door den brug wachter werd gewaarschuwd, dat de domme kracht er bij lagals het te slim wordt met de rail, moet je haar maar weer terecht zetten. De correspondent van de Asser Ct. meldt nog, dat hij aan den man, die thans geen I spoorwegarbeider meer is en bovenstaande in I bijzijn van meer personen vertelde, den volgen den dag heeft medegedeeld, dat hij het aan de courant zou melden, wat de man goed vond. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 15 FEBR. 1914. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn en 2 uur, Leeskerk. Axel Kerkdreef 9 uur, Leeskerk en 2 uur Ds. JH. Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur, ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 uur, ds. Chr. Bruins van Axel en 2 uur, Leeskerk. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Kloosterzande 2 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn vap Ter Neuzen. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9'/i uur, dhr. L. Dek. Axel 9'/i en 2 uur, ds. J. B. T. Hugenholtz Zaamslag 9'/j en 2 uur, ds. G. van Dis. Hoek 9'/» en 2 uur> ds. B. Raams. Hulst 9 uur, ds. Den Boer. Hontenisse 2 uur, Ds. den Boer van Hulst. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen 9, 2 en 5'/j uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. DAGEN. Voorin. Nam. Zaterdag 14 Febr. Zondag 15 Maandag 16 Dinsdag 17 Woensdag 18 Donderdag 19 Vrijdag 20 4.4 4.45 5.26 6.14 7.9 8.26 10.8 4.25 5.6 5.50 6.41 7.45 9.15 10.57 - De kiesrechtvrouwen. BIRMINGHAM, 12 Februari. Er is een mislukte poging gedaan aldus een telegram in de N. R. Crt. om het huis van wijlen Arthur Chamberlain, dat slechts door een nauwe straat van den tuin der woning van Joseph Cham berlain gescheiden is, in de lucht te laten vliegen. De concierge ontdekte er vanochtend een met kruit gevulde gaspijp met een daaraan bevestigde lont, die gebrand had doch blijk baar is uitgegaan. Er bij lag een aan den minister van binnen landsche zaken gerichte briefkaart, waarop geschreven was „de militante is niet dood". te TER NEUZEN. Zij, die wenschen deel te nemen aan het toelatingsexamen ter opleiding van ONDERWIJZER of ONDERWIJZERES, worden uitgenoodigd zich daartoe vóór I MAART aan te melden bij den directeur H. KOELMANS. Heerengracht M 29 MIDDELBURG. Aangifte voor het toelatingsexamen vóór of op 7 MAART a. s. bij ondergeteekende met overlegging van geboorteakte. De candidaten moeten op 1 April ten minste 14 jaar oud zijn. De Directeur, C. WEE DA. Spreekuren aan de Kweekschool Woens- dagnam. 2—4; Zaterdag v.m. 9—10. wegens huwelijk der tegenwoordige, bij den Heer G. W I L A N D, Heerengracht, TER NEUZEN. TER NEUZEN, 13 Feb. 1914. Boter per V» E.G. f 0.65. Eieren 26 stuks 1. AMSTERDAM, 12 Feb. 1914. Lijnolie, Maart f 25, April f 253/8, Mei/Aug. f 26 Suiker kalm, Feb. f lD/a, en Mei f U5/„ geno teerd, Dec. f ll3/8 geboden. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 2,40 a f 2,60. Friesche Blauwen f 3,f 3,50. Geldersche Bravo's f2.76 a f3,- £eeuwscho Bonten f2,50 a f3,50. Zeeuwsche Blauwen f3,a f4, Zeeuwsche Bravo's f 3,a f 3,40. Zeeuwsche Eigenheimers f3—, a f 3.25. Drentsche Eigenheimers f2,a f2,20. Eigenheimers Spuische f 3,a f 3,25. Geldersche Blauwen f2,50 a f2,75. Duitsche Ronden f2,40 a f2.50. Malta 7'/i a 8l/i per kilo. Duinzand Engelschen f 4,50 a f 4,75. Duinzand Thomassen f 4,a f 4,50. ANTWERPEN, 12 Feb. 1914. Chilisalpeter prijshoudend, Loco fr. 25.35, Maart fr. 25,35, April fr. 25 50, Mei fr. 25,60, Juni fr. 25,35. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.6273 a f 47.65. Engelsch per 12— - 12 MIDDELBURG, 12 Febr. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk. Handel kalm. Kroonerwten 50 cent lager, overige artikelen onveranderd. Noteering van boter en eieren. Boter f 0, 70 a 0,75, voor particulieren ƒ0,7772 per Va kü°- Eieren f 4.10, voor particulieren f 4.50 per 100 stuks. merken BETT Co. en C0STR0MA. Deze merken gaven op de proefvelden van den R. K. Boerenbond de beste resultaten. Garantie van echtheid en gewaarborgde kiemkracht verzekerd. Aan concurreerende prijzen bij AAN CONCURREERENDE PRIJZEN, op Schuttershof, TER NEUZEN- WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Sluit beleeningen en prolongaties op Effecten

Luctor et Emergo | 1914 | | pagina 3