Heeren=, Jongeheeren- en Kinderkleedingstukken KREYMBORG C°. Kerk en School. 0m ons systeem te handhaven, na elk seizoen goederen te ruimen, zullen alle voorradige alsmede MODEARTIKELEN worden verkocht met 15, 20 en 25°|0 korting. De nitverkoopprijzen zijn met blauw potlood naast kostenden piijs genoteerd. middelburg. Lange Delft a 94. Ingezonden Stukken. Bu r g e r 1 ij k e Stand. Telegrafische Berichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie li. Handelsberichten. DANKBETUIGING. predikbeurten. Gemeenteraad van Ter Neuzen. ZONDAG 28 DEC. 1913. Boter per Vü K.G. f 0-60- Eieren 104 stuks KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.52Va a f 47.55. Engelsch per 12— 12— HULST, 22 Dec. 1913. DAGEN. DONDERDAG 25 DECEMBER en VRIJDAG 26 DECEMBER 1913. le en 2e Kerstdag. In het Reglement van orde van de ge meenteraad werd een kleine wijziging gebracht. Besloten werd voortaan de Notulen der verg. afzonderlijk te houden en het gedrukte ver- slag na goedkeuring officieel als notulen te doen gelden terwijl de Raadsbesluiten af- zonderlijk in een Register zullen worden in geschreven. Daarna ging de Raad over in geheime zitting t,ot behandeling van enkele reclames op de Hoofdelijken Omslag. Vlissingen. Met een kapitaal van f 1,500,000 is alhier opgericht een Nederlandsche petro leum- en asphaltmaatschappij. met het doel een raffinaderij te Vlissingen te bouwen. Dit zal de eerste in Westelijk Europa zijn. Posterijen Nieuwjaar. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarswisseling wordt het publiek verzocht voor het binnenland bestemde brieven, briefkaarten, prentkaarten, visite kaartjes en circulaires, welke men bij voorkeur op 1 Januari wenscht te doen bestellen, te voorzien van twee elkaar schuin snijdende strepen, getrokken over de geheele adreszijde, en die stukken reeds op 26, 27 of 28 December ter post te bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestelling worden gereedgemaakt, blijven tot 1 Januari op de kantoren van be stemming bewaard en worden zooveel mogelijk op dien dag in bestellingen opgenomen. Geref. Kerken. Beroepen: te Stellendam J. Waterink, cand. te Schoonoord. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Brielle H. M. E. Bremer, te Egmond aan Zee. Chr. Geref. Kerk. Tweetalte Sneek, L. de Bruyne te Bun schoten en R. E. Sluiter te Murmerwoude. Bedanktvoor 's-Gravendeel, L. de Bruyne te Bunschoten. De Geref. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des lleeren" vergadert a. s. Woensdagavond om 8V4 uur in de consistorie kamer der Geref. Kerk in de Nieuwstraat alhier. QROOTE UITVERKOOP. Zitting van Donderdag 18 December 1913, [S L O T.] Des namiddags 5 ure wordt de gesloten verga dering weder openbaar. Behalve de heer Visser waren aanwezig dezelfde leden van des voormiddags. De heer Eijke verlaat de vergadering. De Voorzitter deelt mede dat in de commissionale vergadering gehandeld is over den prijs, waarvoor de gronden in erfpacht zullen gegeven worden. Vooraleer over den prijs beslist wordt, wordt nog met algemeene stemmen aan de voorwaarden toe gevoegd een nieuw artikel, betreffende de door de notaris op te maken akten van erfpacht en de kosten der akten van uitgifte. Hierna besluit men dat de gronden tot 31 De cember 1964 zullen uitgegeven worden, waarna de voorwaarden met algemeene stemmen worden aan genomen. Thans gaat men over tot beslissing van den prijs. Hieromtrent waren twee tarieven, eene van de Commissie en eene van B. en W.1 Het eerste tarief is heel wat lager dan 't laatste. De heer De Jager verklaart dat hij zich houdt aan de cijfers van de Commissie en derhalve tegen alles stemmen zal wat hierin afwijkt. De heer Lensen, merkende dat zou worden afge weken van het oorspronkelijke idee om den canon om de 2B jaar te herzien, en dat thans de gronden wellicht voor een termijn van 75 jaar zouden worden uitgegeven, stelt vóór een bemiddelings voorstel, nl. iets hooger dan dat van de Commissie en iets lager dan dat van B. en W. De Voorzitter zet hierin met een enkel woord uiteen het standpunt van B. en W. omtrent het stellen van een hoogere pachtsom, waarna in stem ming wordt gebracht het tarief van B. en W., dat verworpen wordt met 81 stem. Thans komt in stemming het voorstel-Lensen wat aangenomen wordt met 63 stemmen. Nog wordt besloten aan elk der erfpachters de bij hen in gebruik zijnde perceelen weder in erfpacht uit te geven tegen den in het aangenomen voorstel bepaalde canon. De nieuwe canon aan de verschillende straten is door het voorstel-Lensen aldus Nieuwstraat 18 ct. Verbindingstr. 8 ct. Noordstraat 18 N.Verbindingstr. 6 Markt 14 en 18 Nieuwediepweg 6 K.Kerkstraat 15 Roeiersgang 6 Westkolkstr. 15 Hoogsteeg 6 Vlooswijkstr. 14 Kerksteeg 6 L.Kerkstraat 10 Pelmolengang 5 Dijkstraat 10 Elleboog 5 K.Dijkstraat 10 Dwarsstraat 5 Nieuwediep 8 en 9 Molengang 5 Smidswal 9 Tuinpad 5 Walgang 9 Kandeelstraat 5 De heer Dees en Waalkes verlaten de vergadering. Nu deze omvangrijke arbeid beëindigd is, wil de Voorzitter in de eerste plaats een woord van dank brengen aan de Commissie, die zich voor deze zaak gegeven heeft en in de tweede plaats een woord van dank aan de ambtenaren der secre tarie, inzonderheid aan den secretaris, welke gezorgd heeft dat genoemde straat administratief in orde is. Zonder te kort te willen doen aan wat vroeger in deze kwestie gedaan is, constateert spr. toch dat niet alles in den haak was en erkent moet toch worden dat het voor de erfpachters van groot belang is, dat zij nu in kennis kunnen gesteld worden van de grootte hunner perceelen. De heer Lensen vestigt nog de aandacht op de besprekingen die gehouden zijn in de Kamer van Koophandel, betreffende de havenbelangen Schoon het thans niet noodig is daarvoor iets te doen, wil spr. toch vragen of de Raad steun wil verleenen aan eventneele pogingen bij de regeering ten dienste van onzen handeldeze steun is ook gevraagd aan de Maritieme vereeniging. De Voorzitter zegt toe dat die steun wel niet ontbreken zal, waarna hij de vergadering sluit. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur In het zoogenaamd officieel verslag der raads vergadering dd. 4 December jl. las ik: De heer De Bruijne vindt het schrijven van den heer Klaassen zeer onbeleefd voor een ondergeschikt ambtenaar. Al is er dan ook een misverstand ont staan, dan is het zeker nog onbeleefd om zoo een brief te schrijvenhet spijt hem, dat zich dit voordoet. De Voorzitter wil daarin niet treden, de appre ciatie van dat schrijven laat hij aan de vergadering °VHet verslag van de vergadering van 18 Decem ber d. a. v. luidt De Voorzitter meent, dat de woorden van den heer De Bruijne niet zoozeer op het schrijven van den Ontvanger doeldenals wel op diens handeling om den hem van wege Burgemeester en Wethouders gezonden klerk weg te zenden. De heer De Bruijne stemt daarmede in. De Voor zitter meent, dat dan daaromtrent voldoende blijkt, dat de raad het met den heer De Bruijne eens is en hij dus vrij uitgaat. Het scherm valt. De waarheid had weer haar triomf ge vierd En dat is toch maar je ware! Uw dw-, X. Ter Neuzen, Decb. 1913. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 19 Dec. Machiel Jacobs, oud 25 j., jm. en Neeltje Pieter- nella Verbrugge, oud 23j.,jd. Eranciscus Josephus Jacobs, oud 33 j., jm. en Eegina Angelina Spietael, oud 28 j., jd. Jacob Jacobus Cornelis van Sprang, oud 24 j-, jm. en Constantia Jozina Apollonia de Smidt, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Dec. Jacobus de Jonge, oud 19 j., jm. en Lucresia 't Gilde, oud 18 j., jd. Geboorten. 15 Dec. Sophia Suzanna, d. van Jan Dieleman en van Elisabeth Loof. 16 Dec. Adriaan, z. van Adriaan Florussen en van Maria van Drongelen. Aarnout Cornelis, z. van Johannes Francois Stoffijn en van Maria Janna Leijs. 17 Dec. Minikus, z. van Jacobus Wisse en van Anna van Fraeijenhove. Cornelis Elisabeth Debora, d. van Arend Dieleman en van Johanna Cornelia van Fraeijenhove. 18 Dec. Maria Amelia, d. van Petrus Josephus de Coninck en van Johanna Maria Jacobs. Overlijden. 15 Dec. Jan van Dixhoorn, oud 81 j., weduwn. van Catharina van de Velde. 17 Dec- Michiel Hendrik van Wijck, ond 9 m., z. van Charles en van Hendrika Johanna van Doese laar. 18 Dec. Joris Cornelis Hameiink, oud lm., z. van Machiel en van Adriana Neeltje Harms. 19 Dec. Blanche Marie Thérése Rodet. oud 14 j., d. van Jean en van Marie Joseph Claeys. AXEL, Huwelijks-aangiften. 4 Dec. Jacobus Reinier Harms, oud 26 j., jm. en Rachel Scheele, oud 21 j., jd. 11 Dec. Cornelis Johannes Reminsen, oud 22 j., jm. en Pieternella Maria Jansen, oud Huwelijks-voltrekkingen. 4 Dec. Andries Cor nelis van Espen, oud 23 j., jm. en Johanna Rouw, oud 22 j., jd. Marinus Roose, oud 24 j., jm. en Maria Wolfert, oud 23 j., jd. 11 Dec. Jozias Pieter Smies, oud 23 j jm. en Dirkje Boer, oud 23 j., jd. Geboorten. 3 Dec. Cornelia Catharina, d. van Jan Frederik den Uoelder en van Neeltje Magdalena Klaassen. 7 Dec. Levinus Cornelis Hendrik, z. van Frans Overdulve en van Elisabeth Scheele. 8 Dec. Janna Maria, d. van Pieter Verstraten en van Geertrui Riemens. 12 Dec. Carolina Jerina, d. van Willem Wissink en van Maatje Francoise de Jonge. 5 Dec. Jozias Abraham, z. van Cornelis van de Wege en van Sara Cornelia van de Velde. Overlijden. 9 Dec. Petrus Franciscus Josephus Marie Vlassenroot, Oud 11 m., z. van Cyrillus en van Clementina Pierssens. Axel [Stationstraat] le K. 9 en 2 Uur, ds. Chr. Bruins. 2e K. Geen dienst. Zaamslag le K. 9 en 2 uur, ds. II. P. M. G. de Walle. 2e K. 9 uur, Idem. Hoek le K. 9 en 2 uur, ds. H. v. d. Wal. 2e K. 9 uur, Idem. Kloosterzande Hervormde Kerk. Ter Neuzen le K. 9'/2 en 2 uur. ds. A. Timmerman. 2e K. 9'/i uur, Idem. Sluiskil le K. 9Vi uur, dhr. L. Dek. 2e K. 9'/i uur, Idem. Axel le K. 9 uur en 2 uur, ds. J. B- T. Hugenholtz. 2e K. 9'/i uur, Idem. Zaamslag le K. 9 en 2 uur, ds. G. van Dis. 2e K. 9'/j uur, Idem. Hoek le K. 9*/i en 2 uur, ds. E. Raams. 2e K. 9'/2 uur, Idem. Hulst le K. 9 uur, ds. Den Boer. Hontenisse le K. 9'/i uur. ds. Hugenholtz. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag le K. 9 en 2 uur Leeskerk. 2e K. 9 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen le K. 9, 2 en 5>/2 uur, Leeskerk. 2e K. 9 uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen le K. 9, 2 en 5'/j uur, Leeskerk. 2e K. 9 nar, Leeskerk. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn en 2 uur Leeskerk. Axel Kerkdreef 9 uur Ds. Chr. Bruins en 2 uur Ds. J. H, Lammertsma. Axel Stationstraat 9 uur Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Kloosterzande 2 nur, ds. v. Hnlsteiju v. Ter Neuzen. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9l/2 uur, dhr. L. Dek en 2 nur, ds. A. Timmerman. Doopsbediening. Sluiskil 9'/i uur, ds. A. Timmerman, Doops bediening en 2 nur, dhr. L. Dek Axel 9 en 2 uur, ds. J. R. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, ds. G. van Dis. Hoek 9 uur en 2 uur, ds. E. Ra«ms. Hulst 9 uur, ds. Den Boer. Hontenisse 9'/2 uur, ds. E. Raams van Hoek. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 nur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i nur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.] Ter Neuzen 9, 2 en 5'/» uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen B'/i uur, Evangelisatie. Den Haag. Hedenmiddag is de staking van alle bakkerijen geproclameerd. Zij omvat honderden gezellen. Zwolle. De rechtbank veroordeelde lieden den Oud-burgemeester van Doornspijk tot één maand gevangenisstraf wegens gepleegde on regelmatigheden. De eisch was 3 maanden. Grave. De beruchte Annie Pascal is het gelukt uit het Rijkskrankzinnigengesticht te ontsnappen. Zij werd achterhaald en terug gevoerd. Wielre. (Limburg.) Gisteren werd alhier eene vrouw dood in hare woning gevonden. Zij was overleden door kolendampvergiftiging. Zeeuwsche Bonten f2,75 a f3,40. Zeeuwsche Blauwen f 2,30 a f 2,50. Zeeuwsche Bravo's f 2,50 a f 2,89. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,30 a f 2.50. Drentsche Eigenheimers f 1,80 a f2,20. Eigenheimer Spuische f2,50 a f2,60. Andijker Blauwen f2,50 a f 2,75. Duinzand Thomassen f 4,20 a f 4,40. Duinzand Engelschen f 4,40 a f 4,60. Duinzand Eigenheimers f4,— a f4,20. ANTWERPEN, 22 Dec. 1913. Chilisalpeter prijshoudend. Loco fr. 25.—, Jan. fr. 25,25, Feb./Maart fr. 25,46, Maart/April fr. 25 30. TER NEUZEN, 23 Dec. 1913. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe/9,50, Rogge 7 60, Wintergerst 9,60, Zomergerst 9,50, Haver 7.50, Erwten 11,50, Witte Boonen ƒ14.— BruineBoonen/ll,50, Duivenhoonen/ll,— Paardenboonen 10,50, Boekweit/—,—, Lijnzaad f Koolzaad Aardappels 2,50. Boter per kilo 1,10. Eieren per 26 stuks 1,40. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 17 stuks rundvee, .45 varkens, schapen, waar van verkocht 9 stuks rundvee en 34 varkens. ROTTERDAM. 22 December. Ter graanmarkt van heden was tarwe tamelijk aangeboden flauw onveranderd verkocht. Wilhel- mina puike f9,25 tot f9,50, enke uitgekochte par tijtjes iets daarboven betaald, overige soorten 18 tot f8,75 per 100 kilo haver tamelijk aangeboden iets flauwer f7 tot f7,70 tot per 100 kilo;bruine- boonen iets minder getoond prima kwaliteit prijs houdend, overigens onveranderd verkocht f8 tot f 10,75 per mud Voorm Woensdag 24 Dec. Donderdag 25 Vrijdag 26 Zaterdag 27 Zondag 28 Maandag 29 Dinsdag 30 10.47 11.46 0.14 1.5 1.51 2.35 3.16 Nam. 11.18 12.39 1.29 2.13 250 3.36 Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen le K. 9 en l'/j uur, Ds. J. F. v. Hulsteijn 2e K. 9 uur. Ds. J. F. v. Hulsteijn, 5 uur, Kerstfeestviering Geref. Zon dagsschool „Jachin". Axel [Kerkdreef] le K. 9 en 2 uur, Ds. J- H. Lammertsma. 2e K. 9 uur, ds. Chr. Bruins. AMSTERDAM, 22 Dec. 1913. Lijnolie vliegend, f263/», f 2672, Jan. f26'/s! f 263/8, f 26Jan./April f263/», Mei/Ang- f273/„ Sept./Dec. f28. Suiker prijshoudend, Dcc. f ll'/g genoteerd, Mei f ll'/j gedaan, Aug, f ll'/i te koop. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 2,— a f 2,10. FrieschC Blauwen f3—, Het Bestuur der Ned. Herv. Zondagschool „SAMUEL" brengt langs dezen weg haren oprechten dank voor de vele giften haar are- schonken om met hare 500 kinderen het Kerstfeest te vieren Verder maakt ze bekend dat het Kerstfeest zal gevierd worden op Maandag 29 December a. s. in de Gereformeerde Kerk. Aanvang 51/» uur, ingang Smidswal. N B. De Electriscli verlichte Kerstboom is voor belangstellenden te bezichtigen op Za terdag 27 December in het lokaal „Bethel", des avonds na zes uur. Het Bestuur, B. N. VAN DUKE, Voorzitter. P. A. LEUNIS, Secretaris. De afdeeling „TER NEUZEN" van de Geref. Zondagsschoolvereeniging „JACHIN" betuigt bij dezen haren hartelijken dank aan allen, die haar door hunne gaven in de gelegenheid gesteld hebben, Kerstfeest te vieren met de leerlingen barer Zondagsschool, en noodigt hen met de ouders der leerlingen uit tot liet bijwonen dier Kerstfeestviering, welke D. V. zal plaats hebben op den Tweeden Kerstdag, Vrijdag 26 December in het gebouw der Geref. Kerk. Aanvang 5 uur. Ingang a/d Smidswal. Namens de afdeeling, IIET BESTUUR.

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 3