Gemengd Nieuws. ê"i"b°'S' Vh Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. De Voorzitter over de cinema. Een met de Harwichboot te Hoek van Holland aangekomen reiziger vermiste bij zijn aankomst te Utrecht zijn portefeuille met f 65,000. Hij keerde dadelijk naar Hoek van Holland terug, waar het geld aan boord was teruggevonden. De vinder kreeg een ruime belooning.- Een firma in de gemeente Schoterland beeft volgens bet IIbid. bet weekloon van twee barer werklieden, die f 2 ouderdomsrente hebben gekregen, met betzelfde bedrag ver laagd In het ziekenhuis te Chemnitz zijn twee reizigers, die bij het spoorwegongeluk in de Harras-tunnel zwaar gewond waren, bezweken. Verder is er onder het puin in de tunnel nog een doode vandaan gehaald. Het geheele aantal dooden bedraagt zoodoende tot dusver negen. Binnenkort zullen zich, volgens de Ger- mania, afvaardigingen van verschillende West- duitsche steden naar Brussel begeven, om daar mondeling te onderhandelen over den aanleg van een kanaal van den Rijn naar de Maas en de Schelde. Ook de besturen van Kamers van koophandel te Brussel en Ant werpen zullen eraan deelnemen. Vrijdag om negen uur begint te Straats burg het proces tegen luitenant v. Forstner yoor den krijgsraad van de 30ste divisie, Wegens zijn aanval op een kreupelen schoen maker te Dettweiler bij Zabern. Het vonnis, dat over de rekruten te Zabern, wegens het klappen uit de kazerne, is geveld, was velen voorstanders van het straffe régime te zacht uitgevallen. Vandaar dat er stemmen opgingen, om den auditeur-militair te bewegen, van bet vonnis in hooger beroep te gaan. Deze heeft echter den termijn daaevoor laten verstrijken en het vonnis heeft daarmee rechts kracht verkregen. Een vonnis van het hof van appél te Angers heeft een einde gemaakt aan een proces, dat drie jaar geduurd heeft en waarin liet ging om zeven millioen frank, de nalaten schap van graaf Jules de Perrochel. De graaf was een wonderlijk manhij had zeven testamenten gemaakt en bij het laatste vermaakte hij zijn fortuin aan zijn koetsier en zijn palfenier. Familieleden van den over ledene bestreden de geldigheid van het testa ment. Perrochel vCas kindsch, zoo zeggen zij, toen hij dat zevende testament maakte. Het hof van appèl heeft echter alleen het laatste testament geldig verklaard en zoo zijn de gewezen koetsier en palfenier van graaf de Perrochel nu in het bezit van zeven millioen frank. In Frankrijk bestaat de gewoonte, dat de menschen elkaar op Nieuwjaarsdag ge schenken toezenden, een gewoonte, die soms een belasting lijkt. Een jong, zeer bekend schrijver te Parijs, een grappenmaker, heeft aan zijn goede vrienden de volgende circulaire toegezonden Bond tegen geschenken op Nieuwjaarsdag. Het aangenaamste geschenk, dat de heer (volgt de naam van den vriend, aan wien de circulaire gericht is) mij dit jaar zal kunnen geven, zal hierin bestaan, dat hij mij niet dwingt hem wederkeerig een geschenk aan te bieden. Bij gevolg zullen wij niets van elkaar aan nemen, overtuigd als wij zijn, dat wij op andere betere wijze gelegenheid zullen vinden van onze gevoelens te doen blijken. De stichter van den nieuwen bond zendt deze circulaire onderteekend aan zijn vrienden met verzoek er hem een dergelijke terug te zenden. Of bij veel succes zal hebben Verleden jaar had hij een „bond tegen het uitleenen van boeken" opgericht, die algemeen met veel instemming begroet is. Een uitstekend plan, dunkt ons, geen boeken uit te leenen, althans wanneer die boeken onze eigen boeken zijn. De verschijning van het nieuwe adres boek van Berlijn heeft een journalist aanlei ding gegeven tot een beschouwing over de veelvuldigheid van sommige familienamen. Bovenaan staat de naam Schulze, die er 15,400 maal in voorkomt. Neemt men aan, dat iedere Schulze aan het hoofd staat van een gezin van gemiddeld 4 personen, dan zijn er ruim 60,000 Schulzes te Berlijn en loopen er dus stellig altijd eenige exemplaren in de Leipziger- of Friedrichstrasse, of onder de Linden. Het is te begrijpen, dat er onder deze omstandigheden bij den burgerlijken stand te Berlijn een afzondere afdeeling is, die er mee belast is, al die Schulzes uit elkaar te houden. Op Schulze volgt Müller, een naam die 10,880 maal voorkomt, daarna Schmidt (10,412). Op de Meiers is gemakkelijker oog te houden, omdat die op allerlei manieren gespeld worden, als Meier, Mayer, Maier, Mayer, Mayr, Majer, Mejer. In al die scha keeringen komen zij ter sterkte van 6400 in het adresboek voor. De andere namen, die het meest voorkomen, zijn Krüger (5760), Hoffmann (5240), Neumann (5170), Lehmann (5090), Schroder, Krause en Wolf (alle ongeveer 4000), Fischer, Lange en Schneider (3000), Hermann, Kfthn, Franke, Werner, Voigt, Koch en Scholz \2000). De Duitsche Kroonprins. Betrekkelijk onverwacht kwam het bericht, dat de Duitsche Kroonprins van Dantzig is overgeplaatst naar den generalen staf te Berlijn. Nu is er al meermalen op gewezen, inzonder heid door Fransche bladen, dat de keizerlijke ouders weinig genoegen beleven van den Kroonprins en van een der andere gehuwde zonen. Waartoe dit sensatienieuws, dat door Publiek zoo gaarne gehoord en verder verteld wordt, eigenlijk dient, begrijpen wij niet. Zonder dat men de bijzonderheden weet, wordt er over zulke dingen met vrij groote beslist heid gesprokon en zeker ware het beter, dat men er over zweeg. Zooals men weet, werd de Kroonprins in dertijd naar Dantzig verplaatst, wat beschouwd werd als een straf voor zijn optreden in den Rijksdag, bij de behandeling van de Marokko- politiek in 1911 en als een gewilde verwijde ring uit de omgeving van zijn vader. De omstandigheden zijn intusschen veranderd en niets zou nu een regelmatige promotie van den Kroonprins in den weg staan. Eerder zou in »de gegeven omstandigheden een uit blijven van de promotie aanleiding moeten goven tot commentaren. Toch zou deze hoogst- belangrijke overplaatsing niet naar den wensch van den Kroonprins en zijn gemalin zijn, zegt men; de Kroonprins had den Keizer nog niet lang geleden verzocht, zijn bevelhebberschap tot den herfst van 1914 te verlengen, en in verband hiermede waren ook alle huurcon tracten te Dantzig reeds weder verlengd. Men zegt dat de verplaatsing is geschied op verlangen van de Keizerin, wat echter met geen zekerheid kan gezegd worden, en waar schijnlijk ook niet waar is, omdat de Keizerin zich nooit met de zaken des Keizers bemoeit. Een nieuwe methode om een speech af te steken is door President Wilson aangewend. Deze maakt nl., daar hij niet te Washington gemist kon worden, gebruik van de telepboon oin de „Chamber of Commerce" te Rochester toe te spreken. De President had nl. beloofd tegenwoordig te zijn, indien mogelijk, bij het feestmaal dat jaarlijks door de Kamer wordt gehouden. Daar hij echter onmogelijk de reis van 800 mijlen naar Rochester kon maken, werd een bijzondere telefoonverbinding gemaakt tusschen het Witte Huis en Rochester. Ieder van de 300 gasten aan het feestmaal in deze stad kreeg een hoorn en aan het eind van het diner begon Mr. Wilson zijn speech. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 DECEMBER 1913. Gereformeerde Kerk. Den Haag. De Tweede Kamer heeft aan genomen met 54 tegen 5 stemmen het Wets ontwerp tot nadere wijziging van Art. 22 Hoofdstuk 8. Staatsbegrooting 1912 strekken de het uittrekken van f 22.000 als toelage voor de uitrusting van nieuw benoemde onder officieren. Den Haag. De Nederlandsche Regeering heeft uitlevering verzocht aan de Oostenrijk- sche van zekeren W. verdacht van poging tot vergiftiging te Amsterdam. Ede. Gisterenavond heeft een schildwacht tusschen 10 en 11 uur, een als heer gekleed persoon aangetroffen die op de sommatie: „Halt" plotseling in de duisternis verdween. De man was niet te volgen, De commandant van het 22e regiment heeft een brutale dreig brief ontvangen, waarin stond dat omstreeks Kerstmis de twee infanterie-kazernes in de lucht zouden vliegen. Straatsburg. De krijgsraad heeft luitenant Forstener tot 43 dagen gevangenisstraf ver oordeeld wegens het toebrengen van lichame lijk letsel van een schoenmaker te Dettweiler. MIDDELBURG, 18 Dec. Noteering van boter en eieren. Boter 0,76 a 0,82, voor particulieren ƒ0,84 per 1/2 kilo. Eieren f 6.20, voor particulieren ƒ6.60 per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 20 Dec. 6.21 6.51 Zondag 21 7.23 7.57 Maandag 22 8.32 9.7 Dinsdag 23 9.41 10.14 Woensdag 24 10.47 11.18 Donderdag 25 11.46 Vrijdag 26 0.14 12.39 ding van de vastgestelde verordening op de leges, art. 1 lett. a, b, c, regelende de vergunning inzake te nemen inlichtingen omtrent den burgerlijken stand, die inlichtingen aan de plaatselijke bladen kosteloos uit te reiken. De Voorzitter stelt voor dit verzoek aan te houden tot een volgende vergadering, omdat dan de ver ordening eerst terug zal zijn van de Koningin de heer Moggré heeft hierop niets tegen, doch wenscht hierbij tevens te verklaren dat deze verordening wel wat onvoorbereid is behandeld en aangenomen. De Voorzitter wil er thans op wijzen dat met die verordening niets nieuws in 't leven geroepen is, dan juist wat betreit de burgerlijke stand, het andere bestond ïeeds, dit aan het adres van som migen die meenen dat we op die manier het publiek willen uitstroopen. De heer Waalkes zag gaarne met het oog op tijdige inzage der stukken, dat deze B dagen vóór de vergadering werden ingediend, waarop de Voor zitter antwoordt dat zij door geen artikel in het reglement van orde genoodzaakt kunnen worden, dit te doen, dat het gedaan wordt, is ten gunste van de goede loop der zaken, evenwel wil spr. de verzekering geven dat zij zullen trachten de leden zooveel mogelijk ter wille te zijn. Rondvraag. De heer D. Scheele zegt, dat hem ter oore is gekomen, dat het Bnrgerlijk Armbe stuur diegene die van haar bedeeling geniet en thans nu de eerste betalingen zijn geschiedt van de ouderdomsrente, op dezen die rente wil bekorten. Z.i. bedoelt de wet dit niet. Zij die van het arm bestuur genieten hebben toch al geen overvloed, derhalve kunnen zij dat meerdere wel gebruiken. Is dit zoo, dan zou spr. willen vragen of het arm bestuur niet wat toegeeflijker wil zijn en dit gaan beknibbelen op dat weinige. In dezen tijd, waar alles om verhooging vraagt, mogen die menschen werkelijk ook wel wat meer hebben. De Voorzitter zal dit overbrengen aan bedoeld armbestuur en vragen hoe dat zit, dan kan later hierop worden teruggekomen. De heer Visser geeft zijn goedkeuring te kennen met het gesprokene van den heer Scheele. De heer de Bruijne wenscht een enkel woord te zeggen inzake de alhier getoonde cinema-voor stelling „Van de Kribbe tot het Kruis." Spr. her innert zich, dat de Voorzitter in verband met het verzoek van het bestuur van de Herv. Zondags school om een lokaal voor haar school, zeide de gemeente wenscht niet aan evangelisatie te doen, waarmee ik het volkomen eens ben. Wanneer echter de persoon van Jezus Christus, wiens komst we met Kerstdag hopen te herdenken, thans ge bruikt wordt voor publieke vermakelijkheid, dan gelooft spr. dat hij de tolk van velen is, als hij de bevoegde macht toeroeptlaat dit niet toe, want de overheid is toch Gods dienaresse en draagt het zwaard niet te vergeefs. Alleieerst betuigt hij zijn dank dat hij thans in de gelegenheid wordt gesteld zich te verantwoorden. Het zijn nl. drie gedachten waarover spreker zich wenscht uit te spreken. In de eerste plaats het bezwaar omtrent de vergunning. Daar ik ge roepen word de grondwettelijke vrijheden te ver zekeren aan ieder ingezetene meen ik daaraan getrouw geweest te zijn. In aansluiting wat ik vroeger bij mijne installatie gezegd heb, nl. dat ik sta op 't standpunt van rechtsgelijkheid, wil ik thans nogmaals herhalen dat alle ingezetenen recht hebben op mijne medewerking wat betreft vrijheid van bewegin. Nu schijnt die vrijheid door een oppositie in het gedrang gekomen te zijn. Wenscht u dan, mijnheer de Bruijne, aldus spreker, dat een index zal worden aangelegd waarin bepaald wordt wat wel en wat niet mag Uit de wijze waarop van zekere zijde de aandacht van het publiek ge vestigd wordt op die vrijheden, blijkt dat men die vrijheid van beweging niet kan verdragen Ik zal geen critiek uitoefenen op hetgeen door den pre dikant Zondag in de Herv. kerk is gezegd inzake neze kwestie, daar die persoon thans niet in de gelegenheid is zich te verdedigen. Dat laat ik buiten beschouwing. In de tweede plaats de kwestie omtrent het ver- leenen der vergunning op Zondag. Het komt mij voor dat we rekening moeten houden met de Zon dagswet en ik geloof deze toe te passen, daar toch de kerkbezoekers beschermd worden in dien, zin dat gelegenheid hebben ongestoord op te gaan naar de kerk. De godsdienstoefening kan onge stoord gehouden worden, 't Gebeurt wel eens dat het niet altijd even stil is op straat tijdens eene godsdienstoefening, doch dit is dan toch niet een oorzaak om te veronderstellen dat niet gewaakt wordt voor de rust en orde. Wat aangaat feesten op Zondag, b.v. het geven van een voetbalwedstrijd op besloten terrein, sta ik op een standpunt dat meerderen met mij deelen. Calvijn b. v. maakt ook geen bezwaar sommige feesten op Zondag toe te laten. In verband hiermee neemt spr. het feit, dat een Gedeputeerd Statenlid zich beriep op Cal vijn inzake het geven van subsidie aan een land bouwtentoonstelling die op Zondag geopend is. "Ook ds. Van Velzen stond op 'tzelfde standpunt. Calvijn, zegt spr., gaat nog verder en vindt het geen bezwaar op Zondag hooi binnen te halen, indien dit noodig blijkt. Alleen noem ik dit omdat omtrent deze zaken nogal verschil van meening is. Voorts meen ik op een mild standpunt te staan. De vergunning is uitgereikt onder voorwaarde, dat geen aanstoot zou gegeven worden om b. v. aan den openbaren weg uit te lokken tot bezoek. Het staat niet aan de Overheid te verbieden wat bin nenkamers wordt verricht. Wat nu betreft het stuk zelve. Reeds vroeger is door verschillende bladen gunstig geoordeeld over dit stuk en verkeer ik dus in gezelschap van die bladen. Waarom wordt hierover gunstig geoor deeld Men zegt tegenwoordig te leven in een cinema-gevaar en de Katholieken zijn het vooral die daar tegen opkomen. Dit echter is een film welke niet door hen wordt afgekeurd. Waarom gunstig Omdat hier niet wordt opgevoerd het mysterieuse lijden van den Christus, geen uit de Heilige Schrift wordt omlaag gehaald, geen too- neelvoorstelling wordt gegeven, maar zuiver ten aanschouwe worden gegeven personen uit het N. T. In verband hiermee noemt spr. de prachtige platen van Gustav Doré, welke keurige voorstellingen geven van personen uit de Schrift en daarnaast de Statenbijbel van Keur, waarin ook tal van voor stellingen voorkomen. En daartegen is geen bezwaar. Komende op het terrein van ergernis spreken, zegt spr. dat dit ook al geschiedde tijdens Jezus' omwandeling op aarde en brengt in herinnering de geschiedenis van ne Samaritaansche vrouw, waarmede Jezus sprak de jongeren ergerden zich hieroverJezus sprekende met een vrouw. [De heer de Bruijne zegt dat er niet staat ergeren, maar „verwonderen zich"] en voorts de geschiedenis van de vrouw in overspel gegrepen ook hierover ergernis, doch Jezus schreef in 't zand. Men kan ergernis geven en ergernis nemen. Ja, maar zegt men 't is in een cinema en wordt verlaagd tot spel. 'k Vermoedde wel dat men mij zou aanvallen. Ook op grond daarvan heb ik zelve de 1ste uitvoering bijgewoond en dan stel ik op den voorgrond dat de uitvoering op zichzelven geen aanleiding tot ergernis gafhet publiek ge droeg zich stipt en ordelijk. Dat er gespot zou worden, dit is lasteren geweest tegen beter weten in. Derhalve kon nóch 't stuk zelve, nóch de uit voering daarvan aanleiding het verzoek om ver gunning te weigeren. In de 3e plaats wil ik hierop nog neerkomen, dat ik misschien de vergunning zou intrekken na al hetgeen er over de opvoering gezegd en ge schreven is. Het ergernis geven was m.i. niet van dien aard dat dit mij zou nopen daartoe over te gaan. Paulus heeft gezegd beproeft alle dingen, niet onderzoeken, maar beproeven, toetsen, en dit deed ik. Mocht ik onderzoeken, dan zou ik moeten onderzoeken de roerselen van 't hart van de in zender van 't ingezonden stukje in Luctor en des- zelfs onderschrift-schrijver. En dan wie waren bezwaard Niet één is er bij mij geweest die ge vraagd heeft om 't stuk te weigeren. Wel een ingezonden stukje met een pseudoniem, maar wie is die mijnheer, die woont zeker in Nergenshuizen en dan door de Redactie onder dat stukje een ver moeden vastgesteld als zou het lijden des Heeren daar als een heilig mysterie afgespeeld worden. Dit had niet plaats. Als voorbeeld haalt spr. nog aan dat in Amster dam in het museum hetzelfde te aanschouwen is geweest en dat indertijd te Rotterdam ten aan schouwe werd gegeven het lijden op Golgotha, waarvoor menigeen, ook nog wel belijders van den godsdienst, een reis gemaakt heeft. Dat was een teruggeven van beelden van personen uit de H. S. en niet een omlaag halen van het heilige. Spreker komt nog terug op 't nummer van «Luctor" waarin de redactie onder genoemd inge zonden stukje spreekt van af keurings waardige dingen en !in 't zelfde nummer in een tweetal ar tikeltjes „Zondebok" en „Slimme heeren" het pu bliek op bedenkelijke wijze inlicht, warrdoor m. i. de waarde daalt van zijn beroep als zoodanig. Zelandia, ook het Cinema-gevaar besprekend, is voorzichtiger. Deze spreekt over zenuwprikkelende bioscoop-beelden, welnu dit is dan iets voor den dokter om uit te maken. Alles saam vattende kom ik tot de conclussie dat het mijn meening is dat ik de burgerij zooveel mogelijk vrijheid van beweging behoor te geven, zoolang zij dit waard is en niet leidt tot dingen die de perken te buiten gaan. Wanneer b.V. ge geven zou worden een carricatuur-voorstelling zoo als bij „Allerzielen" of bij de Passie-spelen, dan zou een weigering tot vergunning m.i. recht van bestaan hebben. Daar thans een deel der bevol king, waaronder ook veel katholieken, genoot van die voorstelling, gaat het dan op om censuur toe te passen, ai mij, naar wie heb ik dan ten slotte te luisteren. Zoolang ik mij gehandhaafd zie door de wet, hoop ik in dien zin nog lang een dragelijk hoofd dezer gemeente te zijn en kan ik niet ingaan op beschouwingen, waarvan ik me afvraag is dat het belang van de massa dienenmen heeft ge tracht de massa te gebruiken om den burgemeester een hak te zetten en kan men van mij niet eischen dat ik gehoor zal geven aan dergelijke uitlatingen en aanvallen. De heer de Jager zal niet veel over deze zaak zeggen daar de Voorzitter weet hoe de verhouding in dezen tusschen hem en spreker is. Daar even wel de heer de Bsuijne de zaak ter tafel bracht, wil spr. nog een enkel woord zeggen. Spr. vraagt of het den Voorzitter bekend is, dat nog maar enkele dagen geleden een koninklijke afkondiging is geschiedt, inhoudende de wenk om toch te waken tegen sensationeele bioscoop-voorstellingen. Nu kunt u zeggen dat het hiergenoemd stuk niet sensationeel is, in mijn oog is het dit wel. Als u daarvan dan iets bekend is, zou ik gaarne willen dat het ter tafel kwam. In de 2e plaats vind ik, dat n, door het bespreken van personen die hier niet tegenwoordig zijn en zich dus niet kunnen verdedigen, iets deed, dat niet is zooals 't behoort. De heer Eijke, de voorstelling bijgewoond heb bende, zegt dat er totaal niets gebeurt is waardoor z.i. aanstoot kon gegeven worden. De heer de Jager zegt, wanneer de tegenwoor dige minister van binnenl. zaken de bioscoop een gevaar acht voor het maatschappelijke leven, dit toch meer geëerbiedigd mag worden. De Voorzitter zegt dat er geen dergelijk Koninklijk besluit is verschenen, wel een circulaire waarin door de Minister gewezen wordt op het gevaar der bioscoop in botrekking tot den leefeijd der kinderen en den aard der stukken. Verder ontkent spr. dat hij hier personen aangevallen heefthij heeft be sproken den arbeid van een redactie van een blad. Wie dat is staat niet onder do stukken van meer genoemd blad. De heer de Bruijne wil er nog opwijzen, dat zijn protest geen uitvloeisel is van hetgeen ds. Timmerman gezegd heeft, of om den burgemeester oen hak te zetten, ook niet wil ik ingaan op wat in de courant heeft gestaan, maar het is beslist een uitvloeisel van mijn overtuiging en blijf bij mijn protest en geloof dat voor Jezus geen plaats is in de herberg- De heer D. Scheele gaat volkomen accoord met den heer de Bruijne en zegt dat hij geen stukje beaamt van wat $oor den Voorzitter als verdediging is gezegd. De heer Visser is het met den Voorzitter eens, van oordeel zijnde niet in strijd gehandeld te hebben met de grondwettelijke vrijheden. De heer de Bruijne zag gaarne dat de Raad, naar aanleiding van den brief van den gemeente-ont vanger, zich uitsprak of hij in de vorige vergadering werkelijk te veel zei, is dit zoo dan wil hij die wOorden terugtrekken. De Voorzitter zegt, met instemming van alle leden, dat de door hem gebezigde woorden speciaal sloegen op het wegzenden van Coene en dus geen verband hielden met een onbeleefde houding tegen over B. en W., derhalve gaat de heer de Bruijne vrijuit. Hierna schorst de Voorzitter de openbare verga dering |iot 3 uur, waarna de commissiorale verga dering aanvangt ter behandeling dererfpachtsprijzen. Ten B ure wordt de openbare zitting heropend, waarvan we in 't volgend nummer nog mededeeling hopen te doen. Tei Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. v. Hulsteijn. Bed. H. Avondm. en dankz. Axel [Kerkdreef] 9 uur Prof. dr. H. H. Kuyper van Amsterdam, en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. 6 uur, Prof. dr. H. H. Kyper, Rede voor de Geref Jongel. Vereen.over de bekeering vau Luther Axel [Stationstraat] 9 u. Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Prof. Kuyper. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal Kloosterzande Geen dienst. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i uur dhr. L. Dek en 2 uur. ds. A. Timmerman. Sluiskil 2 uur. Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Hulst 9 uur, ds. Den Boer. Hontenisse 9'/i uur. ds. A. Timmerman van Ter Neuzen. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen 9, 2 en 57i uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen B'/i uur, Evangelisatie.

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 3