ST. N kleine AARDAPPELEN, Dc St. Nicolaas-Etalagc J. J. MEIER, a I VoorSt.Nicolaas. De Hofstede Ingezonden Stukken. Telegrafische Berichten. H a 11 delsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t e n t i 11. J. L. HE KRIJQER. Dagelijks verkrijgbaar bij H. VROEGrOP, Banketbakkerij. M. J. C. VAN PIENBROEK. R. J. DE KRIJGER, iag O SG Ui Petten, Handschoenen en Ondergoederen. J. F. de COOKER-Heijens. J. M. DE Y0S - Zaamslag. Openbare Verknoping. Dinsdag 2 December 1913, is gereed. Valsche KRULLEN. Gevestigd: Rijks=Veearts. Fronts, Boorden, Manchetten, LEESBOEKEN voor jongens en meisjes. Kinderspeelgoederen en Galanteriën. PREDIKBEURTEN. Verhuisd naar ZAAGSTRAAT, (achter de Geref. Kerk). Ruime sorteering Goud- en Zilverwerken, Bloedkoralen, Horloges enz. VOORHANDEN: Reparatiën billijk en net. Steeds de grootste voorraad en de modernste dessins in H e e r e n Overhemden, Prachtige Prentenboeken. Luxe doozen Postpapier. Vulpenhouders, Zakportefeuilles enz. Scheurkalenders voor 1914. Uit Dinxperlo is Dinsdagmorgen naar Arnhem gevankelijk overgebracht de arbeider \f. K., die den vorigen nacht een moordaan slag had gepleegd op den koopman D. Wester- veld in de Heurne, toen deze hem achter volgde, omdat men bij hem de vensterruiten had vernield. W. K. iiad vijf revolverschoten gelost, doch gelukkig werd W. niet getroffen. Bedoelde K. moest gisteren te Arnhem terecht staan wegens mishandeling in een zaak, waarbij Westerveld getuige is. (Arnh. Ct..) Maandagavond is te Kerkrade de mijn werker V. door messteken over het geheele lichaam ernstig gewond. Zijn wang en tong werden doorgesneden. De vermoedelijke dader is gearresteerd. Volgens de Utrechtsche Courant heeft de politie te Zuylen (bij Utrecht) Woensdag aangehouden en ter beschikking der justitie gesteld J. K., 18 jaar, werkman en J. W. van D., 20 jaar, werkman, beiden wonende aldaar, die verdacht worden zich te hebben schuldig gemaakt aan poging tot doodslag tegen W. Lagerweij te Zuylen. Het „H. v. A." meldt, dat er in de laatste veertien dagen in België geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer waargeno men zijn. De toestand verbetert voortdurend, vooral nu het vee de weiden verlaten heeft. Drie provinciën werden van de plaag gevrij waard. Er zijn thans, alles te zamen, nog 218 besmette plaatsen, met 2000 zieke hoorn beesten. Het Spaansche Koningspaar te Parijs. Maandagavond zijn de Koning en de Koningin van Spanje incognito te Parijs aangekomen, van waar zij Donderdag naar Weenen zouden vertrekken. Daar, zooals gezegd, de majesteiten incog nito reizen, heeft geen officieele ontvangst plaats gehad. Nochtans was het station een voudig, maar smaakvol versierd, terwijl een der wachtkamers gereed gemaakt was om de Koninklijke gasten te ontvangen. Tegen half negen bevonden zich de Spaan sche gezant, markiezin de Villa Urrutia, het personeel der ambassade en van het consulaat, en de voornaamste persoonlijkheden der Spaan sche kolonie op het station, ook waren aan wezig minister Pichon, de voorzitter van den gemeenteraad, Chassayne Cayon, deFransche gezant te Madrid en generaal Deaudemoulin, de laatste als vertegenwoordiger van den Pre sident der Republiek. Nadat de Koning en de Koningin, die om negen uur arriveerden, door de autoriteiten begroet waren, begaven zij zich, luide toege juicht door een talrijke menigte, die zich in cordon langs de straten opgesteld had, naar het hotel Meurice. Een half uur later reden de majesteiten naar het théatre des Capucines, waar een galavoorstelling gegeven werd. Dinsdagmiddag omstreeks half drie brachten de Koning en de Koningin een bezoek aan Poincaré en begaven zich dan naar het Hotel de Ville, waar een intieme receptie plaats had. Woensdag zou Poincaré te Rambouillet een groot jachtfeest geven ter eere van den Spaanschen souverein. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur Het Volksblad verkneuterde zich verbazend, dat er in de „onbewoonbaarverklaring" van een perceel in de Noordstraat, aan anti- revol. behoorende, weer eene aanleiding be stond, om wat gal kwijt te raken. Jammer, dat het blad dit op minder nette wijze doet 1 Als je gal gaat spuwen, is dit op zichzelf al vies, maar indien je dan je best doet, om je houding ook nog onsmakelijk te maken, word het dubbel walgelijk. In zijne onnoozelheid vraagt het blad „Wat zal het publiek, wat zullen de anti-rev. zelf hiervan zoggen, als ze dit in het raadsverslag lezen n.l. wie de eigenaars waren. De Redactie, of wie dan ook dit poover stukje uit de pen liet vloeien, weet zeker niet, dat de kadastrale registers openbaar zijn en dat bovendien in een plaatsje als Ter Neuzen, zij het dan ook al begiftigd met eene H. B. S., waarop een zevental kinderen gaan, die der gemeente jaarlijks 1000,per stuk kosten, in den regel zeer goed bekend is, wie de eigenaars zijn van de verschillende perceeelen. Had het Volksblad eens behoefte gevoeld om de namen der eigenaars van de Melksalon aan het publiek bekend te maken, dan had het beslist niet moeten wachten tot het oogen- blik der onbewoonbaarverklaring. Misschien had het dan wel eens eene officieele dankbetuiging ontvangen van „naïeve" menschen, die zich maar niet konden voor stellen, dat ook Antirev. hun geld op alle terreinen des levens verdienen. Het verhuren eener melksalon M. d. R. acht ik een privé-zaak, waardoor mijn buurman geene schade lijdten indien aan geld, ver diend met verhuren, geen onrecht kleeft, gaat dit m. i. niemand aan. Maar wat wel iemand aangaat, M. d. R. iswanneer er geld gebruikt wordt uit de gemeentekas, ten gerieve van enkelen, voor eene zaak waarvan alle naïeve menschen zeggen stommiteit der Stommiteiten, zooals b.v. van de II. B. S. Maar dan roept het Volksblad geene naïeven op. Zoolang het Volksblad met zijne trawanten dan ook de leer huldigt, dat riemen snijden van andermans leer ten opzichte der H. B. S. geoorloofd is, onthoude het zich van bemoeiing in zaken, die hem niet aangaan. Het pluimpje aan den Voorzitter was natuur lijk te verwachten. In alle raadsverslagen, waarin Anti-Rcv., zelfs in privé zaken, betrokken worden, kan onzes inziens de zetter van het blad wel een vasten regel laten slaan, met een veertje aan 't bekende adres. Dr. Kuyper echter schreef eens ongeveer „Zoolangde liberaal naar mij spuwt, weet ik, dat ik op den goeden weg ben, maar als de vrijzinnigheid mij gaat prijzen, o, wee Dankend voor de plaatsruimte, Uw dw. EEN NAÏEVE. Ter Neuzen, 19 Novb. '13. CORRESPONDENTIE. Wegens overvloed van copie moest feuil leton blijven liggen en enkele rubrieken wat verkort worden. ZONDAG 23 NOVEMBER 1913. Gereformeerde Kerk. Toi Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn. Axel A 9 uur, Ds. Chr. Bruins en 2 uur, Leeskerk. Axel B 9 uur Leeskerk, 2 uur Ds. Chr. Bruins, Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. II. P. M. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal Kloosterzande Geen dienst. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur. Ds. A. Timmerman. Nam. Zendingsrede. Sluiskil 9'/i uur. Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. ITugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Hontenisse Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Nepzen 9, 2 en 5'/j uur, Ds. J. Eraanje- Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen 9, 2 en BV2 uur, Ds. G. v. d. Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter-Neuzen 5'/j uur, Evangelisatie. WOENSDAG 26 Nov. 1913. (Dankdag.) Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn. Axel A 9 en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma, Axel B 9 en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. 's avonds 6 uur Ds. H. Dekker van Venlo. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds- Lingkeek van Amsterdam. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.] Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. G. van de Garde van Opheusden. Middelburg. Heden werd ter Arr. rechtbank alhier veroordeeld wegens mishandeling R.R. 56 jaar huisvrouw van E. V. te Sas van Gent tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Eisch was f 15 of 15 dagen. Groede. Alhier is tot notaris benoemd, de heer A. H. J. Beuningh, candidaat-notaris te Heusden. Utrecht. Op het graf van Prof. Ritter is heden een monument onthuld. Ds. Iloevers hield daarbij een rede. Groningen. Mevrouw VictorRanneft is ge kozen tot kerkeraadslid der Rem. Gemeente. Zij is de eerste vrouw die als zoodanig zitting zal nemen. '8 Gravenhage. In d[e heden gehouden zitting der Tweede Kamer is een wetsontwerp aan genomen tot onteigening door de gemeente Vlissingen ten behoeve van de Maatschappij De Schelde. Meerdere ontwerpen werden aan genomen en de beschouwingen werden voort gezet. Rheims. Alhier is een vliegtuig in brand geraakt, waarbij de aviateur omkwam. AMSTERDAM, 20 Nov. 1913. Lijnolie Dec. f 235/8. Suiker lustloos, Dec. f ll'/s en Jan /Maart f ll9/(0 genoteerd Mei f 117/s te koop. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 1,70 a f 1,90. Friesche Blauwen f 2,40 a f 2,90. Zeeuwsche Bonten f2,40 a f3,10. Zeeuwsche Blauwen f 2,40 a f 3,05. Zeeuwsche Bravo's f 2,30 a f 2.60. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,90 a f 2.—. Drentsche Eigenheimers f 1,50 a f 2,20. Eigenheimer Spuische f2,10 a f2,20. Andijker Blauwen f 2,a f 2,50. Duinzand Eigenheimers f3,70 a f4,—. Duinzand Thomassen f 4,a f 4,50. ANTWERPEN, 20 Nov. 1913. Chilisalpeter prijshoudend, loco fr. 24,70, Nov. fr. 24.70, Feb/Maart 1914 fr. 25.10. TER NEUZEN, 21 Nov. 1913. Boter per 1/i K.G. f 0.62l/2. Eieren 104 stuks 5.40. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.55 a f 47.577s. Engelsch per 12— 12— MIDDELBURG, 20 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim. Kroonerwten 50 cent hooger, lange bruineboonen 50 cent lager, overigens onver anderd. Noteering van boter en eieren. Boter f 0,677a a 0,777a, voor particulieren f 0,777a Per 7a kilo. Eieren f 8.5Ö, voor particulieren f 8.90 per 100 stuks. DAGEN. Voorm. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 22 23 24 25 26 27 28 Nov. 10.25 Nam. 8.35 9.51 10.54 11.45 12.8 12.53 1.35 Voor de vele blijken van deel neming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, den heer B. A. Koevoets, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. KOEVOETS—Bannier. Ter Neuzen, 21 November 1913. Ondergeteekende bericht het geachte publiek van ZAAMSLAG en Omstre ken, dat hij is uitgestald met een prachtige sorteering E11 noodigt een ieder beleefd uit tot een bezoek. Minzaam aanbevelend, Ter Neuzen. Donze-Visserstraat 11. Aanbevelend, KOOPT en RUILT oud Goud, Zilver, Paarlen, enz., tegen de hoogste waarde. ZAAMSLAG. November 1913. Verleent genees-, heel- en verloskundige hulp. Dagelijks te consulteeren Westkolkstraat 14. TER NEUZEN. Cfi R ij k e keuze. Groote verscheidenheid modellen Dagelijksche ontvangst van Nouveauté's in alle prijzen. kunnen geplaatst worden, tegen nader overeen te komen conditie's. Adres: Wed. J. M.BL0K, Lange Kerkstraat No. 62, Ter Neuzen. P.S. Aan, hetzelfde adres worden natte en droge wasschen gemangeld. (Linnen, Gummi, Papier), Auto-shawls, Foulards, Heerendassen, Zelfstrikkers, Fantasie-Hoeden, (in diverse kleuren,) Minzaam aanbevelend, DRUKKERIJ en BOEKHANDEL. Thans uitgestald met een ruime keuze Beleefd tot een bezoek uitnoodigende. De Notarissen E. B. Dumoleyn te Hontenisse en P. van der Eecken te Gent, zullen op Donderdag 15 Januari 1914, des namiddags I uur, in het hotel „De Zwaan" te Sas van Gent, in het openbaar verkoopen met BOUW- en WEILANDEN, gelegen aan den nieuwen steenweg, in den Grooten Sint-Albertpolder, gemeente Sas van Gent, groot 39.80.40 Hectare (89 gemet 98 roeden). In pacht tot October 1915 bij den heer Theophile Roegiers ad. 4500 francs (f 2160.) 's jaars, lasten voor Eigenaars rekening. Boekjes der veiling met kaarten zijn van af 1 December 1913 verkrijgbaar. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voor nemens op des nam. ten 1 yur in het gebouw „LUCTOR ET EMERGO" te Sluis publiek te verkoopen 4 Tafels, Stoelen, Ledikant, ijzeren Ledikant, goed Veerenbed, Kapokbed, Wieg, Ressort, Waschtafel, Nachttafeltje, Handdoekrekje, Spiegel, 2 Kachels, 2 Fornuizen, Buizekachel, koperen Haard stel, Tegelplaat, Muziekkastje, Klokje, Lampen, Vogelkooi, Ornamenten, Koper werk, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Garenwinder, Petroleumstellen, Banken, Parapluiebak, Kapstokken, Vlag, Iluishoud- schaal enz. Gelegenheid tot bijvoeging.

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 3